Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נשק הכי טוב בעולם . (פרק ראשון - מטוסים)

Godflash
שימו לב! השרשור הזה בן 5624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי דעתי אין נשק הכי טוב בעולם, במיוחד במטוסים( כמו שאין רכב הכי טוב בעולם)

F16 לא עושה עבודה של F15

יסעור לא עושה עבודה של אפצ'י וכו'

אם נבחן רובים נראה שה M16 מדוייק יותר מהקלצ' אבל נופל ממנו באמינות

וכך בכל הנשקים האחרים

חוצמזה קשה לדעת מכיון שאין לנו מספיק מידע (לפחות לפשוטי העם) על הנשק הרוסי שהוא טוב לא פחות מהאמריקאי

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע לעסוק בנושא כזה? נשק נוצר על מנת להרוג ולהשמיד אנשים. זה כמו לעסוק בנושא: הרוצחים הטובים ביותר, האנסים הטובים ביותר - מה טוב בכול אלה?

בן כמה אתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא פשוט ממשיך את הדיון הזה שהתחיל בשרשור סרטונים מצחיקים:

שום מדחפים מלמטה ושום נעליים, סה"כ "טריק" של מצלמה שגורמת לתמונה להראות כאילו הרוטורים לא מסתובבים.

בגלל שמדחף ההיגוי (האחורי) מסתובב מהר יותר מזה של העילוי (רוטור ראשי- הגדול) ניתן לראות שהקטן מסתובב לאט ואילו המרכזי כאילו כמעט לא מסתובב כלל.

אגב, כמעט בכל מצלמה בייתית פשוטה שיצלמו מסוק זה ייראה ככה.

המסוק הזה (מי-24) לא מיוחד ואין לו שום מפלטים שיוצרים זרימת אויר כמו בהרייר שמישהו פה ציין.

mi-25

היה עדיף לקנות אותם במקום האפאצ'י שאני לא רוצה לראות מתמודד מולו בתחרות ציד טנקים ושרידות.

שכחנו כבר את ההתנגשות של 2 הסוחויים בסלון פריס, אחרי תרגילי "הכשת קוברה " שנגדו את כל מה שמתכנני ה- VECTOR THRUST מתכננים וחולמים ל-F22 לעוד הרבה שנים,? אחרי ההתנגשות ב-0 גובה הרוסי הצית לו סיגריה.

שכחנו גם שהמטוס הגדול בעולם הוא ה-AN 225, שטס 20 שנה לפני כל הרעש מסביב לאירבוס 380.

רוסיה והרוסים (אני לא) עדיין מזכירה למערב מדי פעם שבפיזיקה,כימיה,מתמטיקה ומטלורגיה הם כתבו את הספרים.

ועדיין הם מפגרים בדור אחרי המטוסים של ארה"ב .

עם כל הכבוד לאמא רוסיה .

לא. יש כאן טעות.

הרבה חושבים שבכך שחברות רוסיות עוברות לבואינג ואירבוס יש הודאה בעליונות.

הסיבה איננה שהרוסים לא יכולים, הם פשוט הולכים בדרך הקצרה והזולה לעמידה בתקני רעש וזיהום אויר ובצריכת דלק נמוכה יותר מה- TU 154, AN-22/24 , IL-86 שהם פיתוחים אזרחיים של מפציצים שבהם רעש וזיהום לא היו מטרות. במקום לפתח בעצמם מטוסי נוסעים מסחריים בהגדרה (אתה צריך כן נסע שסופג בורות של מסלול מופצץ ושוקל הרבה ? ) ומנועים עם מאפיינים אזרחיים (כנ"ל- לא צריך המראה קצרה שצורכת דלק, מעשנת ומרעישה ). קנו מן המוכן לנחיתה מיידית בשדות נקיים ושקטים,- לא בעוד 5 שנות פיתוח.

דווקא דיברתי על מטוסי קרב כדוגמת הסוחוי 37 המדהים , אבל ה F22 מתקרב מאוד ליכולת האירודינמית שלו .

רק שהסוחוי לא יוכל לגלות אותו מלבד קשר עין , כך שהוא יופל עוד לפני שיבין למה...

זה לא שדוג פייט לא חשוב , פשוט היכולת מעט מתגמדת אם לא יכולים לזהות את האויב במכ"ם . האופציה להכנס לדוג פייט ששם היתרון ( הקטן ) של הסוחוי יכול להתבטא , כמעט ולא תהיה אפשרית אם הוא יופל עוד לפני שיוכל לראות את האויב .

