Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיכנון דירה

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פיץ', היחס בין גודל חדרי השינה לגודל הסלון הוא עניין של טעם. בדירה מודרנית נדרש הרבה מאד מקום לציוד בחדרים, וה-8-9 מ"ר הקלסיים הופכים צפופים.

חייתי 17 שנים בדירת 5 חדרים שבה מרחב הסלון-פינת אוכל-מטבח היתה משהו כמו 35 מ"ר והדבר היחיד שחסר לי היה מקום למקפיא (בסוף מיקמתי אותו באיזה נישה בסלון, ליד הטלויזיה. הזוי). מצד שני, היה לי מחסן סביר באותה קומה.

פות"ש: עוד כמה שאלות:

1. כמה אתה מצליח לחסוך כעת?

2. מתי צפויה הכניסה לדירה?

3. מה קורה עם מטבח - האם אתה מקבל משהו מהקבלן, ואם כן - האם אתה מחויב לקבל את זה, או שלפחות בעניין רגיש זה יש לך גמישות?

4. כמה כסף שריינת לשדרוגים?

5. עד כמה אתה מצוייד כעת מבחינת ריהוט וציוד חשמלי, בעיקר מכשירים לבנים?

6. מה העלויות הנוספות שהקבלן משית עליך (לדוגמא - עורך דין)? מה לגבי עורך דין מטעמך בערכית החוזה (או שבגלל המחיר למשתכן החוזה קשיח ולא ניתן לשינוי?).

השיטה שמונעת ממך לשדרג את הדירה לפני המסירה נועדה כנראה למנוע מהקבלנים את הסחטנות בעניין, מצד שני להתחיל לחצוב בקירות חדשים זה ממש לא כיף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דירות במחיר למשתכן. אין אפשרות לעשות שינויים לפני, אלא רק אחרי המסירה. נכון לכרגע משלם שכירות 3200. יכול לעלות להחזר חודשי של כ 4000 לכשאצטרך להתחיל לשלם את המשכנתא אם אקח את ה 5 חדרים. אבל אני יודע שיש גם את החלק הזה של הלוואות הזכאות של משרד השיכון

סכוןם מסוים מההון העצמי הוקצה לתוספות ושדרוגים. ההון הוא 310K אחרי הקצאת הסכום.

כיווןן שהמחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק, לא תהיה בעיה עם הערכת שמאי

אחת הבעיות היא שאני זקוק לחדר עבודה. ולכן .בעצם זה משאיר חדר אחד לילדים

בהנחה והלוקיישן של הדירה הוא טוב מבחינתכם - אז:

1. ההפרש בין ה 4 ל-5 חדרים הוא לא יקר בכלל במונחים של היום.

2. התוכנית של ה 5 חדרים טובה בהרבה מזו של ה-4 חדרים (החלל הציבורי של ה-4 חדרים בנוי מריבוע אחד שבתוכו יש מטבח, פינת אוכל פיצפונת וסלון. זה "על הפנים" !). ה 5 חדרים לא ענקית אבל היא סופר פונקציונאלית - יש מקום (אפילו שלא הרבה) לכל דבר - וזה חשוב מאוד.

3. אתה צריך משרד.

יש כלל מאוד ברור בקניה של דירה:

לעשות שינויים -קרי: לשפץ, לשפר, לצבוע, וכו' וכו' וכו' - אפשר לעשות תמיד.

להוסיף עוד חדר ? לא תוכל ! בטח ובטח שלא ב-4 חדרים המדוברת (המקסימום שתוכל לעשות זה להפוך אותה ל-3 חדרים בשביל להרגיש "אויר" כשאתה בבית).

אי לכך ובהתאם לזאת - קח את ה-5 חדרים, הפער באמת לא רציני ואם השכונה טובה והלוקיישן טוב - אתה תודה בעתיד לכל מי שאמר לך ללכת על ה-5 חדרים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיץ', היחס בין גודל חדרי השינה לגודל הסלון הוא עניין של טעם. בדירה מודרנית נדרש הרבה מאד מקום לציוד בחדרים, וה-8-9 מ"ר הקלסיים הופכים צפופים.

