Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס 2004 אוטומטית - דפיקות בהעברת הילוכים

Yossi554
שימו לב! השרשור הזה בן 2388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב בבעלותי שנתיים וחצי, אני יד 3, מתקרב ל170,000 ק"מ והבעיה קיימת מאז ומתמיד, אך לאחרונה מורגשת יותר.

בזמן ההאצה הרכב "מושך" את ההילוך עד לטורים גבוהים וכאשר ההילוך עובר לבסוף, מורגשת דפיקה. קורה גם בהאטה.

זה דומה להעברת הילוכים של תלמיד נהיגה לא מיומן.

חשוב לציין שאני לא מתפרע עם הרכב ונמנע מהאצות חדות, הגיר פשוט "מתעצל".

יש לי מספר שאלות:

1. אני חושב שלא הוחלף שמן גיר מעולם בהתאם להוראות היבואן בישראל. אם אלך למוסך שיחליף את שמן הגיר אני יכול לגרום עוד יותר נזק? המוסכניק שדיברתי איתו בטלפון לא מתלהב לבצע את הפעולה ולא בטוח שזה יעזור.

2. במידה ואני מוכן לחיות עם זה, האם זה בסדר או שאני גורם בכך יותר נזק לגיר?

3. מה הסיבה שבגללה לא מחליפים בישראל שמן גיר לרכבים האלה כחלק משגרת טיפולים? האם מנסים לגרום לכל בעלי הרכבים להגיע להחלפת/שיפוץ גיר?

כמו-כן, המלצות על בעלי מקצוע אמינים בתחום יתקבלו בברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק המוסכניק שלך אשר חושש להחליף שמן גיר, יכול לזרז את שיפוץ הגיר.

הכתובת שלך היא מכון גירים אוטומטיים. ולא כדאי להמשיך לנסוע ככה, אולי עכשיו אפשר להתספק בשיפוץ גיר חלקי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק המוסכניק שלך אשר חושש להחליף שמן גיר, יכול לזרז את שיפוץ הגיר.

הכתובת שלך היא מכון גירים אוטומטיים. ולא כדאי להמשיך לנסוע ככה, אולי עכשיו אפשר להתספק בשיפוץ גיר חלקי.

תודה.

מה הסדר גודל של עלות שיפוץ גיר חלקי ומה המשמעות שלו לעומת שיפוץ גיר מלא?

יש המלצה על מכון גירים מקצועי ואמין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני אגש לבדוק מפלס שמן גיר.

אפשר להוסיף בעצמי או שחובה להגיע למוסך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כן הייתי מחליף שמן גיר ופילטר גיר. אתה מבין שהגיר לא במצב מזהיר אז כך או כך תצטרך לבצע לו תיקון וייתכן שהחלפת שמן ופילטר תעשה לו רק טוב. החלפה חלקית כמובן עם שמן מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את מאור

מבלי להעליב אבל יש כאן אנשים (בפורום, לאו דווקא באשכול הזה) שעל סמך שמועות בלבד ולא על סמך נסיון בשטח - מפחידים אנשים אחרים.

מהנסיון שלי - תמיד החלפה חלקית של שמן בתקן הדרוש + פילטר גיר - עשתה טוב לגיר.

גם במקרים שהגיר לא עבר להילוך רביעי מרוב שהשמן ישן וסמיך, וגם במקרים שכבר התפרק מיסב והחלקים שלו נתפסו על המגנטים שבקרטר.

תקנה גלון MERCON-V ופילטר מקורי ותחליף.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון:

אני רוצה להגיד מילה טובה על asafasaf מכנופיית הטיפולים השוטפים שהציע לעזור לי להחליף את השמן והפילטר, ועשה את זה במקצועיות רבה.

כמו כן גם תידרך אותי איזה שמן ופילטר לקנות ומאיפה (קשה למצוא חנות שמוכרת פילטר מקורי)

קניתי שמן גיר מסוג Mercon-V ופילטר ונפגשנו כדי לעבוד על הרכב.

התמונות לפניכם:

החלפים:

IMG-20170822-WA0004.jpg

הרכב על בוקים עם צובר שמן מתחת:

IMG_20170914_171007.jpg

פתיחת הברגים של הקארטר. הסיבה לפירוק מלא היא שבפוקוס אין בורג לריקון שמן גיר

IMG_20170914_171044.jpgIMG_20170914_171250.jpg

השמן מתחיל לטפטף החוצה

IMG_20170914_171625.jpgIMG_20170914_171833.jpg

הקארטר מפורק לגמרי. מניחים לשמן להמשיך לטפטף החוצה ובינתיים מנקים את הקארטר

IMG_20170914_172111.jpg

ניקוי מלא של הקארטר והמגנט משאריות של שמן,מתכות וסיליקון אטימה

IMG_20170914_172127.jpgIMG_20170914_172249.jpgIMG_20170914_172256.jpgIMG_20170914_172418.jpg

החלפת הפילטר וניקוי משאריות סיליקון אטימה

IMG_20170914_174045.jpgIMG_20170914_173208.jpg

מריחת שכבת סיליקון חדשה על הקצוות של הקרטר

IMG_20170914_174726.jpgIMG_20170914_175047.jpg

אין תמונות נוספות, אז אתאר במילים:

- החזרת הקארטר למקומו + הברגת כל הברגים. חשוב להבריג בהצלבה, בהתחלה הברגה חלשה ובסוף חיזוק עם מברגה.

- מדידת נפח השמן שיצא מהצובר, וריקון שלו לתוך בקבוקים. חשוב מאוד לשמור על השמן הישן ולרוקן אותו רק במוסך.

- מילוי של שמן חדש דרך הפתח שמודדים דרכו את המפלס. חשוב לעשות את זה באיטיות כי לוקח לשמן זמן לשקוע, ואם ממלאים מהר מדי זה יכול לגרום לשמן לעלות למעלה.

התוצאות:

כמו כל רכב ישן, העברות הילוכים לא תמיד חלקות.

אבל אחרי כמה נסיעות התחלתי להרגיש שיפור מסויים, והכי חשוב שכמעט ואין דפיקות בהעברת הילוכים.

ההרגשה שלי היא שהחלפת שמן עשתה רק טוב לרכב.

לסיכום, asafasaf תותח אמיתי, עשה הכל בשימחה וענה לי על שאלות בצורה מקצועית.

והכי חשוב זה שלמדתי מכל העניין איך לבצע בעצמי את הטיפול

אז asafasaf, תודה ענקית והמשך חג שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים לראות כל הכבוד! ועוד יותר מדהים שניצלת משיפוץ התיבה וחסכת לא מעט כסף. עוד לקח שנלמד לפני שרצים ומבצעים שיפוץ או שמחליפים את התיבה כולה. חזק ואמץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...