Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'השכרה'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

נמצאו 18 תוצאות

1. שלום אנשים. מישהו מכיר השכרת רכב שמשכירה לנהג חדש - 7 חודש... וגם, בן עשרים. חיפה / אשדוד תודה ! ------------------------------------ אחים ! אל נא תכעסו עלי על השרשור הזה אשר פתחתי בעבר ולא הגבתי, יען האינטרנט שלי מסונן בנפה דקה... ואינו מאשר לי לפתוח את השרשור הזה. צר לי מאד.
  2. ההורים שלי "נעקצו" (טוב, זה לא כזה נורא כמו שזה נשמע) ע"י חברת השכרת הרכב Centauro. לצערנו, רק אחרי המקרה הרצנו חיפוש בגוגל וגילינו עשרות הודעות "זהירות, זה Scam". בזמן החזרת הרכב, אץ לו רץ לו נציג הסוכנות אל עבר הצד הימני של הרכב כדי להודיע להם שיש נזק לאוטו והם צריכים לשלם על התיקון. (כשלקחו את הרכב לא ראו / לא זוכרים שהיתה שם מכה, ובכל מקרה היא לא מופיעה בטפסים). החברה ניפקה קבלה על סכום של 510 אירו, אך באשראי גבו בפועל רק 414 אירו. פנינו לחברת הביטוח (יש ביטוח תאונות מלא כולל ביטול השתתפות עצמית), גם חברה בינלאומית. הם מבקשים, ובצדק, קבלה מחברת ההשכרה על הסכום שנגבה. לנו אין קבלה על הסכום הזה. הבעיה היא שאי אפשר ליצור קשר עם חברת ההשכרה. הם לא עונים למיילים, לטפסים באתר וכו'. אלו בדיוק הביקורות שיש באינטרנט נגדם (ואפילו מישהו כתב שחייבו אותו גם 510 אירו. זה כנראה שטנץ קבוע שם). (מישהו כתב שם שאם החברה לא מספקת קבלה על החיוב אפשר לפנות לחברת האשראי ולבקש לבטל את החיוב. לא יודע אם הייתי רוצה להיכנס לזה.) איך ממשיכים מכאן? מה ההתנהלות? למי הייתם פונים? נשמח לכל עצה. תודה.
  3. אהלן אני מתכנן להתחיל פרויקט די גדול ואני מחפש מקום מקורה באיזור ירושלים לעבוד על הרכב. חיפשתי מוסכים שיסכימו לי לעבוד במקום שלהם, לא מצאתי אף אחד שהסכים לי והיה נראה שאפשר לסמוך עליו. מישהו יודע איך אני יכול למצוא איזשהו גראג' להשכרה או משהו בסגנון? אני לא צריך מקום גדול מדי, רק מספיק להכניס רכב וקצת כלים תודה מראש!
  4. שלום חברים יקרים. המשפחה נוסעת לטיול בארהב וכחלק ממנו הם מעוניינים להשכיר רכב לשמונה ימים. המטרה היא טיולים בשמורות כולל ביקור בהובר דאם ועד הגראנד קניון זא סך הכל דיי הרבה קילומטרים. הם מחפשים רכב שיהיה גדול מספיק לחמישה אנשים בוגרים (הכוונה ללא ילדים בוטרים כיסאות תינוק וכו) וחמש מזוודות גדולות וכמה תיקי צד/ספורט/טרולי. אחת האופציות שראיתי זה GMC Yukon שלפחות לפי האתר של סיקסט מגיע עם 7 מקומות ומקום ל3 מזוודות. המחיר הוא 260 שח ליום לנהג אחד. ביטוח צד ג׳ זה עוד 60 שח ליום. כיסוי ביטוחי עד מיליון דולר ולגבי השתתפות עצמית גם אחרי שקראתי את התקנון של סיקסט לא הבנתי כלום. 1. מה דעתכם על העסקה עם הרכב הנל או שיש לכם המלצה לרכב חסכוני יותר מהליטר לחמש קילומטר שמציע הGMC? 2. מה הם הדברים שחשוב לשים לב אליהם בעת השכרת רכב בארהב? 3. האם קיימת אופציה לשלם כאן בארץ מראש את כל החשבון ולסגור סיפור במקום לגהץ אשראי/להוציא מזומן על השכרה שם? *אין כוונה לנסוע בכבישי שטח תודה לעונים.
