Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף ללמוד - מדעי המחשב או הנדסת תוכנה, ואיפה. תודה לעוזרים.

nivo
שימו לב! השרשור הזה בן 6316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם. אני חייל משוחרר כחודש וחצי ואני מתכנן להתחיל ללמוד באוקטובר.

שאלה שלי היא מה?

אני יודע שאני רוצה עבודה בתחום המחשבים. שם גם נמצא הכסף - שזהו שיקול דיי חשוב בבחירת מקצוע לעתיד.

רצון יש לי. אבל אין לי מושג איזה מקצוע.

כל אחד שאני שואל אומר לי משהו אחר. חלק אומרים ללמוד מדעי המחשב, חלק הנדסת תוכנה . במה כל אחד מהם מתבטא בעבודה?

אני כבר מבולבל לגמרי.

איזה עוד מקצועות יש "בסגנון"?

נסיון של ממש במחשבים אין לי (כל השפות למינהם). רק ידע כללי במחשב, פירמוטים וכו'. אפשר להגיד מעל הממוצע אבל זה הכל.

כמו כן אני לא יודע איפה ללמוד במידה ואני אבחר את המקצוע. אני מחיפה ואני שוקל ללמוד באורט בראודה. שמעתי הרבה המלצות.

אני אודה מאוד לכל מי שיעזור לי. אני דיי לא מוצא את עצמי :(

לא חותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אתה רוצה באמת להצליח בקבלה למקומות עבודה עתידיים וללמוד ברמה יותר גבוהה,

תעשה לעצמך טובה ואל תלמד במכללה.

מתוך הכרותי הקרובה את התחום, עדיף לדעתי ללכת על הנדסת תוכנה. בצורה זו תוכל לעסוק בתחום רחב יותר של דברים.

מדעי המחשב זו ראייה צרה יותר.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש לעשות כסף - אתה לא תשרוד בלימודים.

הם מאוד מפרכים ואם אין לך רצון של ממש - או שתסבול מאוד 3/4 שנים או שתנשור במהלכם כשתבין שזה לא בשבילך.

עצה שלי - לימודים זה קודם כל ענין אישי.

בקשר לאיפה - מאוד ענין של בחירה ולאן אתה יכול להתקבל (תבדוק עם אתר מידעת לדוגמא לפי הציונים שלך איפה אתה עומד)

אני מצטער שאני מפנה - אבל פשוט היתה שיחה דומה בפורום PSI שפירטתי הרבה מאוד שם בנושא אז מומלץ לך להעיף מבט ולערוך חיפוש בhttp://www.psi.co.il באוף טופיק או לפי שם המשתמש שלי שם (זהה לזה שפה)

אם יהיו לך עוד שאלות אני אענה לך.

HOWEVER - אל תתחיל ללמוד עד שאתה לא באמת סגור שזה מה שאתה רוצה ואתה מוכן לזה.

לימודים גבוהים הם בהחלט לא ענין קל ופשוט.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה באמת להצליח בקבלה למקומות עבודה עתידיים וללמוד ברמה יותר גבוהה,

תעשה לעצמך טובה ואל תלמד במכללה.

מתוך הכרותי הקרובה את התחום, עדיף לדעתי ללכת על הנדסת תוכנה. בצורה זו תוכל לעסוק בתחום רחב יותר של דברים.

מדעי המחשב זו ראייה צרה יותר.

פעם אחרונה שבדקתי הנדסת תוכנה יכלת ללמוד רק באחת מ3 מכללות שלא שמעתי עליהן בחיים, וכל מה שיש לאוני' הרציניות להציע זה מדעי המחשב.

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נגד מכללה - אם כבר, לך לאוניברסיטה. בוגרי מכללה מסתדרים בשוק בתקופות טובות (נגיד כרגע), אבל הם הראשונים לסבול בתקופות הרעות (שבאות גם באות). זה לא אומר שכבוגר אוניברסיטה החיים שלך יהיו נהדרים ונטולי דאגות, אבל עדיף.

בכל מקרה, האם שקלת גם הנדסת מחשבים? אני חושב שזה יותר מעניין משתי האפשרויות שלך.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי שתחשוב טוב טוב בקשר למה שאתה רוצה ללמוד.

נכון שבעבודות עם תואר במחשבים יש לרוב הרבה כסף,אבל אתה צריך להחליט אם אתה רואה את עצמך עושה את העבודה הזאת,יושב כל היום מול מחשב וכ"ו,זה שמרוויחים שם כסף טוב לא הופך את זה לטוב עבורך.

בנוסף בתואר בהנדסה,בשנתיים ראשונות לומדים רק מתמטיקה ופיזיקה וכ"ו.

האם אתה חושב(יודע),אם תוכל לעמוד בלימודים ברמה גבוהה מאוד ? , האם יש לך את הציונים הנדרשים כדי להכנס לפקולטות ללימודי הנדסה ?

