Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על אינטואיציה, מזל ותחושות בטן

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 5072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לשתף אתכם במשהו אישי, שקשור לפרוייקט רום כרמל טנדר, אבל מאחר שהמסקנות על הנושא הן כלליות ועשויות לנגוע לכל אחד, פתחתי שרשור חדש.

ומעשה שהיה, כך היה: אחרי שמצאתי את מכונית הפרוייקט שלי, התפנתי לחפש אחר תורמת חלקים. האדם הנפלא שעזר לי להגשים את החלום, העביר לי "ליד" אותו הוא קיבל מגורם שלישי - שגם אמינותו אינה מוטלת בספק - על תורמת חלקים פוטנציאלית העומדת למכירה בצפון.

התקשרתי להבעלים וקבעתי עימו לבוא ולראות את המכונית. כשהגעתי למקום, פגשתי אדם לא צעיר, אמין למראה, חובב מכוניות ישנות ואספן בפני עצמו, לדבריו. "התורמת" התאימה לצרכיי, המחיר היה סביר והעסקה נסגרה בלחיצת יד. לשאלתי אם הוא רוצה כסף על החשבון, ניענתי שביום שאבוא לקחת את המכונית, נסגור חשבון - הכי אמין שאפשר.

בשוק קטן כמו שלנו, עם כמות מכוניות אספנות קטנה יחסית וכמות תורמות מצומצמת, חובה לשמור במקרה כזה על "ביטחון שדה". כלומר, להחריש מידע, עד אשר העסקה נסגרת סופית והמכונית עוברת למשכנה החדש. כמובן שזו הייתה גם כוונתי, אבל שני דברים שאמר הבעלים עירערו את ביטחוני. הראשון היה כשאמר לי שכדאי שאקח משם את הרכב מהר ככל האפשר, כי אי אפשר לדעת מה יהיה איתו והוא לא אחראי אם מישהו ייקח ממנו חלקים או יעשה נזק (והרכב היה בתוך משק פרטי בין עצים, שלהגיע אליו היה צריך לנסוע על שביל עפר); השני היה, כאשר צילמתי את הרכב. "בשביל מה אתה מצלם", הוא שאל?

חזרתי הבייתה וזה הציק לי. מצד אחד, הבן אדם נראה אמין - ארץ ישראל הישנה והטובה, מצד שני, ההערות שלו.

אז בניגוד להוראות ביטחון שדה, החלטתי להעלות בשרשור המכונית כאן בפורום את הידיעה שמצאתי תורמת חלקים ואף צירפתי תמונה. לדאבוני, הסתבר לי שתחושת הבטן שלי הייתה נכונה וחלף זמן קצר בלבד עד שקיבלתי הודעה פרטית מחבר פורום שאמר לי שמדובר במכונית שהוא רכש והוא אף ידע לומר לי בדיוק היכן היא חונה.

מכאן התחילו חילופי הודעות פרטיות עם אותו חבר, אבל גם ניסיונות להבין עם הבעלים מה בדיוק קורה פה. אחרי הכל, לא נראה הגיוני שבעלים של אוטו ינסה לעקוץ שני אנשים בשביל 1,000 שקלים. מאחר שגם הבחור שקנה את הרכב פנה לבעלים בכדי להבין מה קורה, "פתאום" זה האחרון ירד למחתרת והפסיק לענות לטלפונים ולהגיב להודעות ששלחתי לו (ומדובר פה ערב הנסיעה לצפון עם גרר בכדי להביא את הרכב, ושבתור "טריגר", אני כותב לו שמחר בבוקר אני עם הגרר במקום - לא שהתכוותי לעשות זאת בכל מקרה לאור העובדה שהרכב כבר נמכר ושידעתי שהבעלים החדש כבר מיהר לקחת אותו משם).

בדיעבד - אני רוצה להאמין - שהיה מדובר פה על אי-הבנה: הבעלים חשב שהוא מכר רק שתי מכוניות - מתוך השלוש שהיו לו - וזו השלישית עדיין שלו. בפועל, הוא מכר את כל השלוש, אחרי הוא לעולם לא היה מאשר לקונה לקחת מכונית לא שלו. מה שהפריע לי הוא שלמרות ההודעות בהן אני כותב לו שאני מגיע למחרת, לא טרח הבחור לחזור אלי ולחסוך ממני הגעה עם גרר לצפון בו אין כבר אוטו. זו לא נוכלות - זה חוסר כבוד ופחדנות לשמה. בסוף השגתי את המספר שלו בבית ובעשר בלילה הפתעתי אותו בשיחה. "אל תבוא מחר, יש איזו בעיה, מחר אפתור אותה" הוא אומר לי - ואני יודע שהרכב כבר לא שם ולא שלו בכלל... חבר הפורום שקנה את המכונית סיפר לי שהבעלים עוד ניסה לשכנע אותו למכור לי את האוטו...