  5. היי, רכשתי לאחרונה מכונית מחברת ליסנג/השכרה. ברישיון רכב צויין שהרכב השכרה/החכר, ובחוזה המכירה צויין שהרכב הוא רק ליסינג. לאחר הרכישה פתחתי את תא הכפפות ושמתי לב שהיה שם מסמך ישן מפברואר 2016 של חברת ביטוח שרושם בצורה ברורה "סוג רכב לצורך ביטוח: פרטי-השכרה קצרה" הדבר מתנגש עם זה שהמוכר אמר שהרכב היה ליסיג בלבד וגם ברישיון צויין שהוא ליסינג/החכר. יכול להיות שהוטעתי במכירה? ואם כן מה אני יוכל לעשות? *במהלך הזמן שחיפשתי רכב השתמשתי לבינתיים ברכב מושכר וראיתי שם שברישיון רכב שהיה רשום השכרה/החכר
  6. שלום לכולם, בשנה האחרונה אני לא גר בישראל יותר, והייתי בשבוע האחרון בפעם הראשונה בארץ כתייר. חוויה יוצאת דופן. כמובן שבשנה אחת הרבה דברים לא השתנו, אבל בהחלט קיימת פרספקטיבה חדשה אחרי מגורים של כשנה בעיר בינונית-גדולה במרכז אירופה. השכרת רכב: שכרתי רכב בשדה התעופה. רכב מסוג משפחתי. הציעו לי לבחור בין קורולה לסיוויק. אמרתי ניקח את הסיוויק, נראה איך היא. לחיוב - רכב מרווח יחסית מקדימה, תא מטען מספק, הרכב לא מרגיש עגלה ונוסע כמו שצריך. יחסית לחברת השכרה בארץ הגיע עם 3 אלף קילומטר בלבד ועם קרוז קונטרול, חימום מושבים (בארץ באוגוסט זה קריטי) וכ"ו. חייב לציין שבתור אחד שהתרגל לרמה זוועתית של רכבים מהשכרה בארץ, הופתעתי לטובה. רכב חדש, נקי, ואפילו מאובזר באופן סביר. כמובן - מובילאיי במקום מערכות בטיחות מובנות. על כך בסעיף נפרד. מבחינת המינוסים - מעט צפוף בגובה במושב האחורי. אין פתחי מיזוג אחורה. המערכת אנדרואיד שמותקנת על הרכב עם מסך שלא מאפשר לראות כמעט כלום בשמש. מצלמת רוורס התקנה מקומית חסרת תועלת כמעט לחלוטין (בלי פסי הגלגלים והכוונה קשה להבין משהו). בקיצור, רכב יעיל לשבוע של חופשה משפחתית, והלוואי שבכל השכרה בארץ יהיה רכב במצב הזה. מובילאיי: פעם ראשונה שיוצא לי לסוע באופן מתמשך עם המערכת. בגדול, אם נוהגים נכון היא לא מציקה יותר מידי. לפעמים יש לה יציאות מוזרות, במיוחד ברחובות צפופים או באיזורי עבודות בכביש. מה שכן, היא לא יודעת לקרוא את כל שילוטי הדרכים, כך יוצא שהיא לפעמים מסמנת מהירות לא נכונה ומטעה (לדוגמא, כניסה לאיזור עירוני בצורה של בית מציין גם 50 קמ"ש, המערכת לא יודעת לקרוא את זה). לפעמים היא אפילו מתריעה באופן סביר - אם הרכב לפניך בולם ומהירות ההתקדמות שלך אליו גבוהה מידי לטעמה. בגדול, צפצפה, אבל לא נורא. המינוס זה שהיא מחליפה מערכות אקטיביות ברכב מבחינת החוק. נהיגה: לוקח קצת זמן להתרגל בחזרה לאופי הנהיגה בשיראל. זה לא שנוהגים פה רע, זה פשוט נהיגה אחרת. אגרסיבית יותר. לדוגמא - השארת מעט מרחק מרכב מקדימה בפקק כדי להתגלגל ברגוע - אסור. מייד המקום יתמלא