Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'מאזדה 3'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. ברשותי מאזדה 2008 אשר סובלת כבר שנים מהבעיה הידועה של חדירת מים לרכב. בגשמים האחרונים שמתי לב שאחרי כל גשם רציני (לא טיפות) הרדיו מתחיל לקרטע. היום הוא שווק לחלוטין. על פניו נדמה שהכל בסדר, אבל לא יוצא שום קול מהרדיו למרות שהוא מגיב, מחליף ערוצי רדיו וכו'. יש לי תחושה שנכנסו מים בצורה כלשהי לתוך המערכת - מישהו יודע אולי לכוון אותי איפה אוכל לנסות לייבש את המערכת? אולי אפילו לשים חתיכת ניילון שתוכל לשמור על החיבורים במידה ואצליח לתקן? תודה מראש
  2. האם כדאי לקנות מאזדה 3 עם 120000 ק"מ ? מה כדאי לבדוק לפני קניה?
  3. שלום יש לי מאזדה 3 2008 ורציתי להשדרג אותה עם כמה תוספות. אשמח להמלצות (עדיף דברים זולים, לא צריך יקרים): א. שטיח (תחתית) לבאגז' (הקודם מלא שמן ואי אפשר לנקות) ב. חיישני רוורס ג. מצמלת רוורס ד. מצלמה קידמית ה. מערכת מולטימדיה (עדיפות לתומכת בסים) ו. מיקרופון (או שזה מובנה במערכת מולטימדיה?) ז. כפתורי בקרה מההגה ח. can bus תודה רבה
  4. שלום לכולם, לרגל קניית רכב חדש, משומש, צמצמנו את האפשרויות למספר דגמים. אם הייתם צריכים להמליץ על רכב שיוכל לשמש לתקופה ארוכה (כ-10 שנים), ויכול להתאים לצמד נהגים, אחד גבוה (כ-1.8) ורזה, ואחד נמוך ולא רזה, על מה הייתם ממליצים? הדגמים הנבחרים: הונדה ג'אז טיוטה: קורולה, יאריס יונדאי: i20, i25, i35 מאזדה 3 סוזוקי: איגניס, בלנו, סוויפט פרמטרים נוספים רצויים: חסכוני בדלק, תחזוקה נמוכה, נסיעה עירונית ברובה בחלקה עם עליות. וגם מזגן מתפקד יהיה רצוי. ברכב יהיו לרוב רק נהג ונוסע, אבל נשמח למקום ל-3 מבוגרים מאחורה. אנחנו די בטוחים בבחירות שלנו, אז אודה להמלצות שלכם יהיו מבין הדגמים הבאים. היום יש לנו יונדאי גטס 2008, ובתור מישהו גבוה, נהיגה ארוכה לא ממש נוחה לי. מה שנקנה יהיה אוטומטי בתקציב של 55-65 אלף, עם אפשרות לקצת יותר, משנת 2016 וצפונה (אולי טיפה יותר ישן), ונרצה גם עם קילומטראז' של עד 80 אלף קילומטר. תודה לכולם ולכולן,
  5. מה קורה? יש לי מאזדה 3 מנוע 2000 שנת 2005 מדי פעם יש לרכב בעיות התנעה המצבר והסטרטר תקינים מתלבט אם זה המשאבת דלק ואשמח לדעת אם קיים מסנן דלק אשמח לעזרה ולהצעות מחיר
  6. היי לכולם, נדלקה לי ברכב הנורה של "בדוק מנוע" הלכתי למוסך ואמר לי שיש לי בעיה בחיישן חמצן ובחיישן נקישות (הרכב הוא מאזדה 3 2006 אקטיב) ונתן לי הצעת מחיר של 1500 שקל על שניהם כולל עבודה (לא ידוע לי אם זה כולל מע"מ) הלכתי למוסך אחר ואמר לי שזה מחיר סביר אבל שאין לי בעיה בחיישן נקישות אלא רק בחיישן חמצן (שניהם חיברו את הodb ובדקו את זה) יש לי כמה שאלות: 1. איך אפשר לדעת באמת האם הבעיה היא ב2 החיישנים 2. האם כדאי לקנות את המכשיר odb שמוכרים ב100-200 שמתחבר לפלאפון ומראה את הבעיות (הבנתי שהוא יכול לשרוף את כל המערכת החשמלית של הרכב וכדאי שלא לקנות) 3. האם כדאי לקנות את החלקים בנפרד והאם יש עניין דווקא לחיישנים מקוריים 4. האם זה מחיר סביר לטיפול כזה או שזה יקר מדי תודה מראש לעונים
