Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף ג'נריישן 2002- תוצאות בדיקה- לשיפוטכם

babayaga
שימו לב! השרשור הזה בן 5569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

ראיתי היום את הרכב מהשרשור שפתחתי אתמול (גולף ג'נריישן ידנית, 1.6, 2002, יד שלישית, 100,000 ק"מ, 49,000 ש"ח).

רכב ראשון שאני קונה, פעם ראשונה שהייתי במכון בדיקה ולכן תסלחו לי אם ההודעה ארוכה ומייגעת.

הבעלים נראה לי הגון למדי, קנה את הרכב לפני שנה ומוכר אותו עקב קבלת רכב מהעבודה, אבא ל-3 ילדים (ירד בבוקר עם אשתו ועגלות הילדים) שלא נראה מתעלל יותר מדי באוטו.

אין לו ספר טיפולים, אבל טיפל רק במורשה של צ'מפיון, היינו שם והוצאנו היסטוריה שלו. מי שהיה הבעלים לפניו גם טיפל במורשה, אבל לא ניתן להוציא הסטוריה בלעדיו.

הרכב נראה שמור, מהנה מאוד לנהיגה, כל החשמל והסאנרוף עובדים טוב, בהתנעה לא יצא שום עשן מהאגזוז, המנוע לא משמיע רעשים מוזרים, הצמיגם חדשים.

לגבי הראש מנוע שהוחלף- הבעלים אמר שהיה סדק, הוחלף הראש במוסך מורשה של צ'מפיון. הוא הראה לי קבלות על ההחלפה והטיפול שהוא עשה על דרך בסך 10,000 ש"ח. לפני חצה שנה החליף צמיגים רחבים (מה זה אומר??), רפידות וצלחות בלמים (כנ"ל במורשה).

בדקתי את הרכב במכון דינמומטר ברעננה ובמוסך המורשה שבו הוא מטפל (סיידון בהוד השרון).

להלן תוצאות הבדיקה: (הסעיפים עם הקו התחתון- יש פירוט למטה)

1-4. מנוע, מע' קירורת מע' דלק, מע' הצתה- בלאי פנימי, לאחר שיפוץ ראש, רעשים במנוע, רטיבות שמן, תושבות מנוע חלשות/ בלויות, מאוור פגום, ניקוי מע' קירור, צינורית אדי דלק פגומה.

5. מערכת פליטה- רעש יתר במערכת פליטה

6. סרן קידמי ומערכת היגוי- סטיות הגה, גלגל הגה אינו ממורכז, לתקן זויות היגוי.

7. קפיצים- בולמי זעזועים קדמיים חלשים.

8. שילדת רכב- ליקויים בעלי משמעות נמוכה- תיקוני פגיעות בגוף הרכב, הוחלפו חלקי מרכב (הבעלים אמר לי מראש שהוחלפו הכנפיים), פגיעות פח ופגמים בצבע, פגיעות בקורות תחתית, פגיעות פגוש קדמי/אחורי.

9. מערכת בלמים- לפרק גלגלים לבדיקה

10. צמיגים- תקין

11. מערכת תאורה- מתנע פגום- רועש, לבדוק זר שיניים בגלגל תנופה, רטיבות במדחס, מזגן אויר רועש.

12. העברת כח- תושבות תיבת הילוכים חלשות/בלויות, מצמד מפריד גבוהה (בע"פ אמר שההילוך האחורי קופץ)

13. מחוונים- מנורת בקרת ניהול מנוע דולקת.

קומפרסיה- הבוחן אמר שיש סטייה של עד 10%

מלבד הצמיגים שקיבלו "וי" כל השאר מסומן ב"איקסים".

המוסך המורשה אמר שהטופס בדיקה הוא סביר בהחלט ושהלך המאוורר הגדול ויעלה 1500 כולל עבודה לתקן אותו.

יום א' בבוקר קבענו בדיקה במורשה לגבי הגיר לקבל הערכת מצב ו הערכת עלויות (אם יהיו).

אחרי הבדיקה במורשה המנורת service נכבתה (כנראה המאוור התקול קיצר אותה).

ההסכם עם הבעלים הוא שאני חוזר אליו מחר בערב עם תשובה (לא חתמנו על כלום).

אין לי בעיה לשלם 49,000 שהוא רוצה, אם הוא מבצע את התיקון של המאוורר, כיוון הפרונט, הצינורית אדי דלק (מה זה בכלל) והגיר אם ימצא צורך.

בגדול אהבתי מאוד את הרכב, הבעלים הוא לא סוחר, ואני רוצה לקנות אבל קצת חושש.

