Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברלינגו 99, רעש חזק מהמנוע + גימגום בהנעה קרה

PorSche-911
שימו לב! השרשור הזה בן 5654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז ככה הברלינגו אצלנו כבר 4 חודשים כמעט ועבר עד כה 11 אלף ק"מ בהם הציג אמינות גבוהה במיוחד , הכניסה למוסך הייתה לטיפול גדול מאוד שביצענו הוחלפו שמנים , פילטרים (למעט פילטר סולר) , שמן גיר, רצועת טיימניג עם מותחן, הוחלפו משולשים וכ'ו בקיצור ישור קו מלא והתקלה היחידה שהייתה עד כה זה מאורר מזגן ששבק חיים והוחלף בחדש (בעלות של 400 ש"ח).

יש לציין שהרכב כרגע עם 201 אלף ק"מ והמנוע ניראה כמו חדש , אינו צורך שמן או מים .

אך לאחרונה התחילו רעשים חרגים , המנוע התחיל להרעיש בצורה הרבה יותר חזקה מבעבר רעש המנוע מאוד נוכח (בעיקר מחוץ לרכב ) אך גם בתוך הרכב הרעש חזק למדי לפני כן כמעט ולא הייתי שומע את הרכב בעמידה בסרק.

במהלך הנסיעה עצמה אין רעש חריג .

בעייה נוספת היא בעיקר שהרכב קר אחרי הלילה או כמה שעות של עמידה הוא מתחיל לגמגם והלשתנק בדקות הראשונות של הנסיעה ולפעמים נכבה שהרכב מתחמם הבעיה נעלמת לחלוטין והוא חוזר לסוע כרגיל .

האם ישנו קשר בין הבעיות האלו?

מה הרעש החזק במנוע יכול לנבוע?

היכן הפילטר סולר יושב? כל כמה זמן צריך להחליפו? ומה עלותו של חדש מקורי?

תוסף דלק (K44) יכול לעזור במצב כזה?

שאלה נוספת שאינה קשורה כל כך , לא הצלחתי למצוא איזה לחץ אויר צריך למלא בברלינגו לא עמוס \ עומס חלקי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבעיה מתרחשת רק במנוע קר ולפי מה שהבנתי הרכב בעל מנוע דיזל כנראה שיש בעיה בהתנעה קרה.

כדאי להתחיל מבדיקה של מצתי הלהט, שיתכן ותקילותם גורמת למנוע לא לתפקד בצורה מיטבית.

לגבי החלפת פילטר סולר אם לא הוחלף מזמן הייתי מחליף כחלק מיישור הקו בשביל השקט הנפשי ולאו דווקא כי הוא הבעיה כאן.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרעש כמובן קשה לאבחן בלי לשמוע. אם הרכשים הם לא מתכתיים (דפיקות במנוע) בדרך כלל הרעש בברלינגו נובע מהרצועה החיצונית (לא רצועת טיימינג). לרצועה הזאת יש מותח וקפיץ שמחזיק את המותח. זהו רעש אופייני לרכב זה לכדאי לך מאד לטפל בזה ךפני שתרד הרצועה ותיתקע בדרך. כל טוב לך

רפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הרכב הוא בעל מנוע דיזל (1900 סמ"ק) ללא טורבו , מנוע דיזל מהדור הישן פשוט ואמין.

אני חושב שהם הייתה בעיה במצתי להט הייה קשה למנוע להניע , אבל הוא מתניע ישר .

לגבי הרצועה , הרעש לא נישמע כמו של רצועה חורקת גם ניסיתי להכביד על הרצועת אביזרים ושיחקתי עם ההגה בסרק והפעלתי מדחס מזגן אך הרעש לא השתנה.

הרעש הוא פשוט הרעש של המנוע אבל חזק בהרבה ממה שהייה עד כה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסימפטומים עליהם אתה מעידים על בית פילטר סולר לא תקין{שסתום ה"על" חזור נידפק {ואגב אי אפשר להחליף רק אותו יש צורך להחליף את כול הבית פילטר סולר}}לא קיים בשוק החלפים תחליפי רק מקורי ולפי מיטב זיכרוני עלותו:666 .מיקומו בצידו הימני של תא המנוע{בהנחה ואתה עומד מול מיכסה המנוע וצורתו בשנתון זה הוא אובלי} אגב ישנה דרך לוודא אם אכן זוהי הבעיה בוודאות :בבוקר לפני ההנעה תגלה בצמוד לכוסית הסולר פומפה תפמפם עליה... בקיצור תחייג אליי ואני יסביר לך0543330606

ואיירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתחיל מבדיקה בסיסית של מצתי הלהט ולוודא שאין הזעות סולר מהמשאבה.

רק לאחר ששני אלו תקינים לחלוטין, להמשיך לכיוונים אחרים (כמו שכבר אמרו, בית מסנן סולר וכד').

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...