Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לפני רכישת פיגו 406.מציאה או נפילה?

19shay67
שימו לב! השרשור הזה בן 5512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום!

אני רגע לפנירכישת רכב משפחתי (זוג הורים+שלושה עד גיל 10).

על הפרק פיגו 406sv 2.0 97 אוטומטית עם 122k km ,יד 2,רכב שמור (פנים וחוץ),ללא פגיעות בשילדה (דברי המוכר)

טופל כל העת במוסך מורשה עם הסטוריית טיפולים,טסט לתשעה חודשים ועלות רכישה של פחות מ-19000 שח.

משוטטות בשירשורים הבנתי שעיקר עקב אכילס של רכב זה,זהו הגיר האוטומטי,שעלות שיפוצו נעה בין 4500-7000 שח,תלוי בסוג הגיר. לכן כדאי אולי לציין שרכב זה העביר,כנראה,את רוב ימיו בהתגלגלות בין פקקיי ת-א.

עד עתה רקע וכעת לשאלות.

בהנחה שבמכון לבדיקה ,לצורך העניין קומפיוטסט בת-א,סעיף הגיר יעבור בשלום האם אפשר, לעת עתה (חצי שנה),לשכוח

מנושא הגיר או שהכל פתוח?

האם יש פחים,היבטים נוספים שכדאי שאתן דעתי עליהם?

אשמח לתגובות בעניין 406 בכלל ואקזמפלר זה בפרט.

המלצות לרכבים נוספיםעד 13000 שח (עבור הרכב הנל אני מוכן לחרוג מהתקציב) יתקבלו בברכה,כאשר היבט האמינות ,

כרגע לפחות,בראש סדר העדיפויות מבלי כמובן לזנוח את כל היתר.

תודה לכל המשיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מאוד מומלץ, אפילו שתהיה בעיה בגיר ויהיה צורך בשיפוצו, עדיין תקציב הרכישה הוא נמוך. שים בצד כמה אלפים לגיר במקרה הצורך, ואם הרכב במצב טוב תקנה אותו.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה במכון לגירים אוטומטים יכולים לגלות שמכון הבדיקה לא יוכל?

האם הדבר נכון גם לגבי המנוע?

האם לדעתכם צריך לבקש מהמוכר הורדה נוספת במחיר?

מה עם דגשים נוספים,בל נשכח שהרכב בן 12

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדבריו של PIZO;

הגיר הוא אכן גיר ZF מסוג 4HP20, גיר מאוד אמין ונטול בעיות !

כמו שאמרת בעצמך, בל נשכח שמדובר ברכב בן 12 - על כל המשתמע מכך.

עלות שיפוץ של גיר כזה מתחילה במקרה הטוב מ 8000 שח (!) ובמקרה הרע מסתיימת בכפול מזה. יש לציין כי דווקא את הגירים החדשים יותר (AL4) ניתן לשפץ בזול יותר, או במחיר מקביל (ל 8000 שח) אבל עם אחריות של היבואן לשנה (!).

מבחינת תיקונים לגיר, ספציפית לאוטו הזה, ממש אין להשיג גירים מפירוק (מניסיון !!!) ושיפוץ כללי, כמו שכבר כתבתי, מתחיל מ 8000 שח צפונה. ייאמר לזכות הגיר הזה שהוא מאוד אמין ורק במקרים נדירים של תקלה (נזילת שמן למשל או רעש מהטורק) שהלקוח לא תמיד ער אליה, הגיר עלול להגיע לקיצו תוך זמן קצר. מעבר לזה, סוס עבודה. הייתי מעדיף את דגמי ה 2 ליטר מסוף 2000 תחילת 2001, אחרי מתיחת הפנים - אך לא נראה לי שזה יעמוד בתקציב שלכם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין,שכאשר התענינתי במוסך המורשה של פיגו בירושלים ובמכון לשיפוץ גירים המתמחה בגירים של zf לא ידעו להגיד

לי אם זהו גיר של zf או al4 ,אולם במכון לשיפוץ דיברו איתי על סכומים של 4500 שח עבור ה-al4 ו-7000 שח

עבור ה-zf ומכיוון שאני לקוח פרטי המחיר אמור להיות כולל מעמ.נכון הוא ,שבמוסך המורשה המחירים היו יקרים יותר

משמעותית , קרובים יותר לסכומים שאיציק נקב בהם.

אם הבנתי נכון מכם איציק ו-pizo, יכול להיות שאם הגיר הוא של zf יש סיכוי שהוא ישרת אותי נאמנה עוד לא מעט זמן

למרות גילו וסביבת המחיה שלו ת-א.

