Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טור אישי במסגרת "חובבי רכב כותבים לקארזפורום": מלחמתי בקורולה

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 6416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במטרה להעשיר את תכני הפורום, הוחלט לפתוח במסורת ש(בתקווה)תתפתח הלאה גם לכלל הגולשים.

מדובר בטור אישי שבו כל אחד מכם יכול לכתוב טקסט (עדיף מעניין) באורך של כ-400-1000 מילה, בנושא מוטורי הקרוב לליבו. אנחנו מבטיחים לעשות לטקסט הגהה מתבקשת ולפרסמו ב"דביק" בראש הפורום למשך כשבועיים לפחות, ובכך לתת לו חשיפה נאותה.

הכותרת היא: "חובבי רכב כותבים לקארזפורום" (או באנגלית Car Fans Write for CarsForum, או בקיצור CF for CF. טוב, עזבו)

מומלץ לשלוח אלינו מראש את הרעיון עליו אתם מעוניינים לכתוב, כדי שנוכל לעזור ולכוון אתכם באשר למידת העניין בנושא זה ולאן מומלץ לפתח את הכתיבה. רעיונות אפשר לשלוח אלי או למנהל אחר בה"פ.

לאחר שהטקסט יהיה מוכן, נסביר לכם בה"פ כיצד להעלות אותו לפורום תחת שם המשתמש שלכם, ואז נדביק אותו בראש הפורום.

הנה הטור הראשון, שכתב עבדכם הנאמן :-P

מקווה שתהנו,

רוני

מלחמתי בקורולה

טויוטה קורולה.

...

טויוטה קורולה.

...

אוי. תנו לי לנסות זאת שוב: טויוטה קורולה.

...

כן, זה זה. זה צמד המילים שגורם לי להתכווצויות הבטן הלא רצוניות. הייתי בטוח שזו פשוט ארוחת הצהרים, אבל לא, זאת הקורולה. אוי, שוב זה קורה-לה. רגע, אני צריך שנייה לשירותים, מיד חוזר.

אני שונא את הטויוטה קורולה. מתעב. לא יכול להביט בה, לא יכול לנהוג בה, לא יכול לשאת את שמה. פשוט פיתחתי סלידה אמיתית ועמוקה כלפיה. היא מגעילה אותי. יותר נכון, היא מייצגת בשבילי את כל מה שרע בתחביב הזה שלי – נהיגה.

ולפני שאני מסביר, עליכם להבין משהו. יש סיכוי שהטור הזה לא עומד למצוא חן בעיניכם. ואם אתם כבר חוששים שכך יהיה, אני ממליץ לכם להפסיק לקרוא כאן. לא רק אותי, את כל הפורום הזה. בעצם – ותרו על התעניינות בכלי רכב בכלל. פשוט עברו לנושא אחר, משהו לאנשים מתים קלינית. מדור הרכילות במקומון, תוכנית על בוגונביליות בנשיונל ג'אוגרפיק, המרכיבים הפעילים בקרם הפנים החדש של לנקום – לא יודע מה. פשוט עזבו את הפורום הזה ולכו לעשות משהו אחר. מכוניות זה לא בשבילכם! לא, אל תגידו מילה. אני יודע בדיוק מה אתם חושבים. "טויוטה זה טויוטה!", "מה הוא רוצה? קורולה היא מכונית מצוינת", "רק יפני! אירופאי זה חרא!". נו באמת. עזבו אותי ממותגים ושיוך אתני, עזבו אותי מאמינות וסחירות, אני כבר מרגיש את הבחילה חוזרת. אם תוציאו עוד מילה על האיכויות של הקורולה אני נשבע לכם שאמצא אתכם ואחסום אתכם מהפורום בעצמי. אני יודע טוב מאוד שמדובר במשפחתית טובה בהחלט ובקנייה בטוחה. זה לא משנה דבר, היא עדיין מייצגת את כל מה שחובב ההגה צריך וחייב לשנוא. כן, אתם חייבים לשנוא את הטויוטה קורולה! היא הסיבה שחיינו המוטוריים הופכים חדגוניים מיום ליום, היא הסיבה שכולנו נראים אותו הדבר בדיוק בתוך קופסאות רבועות המשייטות על גלי האספלט. ואני יודע שבארץ יש יותר מזדה 3 על הכביש, אבל איזו מכונית לדעתכם ניצבה מעל שולחן השרטוט של מהנדסי ה-3? את מי הם מציבים כמודל לחיקוי? כמו איזו חברה רוצה להיות כמעט כל יצרן מיינסטרים בעולם? וכן, הסיבה היא שטויוטה מייצרת מכוניות שאנשים צריכים, לא מכוניות שאנשים רוצים. טויוטה מייצרת מכוניות בשביל אנשים שנהיגה היא בשבילם טרחה, הכרח. קורולה היא הרדיוטייפ הישן שסבא שלכם שומע בו מוזיקה קלאסית. קורולה היא יין הפטישים הזול שכוסית ממנו אתם מרימים בערבי חג בעבודה. קורולה היא החופשה הכל-כך מאוסה באילת באותו המלון בפעם העשירית. המכונית הזו משפריצה סתמיות ובינוניות כמו נוזל קירור מצרפתיה ישנה. היא הקנייה הנכונה הכי לא נכונה שאפשר לעשות. אם היא נמצאת ברשימת המכולת שלכם, אז זה כבר אבוד, אין יותר מה לעשות.

