Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש מתכתי מכיוון תחתית הרכב - האם ממיר קטליטי בסוף חייו? (סיטרואן קסארה 98 )

drsubaru
שימו לב! השרשור הזה בן 5428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחרונה בעלייה על כל באמפר או שיבוש בדרך אני שומע רעש של מצילתיים...רעש מתכתי מעצבן.

העליתי את האוטו על הליפט ובדקתי האם מדובר בערסל של הגלגל ספייר, ולא, זה לא הוא.

ההשערה שלי היא ממיר קטליטי שבור.

האם מישהו יכול לשפוך אור על התופעה הזו? האם אכן הממיר הקטליטי יכול לגרום לרעש מתכתי כזה?

איזה עוד תופעות אמורות להתלוות לרעש הנ"ל?

ראוי לציין כי מדובר בממיר מקורי, בן 11 עם 317 אלף ק"מ עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שהלוחות בתוכו התפוררו או נשברו, ולכן אתה שומע רעשים מתכתיים. האם נורת CHECK ENGINE פועלת? אם כן, גש למוסך, כי כך הרכב מזהם מאוד.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, נורת CHECK ENGINE לא דולקת. אני אפילו לא בטוח שיש לי אחת כזו.

מה שכן, האוטו עובד על ביו דיזל, לא בטוח שהוא מזהם אפילו 5% מרכב תקין שנוסע על סולר.

בכל מקרה מחר אלך למכון אגזוזים ואעשה את הבדיקה הזו - בתקווה שזה מגיע ממשהו אחר.

מישהו יודע לומר מה הנזקים של ממיר קטליטי שבור ברכב דיזל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם קיים בכלל ממיר ברכב שלך ? (אל תשכח שמדובר בדיזל ישן ששייך לדור ההזרקות המכאניות)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ממיר.

הנה תמונות של רכב זהה לחלוטין (למעט הצבע) וניתן לראות באחת התמונות את הממיר בחלק הקדמי של המרכב.

http://212.143.213.205/8762117/index.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לטובת הצופים ולטובת הזיכרון הארגוני - הנה העדכון על הפיתרון:

לאחר שקיבלתי המלצות ולאחר חיפוש עצבני ביותר בפורום, הגעתי למסקנה כי המרעיש הוא הממיר הקטליטי.

החלטתי על הסרה מוחלטת שלו, מכיוון שאני מתדלק כיום בביו דיזל והוא חסר משמעות.

מה שלא ידעתי - זה עד כמה הממיר היה חסר משמעות עד עכשיו (הפרטים בהמשך).

הגעתי למכון האגזוזים של מג'יד סאלם באזה"ת עכו - והוא העלה את האוטו על ליפט וגם לקח את המכונית לנסיעת מבחן.

המסקנה שלו הייתה חד משמעית - הרעש לא מגיע מהממיר, אלא ממשהו אחר, שאותו לא ידע לזהות.

בכל מקרה החלטתי למרות הכל לרוקן את תוכן הממיר הקטליטי, כי הייתה לי הרגשה שהוא סיים את חייו.

מג'יד פתח חור באמצע הממיר הקטליטי, שמתוכו החלו לזרום חתיכות קטנות וקצת פחות קטנות של מה שהיה פעם הממיר.

בעיקר יצא משם אבק לבן. הרבה מאוד אבק לבן.

אחרי כמעט 20 דקות של ניקיון יסודי של הממיר, מג'יד גם הודיע לי כי מצא את סיבת הרעש - ברגים משוחררים בחיבורים של האגזוז לרכב. הדבר תוקן "על הדרך".

עם סיום הניקוי השתמש מג'יד בלחץ אוויר והעיף כמויות עצומות של פיח החוצה.

החור נסתם, ואז שמנו לב כי האגזוז יושב עקום וחלקו מוסתר ע"י הפגוש - כנראה כתוצאה ממכה כלשהיא במהלך חייו.

קצת עבודה והופס האגזוז ישר כמו סרגל.

כל התענוג עלה לי 220 ש"ח - 150 ש"ח על ניקוי הממיר, 50 ש"ח על תיקון הרעש ו-20 ש"ח על יישור האגזוז.

בסה"כ מדובר בבעל מקצוע רציני וגם איש נחמד בפני עצמו.

הנה הטלפון שלו במידה ותהייו מעוניינים בשירותיו:

04-9914061

לגבי הנסיעה - מהנסיעה הבודדת שביצעתי מורגש שיפור רציני ביותר בסחיבה של הרכב. התחושה היא שכאילו היה מורכב פקק על האגזוז שמנע זרימה חופשית של אוויר.

אני מקווה אישית שזה יוריד את צריכת הדלק, אבל אולי זה כבר יותר מדי לבקש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

1. עקב הורדת הממיר (ריקונו) הרכב לא יעבור רישוי שנתי עקב זיהום אוויר גבוה (אתה שנת 98)

2. צריכת הדלק תעלה עקב הסרת הממיר.

3. אני מאוד מקווה בשבילך שלא עמדת ליד הרכב בזמן תהליך ריקון הממיר, החומר שיוצא מהממיר הינו מסרטן ברמה גבוהה ביותר , אסור לשאוף לריאות או לבוא במגע. מקווה שהכל אצלך יהיה בסדר מבחינה בריאותית, כנ"ל לגבי הבחור מהמוסך.

בהצלחה.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אכן השתדלתי להתרחק. קראתי בפורום על השפעותיו של החומר הנ"ל ולכן תפסתי דיסטנס.

2. ברישוי השנתי לא בודקים זיהום אוויר, אלא כהות עשן. זהו רכב דיזל. כמו כן אני נוסע על ביו דיזל עם כהות עשן מינימלית.

3. לגבי צריכת הדלק - אחזור לעדכן. היו שרשורים בפורום שאמרו בדיוק ההפך מה שאמרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...