Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת חשמל מוגזמת בצורה מטורפת.

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 1811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 105
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין לי טיפת ספק באמינות המונה של חח"י.

הייתכן שישנו מכשיר חשמלי סטנדרטי בבית שצורך כל כך הרבה או שרוב הסיכויים שזה מעשה ידי אדם?

תודה.

אל תהיה כל כך בטוח בעצמך.

בדיקות שעשו במהלך התחקיר שנעשה עוד השנה ב 2017 בתוכנית הכל כלול עם סיון רהב - מצאו בחלק מהמקרים הבדלים של 1000 קוט"ש לחודש ! בין קריאת המונה של חברת חשמל לבין קריאת המונה הדיגיטלי בלוח של הדירה - וזה עוד היה עם מונה דיגיטלי חדיש (לציין שהמונה שנראה בצילומים בתוכנית הוא לא זה שנמצא היום בשימוש, לפי מה שיש אצלנו בחדר חשמל - יש דגם אחר, ואולי זה מעיד על משהו....).

כנס לסירטון וצפה מדקה 4:10

למיטב מה שאני רואה אצלי (מונה בן 10 חודשים) - המונה שכרגע בשימוש בחברת חשמל הוא של Landis מדגם Landis+GYR E450 המכיל PLC MODEM (מודם על קו חשמל).

LANDISE450.jpg

בכל מקרה צריך להיות עירניים ולבדוק כל פינה, גם בתוך הדירה וגם מחוץ לדירה.

מונה חד פאזי עולה גרושים, ממליץ על רכישה + התקנה. מונה עולה בערך 100 שח, התקנה של חשמלאי 300-400 לא יותר.

האם יש מזגנים בדירה ? (בלי קשר להפעלתם, נתקלתי בעבר במקרה של מזגן כבוי ומדחס עובד בגלל ממסר ש"נדבק" ולא השתחרר).

איציק

landisgyr_e450_residential_smartmeter062015.png

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המונה נבדק לפני מספר חודשים ע"י חברת החשמל.

האם יש מונה דיגיטלי חד פאזי עם אופצייה ל-WIFI?

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

גם אני מקבל חשבונות חשמל חריגים בשנתיים האחרונות

לא מבין איך לא בדקתי מה הסיבה עד היום. (ככה זה שעובדים מחוץ לבית)

צריכה אחרונה עומדת על 1422 קוט"ש. לפי צריכה ממוצעת בעיר מגוריך

מדובר על חריגה של כמעט כפולה לעומת הסביבה.

לא ברורה לי מה הסיבה? יש לי תחושה שהשעון לא תקין?

כי לא יכול להיות שלאורך שנים יש הבדלים כל כך גדולים. מקווה שאוכל לעשות משהו בנידון.

מה שמדהים יותר, החשבון מוגש בהערכה נמוכה יותר מאשר קיימת בפועל. הזוי.

IMG_20180917_205919.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב - עיר מגוריך. לא אזור מגוריך. יתכן שאתה גר בדירה הרבה יותר גדולה מהממוצע בעירך, או שיש לך יותר ילדים, או משתמש ביותר חשמל ופחות גז.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן עיר מגוריך. איני גר בבית גדול. משפחה קטנה (4 נפשות) שרוב הזמן אחד הבנים

בכלל עובד במקסיקו בשנים האחרונות. שימוש בחשמל סטנדרטי לחלוטין. מזגנים בקיץ,מכונות כביסה פעמיים בשבוע בישול על גז, אין משהו חריג להבנתי. בנוסף גם אני שוהה מחוץ לבית רוב הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד חשמל או דוד שמש?

