Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לפתוח עוסק פטור - כמה שאלות.

Niro Levy
שימו לב! השרשור הזה בן 4452 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לפני הכל - ביצעתי חיפוש, קראתי הכל, אפילו ישבתי לשיחה עם רואה חשבון שהסביר לי פחות או יותר מי נגד מי.

אז שאלה ראשונה:

האם אני באמת זקוק לעוסק פטור?

אני רוצה את האפשרות של להוציא קבלות, התחלתי בתקופה האחרונה למכור עיצובי אינטרנט, ונתקלתי במחסום דיי מעצבן שבעלי חנויות רבים רוצים קבלה (ובצדק) על ההוצאה הזאת.

האם יש פתרון אחר חוץ מפתיחת עוסק פטור?

שאלה נוספת:

האם אני חייב רואה חשבון "צמוד" ?

הרואה חשבון שדיברתי איתו אמר שכן, סכום של 250 ש"ח בחודש, ולא כולל סיכום שנתי - :?

מה בעצם הוא עושה? השאלה היא בגדול האם אני יכול לתפעל את כל מאחורי הקלעים לבד, לשלוח מעקבים (או את מה שהוא לא עושה) לגורמים הנכונים בלי לבזבז 250 ש"ח בחודש (שסיפרתי לו שמדובר בשותפים המחיר קפץ ל350) :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, יש קומבינות אחרת שאתה יכול לעשות כדי להוציא חשבוניות בצורה חוקית אבל לא בטוח שהן יעבדו לך. אתה יכול להשתמש בשירותים של חברות כמו חשבונית לשכיר או להוציא חשבוניות מעסק של קרוב משפחה, אבל באמת שחבל להסתבך. עוסק פוטר לא עולה לך שקל וחבל שאחרים יגזרו קופון על הכסף שלך.

בשביל עוסק פטור אתה ממש לא חייב רואה חשבון. יש דו"ח מאוד פשוט שאתה צריך להגיש אחת לשנה וזהו, לא צריך תואר כדי למלא אותו. אם אתה מסתבך, יש בתל-אביב יועצים של מס הכנסה שיעזרו לך בחינם. כל עוד תשמור על עבודה מסודרת במהלך השנה ולא תיהיה חוראני כמוני ( :-( ) יהיה לך ממש קל להכין את הדו"ח השנתי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוסק פטור מתייחס למחזור שנתי של כ-75,000 ש"ח.

בהנחה שההוצאות שלך בעסק הם אפס (0), אתה מדבר על רווח ברוטו של 6,250 ש"ח לחודש.

אתה אומר שיש לך שותף/ים - גם אם מדובר רק בשותף אחד, ואתם מתחלקים חצי חצי, אז אתם מדברים על 3,125 ש"ח ברוטו לחודש לכל אחד.

אם יש לכם הוצאות כלשהן (אפילו נסיעות זה הוצאה), ברור שהסכום שישאר לכם, הוא קטן יותר.

אתם בטוחים בעצמכם שאתם הולכים על עסק כזה בשותפות ומסתפקים בהכנסות הנ"ל ?

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא כאן http://ozar.mof.gov.il/taxes/osek_mam_new.htm

אתה לא צריך רואה חשבון , אתה צריך רק להיות מסודר וגליון אקסל ובסוף השנה אם לא תסתדר עם הדו"ח השנתי פקידי המס יעמדו לרשותך לעזרה במילוי הדו"ח ( לא רק בתל אביב ניתן השירות הזה )

אם מחזורך אכן נמוך מהסכום של כ 77 אלף ש"ח אתה תהיה עוסק פטור מעבר לסכום הזה עוסק מורשה שממנו יש דרישות קצת יותר גדולות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה שלי היא לחשוב טוב טוב לפני שאתה עושה את הצעד הזה מול מס הכנסה/ביטוח לאומי.

אני הייתי בעבר עוסק פטור - הם מאד שמחים לעזור לך לפתוח תיק, ולעזור עם הניירת, אבל כשתרצה להיפרד מהם, זה לא יהיה פשוט כל כך.

ביטוח לאומי רדף אותי במשך חודשים לאחר שסגרתי את התיק במס הכנסה, בטענה שאני חייב להם אלפי שקלים, ורק אחרי חלופה של עשרות מכתבים הם הסכימו להתפשר איתי על... שים לב... 140 ש"ח בלבד!.

מספר שנים לאחר מכן, כשפניתי שוב לאפיקים עצמאיים, נעזרתי בשירות של "החשבונית של השכיר".

זה הרבה פחות כאב ראש אם אתה שואל אותי.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוסק פטור מתייחס למחזור שנתי של כ-75,000 ש"ח.

בהנחה שההוצאות שלך בעסק הם אפס (0), אתה מדבר על רווח ברוטו של 6,250 ש"ח לחודש.

אתה אומר שיש לך שותף/ים - גם אם מדובר רק בשותף אחד, ואתם מתחלקים חצי חצי, אז אתם מדברים על 3,125 ש"ח ברוטו לחודש לכל אחד.

אם יש לכם הוצאות כלשהן (אפילו נסיעות זה הוצאה), ברור שהסכום שישאר לכם, הוא קטן יותר.

אתם בטוחים בעצמכם שאתם הולכים על עסק כזה בשותפות ומסתפקים בהכנסות הנ"ל ?

.

אין לנו בעיה עם ההכנסות, זה לא ההכנסה הראשית שלי וגם לא ההכנסה הראשית של השותף.

ההוצאות אכן אפסיות, הכל נעשה דרך איימליים ושיחות טלפון.

