Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה - תקלת מחשב, ושירות

Boxer
שימו לב! השרשור הזה בן 5464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא אוהב את טויוטה... אני תמיד מעדיף מכוניות עם אופי, אפילו אם הן מבקרות יותר במוסך.

אבל מה לעשות, יש כאלה שלא חושבים כמוני ובמשפחתנו המורחבת יש טויוטה אחת. סטנדרטית - קורולה 2003, מיוצרת בטורקיה. מטופלת במוסך היבואן (מוסך "זני" ברחובות, למי שמכיר).

חוץ מהעובדה שהציפוי של ידיות פתיחת הבגאז' ומיכל הדלק התקלף תוך חודשיים, המכונית הצדיקה את המוניטין - נוסעת, ונוסעת... בלי דרמה, תקלות או משהו אחר לספר עליו.

לפני מספר חודשים - הפתעה!

נדלקה נורת "בדוק מנוע".

במוסך אמרו שמדובר בתקלת ממיר (תקלה 0240, אם אני זוכר נכון). מחקו את התקלה ואמרו, שאם התקלה חוזרת - צריך להחליף ממיר קטליטי.

החלפת ממיר? ב- 60,000 ק"מ? נשמע יקר ומיותר. לא נורא, המשכנו לסמוך על המוניטין של טויוטה, וקיוינו שבסך הכל מילאנו פעם אחת דלק מהול.

אחרי שבועיים - הפתעה שניה!

התקלה חזרה.

חזרנו למוסך, שם.... הפתעה שלישית!

התעקשו שאנחנו צריכים להחליף ממיר ומחשב מנוע! בטויוטה קורולה! החלפת מחשב!

מי שקונה טויוטה קורולה עושה את זה לא בגלל העיניים היפות שלה, אלא בזכות מוניטין אמינות, וכאן אנחנו צריכים להחליף מחשב וממיר קטליטי באוטו בן 4.5 שנים שעבר רק 60,000 ק"מ.

וכאן הגיעה ההפתעה הרביעית!

ההחלפה בוצעה במסגרת האחריות. בלי שום חיוב.

באוטו בן 4.5 שנים... שנה וחצי לאחר תום האחריות הרשמית. בלי ויכוחים, בלי בלאגן, והאמת בכלל בלי שביקשנו - פשוט אמרו לנו להביא את האוטו מהר, כי "אתם גבוליים מבחינת האחריות".

עלה לנו רק הדלק להביא את האוטו למוסך. שום חיוב.

במוסך נאמר לנו שהמחשב החדש יודע טוב יותר להסתדר עם הדלק המח***ן שיש לנו בארץ. האמת, עקב העלות לא חשבתי על זה, ואני לא יודע אם זה נכון.

כשהוצאנו את האוטו מהמוסך חיכתה לנו עוד הפתעה -

האוטו נוסע! הוא פתאום לא עגלה כבדה ופלגמטית, אלא הרבה יותר זריז (במגבלות... בכל זאת קורולה אוטומטית), וחסכוני יותר!

סיכום - אני עדיין לא אוהב טויוטה, אבל אני ממש מתפעל מהשירות שקיבלנו.

יש סיכוי שצרפתיות יתחילו לקבל שירות מיוניון מוטורס?

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת תקלה סידרתית ידועה של הקורולה 2003

והיבואן והיצרן מכירים בה ועל מנת לשמור על השם של טיוטה ועל מוניטין האמינות הם מחליפים את זה לרוב המכוניות ללא תשלום ובצדק כי זאת תקלה סידרתית שהיצרן מכיר בה.

אחרי הכל אם המוניטין של האמינות של טיוטה יפגע אז לא ישאר להם הרבה מה להציע חוץ מאמינות , המכונית לא נוחה במיוחד לא יפה במיוחד ולא מצטיינת בשום דבר מיוחד מלבד האמינות וזה מה שרוב האנשים מחפשים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-12 השנים האחרונות (חוץ משנה אחת שהייתה לנו אומגה) היו לנו רק קורולות בבית ואני מסכים שהשירות פשוט מדהים. ליבואנים האחרים יש המון מה ללמוד.

