Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת תושבת מנוע בלאנטיס f 96, סיכום החוויה.

jimi26
שימו לב! השרשור הזה בן 6088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב חברים יקרים.

שבוע שעבר פרסמתי כאן בפורום הטכני של המועדון שרשור במטרה לקבל מושג לקראת מה אני עומד בנושא החלפת תושבת מנוע שקרובה לקיר האיש במאזדה לאנטיס f 96 הרכב שברשותי.

(מצ"ב קישור ) http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=171186

למי שמכיר הגישה לפירוק והחלפת התושבת הנ"ל דורש עבודה רבה, מכיוון שהגישה ללא פירוק של מס' מכלולים מתחתית בלתי אפשרית בעצם, במיוחד בלאנטיס דגם f. בכל אופן, את שלושת תושבות המנוע האחרות החלפתי על הרצפה ע"י תמיכה של ג'ק הידראולי. (מצ"ב קישור לפרויקט החלפה של תושבת שמאל מתחת למצבר)- http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=163221 השרשור נסגר וחבל לי שכך מכיוון שהייתי רוצה להמשיכו, כי פתחתי אותו במטרה לעזור ולהיעזר. אז ככה ניגשתי ליבואן וקניתי לי את התושבת מנוע המתאימה, והייתי נחוש להחליפה גם כי החלפתי 3 וצריך את כולן להחליף, וגם כי התחיל רעש תהודה של ברזל שנוגע בברזל דבר שלא מתקבל בברכה בבית ספרנו. המחירים במוסכים להחלפת התושבת הנ"ל גבוהים מאוד ויצא לי לקבל הצעות מחיר שכוללת 4 ספרות גם ממוסכים מורשים ולא מורשים. אז שקלתי אולי לעשות זאת בעצמי במקביל לבירור מחירים, דבר שלא הייתי שלם לגביו מכיוון שידוע לי שיש הברגות שנהרסו ברכבי, בבוקסת ימין במשולש ובהברגות התושבת מנוע, וזהו תירוץ לדחוף את האלמנט.

הסיפור שלנו מתחיל ביום שישי בבוקר כאשר נסעתי עם האישה לבקר בבתי הורינו שבדרום.

קמתי ב7 בבוקר ביום שישי במטרה שהיום הסיפור הזה נגמר ושהאוטו יקבל כמה טיפולים להם הוא זקוק ורעב, אבי (אבא) הפנה אותי לחבר של שנים רבות, בעל מקצוע בחסד עליון. הגעתי אליו וסיפרתי לו איך העיניינים התגלגלו מאז רכשתי את הרכב וצמחה בי האהבה לרכב והתחלתי לטפל בו עד שבעצם הפכתי אהבה זו למקצוע ממנו אני מתפרנס ולומד את דרכי בו בכל יום חדש, אמר לי "אוקיי יפה מאוד, תבוא ב10 וחצי ניתן לך ליפט ואם תצטרך עזרה אני פה, יש לך עד 3 וחצי לעבוד בכיף". הלכתי הביתה נחתי קצת, החלפתי בגדים לבגדי עבודה וניגשתי למוסך. הגעתי, הכנתי לי כוס קפה שחור טוב, ונהנתי ממנו בזמן שאני מחכה לליפט שיתפנה. האוטו עלה לליפט, השאילו לי ארגז כלים שאני חייב לציין שכלל פטיש אויר גדול במיוחד בנוסף, לברגים העקשניים ביותר. התחלתי בפירוק גלגלים, הבאתי קופסא לכל הברגים, ופיניתי לי פינה לכל מה שנפרק. פורקו ברגי בול ג'וינטים ושחרורם, פורק הגשר שעליו גם יושבת תושבת המנוע קדמית על הגשר. פורק האגזוז עד אחרי הדוד האמצעי, פורקו הברגים שמחברים את ידית ההילוכים לגיר, פורקו ברגי הבוקסות במשולש לשחרור הגשר, פורקו הקלמרות של מסרק ההגה לשילדה, פורקו ברגי הגשר בקיצור כל מה שהיה צריך לפרק על מנת שאוכל להוריד את הגשר כולו בכ10 ס"מ פורק. העבודה בתמיכה של ג'ק גארם על מנת להחזיק את הגשר. אחרי של שעה וחצי של פירוק קפדני וזהיר הגעתי לתושבת. פורקה, הוחלפה לחדשה. והתחלתי לסגור את הכול לאט לאט תוך כדי בדיקה שהכול סגור ומסוגר. לאחר מכן חפרתי בברגיה למצוא ברגים מתאימים למקומות בהם נהרסה ההברגה, בשעה 14:00 הרכב היה מוכן כאשר כל השטח נקי, גם סידרתי על הדרך את החופש שהיה לי בידית ההילוכים, וזהו.

