Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלת p1188 באלנטרה 2007 דיזל ידנית

jaguarr
שימו לב! השרשור הזה בן 2373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בנוסף לכל הבדיקות שהמליצו לך - אני תמיד ממליץ לבדוק גם את הקונקטורים (המחברים עצמם) לכל חיישן\ווסת.

לעיתים ישנם מצבים של מגע רופף על הווסת לחץ או החיישן לחץ ואז מתחילות בעיות כאלה ואחרות. בדיזלים זה יכול לקרות לא מעט בגלל הויברציות של המנוע, למרות שעל פניו מדובר ברכב שנסע מעט מאוד באופן דיי מחשיד (דיזל בן 10 שנים שעשה רק 14K ק"מ בשנה ?).

בזמן שהרכב מונע, ובשיא הזהירות, לתפוס את הצמה\חיווט בסמוך לחיבור עצמו, ולהזיז אותו מעט לכל מיני כיוונים. במצב תקין - לא אמור לקרות שום דבר. במצב שיש בעיה, ייתכן והמנוע ייכבה או יקרטע.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חוזר לעדכן:

אחרי פירוק וסת לחץ (מק״ט 0281002718) התגלה בפילטר שעל הוסת שאריות של או לכלכוך כלשהו בצבע כחול, ככל הנראה זה מה שגרם לתופעה.

מאחר וככר קניתי וסת חדש לא הלכתי על אישוש ודאי של הסיבה והחלפתי לוסת חדש של בוש.

בינתיים התופעה לא חזרה - מה שמאשש שאכן מדובר ב ווסת לחץ.

חבל שבמכון דיזל לא טרחו לפרק לרגע את הווסת ואמרו ישר שצריך להחליף אותו ...

מצורף תמונה של הווסת (והפילטר שעליו)

אחזור לעדכן באופן סופי בעוד שבוע (אחרי נסיעה של 200-300 ק״מ)IMG_6122.jpg

עריכה אחרונה על ידי jaguarr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להודות שוב לכנופיית הטיפולים השוטפים.

הפעם מדובר בהחלפת ווסת לחץ למנוע דיזל.

אחרי שבמכון דיזל אמרו לי שצריך להחליף את הווסת רכשתי אחד חדש, החבר אבחן שהווסת פשוט היה סתום מלכלוך, אבל בכל אופן החלפנו לאחד חדש! וגם למדתי לעשות את הפעולה לבד על הדרך!

וכל זה בהתראה של חצי שעה - ברגע שקיבלתי את הווסת החבר היה זמין לעזרה

זה אח !

תודה רבה !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מדהים.

אחרי שביקרת במוסך מתמחה לבעיה ששלח אותך לקנות חלק שלמיטב ידיעתי עולה כ1,500₪ - הגעת במקרה ל״חובבן״ שזיהה את הבעיה תוך שנייה.

כל הכבוד לכנופיה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מראה איפה החובבנים האמיתיים...

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברתי לכאן את ההודעות משרשור התודות של הכנופייה.

אני חושב שצריך לחדד שהאבחון של מכון הדיזל היה נכון ומדוייק, ואני כלל לא בטוח שניקוי של הוסת היה אפשרי, וגם אם אפשרי אני לא בטוח שזו הפעולה הנכונה שיש לבצע.

לדעתי החלפת הוסת (מה שבוצע בכל מקרה) היא-היא הפעולה שהיה צריך לבצע ולא ניקוי והחזרתו למקום.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברתי לכאן את ההודעות משרשור התודות של הכנופייה.

אני חושב שצריך לחדד שהאבחון של מכון הדיזל היה נכון ומדוייק, ואני כלל לא בטוח שניקוי של הוסת היה אפשרי, וגם אם אפשרי אני לא בטוח שזו הפעולה הנכונה שיש לבצע.

לדעתי החלפת הוסת (מה שבוצע בכל מקרה) היא-היא הפעולה שהיה צריך לבצע ולא ניקוי והחזרתו למקום.

האבחנה הייתה נכונה מתוך שלילה של אינג׳קטורים- הא ותו לא.

זה לא שבדקו רכיבים אחרים כמו החיישן עצמו,חיישן מהירות או מגע רופף.

אז נכון שהאבחנה נכונה אבל היא נובעת מתוך תפיסה שגם ככה אני משלם על החלק אז בוא נתחיל בווסת כי זה שכיח במקרה הזה ואם זה לא יפתור אז נמשיך הלאה...

פה הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האבחנה הייתה נכונה מתוך שלילה של אינג׳קטורים- הא ותו לא.

זה לא שבדקו רכיבים אחרים כמו החיישן עצמו,חיישן מהירות או מגע רופף.

אז נכון שהאבחנה נכונה אבל היא נובעת מתוך תפיסה שגם ככה אני משלם על החלק אז בוא נתחיל בווסת כי זה שכיח במקרה הזה ואם זה לא יפתור אז נמשיך הלאה...

פה הבעיה.

האבחנה הייתה נכונה מכיוון שפנית לבעל מקצוע שמנסיונו הרב קבע חד משמעית מהו החלק הבעייתי מבלי צורך לבצע בדיקות נוספות. זו לא חוכמה גדולה לקבל איבחון מדוייק מבעל מקצוע ולאחר מכן לבצע את העבודה אצל חובבנים כאשר אתה מגיע עם פיתרון ברור לבעיה שסבלת ממנה וגם בו זמנית לפזר רמזים קבל עם ועדה שהמכון פעל לא כשורה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצפה מבעל מקצוע מנוסה ככל שיהיה לקבל איבחון יותר מקיף משלילה של רכיב אחד וכל השאר

זה הסתברות טהורה.