במכוניות. דוגמא נוספת - אתה רואה רמזור ירוק במרחק, ומאט את המהירות כי אתה לא יודע אם תאלץ לעצור או לא כשתגיע אליו, הנהגים מאחורי (בנתיב הימני, כן?) יוצאים שמאלה בפראות כדי לנסות ולתפוס אותו. בסופו של דבר, הכל מסתכם בזה שאתה עייף יותר אחרי נהיגה של שעה וחצי בארץ יותר מאשר נהיגה של 3 שעות במרכז אירופה (ולא בכבישים מהירים בשני המקרים). פקקים: מצב הפקקים הורע משמעותית בשנה האחרונה. הדבר מאוד מורגש במיוחד באיזור המרכז. אז נכון שבונים כל מיני מחלפים בכביש 90 ובכביש 70 וכ"ו, וזה נחמד. אבל זה לא עוזר לעומסים באיזור המרכז בכלל, מכיוון שנראה שכל כביש\מחלף חדש רק מגדיל את כמות האנשים שמגיעים לגוש דן יום יום. כל שיפורי התשתית והשכונות החדשות שנבנות נמדדות ביחס לזמן לגוש דן, והדבר יוצר עומסים מטורפים. יצא לי לסוע בשעות הערב מרמת החייל למרכז רמת גן. מרחק על הכביש של 4 קילומטר. זמן נסיעה של שעה ורבע. זה די לא נורמאלי. נראה מה יהיה בהמשך, אך לא נראה שיש פתרון לבעיה שלא כולל תחבורה ציבורית מאסיבית 24\7 - ואז מי שירצה שיעמוד בפקק כמה שבא לו. שונות: נגעתי בזה בסעיף הקודם - תחבורה ציבורית. כרגע אין לי רכב באירופה. אני גר בעיר יחסית גדולה, אני והמשפחה משתמשים בתחבורה ציבורית כשצריך להגיע לאנשהו. התחבורה פועלת 24\7, זולה, ומקלה מאוד על החיים. תכננתי לקנות רכב לפני שעברתי, אבל כמה חודשים אחרי שהגעתי ראיתי שפשוט אין צורך. משלוחים מחנויות + תחבורה ציבורית פותר לי 90% משימושי הרכב. ה-10% הנוספים מטופלים בנסיעות במונוית. אם אנחנו יוצאים לחופשה, אני שוכר רכב. הרבה פחות כאב ראש, וגם אפשר לקחת רכב שונה כל פעם - מאובזר בכל טוב - וחדש. בארץ, נחתתי בשישי אחר הצהריים. אין תחבורה ציבורית יותר מ-24 שעות. חייב רכב. וזהו זה. מצב מבאס, שגם לא ישתנה אף פעם. מכיוון שכבר יש רכב, גם בשאר השבוע השתמשתי בו. זה מעגל קסמים שלא יישבר. אם יהיו לי הערות נוספות\חוויות - אעדכן.
  7. אני מתכנן לשכור רכב לשבועיים בארה"ב בספטמבר, איסוף בסאן-פרנסיסקו והחזרה בלאס-וגאס. מחפש משהו בסגנון של מוסטנג או קאמרו פתוחות והמחיר הכי זול שהצלחתי למצוא בינתיים הוא דרך האתר של AVIS בארץ - 840 דולר (60 דולר ליום) - אבל רשום שהרכב לא זמין בתאריכים הספציפיים שאני מחפש. בשאר המקומות המחיר עולה ל-100 דולר ליום ויותר... ראיתי את השרשור הזה, מלפני שנתיים, שם מדובר על מחירים של בערך 20 דולר ליום, אבל כשההזמנות ברגע האחרון (ימים בודדים לפני תאריך ההשכרה). יש למישהו טיפים עדכניים על מחירים, מתי הכי משתלם להזמין ומאיפה? האם יש אתרים שעוקבים אחרי מחירי השכרת רכבים (בסגנון camelcamelcamel או keepa לאמאזון) ושולחים התרעה למייל? תודה מראש!
