Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמר, תזמון זה דבר חשוב, אתה יודע...

yoelbe
שימו לב! השרשור הזה בן 6701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

האם תצביע למפלגה שתתמקד בנושא המוטוריקה בארץ.  

192 הצבעות

1. 1. האם תצביע למפלגה שתתמקד בנושא המוטוריקה בארץ.

• כן , ללא תנאי
      98
    • כן , רק בתנאי ששאר המצע שלה יתאים לדעותיי הפוליטיות
      55
    • לא , יש דברים יותר חשובים להצביע בשבילם
      14
    • אין לי בכלל כוונה להשתתף בבחירות
      6
    • הייתי שוקל ,אבל לא נראה לי שהסיכויים ריאליים
      19

פוסטים מומלצים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

העם החובב מוטוריקה מאחורייך.

מספיק לראות את כמות החברים בפורומים למיניהם כדי להבין את כמות האנשים הצמאים לזה.

אם כל בעל רכב ידביק מדבקות על הרכב -''מפלגת הנהגים'',כמות האנשים תגדל פלאים.

יש פה כמה וכמה תותחים בפורום שיכולים להרים את הכפפה,אני בטוח.

יאלה,אנחנו איתכם.

לירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתגלגל לי בראש כבר כמה חודשים.

בתזמון הנוכחי קצת בעייתי. צריך לתפוס טרמפ על מפלגה קיימת.

מישהו מכיר את חברי "ישראל אחרת" לשעבר ?

הדברים הבאים נכתבו לפני כ-4 חודשים , לא פורסמו , בעיקר בגלל עניין הסקפטיות .

קשה לי להאמין שיש מספיק אנשים שיגיבו בזמן הקובע - דהיינו פתק ביום הבחירות.

שלום לכולם.

אז זהו - נמאס לי .

לא , לא מהפורום (למרות שגם זה , אבל לא בשביל זה פתחתי את הנושא...icon_twisted.gif ).

נמאס לי להיות נרדף בשל הסטייה האיומה שלי - אהבה לנושא המוטוריקה.

נמאס לי שרודפים אותי בכביש (עוד 750 ש"ח שלשום בכביש מס. 1 new_evil.gif )..

נמאס לי שנכנסים לי לכיס עוד ועוד (דלק עולה בטירוף בלי קשר אמיתי למצב בשוק , וועדת שיינין

שלוקחת ממני עוד מס , אגרת רשות השידור - בין אם יש או אין לי מקלט רדיו באוטו , ועוד ועוד).

נמאס לי מוועדות מומחים קיקיוניות (וועדת ליבנה) שיושבות שנתיים , לא עושות כלום , וממליצות המלצות הפוכות לחלוטין ממה שהמציאות מכתיבה.

נמאס לי מפוליטיקאים שתופסים טרמפ על משרד התחבורה כדי לקיים את הקריירה שלהם בלי לתת מילימטר עבור הנושא. (מאיר שטרית - אתה אדם חשוך וצר אופקים. ההיפך הגמור ממה שהצטיירת פעם , כראש עיריית יבנה לשעבר ה-כה מצליח וח"כ צעיר ונמרץ).

נמאס לי ממפקדי משטרה שמציגים את עצמם כקצינים מקצועיים ונאורים , המתגאים ברצונם ותוכניותיהם לשנות את מפת תאונות הדרכים בארץ , בכוונתם לשנות עדיפויות באכיפה וכו' - ובסופו של יום מתגלים כקצינים מקובעי מחשבה , בדיוק כמו הקצין לפניהם ,וזה שלפניו , וזה שלפניו (שחר איילון - קראתי את הראיונות איתך. אם אתה קורא לשוטרים העצלנים שלך (שרובצים במארבי לייזר במקומות נבזיים במיוחד) בשם אנשי החוק , אז זו בדיחה עצובה. אתם לא יותר משודדי דרכים).

נמאס לי מכל מיני פקידים במשרד התחבורה , הרישוי , האוצר ומחברי כנסת חובבנים שתוקעים את חוק הספורט המוטורי במגירה . מאלה שמונעים מחובבי הרכב לשפר את רכבם בצורה חוקית (ולא ,אני לא מדבר על כאלה ש"מוסיפים 200-300 כ"ס למנוע בלי לשפר את הבלימה" - עוד שטות שיצאה מפי בוחני הרכב של המשטרה) ומקצועית - כך שיתאימו לתנועה בטוחה בכביש ולא יסכנו את האחרים.