האוטו ירד מהליפט כולי שחור עם כוויה מבורג לוהט שירד מהאגזוז על היד, אבל לא נורא, חתיכת עצם בלתי מזוהה שחדר לעיני :), אבל סיימתי. מעכשיו יש לי פינה לעבוד על הרכב שלי בשבתות שאהיה אצל ההורים, עם ליפט אישי. היה כיף היה מאתגר למדתי הרבה מהניסיון, ואני שמח שעשיתי את זה. על הדרך גם הסתדרה לה משיכה ימינה שהיה לרכב שלא הצליחו מספר פעמים לסדר במכון הפרונט. לעשות עבודה כזאת על הרצפה זה קללה רצינית ואני לא ממליץ לאף אחד, אבל אם תמצאו ליפט אישי כפי שאני מצאתי ואת הרצון אני בטוח שתסתדרו. היה חשוב לי להעלות הודעה זו מכיוון שלא משאירים בחיים קצוות פתוחים, וגם אם אתה מכונאי מתחיל תזכור תמיד שגם מהנדסים גדולים בעולם ובהיסטוריה התחילו תמיד מ-0. ושהיסודות שלומדים הם בסיס לתורה שלמה, ואיך אמר לי בעל המוסך "אם ניסית ונכשלת לפחות ניסית, ומי שלא מנסה ולא נכשל, לא יצליח בחיים", וזה המוסר השכל שלנו להפעם.

שבוע טוב, בכבוד רב

ניתן לראות בציור באדום את שלדת הרכב כביכול, ובשחור את התושבת. מה שאומר בעצם שאין אפשרות להחלפה של התושבת או פירוק הברגים עם מפתח, ללא הורדה של כל הגשר למטה.

מיכה:wink:

ללא שם.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד! יישר כח על ההשקעה!

לכל המעוניין! אני בונה מאגר מערכות סאונד לרכב. המאגר יהיה מוכן תוך כמה שבועות ספורים (הוא שליש מוכן...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים במוסכים להחלפת התושבת הנ"ל גבוהים מאוד ויצא לי לקבל הצעות מחיר שכוללת 4 ספרות גם ממוסכים מורשים ולא מורשים.

אשמח מאוד לראות הצעת מחיר כזו.

בעיקר בהתחשב בעובדה שאצל מוסך מורשה קפדן יסודי ויש אף שיגידו "יקרן" :puzzled:

החלפתי את התושבת המורכבת והמסובכת ביותר של מנוע ה- V6 של מאזדה, והמחיר לתושבת + עבודה לא הגיע אפילו לא ל 1,000 ש"ח.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"כל הכבוד" סיכום יפה .

- על זה נאמר - הכל תלוי בטיב ההרמה - או הליפט ...

בעולם מושלם . גם אני הייתי רוצה מתקן טיפולים שיעמוד לרשותי מתי שצריך.

( החברים שהגיבו - גם אם בציניות . בשרשור הקודם . לא עשו זאת מרע.

אלא כמו שגם אתה כתבתה.זה פרויקט קשה ואפילו לא אפשרי ללא " מתקן הרמה מיקצועי"

ומתקן כזה אפשר למצוא רק במוסך.)

אבל עזוב מה אומרים - אני בטוח שנהנתה מעצם העבודה.ופיתרון הבעיה.

- אני נהנה לקרוא על הפרוייקטים שלך.- אבל בבקשה אל תשאיר פצועים ופגועים מאחור.

בהצלחה ובכייף - אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי, הכנתי לי כוס קפה שחור טוב, ונהנתי ממנו בזמן שאני מחכה לליפט שיתפנה.

האוטו ירד מהליפט כולי שחור עם כוויה מבורג לוהט שירד מהאגזוז על היד, אבל לא נורא, חתיכת עצם בלתי מזוהה שחדר לעיני :), אבל סיימתי.

מיכה - קודם כל, קבל שאפו ענק !

שנית, אני שמח שהשתלבת באווירה הכללית של המוסך: כוס קפה בוץ, כוויה ואלמנט בעין :wink:.

תענוג לקרוא על אדם שמעיז, מנסה ומצליח !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"כל הכבוד" סיכום יפה .

- על זה נאמר - הכל תלוי בטיב ההרמה - או הליפט ...

בעולם מושלם . גם אני הייתי רוצה מתקן טיפולים שיעמוד לרשותי מתי שצריך.

( החברים שהגיבו - גם אם בציניות . בשרשור הקודם . לא עשו זאת מרע.

אלא כמו שגם אתה כתבתה.זה פרויקט קשה ואפילו לא אפשרי ללא " מתקן הרמה מיקצועי"

ומתקן כזה אפשר למצוא רק במוסך.)

אבל עזוב מה אומרים - אני בטוח שנהנתה מעצם העבודה.ופיתרון הבעיה.

- אני נהנה לקרוא על הפרוייקטים שלך.- אבל בבקשה אל תשאיר פצועים ופגועים מאחור.

בהצלחה ובכייף - אייל .

תודה על התגובות חברים, אני שמח שאתה נהנה ואקח את דבריך לתשומת ליבי ואפנים. שיהיה לכם שבוע טוב ומבורך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח מאוד לראות הצעת מחיר כזו.

בעיקר בהתחשב בעובדה שאצל מוסך מורשה קפדן יסודי ויש אף שיגידו "יקרן" :puzzled:

החלפתי את התושבת המורכבת והמסובכת ביותר של מנוע ה- V6 של מאזדה, והמחיר לתושבת + עבודה לא הגיע אפילו לא ל 1,000 ש"ח.

קונדסון, רכב דוד - החלפת תושבת מנוע אחורית= 1000 שח ותוסיף לזה מע"מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק העבודה ?

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...