  7. לפני כחודש הוחזרה המאזדה 3 לחברת הליסינג לאחר תום עסקת ליסינג פרטי. כעת, כפי שעשיתי לאחר סיום תקופה עם כל רכב שהיה לי, ארשום כאן סיכום, עם נקודות החוזק והחולשות של הרכב. אז במה מדובר? איזו מאזדה 3 זו הייתה? מדובר במאזדה 3 עם מנוע 2.0, 165 כ"ס וגיר אוטומטי פלנטרי עם 6 הילוכים. רמת גימור Sport, כמדומני הנמוכה ביותר שאפשר לקבל עם המנוע הזה. צבע לבן פנינה. רוב האבזור שהגיע עם הרכב היה מקורי, למעט חיישני רוורס ואיתוראן שהותקנו טרם מסירת הרכב. בנוסף, הותקנה קודנית לאחר כשנתיים עם הרכב, עקב החלטת חברת הליסינג. צריכת הדלק: הרכב נסע לרוב נסיעות משולבות, אך לא מעט מהנסיעות היו נסיעות בינעירוניות 'טהורות'. בממוצע הרכב נסע קצת יותר מ-13 אלף ק"מ בשנה, אך היו שנים שנסענו יותר (כמו בשנה האחרונה) ושנים שנסענו פחות. נתוני צריכת הדלק שיוצגו כאן מבוססים על מדידות בין תדלוקים. צריכת הדלק מחוץ לעיר יכולה לנוע בין 1:15 ל-1:17.5, כתלות בכמה דברים: פקקים, שימוש במזגן, מהירות הנסיעה, שעות הנסיעה והטמפרטורה בחוץ (בחורף או בשעות הלילה באביב הושגו נתונים יפים יותר). בנסיעה מאילת לבאר שבע עם רכב מלא ומזגן השגנו צריכת דלק של 1:16. די מרשים בשביל מנוע 2000. צריכת דלק בעיר לא נמדדה, אך אם נסמוך על מחשב הדרך, מדובר על צריכת דלק בסביבות 1:12. צריכת הדלק המשולבת עמדה על 1:13-1:15, שוב תלויה בפקקים, שימוש במזגן וכו'. ביצועים והתנהגות: מדובר על מנוע 2000, אז הביצועים בהחלט לא רעים. זמינות הכוח בסל"ד נמוך לא ממש קיימת (טוב, זה לא טורבו), אך אם מביאים את הרכב לאיזור ה-3000-3500 סל"ד בהחלט מתקבלות האצות משביעות רצון. היצרן מצהיר על 8.5 שניות בתאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש, בפועל הארונה שמציגה נתון פחות טוב לאותה האצה (10 שניות) מרגישה זריזה יותר. משער שזה בזכות הטורבו. הגיר האוטומטי מגיב טוב לרוב, אבל לעיתים מקדים בהעברות ההילוכים (כפי שחוויתי בנסיעה מאילת לבאר שבע, בעליות הרגשתי שהגיר מעביר הילוכים מוקדם מדי) מה שגורר כל פעם הורדת והעלאת הילוך. קצת מעצבן. לעיתים גם הרגשתי שהגיר ממהר להוריד הילוכים כשלא הרגשתי שצריך, המצבים האלו התרחשו בעיקר בעת שימוש בבקרת שיוט. תגובות טובות נצפו בירידה בזמן השימוש בבקרת שיוט - תיבת ההילוכים מורידה להילוך נמוך יותר כדי לספק בלימת מנוע. סך הכול הגיר האוטומטי חלק ועובד טוב ברוב המקרים, אבל היו מקרים שהרגשתי שיש צורך להתערב או להעביר