Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודי תואר ראשון במשפטים, במכללה - מה דעתכם?

blavie
שימו לב! השרשור הזה בן 6269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהנחה והולכים למכללה "נחשבת" ולא אל אחת עלומת שם, האם יהיה הבדל גדול ב"חשיבות" התואר בינה לבין תואר שניתן מאוניברסיטה?

בעקרון אין לי יותר מדי ידע מקיף בנושא, מה שאני יודע בנושא ההשכלה הגבוהה מסתכם בשרשורים שקראתי פה בפורום, בתפוז סטודנטים ובאתרי האוניברסיטאות - אולם, לא מצאתי התייחסות לנושא הבסיסי ביותר.

האם בעתיד, יהיה הבדל תעסוקתי עקב כך שלמדתי במכללה או באוניברסיטה?(כדי למנוע תגובות מיותרות, אני מעוניין ללמוד את הנושא מתוך אהבה אליו והתעניינות רבה, ולא בגלל הצד הפיננסי - אולם להתעלם ממנו יהיה מעשה טיפשי שכן מה יעזור לי לבזבז את זמני במקום שלא יתרום לי כלום בעתיד) מתוך נקודת הנחה שאלך לעשות גם תואר שני, לא רוצה לשלול את האפשרות בינתיים.

שוב, בהנחה שהולכים למכללה מכובדת, שרמת הלימוד בה גבוהה יחסית.

אני שואל, כי כנראה כדי להתקבל ללימודי משפטים באוניברסיטאות אצטרך לעשות מכינה ולשפר את הציון במתמטיקה, כרגע יש לי 3 יחידות בציון לא ממש טוב - בעוד שאם אני הולך למכללה זה יחסך ממני.

אשמח מאוד אם תעזרו לי להחליט, בעקרון ההתלבטות כמו שבטח כבר הבנתם היא האם ניתן להסתפק במכללה או שעדיף בהרבה לכוון גבוה יותר לאוניברסיטה? , בנושא המקצוע אני בטוח שזה מה שאני רוצה.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, לימודים במכללה מצדיקים את עצמם רק אם:

1. אתה לא עומד בתנאי הסף לקבלה לאוניברסיטה.
  2. התחום אותו אתה מתכוון ללמוד אינו נלמד באוניברסיטה כלשהי והמכללה היא המקום היחיד בו אתה יכול ללמוד אותו.

אני הלכתי למכללה בגלל סיבה מספר 2, אין לי בעיה מבחינת פסיכומטרי ובגרות להתקבל לאוניברסיטה. בכל מצב אחר לא הייתי הולך למכללה, ואני אף מייעץ כך למכריי שחושבים ללמוד במכללה תחום אותו ניתן ללמוד באוניברסיטה. שים לב, בנוסף, ששכר הלימוד הוא בערך פעמיים וחצי מאוניברסיטה, כך שהפגיעה בכיס לא קטנה.

אתה פוחד משיפור לארבע יחידות? אל תפחד. גם הבגרות שלי היא ברמה של 3 יחידות במתמטיקה, והתנאי שהעמידה המכללה לתחילת הלימודים שלי היה לעמוד בבחינת מעבר שלה ברמה של 5 יח"ל. עשיתי קורס טוב טוב לפני הבחינה, היום אני באמצע שנה ב' של הלימודים, אז אני מניח שהבנת כבר לבד שעברתי את הבחינה ההיא. כשהמח מתבגר, דברים שפעם נראו לך כמו סינית פתאום זורמים כמובנים מאליהם. כנראה שלא היתה לי הבגרות השכלית המספקת לגשת לבחינה ברמה של 4 יח"ל בסוף י"ב (וזה לא שלא ניסיתי), אבל כעבור כמה שנים העניין הסתדר. אני מציע לך לבדוק מה המצב גם אצלך בענין הזה.

