Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלימה לא מספקת + חריקה בנסיעה איטית והפניית הגה מלאה (יש קשר?) [סובארו אאוטבק 2003]

20VT
שימו לב! השרשור הזה בן 6204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, שתי בעיות, אולי קשורות ואולי לא, אני מחפש עזרה במציאת הגורמים האפשריים ודרכים לפתרון:

1. הבלימה לא מספקת. לא שהיא לא טובה, הרכב עוצר, אבל הכח שצריך להפעיל על הדוושה מוגזם (על פי ההרגל שלי מסיאט לאון ורכבים אחרים, שרובם ככולם אירופאים). הבלימה הרצינית מתחילה קצת יותר מדי אחרי "נקודת המגע", כלומר אחרי הרגע שבו מרגישים שהרפידות החלו לגעת בדיסק. התחושה היא גם של דריכה על אבן במקום על גומי קשה (רוצה לומר, אין מספיק "אלסטיות" בדוושה). הבלמים שכרגע ברכב הם תוצאה של החלפת דיסקים + רפידות במוסך המרכזי לפני 30K ק"מ (לפני שקניתי את הרכב). אני מניח שהמוסך המרכזי מתקין רק חלקי יצרן מקוריים ברכב משנתון כזה. נוזל בלמים הוחלף לפני שבוע במסגרת טיפול 90 (שוב במוסך המרכזי).

אני רוצה ברקסים נושכים, שאתה מרגיש שהם יותר חזקים מהרכב ולא להפך. כמו שיש לי בסיאט - לחיצה, והרכב עוצר. כרגע בסובארו אני צריך להתחנן.

2. במהירויות חניה כאשר ההגה מסובב עד הסוף (או כמעט) לאחד הצדדים והרכב נוסע קדימה או אחורה לאט, קיימת לפעמים חריקה מכיוון הגלגלים. לא ברור לי עדיין מאיזה מהגלגלים. זה נשמע קצת כמו ברקסים חורקים (מתכת במתכת), אבל אם זה היה המצב אז לא לא ברור לי הקשר להפניית ההגה.

אני מניח שאת בעיה 2 אפשר לפתור יחסית בפשטות ע"י מוסך כיוון שהיא תקלה ברורה שניתן לשחזר באופן סביר גם אם לא תמיד.

בבעיה 1 לעומת זאת לא ברור לי אופן הטיפול הדרוש, מה בדיוק כדאי לבדוק / להחליף. זה עיצבן אותי ברמה כזו שאני שוקל לזרוק את כל הבלמים הקיימים לעזאזל ולהביא ברקסים ראויים לשמם. בעניין הזה השרשור הנוכחי של shellcase יעזור מספיק במציאת מקומות שאולי יש להם חלפים, אבל אני צריך לדעת מה אני רוצה.

האם אני צריך דיסקים גדולים יותר? מאווררים / מחוררים / מחורצים יותר? אולי רק רפידות? אולי פשוט פירמה אחרת (ואיזה)? קדמי ואחורי או רק קדמי?

אלטנטיבה נוספת היא להביא מחו"ל, למשל את זה ואת זה. למיטב ידיעתי בלמים יכולים לעבור בלי מכס כיוון שהם חלקים בטיחותיים (מישהו יכול לאשר את זה?). השאלה אם זו לא השתוללות מיותרת.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורסטר והאאוטבק מיוצרים על ידי אותו יצרן, ואני מניח, בעיקר ששניהם רכבי פנאי, יש להם תכונות משותפות.

הבלמים של הפורסטר (ואולי גם של האאוטבק) לא מדהימים. הבלימה שלהם לא יותר מסבירה, ואני מניח שזה בין השאר בגלל שהבלמים האחוריים הם בלמי תוף (אולי אצלך זה אחרת.).

אגב, חוסר הרגישות המסויים הזה עוזר בירידות חזקות בשטח, שם חייבים לשלוט על מהירות הירידה, ונעילת הבלמים בירידה עם אחיזת קרקע חלשה עלולה לגרום לאיבוד השליטה על הרכב.

בכל מקרה, התחושה בבלמים היא בהחלט אלסטית, ולא כמו שתיארת. יתכן שיש כאן בעיה.