למצב ספורט כדי שימשוך את ההילוכים יותר. הרכב יושב טוב על הכביש ויציב בסיבובים, לא נבדק מעבר לזה. עלויות אחזקה, טיפולים ותקלות: לרכב בוצעו 3 טיפולים במוסך מורשה יבואן של מאזדה בבאר שבע. אין לי מושג מה העלויות כיוון שזה היה כלול בעסקת הליסינג הפרטי. רפידות בלמים או דיסקים לא הוחלפו לאורך כל תקופת השימוש ברכב. מצבר הוחלף לאחר כשנה וחצי עקב קושי בהתנעות. הוחלפו חלקים גם בשתי המראות המתקפלות, שכן שתי המראות סבלו מבעיה בקיפול ובפתיחה. זו מחלה נפוצה במאזדה 3 מהדור הזה, לפי מה שיצא לי לראות בקבוצת הפייסבוק של מועדון מאזדה. שני צמיגים (על אותו סרן) הוחלפו עקב תקר באחד מהצמיגים שלא היה ניתן לתיקון. כמובן שהצמיגים הוחלפו למיטב התוצרת הסינית. אבזור והנדסת אנוש: הרכב מגיע עם כל האבזור החשמלי (4 חלונות חשמל, מראות חשמל), מערכת מולטימדיה מקורית שנשמעת לא רע (ומזכירה מאוד את המערכת שהייתה ב-Audi באותה תקופה), שאינה כוללת תמיכה ב-AA או ב-CP, אך כן כוללת מערכת ניווט מקורית, מצלמת רוורס מקורית וכמובן שליטה מההגה. מערכת המולטימדיה איטית מעט לפעמים. מסך המגע מגיב טוב. לאבזור מצטרפת גם מערכת בקרת שיוט (לא אדפטיבית), מגביל מהירות, אורות אוטומטית (כולל כיבוי אור גבוה כשמגיע רכב ממול, פיצ'ר מאוד נחמד), וישרים אוטומטיים, פנסי ערפל קדמיים, התנעה ללא מפתח (אבל כניסה ויציאה עם מפתח, מה שלא צריך ברמות הגימור הגבוהות) ובקרת אקלים מפוצלת. הנדסת האנוש טובה, הכול 'נופל ליד' ואינטואיטיבי. לא קשה לתפעל את בקרת השיוט או את השליטה מההגה בזמן נהיגה. גם לשלוט על המזגן מאוד נוח ו'נופל ליד' בלי בעיה. סך הכול רשימת האבזור לא רעה. למעט AA לא הרגשתי שחסר לי משהו. אחרי שהתרגלתי לבקרת שיוט אדפטיבית הרגשתי שזה גם חסר ברכב. מצד שני, אבא שלי שהיה המשתמש העיקרי ברכב לא משתמש כמעט בבקרת שיוט, כך שזה לא שינה לו הרבה. בטיחות: הרכב מצויד ב-6 כריות אוויר, כמובן ABS, ESP ושאר הקיצורים. בנוסף, ברכב מותקנת מערכת לזיהוי סטייה מנתיב ובלימה אוטונומית שמבוססת על מצלמה. לא יצא לי לחוות את אופי השימוש של הבלימה האוטונומית, אך מערכת זיהוי הסטייה מהנתיב עובדת יפה ולא מתריעה לשווא לרוב. הרבה יותר טוב ממובילאיי, שאגב מגיע במאזדה החל מ-2018 ועד החלפת הדגם בדור החדש. הבלימה האוטונומית מוגבלת עד 80 קמ"ש. לאבא שלי גם לא יצא כמעט לחוות את הפעולה שלה, מדובר על מספר שאפשר לספור על יד אחת. למי שמתכנן לקנות רכב כזה, יש להקפיד על ניקיון השמשה, שכן כאשר השמשה מלוכלכת, יש נטייה למערכת לצאת משימוש באופן זמני ויוצגו התראות על כך שמערכת בלימה אוטונומית וזיהוי סטייה מנתיב אינן מתפקדות. קרה לי לא פעם שקיבלתי התראות על כך. גם זו תופעה נפוצה יחסית לפי מועדון מאזדה. בהתחשב ברוב המתחרות מאותה תקופה, מדובר באבזור בטיחות לא רע