Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיז'ו 307 2.0 02' - בעיות התנעה מתסכלות

COMMANDER
שימו לב! השרשור הזה בן 2520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב כאמור 307 2.0 2002. 175000 קילומטר מטופל באופן סדיר.

התופעה היא שהרכב לא מניע לעיתים, ובפעמים אחרות מניע בנגיעה.

כאשר המנוע פועל, לא ניכרת כל בעיה בפעולתו.

באחד המוסכים המוכרים והמומלצים בפורום מנסים לאתר את התקלה: הקודנית פורקה, הוחלפו מצתים וסלילי הצתה אחד, הוחלף בית קופסת הנתיכים והממסרים בתא המנוע. למרות כל האמור (וההוצאה הכספית בלתי מבוטלת), התופעה לא נעלמה עדיין. נראה ששיטת החלפת הרכיבים לא מקדמת את הפיתרון.

בנסיון למצוא סיבה לתקלה ניסיתי להניע את הרכב בשעות שונות, לאחר חנייה ממושכת וגם בתדירות קרובה בין נסיעות.

לא הצלחתי למצוא כל תבנית או מתאם שיכול להצביע על גורם כלשהו. לעתים הרכב מניע, ולעיתים לא. כעבור מספר שעות הרכב מניע כאילו אין תקלה. אני חושב שהתופעה קשורה להתחממות של רכיב כלשהו, או ללחץ במערכת הדלק, אבל אין לי הבנה מספיקה בדיאגנוסטיקה, המוסך מתמקד במערכת החשמל.

המצב מתסכל: הרכב חייב להיות אמין וצפוי, אי אפשר להשאיר את המצב כפי שהוא. גם אין רצון ויכולת להחליף אותו ברכב אחר.

האם מישהו מחברי הפורום נתקל בבעיה דומה? האם יש שיטת דיאגנוסטיקה מומלצת למצב של תופעה המופיעה ונעלמת לסירוגין.

אודה מראש למגיבים שימנעו מלהביע את דעתם על רכב צרפתי, אם אין להם מידע שימושי ורלוונטי לשאלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו בעיה באימובילייזר, האם גם הוא נוטרל יחד עם הקודנית? הייתה לי בעיה דומה ברכב מסוג פיג'ו לביטול באימובילייזר פתר את הבעיה לחלוטין

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהבעיה במפתח, נסה לעבוד עם אחד אחר למשך תקופה.

נסה לזהות אם משאבת הדלק עובדת בזמן התנעה (יש כאלה שקצת מרעישות בזמן עבודה אז קל לזהות - ולפעמים הן שקטות לגמרי ואז זה יותר קשה).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה בסיסית ביותר,שמוסך שמכבד את עצמו יעשה (בהנחה וזה לא עניין של מיגון) היא לחץ דלק.

הרי אם הרכב מניע בסוף,זה כנראה לא עניין של מיגון (כי אז הרכב לא היה מניע כלל והיית נתקע).

אם אתה מהמרכז,ממליץ לך לפנות לאורן שירותי רכב,שמתמחה היטב במכוניות צרפתיות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהבעיה במפתח, נסה לעבוד עם אחד אחר למשך תקופה.

נסה לזהות אם משאבת הדלק עובדת בזמן התנעה (יש כאלה שקצת מרעישות בזמן עבודה אז קל לזהות - ולפעמים הן שקטות לגמרי ואז זה יותר קשה).

איציק

המפתח ברכב הזה לא מקודד. בדקתי עם פאר מנעולים.

לעתים הרכב מניע בנגיעה, לכן אני לא סבור שהבעיה במשאבה עצמה, אולי באספקת המתח אליה.

עריכה אחרונה על ידי COMMANDER
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה בסיסית ביותר,שמוסך שמכבד את עצמו יעשה (בהנחה וזה לא עניין של מיגון) היא לחץ דלק.

הרי אם הרכב מניע בסוף,זה כנראה לא עניין של מיגון (כי אז הרכב לא היה מניע כלל והיית נתקע).

אם אתה מהמרכז,ממליץ לך לפנות לאורן שירותי רכב,שמתמחה היטב במכוניות צרפתיות.