ושלא תבין לא נכון , כבר חשבו בעבר שלא זקוקים לתותחים כי הטילים יעשו את העבודה . זה לא נכון . האמריקאים כבר קיבלו על הראש בעקבות מחשבה כזו בוויטנאם כאשר הפאנטומים החדישים בזמנו נכנסו לזירה כאשר היו מצוידים בטילים החדישים אך ללא תותחם . הם חטפו על הראש שם על ימין ועל שמאל .

בזמנו כאשר חיל האוויר הזמין מאותם אמריקאים את הפנטומים היתה דרישה מוחלטת לצייד אותם עם תותח .

בכל מקרה , קצת נסחפנו ( או שזה רק אני... :roll: ) . בוא נפסיק את הדיון המעניין הזה , כי זה לא המקום .

מקסימום נפתח שרשור חדש באוף טופיק .

וזה המקום לבקש ממי שיש לו כרטיס לסיום קורס הטיס שיערך ב 25 לחודש ואין לו מה לעשות איתו , זה הזמן לתת לי אותו . בתמורה הוא יקבל את רז או כמעט כל שיבקש .

אפרופו התרגיל הנחמד של המיגים והסוחויים ("קוברה"), תרגיל מדהים שמציג יכולות אוירובטיות ייחודיות,אבל....

תראה לי את הטייס עם הביצים לבצע את התרגיל הזה במהלך דוג פייט אמיתי במהירויות של דוג פייט אמיתי,הוא או שיתעלף כתוצאה מג'י מאוד גבוהה במקרה הטוב, או שהוא יופל.

תרגיל מאוד יפה למופעים אוירובטים, לא לפרקטיקה של קרב אויר.

ולעניין דוגפייטים עם F22, אכן קשה לזהות אותו,הבעייה שבתור מטוס תוקף בדוג פייט ה-F22 דווקא לא יהיה אטרקטיבי במיוחד מכיוון שעל מנת לבצע ירי הוא צריך לפתוח את דלתות החימוש- ואז הוא כבר לא חמקן,ואפילו בתור רודף אפשר להפיל אותו (מי אמר פיתון 5 ?).

מה שכן, המטוסים הרוסיים אמורים להראות שרידות הרבה יותר גבוהה מהאמריקניים,כמו שאמרו פעם "BUILD TO LAST".

אבל בכל מקרה, קרב אויר ?

אני הייתי מעדיף לשבת ב-F15,לא סתם זכה לכינוי המיירט,מה גם שהוא גם עם יכולת שרידות גבוהה מאוד (הוא בינתיים היחיד שברקורד שלו יש נחיתה עם כנף אחת).

לדעתי בעניין של סוחוי 35 מול F22 לסוחוי בכ"ז יש יתרון, כי כמו שנאמר לפני ברגע השיגור F22 לא חמקן כשהוא משגר טיל, מה גם שה RWR של הסוחוי יגלה מיד את הנעילה של מכ"מ הטיל.

בטווחים קרובים יותר אין ל F22 יתרון חמקנות היות והוא לא חמקן לגמרי אלא בעל חתימה נמוכה ומטווחים קצרים יחסית ניתן לגלות אותו.

בדוגפייט עדיין יש לסוחוי 35 יתרון מכיוון שה Thrust Vectoring שלו פועל בשני צירים (למעלה-למטה וגם ימינה-שמאלה) בעוד שזה של ה F22 פועל רק בכיוון אחד (למעלה-למטה). אם נזניח את העניין הזה, המטוסים פחות או יותר שקולים. בכל מקרה, למיטב הבנתי הפלות בדוגפייט מתבצעות בעיקר עם תותח ולכן לא נדרשת נעילה. לכן גם יתרון החמקנות (אם קיים בכלל בטווחים כאלה, אני טוען שלא) מתבטל.

עידן, עם כל הכבוד ל F15 (ויש כבוד, באמת), הוא מטוס מדור קודם והוא בליגה שונה מאשר הסוחוי 35 וה F22.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אין נשק הכי טוב בעולם, במיוחד במטוסים( כמו שאין רכב הכי טוב בעולם)

לדעתי יש ותמיד, היה.

כל הרעיון של מרוץ חימוש בזמנו,היה להוכיח למי יש יותר גדול.

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה ש-F22 על הנייר גם לא אמור להיות באותה רמה של הסוחוי אלא ברמה גבוהה יותר, כאמור המטוס עם יכולות חמקניות.