בכלל. איכות חומרים ואיכות הרכבה: למעט העניין עם המראות (שלהבנתי נובע מאיזו בעיית אטימה בגומיות של המראות) ולמעט העובדה שהפלסטיקים ליד ידית ההילוכים והדלתות עשויים מחומר שנוטה להישרט (זו גם תלונה נפוצה במועדון מאזדה), לא נרשמו דברים חריגים. לא היו קרקושים (למרות התקנות מקומיות) ולא היו בעיות בפלסטיקה מעבר למצוין. מרווח פנים ונוחות: הרכב מאכלס בקלות 4 מבוגרים, 5 יישבו גם כן אך יהיה צפוף. הישיבה במושבים הקדמיים מאוד נמוכה, גם כשהכיסאות מוגבהים עד הסוף. התחושה היא שיושבים על הרצפה. אני פחות מתחבר לקונספט הזה. מאחור תנוחת ישיבה מוזרה שאני לא מצליח לתאר, אבל אף פעם לא היה לי נוח לשבת מאחורה. לא בגלל מחסור במקום, אלא יותר בגלל מבנה המושב. משהו בתנוחה של הברכיים הרגיש לי לא נוח. תא המטען סביר לגמרי בשביל רכב הצ'באק, אך הוא לא גדול מאוד ופחות פרקטי מהבגאז' שיש לי בארונה למשל. נוחות הנסיעה טובה יחסית לרכבים יפניים שנהגתי עליהם, אך לא ברמה של המגאן שקדמה למאזדה. למזלנו עוד מדובר ברמת הגימור הנמוכה עם ג'אנטים קטנים יותר. כנראה שברמת גימור גבוהה יותר היה לנו אפילו פחות נוח. במחשבה לאחור, זה מה שהייתם קונים\חוכרים? כנראה שכן. בזמנו רצינו להמשיך עם רנו מגאן דיזל (כי היינו מרוצים מהדור השלישי), אך נעדרו ממנה כל מערכות הבטיחות המקוריות והיא שווקה בארץ רק עם מערכת בהתקנה מקומית (מובילאיי או מובון). 308 לא באה בחשבון בגלל השוק. הכיוון היה רכב חזק יחסית, בטיחותי ומאובזר. הוריי עשו נסיעות מבחן על מספר דגמים שעניינו אותם ומצאו את המאזדה כאופציה הטובה ביותר. סך הכול נהנינו מהרכב, צריכת הדלק טובה למדי בשביל מנוע 2000 (בניגוד לזוועות ששמענו), הביצועים היו טובים, האבזור והבטיחות טובים בשביל רכב משפחתי שנמכר בשנת 2017 ולמעט תקלות מעצבנות עם המראות, לא נרשמו תקלות חריגות ברכב. מה הלאה? זה עוד לא סגור, אבל ההורים שלי נוסעים בעיקר לבד עכשיו ויש פחות נסיעות משפחתיות, כך שייתכן שהרכב הבא יהיה סופר מיני או סופר מיני מוגבהת כלשהי.
  8. הפרויקט עוסק בתיקון של עוד אחת מהבעיות הנפוצות (יש לא מעט כאלה, מסתבר. אבל זה לפוסט אחר) במאזדה 3- ה"גיר" המשולב במנועי החלונות נהרס, וכתוצאה מכך ישנן כמה תופעות אפשריות, או שילוב שלהן: א. כשסוגרים את החלון הוא נעצר באמצע ונפתח חזרה. ב. בפתיחה/סגירה עד הסוף נשמע רעש של "טחינה" של גלגלי שיניים ג. החלון מפסיק לחלוטין לעלות/לרדת. לפענים שומעים רעש של מנוע, ולפעמים לא. אחרי שווידאנו (במיוחד אם הסימפטום הוא ג) שמגיע מתח תקין למפסק ולמנוע, אין מנוס מהמסקנה המתבקשת- כנראה שגם הגיר במנוע החלון שלנו נטחן. הפתרון שמציעים במוסך המרכזי הוא החלפת המנוע קומפלט, בעלות של כ-500-800 ש' תלוי במוסך, ובאם מדובר במנוע חדש/משופץ/מפירוק. קיימים גם מספר בעלי מקצוע