Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ לגבי פגו 306

ARTHURZ
שימו לב! השרשור הזה בן 6340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני הולך לקנות פגו 306 1.6

ואני רוצה לדעת איך הגירים האוטומטים

שלהם אמינים או לא

בתודה מראש

ארתור.

באיזו שנה מדובר?

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך לקנות פגו 306 1.6 ואני רוצה לדעת איך הגירים האוטומטים שלהם אמינים או לא

בגרסת 1.6 מותקן גיר AL4 שאמינותו אינה עולה על, או נופלת מאמינותם הממוצעת של גירים אוטומטיים אחרים.

בנוסף, בהתחשב בכך שמדובר במכונית שנמצאת על הכביש לפחות חמש שנים, כל מי שיתיימר לתת לך צפי אמינות של גיר אוטומטי כלשהו, במכונית כלשהיא בגיל שכזה, הוא קשקשן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגרסת 1.6 מותקן גיר AL4 שאמינותו אינה עולה על, או נופלת מאמינותם הממוצעת של גירים אוטומטיים אחרים.

האם יש גיבוי לדעתך הנ"ל, ארנון ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיון:

1. מיעוט של אזכורים לגבי כשלים טכניים בפורומים בחו"ל. אולי זה מכיוון ששם, בניגוד לכאן, נהגים לא קובעים שהגיר מקולקל כי "הוא לא מעלה הילוך כשמורידים רגל מדוושת התאוצה".
  2. העובדה שהוא מותקן כבר שמונה שנים במספר רב מאוד של דגמים משלושה יצרנים. אם היה גרוע כל כך, במידה שחורגת מהרגיל, הוא היה מוחלף בגיר אחר כבר לפני שנים. לא PSA ולא רנו הן מתאבדות, שיתקינו במודע ובנפש חפצה גיר שאמינותו ירודה משמעותית מאלה המותקנים בתוצרת פולקסווגן ואופל, למשל.
  3. העובדה שפותח על ידי שלוש חברות שמבינות דבר או שניים בבניית מערכות הנעה.

אם יש ברשותך מידע אחר, והנמקה רציונאלית באשר לסיבות שגורמות לפיז'ו ולרנו להמשיך ולהתקין גיר פגום באופן בסיסי במכוניותיהן, אשמח לשמוע. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מי כמוך יודע שאחוז הכשלים שתראה בחו"ל יהיה אפסי עד נמוך מאוד - כי שם לא קונים אוטומט !

2. פעם למיצובישי היתה סיסמה "135,000 איש לא טועים". אז אחר כך יצאה הבדיחה בפורומי הרכב שאומרת משהו בסגנון "135,000 זבובים אוהבים לאכול חרא, רוצה גם ?". במילים אחרות: זה שהתיבה "רצה" כבר 8 שנים ומותקנת בעוד דגמים - לא הופך אותה לטובה או מוצלחת או אמינה.

3. להרבה יצרנים יש דגמים מוצלחים יותר ומוצלחים פחות, הסיבה הזו לא הופכת את זה למוצלח.

אמר פה מישהו (שמחקת לו את ההודעה) שאתה מדבר שטויות.

למרות הערכתי הגדולה אליך (ותאמין לי שיש), אני נאלץ לומר שאתה מדבר שטויות.

אתה לא מכיר את התיבה הזאת בפועל ואתה ניזון רק ממידע באינטרנט - לכן צר לי לקבוע כי ההמלצות שלך, במקרה הנקודתי הזה, לא נכונות ומטעות.

בנוגע להערתך השניה, בה לא ניתן לקבוע אמינות של גיר אוטומטי משומש בן לפחות 5 שנים, אני בהחלט מסכים - למרות שגם כאן אפשר לדעת, לפי סימנים כאלה ואחרים, מה מצב הגיר בכלליות באותו רגע נתון.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות הערכתי הגדולה אליך (ותאמין לי שיש), אני נאלץ לומר שאתה מדבר שטויות.

אם יש לך השגות על הניהול בפורום, פנה להנהלה בהודעה פרטית. :twisted:

ועכשיו, יצחק, בוא והסבר לי על מה אתה מבסס את טענתך.

על סמך מה אתה קובע בנחרצות רבה כל כך שהגיר הזה הרבה פחות אמין מהגיר האוטומטי הממוצע של המכונית האירופאית הממוצעת ? (שזה מה שאמרתי מלכתחילה. הוא לא יותר אמין ולא פחות אמין מגירים ממוצעים אחרים).

כשיש כשל תכנוני בסיסי בתיבת הילוכים, היא לא שורדת שמונה שנים במספר רב כל-כך של דגמים, וחסוך לי ולך התחכמויות מסוג "מליון זבובים לא טועים" וכיוב'. יצרני ענק כאלה לא מתעסקים בשטויות, ולא מכניסים מוצר מקולקל לתוך המכוניות שלהם "כי אף אחד לא קונה אוטומטי". אם באמת איש לא קונה תיבות אוטומטיות, מדוע היו צריכים שלושת היצרנים הללו להשקיע סכומי עתק בפיתוח התיבה הזו ?