זהו, מקוה שעזרתי במשהו.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תרצה לדעת במכללת נתניה יש יום פתוח יום שישי הזה

תבדוק גם את רייכמן

בגדול, היה שרשור דיי ארוך לפני שבועיים על הנושא בכלליות

תערוך חיפוש על מכללה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פוחד משיפור לארבע יחידות? אל תפחד. גם הבגרות שלי היא ברמה של 3 יחידות במתמטיקה, והתנאי שהעמידה המכללה לתחילת הלימודים שלי היה לעמוד בבחינת מעבר שלה ברמה של 5 יח"ל. עשיתי קורס טוב טוב לפני הבחינה, היום אני באמצע שנה ב' של הלימודים, אז אני מניח שהבנת כבר לבד שעברתי את הבחינה ההיא. כשהמח מתבגר, דברים שפעם נראו לך כמו סינית פתאום זורמים כמובנים מאליהם. כנראה שלא היתה לי הבגרות השכלית המספקת לגשת לבחינה ברמה של 4 יח"ל בסוף י"ב (וזה לא שלא ניסיתי), אבל כעבור כמה שנים העניין הסתדר. אני מציע לך לבדוק מה המצב גם אצלך בענין הזה.

זהו, מקוה שעזרתי במשהו.

זאת אומרת שבאוניברסיטאות (או שמא רק במכללות זה ככה?) מחייבים אותך לעבור מבחן ברמת 4 יח"ל ואם אתה עובר אותו זה בסדר מצידם?

אם לא, רציתי לנצל את הידע שלך אם לא מפריע לך ולשאול לגבי כל העניין שנקרא מכינה - תעודת הבגרות שלי מלאה, וכל הציונים חוץ ממתמטיקה "איכותיים".

האם אני אצטרך לעשות את מה שנקרא מכינה ולבזבז שנה מהחיים או שאצטרך לעשות קורס בודד במתמטיקה ולשפר רק את השאלון במקצוע זה?

אני מתלבט בעניין, משום שאם אצטרך "מכינה" של שנה שלמה זה יהווה נטל גדול מבחינתי, ויתרום לשיקול להצטרף למכללה. במקרה שלא - אין לי מנוס מללכת לאוניברסיטה, כל שאר הציונים שלי מתאימים לקורס משפטים (לפי מה שבדקתי באתר של בן גוריון ותל-אביב).

כמו כן מבחינת ההגיון הפשוט - תנאי הקבלה לאוניברסיטה גבוהים יותר, משמע תלמידים "איכותיים" יותר ותואר "נחשב ואיכותי" יותר - ואני משתמש במרכאות כי ממה ששמעתי יש כיום מכללות שרמת הלימוד בהם גבוהה מאוד, אמנם זוהי סטיגמה וסטיגמות קשה לנפץ, הרי כשאבוא לראיון כלשהו המראיין לא מודע לכשרון ולידע האישי שלי, ומה שהוא רואה זה שחור על גבי לבן שכתוב על קורות החיים.

ל NIVO -

תודה, קראתי את כל האשכול שלך וזה עזר לי לגבש עוד קצת את דעתי.

אשמח לחוות דעת נוספות מחברי הפורום שיש להם נסיון בנושא - תודה רבה!

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

א. אכן אם אתה יכול ללמוד באוניברסיטה משפטים ולא במכללה עדיף - ולו רק בזכות עלות שכר הלימוד.

ב. עדיף בהרבה רק לשפר את הציון הרלוונטי ולא לגמור על שנה מהחיים במכינה, זה לא יקדם אותך לשום מקום.

ג. המכללות למשפטים שישנן הינן :

- המסלול האקדמי המכללה למנהל בראשל"צ.

- שערי משפט בהוד השרון

- המכללה האקדמית למשפטים ברמת גן.

- המרכז הבינתחומי הרצליה.

- הקריה האקדמית קרית אונו.

- מכללת נתניה.

מתוך 6 המכללות האלו 5 הינן לקוחות שלי (נתניה איננה לקוח שלי), אני יכול לומר לך עליהם כי :

1. רמת ההוראה האקדמית בהם בסה"כ דומה לאוניברסיטה, ובהרבה פעמים עולה עליה ב"שמות המרצים" כלומר המכללות בגלל התחרות "קונות" מרצים שהאוניברסיטה לא יכולה להרשות לעצמה (שופטים לשעבר וכדומה) ובכל מקרה כל מרצה מלמד ביותר ממוסד אחד.

2. רמת השרותים לסטודנט הינה מדהימה, הם הלקוחות הכי ריווחים שלי והם מובילי טכנולוגיה כדי לתת את השרות הטוב ביותר.

3. כל אחת מהן מנסה להתבדל ולהציג מדוע היא מתאימה לך, יש להן תוכניות שונות וכדאי לך לבחון את ההתמחויות של כל אחת.