לפני 5 שנים עברתי דירה מדיר סטנדרטית קטנה (90 מ"ר) בקומה נמוכה ברב קומות לקוטג' טורי ששטחו יותר מכפול. במקום מזגן מיני מרכזי שנעשה בו שימוש מועט יש לי חצי תריסר מזגנים שעובדים שעות נוספות. במקום לבשל בגז מבשלים בחשמל. הרבה מאד תאורה, (אם כי מרביתה LED ומיעוטה CFL, במקום ההלוגנים שהיו לי בעבר וכיום יש לי רק אחד קטן). ועם כל הצרכנים האלה חשבון החשמל שלי בדרך כלל יותר קטן מזה שהיה בדירה הקודמת. ההבדל: חימום המים בדוד שמש. בחורף מחממים מים בחשמל, והחשבון קופץ ב-25-30%.

כמובן שמבנה הדירה (בידוד הקירות, דירה עליונה מול דירה בקומות ביניים) וכו' משפיעים על החשבון בגלל ההבדלים בשימוש באמצעי החימום והמיזוג.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל המרכזי עבד מעט מאד - גם בגלל הגיאוגרפיה (הדירה הקודמת היתה בגובה 400 מ' על רכס הכרמל, עם רוח מצויינת. עכשיר 200 מ' יותר נמוך, פחות רוחות ובעיקר סגירת חלונות בגלל הרעש מפרויד). המזגנים החדריים שיש לי כעת פועלים הרבה מאד שעות, בחופשות יש שני מזגנים שפועלים כמעט 24/7, ואלה דווקא שני הישנים ביותר, ומשך לא מעט שעות פועלים עוד אחד או שניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד חשמל לא עובד, כי יש שמש. (קיץ עכשיו) מזגנים עובדים רצוף, במיוחד בשני החדרים

של הילדים. (מזגנים ישנים יחסית,נפרדים בכל חדר) עדיין זה נראה לי מופרז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה אומר? יש לך מפעל בבית. למה כל כך הרבה?

כנראה המיזוג.

מזגן מרכזי מדגם מעפן שהקבלן התקין בדירה (דירה שכורה).

הוא עובד כמעט 24 שעות ביממה.

יש לי תאומים בני שנה שנמצאים בבית עם המטפלת רוב היום, המזגן עובד.

בלילה הצד של חדר השינה פונה לכביש ראשי יחסית ורועש, מפריע לתאומים לישון (גם לי מעט), אז המזגן גם עובד. אם החלון פתוח גם הכלב עלול לנבוח ולהעיר את כולם.

דוד שמש עובד חצי שעה ביום.

בגדים במייבש, במסתור כביסה התנחלו לנו יונים שאני לא מצליח להפטר מהן.

מקרר שכנראה כבר ראה ימים טובים יותר.

:( :( :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגב, חשבון חשמל של 800 ש"ח לחודשיים ממש לא גדול. בדירה הקודמת החשבון הממוצע שלי היה כפול מזה, בנוכחית 1200-1700 ש"ח לחודש. נכון שאנחנו חמישה ולא ארבעה, אבל, עדיין חשבונות שגדולים בי 1.5-1, לא 20%, אפילו אם נתחשב בגודל הדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין מחיר מופרז. גם לי יש תחושה שהמקרר הישן צורך חשמל באופן מוגזם.

שלא נדבר על מקרר נוסף קטן. פעם היה מספיק מקרר אחד למשפחה מרובת ילדים

היום שני מקררים לא מספיקים למשפחה קטנה.

אני אביא חשמלאי מוסמך שיעשה בדיקה יסודית למה יש צריכה גובהה.

במגביל אבדוק אולי יש בעיה בשעון.( מזייף אולי)

בעבר לא הייתי מגיע לחשבונות גבוהים כאלו. אני מודע שהחשמל עלה בשנים האחרונות

עדיין מדובר על חשבון חשמל גבוה ל 4 נפשות. (שחלקם לא נמצאים בבית)

sperial אתה בטוח? ציינתי שהחשבון גבוה יותר כי חשבון החשמל מוגש בהערכה (שעון בבית שלי)

והוא נמוך ממה שרשום בשעון. (יש תוספת של כמה מאות שקלים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...