נמאס לי גם מהפקידים האטומים במשרד הרישוי שממשיכים להוציא נהגים גרועים ולא מבינים אל הכביש- ואח"כ מעיזים להאשים אותם בנהיגה רשלנית . ראיתם פעם מישהו בצבא שמאשים טירון בשבוע הראשון של רובאי 2 על כך שהוא לא ידע לתפעל את הנשק בזמן כיבוש יעד מבוצר ?

נמאס לי נמאס לי מתנועות אינטרסנטיות כמו "אור ירוק" , שמחתימות עדר שלם של ישראלים שחותמים בלאנקו על עצומה קיקיונית - שמשמשת עלה תאנה למיסוי נוסף ע"י משרד האוצר.

האמת - נמאס לי גם מאותו עדר של ישראלים , אשר נותן לממשלה ולרשויות לשטוף לו את המוח במסעות הפחדה . "מהירות הורגת" . הורגת בתחת שלי.new_evil.gif מהירות תהרוג אותך אם תיסע מהר מדי במסגרת התנאים.

מהירות מופרזת יכולה להיות 30 קמ"ש ליד גן ילדים. או 45 בכביש עמוס באמצע ערפל. או 80 בכביש עירוני עם תנועה צפופה והולכי רגל.

מהירות מופרזת אינה בהכרח 160 קמ"ש בכביש מס. 1 . כן כן , לא טעיתי . מאה ושישים קמ"ש בכביש מס. 1 , בשעות מסויימות - על כביש ריק - אינם מהירות מופרזת.

עוד תחום שנמאס לי ממנו - תשתיות. כנופיית מע"צ ושות'.

ברמת התקצוב הניתנת בארץ , ניתן להגיע לתשתיות כבישים מצויינות - רק שמע"צ וכל הקרובים אליה עובדים בתקנים גרועים , תוך שימוש בחומרים גרועים , ואי הקפדה על תקני עבודה נאותים , ו/או על בטיחות מינימלית.

כמו כן , נמאס לי גם שתמיד מאשימים אותי בתור נהג עם רשיון , ולא את כל החוליגנים שמסתובבים בכביש בלי פחד שלילה . הולכי רגל מתאבדים, רוכבי אופניים חסרי אחריות , ועוד ... רק את הנהג- נגדו קל להפעיל סנקציה - קונסים עוד ועוד.

אבל הכי הרבה - מה שבאמת נמאס לי - יותר מזה שזה עולה לי כסף רב מדי (ללא הצדקה), יותר מזה שרודפים אחריי , יותר מזה שחדלי אישים מנהלים את העסק , יותר מזה ששוללים לי את הרשיון , יותר מזה שהופכים אותי לפושע מסוכן - מה שממש נמאס הוא מספר האנשים שמשלמים בחייהם על כל הטמטום הזה.

מעל 500 הרוגים בשנה - ועל הזין של כל הנוגעים בדבר new_evil.gif .

על חצי מזה יצאה ממשלת ישראל למבצע "חומת מגן". מי יגן על המשתמשים בכבישים ? למישהו איכפת?

אני על הכביש כמעט 20 שנה .

מלבד בירבורים על גבי בירבורים , ואוזלת יד מתמדת - אין למימסד הרקוב שום תוכנית ושום פתרון למצב.

רק לנקנק עוד ועוד את הנהג.

לצלם אותו ,לממלז אותו ,לעצור אותו , לקנוס אותו , לשלול לו, לזיין אותו , חוליגן , לא מגיע לו רשיון.new_evil.gif

אף אחד שם למעלה לא הבין שאין ולו נהג אחד שיוצא מהבית בכוונה להרוג מישהו אחר על הכביש ?

הרי מי שרוצה לחסל בן אדם אחר - ימצא דרכים יותר קלות ופחות בעייתיות . בתאונה אי אפשר לדעת מראש את התוצאות - כך שלא נראה לי שקם האדיוט שירצה להרוג תוך כדי נהיגה.

בגלל זה - אין טעם להתנכל לנהג הממוצע - אלא להביא אותו למצב בו הוא מבין מה הוא עושה ליד ההגה , מבין את ההשלכות של נהיגתו , מבין כיצד לא להיכנס למצב מסוכן , כיצד לצאת ממצב מסוכן , כיצד להתנהג על הכביש.

ועד שלא יקום מישהו וינסה לשנות את המצב הנוכחי - על באמת , ולא מתוך שאיפה פוליטית אלא בגלל הדאגה לחיי אדם - כולנו נמשיך לשלם. בחיים, בכסף ,בשלמות הרשיון , בתיקונים באוטו. איפה לא?

