Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוד שמש - בדיקת תקינות

bigbosf
שימו לב! השרשור הזה בן 3357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים . הדוד בדירה השכורה קצת צולע. בעל הבית החליף גוף חימום ושאר ירקות בתוך הדוד. לשם ההשוואה כמה זמן הדוד אמור להיות דלוק בכדי להספיק לשתי אנשים? אני אוהב מים רותחים שמשאירים את העור אדום. השותפה שלי מסתדרת עם מים שפויים יותר. דוד שדולק חצי שעה הספיק לה למקלחת של בערך 15 דק׳ , כאשר הברז לא סובב על עוצמת חום מקסימלית. לי אני בטוח שחצי שעה שדוד ידלוק לא יספיק מבחינת טמפרטורה או שהמים יגמרו תוך חמש דק׳. תכף אעשה ניסוי ואדווח. אשמח לעצות חברים. יש לקחת בחשבון שהטיפול שעשו בדוד זה לא מישהו מקצועי אלה איזה בן דוד כולבויניק שבעל הדירה משלם לו חמש שקל לשעה.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עדכון - הדלקת דוד לחצי שעה . המים הספיקו לחמש דק בלחץ. לא יודע אם יש השפעה לכך שנכנסתי להתקלח בערך 20 דק׳ לאחר שכיביתי את הדוד.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד בגודל רגיל (כ-200 ליטר) לא ניתן לחמם לרמה סבירה בחצי שעה. בזכות החמם המהיר המים בחלקו העליון היו חמים אבל ההמשך ידוע...

זה מידע בדוק? כי שאלתי כמה אנשים ואצלהם הדלקה בין רבע שעה לחצי שעה מספקת רבע שעה לפחות של מים רותחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שסיפר לך את זה, מספר סיפורים.... בקיצור, בולשיט.

בחורף - דוד רגיל (150 ליטר) יכול לספק מים חמים למקלחת של מקסימום 5-7 דקות בטווח הדלקה של 15-30 דקות. מים רותחים (כאלה שישאירו אותך אדום, לבקשתך) אתה צריך להדליק לפחות 45 דקות ובימים שאין שמש בכלל וממש ממש קר, שעה בכיף. הסיבה היא כפולה: גם עניין הטמפ' וגם עניין משך המקלחת (אתה מגדיל את כמות המים החמים בחלק העליון של הדוד).

כמובן - ככל שתתקלח בסמוך לכיבוי הדוד, תרוויח את המים החמים בחלק העליון של הדוד. כל זמן שתחכה, המים החמים למעלה יתערבבו עם המים הקרים למטה - ויהפכו פושרים ככל שיעבור יותר זמן.

אגב, דוד של 200 ליטר זה בד"כ דוד שתמצא באיזורים של דתיים בהם יש 5-6 נפשות (ומעלה) בדירה\בית.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שסיפר לך את זה, מספר סיפורים.... בקיצור, בולשיט.

בחורף - דוד רגיל (150 ליטר) יכול לספק מים חמים למקלחת של מקסימום 5-7 דקות בטווח הדלקה של 15-30 דקות. מים רותחים (כאלה שישאירו אותך אדום, לבקשתך) אתה צריך להדליק לפחות 45 דקות ובימים שאין שמש בכלל וממש ממש קר, שעה בכיף. הסיבה היא כפולה: גם עניין הטמפ' וגם עניין משך המקלחת (אתה מגדיל את כמות המים החמים בחלק העליון של הדוד).

כמובן - ככל שתתקלח בסמוך לכיבוי הדוד, תרוויח את המים החמים בחלק העליון של הדוד. כל זמן שתחכה, המים החמים למעלה יתערבבו עם המים הקרים למטה - ויהפכו פושרים ככל שיעבור יותר זמן.

אגב, דוד של 200 ליטר זה בד"כ דוד שתמצא באיזורים של דתיים בהם יש 5-6 נפשות (ומעלה) בדירה\בית.

איציק

תודה על המידע המעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תודה, אומנם אין לי בעיה בדוד, אבל מעניין מאוד לקרוא.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פחות מתחבר למים חמים,בת הזוג יותר.

קניתי אטמור קטן,עושה עבודה מעולה.

מה זה אטמור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל"ש ומבקש עזרה :

אצלי בבית יש צינור אחד של מים חמים, שיוצא מדוד השמש, ומתפצל לאחר מכן למספר צינורות שיוצאים למספר ברזים.

שאלתי היא כזו: אם אחבר אטמור לאותו צינור, ובהנחה שאפתח ברז מים אחד בכל פעם, האם יהיו לי מים חמים בכל הברזים ?

(יש לאטמור מכשיר חזק המיועד ללוח תלת פאזי, לי אין תלת פאזי).

כתהתקשרתי לאטמור, הם טענו שזה לא יעבוד, ואני צריך לעשות תלת פאזי ואז לקנות את הדגם הגדול.

מה דעתכם ? יעבוד ?

תודה

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אטמור דירתי (IN LINE) צריך להיות חזק מאוד, ולכן הוא דורש חיבור תלת פאזי.

האטמור הדירתי (למקלחת) הרגיל, בעוצמה של 5.5KW עושה עבודה טובה, אבל הוא מיועד לנקודה אחת בלבד - ואחרי הברז.

יש אטמור IN LINE של 3.5KW אבל הוא מיועד לכיורים ולא למקלחת ובטח שלא לכל הדירה (אגב - זרם מים יהיה לך, אבל הם לא יהיו חמים מספיק).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

הדוד חסר לסורו ועתה זמן המים החמים לאחר שעה של חימום עומד על 7 דק׳. בעל הבית קיבל התרעה ביום רביעי ומנצל את טוב הלב שלי בכך שהתנה את התיקון בכך שלא ירד גשם/ יהיה קר מדי. מצד אחד אני מבין את החשש לחיי אדם. מצד שני כל מקלחת הפכה לפרויקט. מה הייתם עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוד חסר לסורו ועתה זמן המים החמים לאחר שעה של חימום עומד על 7 דק׳. מצד שני כל מקלחת הפכה לפרויקט. מה הייתם עושים?

מקלחת של 7 דק' עד יעבור זעם ויסדרו את הדוד הסורר.

למה צריך יותר מ7 דק' למקלחת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...