Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להביא (להביא = לרכוש) סאב. (נערכה כותרת ללא תוכן בניגוד לכללי הפורום)

KilleRCitY
שימו לב! השרשור הזה בן 3075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אתחיל בזה שאין לי מושג בכל העניין הזה של שמע, ומלא מביאים סאב ומגברים.. ואני גם רוצה להתחיל לשמוע באיכות מאשר להרגיש מוגבל ברמקולים שלי ,שאני יכול להגביר עד ווליום 40 כי מעל לזה, שומעים מזעזע.

מצבר: 65 אמפר

רדיו: הוזמן מאיביי בהמלצתו של אסף מהכנופייה, פרטים:

• Load Impedance:40HM
  • Max.Power Output:50W x 4CH
  • Power Requirements: DC 12-14.4V
  • FM Frequency Range: 87.5-108.0MHZ
  • USB Connector, USB have music into USB connect can to play
  • SD Card Slot, SD card have music into SD connect can to play
  • Panel Size:18.7cm x 5.7cm/7.36"x2.24"(approx)

רמקולים בדלתות: חדשים שהוחלפו מהסטוק שהיה, דגם: Pioneer TS-F1634R

קישור מאיפה שקניתי - לחיץ

רמקולים שבמגש מאחורה: הרמקולים שהיו כסטוק בדלתות , חיברתי אותם בצורה חפיפה מאוד..

אני רוצה להביא סאב, מגבר וכמובן לשמוע ברמה יותר איכותית וגם אם אפשר חזקה יותר...

מה מומלץ להביא קודם? סאב? מגבר? רמקולים? רמקולים למגש?

איזה סכומים שווה להשקיע?

עזרה תתקבל בהרבה הרבה תודה !

אשמח למישהו שיוכל לכוון אותי בהכל !

Suzuki Baleno 2002 1.6 - נמכרה | Mazda 6 Premium 2007 2.3 - נמכרה | VW Passat 2016 1.8T - נמכרה | VW Polo 1998 1.4 - נמכרה | Toyota Verso 2017 1.8 - לא נוהג | Mercedes C180 2019 - נוהג.. לאט ובפחד. | Lexus IS250 - נמכרה בכאב לב. | Hyundai Getz 2008 1.4 - דיילי לדיילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה רדיו סיני זול, אז זו ממש לא הדרך להתחיל ובטח לא ערובה לאיכות טובה, וכבר רשמתי לך לדעתי באחד השרשורים שלך שעדיף לקנות מכשיר בסיסי מחברה מוכרת כמו פיוניר וקנווד.

באופן דומה כתבתי לך גם שהרמקולים שרכשת אינם מתאימים ממש לעבודה עם מגבר, ורמזתי לכך שעדיף לרכוש סט קומפוננט.

עוד פרט שציינתי בעבר הוא ענין האיטום, לפחות משהו בסיסי (ראה דיון לאחרונה), כי בבלנו הפח דק במיוחד :wink:.

תחליט בבקשה על תקציב למהלך השדרוג.

תחליט בבקשה אם אתה מוכן לרכוש ציוד יד שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה רדיו סיני זול, אז זו ממש לא הדרך להתחיל ובטח לא ערובה לאיכות טובה, וכבר רשמתי לך לדעתי באחד השרשורים שלך שעדיף לקנות מכשיר בסיסי מחברה מוכרת כמו פיוניר וקנווד.

באופן דומה כתבתי לך גם שהרמקולים שרכשת אינם מתאימים ממש לעבודה עם מגבר, ורמזתי לכך שעדיף לרכוש סט קומפוננט.

עוד פרט שציינתי בעבר הוא ענין האיטום, לפחות משהו בסיסי (ראה דיון לאחרונה), כי בבלנו הפח דק במיוחד :wink:.

תחליט בבקשה על תקציב למהלך השדרוג.

תחליט בבקשה אם אתה מוכן לרכוש ציוד יד שניה.

מעריך מאוד את התגובה תום! תודה!

התקציב עומד באיזור ה2000 אבל אני מאמין שהוא יגדל ויגדל..

אני מעדיף לרכוש את האביזרים "חלק חלק" אחד אחרי השני ולא לקנות הכל במכה אחת כי זה חתיכת הוצאה..

מעדיף להתחיל עם משהו שהוא חובה, כמו לדוגמא רמקולים בדלתות שיהיו ברמה טובה ומשם להמשיך הלאה וככה לבנות סט שלם..

