Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעוניין להוציא רישיון מירוצים

yanivgal123
שימו לב! השרשור הזה בן 5527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים

אני מנסה להבין קודם כל בשביל מה אתה צריך רשיון מרוצים ועוד באירופה...?

בעיקרון לישראלי להוציא רשיון מרוצים באירופה העניין לא כל כך פשוט ובדרך כלל דורש "סיפור כיסוי" , שוב חלק מהבעייתיות של העדר התאחדות מסודרת לספורט מוטורי באשר הוא והכרה על ידי ה-FIA.

השלב הראשון הוא מעבר קורס נהיגת מרוצים בבית-ספר מוכר בחו"ל שינפק את התעודה .

לאחר מכן יש מבחן, ברשות המקומית, שאמור לתת לך את רשיון המרוצים, אבל ...מכיוון שבישראל, נכון להיום, ממס"י היא הגוף המוכר על ידי ה-FIA, תצטרך להביא מכתב שחרור ממס"י שלהם אין התנגדות שתוציא רשיון במדינה שבה בחרת .

לא תמיד כל מדינה מוכנה לתת לאזרח זר באשר הוא, להוציא רשיון מרוצים של המדינה הספציפית.

ועכשיו אני חוזר לתחילת ההודעה שלי - בשביל מה בעצם ?

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איפה עוד אפשר להוציא רישיון מירוצים? אפשר בארץ?

למה אני רוצה? ובכן, תקרא לי מתלהב, תקרא לי טמבל, אולי תחשוב שאני קופץ קצת יותר מידי גבוה, אבל בשבילי זה חלום, חלום שיש לי מאז שאני ילד, אף פעם לא עשיתי עם זה משהו אבל הצורך הזה נמצא בתוכי. לפני קצת יותר מחודש עליתי על קארטינג בפעם הראשונה וההרגשה, ההתלהבות הזאת חזרה אלי מפעם, הרגשתי כמו ילד קטן. אני מתכנן גם לעבור את קורס נהיגת המירוצים שעושים בקארטינג, וזה יהיה עוד שלב קטן בדרך.

אולי זה לא יתן לי שום דבר ואולי אני לא אממש כלום מהרישיון הזה, אבל מה נעשה? זה החלום.

ואם בכל זאת אני רוצה להוציא רישיון מירוצים תיקני, בינלאומי, מה אני כן צריך לעשות? איפה הכי טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשיון מירוצים צריך להוציא בהתאם לקטגוריה בה אתה מעוניין להתחרות.

זה משתנה באופן זה או אחר ממדינה למדינה.

במה אתה רוצה להתחרות בכלל? קארטינג? ראלי? סינגל סיטרס? טורינג?

לפחות לגבי קארטינג, אני יכול לספר לך שיש קטגוריות שבכלל לא צריך לעבור קורס כדי לקבל רשיון או לעבור בדיקה רפואית - רק צריך להופיע ביום המירוץ, ולעומתן יש קטגוריות להן אתה צריך להוציא רשיון ולהשתתף במספר מירוצי מסויים ברמה זו או אחרת עד שאתה יכול להשתתף.

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...למה אני רוצה? ובכן, תקרא לי מתלהב, תקרא לי טמבל, אולי תחשוב שאני קופץ קצת יותר מידי גבוה, אבל בשבילי זה חלום, חלום שיש לי מאז שאני ילד, אף פעם לא עשיתי עם זה משהו אבל הצורך הזה נמצא בתוכי. ...

חלום זה הדבר הכי טוב שיש ולמרות שאני ממש לא יודע בן כמה אתה, אני יכול להמליץ לך להגשים את החלום ולא לוותר.

רוצה ספורט מוטורי ? יש בארץ , ציון המליץ לך להצטרף למעגל הקרטינג ללא צורך אמיתי ברשיון מרוצים, לפחות לא ברמת ה-4 פעימות, פשוט לבוא, לכייף ולהרגיש מיכאל שומאכר לפחות (הייתי ממליץ לך להיות סנה, אבל אנחנו יודעים איך הוא סיים..)

אבל...יש גם דרך נוספת לחוות את הספורט המוטורי מקרוב, קרוב מאד.

להצטרף למועדון המרשלים הישראלי ולקחת חלק בפעילויות השונות - ראלי/ספרינט וכו'.

תרגיש את הריחות, תשמע את הרעשים ותהיה הכי קרוב שאפשר תוך עשייה למען הספורט שאתה (ואני) אוהב.

אני יודע וממליץ כי גם אני הייתי שם, לפני 25 שנים לערך והיה לי חלום, אז הייתי צעיר אבל הלכתי בעקבות החלום .

כן, היום אני כבר בתוך המכוניות, לקח זמן אבל אני מגשים אותו מדי יום ולכן...

לך בעקבות החלום .

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כי אני לא יכול לערוך את ההודעה שכבר רשמתי, ושוב בדגש על קארטינג כי זה מה שאני מתמצא -

אני מצרף לך את המדריך של בתי הספר לקארטינג באנגליה שמפרט על הקלאסים ואיזה רשיונות יש ומה צריך לעשות:

http://www.abkc.org.uk/KartBrochure08inner.pdf

נכון להיום , לעומת זאת, בארץ אין משהו ממש אחיד. אתה יכול לבוא למירוץ בסדרת "ספארקו קארטינג צ'אלנג'" בלי שום נסיון של ממש.