אז בגלל שנמאס לי , ואני מקווה שיש עוד כמה וכמה שנמאס להם - החלטתי לקום ולהזיז דברים.

אנחנו צריכים גוף שיאגד את כל הנהגים וחובבי ההגה בישראל.

לא מעניין אותי מה הנטייה הפוליטית , המינית , או כל דבר אחר.

לא איכפת לי אם הנהג הוא צמחוני או קרניבור.

לא איכפת לי אם הנהג מעדיף ראלי , F1 , DTM , דראג או השד יודע.

לא מעניין אותי אם הוא מעדיף 2 גלגלים , 4 , 8 או יותר. כל עוד יש מנוע מחובר אל העסק.

אנחנו צריכים להיכנס אל המדמנה הקרוייה הפוליטיקה הישראלית , ולשנות את הדברים.

ציבור הנהגים הוא הקבוצה הגדולה ביותר בארץ שיש לה אותו אינטרס. לנהוג בבטחה ולהגיע ממקום למקום. את כל שאר הדברים הנובעים מכך - ניתן לפתור אח"כ.

אם גוף כמו "אור ירוק" מסוגל להחתים מליון ומאתיים אלף איש על נייר ריק - אין שום סיבה בעולם שלא נצליח לדאוג לעצמנו.

שתי דרכים אפשריות להשגת מטרה זו :

1. (ותודה לאישפוז על הרעיון) - להכניס "אנשי שלומנו" אל המפלגות הגדולות. אנחנו יכולים לפקוד כמה מאות אנשים לכל מרכז מפלגה (אם פייגלין יכול , גם אנחנו יכולים) , לשלם דמי חבר , ובעת הפריימריס להכניס אנשים לכנסת במקומות ריאליים.

האנשים הללו יחתמו על חוזה מחייב אצל עו"ד (עם קנסות וכו') לפעול למען קידום הרעיון המוטורי.

כך יהיו כמה אנשים בכנסת - שידאגו לאינטרסים שלנו. זה יכול להיות במסגרת מפלגה זו או אחרת - על בסיס השקפתו הפוליטית של כל אדם כזה - אבל תחת כנפי התחום המוטורי.

2. להקים מפלגת נהגים. מפלגה שבמצע שלה יהיה דגש על הנושא המוטורי. אם "עלה ירוק" כמעט הצליחה להיכנס לכנסת. אם מפלגת עולים יכולה לעשות את זה , אם מפלגה דתית יכולה לייצג חצר של רב מסויים - גם אנחנו יכולים.

זה לא פחות חשוב מהפחתת אחוז במע"מ. לא פחות חשוב מהתנתקות מיישוב זה או אחר , לא פחות חשוב מהפרטת חברה ממשלתית זו או אחרת.

זה הכסף שלנו , זה חופש התנועה והעיסוק שלנו - אלה החיים שלנו.

מה הרעיון מאחורי התארגנות או מפלגה כזו ?

1. איחוד כל הגופים המטפלים בנושא המוטורי לכדי גוף אחד - ביטול כל משרות המקורבים והטרמפיסטים , והעמדת אנשי מקצוע במקום.

2. שינוי כל מבנה לימוד הנהיגה בארץ - הן לנהגים חדשים , והן מתן הכשרה טובה יותר לנהגים הקיימים.

3. שינוי מבנה המשטרה וצורת האכיפה - כדי שתהיה על פי מתאם בין הגורמים לתאונות (ניתוח יתבצע על ידי גוף חיצוני ובלתי תלוי) ורמת האכיפה.

4. שינוי מעמד הספורט המוטורי וכל הקשור בתחביב - כך שניתן יהיה לפעול באופן חוקי ולהסדיר את הנושא - כל זה תוך מתן דגש על פעולה בתוך גבולות החוק (הם יורחבו ,אבל מי שיבחר להיות עבריין - יאכל אותה).

5. מתן תקציב גדול יותר לפיתוח התשתיות כך שיהיו "סלחניות" יותר לנהגים , תוך הקפדה על תקני איכות המקובלים בעולם.

6. עידוד הספורט המוטורי והכרה בו כענף ספורט לכל דבר - ויצירת מקור הכנסה לאנשים ולמדינה באמצעותו.

כמובן שמצע ספציפי ו/או רעיונות קונקרטיים יועלו בהמשך , זה רק רעיונות גולמיים.

