Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעקב ארוך טווח - סיטרואן C4 שנת 2008 - שרשור מתגלגל

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. יפה אמרת: היו.

2. איפה הם כיום ?

3.התייחסתי לרכב הספציפי הנ"ל , לא לסיטרואן חדשה, כשהרכב חדש הכל טוב שנה שנתיים הוא יסבול כרכב ליסינג, הבלאגאן מתחיל אחרי זה.

4. כמה סיטרואנים חדשים אתה רואה בליסינג כיום ?

5. כתבתי מעל הכל "לפי דעתי", כך ש אתה לא חייב לחשוב כמוני וזה גם טוב, תחשוב בדיוק הפוך, הכל טוב.

איפה הם היום ? , חלקם על הכביש וחלקם כרכב שכבר עבר עליו עשור בפרוקיות כמו כל תוצרת אחרת..

אשמח לראות נתונים שאחרי שנה שנתים מתחיל הכל.. , היו לי שני מאגאנים מליסינג הוחזרו לאחר שירות מלא של 3 שנים וממוצע של 40K בשנה ללא שום בעיה.

לסיטרואן היום אין שום רכב אשר מתאים שוק הליסינג אולי מלבד ה C3 החדשה , הקקטוס אינו מתאים לליסינג , והC4 הנוכחית מיושנת ומחכה למחליפה .

מעבר לזה אמת המידה היחידה כמעט בליסינג הינו גובהה ההנחה שהיבואן מוכן להעניק לחברת הליסינג.

לא כתבת לדעתך, קבעת עובדה וככזו היא אינה מגובה בדבר אולי רק בדעות קדומות בלבד..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 226
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. יפה אמרת: היו.

2. איפה הם כיום ?

3.התייחסתי לרכב הספציפי הנ"ל , לא לסיטרואן חדשה, כשהרכב חדש הכל טוב שנה שנתיים הוא יסבול כרכב ליסינג, הבלאגאן מתחיל אחרי זה.

4. כמה סיטרואנים חדשים אתה רואה בליסינג כיום ?

5. כתבתי מעל הכל "לפי דעתי", כך ש אתה לא חייב לחשוב כמוני וזה גם טוב, תחשוב בדיוק הפוך, הכל טוב.

אתה פשוט מתייחס לכל תקלה ברכב צרפתי כאילו השמיים נפלו על ראשך, ומשתמש בביטויים בומבסטיים של סוף העולם.

אף אחד לא טען או טוען שהאקזמפלר המדובר הוא שיא האמינות. גם לא שרכב צרפתי בכלל הוא שיא האמינות,, או שהוא יותר אמין או אפילו ברמה זהה לרכב יפני. מצד שני, זו גם ממש לא קטסטרופה ורכב שאי אפשר לחיות איתו או שנכנס כל שבועיים למוסך. היו פה 3 תקלות אמיתיות בארבע שנים. קורה. לא נעים, לא כיף, אבל לא סוף העולם.

לא מתאים לך, סבבה. בטוח שיפניות נוסעות חצי מיליון ק"מ בלי אף תקלה, גם סבבה. רוצה להוסיף שמן כל הזמן לסובארו שלך, עוד יותר סבבה. אבל די עם הביטויים האפוקליפטיים האלו על כל תקלה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט מתייחס לכל תקלה ברכב צרפתי כאילו השמיים נפלו על ראשך, ומשתמש בביטויים בומבסטיים של סוף העולם.

אף אחד לא טען או טוען שהאקזמפלר המדובר הוא שיא האמינות. גם לא שרכב צרפתי בכלל הוא שיא האמינות,, או שהוא יותר אמין או אפילו ברמה זהה לרכב יפני. מצד שני, זו גם ממש לא קטסטרופה ורכב שאי אפשר לחיות איתו או שנכנס כל שבועיים למוסך. היו פה 3 תקלות אמיתיות בארבע שנים. קורה. לא נעים, לא כיף, אבל לא סוף העולם.

לא מתאים לך, סבבה. בטוח שיפניות נוסעות חצי מיליון ק"מ בלי אף תקלה, גם סבבה. רוצה להוסיף שמן כל הזמן לסובארו שלך, עוד יותר סבבה. אבל די עם הביטויים האפוקליפטיים האלו על כל תקלה.

תתיחס לכמות התקלות לפי קילומטראג לא לפי שנים. הרכב נסע מה שרכבים נוסעים ב3 4 שנים. יש פה שרשור של בחור שנעשה 200 אלף ב i30... תקרא
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, כחלק מהכנופייה אני מסיק שיש לך "קצת" ידע טכני ואתה יודע שאטם מכסה שסתומים, רדיאטור ומצבר מתים לפי גיל ולא לפי קילומטרז'.

