Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות אחזקה לפולקסווגן גולף MK4 שנת 2001 מנוע 2000 סמ"ק אוטומט

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 3540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שנתיים דודה שלי החליטה להיפרד מרכבה האהוב ששירת אותה נאמנה מעל לעשור. מכיוון שמדובר ברכב שנסע רק 73K ק"מ וכל עברו ידוע לנו לכן החלטנו לשמור אותו במשפחה, בדומה לקורולה של סבא שלי שגם עלייה פתחתי שרשור עלויות אחזקה. הרכב טופל רוב חייו במוסך מורשה פליקס כאשר בשנתיים האחרונות הוא עבר למוסך כללי בראשון לציון ובשנתיים שהרכב היה בבעלותנו הרכב טופל אצל רון.

טיפול ראשון (מיד כאשר רכשנו את הרכב) כלל החלפת שמן מנוע + פילטר, פלאגים ופילטר אוויר ומזגן + החלפת קולר גיר לדגם משופר בהמלצת רון. סה"כ עלות 2800 ש"ח.

במהלך השנה הראשונה הייתה תקלה נוספת, הרכב נכבה באמצע נסיעה וסירב להניע. לאחר דיאגנוסטיקה קצרה בשטח התגלה שהאלטרנטור לא מטעין. רון כרגיל שיחק אותה ולמזלנו זה הסתיים בהחלפה של הכבלים שמקשרים בין האלטרנטור למצבר ולא החלפת אלטרנטור כמו שחששתי. מבחינת עלות יצא 250 ש"ח.

כלומר סה"כ עלות אחזקה בשנה הראשונה של כ-3K ש"ח.

בשנה השנייה התקלות לא הפסיקו. בטיפול השנתי צצו 2 תקלות לא צפויות מעבר להחלפת שמן מנוע ופליטר. הוחלפו זרועות הגה ותותבים למשולשים. בנוסף הוחלף רדיאטור, טרמוסטט ופלאנג'. סה"כ עלות 3700 ש"ח.

לא חלפה לה חצי שנה והרכב נתקע עקב התחממות. משאבת המים החליטה שהגיעה זמנה, על הדרך עשינו טיימינג ורצועת אביזרים. סה"כ 2600 ש"ח.

כלומר סה"כ עלות אחזקה בשנה השנייה של כ-6300 ש"ח.

הפרש המחירים בין קניה ומכירה עמד על 5K ש"ח, כלומר 2.5K ש"ח בשנה ירידת ערך.

ולכן סה"כ הרכב עלה לנו כ-7K ש"ח (תיקונים + ירידת ערך), נעגל ל-10K ש"ח למי שרוצה להכניס גם ביטוח ואגרה.

לסיכום, אחד הרכבים הכי לא אמינים ששירתו את המשפחה (הגרוע מכולם היה אופל אומגה שבשנה קלנדרית אחת נכנסה כ-5 פעמים למוסך). אני מאמין שנפלנו על תקופה בעייתית של הצטברות של בלאי, אם היינו מחזיקים את הרכב עוד שנה עד שנתיים אני מאמין שהממוצעים היו יורדים. בנוסף לאמינות הירודה יש את עניין צריכת הדלק המוגזמת (1:9, נסיעה עירונית בלבד) ואופי נהיגה שלא כל בני הבית התחברו אליו (תגובות איטיות של הרכב, מתלים שראו ימים יפים יותר) ולכן הוחלט להעמיד את הרכב למכירה והוא נמכר עם 81K ק"מ.

המחליפה שנבחרה היא קיה סיד 2011 עם 25K ק"מ.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה... אחרי הכל מדובר ברכב בן 13-14 (!!), לא צחוק.

עם אופי הטיפולים של המוסכים בישראל, אין פלא שמערכת הקירור התפוררה לחלוטין. החומציות הגבוהה שקיימת במערכת פשוט "גומרת" כל חלקה טובה. אם היו מקפידים על החלפות בזמן ו***שטיפה יסודית של מערכת הקירור*** הרדיאטור היה יכול להיות במצב חדש (וגם המשאבה).

בנוגע לתותבי מהשולשים - וואלה, לא מכיר את הדגם מספיק טוב בשביל לדעת האם מדובר בבלאי של זמן (גומי מתפורר) או בלאי של תכנון כושל (יחסי). בגדול, כל רכב אחר בגיל כזה, שנוסע ק"מ ממוצע של 15K ק"מ בשנה, היה מגיע מזמן לאיזור ה 200K ק"מ, ולכן זה יחסית סביר (לדעתי).

זרועות הגה זה כבר סיפור אחר, ולא סביר שיפתחו בלאי בק"מ כזה - אבל יכול לקרות... (אולי רגישות שקיימת בדגמים האלו, אולי סתם ביש מזל... לא יודע).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק ענין קטן אחד, 9 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית בלבד זה דווקא נתון לא רע בכלל.

לא רע ?? זה אפילו טוב.

הייתי מגרד 6-8 קמ לליטר במכוניות אוטומטיות בנפח של 1600/1800/2000 סמק, כך ש 1:9 לרכב עםמנוע 2000 סמק זה מצויין.

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עלה הקולר גיר + עבודה? - זה תחזוקה מונעת.