אבא שלי הלך לרופא עם כאב ראש, הרופא שאל אותו אם יש לו לחץ בעבודה, אבי ענה בחיוב, הרופא אמר שהכאב נובע מהלחץ בעבודה כי הוא מדד לו לחץ דם והכל תקין.

היום אבא שלי בבית עלמין ירקון.

הרופא צדק מבחינה סטטיסטית

אז נכון שהמכון בסופו של דבר צדק, ובכל זאת הייתי מצפה שישלול דברים נוספים לפני הקביעה שתגרום לי להוציא 1580 שקל לפני מע״מ (שאגב מדובר ב50 אחוז הנחה מהמחירון ההזוי של לידו).

עריכה אחרונה על ידי jaguarr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו חבר כנופיה שהוציא את החישן, הוא זיהה שהוא מלוכלך.

אילו המוסכניק היה צדיק, היה מנקה, מבקש תשלום סמלי על הניקיון ואומר לו "אם התקלה חוזרת, כנראה שהחישן דפוק". אבל במקום זה המכון טען שהישן דפוק עוד לפני שהוא שלף.

לפי הנאמר, השליפה של החישן פשוטה וקלה. כלומר כמה דקות של הסתכלות, ניקיון, קפה ותשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב צדיק. שלא ינקה גם.

אבל כמו שאותו "חובבן" תוך שנייה הבחין בלכלוך - יכל גם המכון דיזל - ולהגיד ללקוח - אתה רואה? יש פה סימנים של לכלוך. לא נהוג לתקן את החלק. תקנה חדש.

אבל להגיד לו - וואלה - זה מה שמתקלקל בדרך כלל - אז תקנה כזה ונראה כבר מה יהיה, פחות רציני.

חבל שחבר הפורום מרק10, ממשיך להראות חוסר מקצועיות וידע, דיון אחר דיון, מתוך קנאה או מטרה לא ברורה לנסות לרדוף את הכנופיה.

זה שאתה לא מסוגל לעשות שום דבר בעצמך - לא אומר שאנשים אחרים לא יכולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שחבר הפורום מרק10, ממשיך להראות חוסר מקצועיות וידע, דיון אחר דיון, מתוך קנאה או מטרה לא ברורה לנסות לרדוף את הכנופיה.

זה שאתה לא מסוגל לעשות שום דבר בעצמך - לא אומר שאנשים אחרים לא יכולים. - הצחקת אותי.

תשמ'ע, אני ממש לא יודע על מה אתה מדבר אבל תעשה טובה ואל תהיה סניגור של מישהו על חשבוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר לעדכן:

אחרי פירוק וסת לחץ (מק״ט 0281002718) התגלה בפילטר שעל הוסת שאריות של או לכלכוך כלשהו בצבע כחול, ככל הנראה זה מה שגרם לתופעה.

מאחר וככר קניתי וסת חדש לא הלכתי על אישוש ודאי של הסיבה והחלפתי לוסת חדש של בוש.

בינתיים התופעה לא חזרה - מה שמאשש שאכן מדובר ב ווסת לחץ.

חבל שבמכון דיזל לא טרחו לפרק לרגע את הווסת ואמרו ישר שצריך להחליף אותו ...

מצורף תמונה של הווסת (והפילטר שעליו)

[ATTACH]495796[/ATTACH]

חבר יקר, האם שילמת כסף עבור האיבחון המקצועי של בעל המקצוע ?

כפי שכבר נכתב על ידי איתמר ואני אוסיף. בעלי מקצוע לא מנקים ווסתי לחץ מהסיבות הבאות:

1. בעל מקצוע מנסיונו יודע וגם אינו רוצה לקחת סיכון שאחרי ניקוי שהתקלה תחזור ותגרום עוגמת נפש ללקוח שיצטרך לחזור ולבזבז זמן על תיקון נוסף ואולי גם תשלום נוסף.

2. ווסת לחץ לא מנקים בגלל מבנה הווסת הכולל בתוכו דיאפרגמה עדינה ושום ניקוי לא יעזור אלא אם תשתמש בחורים אגרסיביים שעלולים להרוס את הדיאפרגמה. גם אם מנקים לא ניתן לדעת בוודאות שהניקוי יפתור את הבעיה לטווח הארוך לכן ההחלטה של בעל המקצוע היא נכונה לשתי הצדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוב פעם נכנס לטפל במקום להתעסק בעיקר ..

1. שילמתי 200 שקל לא כולל מע״מ על הבדיקה

2. לא התלוננתי על העניין המקצועי האם מנקים ווסת או לא, התלוננתי על בדיקה מינימאלית שהוא עשה ולא סט של בדיקות כמצופה מבדיקה בתשלום

קח טיפים לחיים:

1. הבחנה בין עיקר לטפל תוביל לדיון פורה יותר

2. תכתוב תגובות בלי אג׳נדה ברורה מראש

3. לא תמיד להפגיז במונחים מקצועיים גורמים לך להראות חכם יותר ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...