Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש הצדקה במחיר לשמן של קסטרול לעומת שמנים אחרים ( יורול,צ׳מפיון, מוטול)

ori_fadida
שימו לב! השרשור הזה בן 2328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא עניין של אוהבים, זה עניין של האם יצרן הרכב מתיר או מבקש להשתמש בצמיגות כזו או לא.

אם לא אז כל ה"אובר חוייכמים" שמשוכנעים שהם עושים רק טוב למנוע עם שימוש בשמן מרוצים טועים ובענק.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למנוע נדרשים סוגי השמנים התקנים, והצמיגות אשר קבע היצרן.

היצרנים במנועים החדשים, כולל מנועי הטורבו בד"כ דורשים עד 5W-40.

אן טעם לשמנים יותר צמיגיים וכבדים.

רק מנועים מיוחדים לתנאים מיוחדים - נדרשים לצמיגות 10W-60.

וכיום גם בתנאי קיצון - השתנו קצת המדדים, והרבה מהמנועים אשר נדרשו לצמיגות גבוהה.

עקב איכות שמנים ומנועים טובה, היצרנים דורשים בהם צמיגות גבוהה יותר נמוכה 40-50 .

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"טוב שם טוב משמן טוב".

בשמני מנוע אני מגוון ב RHEINOL לברלינגו (10W40) ו CASTROL ל-C4 (צמיגות 5W40).

בשמני ממסרה אני משתמש ב BG SYNCHROSHIFT לברלינגו (תיבה ידנית כמובן) ולפני שבועיים החלפתי שמן גיר אוטמטי ב C4 ולאחר התלבטויות מה לקנות (EUROL וכד') הספק שלי הביא שמן MOBIL LT71141 (כ-55 שח לליטר) ובסוף רכשתי את ה MOBIL והחלפתי.

גם בנוזל בלמים אני מעדיף לבחור משהו מוכר - רכשתי נוזל בלמים ATE DOT 4.0 ל C4.

לפעמים, כאשר יש ספק כזה או אחר (אפילו פסיכולוגי), ה"עוד כמה עשרות שקלים בשנה" נותנים לי שקט נפשי שטיפלתי במה שטיפלתי - בסחורה באיכות טובה.

הרי שמן גיר אני מחליף כל שנתיים (25,000 ק"מ) אז ההפרש בין 45 לליטר EUROL על פני MOBIL ב 55 שח (סה"כ 10 שח לליטר, שהם 40 ש"ח בסך הכל) הם 20 ש"ח לשנה...

שמן מנוע 5W40 של יורול עולה 100 שח (5 ליטר) ושל CASTROL עולה 155-160 ש"ח. שוב, הפרשים שמסתכמים בסכום של בקושי 100 שח לשנה - לכן אני מעדיף את המותג האיכות והמוכר בד"כ.

בעבר הייתי משתמש במותגים אחרים, שהם לא בהכרח פחות טובים, אבל הניסיון לאורך זמן מראה שבד"כ מאחורי המותגים יש איזשהו ערך מוסף, ולעיתים ההבדלים הם לא רק באותו ערך מוסף ספציפי - אלא גדולים בהרבה (ולטובת המותגים).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוצא לי לעשות טיפול לפיאט פנדה 2013 כל חצי שנה בערך לכן כבר התנסתי לפחות בכמה מותגים הגבול של נמתח בשמן ישראלי.

ועד 150 ש"ח הקודם היה קסטרול ואז יורול הנוכחי מוטול אני לא רואה חברות אלא תקנים תמיד מחפש את הS2 אחרת לא קונה אפילו עם רשום תקן C3.

בשמן גיר שם מקורי 120 ש"ח לליטר צריך 1.7 ליטר.

אבל מאז שהגדרתי לעצמי מגבלת תקציב שמן קסטרול נהיה מחוץ לתחום עד עכשיו המנוע נוסע שקט וצורך חצי ליטר ל15 אלף ק"מ.

כמו עם קסטרול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.למנוע יש דרישות תקן, כל עוד יש את התקן הספציפי הזה לשמן אז הוא מתאים בדיוק כמו שהשמן האחר עם אותו תקן.

2.עדיף שמן מחברה מוכרת ומיבואן הרשמי, כדי להיות בטוח שהשמן לא מזוייף והתקן באמת נבדק על ידי החברה.

שיקול נוסף יכול להיות "שמן שקט".