עצתכם-

א. האם הבדיקה ממש גרועה או שהיא לגיטימית לרכב בן 7?

ב. מלבד הסעיפים המודגשים האם יש עוד דברים שלא שמתי אליהם לב ואני אמור?

ג. האם אחרי תיקון כל הבעיות שצוינו יהיה לי אוטו במצב טוב שישמש אותי נאמנה 3-4 שנים אם אני אטפל בו טוב?

ד. האם שווה לקנות את הרכב הזה (=האם המחיר שלו הוגן אחרי תיקון הליקויים)?

תודה רבה על עזרתכם!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למיטב הבנתי, המצב נראה סביר, אולי אפילו טוב, ביחס לגיל ולקילומטרז'.

יש לוודא שמידת הצמיגים הרשומה ברשיון הרכב היא זו שמותקנת בפועל.

לחוות דעת טובה יותר על תוצאות הבדיקה, פנה בה"פ לרון אוחנה ובקש

שיגיב בשרשור זה. רון מנהל מוסך לרכבי קונצרן VAG, והוא ידע להגיד

לך עד כמה חשובים או זניחים הליקויים המצויינים בדו"ח.

לגבי המחיר - אין לי מושג מה מצב השוק והמחירון, לכן אינני יכול לתת

חוות דעת בנושא. בעקרון, נסה למצוא פשרה בין קיזוז עלויות התיקונים

הנדרשים והמחיר המבוקש. אם המוכר השאיר אצלך רושם טוב, שווה

ללכת לקראתו ולא להפיל את העסקה על הפרש של כמה מאות שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בהמשך להודעה פרטית ששלחת לי ,אני אגיב כאן לטובת כולם .

לחוות דעה על תוצאות בדיקה זה ממש בלתי אפשרי ,הסעיפים שכתובים

שם כדרך אגב יזעזעו כל בעל מקצוע כגון "רעשים פנימיים" "נורת בקרת מנוע"

"בלאי בתיבת הילוכים" וכו הדף סובל הכל.

אתה מבין שאם התקלות האלו כולם מתקיימות ברכב אחד אז הרכב הזה הוא לא במצב נסיעה

ולכן אני לא יכול לעזור לך במאומה מבלי לראות את הרכב בפועל .

אם תרצה חוות דעת ממני תצטרך להגיע אלי עם הרכב ,אני לא גובה תשלום עבור חוות דעת

שכזאת ואתה מוזמן .

לעיניין המאוורר ,המחיר כיאה למוסך של החברה הינו יקר ביותר ,אתה יכול לקבל מאוורר מקורי כזה

ב 1000 שח לפני מעמ כולל העבודה .

צינורית אדי הדלק זה דבר זניח ביותר עלותו כ 10 שח .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לו ספר טיפולים, אבל טיפל רק במורשה של צ'מפיון, היינו שם והוצאנו היסטוריה שלו. מי שהיה הבעלים לפניו גם טיפל במורשה, אבל לא ניתן להוציא הסטוריה בלעדיו.

מי צריך את בעלת הבעלים הקודם?

זכותו של בעל הרכב החוקי בהווה להוציא הסטוריית טיפולים של רכבו בעבר.

בדוק זאת שנית.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי צריך את בעלת הבעלים הקודם?

זכותו של בעל הרכב החוקי בהווה להוציא הסטוריית טיפולים של רכבו בעבר.

בדוק זאת שנית.

עידן

במוסך אמרו לי שניתן רק להוציא את ההיסטוריה של הבעלים הנוכחי. כדי להוציא את ההיסטוריה של הבעלים לפניו צריך אישור שלו פיזית

האם סעיפי השלדה אומרים שיש לרכב שאסי?? או שאם זה משמעות נמוכה אז זה לא?

האם העובדה שהוחלפו כנפיים מקדימה ואין ליקויים בעלי משמעות גבוהה זה אומר שזה לא שאסי??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור התחלה, אשמח אם תוכל להתנסח בעברית תקינה.

"יש לו שאסי"? ברור, לכל רכב יש שאסי. השאלה שלך

נוגעת לפגיעה בשאסי, ולא לעצם המצאותו ברכב.

השלדה והמרכב הם שני דברים שונים ולא בהכרח קשורים.

תיקון בקורה הקדמית - הגיוני אחרי שמקבלים מכה מקדימה.

החלפת כנפיים - סבבה, גם זה כבראה נבע מאותה תאונה.