הכי חשוב - אני לא חושב שצריכים להיות כאן ויכוחים פוליטיים ימינה או שמאלה - כמו שאמרתי - אפשר להתפקד למפלגות קיימות מימין ומשמאל , ולמשוך לכיוונים הרצויים לנו -

אבל לשבת בחיבוק ידיים ולחכות שירחיבו לנו את החור עוד יותר ? לא תודה...icon_confused.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה זוכר מה עלה בגורלם של האחרונים שטענו שהעם איתם.:idea:

(למען האמת ,לא היה איכפת לי להתחלף איתם ,לפחות בנושא הכלכלי , אבל נעזוב זה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתכם אבל אותי קנית

ואיתי גם הרבה אנשים פה מהפורום

ונהגי המוניות והמשאיות (שזאת הפרנסה שלהם בעם והצלחה של המיפלגה זה הצלחה שלהם)

וחובבי הספורט המוטורי שוב מאותם סיבות

כאן חוק נתניהו היה עובד טוב מאוד

למיפלגה היינו מצביעים לשמר ולרוה''מ למי שבא לנו

אבל גם בלי זה ניסתדר. אם אתה רציני בעניין אני מבטיח לך שאני איתך

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הרעיונות הטובים ביותר ששמעתי/קראתי או ראיתי מזה הרבה זמן!

שמר, העם לא רק איתך על המחשב, אני מוכן גם להיות איתך באמבטיה :wink:.

ואני מציע בתור ח"כ אותך ואת ליאור ברוך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בזה שתסבן לי את הגב.

יש הבדל גדול בין לשפוך מילים באינטרנט , לבין לקום ולעשות מעשה.

זה ארגון ברמות שאתם לא מכירים , זה תקציבים שאין לי או לאף אחד שאני מכיר ומספיק משוגע לנושא, זה קשרים שאין לאף אחד מאיתנו.

אל תשכחו שמפלגה שתלך על נושא אחד בלבד , צודק ככל שיהיה , תתקשה לגייס מספיק תומכים.

50,000 חתימות בתור התחלה , 2 אחוז כדי לעבור את החסימה.

מפלגת הגמלאים ניסתה , ולא ממש הצליחה , "עלה ירוק" גירדו את הרף ,אבל מלמטה.

בועז וכטל , חבר רשום בפורום ? :roll:

אגב - לא סתם הזכרתי את "ישראל אחרת" (מפלגה שנמוגה בבחירות הקודמות). המצע שלהם בענייני

תחבורה היה כמעט זהה למה שכתבתי . לצערי הארגון שלהם נכשל בבחירות , BIG TIME.

3 שנים בדיוק , הרבה לא השתנה. 1500 איש נוספים נהרגו (יותר מאשר כל מלחמת לבנון , יותר מאשר באינתיפאדה) , ועדיין משתינים עלינו בקשת :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=2208

:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מוכנה להכנס לשום אמבטיה חוץ מפרינץ או ליילנד רויאל טייגר מארק II... וגם זה בלית ברירה.

תשמעו, מבחינה פוליטית עכשיו יש לנו הזדמנות מדהימה. שרון פותח מפלגה חדשה, עלה ירוק עולים, השאלה היא אם כל הדיבורים האלה הם באוויר, או שבאמת יש רצון מצד מישהו כאן, לא שאני מזלזלת בשמר חס ושלום, רצון אמיתי ללא כל עוררין של אדם שמוכןלקחת את העד הזה. כי בינתיים כולנו גיבורים, מה שחשוב זה מי יקח ת זה צעד אחד קדימה, ולא ייסוג כשיראה שהעבודה קשה מדי או איטית מדי.

אל תפילו א זה על מישהו כי כמו ששמר אמר,זה הון בתקציבים ויש את בעיית אחוז החסימה.

אל תקחו את תהיות רחוק מדי ואל תעלו את הציפיות שלכם יותר מדי - תהיו מצאותיים

יש אנשים שמוציאים ממך את המיטב, אנשים נפלאים ונדירים. אני קוראת לו אהובי - אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאלה, אני שמר וג'וליה יחד באותה סירה, או אמבטיה...אני את הגב ג'וליה את הכתפיים.

ד"א 50K חתימות זה אפשרי, אם כל אחד מאיתנו יגייס חברים/מכרים/משפחות שתומכות זה יכול להגיע למספר הנ"ל.

