Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום תקופה עם אופל וקטרה 2001

ariel_nir
שימו לב! השרשור הזה בן 4545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמנהגי אם החלפת רכב אני מפרסם את החוויה שלי בכל הנוגע לנהיגה ואחזקה של הרכב.

פרסומים קודמים:

נתונים טכניים:

• מנוע 2200 סמ"ק (בערך 150 כ"ס במקור)
  • תיבה אוטומטית 4 הילוכים
  • האוטו מצויד ב ABS בקרת משיכה (esp , traction control)
  • מערכת סטריאו + צ'ינגר אם שליטה מההגה
  • Crouse control
  • הגה מתכוונן לגובה
  • מראות חשמליות
  • 4 חלונות חשמליים
  • 4 כריות אוויר

נקנה יד ראשונה אם 183 אלף ק"מ. במרץ השנה.

חווית נהיגה:

האוטו מרגיש מאוד חזק. גם ביציאה מרמזור, ויותר מכך בזמן עקיפות. קצת קשה להשוות אותו לסיטרואן שהייתה מאוד חלשה, אבל נדמה לי שגם בהשוואה ללנצ'יה מדובר באוטו חזק.

ההגה מרגיש כבד, זה מאוד נחמד בנהיגה מהירה בכביש ישר, אבל פחות כיף בעיר. בכלל עושה רושם שהאוטו תוכנן לנסיעות ארוכות בכבישים מהירים.

פנים האוטו:

האוטו מאובזר מאוד בוודאי ביחס לשנתון שלו וגם ביחס לרכבים מודרניים יותר הוא איננו מרגיש חסר. מרווח במושבים הקדמיים,

קצת פחות באלו האחוריים עבור רכב בקבוצה כזו. מערכת הסטראו המקורית טובה ושרדה את מבחן הזמן היטב. בכלל הדבר היחיד שלא עבד בהקשר של פנים הרכב הייתה הנורה המחוות האם המדחס של המזגן עובד או לא.

תיקונים ועלויות:

האוטו נרכש רגע לפני טסט אחרי ישור קו במוסך UMI בחיפה, ואכן עבר טסט ללא קושי. כמה חודשים לאחר מכן הרכב התחמם מכיוון שנוזל הקירור דלף דרך חור בצינור גומי. בבדיקה במוסך UMI לא נמצא נזק לראש מנוע אך נאמר לי שיש חופשים בהגה.

הוחלפו:

• מוטות הגה
  • תפוחים
  • צינור מים עליון לרדיאטור
  • צינור מים עליון לרדיאטור חימום (מאולתר)
  • שופץ פולי של רצועת מנוע
  • בנוסף הרכב עבר טיפול

(סה"כ עלות – 1900 ₪ לא במוסך UMI.)

בבדיקה ב UMI גם צוין שיש להחליף נאבות אחוריות. בהתייעצות אם המכונאי השני ,שביצע את התיקון, הוחלט לא להחליף.

תקלות שלא טופלו:

במעמד המסירה של הרכב נמצא כי ברז חשמלי בין המנוע לרדיאטור חימום (על גבי הצינור התחתון) נוזל אם טמ"פ המנוע עולה על 90 מ"צ.

הספידומטר מתנתק לעיתים ומפסיק לעבוד – בא והולך.

הרכב נרכש ב22000 ₪ - פחות ממחיר מחירון אך לא מחיר זול עבור רכבים אלו. החלטתי לקנות דווקא אותו מכיוון שהאלטרנטיבות במחיר הזה היו פחות אטרקטיביות בכל הנוגע למרווח פנים (חשוב לי מה לעשות). הרכב יד 1 מאדם שאני מכיר וקיבלתי חו"ד טוב על הרכב הן מהמוכרים והן מהמוסך. הרעיון היה לרכוש אוטו שניתן יהיה לתחזק למשך כמה שנים ולמכור כאשר יהפך להיות מעצבן לאחזקה, ולכן פחות הקפדתי לרכוש את האוטו במחיר הזול ביותר, והקפדתי לרכוש אחד במצב טוב.

הרכב לא נמכר כאם הועבר לאדם אחר במשפחה, כך שאין לי ממש דרך לדעת כמה הוא שווה היום אם כי 17000 נראה לי הערכה סבירה.