אם יש לך אפשרות לתאם ביקור אצל רון, הייתי עושה זאת.

אם לא, תסגור על מחיר, תעביר בעלות וסע לשלום.

בכל מקרה, קח בחשבון כמה אלפי שקלים ל"יישור קו" מכני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Derish

אתה כמובן צודק בקשר לעברית, אולם יש רגעים בודדים שבהם אדם כל כך עסוק בתמונה הגדולה שהוא מפספס את הפרטים הקטנים (מלבד העובדה שהבנת את שאלתי למרות היותה עילגת)..

בקשר לרכב- קבעתי עם הבעלים שאנחנו נוסעים למוסך רון מחר על הבוקר לבדוק את רכב, לברר את הסיפור עם הרוורס שקופץ ובדיקה של שאר הדברים. בהנחה שנסכים על העלויות-אני רוצה לחתום איתו כבר מחר ולהעביר בעלות ביום שלישי.

שאלות:

האם זה סביר לבקש ממנו שיתקן את הליקויים ברכב לפני העברת הבעלות? (הוא ישלם למוסך ואני אשלם לו את הסכום כולל עלות התיקון)

האם העובדה שהעלויות הינן לא של מורשה והינן נמוכות יותר- סביר לצפות שישתתף איתי בחלק מעלויות של יישור הקו?

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נעשה סיכום ביניים:

קודם כל, נראה שנפלת על מוכר רציני. יש לו סבלנות לעמוד בקריטריונים הגבוהים שהצבת וללכת איתך למספר

בדיקות ומוסכים, ככל הנראה מתוך ההבנה שגם אתה רציני בכוונותיך. זה כבר 50% מקנייה מוצלחת.

הרכב טופל במוסך מורשה, יש תיעוד לטיפולים ותיקונים שנעשו, והמוכר הזהיר מראש שהוחלפו חלקי פח. נכון

להיום, נראה שכל הציוד האופציונלי (סאנרוף ואלמנטים חשמליים) עובד, והבדיקה עברה ללא תוצאות דרמטיות.

לרכב יש גיר ידני, מה שמפחית משמעותית את הסיכוי לתקלה בתחום הזה. והנה עוד 40% לטובת הקנייה.

עכשיו נחזור לחלקים הבעייתיים. הרכב הוא יד 3, מה שאומר שאת המכירה שלו כבר תבצע מיד 4, וזה כבר

לא נשמע כ"כ סקסי. ישנו חשד לתקלה בגיר, אבל את זה צריך לבדוק אצל רון. יש לוודא שהצמיגים החדשים

אכן מאושרים ברשיון. על 3 הסעיפים הנ"ל אפשר להוריד 10%.

הגענו ל-80%, כשה-20 הנותרים הם המחיר הסופי ועלויות יישור הקו המכני.

למיטב הבנתי, המוכר הוא אדם הגון, אבל כזה שלא מבין יותר מדי במכוניות. הוא יודע להחליף את הצמיגים בזמן,

ולא מתקמצן על טיפולים במוסך המורשה כשצריך, אבל גם לא מקדיש יותר מדי מחשבה לנושא התיעוד ולסקר שוק

בדבר עלות התיקונים שהוא מבצע ברכב. מבחינתך זאת אופציה טובה מאד, שמבטיחה בוודאות גבוהה שלפחות בשנים

האחרונות, הרכב לא היה מוזנח או עבר התעללות.

לגבי עלות יישור הקו, אין טעם לגבות ממנו את התשלום מראש. אווירת אמון צריכה להתקיים בין שני הצדדים, ע"י גילוי

נאות ושקיפות מצד המוכר וגם ע"י הבנת המצב וקבלת החלטה הוגנת מצד הקונה. בסופו של דבר, מדובר בהליך עסקי,

שבסופו שני הצדדים מגיעים להסכם. לפיכך, אם תראה שהתיקונים הנדרשים יעלו לדוגמא 4K, מן הראוי להוריד 2K

מהמחיר. לעומת זאת, אם מדובר ב-2K סה"כ, הייתי מסתפק בכך שהמוכר ישלם על העברת הבעלות וזהו. בהתחשב

בכך שהצמיגים החדשים כבר חסכו לך כ-1500 ש"ח, אין טעם להתעקש איתו על כמה מאיות נוספות, במיוחד לאור

שאר הפרמטרים שציינתי בפסקאות הקודמות.