  8. מחפש רכב משפחתי ומעלה. (גם ג'יפ בא בחשבון). הרכב ישמש אזרח ישראלי אשר מתגורר בארה"ב ומגיע לביקור, בן 40. (אחי הגדול). מחפשים רכב שמתאים לטיולים משפחתיים. המודעה מיועדת למשפחות אשר נוסעות לכל מהלך הקיץ ובמקום להשאיר את הרכב בחניה, מעוניינות להרוויח על כך כסף. לידע כללי, אין לנו שום דבר אישי נגד השכרת רכבים מהחברות הגדולות בארץ. המחירים שלהם פשוט לא מציאותיים במהלך אוגוסט. תודה רבה.
  9. היוש. לא הייתי כאן הרבה זמן, אני בטוח שאף אחד לא התגעגע! אבל הגיע הזמן שיצא משהו טוב מכל הרכבים שאני שוכר בחו"ל, חוץ מצמיגים הרוסים. אקדים ואומר - בשנים האחרונות אני טס המון לחו"ל לעסקים, במיוחד ארה"ב, ובדרך כלל מתנייד ברכבי השכרה שונים. משתדל לשכור משהו שיפיג את השעמום, או יזמן לי צרות, תלוי את מי שואלים. מתוך הרכבים השונים, לפניכם חוות דעת על 4 מכוניות בעלות מכנה משותף אחד: לכולן מנוע V6, בנפח של כ3.6 ליטר המפיק כ300 כ"ס, אוטומטיות ואמריקאיות להפליא. כולן בטווח מחירים של בין 30 ל38 אלף דולרים. עם כל אחד מהרכבים הבאים ביליתי בין 8 ל 18 ימים של נהיגה יום יומית לאורך מאות עד אלפי מיילים, בחוף המערבי של ארה"ב. הפרחחית - Dodge Charger SXT [TABLE] [TR] [TD] מנוע [/TD] [TD] 3.6L V6 - 292 HP [/TD] [/TR] [TR] [TD] תיבה [/TD] [TD] 8 הילוכים פלנטרית, שליטה ידנית מידית ההילוכים בלבד [/TD] [/TR] [TR] [TD] הנעה [/TD] [TD] אחורית [/TD] [/TR] [TR] [TD] שנת דגם [/TD] [TD] 2016 [/TD] [/TR] [TR] [TD] מועד השכרה [/TD] [TD] אוגוסט 2016 [/TD] [/TR] [TR] [TD] מיקום השכרה [/TD] [TD] Herz בשדה תעופה סאן חוזה, קליפורניה [/TD] [/TR] [TR] [TD] תקופת השכרה [/TD] [TD] 10 ימים [/TD] [/TR] [/TABLE] מותג הרכב דודג' לא זוכה לפופולריות רבה בישראל, ובכל הכנות הוא מדשדש מאחורי מותגי הרכב האמריקאיים האחרים כמו שברולט ופורד מבחינת נוכחות בכביש גם בארץ המוצא שלו. עם זאת, לדעתי הוא אחד מהמותגים היותר מעניינים ומשמר גישה אמריקאית מאוד לטוב ולרע. בין אם זו מכונית השרירים שלו הצ'אלנג'ר (Challenger) שמתחרה בקמארו ומוסטנג אך לעומתן שומרת על מראה רטרו שבולט היום יותר מתמיד, גרסת ה SRT לצ'ארג'ר ששמה 700 כ"ס ברכב משפחתי ובמחיר שווה לכל נפש, או בהחלטה לייצר רכב מרוצי דראג חוקי לכביש עם נתונים שישאירו כל חובב רכב עם צורך לסדר את המכנסיים בדמות הChallenger Demon SRT. הצ'ארג'ר הייתה נקודת המגע הראשונה שלי עם הדור הנוכחי של הרכבים האמריקאיים, ולמרות סט של חסרונות שידעתי לצפות מראש וגם כמה מפתיעים, הופתעתי ממנה לטובה ובתום עשרת ימי ההשכרה התחברתי אליה מאוד, בעיקר כי גם איפה שהביצוע לוקה בחסר הרעיון והגישה מתחברים מאוד למה שאני מחפש ברכב. נתחיל בקצת פרטים יבשים: הצ'ארג'ר הוא רכב סדאן