אני מוכן לרכוש יד חמישית אם צריך :D לא חייב יד ראשונה

אבל הסרט שלי זה איך לחבר את הכל..

לגבי הפח, אתה צודק.. הוא באמת דק וכבר עכשיו מרגישים את המוזיקה שחודרת דרך הפח..

אבל לא חושב שאשקיע באיטום בדלתות.. אני רק רוצה את המערכת הזו שתהיה לי כדי שאוכל להעביר אותה לרכבים הבאים בחיי והיא תהיה ה"השקעה הכי טובה שעשיתי"

הבלנו עצמה התכנון למשוך איתה עד סוף הנהג החדש שזה בערך עוד שנה וחצי אז אני לא חושב שאיטום יהיה משתלם במיוחד..

עריכה אחרונה על ידי KilleRCitY

Suzuki Baleno 2002 1.6 - נמכרה | Mazda 6 Premium 2007 2.3 - נמכרה | VW Passat 2016 1.8T - נמכרה | VW Polo 1998 1.4 - נמכרה | Toyota Verso 2017 1.8 - לא נוהג | Mercedes C180 2019 - נוהג.. לאט ובפחד. | Lexus IS250 - נמכרה בכאב לב. | Hyundai Getz 2008 1.4 - דיילי לדיילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו מה, צריך להזכיר לך לא לצטט הודעה אחת מעל? אתה כבר לא חדש בפורום.

התקציב הזה הוא ל"מכה הראשונית" או ארוך הטווח שהתייחסת אליו? האם הוא כולל עלות התקנה או שתבצע אותה בעצמך ובעזרת אסף?

כאמור, הייתי ממליץ להחליף את יחידת הראש במידה ואכן מדובר במכשיר סיני זול. מכשיר פיוניר שכולל גם דיבורית והזרמת מוזיקה BT (שתפתור אותך מרעשי האלטרנטור ותבטל הצורך בכבל או לחילופין יתאפשר לך הטענה וניגון בחיבור ישיר ל-USB) עולה כיום 500 ש"ח (נראה שהמחיר ירד קצת לאחרונה, אולי כי הדור החדש מגיע בקרוב). ויתור רק על פונקציית ה-BT תחסוך כ-150 ש"ח.

סט קומפוננט קדמי, חפש המלצות של Audio King לתקציב של עד כ-700 ש"ח (זה אומר שיש גם אפשרויות זולות יותר).

מגבר 4 ערוצים, מומלץ מאוד לחפש יד שניה, ולא להתפשר על מוצרי מדבקה. להקציב סכום דומה לנ"ל.

סאב בסיסי חדש יעלה בין כ-400 ל-600 ש"ח.

יש להקציב גם חלק מהסכום לטובת קיט התקנה או החלקים הנדרשים ברכישה נפרדת (כבלי מתח, פיוז, חוט רימוט, כבלי RCA, סופיות למיניהן).

כמובן שאפשר לקצץ קצת מכל דבר בלי לגרוע יותר מדי מהתוצאה הסופית וגם לראות מה יש כיד שניה שעשוי להוזיל מהעלות.

לגבי איטום, שוב, משהו בסיסי. מציע ליצור קשר עם מיכאל מהשרשור שנתתי לינק ולשמוע עלויות ואולי להשתתף ברכישה של החומר. יש שם איזכור לחומר זול שיספיק כדי לעשות לפחות שכבה אחת בדופן ולסגור את כל הפתחים הטכניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקתקציב עצמו הוא לארוך הטווח , אבל אני מאמין שעם הזמן הוא יגדל.. כרגע יש לי רק 600 שקלים לביצוע הפרוייקט

חודש הבא ה600 שקלים האלו יגדלו לאיזה אלפייה וככה אמשיך לאט לאט את הפרוייקט הזה..

את ההתקנה אני אנסה לבצע בעצמי, כיוון שלאסף אין ככ הרבה זמן בתקופה האחרונה ולא הייתי רוצה להטריד אותו סתם..

איך אני ידוע כמה וואט , RMS או כל הספקים אחרים לקנות?

אני פשוט לא מבין בכל ההגדרות הטכניות האלו..

ועוד שאלה, נניח ולא ביצעתי איטום לרכב שלי.. מה התוצאה שתהיה מכך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי לך בפרטי, לגבי כל ה"הגדרות הטכניות" - חיפוש.