למה לא להמשיך לרכוש תיבות מ- ZF כפי שעשו במשך שנים רבות?

ואפרופו ZF, גם התיבה שהותקנה ב- BX נחשבה בישראל לבלתי אמינה בעליל. כל "מומחה" יסביר לך שהתיבה הזו הרגה את ה- BX בגלל אמינותה האיומה.

בפועל, מדובר היה בחלק שכשל בשנה הראשונה ליצורה של התיבה (1987), והוחלף במהרה על ידי היצרן.

התיבה הזו יוצרה עוד 14 שנים נוספות, ושירתה מספר רב של דגמים בנאמנות סבירה (שוב - לא יותר אמינה ולא פחות אמינה מהממוצע).

אז או שהישראלים חכמים הרבה יותר מהיצרנים המטומטמים שהמשיכו להשתמש בה אחרי שבישראל אבחנו שהיא "בלתי אמינה בצורה קיצונית", או ששמועות לחוד, ועובדות לחוד.

כמו במקרה ה AL4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרם קבעתי בצורה נחרצת על גבי הפורום שהגיר הזה הרבה פחות אמין מגיר אוטומטי אחר. אמרתי שדעתך שאומרת ש"שאמינותו אינה עולה על, או נופלת מאמינותם הממוצעת של גירים אוטומטיים אחרים" אינו מדוייקת ומטעה את השואל.

כידוע לכולנו גיר אוטומטי הוא מכלול מאוד מסובך ומורכב. אמינות המכלול הזה שנויה במחלוקת אצל הרבה מאוד מותגים - מהפשוטים ביותר ליוקרתיים ביותר, אך בכל אחד מהם יש את הרוב המכריע של הכף, אותו רוב שעליו ניתן לראות, פחות או יותר, עד כמה היחידה הזאת אמינה או לא.

אתה באת ואמרת שיכולת ההישרדות של היחידה הזאת אינה עולה או נופלת מאמינותם הממוצעת של גירים אטוטומטיים אחרים.

אם כך, מה ה"ממוצע" של גיר אוטומטי אחר ? ואיך נדע אם באמת אמינות היחידה הנ"ל עולה או נופלת מהממוצע הזה ?

עכשיו אתה מוסיף חטא על פשע ורושם הסתייגות נוספת המסומנת בציטוט הבא:

"...מהגיר האוטומטי הממוצע של המכונית האירופאית הממוצעת..."

אז זהו שלא ממש דיברנו ספציפית על מכונית אירופאית אחרת -וגם לא על גרמנית או אמריקאית או יפאנית. דיברנו בכלליות.

מעבר לזה - מי אמר שהישרדות של תיבה (עד לשיפוץ גיר) נמדדת רק בזה ?

אם יש שפע של תיקונים בדרך (תיקונים, לא שיפוצים) זה לא נחשב ?

בכל מקרה אני רוצה לציין שתיבת ההילוכים AL4 היא תיבה חכמה ובאופן כללי לא רעה בכלל. אישית לא הייתי פוסל לחלוטין רכישה של רכב בגללה, למרות שהייתי ממליץ בחום למי שרוצה לקנות רכב עם תיבה כזו, לעשות סיבוב על הרכב טרם הרכישה ולראות שהתנהגות הרכב\תיבה מתאימה לו.

כמו כן חשוב להמליץ לכל מי שרוצה לקנות רכב משומש עם תיבה אוטומטית - לעשות סיבוב של לפחות 20 דקות על הרכב, עד שהגיר מתחמם, ע"מ לבדוק את תיפקודו במצב נורמלי ולא כאשר הוא עדיין קר.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, עזוב אותך מהתפלפלויות של בית-כנסת ביום שבת, ודי לצבוע ולהדגיש משפטים שלי.

השאלה המקורית שאלה לגבי אמינות גיר ה- AL4.

כמו שאני מבין את זה, אפשר לענות על השאלה הזו באחת מארבע דרכים:

1. אין לנו מושג. אולי אין גיר גרוע ממנו, ואולי אין גיר טוב ממנו. אין לנו שמץ מושג. תשאל במקום אחר.
  2. יש לנו מושג. זה הגיר הכי אמין שהיה אי פעם, או לפחות אחד האמינים שבהם.
  3. יש לנו מושג. זה אחד הגירים עם האמינות הירודה ביותר, במידה כזו שהוא יוצא דופן יחסית לגירים אחרים, וגרוע במידה כזו שאם טרחת לשאול לגביו, אנחנו נאלצים להזהירך להימנע מהמכונית, רק בגלל שיש בה AL4.

מכל הנימוקים שהבאתי כבר, אף לא אחת משלוש האפשרויות הללו סבירה. לעומתה, הרביעית, למיטב הבנתי, היא התשובה הנכונה:

4. לא יותר גרוע ולא פחות גרוע. אל תצפה ל- 0 תקלות, ואל תצפה להרבה יותר תקלות ממה שהיית חווה בגיר אוטומטי ממוצע אחר.

אם יש לך נתונים קונקרטיים (לא כאלה מהקלסר של רב-סרן שמועתי) שתומכים באחת משלוש האפשרויות הראשונות, תפאדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...