שמשפצים את המנועים הללו (בדיוק כמו שאנחנו נעשה עוד רגע) ומחליפים אותם תמורת אחד תקול. העלות היא של כחצי ממנוע חדש. שיפוץ לבד עולה כ25 ש' לחלון, ולוקח כ30 דקות לחלון. אצלי הבעיה התפשטה תוך מס' חודשים ב3 מתוך 4 מנועים. כשהחלון היחיד שנותר מתפקד היה חלון הנהג, החום גבר על העצלנות, החלקים הוזמנו והפרויקט נולד... כלים דרושים: בוקסה 10 מ"מ מברג פיליפס ומברג שטוח קטן. סכין יפנית רחבה. חומרים: גלגל שיניים חדש אחד לכל חלון שרוצים לשפץ. אני קניתי ממנו. הוא שלח מהר והיה נחמד וקומוניקטיבי נתחיל מפירוק מנוע החלון. צריך לפרק את דיפון הדלת. יש בורג אחד בידית הפתיחה ובורג אחד בידית המשיכה בכל דלת. כשמוציאים את הבורג של ידית הפתיחה, אפשר להוציא את המסגרת שלה. כל הברגים מוסתרים בכיסוי פלסטי שנשלף עם מברג דק/חולץ טרימים. אח"כ יש קליפסים סביב. כדאי להתחיל למשוך מהצד התחתון שקרוב לצירים. שכשל הברגים והקליפסים פתוחים-הדיפון מוסר במשיכה קלה כלפי מעלה. יש לנתק את הקונקטור של מפסק החלון על ידי הכנסת מברג דק בחריץ היעודי ומשיכת הקונקטור. כדי לפרק את המנוע מהדלת יש לשחרר 3 ברגים בעזרת בוקסה 10 מ"מ. סדר ההידוק והשחרור של הברגים חרוט בבירור על המנוע. יש לנתק את הקונקטור שלו ע"י הכנסת מברג שטוח דק ומשיכת הקונקטור השלב הבא- פירוק המנוע עצמו.
  9. ערב טוב, יש לי מאזדה 3 2012 קומפורט, בזמן האחרון בחצי סיבוב של הסטרטר אני שומע רעש כמו של מאוורר שנתקע במשהו תוך כדי סיבוב. אני לא מצליח לזהות מאיפה בדיוק מגיע הרעש, זה נשמע שזה יושב מאחורי הקונסולת מולטימדיה. לאחר ההנעה הרעש עדיין ממשיך, פחות נשמע בגלל הרעש של המנוע. בדקתי את הנושא, זה לא המנוע שמתחמם לאחר עמידה ממושכת, זה רעש נפרד. אשמח להמלצות לטיפול. תודה.
  10. שלום, רכב - מאזדה 3, שנת 2008. מה זה אומר האייקון שהופיע? משהו שקשור לכריות אוויר, נדמה לי, לא? איך מבטלים אותו? תודה מראש!
  11. שלום איפה אפשר להתקין קאר פליי במחיר הזול ביותר?? תודה לעוזרים.
  12. שלום, יש לי מאזדה 3 שנת 2008, עם קילומטראג' של 230 אלף, מטופלת בזמן במוסך מורשה. בזמן האחרון כשיש עומס חום גבוה המזגן של אוטו הפסיק לעבוד והוציא חום, ברגע שהטמפ' הייתה יורדת המזגן היה חוזר להוציא אוויר קר. אתמול פתאום החל לבקוע רעש מאוד חזק מאיזור המנוע גם כשהאוטו מונע לא תנועה ולקחתי את האוטו למוסך. נאמר לי שצריך להחליף כל מיני רצועות, גלגיליות, מדחס, הרבה עבודה חלפים, קיצור 5 אלף ש"ח. שווי הרכב הוא כ-10 אלף שח במקרה טוב ואני מתלבט אם שווה להשקיע את התיקון או האם האוטו בשלב שמפה זה רק תקלות? עד כה לא חוויתי תקלות חריגות ברכב. הייתי שמח לסוע באוטו הזה עוד כמה שנים, אבל אם סטטיטיסת באיזור הקילומטראג' הזה צפויים לי עוד כל מיני הפתעות אולי כדאי לי לחתוך? אשמח לתובנות, אלכס.
