Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספורט מוטורי ותקשורת

Croc
שימו לב! השרשור הזה בן 6422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מאמין שקידום של ספורט מוטורי הוא דבר חשוב בהרבה מובנים.

כדי לקדם את הנושא - יש חשיבות רבה בפיתוח מודעות לנושא - גם אצל קברנטי המדינה וגם אצל כלל הציבור.

ואיך תתפתח מודעות אם לא דרך כלי התקשורת?

אני שומע בבוקר תוכניות רדיו ומדורי ספורט – שם יקדישו 5-10 דקות שלמות לכדורסל וכדורגל מכל רחבי הארץ, מכל סוגי הליגות, מכל פינה באירופה, כולל העלאה לשידור כתבים מומחים לכל ענף וענף – אבל נורא מוזר לי לשמוע שלא יגידו שם אף מילה לא על פורמולה 1 (הרי מה שאירע שם אתמול הוא "הרבה פחות חושב" מסיפורי תמיר כהן וכו'), לא על MDC ולא על ראלי שמתקיים מדי פעם בארץ ולא על אירועים מוטוריים מקומיים אחרים.

אומנם ערוצי 2 ו-10 בד"כ כן מגדישים 15 שניות לאירועים בולטים של פורמולה אבל באופן כללי שידורי טלוויזיה ורדיו ממש לא מתייחסים לנושא...............

אני באמת לא מבין את העורכים של תוכניות איך הם מפספסים את זה.....................

אני חושב שחשוב שגם כאן יחול שינוי ואירועים חשובים מהעולם ובטח מהארץ כן יסוקרו.

ואפילו תבוא הודעות מוקדמות לגבי אירועים שעתידים להתרחש בזמן הקרוב (בדומה להודעות וסקירות מוקדמות של משחקי כדורגל וכו' שיהיו היום/מחר) – כדי שכמה שיותר אנשים מהציבור הרחב ושלא מחובר בווריד לפורומים ידע על אירועים אלו ויוכל להשתתף, לצפות ולעודד.

גנאדי

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גנאדי אתה צודק , אבל...

נכון להיום מרבית הארועים שקשורים לספורט מוטורי בארץ מסוקרים כאן לפני ואחרי - ראה דוגמת MDC או הדריפטים .

לגבי "אימוני" הראלי זו בעיה כי הם נמצאים כרגע על הגבול הדק ובגלל מגבלות שונות ישנה דרישה לא לפרסם יותר מדי לפני הארוע .

יוצא מהכלל היה ראלי ארגז-החול בתל עדשים שקיבל סיקור לפני ואחרי.

באם נפתח טיפה את התמונה ונפנה אל התקשורת במדינה .

ספורט מוטורי הוא חלק מחינוך ותרבות ונכון להיום אנחנו נמצאים ממש בתחילת הדרך , בקושי זוחלים ולכן גם הסיקור באמצעי התקשורת היומית זהה , למרות שהיום למשל פרישתו של מיכאל שומאכר זכתה לכותרת גדולה בדף האחורי של ידיעות אחרונות למשל .

בוא נתחיל בזה שבכל יום שני יהיה סיקור של ספורט מוטורי בצורה נרחבת בעיתונים - סיכום של הפורמולה-1 , מוטוGP , ראלי וכו ' - נכון להיום רק עיתון הארץ עושה את זה ובגלל זה אני קונה כל יום שני את העיתון .

גם בטלויזיה וגם בעיתונים ישנם אנשים שספורט מוטורי יקר לליבם אבל עדיין , הם לא אלו שקובעים מה ומתי .

אתן דוגמא - עד כמה שאנחנו אוהבים לכסח אותו , אלי אילדיס הוא האיש שבזכותו יש פורמולה-1 בערוץ הספורט ...כן , פשוט כך .

בערוץ-10 , נדמה לי , נמצא אדם שבעברו היה אלוף הראלי-קרוס בארץ , רם לנדס , אבל משום מה הוא מעדיף די להתעלם מהספורט הזה כיום .

בערוץ-2 יש כמובן את ידיד הספורט בלב ובנפש דני קושמרו .

ככה שאי אפשר להגיד שאין לחלוטין . השאלה היא רייטינג או רמת הביקוש לדבר כזה .

הרי ברור לי וגם לך שיש הרבה חובבי ספורט מוטורי בארץ , אבל מתי בפעם האחרונה מישהו מאיתנו שלח מייל או מכתב למערכת אחד העיתונים או לעורך הספורט וביקש שיהיה יותר ספורט מוטורי ...?

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום, "הארץ" מסקרים אירועי ספורט מוטורי ישראליים ככל שניתן. אני יודע, כי אני כותב ומצלם. בחלק ניכר מהאירועים. הבעיה היא שאם אני לא יודע על אירוע שמתקיים, אני לא יכול לכתוב עליו או להגיע לצלם (או לשלוח צלם). בשנה החולפת סיקרנו את רוב אירועי העבירות והראלי-רייד- פשוט כי הודיעו לנו בזמן.