לדעתי יש המון שיהיו בעד, לא בספורט המוטורי אלא יותר בלחימה בתאונות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קדימה תפסיקו לדבר באויר ותתחילו להזיז דברים

שתפו אותנו פה בפורום לגבי כל סוגיה ואני בטוח שכל אחד יהיה שמח ליתרום את מה שהוא חזק בו

אתה מבינים שזה יכול ליתפוס

בגלל שלהרבה אנשים יש רישיון וכימעט לכל מישפחה יש רכב

ואיזה הורה לא רוצה בראש ובראשונה שהילד שלו יחזור בריא מהבילוי או אני לא יודע מה

איזה נהג מונית או נהג משאית לא רוצה מחירים הוגנים יותר

ומי מאתנו לא רוצה התקדמות בספורט המוטורי ושיפור בתשתיות בנוסף לכל מה שהזכרתי

לגבי הכסף כשנגיע לגשר נעבור אותו אל תחשבו עכשיו על בעיות של מחר

כי לא משנה ההעדפה הפוליטית שלך אם יש לך רכב כבר יש לך זיקה לרעיון

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון צריך 50 אלף חתימות ו30 אלף שקל? או כמה? שכל אחד יתן 5/10 ש"ח או כמה שכל אחד יכול + חתימה ואין שום בעיה. לאסוף חתימות מכל המפגשים+ מכל המשפחות שמשתתפות במפגשים והחברים שלהם והחברים של חברים שלהם, 50 אלף זה הרבה,אבל אפשרי.

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתימות? יש פה נציגים מכל האוניבטסיטאות והמכללות בארץ. נראה לי שנשיג 50K.

אחוז החסימה? וואלה לאנשים נשבר מפוליטיקה. אלה שנבחרים משנים כיוון יום אחרי הבחירות [ע"ע התנתקות, למשל]. נמכור לאנשים אירופה, הם יצביעו לנו.

מימון? חוק מימון מפלגות לא תופס פה? [אין לי מושג מה הוא אומר, אך הוא בטוח קשור איכשהו...]

קיצור, שמר, בתור אחד שהביע דעתו פעמיים בנושא, ויושב ביציע הכבוד בפורום האיכותי ביותר [להירגע, אני מבקש...] בנושא תחבורה בארץ, הרי אתה מוזמן לסובב את המפתח, ולהניע את גלגלי המפלגה הראשונה בעולם שהוקמה מעל דפי האינטרנט [לא בדקתי, הנחה בלבד...].

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר, כולנו עכשיו קוראים, חולמים ומזילים ריר...

אבל התמונה שעולה לי בראש (במידה ואכן יתחילו לזוז עניינים) זו המולה של נהגים ממוצעים (אותם אלה אפתיים שהזכרת בעבר, שפשוט נוהגים בדרכים ללא כל הבנה וחשיבה מורחבת אופקים לנהיגה נכונה) שירצו ויחתמו מבלי לקרוא את הטקסט רק משום שלהם זה יתפס "כהטבה לנהגים"

(התייחסות לתשתיות פתאום נראית נפלא, גם יישום דגשים על הוזלת האגרות למינהם, ועדיין לא דיברנו על דוחות התנועה)

מה ימנע ממני, מר ישראל ישראלי, בן 50 נגיד, אבא ל-3, שכל היום ממהר לעבודה בבוקר וסופג דוחות משוטרים/משלם מחיר יקר על אגרות וטסטים וכיוצא בזה....לחתום על עצומה?

אין לי מושג מהי נהיגה נכונה, מה מפריע שנוסעים בנתיב השמאלי, מה זה תת-היגוי, מה זה ABS ואיך משתמשים בו נכונה, איך בולמים נכון בחירום, למה לא לפמפם בבלימה

ואיך אני מונע כניסה למצב טכני מסובך עם הרכב (הרי האגו אומר לי שיש לי 30 שנה רשיון בערך, ואני נהג זהיר, אני "בטוח" שאני לא אגיע לזה בחיים שלי.....!)

ומן הסתם שאני גם לא אפעל למען הדברים האלו כי בעיני הם לא רלוונטים (העיקר הדוחות והכסף)

אני מקווה שהקונספט הובן....

המודעות עדיין אינה נמצאת שם!

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה יהיה טיפה יותר מ10 ש''ח

כי חוץ מהתשלום של הרישום ניצטרך סטיקרים עלונים ועוד דברים שמעברים מידע

ליפני שעתיים היה בYNET לינק על איך מקימים מיפלגה ואז באתי להעלות אותו ובYNET שינו כתבות אז אני לא מצליח למצוא אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...