העובדה שהתקלה מופיעה ונעלמת לסירוגין דווקא מחזקת אציל את החשד שהתקלה היא ב- ECU או באחד השקעים שלו. למיטב הבנתי ה- ECU מכיל את האימובילייזר, ולכן זה עלול להיות המקור לבעיה. אבקש מהמוסך שיבדוק את כל הפינים של הקונקטורים, ואם צריך - ישלח את ה- ECU לבדיקה במעבדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי חיישן קראנק?

יצא לך לבדוק אותו?

מחיפוש קצר בפורום רוסי, בחור אחד תיאר את הבעיה שיש לך, לאחר חיפושים מרובים מצא חיישן קראנק סדוק מה שגרם לרכב פעם להניע ופעם לא, (שינויי לחות שינויי טמפרטורה וכו')

שווה בדיקה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון:

אחרי שהמוסך החליף את מנוע הצעדים, לצורך בדיקה בלבד, ללא חיוב. נלקח הרכב הביתה אך התקלה שוב הופיעה. בסיבוב האבחון הבא נשלח ה- ECU לבדיקת מעבדה ונמצא תקין. עוד 400 ש"ח+ מע"מ ירדו לטמיון. החשד היה שהתקלה החמקמקה מתרחשת רק כאשר הרכב מתחמם בשמש.

בניסיון לגרום להופעת התקלה הרכב הושאר במוסך כמה ימים. בסופו של התקלה הופיעה שוב ,והסתבר כי האשם הוא ככל הנראה באנטנה של האימובילייזר (receiver ring antenna) בבית המפתח. עכשיו הרכב חזר לפעולה והתקלה עדיין לא חזרה על עצמה. בתקווה שהסיפור הסתיים. אני תוהה האם בדיעבד היה יכול המוסך לעלות על התקלה באופן מהיר (וזול) יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגיעו לזה בסוף שזה מהאנטנה של האימובילייזר, בעקבות זה שהתקלה הופיעה שוב?

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי תקלה דומה ב 406 (שנת 97).

הרכב הגיע למוסך גבע - יוסי התותח הוציא סקיצות חשמל של הרכב - עלה על התקלה תוך 1/2 שעה.

המחבר של הצמה של מחשב הרכב היה שבור והתנתק מהנועל שלו.

ככה שכשמסתכלים בעין רגילה - חושבים שיש חיבור 100%. אבל בפועל - הכל ריטט שם.

יוסי חיזק את המחבר ביד, המליץ לי על החלפה של הצמה.

אני הסתפקתי בדבק 3 שניות של 3M.

ובא לציון גואל.

ממליץ לך ללכת למוסך שמכיר את הפיזו ולא חשמלאי רכב רגיל.

אריאל.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך מתמחה בפיג'ו, ולכן ציפיתי שיעלו על התקלה מהר יותר. אני חייב לציין שהתקלה הייתה מאוד חמקמקה - לעתים הרכב הניע בנגיעה אבל לעתים פשוט לא הניע. לקח למוסך זמן לנסות ולגרום לתקלה להופיע. חקרתי בפורומים זרים ולתופעה הזו היו הסברים שונים, אף אחד מהם לא ציין את אנטנת המקלט של האימובילייזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסכים, כמו כל מוסכים, מכירים את הבעיות השכיחות.

דווקא ב 307 ושות' - תקלות של אנטנת אימובילייזר וכד' הן נדירות כגשם זלעפות באוגוסט.

ברור שניתן היה לעלות על זה, הרי עם מחשב דוגאנוסטיקה מחובר אתה מייד רואה את האימובילייזר מנוטרל כשהמפתח בפנים או לא - וזו בדיקה יחסית בסיסית כשמדובר בתקלות אקראיות מהסוג הזה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

האמת , שאני מעולם לא החלפתי טבעת אימובילייזר ב307, נתרלתי בתקלות בידית com2000 שגרמו לתקלה בקריאת מפתח, אבל לא בטבעת האימובילייזר, המשך לעדכן, יש לי הרגשה שהתקלה תחזור ,מקווה עבורך ועבור המוסך שאני טועה.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...