Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסדרי חניה בתל אביב, בערב...

JMG
שימו לב! השרשור הזה בן 6532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

במוצאי יום העצמאות האחרון, נסעתי לתל אביב, וחניתי בחניה שעל הטיילת, ישר אחרי הפניה ימינה מרחוב אלנבי...

החניה הייתה מסומנת בכחול-לבן, אבל ללא שלט שציין את שעות החניה בתשלום...

חבר שלי, הפחיד אותי, ואמר לי שבתל אביב, גם אחרי 20:30 גוררים רכבים, אם אין עליהם תו חניה, ולכל הפחות נותנים דו"ח...

אז השאלות הן:

1) האם בימי חול, יש שעה מסויימת שאחריה כבר בטוח אין פקחים/גוררים?

2) האם יש צורך לשלם על חניה גם בסופ"ש (שישי בערב)?

3) במידה ולא מצויין שעות חניה, מאיזה שעה אין כבר צורך לשלם?

תודה מראש!

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. חניה בכחול-לבן בה צויין בתחילת הרחוב שלט המגדיר חניה לדיירי הרחוב בלבד - יש לעקוב אחרי הוראות השלט, בהחלט נותנים דוחות על חניה באיזורים כאלו (100 ש"ח) בכל השעות.

הערה: השלט תקף לצד הרחוב בו הוצב.

2. במקום בו החניה אסורה (אדום לבן, מעבר חציה, על המדרכה וכו' וכו') - קיימת אכיפה כולל גרירה במשך כל שעות היממה וכל ימי השבוע, ראו הוזהרתם.

הקנסות עלו ואפילו חניה פשוטה באדום לבן עולה כיום 250 שקל (לא כולל גרירה)

3. בכחול-לבן ללא שלט מיוחד, אפשר לחנות:

א. חופשי בכל השעות והימים עם תו חניה של אותו איזור בלבד.

ב. בימי חול החל מהשעה 19:00 ועד 9:00 למחרת, חופשי ללא תשלום.

ג. ביום שישי/ערב חג החל מ-13:00 עד ליום א' או יום החול אחרי החג, ב-9:00, חופשי ללא תשלום.

ד. בשעות האחרות (שעות העסקים המקובלות, 9:00-19:00, ויום שישי עד 13:00) עם כרטיס חניה, ואסור לשים יותר מ-3 כרטיסי חניה ביחד. (כלומר מקס' 3 שעות ברצף)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

אז השאלות הן:

1) האם בימי חול, יש שעה מסויימת שאחריה כבר בטוח אין פקחים/גוררים?

2) האם יש צורך לשלם על חניה גם בסופ"ש (שישי בערב)?

3) במידה ולא מצויין שעות חניה, מאיזה שעה אין כבר צורך לשלם?

תודה מראש!

1) רשמית אין דבר כזה , אתה יכול לקבל דו"ח גם ב 12 בלילה.

2) גם בסופשבוע צריך לשלם על חניה .

3) אין דבר כזה , בכל שלט שיש שם תמרור של חניה לתושבי האזור בלבד , מצויין שעות.

כמה דברים נוספים:

בכחול לבן לא גוררים אף פעם.

יש כמה סוגים של כחול לבן וזה נורא תלוי בתמרור שנמצא בתחילת הרחוב בצד בו אתה חונה , תמיד כדאי לקרוא מה הם אומרים.

כמעט ואין חניה חינם בתל אביב למעט מקומות בו החניה אסורה בשעות מסויימות (אפור אדום, חניית נכים לשעות מסויימות וכיו"ב) בשעות שלא אסור , מותר.

יש מעט מאוד מקומות בתל אביב עם חניה אפורה שלא צריך לשלם שם כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי היא כזאת.

אם יש חניון עם סימון כחול לבן, כאשר בסוף החניון יש שלט שרשום שהחניה בתשלום ובלה בלה בלה. לאחר שממשיכים פנימה לתוך רחוב מגורים, נגמר הסימון של הכחול לבן. קיבלתי שם דוח של 100 שקל שהחניתי על שביל בין בתים (ממש בין העצים החניתי) ללא כל סימון של כחול לבן, כאשר חשבתי שהשלט מתייחס לחניון בלבד.

האם הקנס מוצדק?

הימים הקשים חלפו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתל אביב החוקים שונים קצת ממה שהוסבר פה.

סימון כחול לבן - חניה בין השעות 07:00-17:00 מותרת לבעלי תו חניה אזורי או כרטיסי חניה - עד 3 שעות.

בין השעות 17:00-07:00 מותרת החניה לבעלי תו חניה אזורי בלבד.

גרירות מתבצעות עד השעה 02:00.

בכל מקרה, עדיף תמיד לחנות בכחול לבן ולקבל קנס של 100 שקל מאשר אדום לבן ולקבל 250 ש"ח קנס ועוד תשלום של 260 שקל על גרירה.

אבירם: אני מציע שתבדוק לפי מספר הסעיף שכתוב לך בדוח אם הוא באמת מתאים למקום בו חנית. אולי יש שם תמרור שפספסת שתקף גם אם אין סימון על המדרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון מה שאתה אומר , אתה טועה ומטעה.

צריך לעקוב אחרי הכתוב בתמרורים, יש תמרורים שאומרים בפירוש שהחניה בכל שעות היום והלילה היא לתושבי האזור בלבד ועם כרטיסי חניה ויש כאלה שמסייגים את החניה רק לשעות מסויימות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי, אני גר באזור כבר הרבה שנים ומעולם לא נתקלתי בתמרורים כאלה שמגדירים שעות לאזור חניה כחול לבן.

התמרורים שאתה מדבר עליהם מוצבים באזורים בהם אסורה החניה בשעות מסויימות וזאת מפני שהם מסומנים באדום-לבן.