בקטגוריית ה full size החביבה על האמריקאים. בדגם ששכרתי מותקן מנוע V6 אמריקאי קלאסי בנפח 3.6 ליטרים שמפיק כמעט 300 כ"ס ואלו עוברים דרך תיבת 8 הילוכים אוטומטית לגלגלים האחוריים בלבד. השילוב הזה מפיק על הנייר האצה ל100 קמ"ש ב 6.3 שניות ועד למהירות מרבית מוגבלת אלקטרונית של 200 קמ"ש. קיבלתי את דגם ה SXT (רמה אחת מעל רמת הבסיס SE) ומבחינת אבזור הרכב הגיע עם מערכת מולטימדיה מקורית שעוד ניתקל בה בהמשך השולטת גם על בקרת אקלים מפוצלת ותומכת רדיו לוויני Serius XM, מערכות בטיחות בסיסיות כמו ABS, סיוע בעליה ובקרת אחיזה ניתנת לניתוק, גלגלי 18", בקרת לחץ אוויר, מפתח חכם המאפשר פתיחה והנעה ללא מפתח כמו גם הנעה מרחוק, מחשב דרך עם מסך בלוח השעונים בעל 8 תצוגות (מד מהירות דיגיטלי, לחץ אויר, מצפן, מדיה וכדומה) ותאורת יום LED DRL. [הערה: כל האבזור הזה מופיע פחות או יותר בכל שאר הרכבים שבפוסט ולכן כאן אפסיק לציין אותו] מבחינת עיצוב, צריך לקחת בחשבון שמדובר ברכב ענק שבולט מאוד בכביש. בחניה מקבילה הוא יבלוט כמה סנטימטרים יותר מרכב משפחתי סטנדרטי (רחב ב11 ס"מ ממאזדה 3, ובאורך של יותר מ5 מטרים ארוך בכ21 ס"מ ממאזדה 6). אני אוהב מאוד את עיצוב הסבכה הקדמית הנוכחי, אך העיצוב של אחורי הרכב בעוד שהוא שרירי ואגרסיבי קצת מיושן בעיניי. בפנים הרכב מתגלה אחת הבעיות העיקריות של הצ'ארג'ר והיא תנוחת הנהיגה והראות ממושב הנהג - השמשות מרגישות קטנות מידי ויוצרות תחילה תחושה של נהיגה בנגמ"ש, עם קונסולה ולוח שעונים מאוד אנכיים וגבוהים שמחמירים את ההרגשה הזו ותא מטען גבוה שמקשה מאוד על הראות לאחור ובהתאם על תמרוני חניה. זה לא רכב שבו הנהג מרגיש קרוב לכביש ודורש הסתגלות למימדים החיצוניים ותחושת ה"התבצרות" במושב הנהג. בנהיגה, לא מדובר ברכב בעל ביצועים חריגים בנוף האמריקאי אך בהשוואה למה שזמין בישראל מדובר במפלצת. התאוצה מורגשת היטב, ובזכות תיבה אוטומטית מוצלחת ונמרצת למדי עם יחסי העברה קצרים יש כח זמין בכל מהירות וההאצות מרגישות חלקות וליניאריות יחסית. מהר מאוד גיליתי שלרכב זנב שמח במיוחד והוא יצא לטייל בשמחה בלחיצה על הגז בעת פניה, גם במהירות עירונית. המשמעות היא שלנהג לא מנוסה הרכב עלול להיות מפחיד מעט (ועל כך יעידו עובדי חברת ההשכרה, שטענו שרוב מי שלוקח את הרכב הזה מחזיר אותו מהר ומחליף למשהו יותר מתורבת) אך מי שמחפש לבחון את עמידות הצמיגים האחוריים בהחלט יכול להפיק לא מעט הנאה. לסיכום, הצ'ארג'ר היא לא מכוניות לעיר או לכבישים צרים וטכניים, בגלל גודלה ומשקלה והתנהגות כביש מאוד אמריקאית, אך היא כן מהווה לטעמי איזון מעולה בין פרקטיות לבין הנאה בנהיגה מסוג מאוד מסוים, ובכבישי קליפורניה הארוכים היא מרגישה בבית. בכל תקופת ההשכרה החיוך ירד לי מהפנים רק לרגע קצר - כששוטר