בקצרה, ללא איטום יש פוטנציאל טוב לרשרושים ותהודות למיניהן כתוצאה מפעולת הרמקולים בדלתות.

איטום גם מאפשר לרמקולים לעבוד טוב יותר.

שוב, לא אמרתי להשתולל ולרכוש חומרים ייעודיים וליישם שכבות ע"ג שכבות, אלא להסתפק בחומרים תחליפיים (ובטוחים), שכבה בסיסית, סגירת פתחים טכניים ואולי חיזוק קל ישירות מאחורי הרמקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

אם כבר דיברתם על מגברים ורמקולים, אפשר להגביר רמקולים מקוריים של רכב חדש?

או שצריך להחליף אותם? על מה צריך להתסכל אם זה אפשרי בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי הרבה מאוד בfaq של הפורום, ועדיין לא הבנתי כלום באמת..

אני מחפש עוצמה חזקה וגם איכות.. במינימום מחיר כמובן.. אני לצערי גם לא יודע את המחירים..

נניח בשביל סאב, צריך כמה שיותר וואט?

ובשביל מגבר צריך כמה שיותר ערוצים..?

נניח וקניתי סאב, לאן אני מחבר אותו?

כנל גם לגבי המגבר.. לאן מחברים אותם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תתחיל לחסוך, אין טעם להתחיל לפרק ולהרכיב כל פעם את הרכב.

מגבר בסיסי של מותג סביר - 500-600₪.

סאב וופרים - מתחילים באיזור ה400-450₪ למשהו בסיסי יחסית ומגיעים גם לאלפי שקלים.

קומפוננט - יש סטים פשוטים באיזור ה250-300₪, עד סטים בעשרות אלפי שקלים.

מערכת - כמו שתום הציע, לקנות איזו פיוניר סבירה או קנווד. בלי בלוטות' - 400₪ בערך, עם 550-600₪.

כמובן שלעלויות האלה צריך לקחת עלויות נוספות כמו חומרי בידוד, כבלי RCA, כבלי מתח, פיוז וכו'.

אם הייתי בכל זאת מתעקש לעבוד בשלבים, הייתי כרגע מחליף את הרדיו דיסק למשהו איכותי ובפעימה הבאה מתקין קומפוננטים ומעביר את הרמקולים שקנית לאחור.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ישמח אם תגיד באיזה רכב מדובר?

דבר שני צריך לתכנן מראש תקציב למערכת:

בין 300 ל 400 לקיט התקנה שכולל חיווט ואזיקונים

רמקולים בין 300 ל 500 להתחלה

רדיו דיסק עדיף ללכת על משהוא טוב כי זה בעצם הבסיס של המערכת

בין 600 ל 800 לפחות

מגבר בין 700 ל 1000 למשהוא בינוני ולא זבל סיני

וסאב בין 700 ל 1000 למשהוא איכותי

לגבי רמקולים אחוריים אפשר להוסיף בהמשך

בידוד: לא חובה אבל מומלץ להוסיף לפחות 500 שקלים לבודד מעט את הדלתות ולמנוע רעשים

לא הרבה עבודה וגם ככה אתה מפרק את הדיפונים של הדלתות בשביל להחליף רמקולים.

התקנה מומלץ ללכת למתקין שיעשה עבודה טובה

בין 500 ל 1000

(קצר חשמלי לא מכוסה בביטוח הרכב)

ובסוף לבצע כיוונים

(עם זה אפשר לעזור לך בחינם בכל מפגש מרכז)

כל המחירים שרשמתי תקפים למוצרים חדשים ומשומשים.

לפי דעתי חוץ מרמקולים מומלץ לקנות הכל משומש כי המגבר והרדיו דיסק ניתנים להעברה בקלות לכל רכב אחר.

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תתחיל לחסוך, אין טעם להתחיל לפרק ולהרכיב כל פעם את הרכב.

מגבר בסיסי של מותג סביר - 500-600₪.

סאב וופרים - מתחילים באיזור ה400-450₪ למשהו בסיסי יחסית ומגיעים גם לאלפי שקלים.

קומפוננט - יש סטים פשוטים באיזור ה250-300₪, עד סטים בעשרות אלפי שקלים.

מערכת - כמו שתום הציע, לקנות איזו פיוניר סבירה או קנווד. בלי בלוטות' - 400₪ בערך, עם 550-600₪.

כמובן שלעלויות האלה צריך לקחת עלויות נוספות כמו חומרי בידוד, כבלי RCA, כבלי מתח, פיוז וכו'.