והחלפות תדירות יותר של שמן הרבה יותר חשובות מאשר המותג של השמן.

כך לדוגמא שמן "זול" יותר שעבר 10 אלף ק"מ עדיף בהרבה משמן יקר שעבר 20 אלף ק"מ, גם אם בשמן היקר קצת יותר איכותי מהתקן הנדרש.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אין שום מבחן או עדות לכך ששמן מחברה מסויימת עובד טוב יותר מחברה אחרת, כל עוד השמן בצמיגות ובתקן המתאים, אי בעיה להשתמש בו, אם שואלים אותי, קנה את הזול ביותר.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום מבחן או עדות לכך ששמן מחברה מסויימת עובד טוב יותר מחברה אחרת, כל עוד השמן בצמיגות ובתקן המתאים, אי בעיה להשתמש בו, אם שואלים אותי, קנה את הזול ביותר.

אורן

זה לא בדיוק נכון, יש הבדלים בין השמנים ובמבחנים רואים את זה.

למשל מבחן שמראה סוגים שונים ובדרגות סמיכות שונות (אפשר להשוות דרגות סמיכות זהות) ורואים שיש הבדלים.

במבחן הזה לא השתמשו במגע אנושי שבמבחן אחד יכול ללחוץ חזק יותר ובאחר חלש ולהשפיע על הבדיקה אלא במכונה ולכן התוצאות אמינות יותר.)

http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

וכן יש הפתעות גם מול מותגים עם שם לחברות אחרות שהפתיעו לטובה

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכך שהמבחן הזה ישן ולא רלוונטי, המבחן הזה משול לקליפת השום, הוא לא אומר דבר וחצי דבר על "איכות" שמני המנוע שמשתתפים בו.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר למדוד איכות של שמן (אני לא מדבר על צימגות וכ'ו) בטווח קצר

האיכות נמדדת בטווח הארוך של עשרות אלפי קילומרטרים

הרי כל הרעיון של שמן איכותי הוא הארכת חיי המנוע וחלקיו

זה מדד שקשה למדוד צריך עם אותו סוג מנוע ושימוש דומה

וכך אפשר לראות האם יש הבדל מהותי

לכן לדעתי בשביל כמה עשרות שקלים לשנה

עדיף לקחת את הטוב ביותר אם יש סיכוי של 20%-30% שבגלל שמן

אני פחות יבלה במוסך אז אני מעדיף (יש משפט שאומר "אין לי כסף לקנות בזול")

תמיד יש את אלה שיגידו לך תוכיח אבל בשביל כמה עשרות שקלים אני מוותר על שלב ההוכחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sarawel מאיפה אתה מביא את זה שאי אפשר למדוד איכות של שמן בטווח קצר? זה בדיוק ההפך.

בשביל זה יש מוסדות שקובעים מה הם התנאים לתקן, כל העבודה שלהם זה לבדוק שמנים.

קח לדוגמא את הגרף הזה, שמשווה בין תקן A3 ותקן A5.

בשיטה שאתה מציע, מה אתה כבר יכול להבין מלהסתכל על המנוע? שהמנוע "נקי"? זה לא הפרמטר היחיד, מה עם שחיקה,

איך תבדוק את זה?

התוצאות של המעבדה זה המדד הכי אמין שיש.

EfQRK.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sarawel מאיפה אתה מביא את זה שאי אפשר למדוד איכות של שמן בטווח קצר? זה בדיוק ההפך.

בשביל זה יש מוסדות שקובעים מה הם התנאים לתקן, כל העבודה שלהם זה לבדוק שמנים.

קח לדוגמא את הגרף הזה, שמשווה בין תקן A3 ותקן A5.

בשיטה שאתה מציע, מה אתה כבר יכול להבין מלהסתכל על המנוע? שהמנוע "נקי"? זה לא הפרמטר היחיד, מה עם שחיקה,

איך תבדוק את זה?

התוצאות של המעבדה זה המדד הכי אמין שיש.

EfQRK.jpg

דבר ראשון אתה אתה מדבר על השוואה בתקנים אני מתכוון בין מותגים

וכשאני אומר שאי אפשר אני מתכוון כמו שיצרן מצהיר צריכת דלק ובפועל זה שונה ככה גם בשמן

יש תנאי מעבדה ויש בשטח שזה ממש לא אותו דבר ברוב המוחלט של המיקרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...