תנועה אמריקאי עצר אותי על נסיעה ב100 מייל לשעה בכביש של 65. אולי בזכות זה שאני תייר ואולי בזכות המצב רוח הטוב יצאתי מזה עם נזיפה קלה בלבד, ולמרות שהשתדלתי להמשיך הלאה במהירויות שלא עוברות את ה80 (בהתאם להוראותיו של השוטר, "נסה לא לנהוג יותר מהר מכל שאר הרכבים") הצ'ארג'ר המשיכה לשעשע אותי לכל שאר התקופה. הגנגסטרית - Chrysler 300C [TABLE] [TR] [TD] מנוע [/TD] [TD] 3.6L V6 - 292 HP [/TD] [/TR] [TR] [TD] תיבה [/TD] [TD] 8 הילוכים פלנטרית, ללא שליטה ידנית [/TD] [/TR] [TR] [TD] הנעה [/TD] [TD] אחורית [/TD] [/TR] [TR] [TD] שנת דגם [/TD] [TD] 2016 [/TD] [/TR] [TR] [TD] מועד השכרה [/TD] [TD] אוקטובר 2016 [/TD] [/TR] [TR] [TD] מיקום השכרה [/TD] [TD] Alamo בשדה תעופה SeaTac, סיאטל, מדינת וושינגטון [/TD] [/TR] [TR] [TD] תקופת השכרה [/TD] [TD] 18 ימים [/TD] [/TR] [/TABLE] את הקרייסלר 300 שכרתי בשעת ערב בשדה התעופה של סיאטל מחברת Alamo, מאחר ומטרת הביקור הייתה חופשה. סיאטל הייתה הנקודה הראשונה במסלול לאורך החוף המערבי שסופו בסן פרנסיסקו, ולכן רציתי רכב שאהנה לנהוג בו לתקופה הארוכה של 18 ימים ולאורך מרחקים ארוכים, של מאות מיילים ביום. אחד הדברים שאני אוהב באלאמו הוא שבשדות תעופה רבים, החוזה הוא עבור קטגוריה של רכב והלקוח יכול להגיע לחניון ולבחור כל רכב זמין בקטגוריה, המפתחות כבר בפנים! הבחירה הייתה בין שברולט אימפלה, הקרייסלר, וביואיק להקרוס. לשלושתן מנוע דומה המפיק נתונים דומים, אך אינני חובב של מותג הביואיק (בעיניי רכב לפנסיונרים) ואילו האימפלה הייתה בעלת הנעה קדמית וקצת גדולה מידי לצרכים שלי. ננסה את הקרייסלר! בנסיעה הראשונה כבר שמתי לב ל3 מאפיינים מרכזיים בדגם הזה: ה300 חולקת מכלולים רבים עם הצ'ארג'ר שנהגתי בה קודם והיא מהירה וגדולה בהתאם; היא מאובזרת למשעי בכל גאדג'ט שארצה; ולמרות הדמיון לצ'ארג'ר על הנייר היא רכב שונה בתכלית. נתחיל שוב מהיבש: המידות ומערכת ההינע, כמו גם הביצועים, דומים מאוד לצ'רג'ר. ההבדל המרכזי הוא שתיבת ההילוכים האוטומטית מופעלת מכפתור עגול גדול (דומה במראה למערכת הiDrive של BMW) וחסרת כל מצב ידני. אין שום דרך לשלוט ב8 ההילוכים שלה ידנית (בשונה מדגם הS ה"ספורטיבי" שכן מציע שליטה מההגה). ההחלטה הזו אומרת לך הנהג: "שב ותנוח" אך התפעול של הכפתור לא אינטואיטיבי ודרש ממני מבט לעברו בכל העברת הילוך גם בתום מספר שבועות של שימוש. גם בשאר הרכב ניכר דמיון מה לדודג' ונראה שחלקים רבים הגיעו מאותה מכולה, כמו מערכת המולטימדיה שגם פה שולטת על כל מערכות הרכב כולל בקרת האקלים המפוצלת, ומקנה תפעול נוח ועיצוב מכוער למדי, או הגה דומה בצורתו אך בעל גימור וחומרים טובים בהרבה. חלקים אחרים לעומת זאת הם בבירור ייחודיים לקרייסלר : המושבים