חכו, עוד לא סיימתי אתכם. אלו מכם שנדים בראשם עם קריאת הטקסט – לא ביקשתי מכם להפסיק לקרוא? מה אתם עדיין עושים כאן? אם אתם מאלו שלא מוצאים שום דבר רע בקורולה, למה לעזאזל אתם מטריחים את עצמכם בקריאת פורום חובבי רכב? מדוע אתם צריכים את כאב הראש הזה? יודעים מה? אני אעשה אתכם עסק. אני מוכן להבטיח לכם רשמית בשמי, בשם כל חובבי ומביני הרכב ואפילו בשם כל עיתונות הרכב הכלל-עולמית, אם תרצו, שטויוטה קורולה היא מה שאתם צריכים. הרי בשביל זה אתם פה, לא? ברור לי לחלוטין שיש מימד פרקטי מאחורי העניין שלכם באתרים מהתחום ובטח גם בעיתונות הרכב. בסופו של דבר אתם רוצים לדעת מהמומחים איזו מכונית כדאי לקנות. אז הנה, בשם כל מומחי הרכב בעולם: היכנסו לסוכנות טויוטה והזמינו לכם טויוטה קורולה בצבע כסף. הרי בטח שמתם לב שכל המכוניות בפרסומות של טויוטה הן בצבע המיוחד "כסוף משעמם" (זה כמו "כסף טיטאניום", רק בלי הטאצ' המגניב ועם יכולת מופלאה להעלם לחלוטין בנוף האורבני). הסיבה לכך היא, כמובן, שרק אנשים משעממים קונים טויוטה. וזוהי עובדה ידועה שאנשים משעממים מחפשים צבע, ובכן, משעמם. יותר נכון, הם בכלל לא מודעים לכך שיש להם אפשרות לבחור צבע אחר. כשנציג טויוטה מספר להם שאפשר לקבל את הרכב גם בלבן הם ודאי מופתעים כמו נהג קורולה שנדלקה לו נורית אזהרה בלוח המחוונים.

אבל אני מרגיש שאני סוטה מהנושא. מה שרציתי לעשות הוא להבטיח לכם נאמנה כי טויוטה קורולה היא המכונית בשבילכם. יש בה כל מה שאתם צריכים במכונית. אמינות, אחזקה זולה וסחירות. אה, כן, היא גם נוסעת, כמובן. תמיד. לפחות עד שנגמר הדלק. יודעים מה? אני אבטיח לכם יותר מזה. בכל עת שתרצו, היום, מחר, גם בעוד 10 שנים. אם תרצו לקנות מכונית חדשה או משומשת – כדאי לכם לקנות טויוטה קורולה, באחריות. מאה אחוז שהיא בטוחה, איכותית, מרווחת, חסכונית. אני אפילו לא צריך לנהוג עליה בשביל להיות משוכנע לחלוטין שזו המכונית בשבילכם. גם הדור הבא של הקורולה וגם זה שלאחריו וזה שלאחריו ומבחינתי – עד קץ הימים. מאה אחוז שזה הדבר לו חיכיתם, זהו הרכב שצריך לפאר את החנייה הצמודה. סעו לשלום, המפתחות בפנים.

אני כבר שומע את חלקכם מתלונן. "אוקיי, אנחנו מסכימים איתך, קורולה היא באמת מכונית משעממת ביותר, ואנחנו חובבי הרכב צריכים יותר מכולם להבין זאת היטב, אבל מה טויוטה עשתה לך? מדובר ביצרן מכוניות מוצלח כל-כך שהוא הופך אט אט לגדול והמצליח ביותר בעולם". אבל תבינו, זו בדיוק הבעיה. טויוטה עושה לשוק הרכב העולמי בדיוק את מה שהקורולה עושה לו, רק פי כמה וכמה יותר גרוע. היא הופכת את מרבית המכוניות החדשות הנמכרות בעולם לכלים משעממים מאי פעם. ואני יודע שהיא סמל לאיכות ולאמינות, אבל אני אוהב מכוניות שמדברות אלי, לא מכוניות שמדברות למנהל הבנק, לדודה שלי או למכנה המשותף הסתמי ביותר.