לסיכום - תמיד תקשיבו לקול הפנימי שלהם. במקרה שלי זה חסך לי הרבה עגמת נפש וכסף וגם מנע עגמת נפש לאדם אחר.

ויש עוד משהו: הכל מין אללה. אמנם הפסדתי תורמת איברים טובה, אבל מצאתי טובה יותר! אלא שהפעם, הקול הפנימי שלי אומר שצריך לשמור על ביטחון שדה גבוה - אז לעת עתה, יש החרשת מידע... :-D

און

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש עוד משהו: הכל מין אללה. אמנם הפסדתי תורמת איברים טובה, אבל מצאתי טובה יותר! אלא שהפעם, הקול הפנימי שלי אומר שצריך לשמור על ביטחון שדה גבוה - אז לעת עתה, יש החרשת מידע... :-D

און

און שלום.

לצערך, רכשתי לפני כשבועיים את הרכב "החדש" שמצאת.

ביום ראשון אני אמור לקחת אותו.

אז לפני שאתה מזמין שוב את הגרר, וודא סופית עם המוכר.

ככה זה בחיים העצובים שלנו, כבר אי אפשר להאמין לאף אחד.

בברכה,

אבי נוף.

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני מכיר את הסיפור וזועם עליו באופן אישי אבל בכל מקרה אני נמנע מלהגיב מכיוו שעדיין ברצוני לשמור על כבוד בין אספני הרכב בארץ .

אבי יקירי - אני מגיע בשבת לגרור את הרכב :wink:

סססתתתאאאאםםםםםםםםםם....

ולגבי המקרה אני יכול לסכם במשפט ידוע של אבא שלי :

" הכושי עשה את שלו כושיליאימא שלו " :lol:

אלוף צפון אמריקה בפינג פונג כיס !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מעצבן, אני מבין אותך כי היה לי דבר דומה,

רציתי לקנות קורטינה מסוימת ורציתי חוות דעת מהפורום, כנראה שמישהו מהפורום זיהה את הרכב לפי התיאור שנתתי ורץ לקנות ממש לפני שסגרתי עם המוכר,

אמנם ממש מעצבן אבל כמו שאומרים שכל עכבה לטובה, כך מצאתי קורטינה במצב הרבה יותר טוב במחיר זהה ודגם עדיף.

בטחון שדה דבר חשוב.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה סיפור מעצבן!!!:evil: ותגיד תודה, שהוא בכלל לא ניסה למכור לך רכב שלא שלו בכלל- לבנצי מהפורום מישהו מכר ככה לברזל את האוטו, שהיה תורם איברים שלו ועמד ליד הבית- פשוט הזמין ברזלן עם הגרר, ואמר שזה אוטו שלו! מזל, שראו את הגרר והודיעו לו! תאר לעצמך, שהיה מוכר לך אוטו שלא שלו, לא בשטח שלו- וכשהיית בא לקחת היית נתקל בבעלים הזועם! או יותר גרוע- לא היית נתקל בו, היית לוקח את האוטו, מפרק אותו, ואז מגלה (או אפילו לא מגלה!) שהרסת למישהו את הפרוייקט השיפוץ שלו!

ועוד דבר- אם אתה מוצא "תורם איברים" שעדיין עם ניירות ובמצב סביר- לדעתי חבל לפרק אותו, גם אם אתה צריך חלפים!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד דבר- אם אתה מוצא "תורם איברים" שעדיין עם ניירות ובמצב סביר- לדעתי חבל לפרק אותו, גם אם אתה צריך חלפים![ QUOTE

ברור! לתורמת "שלי" (לך תדע, כמו שכתב אבי, כנראה אי-אפשר לסמוך על אף אחד...) אין רישיונות והיא לעולם לא תוכל לחזור לכביש. לא הייתי משבית מכונית לשיפוץ בשביל זה.

יותר מזה: אם למכונית הזו היו רישיונות והיא הייתה ניתנת לשיפוץ, הייתי נותן לדני לקנות אותה ומוצא לי אחת אחרת, כי אני חייב לו ביג טיים. אם הסיפור הזה מייצג את הצד המלוכלך של התחום, הוא מייצג את הצד היפה שלו.

.

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב.

עקב תגובה שנשלחה אלי, על פיה הבנתי כי הובנתי (לפחות אצל מישהו מסויים)

שלא כפי שקיויתי,

אבקש להבהיר כי תגובתי הקודמת שנכתבה בשרשור זה היתה הלצה.

ראו נא את השורה האחרונה שבה מסתיימת התגובה הנ"ל.

שם מצוי הרמז.

און - שיהיה בהצלחה.

ותאמין לי, אל תאמין לאף אחד...

שבת שלום,

אבי.

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...