כקוריאוז יש לי גם לקוח אוניברסיטאי אחד (אוניברסיטת בר-אילן) וביה"ס למשפטים שם עובר דיכוי ע"י הגוף האוניברסיטאי ולא מצליח להגיע ליעדים שהוא רוצה, אפילו דברים פשוטים כמו הצגת מחברות הבחינה באינטרנט והגשת ערעורים בצורה ממוחשבת עובר סירוס ע"י מערכות המידע של האוניברסיטה והמתנה של שנים עד שמצליחים לבצע משהו בתחומי המחשוב והטכנולוגיה.

באופן עקרוני אין לך מה לדאוג לגבי עבודה - בכל מקרה תהיה מובטל :)

וקצת יותר קונקרטי כאשר בודקים שנתיים אחרי סיום התואר מתברר שרק כ - 50% עובדים במשפטים, השאר משתמשים בזה כתואר כללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשעבדתי בבדיקות (QA) באחת מחברות ההיטק ,במהלך התואר שלי (הנ. חשמל) , עבדו איתי בוגרי משפטים במשרה מלאה

(והרוויחו פחות ממני למרות שהייתי סטודנט בחצי משרה) , ככה שבמשפטים בהחלט לא בטוח שתעבוד במקצוע.

סקר אחרון שפורסם אמר שמדובר בעו"ד על כל 20 איש בישראל (אם אני לא טועה).

גרתי בשנה שעברה עם שותפה שלמדה עריכת דין באוניברסיטת ת"א, והבנתי ממנה שאחד היתרונות באוניברסיטה

הם מקומות הסטאז' היוקרתיים יחסית וההיצע הגדול שלהם, שבדרך כלל גם כוללים סטאז' בשירות המדינה ובמשרדי עורכי הדין הטובים ביותר.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, אתה לא חייב לשפר ל-4/5 יחידות. אני לומד באונ' חיפה, ויש איתי אנשים עם בגרות 3 יח' בלבד.

בנוגע למכללות, התדמית שלהן נמוכה משמעותית, למעט המרכז הבינתחומי שנחשב שקול לאוניברסיטה, והמכללה למנהל שנמצאת מעט מאחור, אבל עדיין נחשבת לטובה. בתכל'ס, מה שמשנה לגבי עבודה עתידית הוא הסטאז' - אם אין לך סטאז' במשרד נחשב (ואני יכול לומר שיש אנשים אצלנו עם ממוצע של 80 שמתקשים למצוא), אפשרויות התעסוקה העתידיות די מוגבלות, לפחות אצל המשרדים המסחריים הגדולים. השאלה היא מה הכיוון העתידי שלך בתוך המקצוע.

בנוסף, לא מעט מרצים אצלנו מלמדים גם במכללות, ולא פעם אומרים שהרמה הנדרשת שם נמוכה משמעותית. אני לא יודע אם זה באמת נכון, אבל שוב, זו התדמית, וזה מה שקובע בסופו של דבר.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתנאי קבלה בסיסיים לאוניברסיטה זה מספיק, הבעייה שמשפטים נחשב קורס "איכותי" וכמובן כמו בכל קורס מתקבלים המועמדים עם הממוצעים הטובים ביותר - אני כמעט בטוח שעם 3 יחידות מתמטיקה הממוצע שלי יהיה נמוך משמעותית ממוצע שיווצר עם 4 יחידות בציון סביר, כך שאם יהיו לי 4 יחידות סיכויי הקבלה שלי יהיו גבוהים בהרבה - אני לא בטוח שהרבה ניגשים ללמוד משפטים עם 3 יח"ל מתמטיקה למרות שזה לא קשור, וכל שאר הציונים שלי טובים.

בקשר לכל מה שכולם כתבו על סטאז' ומציאת עבודה, אני לא חושב שתהיה לי בעייה עם זה, יש לי הרבה קשרים במקומות כאלה.

כמו כן, אני מודע למצב בארץ - יש המון עורכי דין וזה נהיה אופנה.

הדבר היחיד שמעניין אותי חוץ מזה בפן של השכלה גבוהה זה פסיכיאטריה, וזה ממש לא ריאלי כתוצאה מכך שאצטרך ללמוד 7 שנים רפואה ואז לעשות הרחבה לפיסיכאטריה, אני לא אעמוד בזה ומראש אני יודע שחבל שאבזבז את הזמן - אין לי רצון כל כך עז לזה.

