Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע 15/50 חצי סינטטי - יש חיה כזו מחוץ למוסכי פיג'ו?

מלטבשי
שימו לב! השרשור הזה בן 5318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

היום הלכתי לחפש שמן חצי סינטטי ל-406 שנת 2002.

במוסך מורשה נאמר לנו שהשמן המומלץ לרכב הזה הוא 15/50 חצי סינטטי במקום 10/40 שהיה עד היום.

לאן שלא הלכתי בשביל לקנות את השמן הזה נאמר לי שאין דבר כזה ובחברה מתעקשים למכור אותו ביותר מ-200 שקל ל-4 ליטר.

יש לכם מושג איפה אפשר למצוא את השמן הנ"ל? ובמידה ואני לא אמצא, אפשר להמשיך להשתמש ב-10/40? הרי זה מה שהיה באוטו עד עכשיו...

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

היום הלכתי לחפש שמן חצי סינטטי ל-406 שנת 2002.

במוסך מורשה נאמר לנו שהשמן המומלץ לרכב הזה הוא 15/50 חצי סינטטי במקום 10/40 שהיה עד היום.

לאן שלא הלכתי בשביל לקנות את השמן הזה נאמר לי שאין דבר כזה ובחברה מתעקשים למכור אותו ביותר מ-200 שקל ל-4 ליטר.

יש לכם מושג איפה אפשר למצוא את השמן הנ"ל? ובמידה ואני לא אמצא, אפשר להמשיך להשתמש ב-10/40? הרי זה מה שהיה באוטו עד עכשיו...

אלעד

היי

אני עשיתי טיפול לאוטו שלי (206 שנת 2002)שכלל החלפת שמנים. במוסך המורשה מילאו לי 15W50 של חברת טוטאל. 4 ליטר עלה לי 180 שקל. העובד במחסן חלפים הראה לי שהם קיבלו הוראה מפיג'ו צרפת לרכבים משנת 2001 להשתמש בשמן בעל צמיגות 15W50 . מחיפוש באוטו דיפו לא מוכרים שמנים בעלי צמיגות כזאת , מעצבן שרק דרך היבואן אפשר לקנות את השמן. אז גם אני מצטרף לשאלה מאיפה אני יכול לקנות שמן בעל צמיגות של 15W50 של חברת טוטאל באיזור זכרון עד חדרה.

עמית.

1.6 206

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לדעתי הם ממליצים כך כיוון שרק הם מיבאים את הצמיגות הזו.

יש לי 406 ואני ממשיך עם 10/40 ואין בעיה עם זה.

אתם מדברים על מודלים של 2002

כלומר כלי הרכב שלכם נוסעים כחמש שנים כבר על 10/40, אז למה הם התעוררו עכשיו?

פשוט מכיוון שהם היחידים שמייבאים את השמן בצמיגות הזו.

חוץ מזה עד היום הם לא התביישו למלא שמן של דלק, דלקול, אז פתאום הם נהיו יותר קדושים מהאפיפיור?

גם אני דיברתי איתם ולבסוף הם אמרו לי שגם 10/40 בסדר.

אז שלא יחרטטו אתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לובינסקי ברכבי PSA וצמפיון ברכבי VW התחילו להשתמש במוסכים בשמן סינטטי עקב בוצה שנוצרה במנועים עקב שימוש בשמן מינרלי או חצי סינטטי.

גם למאזדה 3 יש לא מעט צרות משימוש בשמן לא סינטטי.

כפי שכתבתי בארץ ניתן להשיג שמן של חברת valvoline בצמיגות 15w50

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
לובינסקי ברכבי PSA וצמפיון ברכבי VW התחילו להשתמש במוסכים בשמן סינטטי עקב בוצה שנוצרה במנועים עקב שימוש בשמן מינרלי או חצי סינטטי.

אורן

אורן סלח לי שאני חולק עליך,

לא יודע מה קורה בחברות האחרות אבל בלובינסקי בפירוש השמן הוא עדיין חצי סינטטי, רק הצמיגות שלו שונתה ותו לא.

אם אני טועה אנא תקן אותי (אבל אנא בעובדות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשרשור - אני בפני הלחפת שמן מנוע ומתלבט בסוגיה גם כן:

מוסך מורשה ממליץ 15-50 של TOTAL ואילו ספר רכב טוען 10-40 גם של TOTAL.

ברשותכם מספר שאלות:

- האם שמן של TOTAL איכותי וטוב. או כדאי לבחון חברות אחרות. מחיר הוא שיקול משני, שמן טוב לאוטו - ראשי.

- הרכב הוא שנת 2000 (206 GTI), האם ההוראה של 15-50 תקפה גם כאן?

תודה מראש, יואב.