  13. שלום לכולם, המזגן של הרכב (מזאדה 3 2009) לאחר נסיעה של כשעתיים כשמהמזגן מקרר באופן תקין, המזגן החל להוציא אוויר חם והפסיק לקרר. לאחר חיפוש ברשת וצפייה בסרטונים, בדקתי וראיתי שהגלגל של המדחס, שאמור להסתובב באמצעות כוח אלקטרומגנטי, לא מסתובב יחד עם הגלגל שמחובר לרצועה, כאשר המזגן דולק. וניתן להזיזו באופן ידני, כלומר הוא משוחרר ולא מתפקד כיחידה אחת כפי שהבנתי שזה אמור להיות . ביצעתי בדיקה של החלפת פיוזים מתאימים והגעתי למסקנה שזה לא בעיה של הפיוזים עצמם. לאחר מכן הגעתי לבדיקה של חשמלאי רכב, שהיה קצר בזמן והסכים לבצע בדיקה מהירה, הוא שאב את הגז ומילא גז חדש. הוא ביצע בדיקה של הפיוזים וטען שלבית הפיוז מגיע פלוס אבל לא מגיע מינוס. לפי מה שהוא אמר: "הבעיה היא במדחס עצמו, כנראה בסליל, או בסבירות נמוכה יותר קצר בצמה". עוד הוא אמר שכדי לטפל בבעיה יש לפרק את המדחס ולבדוק. האם מישהו נתקל בבעיה דומה? האם ישנם עוד בדיקות שאפשר לבצע לפני פירוק המדחס? האם התקלה מוכרת למישהו? אשמח לעזרתכם, תודה!
  14. אהלן, ברשותי מאזדה 3, 2 ליטר משנת 2011 עם 100K. מטופלת בשגרה וללא תקלות מיוחדות. בתקופה האחרונה הופיעה ומאז נראה שגם מעט מחמירה בעיה של רטט וירידה של כמה מאות סל"ד מה-IDLE התקין בזמן עמידה בשילוב ל-D, אבל רק כאשר דוושת הבלמים לחוצה. כשעוברים לבלם היד הרעד נעלם. ב-N הבעיה לא מורגשת כלל. מזגן פעיל מחמיר במעט את הרטט, אבל בהיעדר לחיצה על דוושת הבלמים, המזגן לא משחזר את הבעיה (למעט בתחילת עבודת המדחס ושם זה מצופה עד שהסל"ד מיוצב). רכב קר או חם לא משנה את התופעה כלל. אין נורות תקלה דלוקות. אין בעיות נוספות. הנסיעה ברכב מרגישה תקינה. לפני שאגש למוסך, רציתי לדעת אם מישהו כאן מכיר את התופעה המוכרת ויוכל להעריך במה יתכן ומדובר. כרגע החשודים הראשיים בעיניי הם: - מגביר בלם תקול - MAF תקול - בית מצערת מלוכלך ואחריהם: - תושבות מנוע - מנוע צעדים המון תודה!
  15. שלום חברים. אשמח לקבל עזרה בקידוד שלט. הרכב כאמור הוא מאזדה 3 2009, צורה ישנה. קניתי לא מזמן את הרכב, ושמתי לב אתמול שהשלט השני שלי אמנם עובד מבחינה חשמלית (יש אור חיווי חזק) אך לא פותח וסוגר את הרכב. לא יודע לומר אם זה שלט של קוברה או שקר אחר כלשהו, אני רק מקווה שאפשר לבצע את הקידוד בעצמי. תודה לעוזרים.
  16. אהלן, במאזדה 3 2011 ספיריט שלי מותקנת (נמסרה לי כך מהיבואן) מערכת קוברה + קודן נפרד (מצ"ב תמונות של הקודן ושל שלט שני הכפתורים המקורי). לאחר שבשלט הקבוע נגמרה לי הסוללה, רציתי להשתמש בשלט השני אך גיליתי שגם שם הסוללה נפרקה. החלפתי את הסוללה בשניהם ורק אחד מהם (זה שהיה בשימוש קבוע) ממשיך לפתוח ולנעול את הרכב. איך ניתן להחזיר לפעילות את השלט השני (מבחינה חשמלית הוא תקין והלד הקטן מהבהב בעת לחיצות)? הוא עבד בעבר בוודאות. כמובן מיותר לציין שבשימוש בקודן בלבד אין שום בעיה להתניע את הרכב והשלט הוא לצורך נוחות של פתיחה ונעילה (כולל הרמת שמשות) של הרכב. זה גם היה ייעודו המקורי. תודה רבה!
  17. שלום לכולם, ברשותי מאזדה 3 שנת 2008 מנוע 1600 עם 155 אלף קילומטרים. הרעש המנוע הוא ממש של מכסחת דשא בהאצה ואני מרגיש שהרכב לא מגיב הכי טוב כמו בעבר.. השאלה שלי האם אני מדמיין וככה כל המאזדות מהשנים האלו, רועשות עם תגובה איטית או שיש משהו שאפשר לשפר כמו תוסף או ניקוי כלשהו?? תודה!