יש בעיה כאשר המארגנים פרנואידיים (ונכון שאם אתה פרנואיד זה עדיין לא אומר שלא רודפים אחריך)

אז מי שמארגן אירוע- תרגישו חפשי לשלוח לי דוא"ל (את הכתובת תקבלו בה"פ).

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קל להיתפס ולהאשים את התקשורת (כמו שעושים גם בהרבה נושאים אחרים). אבל לא התקשורת תקבע אם הספורט המוטורי בישראל יתפתח או לא אלא אם יש מספיק "משוגעים" לעניין שידחפו את הנושא. יש כאן מקרה של ביצה ותרנגולת. לדעתי במידה ואכן תהיה מספיק הענות ויגיעו לארועים הרבה אנשים גם התקשורת תגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שלתקשורת יש לפרגן בכל הנושא של חשיפה לתחום, הם תמכו לכל אורך הדרך בזמן מאבקינו

בממסד להעברת החוק.

דבר אחד צריך להשתנות בנושא, העברת כל הכתבות בכל העיתונים והאינטרנט ממדורי הרכב למדורי

הספורט כך נסגור עוד עוות קטן.

אנו עוסקים בספורט מוטורי ולא ברכבים.

שנה טובה

דני לוי

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו נזכרתי שלפני 200 שנה הייתה בערוץ 10 תוכנית פעם בשבוע עם תחרות מיאוץ מהמקום..........

מה נגמר איתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על 10G?

לא היה שם מיאוץ אלא סלאלום למיטב זכרוני.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...דבר אחד צריך להשתנות בנושא, העברת כל הכתבות בכל העיתונים והאינטרנט ממדורי הרכב למדורי הספורט כך נסגור עוד עוות קטן.

אנו עוסקים בספורט מוטורי ולא ברכבים.

שנה טובה

דני לוי

התקשורת היומית הכתובה בישראל מחלקת את הספורט המוטורי בעצם לשניים ופה גם המקום שצריך לתקן .

כאשר יש בעיתון כלשהו - "ידיעות אחרונות" , "מעריב" או " הארץ" סיקור , קצר אמנם אבל עדיין סיקור , של מרוץ פורמולה-1 למשל זה מופיע בדרך כלל ביום שני במדור הספורט באיזו שורה קטנה בסוף. יוצא מן הכלל זה הארץ שבדרך כלל נותן סיקור נרחב יותר , קצר וממצה של העניין .

כאשר מדובר באיזה ארוע ספורט מוטורי ישראלי פתאום העניין עובר ממדור הספורט לארוע חדשותי קצר שבדרך כלל מכיל רק תמונה , כי בכל זאת ספורט מוטורי זה דבר צבעוני , ויש מספר מצומצם של מילים שמספרות , לפעמים בשגיאות , את מה שהיה באותו ארוע .

הגישה הזו כמו שאמר דני חייבת להשתנות . ואיך ?

כל ארוע של ספורט מוטורי ישראלי , כל קבוצת מרוצים שמכבדת את עצמה חייבים נציג עתונות , ממש כמו בחו"ל , שידאג לשלוח למערכת הספורט בעיתון פקס ומייל עדכני בכל פעם שמתרחש משהו , למערכת הספורט אני חוזר ומציין זאת ורק כך זה יחדור לתודעה של עורכי הספורט בעיתונים שיש דבר כזה שנקרא ספורט מוטורי ישראלי ועם הזמן תהיה גם יוזמה מצידם לסקר את זה ולתת לזה את המיקום הנכון בעיתון .

כיום בחו"ל , ואני אומר את זה מניסיון של עבודה מול נהגים , קבוצות וארועים באליפות המזה"ת בראלי , על כל "שטות" הכי קטנה יוצא מייל של PR .

חייבים ללמוד לעשות את זה נכון גם אצלנו ואז כולנו נרוויח מזה .

לכל מי שרוצה לראות לדוגמא אתר PR של אליפות המזה"ת למשל -

www.ndp-publicity.com

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה מאמר שכתב רוני אהרונוביץ' באתר שלו שמדבר גם על היחסים שבין רכב, ספורט מוטורי וכמובן תקשורת .

- http://www.netcar.co.il/magazin/ed/challenge.asp

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

דווקא השבוע במדור ספורט של חדשות בששעה 07:55 בערך כן דיברו על פורמולה 1.

לא ידוע האם מייל ששלחתי לניב רסקין עזר או שסתם יש להם עונת מלפפונים בכדורגל..........

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ 3 דקות בפריים טיים!

can you say הגיעו ימות המשיח??:lol:

ועל אותו משקל, הנה הפרומו לשידור מרוץ פתיחת ליגת הסופרמוטו הישראלית (2005) ומרוץ פתיחת ליגת הקטנועים, כפי שהוקרן בערוץ 5, כשבוע לפני השידור עצמו

http://www.youtube.com/watch?v=_Cyn42nhwq8

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...