Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור חוטיי חשמל בעזרת "שוקולדים" תמיד עדיף?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 6399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כדיי לחבר שניי קצוות של חוט חשמל עדיף בעזרת "שוקולדים" או ליפוף פשוט עם איזולירבנד?

מתיי לא מומלץ להשתמש בחיבור בעזרת "שוקולדים"?

אני מעוניין לעשות סדר בחוטיי חשמל שמתחת להגה ובכך למנוע ניתוקים או קצרים בעתיד, את כל החיבורים החפאריים שנעשו ע"י ליפוף עם איזולירבנד אני מתכוון לנתק ולחבר מחדש את הקצוות בעזרת "שוקולדים" האם זה פיתרון טוב ויכול למנוע תקלות בעתיד?

אשמח לקבל פירוט על חסרונות ויתרונות לחיבור חוטיי חשמל בעזרת "שוקולדים" לעומת חיבור "רגיל" עם ליפוף איזולירבנד, הכוונה היא לשימוש בחלק בתחום הרכב ,האם נפוץ בכלל?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעלי כבל עם כיסוי מפלסטיק להגנה.

בדרך כלל יצרני הרכב לא ממליצים לבצע תיקון בעזרת מלחם+בדיל מסיבות מסויימות, אתה יכול להלחים ואז להשחיל בידוד מתכווץ.

אחרי ההלחמה נקה את ההלחמה בעזרת אלכוהול רפואי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה למעשה לא רואים חיבוריי חוטיי חשמל בתחום הרכב בעזרת "שוקולדים "ורק ע"י חיבור החוטים וליפופם באיזולירבנד? מבחינת הולכת החשמל והאסטטיות לא עדיף להשתמש בהם מאשר באיזולירבנד?וגם תמיד יש את האופציה של ניתוק החוטים בעזרת הברגים ללא קיצורם וגילוף הקצוות מחדש

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוקולדים/מהדקים בשפת העם, בשפה המקצועית לוסטרא-קלמרה.

בעיקרון הם צורת חיבור מהירה ואמינה לחוטי חשמל, אלא שלחוטים חד-גידיים (כמו שיש בתעלות חשמל בבית למשל).

באוטו כל החוטים הם רב-גידיים וגרוע ביותר להשתמש שם במהדקים. הסיבה היא שהגידים מתחילים להפצל, כך נוצרת התנגדות גבוהה בחיבור, חום ובסוף הכל ניתך (תיאורטית). גם בפועל ראיתי את זה יותר מפעם אחת.

מבחינת תקן הדבר אסור בהחלט במערכות חשמל- הכוונה לחיבור של חוט חד-גידי ישיר אל תוך מהדק.

מאידך יש פתרון- שימוש בסופיות כבל (או נעלי כבל עם מוט בסוף שנכנס לתוך המהדק). כאשר אתה משתמש בסופיות (יש מכסף ומבדיל) אתה לוחץ אותן עם לוחץ מתאים והן שומרות שהכבל לא יתפצל. ככה עושים במזגנים למשל...

לגבי הלחמת בדיל היא מומלצת רק בתוך האוטו, כי באיזור המנוע החום מפרק את הלחמה עם הזמן. מה שכן ניתן זה לעשות הלחמת כסף שהיא עמידה יותר לחום.

הפתרון הטוב ביותר לדעתי נחלק לשניים:

1. במקרה של זרם גבוה (חוטים עבים) כדאי להשתמש בנעל כבל כפולה. זה מעין צינור שלוחצים אותו עם לוחץ נעלי כבל משני הצדדים והוא מחבר שני חוטים. הלחמה לא מומלצת לזרם גבוה כיוון שלבדיל מוליכות דיי גרועה למרות שהוא נפוץ לשימוש.
  2. במקרה של זרם נמוך (נניח רדיו וכאלה) או מקומות שאין הרבה מקום בתוך האוטו, לבצע הלחמה ולבודד עם שרוול מתכווץ (שרינק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה למעשה לא רואים חיבוריי חוטיי חשמל בתחום הרכב בעזרת "שוקולדים "ורק ע"י חיבור החוטים וליפופם באיזולירבנד?

איפה בדיוק את רואה את זה ? ברכבים חדשים אין חיבורי חשמל בעזרת נעלי כבל בצבע שונה(היסטוריה) ו/או איזולירבנד. רק החיבורים במצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הלחמת בדיל היא מומלצת רק בתוך האוטו, כי באיזור המנוע החום מפרק את הלחמה עם הזמן. מה שכן ניתן זה לעשות הלחמת כסף שהיא עמידה יותר לחום.

ממש לא נכון !

אסור להלחים בפנים הרכב מסיבה אחת פשוטה והיא סכנה שהבדיל יטפטף ויהרוס חלקי פלסטיק/גומי/בידוד של חוטי חשמל.

כמו כן ה סכנה של נגיעה עם ראש המלחם בחלקים שציינתי קודם.

ממתי בדיל נמס בטמפ' השוררת בתא המנוע ? לפני שהבדיל ימס דברים אחרים ישרפו.

טמפ' התכה של בדיל היא 232 מעלות צלזיוס !!