חייתי 17 שנים בדירת 5 חדרים שבה מרחב הסלון-פינת אוכל-מטבח היתה משהו כמו 35 מ"ר והדבר היחיד שחסר לי היה מקום למקפיא (בסוף מיקמתי אותו באיזה נישה בסלון, ליד הטלויזיה. הזוי). מצד שני, היה לי מחסן סביר באותה קומה.

פות"ש: עוד כמה שאלות:

1. כמה אתה מצליח לחסוך כעת?

2. מתי צפויה הכניסה לדירה?

3. מה קורה עם מטבח - האם אתה מקבל משהו מהקבלן, ואם כן - האם אתה מחויב לקבל את זה, או שלפחות בעניין רגיש זה יש לך גמישות?

4. כמה כסף שריינת לשדרוגים?

5. עד כמה אתה מצוייד כעת מבחינת ריהוט וציוד חשמלי, בעיקר מכשירים לבנים?

6. מה העלויות הנוספות שהקבלן משית עליך (לדוגמא - עורך דין)? מה לגבי עורך דין מטעמך בערכית החוזה (או שבגלל המחיר למשתכן החוזה קשיח ולא ניתן לשינוי?).

השיטה שמונעת ממך לשדרג את הדירה לפני המסירה נועדה כנראה למנוע מהקבלנים את הסחטנות בעניין, מצד שני להתחיל לחצוב בקירות חדשים זה ממש לא כיף.

קודם כל אני רוצה להודות לכולם על התגובות והתובנות.

לפני שאענה לך, ספריאל, אקדים ואומר שנגמרו דירות ה 4 חדרים כשאני הגעתי לבחור. ובכל אופן נבחרה דירת ה 5 חדרים הזולה מבין הדירות 5 חדרים המוצעות, כלומר אחרי תשומות בניה, יצא 1.08. תוכנית הדירה שנבחרה היא אותה תוכנית שפירסמתי בעמוד הראשון למעלה. כיוון הדירה הוא צפון מערב (המיקום הוא כורדני)

עכשיו אנסה לענות לך

1. כעת מצליח לחסוך כ 1000 שח בחודש. באפשרותי להגדיל את החיסכון בעוד כ 1000-1500 שח ל 4-5 שנים הבאות.

2. הכניסה לדירה צפויה לעוד שנתיים וחודשיים. בזמן הזה אני גר בשכירות ומשל 3200 לחודש. שוקל בעוד שנה לעבוד לדירה שכורה זולה יותר בכ 1000 שח.

3. על המטבח מקבלים זיכוי של 4000 שח במידה ולא מעוניינים. כמובן שלא ניתן לעשות שינויים בזמן הבניה ולכן הקבלן לא יבנה את המטבח ואנחנו נצטרך להרכיב את המטבח החדש שבחרנו לטעמנו לאחר סיום הבניה. מה שכן, הוא לא מוכן גם להזיז את האינסטלציה באזור המטבח כלומר המטבח החדש יהיה צריך להיות מותאם לאינסטלציה המקורית.

4.שריינת כ 100K לריהוט/ שדרוגים שזה כולל גם את עלות המטבח שכמובן תופסת חלק מכובד מהסכום.

5. הדירה שאני גר בה בשכירות מרוהטת כמעט קומפלט ולכן אצטרך להוציא כסף על ריהוט (סלון, מכונת כביסה, מקרר, חדר שינה, חדר לילדים וכו')

6. עורך דין אין צורך כיוון שלא ניתן לעשות שינויים בחוזה ולכן זה מיותר. יש עורך דין מטעם המדינה. יש להוסיף לו תשלום של 2000 שח על אגרות וכו'.

אגב, כל דירות 3 החדרים בפרוייקט נחטפו ראשונות. כנראה משקיעים. כבר יצא לי לדבר עם זוגות שם ממרכז הארץ שקונים ולא מתכוונים לגור שם אלא להשכיר. היו שם תושבים מירושלים, בית שמש, רחובות, ראשלצ וכו'

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב, תתחדש.