צריכת הדלק היא בערך 1 ל 9 בנסיעה מעורבת. הרכב זקוק להחלפת שמן כל 7-7.5 אלף קילומטר (המלצת מכונאי בלבד, היצרן מדבר על טיפול כל 15 אלף).

לרכב יש שרשרת טיימינג, בגילאים האלה של הרכבים זה נראה לי דווקא חיסרון כי תיקון של שרשרת עולה הרבה יותר מרצועה.

הרכב "אוכל" שמן (בערך 0.5 קילו כל חודש וחצי שניים) – על פי ספר רכב ובדיקה – תקין. פשוט צריך למלא. יכול להיות שמדובר רק ברכב שלי, לחבר אם שברולט בעלת מנוע זהה אין את התופעה הנ"ל.

סה"כ אוטו טוב – לא מצוין, אבל בהחלט טוב. הגה רך יותר היה מתקבל בברכה ואני נוטה ליחס לו אמינות סבירה שאולי איננה מוכחת עוד. אבל סה"כ אוטו נחמד מאוד בעיקר למי שלא רוצה לוותר על פינוק בגלל תקציב רכישה נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עלות ביטוח חובה+מקיף,אתה בטוח שיש לו ESP למודל 2001?

איך אגב שרשרת יכולה להתקלקל?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני זוכר במדויק כמה עלה החובה, לא רשום לי והתעודה כבר לא לפני.

זה לא היה משהוא חריג כ 1300 ש"ח אם אני לא טועה. מקיף לא עשיתי.

שרשרת טיימינג עמידה יותר מרצועה אולם כמו כל דבר גם לה יש אורך חיים מוגבל. מקובל להחליף אותה אם היא מתחילה להרעיש. אינני יודע מה העלות של ההחלפה

בוודאות יש ברכב ESP או TC והוא אף נכנס לפעולה מספר פעמים, בעיקר בימים גשומים.

אשתי קיבלה אוטו מהעבודה (כרגע חליפי בהמשך פוקוס) ולכן יכולנו להיפטר מהאופל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנועי אלפא רומאו הישנים שהחלו דרכם בשנות החמישים פתרו את נושא מתיחת שרשרת הטיימינג על ידי חלוקת עומסים לשתי שרשראות המחוברות על ידי גלגל שיניים, ברוב האלפות הקלאסיות השרשראות האלו נמצאות כבר 40 שנה במנוע וממשיכות לככב.

ראובן, חבר מועדון אלפא רומיאו קלאסיק ישראל

בפייסבוק: ALFA ROMEO CLASSIC ISRAEL

נפגשים בימי שישי ביכין סנטר פ"ת החל מ-16:30

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זוכר לי על רכבים משנות תחילת 2000 עם מערכת ESP,תקנו אותי,אבל ניראה לי הווקטה היא היחידה שבאה בשנים הללו עם המערכת?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור: תודה ששיתפת, זה מעניין בכלל, ובוודאי רוכשים פוטנציאליים של הדגם.

ובלי קשר: קצת מפריע לי שאתה בכלל לא משתמש בסימני פיסוק, ושאתה מחליף כל הזמן "עם" במילה "אם"...

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור: תודה ששיתפת, זה מעניין בכלל, ובוודאי רוכשים פוטנציאליים של הדגם.

ובלי קשר: קצת מפריע לי שאתה בכלל לא משתמש בסימני פיסוק, ושאתה מחליף כל הזמן "עם" במילה "אם"...

ולי מפריע שאתה מתנשא וחסר רגישות כלפי האחר.

במקום לכתוב לו בהודעה פרטית, ואולי גם להסביר לו מתי יש להשתמש במילה אם/עם, בחרת לכתוב בריש גלי את טעויותיו ולצאת "חכם".

האמת? יצאת טיפש גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TC היא בקרת משיכה והיא מופעלת כאשר גלגל מחליק בהאצה (כמו יציאה מרמזור או יותר מדי גז בפניה).

esp היא מערכת בקרת יציבות שעוזרת לשלוט על הרכב בתנאים של איבוד אחיזה. (סחרור וכד)

vw-golf כתב:

זו פאקינג מדינה דמוקרטית, זה לא שהוא הרים יד על מישהו, אז חלאס, סתמו פיות!!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שאתה מתבלבל

מערכת שמונעת סחרור של גלגל מחליק בזמן העצה זה חלק ממערכת של launch control אשר מיועדת למכוניות ספורט יותר מאשר למשפחתיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...