מעבר לזה, ל-F15 יש כבר מספר דורות ומספר גילגולים,ולא בכדי ה-F15-I (המקביל הישראלי ל-STRIKE EAGLE) נחשב לאחד המטוסים הטובים בעולם (ברוב המקומות מכתירים אותו כמטוס הכי טוב בעולם נקודה.).

אגב, כיום יד כבר גירסה של ה-F15 שנקראת K (עבור קוריאה) ונחשבת אפילו למתקדמת יותר מהסטרייק איגל\I.

לעניין קרבות הדוג פייט, אתה דווקא טועה ידידי, מרבית ההפלות בקרבות אויר מתבצעות דווקא עם טילים.

דוג פייט לא חייב להתבצע רק בטווחים קצרים של תותח, רוב קרבות האויר דווקא מתרחשים בטווחים של טילים,בין היתר מתוך שאיפה להמנע מכניסה לשרידי המטוס הפגוע,דבר שקרה לא פעם בהפלות עם תותח.

ב-2 ההפלות האחרונות שהיו בארץ ההפלות התבצעו עם טילים:

פעם אחת לפני איזה 7-8 שנים כשתימהוני חדר לארץ מסוריה עם מטוס ססנה, מסוק אפאצ'י ישב לו על הזנב איבטח אותו מקרוב בעוד הוא טס מעל קו החוף לכיוון דרום ומרחוק היה F-16 שנעל עליו, מעל מכמורת ניתן אור ירוק להפיל אותו.

הפעם השנייה היתה מזל"ט של חיזבאללה שהופל מעל נהריה, ההפלה הזאת נרשמה כהפלה המבצעית הראשונה של טיל הפיתון 4, שאגב נורה מ-F16 כשהמזל"ט נמצא מאחוריו וטס לכיוון הנגדי.

לגבי הסוחויי 35, מעבר ליכולות האוירובטיות שלו (שללא ספק מדהימות), ראשית יש (מזמן) דגמים יותר מתקדמים ממנו כמו הסוחויי 37 וכן הלאה, ומעבר לזה, מבחינת מערכות וטכנולוגיות הוא עדיין מפגר מאחוריי המטוסים האמריקניים,שהם בתורם מפגרים מאחורי המטוסים הישראלים (הודות לחברות כמו אלתא,אלביט ועוד שמכניסות מערכות מבריקות למטוסים).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו המילניום פלקון.

She'll make point five past lightspeed. She may not look like much, but she's got it where it counts, kid. I've made a lot of special modifications myself."

250px-Melfal.jpg

איזה כלי !

8)

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נבחן רובים נראה שה M16 מדוייק יותר מהקלצ' אבל נופל ממנו באמינות

אל תיהיה בטוח בכך בכלל ידידי,

הקלץ' בכל פרמטר שם את ה-M-16 בכיס הקטן,לא סתם הוא משמש את היחידות המיוחדות.

יש לו כוח אש,יכולת בלימה,אמינות בתנאים קיצוניים ועוד לא מעט פרמטרים שמעטים הנשקים שיכולים להשתוות לו אליהם (אגב, בין היתר אחת הסיבות להמצאת ה"גליל",שמבוסס על הקלאץ').

הסיבה היחידה שישראל השתמשה ועדיין משתמשת ב-M16 שבהמשך הוחלף ל-M4 היא שאת הנשק הזה אנחנו יכולים לקנות מכספי הסיוע האמריקני,וכשהצבא האמריקאי זורק נשקים ישנים כאלה הוא זורק אותם לישראל.

כבר שנים שיש תוכנית להכניס את כל המערך הלוחם לשימוש בתבור,שזה פיתוח ישראלי שמנסיון אישי (הניסויים שלו בוצעו בחטיבה שלי) ריסק בכל פרמטר את ה-M4,אבל האמריקאים מתנגדים לכך כיוון שזה לא פיתוח אמריקאי,ואפילו שלחו לארץ מומחים של חברת COLT (יצרנית ה-M4) כדי לנסות להטות את תוצאות הניסויים,לא ממש בהצלחה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו המילניום פלקון.

She'll make point five past lightspeed. She may not look like much, but she's got it where it counts, kid. I've made a lot of special modifications myself."

250px-Melfal.jpg

איזה כלי !

8)

המילניום פלקון אכן לא רעה, אבל בקרבות אוויר/חלל היא הוכיחה נטייה ברורה לתת היגוי אל מול חלליות ה x -wing. אני לעומת זאת הייתי בוחר במשחתת מתוצרת קלינגון. חמושה בכל טוב ובעלת יכולת הסוואה מלאה.