בקשר ל"צריחה" בסיבובים, היתה לי תופעה כזאת כשקניתי את הרכב (גם לפורסטר וגם לאאוטבק הנעה כפולה קבועה עם דיפרנציאל מרכזי מוגבל החלקה, ויתכן שזה חלק מהגורמים לתופעה), ורכשתי צמיגי דאנלופ AT (אגב, הגלגל שהחליק ראשון היה השמאלי הקדמי).

הבעיה נעלמה כאשר נסעתי על צמיגים אחרים, כמו הפירלי ST ואחריהם (ועד עכשיו) היוקוהאמה גיאולנדר AT.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיניסטר, תודה על כל המידע (לא פעם ראשונה).

עד כמה שאני יודע הפורסטר מבוסס על פלטפורמת אימפרזה והאאוטבק לעומתו מבוסס על הלגאסי. זו פלטפורמה שונה לחלוטין ולכן יש לצפות שמספר המכלולים והמידות המשותפות יהיה בינוני עד קטן. לגבי הבלמים האחוריים, לא טרחתי לבדוק אצלי פיזית :oops: אבל לפי כל המידע והמפרטים יש שם דיסקים ולא תופים.

אתה יכול להסביר את הקשר בין הצמיגים לבין חריקה של מתכת במתכת? אין לי ספק שהחריקה היא מתכתית, זו לא צריחה של צמיגים.

לגבי האלסטיות, יש ממנה קצת, זו לא נראית לי תקלה. פשוט הרבה פחות ממה שאני רגיל.

לגבי היתרון בשטח, הידע שלי בנושא מוגבל, אבל הרכב שלי לא הולך לראות הרבה שטח ובטח לא שטח מהסוג שבו היתרון הזה מתבטא. לכן הייתי מעדיף "בלמי כביש" טובים, רק שאני לא יודע מה בדיוק צריך להחליף בשביל זה.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום 20VT

למרות שהפורסטר מבוסס על האימפרזה והאאוטבק על הלגאסי (B4) עדיין העובדה שמערכת ההנעה שלהם דומה עלולה לגרום לתופעות לואי דומות.

אבל, אם אתה בטוח שמדובר על חריקה מתכתית בסיבוב, הרי שכנראה אין לזה קשר לצמיגים.

בקשר לבלימה: גם עם בלמי תוף מאחור הבלימה אמורה להיות סבירה, על אחת כמה וכמה אם יש שם דיסקים. אם הבלימה אצלך לא מספיק טובה, ועוד מלווה בתחושה מוזרה, יתכן שמשהו בבלמים שלך לא תקין. שוה, לדעתי, לבדוק את זה במוסך, בתוספת לבדיקת אותה תופעה של חריקות בסיבובים. יתכן שמעורבת כאן מערכת אחרת שמשהו השתחרר בה.

פיני.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מה שקשור לתחושה, הרפידות המקוריות הן "על הפנים". בכל מה שקשור לאורך חיים - הן מצויינות.

אני ממליץ לחפש רפידות איכותיות מיצרן אחר (רצוי יצרן שהוא מוכר וטוב) וגם לבדוק המלצות של חברים אחרים עם רכב דומה (אפשר ורצוי לחפש גם בפורומים בחו"ל, שם יש הרבה יותר אאוטבקים מאשר בארץ).

כמובן שיש לרענן את כל נוזל הבלמים במערכת ל DOT4.

למיטב ידיעתי לאאוטבק המדוברת אמורים להיות ברקסים עם צלחות שמספקות מספיק מומנט ונשיכה. במודלים עם מנוע 3 ליטר היו לאורך השנים מספר קטרים של צלחות, החל מ 266 מ"מ, דרך 277 מ"מ ועד 295 מ"מ. לא יודע מה מותקן אצלך - אך למיטב ידיעתי אמור להיות 280 מ"מ (277 מ"מ).

כל הדגמים הקודמים של ה B4 והלגאסי עם מנוע 2 ליטר ומעלה צויידו בצלחות בלם אחוריות עם קאליפר ולא תופים - אצלך צריך להיות גם כן צלחות.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...