הם כורסאות ממחלקת עסקים, עם מעט מאוד תמיכה צידית כמו ברוב האמריקאיות אבל המון מקום גם לאדם רחב מימדים וריפוד עור נוח ורך. אותם מושבים כאן מתכווננים חשמלית בכל הכיוונים ויכולים גם חימום וגם קירור - הלוואי והיה לי ברכב כאן בישראל! גם ההגה מחומם, כי אם כבר. הקרייסלר הגיעה גם עם גג פנוראמי נפתח שמכניס הרבה אור, מצלמת רוורס ומספר מערכות בטיחות, ושעון אנלוגי בחלקה העליון של הקונסולה המרכזית - נסיון מיותר וסר טעם להקנות לתא הנוסעים מראה יוקרתי כביכול. חיצונית הקרייסלר בעלת מראה ייחודי שאי אפשר לבלבל עם רכב אחר. זוויתית, מאסיבית, ואגרסיבית מאוד אך לגמרי לא ספורטיבית, עם גלגלי 18" בוהקים ואביזרי כרום היא נראית פחות רכב למנהלים מגושמים (השוק לו היא כנראה מכוונת) ויותר לגנגסטרים שלא שמעו על טרנד הג'יפים סטייל אסקלייד. מה שבטוח, understated היא לא. למרות המראה החיצוני מדובר ברכב נעים מאוד לשהיה. העיצוב הפנימי מרגיש יוקרתי יותר מקטגוריית המחיר של הרכב, בידוד הרעשים טוב ומערכת ההינע והמתלים מכוילים לנוחות מרבית (שוב, בשונה מדגם ה S). הנוחות והאבזור שיחקו תפקיד משמעותי למדי בטיול, במיוחד בנהיגה בת היומיים מפורטלנד לאגם טאהו בקליפורניה, נהיגה של 700 מייל שרובם בכבישים מהירים משעממים במיוחד וגולת הכותרת: דלקת ריאות אצלי, הנהג, עם חום 39 בזמנים הטובים יותר ושעול בלתי פוסק (בשלב הזה לצערי עוד לא ידעתי שמדובר בדלקת ריאות והטיפול הסתכם בגלונים רבים של תה מתחנות דלק). הביקור בטאהו היה גם המקטע העיקרי בו יכולתי לבדוק את היכולות של הקרייסלר בכביש. לאחר היציאה מסקרמנטו לכיוון דרום האדם מתחילה עליה מתונה להרים וכעבור כמה עשרות מיילים הכביש הופך במפתיע מכביש מהיר וישר לכביש הררי חד נתיבי ומפותל עם נוף מדהים שישמחו להסיט את דעתו של כל נהג ולשלוח אותו לנהר או תהום או סתם עץ בן מאות שנים. המצב הבריאותי לא אפשר לי באמת לבדוק את היכולות של הקרייסלר עד הסוף, כמו גם התנועה הערה בנתיב הזה, אך לכמה תובנות כן הגעתי. הקרייסלר היא מהרכבים שמרגישים הרבה פחות מהירים ממה שהם באמת. אני מתרשם מאוד מההתנהלות הזו אך לא אוהב אותה, ההעדפה שלי היא לרעש והתרגשות. הקרייסלר יושבת היטב על הכביש ומתמודדת מעולה גם עם כביש מפותל וטכני מאוד, בעוד שבפנים יכול לשבת הנהג וללגום תה בשקט. במשך כל הטיול לא הצלחתי להוציא אותה משלוותה (שלא כמו אשתי שבילתה לא מעט זמן בלפיתה חזקה של ידית הנוסע). לקרייסלר האצה ליניארית מאוד וחזקה שלא יוצרת בעיה באף עקיפה או עליה, ריסון מרכב בפניות טוב בהרבה ממה שציפיתי (אבל לא ספורטיבי) וכנראה בזכות ההנעה האחורית גם יכולת מרשימה ביחס לגודל ולהמשיך להתמודד עם הגה בידיו של מי שבברור לא קהל היעד שלה. האחיזה הייתה מצוינת (שוב, בהשוואה לציפיות) ואפשרה לי לנהוג