Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה שקרה לי בזמן בדיקת התנהגות של הרכב...

dodo
שימו לב! השרשור הזה בן 7428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקי, הרכב הוא דייהטסו שרייד שנת 97 מצב טוב (לא יודע אם זה משנה אבל עדיין)

החלטתי לבדוק קצת איך הרכב מתנהג, מצאתי לי מגרש גדול וריק והתחלתי בנסיונות.

לאחר כמה תרגולים מוצלחים (תת היגוי בעיקר) שמתי לב שאני פשוט לא מצליח להכניס את הרכב להיגוי יתר. חשבתי שזה אולי כי אני מפחד להיות אגרסיבי, אז נתתי הרבה גז, הפניה חדה עם ההגה, ולחיצה החלטית על הברקס, עכשיו הרכב נכנס לדריפט של ארבע גלגלים (נראה לי) ואני, שממש לא הבנתי מה קורה, נתתי לו להמשיך תוך כדי היגוי נגדי ולחיצה חזקה על הגז. פתאום, אני מרגיש שהחלק הימני קדמי של האוטו צונח, חזרה לי השליטה ועצרתי.

אני יוצא מהאוטו, הצמיג הקדמי ימני (כיוון ההחלקה היה ימינה) יצא מהחישוק וכל האויר יצא.

מוזר...

אני מחליף גלגל ויוצא מובס לדרכי הביתה.

עכשיו,

מסקנה ראשונה - ללכת לקורס לנהיגה מתקדמת.

והשאלה - מה בדיוק קרה שם?

ראיתי שהיה שם בור ביוב קטן, אולי הוא גרם לזה?

או אולי לחץ אויר נמוך?

תודה לכל העוזרים

תום

כל חור שחור בלילה.... גם אגזוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תום,

אני חושב ששאלת וענית בעצמך על כל השאלות.

1. קורס נהיגה מתקדמת ילמד אותך למה / כמה / איך / מתי - הרכב עושה משהו, ואיך להתמודד עם זה, וכמובן גם תתרגל מצבים שונים בכדי שתוכל להכירם.

2. עם לחץ האוויר בצמיג היה מתחת ל- 10PSI לפני שהתחלת, סביר שבמצב כזה תחת עומס גבוה, יתקלף הצמיג מהחישוק.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, אני אעזור כוח וכסף ואלך לקורס כזה בזמן הקרוב.

ועל הדרך רצוי גם להחליף רכב למשהו יותר ספורטיבי ,כדי שניתן יהיה למצות חלק מהדברים הנילמדים . 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי ליצור היגויי יתר צריך להיות יותר עדינים!!!

"לחצתי על הגז עד הסוף ואז לחצתי ברקס בהחלטיות" זו דרך בטוחה לכישלון...

כדי ליצור היגויי יתר צריך ליצור את העברות המשקל בהדרגה... לנסוע מהר (לא כל כך מהר) לעזוב את הגז ואז להוסיף ברקס עם רגש!!! צריך להבין את כל הדברים האלו ולנסות עד שמצליחים... לא חייבים להיות אגרסיביים כדי לגרום להיגויי יתר.

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי ליצור היגויי יתר צריך להיות יותר עדינים!!!

"לחצתי על הגז עד הסוף ואז לחצתי ברקס בהחלטיות" זו דרך בטוחה לכישלון...

כדי ליצור היגויי יתר צריך ליצור את העברות המשקל בהדרגה... לנסוע מהר (לא כל כך מהר) לעזוב את הגז ואז להוסיף ברקס עם רגש!!! צריך להבין את כל הדברים האלו ולנסות עד שמצליחים... לא חייבים להיות אגרסיביים כדי לגרום להיגויי יתר.

לא תמיד זה נכון,

ישנן מכוניות שרק פרובוקציות מכוונות ואגרסיביות יגרמו בהן להיגוי-יתר, וישנן מכוניות שמראש מכוונות להיגוי-יתר, ולכן כל הפניה חדה של ההגה תביא את הזנב החוצה.

מובן שבלימה חזקה עד כדי נעילת גלגלים לא תביא להיגוי-יתר...

דני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית בשכל שניסית במקום מבודד,אבל עדיין-גם הגורם הפיננסי משחק תפקיד-חבל על הצמיגים ועל עוגמת הנפש.

בכל מקרה,לסיכומו של עיניין-ע"מ למנוע שוב פעם נזק מיותר לרכב,הקפד על לחץ תקין בצמיגים,דאג לשפר את כישורי הנהיגה שלך ואכן,לא יזיק "ללמוד" על רכב מתאים יותר.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ברצונך להפוך את רכבך לרכב שבו יש נטייה גדולה יותר להיגויי יתר, כל שעליך לעשות הוא: בכיוון הפרונט הבא שלך פנה בנימוס אל המכוון ובקש ממנו שיכוון את הcumber ואת בcuster בזוויות הכי גדולות שניתן לפי הוראות היצרן, ולא איפו-שהו באמצע... הצלחה מובטחת!

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ברצונך להפוך את רכבך לרכב שבו יש נטייה גדולה יותר להיגויי יתר, כל שעליך לעשות הוא: בכיוון הפרונט הבא שלך פנה בנימוס אל המכוון ובקש ממנו שיכוון את הcumber ואת בcuster בזוויות הכי גדולות שניתן לפי הוראות היצרן, ולא איפו-שהו באמצע... הצלחה מובטחת!

כן, בדייהטסו שרייד... קודם כל הבוחן יסתכל עליו במבט של "מי זה האידיוט הזה?" ואח"כ יכוון לו בדיוק כמו שהוא היה מכוון לפני זה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאחר שישחקו לו כתפי הצמיגים בעוד מס' חודשים, תסכים לקבל עליך את עלותם.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה תהיה אחראי לזה שבלימת החירום הבאה שלו תסתיים בצלחת ...

למישהו שרק בתחילת דרכו בתחום הנהיגה המתקדמת, הייתי מציע רק ואך ורק דבר אחד - שיפור הידע ומיומנויות הנהיגה, נקודה.

כל משחק עם האוטו ו/או ניסוי וטעייה יסתיימו ברע !!

דני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...