  18. שלום חברים. הצמיגים שלי חייבים החלפה ואני מתלבט לגבי כמה דגמים, הפרמטרים שחשובים לי במיוחד: אחיזה טובה,שקטים ככל שאפשר, שחיקה איטית. התקציב שלי הוא עד 1400 לרביעייה, ראיתי 2 דגמים שתפסו לי את העין יותר מאחרים: dunlop bluresponse במחיר של 325 לצמיג falken ZE914 במחיר של 225 צמיג עכשיו ההתלבטות שלי היא האם כדאי להשקיע עוד כמה מאות בשביל הדאנלופ, מבחינת זמן שחיקה בעיקר ותוצאות, זאת אומרת שאם הדאנלופ צפויים להחזיק שנה וחצי ומעלה יותר מהפאלקן שווה לי כבר להשקיע, אשמח לעצתכם בנושא ואם יש לכם המלצה לצמיגים שעונים על אותם פרמטרים אשמח לשמוע.
  19. אני צריך להחליף צמיגים למאזדה 3 הצמיגאי רוצה להביא לי קלבר טוען שזה הכי טוב נסיעה רכה ולא מרעיש , חשבתי לקחת פלקן אבל כמה צמיגאים אמרו לי שהוא לא מומלץ שהשחיקה שלו גבוהה ושהוא נקרע בצד יש לי עוד כמה אפשרויות : GOODYEAR EAGLE SPORT טורקי , TOYO PROXES CF2 יפני , PIRELLI CINT VERD איטלקי ? רציתי לקחת את הטויו אבל הצמיגאי שהמליץ לי על הקלבר אמר לי שהוא צמיג טוב אבל קשה ומרעיש ואם כבר לקחת קלבר לא עדיף את הפירלי ? זה גם צמיג רך בקיצור מתלבט , אם לא הייתי חושש מהצמיגים הסינים הייתי קונה FARROAD FRD16 וגומר עניין 4 ב 830 ועוד משהו ... הוצע לי בעבודה להשתמש ברכב הפרטי שלי לנסיעות והבוס ישלם לי דלק , תיקונים וביטוח העניין שיש את הפיחות של הרכב אני אטחן אותו בקילומטראג' והערך ירד העלות לא מיליונים אבל הרבה , לבקש מהבוס שלי להכניס את העלות של הרכב ? כי אחרי נסיעה של שנה ברכב הפרטי הוא יהיה כמו מונית תודה על העזרה
  20. שלום לכולם, אשמח לעזרה, ברשותי מאזדה 3 2008 - רמקול שמאל קידמי אינו עובד. הבעיה היא כנראה נתק בחוט. שללתי שמדובר במערכת רדיו (החלפתי לאחרת). שללתי שמדובר ברמקול עצמו.(החלפתי רמקולים לבדיקה) בדקתי שהפלג תקין - בפינים הרלוונטים לרמקול. כשאני עוקב אחרי החוט של הרמקול הוא מתחיל להסתעף לתוד הדשבורד ואני לא יכול לעקוב אחריו. ההנחה שלי היא שיש נתק בחוט איפושהו בדרך. האם מישהו יודע להיכן מתחבר החוט של הרמקול בקצה לפני ברמקול עצמו (יש מגבר בדרך) אני רוצה לדעת איפה יכולה להיות נקודת הנתק. תודה.
  21. כמו כולן בערך, הכפתורים שמדליקים את התאורה הזו, שבורים. וגם חלק מהמסגרת שמחזיקה את הכפתור הזה שבורה. אני מחפש חלק חדש (כי משומש יסבול מאותה התופעה אחרי זמן קצר). מדובר על מאזדה 3 1.6 מ 2010 (ללא גג שמש). (בינתיים מצאתי את זה באיביי, אבל זה לא כל המנגנון). מצאתי מספר מק"טים אפשריים, אבל לא מצליח למצוא תוצאות באיביי / Amayama וכו'. תודה רבה.
