Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הדרך האופטמילית למצוא רכב לתקופה קצרה?

mcherkass
שימו לב! השרשור הזה בן 5551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

כחלק מהמשבר הפוקד אותנו לטובה חבר יקר הולך לאבד את הליסינג היקרה לליבו בעוד כחודש.

כמובן שהוא מתחיל לחפש עבודה חדשה, אשר, כנראה, תספק לו רכב חברה חדש.

השאלה פשוטה - מה אם לא?

מהי הדרך הזולה ביותר למצוא רכב לתקופה קצרה, אם כי לא מוגבלת (חודש עד 3-4).

רכישת רכב ומכירתו? ליסינג פרטי מסוג כלשהו? השכרה?

לא מדובר בלוקסוס. רכב שיהיה מספיק אמין ומספיק בטוח להסיע בו תינוק ושיעלה מחיר סביר (אני לא מבקש המלצה לקנית רכב ספציפי, אלא דרך פעולה).

תודה ושבת שלום לכולם!

It's a golf GENERATION...

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכרה

ליסינג זה לתקופה ממושכת, ויש עלות לביטול מוקדם של חוזה.

ברכישה אני מניח שלא צריך לציין שבתקופה הזאת לא קל למכור מכונית משומשת, בטח לא לאחר תקופת בעלות קצרה. כמו כן אם אני מניח שהתקציב הוא מוגבל, יש סיכון שהאוטו המשומש לא יהיה משהו ויגרום להוצאות נוספות.

השכרה זה לטווח זמן גמיש ולטווח הקצר זו האופציה ההכי טובה.

כמובן שעדיף אם יש חבר עם רכב עודף שהוא יכול להשאיל...

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לו טועה, השכרת רכב לחודש היא בסביבות 2,500-3,000 ש"ח לחודש (תלוי בסוג הרכב). אם מדובר ב 3-4 חודשים זה סיפור של 10,000-12,000 ש"ח. שהחבר יעשה סקר שוק בין חברות ההשכרה ויקבל הצעות מחיר.

לפי דעתי- כנס ללוח הומלס. כמו שאנשים משכירים את הדירה שלהם למספר חודשים כשהם טסים לטיול בחו"ל- שווה לנסות לשים מודעה ולחפש רכב של מישהו שטס למספר חודשים (או לחילופין בעקבות המשבר הכלכלי מעדיף לוותר על הרכב שלו לתקופה הנ"ל), לשכור ממנו את הרכב עם חוזה מסודר ובדיקה המכון לפני ואחרי.

לא פתרון קונבנציונלי, אבל יכול לחסוך מספר אלפי שקלים אם זה מהותי (כיוון שהאדם שמוותר על הרכב חוסך בכך שהוא לא משלם עליו אחזקה- נראה לי שניתן להגיע להכם עדיף יותר מאשר השכרה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

babayaga, רעיון מעניין. בהחלט ננסה אותו (לוח הומלס).

לגבי השכרה - זה, כמובן, אחד הפתרונות האפשריים, אך השאלה אם הוא משתלם.

לתקופה של 3-4 חודשים הנזק הוא לקראת ה12K. לא קצת. אני די בטוח שאפשר לקנות ולמכור רכב (כולל ביטוחים וכולל הכל) ולצאת עם נזק נמוך יותר מ 12K.

אני טועה?

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להשתמש במכונית של חבר, אבל מבחינה חוקית אי אפשר לשכור מכונית מאדם פרטי.

רכב המשמש להשכרה חייב להיות בעל ביטוח מיוחד. כשחלילה תתרחש תאונה, חברת הביטוח תחקור בציציות מה הקשר בין פלוני לבין אלמוני ותחפש את התירוץ למה לא לשלם. זה מתכון בטוח להגיע לפתחו של בית המשפט ואולי להזרק משם בגלל הרצון לקבל סעד על קומבינה.

יש שמועה האומרת שבבני ברק תופעת ההשכרה הפרטית די רווחת. בני-ברק אינה דוגמה לשום דבר, מהטעם ששם "מותר" לאנוס ילדים לעיני הוריהם והרב שמתיעצים איתו אומר לא להתלונן במשטרה. (אם מישהו לא היה רואה במקרה מהחלון מה קורה, הילדים היו ממשיכים לסבול).

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחוצמזה, babayaga, אני רואה שיש לך טעם נפלא במכוניות...

נשמע לי מוכר מאיזה מקום הרכב שלך! ;-)

:?: אשמח אם תשתף אותי כיוון שיש לי אותו בדיוק שבוע וחצי... :roll:

לגבי קניה ומכירה/השכרה/השאלה וכו'- ניהול סיכונים.

כמה הגיגים בנושא:

לקנות רכב בן 5+ במצב טוב- לוקח זמן (אבל ההשקעה הנדרשת קטנה יחסית לרכב בן שנה). אבל אפשר גם למכור אותו יותר מהר. לקנות את הרכב הראשון שמוצאים יהיה יותר קשה למכור.

לקנות רכב שנת 2008 יד ראשונה ולמכור אותו הרבה יותר פשוט- אבל זה מצריך השקעה גדולה בהרבה.

מצד שני- אם התקופה תתארך לחצי שנה+ זה הרבה יותר תשתלם מלשכור רכב לתקופה המקבילה (לכל גיל של רכב..).

לגבי האספקטים החוקיים של שכירת רכב ממישהו פרטי- לא חשבתי על זה :loco: - אבל נראה לי שניתן לארגן חוזה של מכירה וקניה מחדש ל4-5 חודשים. (ולשלם פרמיה מסויימת על 2 ידיים נוספות שהרכב ירשום בתקופה הנ"ל).