מתוך הסכום שהשארת קצת פחות מרבע ילך להוצאות המשפטיות.

לגבי המטבח - מדובר בשדרוג החשוב ביותר בבית, המקום היחיד שבו ממש צריך להשקיע מעבר למינימום. הסקיצה בתכנית שהעלית נראית סבירה מאד, ואם תבנה מחיצה בצורת ר' בצד של דלת הכניסה תוכל להסתיר את המקרר (לא תוכל להזיזו בלי להעביר נקודת חשמל נוספת) ולהכניס עוד ארונות. אם אתה רוצה להתקין אותם על המחיצה זה סיפור קצת יותר גדול כיון שתזקק למחיצה המסוגלת לשאת משקל לא קטן.

לגבי השיש, הכלים הסניטריים והארונות - כמובן שיהיה עליך לבדוק מה הקבלן מציע. אני מנחש שזה שיש + כיור וברזים הבסיסיים ביותר + ארונות מתחת השיש. כמובן שצריך לבדוק אם זה מספק את צרכיך, וכמה תעלה תוספת ארונות תלויים על ידי הספק של הקבלן, מול רכישה של מטבח באופן עצמאי. סיפרתי כאן פעם שלפני 26 שנים לקחתי את הארונות שהקבלן סיפק, את העליונים תליתי בחדר הכביסה (שהיה די גדול) ואת התחתונים סגרתי עם פלטות עץ (במקום בו הם נסגרים באופן רגיל על ידי השיש) והם משמשים אותי עד היום במחסן. אני גם יכול להמליץ לך על נגריה מעולה בקריות שלפחות כאשר בנתה לי את המטבח ועוד כמה ארונות בבית לפני 4 שנים עשתה עבודה מצויינת במחיר סביר מאד. הבעיה - אם נותנים לך למדוד את המטבח רק לאחר קבלת המפתחות עליך להביא בחשבון 6-8 שבועות המתנה עד שיותקן. כמובן להביא בחשבון שיש (עניין די יקר וגם גוזל זמן) וכלים סניטריים.

הוצאה משמעותית שעליך להביא בחשבון - תאורה. יכולה לעלות כמה אלפי ש"ח לבסיסית וכמובן צפונה ליותר יוקרתית.

עוד משהו שאסור לשכוח - כאשר אתה בוחר מרצפות וחיפויים דאג לקנות קצת עודף למקרה שאריח ישבר או יהיה צורך באיזה תיקון אינסטלציה. אתה לא מבין כמה מרגיז לגלות מרצפת שבורה כאשר אי אפשר להשיג יותר מרצפות מאותה סדרת ייצור.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא מדובר ברכישה מקבלן , זכור שהשמאי יכול להעריך את דירתך בסכום נמוך מסכום העיסקה

אם מדובר ברכישה מקבלן, יש תוספות שדרוגים ושאר ירקות שמוסיפים לעלות.

לפי צפי גודל המשפחה כנראה ש 4 חדרים מספקים

לפי גודל ההון העצמי דירת ה 5 חדרים מחוץ לתחום אלא אם תמצא עוד 100K

ישה, עד כמה תוספת של 100K להון העצמי תהיה משמעותית מול הבנקים מבחינת הריביות? זה אומר שבמקום לקחת 800K משכנתא אצטרך לקחת 700K

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שמדובר בדיור למשתכן יש הנחיות שונות מהרגיל ולכן לא יחול עליך מה שכתבתי בהודעתי

http://www.boi.org.il/he/NewsAndPublications/PressReleases/Pages/01-05-2016.aspx

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל. איך הגעת ל25,000₪ הוצאות משפטיות.

לדעתי ייפוי כח נוטוריוני בכמה מאות שקלים וזהו. מדובר במחיר למשתכן.

פות''ש

א. חד משמעית, לצרכיך, ובהתאם לנתונים הנ''ל - 5 חדרים

ב. תאורה, רני רכשתי אהילים בסיסיים בכמה עשרות שקלים מאיקאה, עד שהמצב ישתפר ונוכל לרכוש תאורה מותאמת.