אשמח אם תאמר לי איפה מוצב תמרורבתל אביב על כחול-לבן שאומר אחרת ממה שהסברתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מקומות.

אדרבא , ברחוב שאני גר אפשר לחנות בשני צידי הרחוב , אחד מהם יש תמרור כזה ואחד תמרור אחר .

אתה רואה שם את הפקחים בקביעות עוברים ב 21:00 ומחלקים דוח"ות רק בצד אחד של הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. חניה בכחול-לבן בה צויין בתחילת הרחוב שלט המגדיר חניה לדיירי הרחוב בלבד - יש לעקוב אחרי הוראות השלט, בהחלט נותנים דוחות על חניה באיזורים כאלו (100 ש"ח) בכל השעות.

הערה: השלט תקף לצד הרחוב בו הוצב.

2. במקום בו החניה אסורה (אדום לבן, מעבר חציה, על המדרכה וכו' וכו') - קיימת אכיפה כולל גרירה במשך כל שעות היממה וכל ימי השבוע, ראו הוזהרתם.

הקנסות עלו ואפילו חניה פשוטה באדום לבן עולה כיום 250 שקל (לא כולל גרירה)

3. בכחול-לבן ללא שלט מיוחד, אפשר לחנות:

א. חופשי בכל השעות והימים עם תו חניה של אותו איזור בלבד.

ב. בימי חול החל מהשעה 19:00 ועד 9:00 למחרת, חופשי ללא תשלום.

ג. ביום שישי/ערב חג החל מ-13:00 עד ליום א' או יום החול אחרי החג, ב-9:00, חופשי ללא תשלום.

ד. בשעות האחרות (שעות העסקים המקובלות, 9:00-19:00, ויום שישי עד 13:00) עם כרטיס חניה, ואסור לשים יותר מ-3 כרטיסי חניה ביחד. (כלומר מקס' 3 שעות ברצף)

מבין כל מה שנאמר כאן, זה הדבר הכי נכון ועדכני !

יניב ה, בת"א גם אני לא ראיתי שלטים כאלו, אבל במקומות אחרים (פה בנתניה למשל) יש !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב היקר, אני גר כמעט 24 שנים בת"א, וב-10 שנים האחרונות, יותר מ-80 אחוזים מכלל הרחובות מופיע שלט שמציין: "הסדרי חניה חדשים, החניה מוסדרת באמצעות תו חניה איזורי (מספר האיזור לצורך העניין) משעה 9 בבוקר ועד 17 אחה"צ, ומ-17 עד 9 בבוקר ליום למחרת רק למי שיש את תו החניה האיזורי".

זה אומר: ברוב הרחובות בתל אביב שמופיע שלט שמסוגנן כך, אל תתפוס אותי במילה לגבי הניסוח, מותר לך להחנות באמצעות כרטיסי חניה\איזי פארק משעה 9 בבוקר ועד 17 אחה"צ. כאשר השלט הנ"ל אינו מופיע - בכל מקרה אתה חייב לשים את כרטיסי החניה או האיזי פארק עד שעה 19 בערב ומשעה 19 ואילך, החניה חופשית לכולם, לא רק למי שיש את תו האיזור.

אתה בטוח שאתה גר בתל אביב?...

ליאור

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין כל מה שנאמר כאן, זה הדבר הכי נכון ועדכני !(כבר הסקנו שאין כזה דבר "הכי נכון")

יניב ה, בת"א גם אני לא ראיתי שלטים כאלו, אבל במקומות אחרים (פה בנתניה למשל) יש !

כמו שבטח ראית אני דיברתי על תל אביב:)

לגבי מה שאתה מצטט, לא תקף לגבי תל אביב. שעות החניה שונות (ואני אתקן מעט את דבריי לאור דבריו של שלומי) ובחלק מהמקומות אסורה כלל החניה בשעות הלילה למעט בעלי תו אזורי.

הכי נכון זה לוודא את הדברים בכל רחוב ורחוב על פי התמרור שמוצב בכניסה לאותו רחוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוך.. מתי הסדרי החניה הללו יגיעו כבר לעיר העולם השלישי נהריה.. מתי...

אם רק הייתם רואים מה הולך פה, אם רק...

חונים ברחוב חד סיטרי, בשתי צידי הרחוב, כשמשתי הצדדים יש אדום לבן, חניה בידיוק על מעבר חציה, חניה עם כל התחת בחוץ (ועוד ברחוב הכי ראשי בנהריה, שדרות הגעתון)... פשוט גועל נפש, צריך לסוע בתימרונים מימין לשמאל, כמו התחמקות ממכשולים.

I Ride Because I Really Like Dessert

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יותר פשוט לשלם 12 שקל לחניון? (טוב, נו, 18 שקל)...

אסף.

(שמקלל את כל אלו שחונים בלי תו ברחוב שלו כשהוא מגיע הביתה בלילה ומחכה 40 דקות שתתפנה חניה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי פשוט לחנות כחוק.

לתושבי תל אביב הכי פשוט מכשיר איזי-פארק ואז אם צריך לחנות בכחול-לבן מחוץ לאיזור (במקומות מותרים) - העלות היא כ-36 אגורות לשעה, בחישוב "על הדקה" בלי לאבד דקות.

החסרון העיקרי של ה"איזי פארק" הוא שהסוללה המיוחדת שלו נגמרת מדי פעם (לדעתי מתפגרת מההתבשלות בחום של הקיץ, יותר מאשר מהשימוש) והיא עולה 17 שקל.

אפשר לסדר כמובן קומבינה עם סוללה ישנה של טלפון אלחוטי וכו' אבל זה מעצבן וגם הסוללות האלו לא אוהבות חום.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...