2535895570_a9b65ef7bd.jpg?v=0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה ש-F22 על הנייר גם לא אמור להיות באותה רמה של הסוחוי אלא ברמה גבוהה יותר, כאמור המטוס עם יכולות חמקניות.

מעבר לזה, ל-F15 יש כבר מספר דורות ומספר גילגולים,ולא בכדי ה-F15-I (המקביל הישראלי ל-STRIKE EAGLE) נחשב לאחד המטוסים הטובים בעולם (ברוב המקומות מכתירים אותו כמטוס הכי טוב בעולם נקודה.).

אגב, כיום יד כבר גירסה של ה-F15 שנקראת K (עבור קוריאה) ונחשבת אפילו למתקדמת יותר מהסטרייק איגל\I.

לעניין קרבות הדוג פייט, אתה דווקא טועה ידידי, מרבית ההפלות בקרבות אויר מתבצעות דווקא עם טילים.

דוג פייט לא חייב להתבצע רק בטווחים קצרים של תותח, רוב קרבות האויר דווקא מתרחשים בטווחים של טילים,בין היתר מתוך שאיפה להמנע מכניסה לשרידי המטוס הפגוע,דבר שקרה לא פעם בהפלות עם תותח.

ב-2 ההפלות האחרונות שהיו בארץ ההפלות התבצעו עם טילים:

פעם אחת לפני איזה 7-8 שנים כשתימהוני חדר לארץ מסוריה עם מטוס ססנה, מסוק אפאצ'י ישב לו על הזנב איבטח אותו מקרוב בעוד הוא טס מעל קו החוף לכיוון דרום ומרחוק היה F-16 שנעל עליו, מעל מכמורת ניתן אור ירוק להפיל אותו.

הפעם השנייה היתה מזל"ט של חיזבאללה שהופל מעל נהריה, ההפלה הזאת נרשמה כהפלה המבצעית הראשונה של טיל הפיתון 4, שאגב נורה מ-F16 כשהמזל"ט נמצא מאחוריו וטס לכיוון הנגדי.

לגבי הסוחויי 35, מעבר ליכולות האוירובטיות שלו (שללא ספק מדהימות), ראשית יש (מזמן) דגמים יותר מתקדמים ממנו כמו הסוחויי 37 וכן הלאה, ומעבר לזה, מבחינת מערכות וטכנולוגיות הוא עדיין מפגר מאחוריי המטוסים האמריקניים,שהם בתורם מפגרים מאחורי המטוסים הישראלים (הודות לחברות כמו אלתא,אלביט ועוד שמכניסות מערכות מבריקות למטוסים).

על זה שה F15 על כל סוגיו (ובמיוחד המתקדמים יותר כגון E ו- I) הוא פלטפורמה מאוד מוצלחת, אין ויכוח. הטענה שלי היא שכמיירט, ימיו ספורים. ברגע שמטוס כמו ה F15 צריך לעלות מול מטוס כמו הסוחוי 35 (בדוגפייט- מיד נגיע גם לזה) הוא נמצא בחסרון משמעותי מכיוון שה Thrust Vectoring מקנה יתרון גדול בתמרונים הדוקים כמו דוגפייט.

לעניין מה שכתבת (ומה שהדגשתי באדום) לגבי קרבות אויר- לא כל קרב אויר הוא דוגפייט. זה נכון שרוב ההפלות היום מתבצעות ע"י טילים, אבל עד כמה שאני יודע כל ההפלות האלה מתבצעות מטווחים ארוכים יחסית. יכול להיות שהיום הסיכוי להגיע למצב של דוגפייט קטן יותר, אבל אם מגיעים לדוגפייט, הסוחוי 35 יהיה ברמה שונה לגמרי מאשר ה F15.

לעניין התקדמות הדגמים בסוחוי- גם הסוחוי 35 מבוסס בעצם על הסוחוי 27, כאשר כל דגם מהווה שיפור קטן יחסית לעומת קודמו, כשכולם חולקים את אותה פלטפורמה. כבר לפני שנים דמיינתי במוחי הקודח התקנה של מערכת Thrust Vectoring כהשבחה למטוסי ה F15. אני מאמין שזה אפשרי (ואני לא מוצא סיבה למה שזה לא יהיה אפשרי), בדיוק כמו הסוחוי 35 שהוא בעצם גרסה של הסוחוי 27 עם TV, השאלה היא אם זה משתלם כלכלית.