הבעיה עם המחשב ידועה, חבל שלא פרסמת בפורום טכני, בטוח שמישהו היה מיידע אותך שבקורולה כל פעם שניה שנדלקת נורת ה-check engine יש להחליף מחשב כי הוא נועל את עצמו (כלומר ניתן לעשות רק איפוס אחד למחשב). חבל שלא אמרו לכם את זה כאשר בקשתם לאפס את המחשב בפעם הראשונה (זה קצת גובל בחוסר מקצועיות).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השירות,

מסכים.

חבל שהם לא מביאים מכוניות ספורט לארץ :|

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שלום לכולם,

אני מצטער שבצר לי אני מקפיץ נושא ישן.

יש לי קורולה שנת 2003.

נתקלתי בתקלת P0420 המדוברת בשרשור זה בקורולה שלי לפני מספר ימים.

המוסך הציע גם כן שהנורית תיכבה, ונראה אם התקלה חוזרת.

פניתי ליבואן בנוגע להחלפת מחשב המנוע והם הודיעו לי שתקופת האחריות תמה וכן שהם אינם מכירים תקלה סדרתית כזו, וכך גם היצרן. כמו כן הם טענו שלא החליפו לאף אחד את הממיר והמחשב אחרי תקופת האחריות, דבר שאני מבין מהכתוב כאן שאינו נכון כלל ועיקר.

אשמח אם מישהו שהוחלף לו אחרי שלוש שנות האחריות יצור עימי קשר, על מנת שאוכל לפתור את הבעיה מול היבואן.

האימייל שלי

rafi.unixman ב-gmail.com

תודה רבה,

רפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא טויוטה, אך מקווה שפיסת המידע הזו תעזור -

מאזדה 3 בת 4 שנים עברה החלפת מחשב על חשבון היבואן (לאחר קצת בירורים וצעקות, כמובן).

בעייתי - נכון. אפשרי? בהחלט.

בהצלחה!

It's a golf GENERATION...

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב גיר באאודי A6 הלך חודשיים אחרי תום האחריות. (שנתיים,כן?) :roll:

קיבלנו ז*ן בת*ת ואכלנו חצץ.

גם באאודי A6 השניה הלך המחשב גיר, אבל אחרי 8 חודשים מתום האחריות, אז בכלל לא היה עם מי לדבר. :|

אז יפה שלרכב בן 6, מישהו עוד חושב שהוא יקבל אחריות.

אם הוא יקבל, אז אני זורקת את הפאביה וקונה יאריס.

(לא אני לא.)

:evil:

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי
מחשב גיר באאודי A6 הלך חודשיים אחרי תום האחריות. (שנתיים,כן?) :roll:

קיבלנו ז*ן בת*ת ואכלנו חצץ.

גם באאודי A6 השניה הלך המחשב גיר, אבל אחרי 8 חודשים מתום האחריות, אז בכלל לא היה עם מי לדבר. :|

אז יפה שלרכב בן 6, מישהו עוד חושב שהוא יקבל אחריות.

אם הוא יקבל, אז אני זורקת את הפאביה וקונה יאריס.

(לא אני לא.)

:evil:

אם תסכתלי באירופה אודי נותנת 3 שנות אחריות,אני חושב שבמקרה כזה.צריך לדבר עם אודי בגרמניה ואז הם יתחילו לזוז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

שלום לחברי הפורום

גם אני בעל טויוטה קורולה שנת 2003 עם תקלה P0240 מבקש עזרה איך ניתן לפתור את הבעיה בעלות מינימלית.

אני יודע שנכתב המון בנושא וקראתי כל מילה. אבל לא מצאתי מישהו שנפתרה לו הבעיה וכתב.