הניסיון שלי עם יפאניות וצרפתיות כזה שהאסייתיות האכילו אותי מרורים (משאית איסוזו שנקנתה חדשה, יונדאי h1 שנקנתה חדשה וסופר לנסר) ודווקא הצרפתיות לא (רנו 5,19,מגאן 1, מגאן 2 ופלואנס). אני עדיין לא טוען שהצרפתיות יותר אמינות אלא שיש ויש וצריך לקחת את הדברים בפרופורציה כי ההבדלים באמת לא גדולים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם הרבה עניין של מזל

היתה לנו C5 שנת 2007 שתוחזקה בתחזוקת שבר שרדה 3 שנים עשתה מעל 30 אלף בשנה בעליות כל יום עד שנפחה נשמתה ב 200 אלף

טעות שלי שנת 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שניתן לסכם את השיח הנ"ל באופן הבא : תקלה באוטו יפני/קוריאני סתם מזל רע, העדרה באוטו צרפתי, נס.

הכל פשוט - Il faut plusieurs générations pour bâtir une réputation, mais il n’en faut qu’une pour la détruire"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכל עניין של מחיר. אם אתה בן אדם עם 2 ידיים ימניות אז מכוניות כאלה הן יתרון בשבילך במיוחד בגלל מחיר רכישה מצחיק.

ל C4 בשנתונים האלו, לצערם הרב של סיטרואן, היו פגמים שנעוצים באיכות הייצור של ספקי משנה:

תיבת נתיכים בתא המנוע, בית טרמוסטט, יחידת מיזוג פנימית (ספציפית לאיזור דגמי 2010), סולונואיד של המתנע (צריכת זרם גבוהה) ושסתומי ויסות לחצים בגיר שהם תופעה לא של ה C4 אלא של הגיר בגלל. כל אלו היו תופעות שהיו "שם" עוד מההתחלה.

כמו כן - תקלה בווסת המתח של האלטרנטור גרמה לא מעט צרות להרבה מאוד דגמים (1.6, 2.0) ושנתונים. זה הכל עניין של סדרות ייצור ו 99.99% מהמכוניות של 2006-2010 כבר מאחורי כל מה שאנחנו מדברים כרגע.

ה C4 ללא ספק היא לא המכונית הנוחה ביותר שידעה סיטרואן.

החלק האחורי מרגיש נוקשה במעבר על שיבושים קריטיים בכביש (כבר לא מדובר באותו מוט פיתול מצויין ששירת את הברלינגו\306\קסארה\ZX). החלק הקדמי בסדר.

דווקא איכות תא הנוסעים טובה ולפחות ממה שרואים אצלי ומה שאני רואה בחוץ, המכונית נשמרת טוב (בהנחה שלא עברה התעללות - כי שום רכב לא יסבול התעללות בפלסטיקה וכד'). אחרי מעל 155K ק"מ אין שום רישרוש בתא הנוסעים.

הנסיעה עצמה, לפחות בדגם שלי (2.0 ל' PK), שקטה מאוד ביחס למכוניות מתחרות משנתון מקביל.

שגרת הטיפולים האכזרית שקבע היצרן גם היא שמה לו לא מעט בעיות: מצתים שמוחלפים בתדירות של 60,000 ק"מ (מצתים פשוטים !!) פשוט מקצרים את החיים של סליל ההצתה, שגרת טיפולים שלא ממש קיימת לתיבת הילוכים וכד'.

שורה תחתונה:

כמשומשת שעברה את מחלות הילדות, אם מטפלים בה כמו יפאנית "רגילה", אתה מדלג על חלק מהבעיות בלי למצמץ.

איפה כדאי לשים דגש ?

כשרוכשים את הרכב - לבדוק את הבולמים מאחורה, תיבת הנתיכים (אם הוחלפה), בית טרמוסטט ומזגן תקין.

שווה לשים 1500-2000 שח ולהחליף מבעוד מועד בולמים, בית טרמוסטט (אם יש ספק) ומתנע.

בית טרמוסטט תקול זה אומר רכב עומד, וזו בעיה. כנ"ל לגבי תיבת הנתיכים (יש לבדוק עלות בהתאם לדגם) ומתנע (משופץ זה בסדר).

אממה- בגילאים האלו רוב הסיכויים שכל אלו כבר הוחלפו, ולכן אפשר לחזל"ש או לקנות עם השקעה מינימאלית (של מה שלא הוחלף עדיין).

בסוף שנת 2015, ממש לפני שנה ו-8 חודשים, רכשתי את ה C4 שלי מחבר פורום.

דגם 2.0 ל', שנת 2007, מאובזרת, ESP ו-6 כריות אויר.