לסיכום, במידה ולאחר הבדיקה אצל רון תחליט שאתה קונה את הרכב, חשוב שתקפיד לרשום את כל הליקויים הידועים

בפרוטוקול הקניה, בלי קשר לשאלה מי משלם עליהם או כמה עולה לתקן אותם. זה מגן על שני הצדדים מבעיות עתידיות

עם הרכב. לשם כך, אתה מוזמן להשתמש במסמך המצורף.

protocol.doc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

עדכונים מהשטח:

הלכנו בבוקר למוסך רון, רון בדק את הרכב, נמצאו ליקויים בשווי כ-8000 ש"ח (מאורר, תיקון רוורס בגיר, כריות בולמים, חיישן חמרן (נורת סרוויס??) קדמי ומוט היגוי. אין צורך ביישור קו נוסף וזה מביא לי את הרכב למצב אופטמלי כיום.

חתמנו חוזה כאשר אני משלם לבעלים את הסכום המקורי שהוא רצה (49,000) והבעלים מבצע את כל התיקונים הדרושים אצל רון.

לא דיברנו על העברת בעלות, אבל נראה לי הוגן לגמרי שאני אשלם אותה בעצמי.

השארנו את הרכב במוסך וקבענו שיום רביעי ניפגש במוסך, נאסוף את הרכב ונעביר בעלות וכסף.

יש לי עדיין חשש קל (כי הרכב הזה עלה לבעלים שלו 17,000 ש"ח בחודש האחרון- ראש המנוע, טיפול גדול והליקויים שנמצאו היום..), מצד שני, המחיר הוגן ואני מקבל רכב במצב אופטימלי והבעלים עצמו נראה לי אדם הגון.

נשאר רק למצוא ביטוח מקיף בסכום הגיוני (עד עכשיו ההצעה הכי טובה שקיבלתי עומדת על 6200 למקיף בלבד, מלבד שירביט שרוצים 4200 אבל לא נראה לי שבא לי להתעסק איתם אחרי כל מה שקראתי בפורום).

תודה רבה על עזרתכם (Derish- זה בעיקר אליך),

בתקווה תמונות ביום רביעי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, לגבי ביטוח: ניסית בישיר ? אצלי הם היו הכי זולים.

לגבי הנושא שהאוטו עלה לו 17 אלף בחודש האחרון:

יתכן והרכב הוזנח, לכן הוא קיבל את זה כפצצה בחבילה אחת, עכשיו מבצעים "פינישים" אצל רון בעצם ואח"כ תיסע בראש שקט.

חוצמזה, גולף זה אוטו לא זול לתחזוקה, אבל נותן את התמורה, מקווה בשבילך שתיסע איתו עכשיו בשקט מטיפול לטיפול.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכותיי, הסבלנות והיסודיות שלך השתלמו. נראה שעשית עסקה מוצלחת ביותר.

עכשיו מגיע החלק החשוב: להנות מהרכש החדש! (הנה כמה הצעות ספציפיות)

:beerchug:

נחכה לתמונות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הביטוח- דיברתי עם כולם (ביטוח ישיר, AIG, מגדל) וההצעה הכי טובה שקיבלתי היא 6,200 למקיף בלבד, כלומר 7,900 כולל חובה, שזה יותר מאשר משכורת חודשית כרגע..

מסתבר שלהיות ללא עבר ביטוחי וללא הורים שאפשר "להתעלק" להם על הביטוח זה יותר גרוע מלהיות בעל עבר ביטוחי עם תביעות (חבר עם גולף זהה, תבע את הביטוח מספר פעמים- משלם 4,500).

היחידים שהציעו לי סכום "הגיוני", זה שירביט, 4,250 למקיף, אבל מכל מה שקראתי עד עכשיו, לא נראה לי ששווה להתעסק איתם.

קורס נהיגה מתקדמת זה בהחלט אחד הדברים הראשונים שאני רוצה לעשות (בתקווה שישאר עודף מהביטוח)!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לבדוק בחברת ביטוח אליהו

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי עכשיו טלפון מסוכנות ביטוח בשם "רוזין".

הציעו לי מחיר הגיוני למדי (1660 חובה ו-4500 מקיף) ללא צורך בבדיקת מיגון (זה הגיוני?)

ההצעה נשמעה טוב (אולי מדי) ושאלתי בצורה מפורשת האם מי שמבטח בפועל זה שירביט, אמרו לי שהם לא מתעסקים עם חברות קטנות שלא משלמות בזמן, אלא רק עם הגדולים.

מצרף לינק אם למישהו בא להציץ במפרט של הביטוח באתר http://www.rozin-group.co.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/23(2).pdf

אם לא יצוץ משהו חדש- אני אבטח אצלם מחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...