אשמח לקבל יעוץ ממשהו שיכול לעזור בנושא.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אני מצטער שבצר לי אני מקפיץ נושא ישן.

יש לי קורולה שנת 2003.

נתקלתי בתקלת P0420 המדוברת בשרשור זה בקורולה שלי לפני מספר ימים.

המוסך הציע גם כן שהנורית תיכבה, ונראה אם התקלה חוזרת.

פניתי ליבואן בנוגע להחלפת מחשב המנוע והם הודיעו לי שתקופת האחריות תמה וכן שהם אינם מכירים תקלה סדרתית כזו, וכך גם היצרן. כמו כן הם טענו שלא החליפו לאף אחד את הממיר והמחשב אחרי תקופת האחריות, דבר שאני מבין מהכתוב כאן שאינו נכון כלל ועיקר.

אשמח אם מישהו שהוחלף לו אחרי שלוש שנות האחריות יצור עימי קשר, על מנת שאוכל לפתור את הבעיה מול היבואן.

האימייל שלי

rafi.unixman ב-gmail.com

תודה רבה,

רפי.

להבנתי מהשירשורים כאן, היבואן מתנה תיקון על חשבונו בשרות רציף באחד מהמוסכים המורשים שלו, עד לתקלה. אם אכן מדובר בתקלה סדרתית כפי שטוענים כאן, הרי שאולי הפרחים מעט מיותרים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי5,

לפני מה שאנשים מדווחים,

היבואן כבר לא מתקן את התקלה על חשבונו לרכבים מעל לגיל 5.

הוא נותן הנחה מסויימת למי שטיפל כל השנים ברכבים שלהם מוסכי חברה,

אבל עדיין (גם אחרי ההנחה )התיקון יקר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי מהשירשורים כאן, היבואן מתנה תיקון על חשבונו בשרות רציף באחד מהמוסכים המורשים שלו, עד לתקלה. אם אכן מדובר בתקלה סדרתית כפי שטוענים כאן, הרי שאולי הפרחים מעט מיותרים.

פרחים מעט מיותרים? אני אספר לך קצת על יבואן אחר - UMI

ב1995 קניתי אצלם אופל אסטרה. אחרי זמן קצר עפה רצועת טימינג (התפרק התומך). גם זאת הייתה תקלה סדרתית, היה גם RECALL. נזק 25K + מע"מ. עלות רכב חדש באותם זמנים - בסביבות 80K ש"ח. אתה חושב שהחליפו לי את המנוע? זXן! נכון, עשו תיקון. אחרי התיקון רכב התחיל לצרוך 0.8 ק"ג שמן כול 1000 ק"מ. אבל למי אכפת, כאשר יש כיסוי תחת מהיצרן - עד 1 ק"ג\1000ק"מ זה בסדר. אוטו התחל להיתקע כול חודשיים-שלושה. התחלתי לזהות את מוקדניות של שגריר לפי הקול. אכלתי עד הרבה חרא מהם גם בדברים אחרים. אני מזכיר, הכול במסגרת האחריות!

אנחנו מכירים את הכול מהשוואה. אז עדיין פרחים מיותרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר בקולרה 2003 החליפו סעפת פלוס עוד חלק במנוע במסגרת האחריות ב12000 קילומטר מוזר??, ולחבר נוסף שלאחר 5 מכוניות מבית טויוטה ,החליטו שדיי וקנו הונדה,

היבואן של טויוטה התקשרו והציעו להביא את הקורולה 2003(120000קילומטר) וכמחווה החליפו מנוע קומפלט מיבוא, חדש! לא יודע מה המניע לפצות דווקא בשנתון הזה , הם גם מתלוננים על אמינות ירודה ביחס לטויוטות אחרות אבל כל הכבוד ליבואן טויוטה שיודע לפצות בעקבות הרכבת חומרים ירודה!

!Blue Subaru Impreza

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...