מה אמרתם? פריוס? אני נשבע לכם, אין מצב שזה לא גליץ' במטריקס. אתם בטוחים שזה לא הונדה? מאזדה? לעזאזל, ניסאן? בסדר, בסדר, אני יודע שטויוטה מפתחת טכנולוגיות חדשות, מחויבת לחברה ודואגת לאיכות הסביבה, אבל שימו לב – אפילו כשהם סוף סוף עושים משהו מעניין, הוא צריך להיות בתחום הכי משעמם וטרחני בעולם.

עזבו, אני באמת מתחיל להגזים, ואם לא שכנעתי אתכם עד עכשיו, זה כנראה גם לא יקרה. כנראה שלעולם לא תבינו מדוע הקורולה מייצגת בעיני את כל מה שפסול בתחום הרכב. מדוע אני משוכנע שהמכונית הזו נועדה למטרה אחת בלבד: לדאוג שתישמרו בטמפרטורת החדר בזמן שאתם משונעים ממקום למקום. ומי מכם שנזכר כרגע בג'רמי קלארקסון כשהוא עובר מול סדרה של מקררים, מתייצב מול אחד מהם, פונה למצלמה ואומר: "אה, הנה היא, הקורולה החדשה...", בוודאי יודע על מה אני מדבר.

מה? אתם שואלים מדוע אני נטפל דווקא לקורולה, כאשר יש מכוניות כה רבות עם מאפיינים דומים עד זהים? באמת, מה אתם רוצים ממני? אתם אלו שהפכתם אותה לסמל...

רוני שטרן

נ.ב. בלינק הזה, תמונות מרשיעות של השטן בכסוף

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מותר לתת ביקורות?

או שרק מפרסמים פה את הטקסטים?

הפריע לי רק דבר אחד מבחינת המאמר , ה"איום" שבתחילתו "אני מבטיח למצוא אתכם ולחסום אותכם מהפורום" , אני יודע שזה היה מאמר של דעתך בלבד , אבל זה לא היה רלוונטי לדעתי.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות כל האזהרות, קראתי ונפגעתי.

העלבת את הטייפ הישן של סבא! קורולה היא ממש לא הטייפ הישן של סבא! קורולה היא המערכת קולנוע בייתי ב-200 $ בדיוטי-פרי, שכולם מבקשים ממני להביא להם כשאני טס לחו"ל.

הטייפ של סבא הוא... פיאט אונו :mmangel:

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמתי את התגובה הבאה בדף הסקר אבל מסתבר שהיא הרבה יותר מתאימה כאן.

מטריקס אני אסביר לך את גדלות העניין.

בוא נקח מקרה הפותטי, אתה בעל רנו קליאו ולשכן שלך בחנייה עומדת קורולה.

הקורולה של שכן שלך מזמן שכחה את הדרך למוסך והסיבה היחידה שפותחים לה את המכסה מנוע זה כדי להוריד קצת אבק מהמצבר.

לעומת זאת אתה מבלה 8 שעות ביום מתחת לקליאו רק כדי שתתניע, החלפת כבר 8 ציריות ומוסכניקים כבר מזהים אותך לפי הסריטות בצבע.

לא הייתה מתבאס?!

לא היית שונא את האוטו של שכן שלך?!

לא היית רץ וכותב שטויות בפורום רק כדי להרגיש טוב עם עצמיך?!

סרוניס אל תתעצבן, אולי גם הצרפתים ילמדו ביום מהימים לעשות מכוניות נורמליות, אך לצערי אנחנו כבר לא נזכה לראות את זה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

your nuts....

בטח כתבת את זה לאוטו ופרומצ'נקו סירב להכניס את זה למגזין :)

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לתת ביקורות?

או שרק מפרסמים פה את הטקסטים?

הפריע לי רק דבר אחד מבחינת המאמר , ה"איום" שבתחילתו "אני מבטיח למצוא אתכם ולחסום אותכם מהפורום" , אני יודע שזה היה מאמר של דעתך בלבד , אבל זה לא היה רלוונטי לדעתי.

בטח שמותר לתת ביקורת! בנוגע לאיום - מן הסתם הוא נכתב בלצון, ורק נועד להדגיש את הדברים שנכתבו. מצטער אם נעלבת, או כל דבר אחר...

your nuts....

בטח כתבת את זה לאוטו ופרומצ'נקו סירב להכניס את זה למגזין :)

האמת שלא הראיתי לו את זה אפילו (לא שהוא מחליט מה נכנס - ניצן רז, העורך, מחליט). ובכל מקרה - יש לי כבר טור אישי מחכה בתור למגזין, ויש תור עוד לפניו, כך שאפילו אם כן הייתי מראה לניצן את זה - היה עובר זמן רב עד שזה היה מפורסם.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה יפה ומאוד רגשית. אהבתי.