ג. ריהוט. עולה הרבה כסף. גם כאן, אפשר להשיג דברים זולים וזמניים, עד שעוברים את התקופה הלחוצה.

ד. מטבח. כמה אתם מבשלים?

אם נמצאים הרבה במטבח, תשקיע את המקסימום שאפשר. אם לא - חבל על הכסף.

מכיר משפחות שעשו מטבח ב80,000₪ ובקושי מטגנים שם ביצה.

ה. ריצוף וחיפויים. הקבלן משאיר לך מספיק ספייר לתיקונים קטנים. אין שום סיבה לקנות במיוחד.

ו. תנסה להגדיל חסכון ולהקטין משכנתא ובמקביל להגדיל את ההחזר החודשי למקסימום, גם אם זה אומר לוותר על חו''ל או אייפון חדש לילד (סתם זורק דוגמאות). כמה שנים של צמצום שווים עשרות שנות רווחה אח''כ.

בהצלחה!

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי לפי 1.5% בתוספת מע"מ ואולי איזה אגרות כאלה או אחרות, אישורים נוטריוניים וכו'. אם הוא פטור במסגרת מחיר למשתכן הרווח כולו שלו.

אברג'ל - כל ההמלצות שלי נובעות מניסיון, חלקו מר.

ריצוף וחיפויים - הקבלנים שכרתי הוציאו כתבי כמויות עד הסמ"ר ועיגלו לאריח הקרוב. כשנשבר אריח לקחו את הספייר האחד שנותר ונשארתי בלי חלופי כאשר נשבר לי עוד אריח. במקלחת הייתי צריך אלתורים כאשר נאלצתי להחליף אמבטיה בגלל עבודה רשלנית של הקבלן ובמקלחת השניה, כאשר התקלקל אינטרפוץ, למזלי היו לי כמה אריחים חלופיים.

מטבח - אני לא מדבר על 80 אש"ח, אלא על שליש או חצי מזה. משטח עבודה איכותי צריך? כן. ארונות מתחת למשטח וגם תלויים צריך? כן. כיור וברזים איכותיים צריך? כן. ומטבח הוא עניין שאינו קל להחלפה, וכאמור, לא ברור לי מהו סטנדרד הקבלן. לטעמי המטבח הוא המקום האחד בדירה שבו אין להתקמצן (המקום השני הוא תשתיות חשמל ותקשורת, אבל אני מבין שבמחיר למשתכן זה חסום בתנאי הרכישה). מבחינת יצרן ארונות המטבח - כבר כתבתי, לפני 4 שנים רכשתי מנגריה במפרץ חיפה, עשו עבודה מעולה במחיר סביר מאד.

תאורה - אתה הלכת לאיקאה, אני ל"שקע ותקע". אותו פרינציפ - מתחילים עם גופים בסיסיים ובהמשך משתדרגים. הבעיה היא שיש אנשים כמוני שרוצים הרבה אור, ולכן רוצים גופים של 4-5 נורות (אני משתמש באגסי LED של 12-15W). אחרת אפשר להסתפק בנורות גלויות (מכוער ומסנוור). ד"א - יש לי גם כמה מנורות דקורטיביות ומנורות עמידה ושולחן של איקאה - הדקורטיביות צמודות הקיר לא כל כך מוצלחות, מנורות העמידה והשולחן מצויינות.

ריהוט - חוץ מהמטבח חשוב להשקיע במיטה חזקה ובריהוט בטיחותי לילדים (להביא בחשבון שריהוט לתינוק ישמש לעוד ילד או שניים). כל השאר יכול להיות איקאה או DIY בסיסי עד יעבור זעם, אבל להקפיד שיהיה יציב ובטיחותי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני וכל מכרי (10 לפחות רק מהשנתיים האחרונות) קיבלנו עם הדירה לא מעט ריצוף. מספיק בכיף לתיקונים ואפילו שדרוג חדר האמבט.

לגבי המטבח אתה צודק, ולכן כתבתי שישקיע את המקסימום האפשרי, אבל רק במידה ויש לזה שימוש.

