Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתארגנת קבוצת רכישה של גומיית פיית מיכל דלק לרום כרמל/סוסיתא

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 4244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרעיון אותו העלאנו לראשונה בשרשור השיפוץ של הטנדר שלי מתחיל לרקום עור וגידים: ליצור מחדש תבנית אשר ממנה נוכל לייצר גומיית פיית מיכל דלק חדשה. הגומיות המקוריות הן כבר בנות שלושים שנים פלוס, יבשות ומתפוררות. בסיוע חברי הפורום ארז ואורון נעשה קובץ תלת מימד של הגומיה וגם ייוצרו שתי דוגמאות מפוליאריטן. הבעיה היא שהחומר הנ"ל אינו עמיד יותר מדי לדלק וגם לא כל כך אוהב שמש. מצד שני, בכדי לייצר גומיה אמיתית צריך תבנית, אשר ממנה יוכל רב הפורום, הלא הוא חן פרחי שכבר הביע נכונות, לייצר גומיות. ותבנית עולה כסף. חן מעריך את עלות התבנית בכ-800 שקלים. סכום לא סביר עבור גומיה אחת, אבל אם יתאגדו כאן מספר בעלי מכוניות (וכבר יש לא מעט מאלו), ההשקעה הראשונית האישית תרד פלאים.

ככה בשליפה אני יכול להעלות בזכרוני בין שמונה לעשרה בעלי רום כרמל/סוסיתא (עוד צריך לבדוק שאכן הגומיה הזו גם מתאימה לסוסיתא ולא רק לרום כרמל).

יש לנו כבר שלושה חברים במאגר שמוכנים להצטרף:

1. אופק ואביו, רענן, עם הרום 1979 שהשיפוץ שלה מפורסם כאן בפורום.

2. עוד בעלי רום 1981 נוספת ששיפוץ שלה יתחיל בקרוב (וגם פרטים עליה יפורסמו בקרוב).

3. אני עם הטנדר שלי.

קדימה, הבמה שלכם. מי שרוצה להצטרף - מוזמן.

כמה תמונות להמחשה:

1-2: התבנית של הגומיה.

3. גומיות הפוליאריטן.

4. המחשה של הגומיה החדשה.

און 021.jpg

און 022.jpg

און 026.jpg

תמונה 174.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שמח להצטרף, אבל איני בטוח שיתאים לי (סוסיתא קוביה) וגם יש לי מכסה "מעודכן".

אפשר לקבל מידות?

מעבר לכך בינתיים אילתרתי משהו - לא שזה חשוב, כי בינתיים גם אין מיכל.

כמעט באותו נושא: בדקתי לגבי ייצור במפרים מגומי. אותן "סירות" שחורות על המגינים מקדימה ומאחור. קצת יותר גדול מהגומי לדלק. אמרו לי שתבנית יכולה לעלות כ 2000 ש"ח. בינתיים אני בודק אפשרות לייצור עצמי, מה שנראה לי סביר, במצב הנוכחי.

bump.JPG

תמונות 010 M.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי התמונה נראה מאד דומה לזה שיש בטריומף הרלד שלי.

במידה ואכן כן ניתן לרכוש ללא בעייה ואין צורך להכנס לתהליכי ייצור.

=================================

גם אני מגיע קבוע למפגש שישי הצפוני של מועדון ה-5, Outlet חוצות המפרץ קפה Greg :lol:

Classic car parts hunter

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לפגוע בחן

אבל באזור תעשיה פת תקוה קריית אריה יש עוד יצרן עם מכונות ממוחשבות

יצריתי גומיה למחלק שמן הגה במוסטנג שהיא הרבה יותר מורכבת ועלה לי 150 לראשונה

וכל השאר עלו עוד כמה פרוטות

יכול להיות שהציוד שלו מתקדם יותר ואינו מצריך בניית שבלונות , רק הזנה של נתונים במחשב

mustang 67 GT, 302 engine t5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שמח להצטרף, אבל איני בטוח שיתאים לי (סוסיתא קוביה) וגם יש לי מכסה "מעודכן".

אפשר לקבל מידות?

די בוודאות שהגומיה לא תתאים, אבל אמדוד אותה ואעלה מידות.

על פי התמונה נראה מאד דומה לזה שיש בטריומף הרלד שלי.

במידה ואכן כן ניתן לרכוש ללא בעייה ואין צורך להכנס לתהליכי ייצור.

גם אני חשבתי כך והזמנתי גומיה כזו, שממש לא מתאימה. זו של טריומף קטנה בהרבה.

לא רוצה לפגוע בחן

יכול להיות שהציוד שלו מתקדם יותר ואינו מצריך בניית שבלונות , רק הזנה של נתונים במחשב

לא חושב שהמדובר בפגיעה בחן. רצונו לעזור ולסייע בשימור המכוניות האלו ובכלל ויצור התבנית נעשה במיקור חוץ. העלות שלו בטלה בשישים ביחס לעלות התבנית. לפיכך, מה שאתה כותב מעניין מאוד והייתי שמח אם חן היה גם מרחיב על הנושא.

אני תורם 20 ש"ח (חי+מס בלו) לפרוייקט, ללא צורך בגומיה. - רן

תודה, רן! אם אכן נלך בדרך זו, תקבל גומיה כזו כמחזיק מפתחות...:-D

וכן, ברור. גם סיבוב!

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הבנתי קיים כבר תחליף עשוי מפוליאוריטאן.

לדעתי ניתן לעשות את היציקה בתנאים ביתיים בעלות נמוכה משמעותית ( בהערכה גסה 10-15 יחידות בכחצי מעלות התבנית שציינת ), ולהשתמש באטם פוליאוריטאן כגולם.