  22. אהלן חברים, לפני כשבוע פלוס מינוס התחילה לי בעייה מוזרה, אני לוחץ על הגז והאוטו לא סוחב לכמה שניות, אני צריך להגיע למצב שאני לוחץ פול גז כדי שהאוטו יתחיל את הנסיעה, אני שומע את המנוע אבל האוטו לא מתחיל את הנסיעה ל2-3 שניות. שמתי על ניוטרל ולחצתי פול גז והטורים עולים יפה מאוד עם תגובה ישירה. היום האוטו עבר טיפול גדול, ניקוי מצערת עם פירוק והרכבה, החלפת פילטרים אוויר, החלפת פלאגים מקוריים, מסרק הגה, החלפת תושבת מנוע וגיר ופילטר שמן, בנוסף עשיתי אינפוזיה לרכב ישירות למנוע עם תוסף לדלק וגם חצי למיכל דלק. בהתחלה חשבתי שהבעיה תוקנה אבל לאחר לחיצה כל הגז כדי לתת לאוטו להתאמץ הבעיה חזרה ולא מפסיקה, רק לאחר שאני סוגר את האוטו ונותן לו להתקרר הבעיה מתוקנת עד לפעם הבאה שאני לוחץ על הגז והאוטו מתאמץ. למישהו יש מושג מה אפשר לעשות במצב כזה ? למישהו קרה דבר כזה בעבר ויכול לפרט מה הייתה הבעיה ? אני מתחיל לאכול סרטים.. חחח
  23. מצאתי רכב שאני רוצה לרכוש אבל שמתי לב שחסר מדף אחורי(מכסה באגז) נאמר לי שהרכב מגיע ללא מדף/מכסה. יש פה מישהו שיש לו את הרכב הזה שיכול לאשר?
  24. אני מעוניין לרכוש רכב משפחתי עמיד וחסכוני ככל האפשר. מצאתי מאזדה 3, שנת 2008 עם 150 אלף ק"מ וסובארו B3, שנת 2008 עם 100 אלף ק"מ. מה לדעתכם עדיף?
  25. יש ברשותי את דגם הכניסה של ה CX5. עברו 3 שנים ואני מאוד ציפיתי למאזדה החדשה שתצא. אך אבוי, המערכות שחשבתי / רציתי שיכנסו לCX החדשה לא נכנסו בגרסת הבסיס. אני מדבר על מערכת בקרת שיוט אדפטיבית (ACC) ושמירה אקטיבית על נתיב (LAS). הנתון הזה אכזב אותי והתחלתי לחפש רכבים עם המערכות הללו ועד כ 165 אלף שח. נסעתי על היונדאי איוניק. למרות שעל הנייר היא בול מבחינת המערכות וגם המידות היבשות סבבה, הנהיגה בה בנסיעת המבחן הרגישה לי צפופה והמרחב הפנימי "סגר" עלי. לאחר מכן עשיתי נסיעה בקיה נירו. מבפנים הכל היה סבבה וגם הנסיעה טובה, אך אבוי לבושה ברגע שייצאתי מהרכב... מילא הרכב היה אמור להיות משפחתי, אבל הוא מתיימר להיות ג'יפון והחיצוניות שלו מאכזבת. על נסיעה בCHR של טויוטה ויתרתי כי הבנתי שהוא קטן עד מאוד. מפה לשם התחלתי לבחון גם את המאזדה 3 בגרסה הכי גבוהה שלה ואת המאזדה 6 בגרסת הוואגון, סקודה אוקטביה החדשה 1.8 בגרסה הגבוהה, ואולי בסוף אקנה שוב את ה CX לצערי, מרוב עצים אני כבר לא רואה את היער... למי ששרד עד כה אתמצת מה אני מחפש: מבחינתי הCX עשה את העבודה וגם שמר יחסית על הערך, כך שברכב החדש צריך להיות לפחות אותם פינוקים ונוחות. אני מאוד מעניין במערכות החדשות של ACC ו LAS אבל כנראה שלא אמצא אותן באותו רכב... התא מטען של הCX מספיק לי בול (במפרט 442L) ומאחורה קצת צפוף עם 2 בוסטרים וכיסא תינוק אבל הדלת נסגרת אני נוסע (לרוב זו אישתי שנוסעת...) בערך 15 אלף בשנה ומעמיס את כל המשפחה בשבתות וחגים כך שצריכת דלק היא לא נתון חשוב לי אבל שמירת ערך (כמה שניתן) חשוב לי (אז נפסלו הצרפתיות?). מה לעשות? איזה רכב אני צריך לקחת? אודה על העזרה. נ.ב. - רכבי יונדאי ומיצובישי יורדים מהפרק בגלל בעיות מימון
  • תוכן חדש...