בברכה.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Liviur

אני מכין את עצמי נפשית ללימודים גבוהים :)

אני סגור על זה שאני רוצה ללמוד. אני לא רוצה חיים קלים, לחפש עבודה(בלי לימודים) ועוד כמה שנים להיתקע בלי שום מקצוע

לגבי עניין הכסף - ברור שזהו שיקול מבחינתי. אני לא רוצה לבזבז 4 שנים מחיי במקצוע שלא יצדיק את זה בסוף. ולא שמישהו מבטיח לי שכאשר אני אסיים לימודים הדרך תהיה סלולה, אבל זה כמובן עדיף.

tamir_hoo

אם לא הייתי חושב שאני יכול לעמוד בזה, לא הייתי בכלל חושב על זה.

אני יודע כמה זה קשה (שמתי לב איך לאחות של חברה שלי בקושי היו חיים במשך 3 שנים כשהיא למדה).

לגבי העניין שכל הום אתה דבוק למחשב, את זה אני יודע.

לגבי הציונים שלי, רק את הבגרות במתמטיקה אני אצטרך לשפר ל4-5 יחידות בקיץ. ואני אעשה את זה.

וכמובן לעשות פסיכומטרי.

ולעניין המכללות. אני רואה פה (ודי מבין) שאתם נגדן.

עוד אנשים עם ניסיון יש פה?

לא חותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה משקיע מאמץ בשיפור הציונים ובפסיכומטרי תנסה לכוון ללימודים באוניברסיטה מכיוון שזה יעזור בסינון הראשוני לשוק העבודה.

אני בוגר מכללה והשאלה היא באיזה מכללה אתה הולך ללמוד, יש פערים עצומים בין מכללות שונות.

בפועל ברגע שאתה מגיע לראיון עבודה ולא משנה היכן למדת מה שקובע הוא הידע הניסיון והאופי שלך.

בכל מקרה הייתי ממליץ לך ללכת לימים פתוחים של עוד מקצועות כדי לראות אם יש משהו שימשוך אותך,

אחרת תגלה באמצע שנה ב' שיש לך סיוטים על טורים מתבדרים והמילה קוד יעיל עושה לך בחילה ואז בעצם בזבזת שנתיים מהחיים שלך.

בנוסף אתה צריך לחשוב האם אופי העבודה בשוק התוכנה מתאים לך כלומר האם שבוע עבודה של 50,60 או יותר שעות ב 5 ימי עבודה זה משהו שאתה יכול לחיות איתו ,

בנוסף כך בחשבון שהעבודה מאתגרת ולחוצה עם שפע של בלת"מים\, בקיצור קור רוח זו תכונה מומלצת.

אם אחרי כל זה עדיין מתחשק לך לך על זה ושיהיה בהצלחה.

או בקיצור כסף יש עוד בהרבה מקומות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

nivo

ההחלטה שלך לגבי מה ללמוד (במיוחד בתחום הזה- מחשבים ותוכנה), חייבת להיות מוצלחת = אחרת, תסבול.

אתן לך דוגמא:

בתיכון אני הייתי די פריק מחשבים, היה לי ידע נרחב בכל מה שקשור למחשבים ו-ווינדוס.

החלטתי להרחיב 5 יח' מדעי המחשב. לאחר כמה חודשים, ולאחר כמה מבחנים, הבנתי שאני פשוט לא יכול לסבול את החומר הזה. תכנות, וכל מה שקשור לתכנות (למדנו שפת C) - היה לי כמו עצם בגרון! עם סיום הבגרויות, נשבעתי שאני יותר לא מנסה ללמוד תכנות בחיים שלי, למרות שזה מה שרציתי עד אז לעשות כל חיי.

לכן אני אומר - תעבור על החומר שלומדים בתואר שבו אתה מעוניין, דבר אולי עם סטודנטים שלומדים לתואר הזה. אחרת לא יהיה לך נעים אם פתאום תגלה בסוף הסמסטר הראשון שאתה לא סובל את החומר הנלמד.

תומר

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כסף לא רק במדעי מחשב או הנדסת מחשב.

מן הסתם תחום הלימודים שלך צריך לתאום את יעדי הקריירה שלך. אבל, השאלה המרכזית צריכה להיות איפה הייתרונות היחסיים שלך.

במה אתה טוב? מה אתה אוהב? איזה תחום מעניין ומסקרן אותך?

אתה רוצה לעבוד עם/מול אנשים או מול מחשבים?

אתה בעל תפיסה כמותית או מילולית טובה יותר?

איך כושר הניהול/אירגון שלך?

כיצד אתה מתפקד תחת לחץ - האם מתאים לך קו עבודה רגוע או לחוץ יותר?

המלצה חמה, אל תלך ללמוד במכללה סוג ז'- זה ירדוף אותך שנים קדימה.

יש כסף במגוון תחומים - הנה מספר תחומים בו ניתן להרוויח כמו ואף טוב יותר ממהנדס תוכנה.

