Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורית D מהבהבת ברנו סניק

bonbon3
שימו לב! השרשור הזה בן 5606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום הבחנתי שנורית הD מהבהבת והאוטו נוסע על הילוך קבוע אחד.

פתחתי את מכסה המנוע וגילתי נזילת מים חזקה איפה שמורכב הטרמוסטט(החלפתי לפני יומיים אצל המוסכניק שלי..כנראה לא סגר את הברגים טוב) בתוך הצינור של המים והכל נזל על חוטי החשמל שנמצאים למטה...

לאחר משחק בחוטי חשמל(הלא חשופים) הבעיה חוזרת ונעלמת לסירוגין.

יש מצב שהמחשב של הגיר הלך?? מה בדיוק נמצא למטה שם?

אודה לכם לתשובה מהירה אני די לחוץ על התקלה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהגיר נכנס למצב של הגנה עצמית,

והוא מנסה למנוע נזק נוסף לגיר.

אני מאוד מקווה שלא נגרם נזק השאלה אם ממש מתחת יושב המחשב של הגיר?

אם כן אני מעלה את המוסכניק על טיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון.

הלכתי היום למוסכניק.(עדיין לא שיגרתי אותו לירח) הוא תיקן את הנזילה ובמשך שעה וחצי יבש בעזרת לחץ אויר וספריי מגעים את איזור המחשב של הגיר (לדבריו הקופסא השחורה בתמונה היא המחשב של הגיר).

הבעיה לא נפתרה ועכשיו גם נדלקה המנורה של הגיר בנוסף להבהוב של הD. הוא אמר שאחרי כמה שעות שהעסק יתייבש,אני אוציא את המגעים של המצברים (כדי לעשות RESET למחשב) ואז ההכל יסתדר.

עברו כמו שעות...עשיתי RESET...לא יסתדר.

בתור הנדסאי אלקטרוניקה אני יודע שמגע מים עם חשמל יוצרת קורוזיה על מעגלים חשמליים..אולי יש מצב שהמחשב ניזוק בצורה בלתי הפיכה?

אני מוסיף תמונות מה שלדעת המכונאי ,מדובר במחשב של הגיר. מתנצל מראש על איכותם.

1.JPG2.JPG 3.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי התחיל פסטיבל מספרי הסיפורים?

צמות חשמל בתא המנוע אמורות להיות אטומות לנוזלים, כמובן שיתכן כי מחברי חשמל או רתמות חשמל במצב לא תקין ובכל זאת יחדור רטיבות למחברי החשמל.

התמונה לא כל כך ברורה אך זה לא נראה כמו יחידת בקרה קלאסית של תיבת הילוכים או של שום דבר אחר למעשה.

כדאי שתכנס למוסך שיש לו סורק תקלות (שיודע לדבר ברנואית) כדי שיאתר את התקלה ללא ניחושים, לחץ אויר, ספרי מגעים או ביצוע RESET למחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי התחיל פסטיבל מספרי הסיפורים?

צמות חשמל בתא המנוע אמורות להיות אטומות למים או לנוזל קירור, כמובן שיתכן כי מחברי חשמל או רתמות חשמל במצב לא תקין ובכל זאת יחדור רטיבות למחברי החשמל.

התמונה לא כל כך ברורה אך זה לא נראה כמו יחידת בקרה קלאסית של תיבת הילוכים או של שום דבר אחר למעשה.

כדאי שתכנס למוסך שיש לו סורק תקלות (שיודע לדבר ברנואית) כדי שיאתר את התקלה ללא ניחושים, לחץ אויר, ספרי מגעים או ביצוע RESET למחשב.

היי דניאל תודה על התשובה.

חקרתי את הקופסא ואכן יוצא ממנה צמה של חוטים חשמלים (6-7 במספר) אז אולי (אין לי מושג) יש שם סוג של בקרה חשמלית?

לגבי הסורק תקלות זה רק במוסך המרכזי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מוסך של רנו יכול ויש גם מספר מוסכים כללים שיש להם סורק תקלות שיעשה את העבודה, בצע חיפוש בפורום לבעלי מקצוע מומלצים ובדוק גם את השרשור הזה באוף-טופיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מוסך של רנו יכול ויש גם מספר מוסכים כללים שיש להם סורק תקלות שיעשה את העבודה, בצע חיפוש בפורום לבעלי מקצוע מומלצים ובדוק גם את השרשור הזה באוף-טופיק.

היי דניאל שוב תודה.

האמת די התקשתי למצוא מוסך טוב בירושלים (למה אין סניף לבני.ל בי-ם :( ) המוסכניק שלי ביעס אותי לגמרי.

אשמח אם מישהו ימליץ לי על אחד כזה (רק לא על המוסך המרכזי של חיים לוי...שלכל שאלה שם הם רוצים 300 ש"ח בדיקה...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז ככה...

זוכרים את הסיפור עם המוסכניק שלי?

עוד באותו היום הוא פתח את הקופסא השחורה הזאת שנמצאת מעל הגיר ובפנים נמצא מעין בורר גיר חשמלי (שזז עם הזזת הידית של הגיר). הוא היה מוצף במים!:x (מהנזילה...)

אגב אני מאמין וחושב שהבורר הזה עשה הרבה בעיות לגירים האוטומטים של רנו (ואולי סתם אנשים שיפצו גירים שלא לצורך)

לאחר ניקוי יסודי+ריסוס ספריי מגעים התקלה נפתרה..לשבועיים+-. (הנורית נדלקת באמצע נסיעה בשילוב מכה חזקה מהגיר..לא נעים)

האמת אין לי כבר כוח לחזור למוסך(למרות שהוא אשם מלחתחילה שלא חיזק את הצינור מים כיאות) ואני חושב לפתוח את הדבר הזה שוב ולנקות אותו בעצמי בצורה יותר יסודית.

האמת מחיפוש ברחבי האינטרנט לא מצאתי בורר כזה ואני די חושש לשמוע את המחיר של הדבר הזה מהיבואן המרכזי...

האם מישהו מכיר את החלק הזה? היכן ניתן להשיג אותו לא דרך היבואן?

2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהמכלולים הנ"ל זהים ברנו מגאן בעלת אותו מנוע וגיר, אם קיימת, ואם כן לא נדירה במגרשי הרכב לפירוק. בקר בפירוקית הרכב הקרובה לביתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק חדש אצל היבואן (לפחות בפג'ו סיטרואן) עולה 315 + מעמ + עבודה.

לא משהו שכדאי במיוחד לחפש בפירוקיות...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק חדש אצל היבואן (לפחות בפג'ו סיטרואן) עולה 315 + מעמ + עבודה.

לא משהו שכדאי במיוחד לחפש בפירוקיות...

איציק

היי איציק האם אנחנו מדברים בוודאות על אותו חלק לגיר אוטומט? :shock:(זה נראה כמו מחשב קטן שמחובר אליו חוטים ). והאם הוא נמכר אצל היבואן ממש קופסא קומפלט?

כי אם כן אני רץ עכשיו לקנות את החלק הזה אצל היבואן.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלק נקרא מתג רב-תיפקודי וכדי לכוון אותו צריך רק רב מודד. את הסורק מחברים כדי למחוק תקלות ולאפס את מחשב הגיר. אני מניח שאם תתעניין בעוד מוסכים מורשים לגבי העבודה הזו תקבל אולי מחיר יותר זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...