במה עדיפים השנתונים המאוחרים יותר מלבד גילם,הספקם הגדול יותר, והקוסמטיקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין,שכאשר התענינתי במוסך המורשה של פיגו בירושלים ובמכון לשיפוץ גירים המתמחה בגירים של zf לא ידעו להגיד

לי אם זהו גיר של zf או al4 ,אולם במכון לשיפוץ דיברו איתי על סכומים של 4500 שח עבור ה-al4 ו-7000 שח

עבור ה-zf ומכיוון שאני לקוח פרטי המחיר אמור להיות כולל מעמ.נכון הוא ,שבמוסך המורשה המחירים היו יקרים יותר

אם הבנתי נכון מכם איציק ו-pizo, יכול להיות שאם הגיר הוא של zf יש סיכוי שהוא ישרת אותי נאמנה עוד לא מעט זמן

ברכבים בגיל הזה גם הגיר בהונדה או ב.מ.וו יכול להיות בסבירות די גבוהה תקול.כנ"ל לגבי הפיגו הגיר עצמו אמין ואני מבין את החשש משיפוץ אבל אם אין שום סימן שהגיר תקול{בבדיקה יגידו לך שהגיר דפוק גם אם הוא ממש לא}אז קרוב לוודאי שאין לך ממה לחשוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pizo בעצם מה שאתה אומר הוא, שאין משמעות לבדיקה במכון לבדיקת רכבים וכדאי ללכת בכל מקרה למכון גירים,אז כדאי אולי

בכלל ללכת למוסך שיבדוק את המרכב והמנוע ולמכון גירים שיבדוק את הגיר.אני לא יודע אם זה יותר טוב ,אבל בטח יותר זול.

מלבד זאת דגשים נוספים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגמים החדשים יותר נראים משמעותית יותר צעירים ונאים למראה, הם בעלי גיר AL4 (אולי לא יתרון במקרה שלך, אבל במקרה של שיפוץ גיר זה יעלה פחות מגיר של ZF), תא הנוסעים עדכני יותר וגם המנועים עדכניים יותר (סדרת EW לעומת סדרת ה XU בישנים).

בעניין זיהוי הגיר, אפילו שמדובר במוסך מורשה הכל יכול להיות. הניסיון עם הגירים הללו הוא מועט מאחר והם כלל לא מתקלקלים. מניסיון אני יכול להעיד ששיפוץ של גירים כאלה בחוץ, עבור לקוח פרטי, במקום *טוב* - לא יורד מ 8K ש"ח (!). שיפוץ אצל ZF עצמם יעלה בקלות כפול מזה.

בעניין בדיקה - שום מקום שבודק את הרכב לא יגיד לך שהגיר טוב. הם מכסת"חים עצמם בצורה גורפת ויהיה לך קשה לדעת מה המצב של הגיר על-סמך בדיקה שכזו. כשקונים רכב עם גיר אוטומטי, מדובר (באיזשהו מקום) בחתול בשק. אתה יכול לעשות את כל הבדיקות האפשריות - אבל זה לא נותן לך את האחריות לכך שהגיר יחיה עוד הרבה, זה רק יכול להרגיע אותך שהגיר _כרגע_ במצב טוב.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק אני מבין שהדגש הוא על חתול בשק,מכיוון שלא יימצא מי שיהיה מוכן לקחת אחריות על גיר בן 12 ,וזאת למרות הקילוממטרז

הנמוך שלו.מכאן יוצא בעצם שרק נסיעת המבחן שלי היא שתקבע.ואולי זו הזדמנות להוריד עוד קצת במחיר,לא שיש מאיפה,ולדאוג ליום סגריר.מבאס אבל מה לעשות זו המציאות.מה שאני מנסה לעשות בעצם זה ניהול סיכונים ,במיוחד במצב של היום שאין לדעת

מה ילד יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון!

היום התגלגלתי מירושלים לת-א במטרה לקחת את הרכב לבדיקה,רק שקודם הבדיקה ביקשתי להציץ בהיסטוריית הרכב.

להפתעתי הופיעה שורה בזו הלשון "הכנה לטסט -הרכב עמד שנה ותשעה חודשים",עשיתי חושבים מייד והגעתי למסקנה,

שלהוציא 420 שח לבדיקה על רכב, שבסבירות גבוהה יכעס על שלא מצאו בו שימוש תקופה כל-כך ארוכה ,זה בבחינת

לשים את הכסף על קרן הצבי.אי לכך ובהתאם לזאת נטשתי מבואס ומאוכזב וגלגלתי עצמי חזרה ירושלמה.

יש היגיון או אין היגיון זאת השאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שבפז'ו/סיטרואן מיצור 97 ניתן למצוא גיר AL4. לידיעתי מדובר אכן בגיר של ZF וזה טוב, לפחות מבחינת התנהגותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...