ההמלצה שלי היא לחשוב טוב טוב לפני שאתה עושה את הצעד הזה מול מס הכנסה/ביטוח לאומי.

אני הייתי בעבר עוסק פטור - הם מאד שמחים לעזור לך לפתוח תיק, ולעזור עם הניירת, אבל כשתרצה להיפרד מהם, זה לא יהיה פשוט כל כך.

ביטוח לאומי רדף אותי במשך חודשים לאחר שסגרתי את התיק במס הכנסה, בטענה שאני חייב להם אלפי שקלים, ורק אחרי חלופה של עשרות מכתבים הם הסכימו להתפשר איתי על... שים לב... 140 ש"ח בלבד!.

מספר שנים לאחר מכן, כשפניתי שוב לאפיקים עצמאיים, נעזרתי בשירות של "החשבונית של השכיר".

זה הרבה פחות כאב ראש אם אתה שואל אותי.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

חיפשתי בגוגל "החשבונית של השכיר" והאתר שלהם לא עובד, בכל מקרה השרשור הזה כבר יעיל בשבילי לא ידעתי בכלל שקיים שירות כזה.

תודה רבה לכולכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האתר עובד אצלי:

http://www.freelancer.co.il

הם נותנים שירות מעולה, אמנם באימייל בלבד.

לא הייתה לי איתם שום בעיה, המשכורות נכנסו כמו שעון בחודש שבו הם סלקו את הצ'קים שקיבלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שרוב החברות שתעבדו איתן ירצו את החשבונית בשביל להתקזז על מע"מ. חשבונית של עוסק פטור לא שווה כלום בעניין הזה. אתם בטוחים שעוסק פטור זה מה שמתאים לכם ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת להתקזז על המע"מ?

עוסק פטור לא גובה מהלקוח מע"מ, אז אין על מה להתקזז.

ואם אתה לא עוסק פטור, אז כן יגבו מהלקוח מע"מ, אבל אז המחיר הסופי יהיה X + מע"מ (אותו הלקוח יכול לקזז).

בסופו של דבר, זה יוצא אותו הדבר, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שרוב החברות שתעבדו איתן ירצו את החשבונית בשביל להתקזז על מע"מ. חשבונית של עוסק פטור לא שווה כלום בעניין הזה. אתם בטוחים שעוסק פטור זה מה שמתאים לכם ?

איציק

ההסבר שקיבלתי על ידי אחד הלוקחות שלי הוא שהוא זקוק לחשבונית לא כדי לקזז מע"מ, אלה כדי להוסיף את ההוצאה להוצאות של העסק או משהו כזה.

באמת שאני לא מבין כלום בזה, פשוט זרמתי איתו.

נכנסתי עכשיו גם לאתר של החשבונית של השכיר והוא עובד, מוזר שמקודם הוא לא עבד, בכל מקרה נבדוק את האפשרויות ונחמד לדעת שיש אפשרות כזאת כמו החשבונית של השכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העסק זקוק לחשבונית לשתי מטרות:

1. קיזוז מע"מ.

2. הכרה בהוצאה על מנת לקזז אותה מההכנסות לצורך שאר המיסים. לדוגמא, אם עוסק מוכר מוצרים ב-10,000 ש"ח אבל לצורך ייצורם הוציא 4,000 ש"ח (ההוצאות הן החל בשכר דירה לעסק וכלה בכלי כתיבה) הוא ישלם מס רק על 6,000 ש"ח, שכן שאר 4,000 ש"ח לא נותרו בידו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נבהיר

אתה מחייב 1000 ש"ח ולא מוסיף מע"מ כי אתה עוסק פטור

המתחרה שלך שהוא עוסק מורשה מגיש חשבונית על 1000 ש"ח + מע"מ.

העסק שמקבל את השירות אם הוא עצמו עוסק מורשה מזדכה על המע"מ בחשבונית של המתחרה ונשאר עם הוצאה של 1000 ש"ח גם במקרה שלך וגם במקרה של העוסק המורשה.

כך שמבחינת מקבל השירות לא משנה לו ממי הוא קונה את השירות ממך או מעוסק מורשה.

למרות הסלידה מפתיחת תיק של עצמאי , זה ממש לו דבר מורכב, בייחוד אם מדובר במשהו שאתה צופה בו לזרם הכנסות מתמשך, ולא איזה עיסקה בודדת בכל כמה זמן.

כאשר אתה עצמאי אתה גם זכאי לקזז את ההוצאות שהיו לך בייצור אותה הכנסה , מה שאין הדבר כך כאשר אתה פועל באמצעות אותם חברות חשבונית לשכיר.

כל חברות השכיר האלו מרוויחות , למה על הגב שלך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת:

האם אני חייב רואה חשבון "צמוד" ?

הרואה חשבון שדיברתי איתו אמר שכן, סכום של 250 ש"ח בחודש, ולא כולל סיכום שנתי - :?

מה בעצם הוא עושה? השאלה היא בגדול האם אני יכול לתפעל את כל מאחורי הקלעים לבד, לשלוח מעקבים (או את מה שהוא לא עושה) לגורמים הנכונים בלי לבזבז 250 ש"ח בחודש (שסיפרתי לו שמדובר בשותפים המחיר קפץ ל350) :shock:

אתה לא חייב רואה חשבון צמוד, אני כבר כמה שנים ה"רואה חשבון" של אשתי

לאחותי יש יועצת מס, שהיא בעצם עושה לה כל מה שרואה חשבון אמור לעשות, המחיר שהיא משלמת הוא כמה מאות בודדים לשנה, אם אתה רוצה אני אברר לך פרטים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...