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשרשור - אני בפני הלחפת שמן מנוע ומתלבט בסוגיה גם כן:

ברשותכם מספר שאלות:

- האם שמן של TOTAL איכותי וטוב. או כדאי לבחון חברות אחרות. מחיר הוא שיקול משני, שמן טוב לאוטו - ראשי.

תודה מראש, יואב.

אני את דעתי אמרתי... שמן טוטאל הוא שמן איכותי, המחלוקת היא בעניין הצמיגות, לובינסקי היבואנים של השמן והופ הנה לאחר שנים רבות הופיעה צמיגות חדשה לשמן כדי שיתעוררו ספקות ופחדים ואנשים ירכשו את השמן מלובינסקי או יטפלו במוסכים שלהם, לי זה מריח ממש כמו שמן שרוף כל העסק הזה, אני ממשיך להשתמש בצמיגות 10/40 בשמן של ליקווי מולי עם התוסף mos2 בבקבוק האפור .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן

אורן מצאתי את דף המוצר של השמן שמשתמשים בו בלובינסקי לפי הדף מוצר והאתר של total מדובר בפירוש בשמן חצי סינטטי או על בסיס סינטטי ולא בשמן סינטטי מלא (מצורף דף המוצר ותמונה של השמן).

1173.pdf

11732.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם מספר שאלות:

תודה מראש, יואב.

אוקיי, לשאלה הראשונה די קיבלתי תשובה, גם בדקתי ואכן מה ששמים במוסך זה מה שצוין בלינק.

TOTAL, QUARTZ 7000 בעל תקן API - SL\CF.

SYNTETIC BASED.

אז השמן איכותי וטוב מבית מוכר, וזה די מספק אותי. לגבי המחיר אני מאמין שבמוסך מורשה "מפנקים" במחיר.

לגבי השאלה השנייה - הצמיגות המומלצת ותקפות ההמלצה הזו. בזמנו, מומחים במוסך מורשה אמרו לי שזוהי המלצה לארצות חמות שאודכנה לאחרונה - בניגוד למה שכתוב בספר רכב שהצגתי להם.

האם תשובה כנה באמת אני אקבל רק מהמומחים של היצרן בחו"ל - גם לגבי הצמיגות והסוג (חצי סינטטי\מלא)? בארץ זה מכור - ובכל מקרה יגידו לי שים 15W50 של TOTAL?

יואב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לגבי השאלה השנייה - הצמיגות המומלצת ותקפות ההמלצה הזו. בזמנו, מומחים במוסך מורשה אמרו לי שזוהי המלצה לארצות חמות שעודכנה לאחרונה - בניגוד למה שכתוב בספר רכב שהצגתי להם.

האם תשובה כנה באמת אני אקבל רק מהמומחים של היצרן בחו"ל - גם לגבי הצמיגות והסוג (חצי סינטטי\מלא)? בארץ זה מכור - ובכל מקרה יגידו לי שים 15W50 של TOTAL?

יואב

בנוסף - אין בתא המנוע מדבקה המעידה על סוג השמן שיש למלא.

אם יש למישהו רעיון או תשובה בשבילי, אשמח מאוד לקבל אותה.

יואב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תחושה שמדובר ברצון של היבואן להרוויח עוד כמה שקלים .

האקלים בארץ לא השתנה , היצרן לא עבר לייצר מנועים מטיטניום או אורניום , אז מדוע לשנות צמיגות פתאום , לכזו שקשה למצוא בארץ ?

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מכיוון שאני רוצה לברר בנושא, האם מישהו יודע איך אני יוצר קשר עם המחלקה הטכנית של תמיחת לקוחות של פיז'ו העולמית?

כתבתי פנייה באתר PEUGEOT.COM, אך כבר שבועיים לא קיבלתי תשובה.

אשמח אם מישהו יודע למי אני צריך לפנות.

תודה מראש,

יואב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו ניישר קו בעניין:

ההוראה של היבואן להשתמש בשמן 5W40 הינה גורפת לכל הרכבים עם שגרת טיפולים ארוכה, לרבות 406 דור שני.

כולם כולל כולם צריכים שמן 5W40, אפשרי גם 15W50 אבל אין שום התעקשות עליו. מבחינת היצרן אין בעיה להשמתש בשמן 5W40, 15W50 או 5W30. האיסור מדבר על 10W40 חצי סינטטי.

במודלים היותר חדשים עם תזמון שסתומים משתנה (2006 ומעלה) יש איסור (לא מוסבר) להשתמש ב 5W30 אך מותר להשתמש ב 5W40 ו 15W50.

רוצה להשתמש בשמן 10W40 ? אין בעיה, תעשה טיפול כל שנה וזהו.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...