באשר לחומרים , צריך לבדוק איזה סוג גומי יהיה עמיד לדלק, ואת התבנית להכין מגבס.

בדיקה מדוייקת של חומרים וגם רכישתם ניתן לעשות בחנויות יצירה ספקי חומרים למעצבים ומודליסטים ( אני קניתי חומרים באלגד ברח' תובל ת"א)

התהליך עצמו פשוט , וגם בחישוב פחת של כמה נסיונות עדיין שווה לנסות .

סרטוני הדרכה יש למכביר ביוטיוב .

סרטון בשלוף ,

d8hYA0zV4qI דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

בהצלחה

There's no bike too sacred, too slow, too heavy, too ugly, too small or too big that can't be turned into something amazing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

( אני קניתי חומרים באלגד ברח' תובל ת"א)

בהצלחה

אך השבוע הייתי באלגד וקיבלתי הרצאה מזורזת על יציקת גומי. אני עובד עכשיו על המסטר של ה"סירות" ממנו אייצר תבנית ואצוק 4 סירות. אולי יותר, אם מישהו יהיה מעוניין. אעדכן לגבי ההתקדמות. נראה לי שלא סיפור גדול ליצוק גם טבעת. אם לא תחזיק מעמד בדלק אפשר להחליף כל 6 חודשים......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לפגוע בחן

מה פתאום לפגוע.

מה שעשו אצלך מקביל למה שעשו לאון, דהיינו בניית שבלונה בדפוס תלת מימדי.

הבעיה היחידה שאי אפשר לצקת בה גומי אלא רק פוליאוריטן.

אף מפעל שיש לו CNC לא יעבוד בשביל 150 ש"ח, וגם לא בשביל פי 4 מזה, מניסיון.

יתכן מאד שמדובר במקרה שלך בגומיה מאד פשוטה, O רינג לדוגמא, ואז עלות התבנית באמת זניחה.

אם לא היו לגומיה של הרום רדיוסים הייתי מייצר את התבנית לבד, והעלות היתה 10 ש"ח חומר.

בכל מקרה, את החלק התחתון אני אייצר לבד, ואחסוך 150-200 ש"ח ואקווה שהחרט ייקח 300-350 ש"ח על השאר.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה פתאום לפגוע.

מה שעשו אצלך מקביל למה שעשו לאון, דהיינו בניית שבלונה בדפוס תלת מימדי.

הבעיה היחידה שאי אפשר לצקת בה גומי אלא רק פוליאוריטן.

אף מפעל שיש לו CNC לא יעבוד בשביל 150 ש"ח, וגם לא בשביל פי 4 מזה, מניסיון.

יתכן מאד שמדובר במקרה שלך בגומיה מאד פשוטה, O רינג לדוגמא, ואז עלות התבנית באמת זניחה.

אם לא היו לגומיה של הרום רדיוסים הייתי מייצר את התבנית לבד, והעלות היתה 10 ש"ח חומר.

בכל מקרה, את החלק התחתון אני אייצר לבד, ואחסוך 150-200 ש"ח ואקווה שהחרט ייקח 300-350 ש"ח על השאר.

חן-חן לחן, על ההסבר. אני רואה שבינתיים שאר בעלי הרום כרמל לא ששים לעלות על העגלה, אז אנחנו נתקדם עם השותפים שיש כעת ומי שירצה להיכנס מאוחר יותר - ישלם את החלק היחסי החסר ל-"שותפות".

בקיצור, בשבוע הבא אני אקפיץ לך את השבלונה ואת אחד הפוליאריטנים שנעשו ממנה ונתחיל את התהליך?

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הרום שלי צריכה את הגומיה. אז אני גם מצטרף לקבוצת הרכישה

ולא הייתי מתנגד למצוא צינור גומי חדש לפיית תדלוק ופיית תדלוק חליפית כי אצלי היא לא מקורית [המכסה בסיבוב ולא אם שיניים]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא הייתי מתנגד למצוא צינור גומי חדש לפיית תדלוק ופיית תדלוק חליפית כי אצלי היא לא מקורית [המכסה בסיבוב ולא אם שיניים]

צינור גומי (50 מ"מ) קניתי אצל באביגום, תחנה מרכזית ת"א.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא למסיבה :bday:.....

פיית תידלוק ? קיבלת!!! רק תבוא לאסוף.....

צינור תידלוק יש בטכנו צינור יצחק שדה בת"א איש נחמד מחיר קצת יקר 250 ש"ח לא מצאנו באף מקום אחר קניתי שם השבוע.

רענן.

חבר צוות פיברקלאב

"אני מעריץ אותך," אמר הנסיך הקטן ומשך קלות בכתפיו "אבל מה יוצא לך מזה?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הצינור אני יעבור בשתי החנויות ויבדוק מה יותר מתאים

לגבי הפייה לאן לבוא

חיים, ברוך בואך לקבוצה. :-D

לגבי הפיה - תאם עם רענן. הוא בחדרה, אבל אולי הוא יוכל להקפיץ לך את הפיה לשפיים. ולמה ומדוע? כי ברשותי צינור חדש שרכשתי בשעתו עבור הטנדר שלי והוא טרם הורכב. אתה מוזמן לקחת אותו איתך לחיפושים בתור דוגמא - כך תחסוך טעויות.

נו, שאר בעלי הרום (יש כאן בפורום לפחות עוד ארבעה כאלו), לאן נעלמתם? לא רוצים גומיה חדשה? כך או כך, אם תצטרכו אותה בעתיד, היא תעלה לכם אותו הדבר.

קדימה, בואו נעשה משהו מקורי ביחד, למען כולנו.

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...