Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למצלמה לצלם החובב עד 1000 ש"ח או יותר

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 5028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב,אז אחרי שבטיול האחרון של ההורים שלי בגרמניה הפוג'י S3000 שלהם הלכה לעולמה (התרסקה על סלע) אנחנו מחפשים מצלמה חדשה. קראתי הרבה ביקורות על הרבה דגמים של הרבה חברות,וגם המלצות פה בפורום. מכל זה יצאתי רק יותר מבולבל ממה שהייתי :oops:.

אז כמו שכתוב בכותרת התקציב המועדף הוא עד 1000 ש"ח אבל יש אפשרות לגלוש עד 1500 במידה ובאמת כדאי.

אנחנו לא מדפיסים פוסטרים ולכן המון מגה-פיקסלים לא מסנוורים אותנו. חשובה איכות תמונה טובה, מייצב תמונה ,זום גדול יחסית (מעל X6), יכולת צילום סבירה גם בתנאי תאורה לא אידאלים (לפוג'י היתה ממש בעיה עם זה), יכולת שליטה ידנית על כמה שיותר דברים (אומנם המצלמה תשמש רוב הזמן ככוון וצלם,אבל מתישהו אני רוצה ללמוד גם לצלם קצת מעבר) ובעיה נוספת שהיתה בפוג'י - השהייה ארוכה יחסית בין הלחיצה על כפתור הצילום עד שהמצלמה מצלמת בפועל. עניין ממש מציק כאשר מנסים לצלם עצם בתנועה. אז מחפשים גם מצלמה שתיהיה זריזה.

אני יודע שזה הרבה דרישות וקשה למצוא בתקציב הזה מצלמה שתענה על כולן ולכן אני פונה פה למומחי הצילום (שאני יודע שקיימים כאן בפורום ולא מעט מהם) לעזרה :lol:.

בינתיים ראיתי בתחום התחתון של התקציב - 1000 ש"ח קיימות מצלמות סופר-זום של פוג'י,רק שחלק מהביקורות שקראתי קטלו אותן וחלק טענו שהן תמורה מעולה למחיר. בקצה העליון שמתי עין על הקאנון SX10 נדמה לי ועל פנאסוניק לומיקס שלא בדיוק זכור לי הדגם שלה. על הקאנון קראתי שהיא מעולה במיוחד למי שרוצה מצלמה עם קצת יותר יכולות שליטה והפנסוניק היא אחלה פויינט אנד שוט. את הקאנון יצא לי גם להחזיק בידיים ואני חייב לציין שהיא לא קטנה ולא קלה בכלל (לא שזה ממש מפריע אבל בכל זאת).

בקיצור אני אשמח להמלצות מהמומחים ושתיהיה לנו שבת שלום.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך מניסיון על הפנסוניק :

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=753223

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=691837

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=753222

אחרי הטיול הגדול שלי בהודו אין מרוצה ממני מהמצלמה הזאת תמונות איכותיות ביותר זום גדול ולא זוללת סוללה, וגם קומפקטית :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההמלצות עד כה,הפנסוניק נראת ממש מעניינת.

DSLR לא באה בחשבון כי אף אחד לא ינצל אותה,היא גם תיהיה ישנה יותר (פחות אחריות אם בכלל),כבדה גדולה ומסורבלת,נדרש ציוד נוסף ויקר (עדשות וכו') בקיצור זה אוברקיל בשביל השימושים שלנו.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש SX10 ואני ממש מרוצה.

היא ידידותית ונוחה לתפעול וגם התוצאות לא רעות בכלל (בעיקר אם אלכס מצלם):

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=332089

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יותר עובד עם מצלמות DLSR (למשל הקנון 450D),

אבל אני יכול להגיד שיצא לי לצלם עם הSX10IS ובידיים מיומנות (כאלה שיודעות מה זה ISO, F STOP, מהירויות חשיפה וWHITE BALANCE ועוד כמה מושגים), תתן תוצאות מדהימות!

בכלל הדעה שלי, זה שהצלם עושה את המצלמה ולא ההיפך, ולכן מי שיודע לצלם טוב, ידע להוציא את המיטב גם ממצלמת פוקט פשוטה, ומי שלא יודע צילום מהו, לא יסתדר גם עם מצלמה ב20 אלף שקל.

או במילים אחרות - לך על הSX10, או אולי אפילו SX20 (הדגם החדש יותר) ולפי דעתי תהיה יותר ממרוצה.

בתקציב הזה נראה לי שהיא תהיה הבחירה הטובה ביותר עבור השימושים שאתה מתאר.

(הייתי מציע גם את הG11 של קנון, שהיא הפוקט המקצועית ביותר שקיימת בשוק עם כמות כיוונונים ידניים שלא יביישו מצלמות DSLR טובות, אבל המחיר שלה הרבה מעבר לתקציב שלך...)

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתם אומרים שכדאי להגדיל את התקציב לאיזור ה-1500 וללכת על הקאנון? שווה את הפרש המחיר ביחס לסופר-זום הזולות יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתם אומרים שכדאי להגדיל את התקציב לאיזור ה-1500 וללכת על הקאנון? שווה את הפרש המחיר ביחס לסופר-זום הזולות יותר?

אם הייתי צריך לבחור היום מצלמת סופר-זום רגילה (לא DSLR), לא הייתי מתפשר על פחות מזה.

במיוחד אם אתה אומר שאתה רוצה ללמוד צילום בהמשך (למרות שכדי באמת להתחיל ללמוד צילום עדיף להתחיל ממצלמת DSLR פשוטה ולא P&S יקרה).

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-1500 ש"ח אתה יכול למצוא DSLR משומשות, כמו קנון 400D.

או אולי אפילו חדשה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=2635888&postcount=18

מבין מצלמות P&S, יש קאנון עם זום X10 ומייצב תמונה ב1K ש"ח:

http://camera.co.il/Sale.asp?pid=4194&salenum=

הנתונים שלה טובים, בפועל לא ראיתי תוצעות. מעבר לזה, אפשר לקרוא ביקורות באתר DPREVIEW מומלץ בחום.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממצלמות של 15K אני יכול להגיד לך אחרי שצילמתי עם הSX10 מאוד הופתעתי לטובה, בתור צלם שמשתמש כבר בערך 5 שנים עם ציוד קצה של מצלמות סטילס אני יכול להגיד לך שכדאי לך ללכת עליה, ואפילו אתה יכול לקחת את הSX20 זה כבר לא משנה, לשתיהן יש אופציה לשחק עם המצבים הידניים ואפשר להניב תוצאות כמו שראית למעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כדאי להתעקש על אחריות מקורית של היבואן הרשמי או שאחריות של יבואנים מקבילים זה מספיק טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...