קניתי את הרכב לאחר השקעה עצומה שעשה הבעלים הקודם ולמעשה, למעט תיבת נתיכים, הרכב עבר כבר את הכל, קיבלתי אותו ממש במצב ח-ד-ש.

לי באופן אישי יש איזה סיפור לא מובן עם המזגן. כן כן, אני יודע שזה לא מזגן בהמה כמו שיש בברלינגו\קסארה, והוא קטן יותר ובטח חלש יותר, אבל קיבלתי אותו עם חוסר בגז ואחרי שהשלמתי קצת גז המצב השתפר פלאים והוא עובד מצויין (גם בחום של 43 מעלות בצל) - אבל עדיין הוא לא עובד בהרמוניה מושלמת (עם בקרת אקלים) כמו שהייתי מצפה ממנו. אני עוד אסגור איתו חשבון בהקדם... :-)

למרות כל החסרונות שניתן למנות על הרכב, אני לא חושב שבתקציב של (אנחנו מדברים על סוף 2015, כן ?) 18,000 ש"ח הייתי יכול לקנות משפחתית מודרנית עם 6 כריות אויר, ESP, מנוע 2 ליטר, מאובזרת למעשי, בסכום כזה.

אחת הסיבות ש"דחפתי" את כל נושא החלפת הרכב במקרה הזה היה אך ורק בגלל המנוע. אני חושב שמה שהופך את המכונית הזאת בשבילי לבאמת כזו שיש לה ערך מוסף, זה המנוע - ואני באמת נהנה מהמכונית הזו, הרבה בזכות המנוע.

ביחס של תמורה למחיר - זו עסקה מצויינת ! וביחס לשנתון אני חושב שגם היום היא נראית מודרנית ונעימה לעין (כמובן שגם צבע הרכב משחק כאן תפקיד לא קטן).

עד היום נתקלתי ב-3 תקלות ברכב:

1. יוניט אור בלם (נקנה חדש חליפי ב 70 שח)

2. בורר מצבי יציאת אויר נתקע על יציאה לשמשה (תקלה מוכרת עוד מימי ה 307: הוזמן קיט תיקון מקורי מאיביי בעלות של 100 ש"ח והוחלף חלק פלסטיק סורר שהצריך פירוק תא הכפפות בלבד)

3. תיבת נתיכים בתא המנוע. זו הסיטרואן הראשונה מזה עשור שבגללה אשכרה נתקעתי. באמצעות גישור (+) למשאבת הדלק החזרתי את הרכב הביתה בנסיעה ובזכות חבר פורום יקר קניתי חלק חדש במחיר מוזל מאוד. המחיר הרגיל עומד על כמעט 1500 שח. ההחלפה מאוד מאוד פשוטה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגאן מאותם עדיפה מבחינת הנוחות?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתצה לי מגאן 2006 ולאשתי C4.

המגאן יותר נוחה ויותר מרווחת אבל עלויות האחזקה הרבה יותר גבוהות (בעיקר בגלל הטיימינג).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על השירשור הארוך והמפורט (אם כי נראה לי שמשהו חסר בהתחלת השרשור, הוא כאילו מתחיל מהאמצע).

הדברים מחזקים את השקפתי, שה- C4 מסוף שנות ה2000 (2008-9) נותנת את התמורה הכי טובה לכסף שאפשר. בתנאי כמובן, שקונים אחת שמורה מאוד ומטופלת מאוד.

בזמנו סגדתי למאגן והיא אכן נוחה ומרווחת יותר, אבל בגלל שבהשוואה, ב - C4 יותר קל וזול לטפל, אז היא עדיפה למי שמבקש מכונית בטוחה וזולה.

אני דרך אגב עומד על כך שהגיר הזה מצויין - הוא תורם רבות לחיסכון בדלק ובבלמים, בזכות הנעילה בהילוכים הגבוהים והורדת ההילוכים האוטומטית תוך כדי בלימה.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בן אדם עם 2 ידיים ימניות אז מכוניות כאלה הן יתרון בשבילך במיוחד בגלל מחיר רכישה מצחיק.

כן... כניראה שהכול זה עניין של פרספקטיבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דרך אגב עומד על כך שהגיר הזה מצויין - הוא תורם רבות לחיסכון בדלק ובבלמים, בזכות הנעילה בהילוכים הגבוהים והורדת ההילוכים האוטומטית תוך כדי בלימה.

הגיר הזה יודע לנעול את ממיר המומנט כבר מההילוך הראשון!

הגיר אכן מוצלח, אך החיסרון ביחס העברה נוסף (הלוך 5) בולט בחסרונו בשיוטים בין עירוניים.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...