מצד שני אני מאוד אוהב משפטנות, וזה תואר מאוד "ריאלי".

בכל מקרה, הגלגל מסתובב והמצב הזה ישתנה יום אחד, כמו כן זה תואר מכובד שיפתח לי הרבה דלתות בעתיד (בהנחה שאצליח להגיע למקומות הנכונים, ושוב נראה לי שאצליח לאור מה שכתבתי קודם.)

רציתי לשאול עוד משהו -

איך זה הולך? מוציאים תואר ראשון במשפטים, עושים סטאז' ואז מקבלים תעודת עיסוק? ואיפה בא פה התואר השני?

תודה רבה לכל מי שעוזר ועזר!

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עו"ד על כל 190 איש. לא 20.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף משהו ממני

כדי להיות עו"ד אתה צריך תואר ראשון, סטאז' ואחרי בחינות הלשכה אתה עו"ד.

משרדי עו"ד מחשיבים יותר בוגרי אוניברסיטאות ונראה לי שהפקולטה הכי נחשבת היא באוניב' ת"א ואחריה האוניברסיטה העברית.

יש עוד יתרון באוניברסיטאות וזה ששכ"ל הוא נמוך יחסית ביהותן אוניברסיטאות ציבוריות.

חסרון כמובן הוא דרישות סף גבוהות.

לכן עצתי, לך ליואל גבע/זיו כספי וכו', תשלים אצלם ובעזרתם את היחידות החסרות לך, תרשם לאוניברסיטת ת"א או האוניברסיטה העברית שלהן הפקולטאות הכי נחשבות.

בהצלחה, בכל מקרה.

(אגב, תואר שני במשפטים מיועד בדרך כלל לאלה שרוצים להתמחות במדעי המשפט לצורך מחקר)

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה בני, בקשר לבגרות החלטתי שאני הולך להשקיע ולשפר ל 4 יח"ל בציון טוב.

תודה גם על ההמלצות לאוניברסיטאות.

בקשר לתהליכים שהסברת, אם למשל אני מוציא תואר ראשון, עושה סטאז' ועובר את הבחינה של לשכת עורכי הדין - אני עורך דין, כל הכבוד לי, אבל עורך דין לאילו עניינים?

זאת אומרת, ראיתי עורכי דין שהם מתמחים גם בדיני חוזים, גם בתעבורה וגם בפלילים למשל.

איך צוברים רזומה שכזה? האם בשביל כל תחום התמחות צריך לעבור עוד בחינה בלשכת עורכי הדין? האם התכוננות לבחינת "הרחבה" שכזו נעשית לבד או שמא החומר הנדרש לבחינות "ההרחבה" נלמד במסגרת התואר הראשון?

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה בני, בקשר לבגרות החלטתי שאני הולך להשקיע ולשפר ל 4 יח"ל בציון טוב.

תודה גם על ההמלצות לאוניברסיטאות.

בקשר לתהליכים שהסברת, אם למשל אני מוציא תואר ראשון, עושה סטאז' ועובר את הבחינה של לשכת עורכי הדין - אני עורך דין, כל הכבוד לי, אבל עורך דין לאילו עניינים?

זאת אומרת, ראיתי עורכי דין שהם מתמחים גם בדיני חוזים, גם בתעבורה וגם בפלילים למשל.

איך צוברים רזומה שכזה? האם בשביל כל תחום התמחות צריך לעבור עוד בחינה בלשכת עורכי הדין? האם התכוננות לבחינת "הרחבה" שכזו נעשית לבד או שמא החומר הנדרש לבחינות "ההרחבה" נלמד במסגרת התואר הראשון?

אחרי בחינות הלשכה אתה עו"ד לכל דבר ומותר לך להתעסק בכל תחום.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך קיימת הבדלה בין עורכי דין לתעבורה לעורכי דין פליליים למשל? למה לא כולם פותחים את עצמם לכל נתחי השוק אלא מגבילים את עצמם לנושא אחד? זה לא נשמע הגיוני, נראה לי שאתה טועה וצריך לעבור איזו התמחות \ הסמכה מיוחדת לכל נושא - ואשמח לקבל מידע נוסף בנושא ממישהו בעל נסיון.

תודה רבה!

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...