מה שהצחיק אותי זה שבדיוק השבוע מחשבה דומה עברה לי בראש. ראיתי בכביש איזו קורולה (בצבע כסף מן הסתם) ומשום מה התחילו להתפתח לי כלפיה רגשות עזים (לא חיוביים בכלל). הרכב הזה מעוצב בצורה הכי שקופה שיכולה להיות - בשביל לא לעצבן אף אחד. לצערי לפני מספר שנים התגלגלה לידי קורולה (לבנה ואוטומטית) למשך כמה חודשים וזה היה פשוט סיוט מוטורי.

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sronis

לא נעלבתי , ההפך נהנתי מקריאת המאמר אפילו אם אני לא מסכים איתי.

סתם ציינתי את העניין ההוא ושמח שזה היה בלצון =]

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכתיבה יפה ומושקעת,כמו כן התמונות ועוד.

לפי דעתי צריך לפרסם את המאמר הזה בכל העולם, לגלות לכולם ,בהתחשב בעובדה שהקורולה כ"כ מוצלחת על פי עצם היותה "סיוט מוטורי" כדברי המאמר ועוד כמה נכבדים פה, מעבר לזה, אני חושב שעשית עוול בכל מה שקשור לדגמים קודמים של הקורולה שהם רכבי אספנות דיי נדירים.

אך,כל אחד ומחשבותיו ודעותיו הן.

אני אישית חושב במילים עדינות, שאתה ממש לא צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, דון קישוט שכמוך.

הקורולה היא המכונית ל-99% מתושבי כדוה"א.

הקומץ תמיד נדפק (או דופק חזק, במקרה של קבוצות כדורגל מסוימות).

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סרוניס אל תתעצבן, אולי גם הצרפתים ילמדו ביום מהימים לעשות מכוניות נורמליות, אך לצערי אנחנו כבר לא נזכה לראות את זה.

יגאל זלצר - כל מה שכתבת טוב ויפה, אבל אני מתקשה להבין את הקשר לטור שכתבתי. לא אמרתי מילה על אף מכונית צרפתית, או אפילו על אף מכונית אחרת מלבד הקורולה. לא דיברתי על אמינות, מלבד האיזכור שהקורולה היא אכן אמינה. דיברתי אך ורק על העניין הרגשי, על הקשר למכונית. על מה שחובבי הרכב מוצאים במכונית מסוימת, שהופך אותה ליותר מסתם חתיכת מתכת מתנייעת.

אם לא הבנת, הקורולה היא אמנם מושא התקיפה שלי כאן, אבל אינני תוקף רק אותה, אלא את מה שהיא מייצגת. את השיעמום, הבינוניות, הפנייה למכנה המשותף העממי ביותר. זה בדיוק מה שהופך אותה לרבת מכר, אבל זה גם מה שהופך אותה, לטעמי, למשהו שחובבי רכב צריכים לסלוד ממנו.

הכתיבה יפה ומושקעת,כמו כן התמונות ועוד.

לפי דעתי צריך לפרסם את המאמר הזה בכל העולם, לגלות לכולם ,בהתחשב בעובדה שהקורולה כ"כ מוצלחת על פי עצם היותה "סיוט מוטורי" כדברי המאמר ועוד כמה נכבדים פה, מעבר לזה, אני חושב שעשית עוול בכל מה שקשור לדגמים קודמים של הקורולה שהם רכבי אספנות דיי נדירים.

אך,כל אחד ומחשבותיו ודעותיו הן.

אני אישית חושב במילים עדינות, שאתה ממש לא צודק.

קודם כל, אתה מוזמן להגיב באופן מפורט יותר, וגם לא בהכרח במילים עדינות. אני לא כזה שביר :-P

הקורולה מוצלחת ביותר, אני מסכים. היא מוצלחת בכיוון המדויק שלה לפלח השוק בו היא נמצאת. ביכולת שלה להתביית על רוכשים פוטנציאליים כה רבים ולתת להם בדיוק את מה שהם צריכים. כל שעשיתי הוא לצאת כנגד אותו "צורך" בתור חובב רכב.

בכל הנוגע לדגמים קודמים של הקורולה - הם אולי נדירים, אבל רכבי אספנות? טוב, על זה אפשר להתווכח. (מלבד הדור החמישי, ה-E86 הדריפטרית :wink: )

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים ומזדהה עם כל הכתוב במאמר.

ואוסיף גם שזו חברה פחדנית.

אם שמתם לב, ב 98' יצאה קורולה אירופאית זו עם הפנסים העגולים.

הדגם היה טוב לנהיגה יותר מהקורולות שבאו לפני ואחרי זה.

זה החזיק בקושי שנתיים ובסביבות שנת 2000 טויוטה שינתה אותה למשהו משעמם בחזרה.

ב 2003 זה נהיה עוד יותר גרוע עם שינוי הדגם לחלוטין, שיעמום המוות.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...