קניין רוחני - אנשים שלמדו משפטים בשילוב עם תואר מדעי/מדעי המחשב עושים הרבה מאוד כסף עקב הדרישה הרבה לעו"ד שיכולים לתת שירותים בתחום הקניין הרוחני (למשל, פטנטים).

שילוב של מנה"ס ולימודי מזרח אסיה/סינית - השוק הסיני צומח ודרושים אנשים בעלי השכלה עיסקית והכרות עם השפה/תרבות כדי לקדם עסקאות באיזור זה. כאשר הבונוסים שלך הם אחוזים מעסקאות אתה צריך 2-3 עסקאות טובות בשנה והנה אתה בן 28 עם פורש בוקסטר בחנייה - מכיר את האדם המדובר.

אקטוארים מרוויח מעולה - אבל זה המקצוע הכי משעמם בעולם.

לימודי מנה"ס וחש יזמי מפותח יאפשרו לך לעבוד בחברות Venture Capital או Private Equityשם הכסף טוב בהרבה מלהיות מפתח תוכנה.

חבל ש"תנעל" לך כיוון בקריירה בלי בדקת עם עצמך מה הכיוון הטוב ביותר בשבילך. קודם תבדוק ברצינות, אפילו בעזרת הכוונה מקצועית של איש מקצוע, מה הכיוונים שלך בקריירה ורק לאחר מכן תבחר מוסד לימודים.

והכי חשוב - אל תלך למכללות.

מעסיקים יודעים מייד שבחרת את הדרך הקלה ובחרת שלא לשפר בגרויות/פסיכומטרי. כאשר השוק טוב וחסר עובדים הם גם יקבלו אנשים בלי תואר אם הם יודעים את העבודה. אם תרצה להתקדם גם כשהשוק לא "רותח" תהיה לך בעיה אם יש לך "גיבנת" של מיכללה על הפרצוף כמו אורט.

נקודה נוספת, אם יהיה לך רעיון ללמוד אח"כ בחו"ל או לקבל אישור H1-B (וויזת עבודה בארה"ב) יהיה לך בעיה לעשות זאת אם התואר שלך הוא ממוסד שאינו בעל מוניטין.

"המבקר צריך שיהיה כאבן משחזת: משחיז ואינו חותך" (ר' משה אבן עזרא)

"אם אתה משבח את מה שאינך מבין בו - זה מעשה רע. אם דיברת בגנותו - מעשה רע יותר" (ליאונרדו דה וינצ'י)

Never underestimate the power of human stupidity - Robert A. Heinlein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

1. קודם כל תתעלם מכל מה שכתבו לך למעלה.
  2. ההבדלים העיקריים בין מכללה לאוניברסיטה איננה במרצים (אלו אותם מרצים) אלא ברמה הכוללת שאתה מקבל, כלומר באמת באוניברסיטה אתה לומד C עם מחשבי 486 ובמכללות אתה לומד ג'ווה עם מחשבים חדשים ומתרגל צמוד (בכוונה אני מגזים), אבל באוניברסיטאות מטפחים לך את האגו כאילו אתה מפתח מערכות שיגור טילים.
  3. לגבי התארים השונים שפרטת, חלקם מתמקדים יותר בתכנות וחלקם יותר בחומרה, שילוב, ניהול וכדומה - זכור שאותו תואר במוסדות שונים זה לא אותו התואר ולא אותם הקורסים.
  4. מציע לך קודם כל להחליט על מקום וללכת לראות איזה אופציות יש לו.
  5. תעשה רשימה של כל המוסדות שיכולים ללמד אותך מה שאתה רוצה, תמחק מהם את אלו הרחוקים ואלו שאתה לא יכול להתקבל, ותשאר עם משהו כמו שניים או שלושה, אליהם תלך ליום פתוח ולפגישה עם יועץ.
  6. האופציה של המכללה האקדמית להנדסה בראודה הינה בהחלט אופציה טובה, גם הלימודים שלהם ברמה מאוד גבוהה, גם יש מעונות, גם מתוקצבים והמחיר זול, גם מעבדות טובות וכו'.

תזכור, מדעי המחשב הינם קריאת תחת אמיתית, בכל מקרה אתה תלמד לפחות חמישה קורסי מתמטיקה (אלגברה לינארית, סטטיסטיקה והסתברות, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, חשבון אינפינטיסימלי, מתמטיקה דיסקרטית) וכל זה בשנה הראשונה, כך שאם אין לך ממש ראש למתמטיקה אולי כדאי שתעשה חושבים שוב

בברכת שבוע נפלא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לבחור 5 בגרות במתמטיקה... הוא מתכוון לשפר בקיץ

מכך משתמע שכנראה ממוצע הבגרויות שלו פחות מ 10.5

אם הממוצע הוא רק 10.5 הוא צריך פסיכומטרי 700 לאוניברסיטת ת"א

וזה בלי להזכיר שמדעי המחשב שלהם הינם גם בעיקר מתמטיקה וגם על מעבדות ישנות, אבל למה להיות קטנוניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...