מה הטעם במיליון קלאפות ואבזורים שונים אם כל היום אוכלים בחוץ?

אישית המטבח שלנו בשימוש מסיבי, לכן שידרגתי אותו.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החיפוים - דור שבירור עם הקבלן או הספק.

לגבי המטבח, ולא רק המטבח: מקום אחסון הוא בעיה כרונית בכל דירה, והמטבח אף פעם אל מספיק גדול. בגלל האסתטיקה רוצים אחידות, ולכן ההשקעה צריכה להיות עם רכישת (או שיפוץ) הדירה. יש גם עניין של איכות - האם הכוונה היא לגור בדירה 5-10 שנים, או שמדובר בדיקה ל-20 שנה.

נקודת המוצא שלי היא שמשפחה עם ילדים צעירים ומגבלות כלכליות תזקק למטבח ולו רק משום ש"אכילה בחוץ" תכביד על התקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהחוזה חתמתי שם גם על כל מני אישורים וייפוי כוח נוטריוני. לקחו ממני סה"כ אגרות והכל 2000 שח.

המטבח שהקבלן נותן הוא בדיחה. מתאים לאנשים שאוכלים כל היום בחוץ ולא נכנסים למטבח. אנחנו כמעט ולא אוכלים בחוץ, אין מנוס מלשדרג למטבח. לא ב 80K אבל סביר שב 30K.

avargel, הילדה בת שנתיים אז אייפון חדש למזלי היא עדיין לא מבקשת. ובכל מקרה, אני ואישתי כבר הגענו למסקנה שהכמה שנים הקרובות חו"ל יורד מהפרק וזה כולל גם הוצאות גדולות שהן לא בהגדרה של MUST.

המשכנתא סביב 800K כאשר מדברים איתי על החזר חודשי של 4K שכרגע בהתאם למשכורות שלנו, זה המקסימום שאני יכול לתת וכמובן זה במקביל לצמצום שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיי שאני לא מבין חלק מהחברים כאן,

לאחד כל הצעצועים וכלי הרכב חונים בסלון ואחרים ממליצים לו על מטבחים בעשרות אלפי שקלים. למה?

הבתים שלי מעולם לא היו ענקיים אבל צעצועים נמצאים בחדרי הילדים ולא בשום מקום אחר

הדירה האחרונה שעברתי אליה הייתה זקוקה לשיפוץ מאסיבי וכך היה. לקראת סיום השיפוץ הקצבתי סכום למטבח חדש ולאחר סקר שוק שבו קיבלתי מחירים הזויים החלטתי להוריד הילוך ולהזמין מטבח לא ממותג,אז נכון - השיש הוא של אבן קיסר(שהם אוברייטד לטעמי)אבל חו"מ התקנו צירים של חברה יותר פשוטה,ויתרנו על דלתות מתרוממות וכל מיני צירי קסם,לא השתוללנו עם כמות האחסון.

התוצאה-מטבח מצוין ופרקטי במחיר שפוי.

אפשר אחרת חברים.

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המשכנתא

800K ב 4K החזר זה יקר

מציע שאת כל נושא המשכנתא תעביר לשרשור הייעודי

כאן הוא הולך לאיבוד בין הקרמיקה והצירים ( סירים ) למטבח

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילו אני במקומך, חוזר להורים או עובר לשכירת זולה יותר משמעותית לתקופה עד שהבית יהיה מוכן

נכון זה חרא, נכון זה קשה, אבל כמו שישה אמר, המשכנתא שאתה צריך לקחת במגבלות ההחזר שאתה יכול פשוט גרועה.

אני בעצמי גרתי עם ההורים (של אשתי, בדיעבד - אין לי מושג איך שרדתי את זה) משך שנה וחצי, אפשר לנו לחסוך 100K בשנה ולקחת משכנתא של 700 במקום 800.

אני מכיר זוג עם 3 ילדים, שעברו לגור אצל ההורים של האישה, משכיר את הבית שלו כדי לצאת מהברוך שהוא נכנס אליו.

כבר שנה שניה שהוא משכיר את הבית שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...