אם הייתי בכל זאת מתעקש לעבוד בשלבים, הייתי כרגע מחליף את הרדיו דיסק למשהו איכותי ובפעימה הבאה מתקין קומפוננטים ומעביר את הרמקולים שקנית לאחור.

לפי כל החישוב שאמרת , צריך להיכנס לתחום הזה עם מינימום 2000 שקל

אני באמת מתעקש לעשות הכל בשלבים , אין לי בעיה מבחינה של להתקדם צעד צעד ולפרק ולהחזיר את כל הרכב.. ככה אלמד עליו יותר :)

תודה רבה רבה!

אני ישמח אם תגיד באיזה רכב מדובר?

דבר שני צריך לתכנן מראש תקציב למערכת:

בין 300 ל 400 לקיט התקנה שכולל חיווט ואזיקונים

רמקולים בין 300 ל 500 להתחלה

רדיו דיסק עדיף ללכת על משהוא טוב כי זה בעצם הבסיס של המערכת

בין 600 ל 800 לפחות

מגבר בין 700 ל 1000 למשהוא בינוני ולא זבל סיני

וסאב בין 700 ל 1000 למשהוא איכותי

לגבי רמקולים אחוריים אפשר להוסיף בהמשך

בידוד: לא חובה אבל מומלץ להוסיף לפחות 500 שקלים לבודד מעט את הדלתות ולמנוע רעשים

לא הרבה עבודה וגם ככה אתה מפרק את הדיפונים של הדלתות בשביל להחליף רמקולים.

התקנה מומלץ ללכת למתקין שיעשה עבודה טובה

בין 500 ל 1000

(קצר חשמלי לא מכוסה בביטוח הרכב)

ובסוף לבצע כיוונים

(עם זה אפשר לעזור לך בחינם בכל מפגש מרכז)

כל המחירים שרשמתי תקפים למוצרים חדשים ומשומשים.

לפי דעתי חוץ מרמקולים מומלץ לקנות הכל משומש כי המגבר והרדיו דיסק ניתנים להעברה בקלות לכל רכב אחר.

סוג הרכב הוא סוזוקי בלנו 2002, אבל אני מתכנן להשקיע במערכת כיוון שהמערכת עצמה תעבור איתי לפחות ל5 רכבים הבאים..

לא הבנתי למה כולם שואלים אותי מה סוג הרכב.. זה באמת משנה איזה רכב זה?

אני לא רוצה לזרוק סתם מלא כסף על מערכת ,כי אני גם ככה די לחוץ בכסף.. אני לא נעזר בהורים שלי בכלום ואני גם לא אסלח לעצמי אם רק אעז לבקש..

הקטע הוא שאני רק רוצה להגיע לווליום ממש גבוה ולצלילים מאוד טובים ברכב, עד כדי כך שהרכב יירעד מרוב שהכל עוצמתי ונקי.

חבר אתמול בלילה הביא לי קישורים לקנות

http://www.wallashops.co.il/Mobile/Main#!/app/product/6LS54804

http://www.wallashops.co.il/Mobile/Main#!/app/product/6LS54821

לגבי ה6X9 אני ממש מתלבט אם לקנות , יותר נוטה לכיוון הלא.. אבל המגבר נראה לי סבבה, תום בעצמו אומר שזה מגבר שהוא זבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא בהכרח תוכל להעביר את המערכת ל5 רכבים הבאים.

או שזה ידרוש הרבה עבודה, נניח אם תרכוש רכב כמו קיה פיקנטו שיש לו רמקולים בגודל 4 אינץ' ואצלך עכשיו 6.5 אינץ', תצטרך לעשות בניות מיוחדות או לקמבן דברים.

מגבר ורמקולים - לא.

6X9 ממליצים לשים מאחור למי שרוצה השלמה של באס בלי לשים סאב וופר. ואם כבר 6X9 אז קנה פיונייר. היה לי את הדגם הבסיסי בקליאו עם הגברה של רדיו דיסק מקורי ונוראי וזה היה נשמע לא רע.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת טובה ועוצמתית לא צריך יותר מ:

מרדיו דיסק איכותי (פיוניר 80prs)

מגבר 4 ערוצים (דיגיטלי)

סט קומפוננט 2 חלקים (הרץ הי אנרג׳י)

סאב לפי הטעם האישי.

וכמובן שהכי חשוב

כיוונים כיוונים כיוונים

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...