מומלץ לבצע תיקוני חוטי חשמל ברכב בעזרת נעל כבל חלולה עם כיסוי פלסטיק שבתוכו יש דבק.

לוחצים את נעל הכבל ולאחר מכן עם פן מחממים את נעל הכבל עד אשר דבק מתחיל לצאת מצדדי נעל הכבל.

לא כול היצרנים ממליצים על שיטה אחידה לתיקון חיווט חשמלי וכמו כן תלוי באיזה חיווט מדובר.

השיטה הקלה כמו שציינתי בהתחלה הלחמה+בידוד מתכווץ עם דבק= תיקון עמיד גם נגד מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mush, אל תשתמש בלוסטר-קלאמרות בחשמל רכב, אלא אם אתה רוצה לגרום לשריפת רכבך. לוסטר קלאמרות ("שוקולדים" בשפתך) נוטים להשתחרר ולגרום למפלי מתח.

חיבורים מקובלים הם:

א. הלחמה - תוצאות מצויינות, אבל רק למי שמיומן בהלחמה ומשתמש במלחם איכותי (לא, מלחם של ZICO ב-25 ש"ח אינו מלחם איכותי).

אל תשכח להשתמש בבידוד מתכווץ על החוטים, איזוליר-בנד הוא פתרון זמני בלבד.

ב. מחברי לחיצה - יש ליישם רק באמצעות לוחץ מתאים. לחיצה עם קאטר\פלאייר תניב חיבורים רופפים שעלולים לגרום למפלי מתח ולשריפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחניות חלפי חשמל רכב יש לקנות שקע ותקע מרובי חורים, מסוגים שונים, עם סופיות חוט ,זכר ונקבה וכך יוצרים תקע עם כמה חוטים שונים המתחבר אל השקע הנגדי. אני גם בעד בצוע הלחמה של סופית החוט למרות שהיא נלחצה ע"י מכשיר לחיצה מתאים.

חבור כזה מאפשר נתוק השקע מהתקע לצורכי תיקונים וכו' במכלול המתחבר כך.

בברכה - רפי לין :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחניות חלפי חשמל רכב יש לקנות שקע ותקע מרובי חורים, מסוגים שונים, עם סופיות חוט ,זכר ונקבה וכך יוצרים תקע עם כמה חוטים שונים המתחבר אל השקע הנגדי. אני גם בעד בצוע הלחמה של סופית החוט למרות שהיא נלחצה ע"י מכשיר לחיצה מתאים.

חבור כזה מאפשר נתוק השקע מהתקע לצורכי תיקונים וכו' במכלול המתחבר כך.

בברכה - רפי לין :idea:

מישהו יכול לעלות תמונה למה שרפי מתכוון ?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים מוצר פלאי בדיוק למשימה זו.

המוצר הוא מעין שרוול באורך של כ-5 ס"מ, ונראה כמו קשית של שתיה קרה. (מגיע במגוון קטרים שונים).

בתוך השרוול לאורכו יש טבעות בדיל, ודבק יבש.

מלבישים אותו על אחד החוטים, מלפפים את שניהם, מזיזים את השרוול כך שימוקם מעל נקודת הליפוף / חיבור ופשוט מחממים אותו עם מצית.

טבעות הבדיל נמסות על החיבור, והדבק מומס גם ושומר שהשרוול לא יזוז ממקומו.

יצא לי לעבוד עם השרוולים האלו - הם באמת המצאה גאונית, ואינם מתנתקים.

לא ידוע לי איפה ניתן לרכוש אותם בארץ, אבל אם מישהו מכיר את המוצר, או ראה כמוהו למכירה בארץ אשמח לשמוע גם.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים מוצר פלאי בדיוק למשימה זו.

המוצר הוא מעין שרוול באורך של כ-5 ס"מ, ונראה כמו קשית של שתיה קרה. (מגיע במגוון קטרים שונים).

בתוך השרוול לאורכו יש טבעות בדיל, ודבק יבש.

מלבישים אותו על אחד החוטים, מלפפים את שניהם, מזיזים את השרוול כך שימוקם מעל נקודת הליפוף / חיבור ופשוט מחממים אותו עם מצית.

טבעות הבדיל נמסות על החיבור, והדבק מומס גם ושומר שהשרוול לא יזוז ממקומו.

יצא לי לעבוד עם השרוולים האלו - הם באמת המצאה גאונית, ואינם מתנתקים.

לא ידוע לי איפה ניתן לרכוש אותם בארץ, אבל אם מישהו מכיר את המוצר, או ראה כמוהו למכירה בארץ אשמח לשמוע גם.

בחיל האוויר משתמשים לתיקון חיווט כבר 30 שנה עם השרוול הזה, המחיר שלו מאוד יקר (ניתן להזמין דרך פרנל)

אני אישית משתמש בבידוד מתכווץ עם דבק (יותר זול)

ראה קישור

http://il.farnell.com/jsp/endecaSearch/partDetail.jsp?SKU=768960

http://il.farnell.com/jsp/endecaSearch/partDetail.jsp?SKU=4172796

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...