להבדיל, במירוצי שתי פעימות שהיו, נדרשת להירשם כחבר בעמותה, להופיע לפחות לאימון לפני המירוץ, ולהתחיל שני מירוצים ראשונים מהסוף.

כשתקום ההתאחדות אני משער שניישר קו עם שאר העולם.

אני מחזק את מה שדובי אמר לגבי החוויה כמרשל - זה שונה בתכלית מלהיות צופה, אתה מעורב בספורט בצורה עמוקה ומסייע לקיומו באופן מיידי.

כתבתי על זה פעם טור קצר באתר מייקארט בתקופה שהייתה מצוקת מרשלים (ועודנה קיימת, יש לציין)

ויסלחו לי המנהלים על הקישור החוטפני - http://www.mykart.net/article12

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהריים טובים

אני מנסה להבין קודם כל בשביל מה אתה צריך רשיון מרוצים ועוד באירופה...?

בעיקרון לישראלי להוציא רשיון מרוצים באירופה העניין לא כל כך פשוט ובדרך כלל דורש "סיפור כיסוי" , שוב חלק מהבעייתיות של העדר התאחדות מסודרת לספורט מוטורי באשר הוא והכרה על ידי ה-FIA.

השלב הראשון הוא מעבר קורס נהיגת מרוצים בבית-ספר מוכר בחו"ל שינפק את התעודה .

לאחר מכן יש מבחן, ברשות המקומית, שאמור לתת לך את רשיון המרוצים, אבל ...מכיוון שבישראל, נכון להיום, ממס"י היא הגוף המוכר על ידי ה-FIA, תצטרך להביא מכתב שחרור ממס"י שלהם אין התנגדות שתוציא רשיון במדינה שבה בחרת .

לא תמיד כל מדינה מוכנה לתת לאזרח זר באשר הוא, להוציא רשיון מרוצים של המדינה הספציפית.

ועכשיו אני חוזר לתחילת ההודעה שלי - בשביל מה בעצם ?

דובי

איזה בתי ספר יש בחו"ל שמוכרים? אם אפשר להביא קישור לאתר שלהם או משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בן 26 דרך אגב.

אני מעוניין ללכת לכיוון של באמת קארטינג וגם סינגלסיטרס, כל הפורמולה למיניהם.

בקארטינג, בהחלט להתחיל עם ה-4 פעימות אבל עם שאיפות להתקדם ל-2 פעימות.

והסינגלסיטרסט, הכי רחוק שאפשר.

לגבי המארשלים, בלי לפגוע באף אחד, זה פחות מעניין אותי, המשיכה האמיתית שלי היא להיות מאחורי ההגה, ולהרגיש את הדם זורם בכל הגוף.

באתר של MSA קראתי שיש מעין קורס שמועבר ע"י חברי הARDS http://msauk.org/site/cms/contentviewarticle.asp?article=784

מכירים? תוכלו להסביר לי קצת על זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא רוצה "לבעס" אותך אבל במונחים של ספורט מוטורי ובייחוד קרטינג ומרוצי-SINGLE SEATER אתה נחשב זקן על גבול הקשיש , אתה באיחור של משהו כמו 15 שנים...אבל לעולם לא מאוחר מדי בהנחה ויש לך ערימות של כסף "לשפוך".

תעשה חשבון פשוט .

במרוצי מכוניות צריך מעבר לכשרון גם ניסיון וזה דבר שצריך לצבור .

עונת 4 פעימות ועוד אחת של 2 פעימות ואתה כבר בן-28-29 .

בהנחה שאתה באמת כשרוני, מנסה את מזלך בחו"ל באחת מהקטגוריות הבסיסיות - פורמולה-רנו/BMW/פורד וכבר הגעת לגיל 30 . כמה כסף הוצאת ...?

הרבה . תשאל את אלון דאי למשל והוא עוד לא בן-18 ...

אולי הדרך הנכונה, למי שכבר "איחר" את הרכבת היא לנסות את מזלו בתחום מעט שונה על המסלול - טורינג-קארס או לפחות מרוצים של מכוניות עם "קליפה" מעל לראש.

אני מניח שגידי כרונין מ"מסלולים" יוכל לסייע לך בזה .

המבחן המדובר הוא מבחן של חוקי הספורט המוטורי - דגלים והתנהגות מסלול והוא נערך בדרך כזו או אחרת בכל מדינה שעוסקת בספורט המוטורי ואפילו לא תחת מטריית ה-FIA , ראה ארה"ב למשל .

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לנסוע להתחרות בפורמולה ליברה בד"א בעלויות של פחות מ20K למרוץ...

הרשיון להתחרות דורש אימון מקדים בעלות של כמה אלפים בודדים וכלול בתוך ה20K.

הרכבים הם אותם רכבים שהיו במרוץ למליון ואפשר גם להיות קצת תחרותיים עם קצת כסף.

נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...