המילניום פלקון אכן לא רעה, אבל בקרבות אוויר/חלל היא הוכיחה נטייה ברורה לתת היגוי אל מול חלליות ה x -wing. אני לעומת זאת הייתי בוחר במשחתת מתוצרת קלינגון. חמושה בכל טוב ובעלת יכולת הסוואה מלאה.

2535895570_a9b65ef7bd.jpg?v=0

זאת Vorcha class, אם כבר אז הולכים על דבר כזה:

neghvar.jpg

Negh'var class- הדור החדש של ספינות קרב קלינגוניות :wink:.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובחזרה למטוסים.

נכון להיום, ביחד עםF22 וF35 עולם המטוסים נכנס לדור חמישי .

לצערי,לרוסייה יש מטוסים מדור 5 רק על הנייר. בפועל,היחידים שיכולים להתמודד עם מטוסים מדור 5

זה SU37 וSU47

היתרונות של SU נשארים חימוש ותמרון,אבל זה די מתבטל מול מטוס עם יכולת "חמקן" .

באוגוסט השנה,היה תרגיל ניסוי של F35 שבו השתתפו SU30MK ןSU35

אם לצטט את המומחים, זה יהיה כך :הרוסים קרעו את הF35

להגנתו אפשר להגיד,שמטוס עדיין בפיתוח. חשוב גם להבין שF35 הוא יותר מפציץ קל.

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שהצבא בחר ברובה הגליל מפיתוח תע"ש ולא בנשק אחר (של א!זי ~) מפיתוח הצבא

היא פרשת #!חד שהייתה בין הגורמים המדוברים באותה התקופה.

הנשק השני היה מוצלח בהרבה.

נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שהצבא בחר ברובה הגליל מפיתוח תע"ש ולא בנשק אחר (של א!זי ~) מפיתוח הצבא

היא פרשת #!חד שהייתה בין הגורמים המדוברים באותה התקופה.

הנשק השני היה מוצלח בהרבה.

נדב

הקטע שהכי הצחיק אותי בפרשה הזאת הוא שמפתחי הגליל טענו שהגליל הוא פיתוח הישראלי וה"גל" המתחרה הוא העתק של ה"סטונר 63" האמריקאי, כאשר הגל היה פיתוח מקורי והגליל היה העתק של הקלאצ'ניקוב.

אל תיהיה בטוח בכך בכלל ידידי,

הקלץ' בכל פרמטר שם את ה-M-16 בכיס הקטן,לא סתם הוא משמש את היחידות המיוחדות.

יש לו כוח אש,יכולת בלימה,אמינות בתנאים קיצוניים ועוד לא מעט פרמטרים שמעטים הנשקים שיכולים להשתוות לו אליהם (אגב, בין היתר אחת הסיבות להמצאת ה"גליל",שמבוסס על הקלאץ').

צודק, אבל עדיין ה M16 מדויק יותר. אגב, אני לגמרי מסכים שבתור נשק הקלאצ'ניקוב AK 47 (והיורשים שלו, AK74 ו AK101, וגם הגליל, לצורך העניין) עדיף. M16 מיועד ללוחמה בתנאי מעבדה.

ראיתי פעם ראיון עם מיכאיל קלאצ'ניקוב (שפיתח את ה AK 47) והוא טוען שהסיבה לאמינות הגבוהה של הנשק היא שיש רווחים בין החלקים שלו ולכן יכול להכנס שם הרבה לכלוך והנשק עדיין יירה. ה M16, לעומת זאת, בנוי בצורה מאוד מדויקת, בלי רווחים, ולכן לא יכול לסבול חדירה של גופים זרים (כגון חול או מים).

אם נחזור לרגע לנושא ה"גל", אומרים שמבחינת אמינות הוא היה כ"כ טוב, שלא רק שבמבחנים הוא עלה בהרבה על הגליל, אלא גם שבכל המבחנים השתמשו באותם רובים (נבנו רק 5 אאל"ט) ואת הגלילים היה צורך להחליף אחרי כל מבחן.

דבר אחרון, בטירונות אמרו לנו שה M16 החליף את הגליל (הרי היתה תקופה שנשק הקו הראשון של צה"ל היה הגליל) כי הגליל יותר כבד. כבר אז זאת נראתה לי סיבה טיפשית (הרי העוזי עוד יותר קל, למה החליפו אותו?), עכשיו אני מבין למה זה קרה באמת :wink:.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...