סיכום הגיגים:

נראה לי שצריך קודם להגדיר את התקופה הנדרשת בצורה יותר ברורה וגם את הסיכוי/סיכון שהיא תתארך/תתקצר. לפי זה להתחיל לחשוב מה עדיף לעשות (וכמובן להחליט מראש כמה קריטית סטייה של 5k מהתקציב ההתחלתי. אם היא קריטית- צריך ללכת על האופציה הבטוחה יותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקנות אוטו נוסע עם טסט ב10K בלי יותר מדי בעיה.

רק צריך להתפשר - ידני ישן וקצת רועש.

נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקנות אוטו נוסע עם טסט ב10K בלי יותר מדי בעיה.

רק צריך להתפשר - ידני ישן וקצת רועש.

נדב

אם אינני טועה- פותח השרשור ביקש אוטו בטיחותי ואמין להסיע בו תינוק..

לא נראה לי שזה מסתדר עם מה שהצעת..:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שינסה בליסינג אצלהם. ידוע לי שיש להם ליסינג לתקופות קצרות ללא התחיבות שיתייעץ איתם.

http://www.h-6.co.il/leasing.asp

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על כל ההתייחסויות!

ליסינג מהילוך שישי זו אופציה מאוד מעניינת. מישהו התנסה? עברתי על האתר שלהם ולא מצאתי התייחסות מפורטת למחירים ו/או תנאים.

רכב ב 10K הוא זו אופציה מצוינת לרווק (לי הייתה סוזוקי סוויפט 94 - רכב אמין ומומלץ לתקציב לחוץ) אך לא למשפחה עם תינוק.

babayaga, אם אינני טועה, עזרנו לך ממש ביומיים הראשונים עם הרכב. הייתה לך נורית חיווי מדאיגה אחרי טיפול גדול. אני מתבלבל? אני פשוט זוכר ששם ניסיתי לשכנע אותך בעזרת אותו ניהול סיכונים... ;-)

אלה אכן דברים שצריך לקחת בחשבון - אך כאן הבעיה העיקרית - חוסר הוודאות. כל אחד אשר חווה חיפוש עבודה יסכים איתי. ייתכן מאוד שהוא ימצא עבודה תוך שבועיים ואז כל המאמצים הללו מיותרים. אך גם ייתכן שתקופה זו תימשך 2-3-4-5-6 חודשים (נקווה שלא). הבעיה העיקרית כאן זה החוסר וודאות. אם זה היה לתקופה ארוכה, אך מוגדרת - אולי זה היה עדיף.

ולדברים משמחים יותר - תחדש על האוטו. אצלי זה היה מימוש חלום ילדות, לא פחות. היום 10 חודשים לתוך הבעלות המאושרת אני יכול להגיד שלא רק שלא התאכזבתי - אלא רק התאהבתי יותר ויותר! נכון, אומרים שהדבר הכי רע שיכול לקרות לחלום שלך - התגשמותו... אני חולק על זה. אתה יכול פשוט לחיות בתוך חלום. ;-)

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן -

נמצאו מחירים ופרטים לגבי הליסינג הנ"ל.

רק אם יש חוויות חיוביות/שליליות אשמח לשמוע!

תודה!

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על כל ההתייחסויות!

ליסינג מהילוך שישי זו אופציה מאוד מעניינת. מישהו התנסה? עברתי על האתר שלהם ולא מצאתי התייחסות מפורטת למחירים ו/או תנאים.

רכב ב 10K הוא זו אופציה מצוינת לרווק (לי הייתה סוזוקי סוויפט 94 - רכב אמין ומומלץ לתקציב לחוץ) אך לא למשפחה עם תינוק.

babayaga, אם אינני טועה, עזרנו לך ממש ביומיים הראשונים עם הרכב. הייתה לך נורית חיווי מדאיגה אחרי טיפול גדול. אני מתבלבל? אני פשוט זוכר ששם ניסיתי לשכנע אותך בעזרת אותו ניהול סיכונים... ;-)

אלה אכן דברים שצריך לקחת בחשבון - אך כאן הבעיה העיקרית - חוסר הוודאות. כל אחד אשר חווה חיפוש עבודה יסכים איתי. ייתכן מאוד שהוא ימצא עבודה תוך שבועיים ואז כל המאמצים הללו מיותרים. אך גם ייתכן שתקופה זו תימשך 2-3-4-5-6 חודשים (נקווה שלא). הבעיה העיקרית כאן זה החוסר וודאות. אם זה היה לתקופה ארוכה, אך מוגדרת - אולי זה היה עדיף.

ולדברים משמחים יותר - תחדש על האוטו. אצלי זה היה מימוש חלום ילדות, לא פחות. היום 10 חודשים לתוך הבעלות המאושרת אני יכול להגיד שלא רק שלא התאכזבתי - אלא רק התאהבתי יותר ויותר! נכון, אומרים שהדבר הכי רע שיכול לקרות לחלום שלך - התגשמותו... אני חולק על זה. אתה יכול פשוט לחיות בתוך חלום. ;-)

אתה בהחלט צודק (מסתבר שהזכרון שלי אינו פועל עד 2 בצהריים :roll: ), תודה רבה על העזרה! גם אצלי האוטו הוא די בגדר מימוש חלום (אני מחכה לקנות רכב מאז שאני בן 16:-D ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...