צריכת הדלק ממש בסדר, על מה אתה מלין?

קולר גיר, משאבת מים, זרועות הגה, תותבים למשולשים, רדיאטור..... העיקר הקילומטראז נמוך? הרכב שלי במצב פי אלך יותר טוב ואין לי סיכוי למכור אותו בגלל הקילומטראז'.

מה שאני אומר זה שרכב צריך להימדד לפי המצב המכאני ולא פחות החיצוני, המשקל שנותנים כאן לקילומטראז' הוא מנופח בלשון המעטה.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל אלו שמסתנוורים מקילומטרז נמוך , תקראו ותשכילו.

קילומטראז' נמוך בהחלט יכול לשמש כפרמטר, בתלות בגיל הרכב.

ברור שרכב בן 13 שנים כמו ברכב המדובר, יהיה בלאי ללא קשר לקילומטראז'.

מה שצרם לי קצת, זה השנתיים במוסך כללי. מישהו בכל זאת ניסה לחסוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנתיים במוסך כללי- קצת התחשבות...המחירים במוסך מורשה מטורפים, מתבקש לברוח במהירות האפשרית, הם גורמים לך לחשוב שמה כבר יכול לקרות שיעלה יותר ממחירי הטיפולים שם.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה לענות לכולם.

לעניין צריכת הדלק, יש לי בבית מאזדה 6 2008 (אותו נפח ומשקל גדול יותר) וקורולה 93 (מנוע קטן יותר אבל רכב ישן יותר) שמצליחות להוציא צריכת דלק בערך אותו הדבר ומכאן באה האכזבה (ואני בכלל לא משווה לאופל אסטרה ברלינה 1.4 טורבו שידועה כשתיינית אבל עדיין הרבה יותר חסכונית).

כנראה שאמות המידה שלנו שונות, אני מניח שזה נובע בעיקר מהעובדה שאני נוסע ביום יום כמו סבתא, לא רואה סיבה למעוך את הדוושה ברכב משפחתי עם תאוצה שנמדדת עם לוח שנה (ברכבים "מעניינים" כמו המיאטה שהייתה לי זה כבר סיפור אחר), במיוחד כשנוסעים בעיר שכל 200 מטר בממוצע יש רמזור.

מיץ פטל, העלות הייתה באזור 1500 ש"ח אם אני זוכר נכון. בכל הרכבים שלי אני כל טיפול משתדל לעשות משהו אקסטרה כתחזוקה מונעת.

ספרינג, אני ממש לא מסכים עם מה שאתה רושם, יש לי בבית רק רכבים עם ק"מ מצחיק ועד היום זה הרכב הראשון ש"נפלתי" אתו. כל השאר הפגינו אמינות מדהימה ולכן זה לא מדגם מייצג (וגם לדעתי הרכב הזה לא היה כזה נפילה אלא פשוט שילוב של רכב לא הכי אמין בעולם עם תקופה בעייתית).

פאסאט, כפי שכבר רשמתי החזקתי רכבים בגיל הזה (המאזדה מתקרבת בצעדי ענק), אני מקבל תקלות פה ושם בהבנה אבל קריסה כזו טוטאלית של כל רכיבי מערכת הקרור בשנה אחת זה לא הגיוני. אני מזכיר לך שמדובר ברכב שכל חייו עבד על נוזל יעודי (G12 עם כמה פלוסים שתרצה) ושניתן לספור על 2 ידיים את מספר הפעמים שיצא מגבולות גוש דן (שירת את דודה שלי 12 שנה כל בוקר על קו ר"ג-ב"ב).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להחליף נוזל קירור G12 גם עם 200 פלוסים, כל עוד לא תשטוף את מערכת הקירור לחלוטין מנוזל ישן, אתה אבוד.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה... אחרי הכל מדובר ברכב בן 13-14 (!!), לא צחוק.

עם אופי הטיפולים של המוסכים בישראל, אין פלא שמערכת הקירור התפוררה לחלוטין. החומציות הגבוהה שקיימת במערכת פשוט "גומרת" כל חלקה טובה. אם היו מקפידים על החלפות בזמן ו***שטיפה יסודית של מערכת הקירור*** הרדיאטור היה יכול להיות במצב חדש (וגם המשאבה).

אתה צודק ב-100 אחוז.

איציק

הייתה ברשותיי גולף שנת 2000 ושום תקלה שתיאר פותח האשכול לא הופיעה גם אחרי 140K. הרכב נמכר לחבר עם 50-60K ככה שאני יודע בדיוק מה עבר הרכב.

ב-110K אני החלפתי לחבר את נוזל הקירור והמערכת הייתה נקייה כמו ביום שהרכב עלה לכביש.

הרכב טופל על-ידי בנוזל קירור מקורי וככה גם בהמשך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להחליף נוזל קירור G12 גם עם 200 פלוסים, כל עוד לא תשטוף את מערכת הקירור לחלוטין מנוזל ישן, אתה אבוד.

באילו נסיבות יש לבצע שטיפה יסודית?

הרכב שלי כמעט בן 4.5 שנים, 30K ק"מ. מטופל רק במורשה. הנוזל המקורי נראה כמו חדש, עד היום לא היה צורך להוסיף, ולא הוחלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...