מהר מאוד גם בגשם זלעפות בירידה חזרה לסקרמנטו. אולי זה בזכות העובדה שהיא מבוססת על דור ישן מאוד של מרצדס E-קלאס, אך עם כל משקלה הקרייסלר מרגישה כמעט כמעט רכב שניתן להנות איתו בכביש. דווקא בגלל זה, המחסור בשליטה בהילוכים והכיול המנומנם שמחסירים כל ריגוש מהחוויה מהווים אכזבה מרה יותר. הספורטיבית: Chevrolet Camaro RS 2LT [TABLE] [TR] [TD] מנוע [/TD] [TD] 3.6L V6 VVT - 335 HP [/TD] [/TR] [TR] [TD] תיבה [/TD] [TD] 8 הילוכים פלנטרית, שליטה ידנית מההגה [/TD] [/TR] [TR] [TD] הנעה [/TD] [TD] אחורית [/TD] [/TR] [TR] [TD] שנת דגם [/TD] [TD] 2016 [/TD] [/TR] [TR] [TD] מועד השכרה [/TD] [TD] ינואר 2017 [/TD] [/TR] [TR] [TD] מיקום השכרה [/TD] [TD] Herz בשדה תעופה ג'ון ויין, קליפורניה [/TD] [/TR] [TR] [TD] תקופת השכרה [/TD] [TD] 10 ימים [/TD] [/TR] [/TABLE] את הקמארו שכרתי בשדה התעופה של מחוז אורנג' דרומית ללוס אנג'לס בנסיעת עבודה, כשדרוג בתוספת תשלום על הרכב השכור המקורי. לשמחתי, מזג האוויר היה מעולה לינואר והקמארו הגיעה עם גג נפתח. מה שנקרא, jackpot. לא אשקר לכם - למרות שמתחת לפני השטח הקמארו לא שונה מהותית מכל רכב פול-סייז אמריקאי ממוצע, היא סמל בעיניי - אחת ממכוניות השרירים האגדיות של אמריקה, והתרגשתי מאוד מההזדמנות לנהוג בה בעשרת הימים שלפניי. הקמארו נותנת בדיוק את מה שציפיתי - מחד, יותר מיקוד על נהיגה (ואולי התנהגות) ספורטיבית ותחושת איכות, ומאידך רמת פרקטיות נמוכה משאר הרכבים בפוסט הזה. הקמארו מכילה ארבע מושבים תאורטיים אך על 172 סנטימטריי המועטים, ותנוחת נהיגה קרובה (וקרבית) - למושב האחורי יכנס רק קטוע רגליים. הקמארו בעלת מידות חיצוניות נכבדות, אך מציגה בפועל תא נוסעים צפוף למדי, גם בזכות תנוחת הישיבה הנמוכה מאוד והמושבים התומכים והעמוקים יחסית לאמריקאית, אך לא רק. תא המטען הוא כמובן בדיחה ועם הגג במצב פתוח מתיר מקום רק לתיק גב קטן ומזוודת טרולי קטנטנה. את המזוודה הגדולה מיקמתי במושב האחורי והיא מילאה אותו. מקומות אחסון בפנים הרכב? כמעט ואין. נוחת הישיבה כאמור נמוכה ובשילוב עם מכסה מנוע ארוך וחלונות צרים מאוד, הראות לבחוץ ובמיוחד לגבולות הרכב מוגבלת מאוד. בגרסת הקבריולה בעלת גג הבד, משולבת שמשה אחורית מפלסטיק שקטנה אף מהדגם בעל הגג הקשיח ומשאירה מעט מאוד מקום לבחון האם ניידת משטרה רודפת אחריך (לשם כך יש שמשה אחורית, לא?). למזלי, הקמארו מצויידת במערכת מולטימדיה המוכרת מדגמים אחרים של שברולט ארה"ב וכוללת מצלמת רוורס וחיישנים. אותה מערכת מולטימדיה מוצגת על מסך גדול ונגיש ליד, אך באופן אבסורדי מכוון בזווית כלפי הרצפה ופוגע משמעותית בנוחות. הגג נפתח חשמלית בלחיצה, אך יכול לעשות זאת רק במהירות נמוכה של 25 מייל לשעה ובעת סגירה אינו סוגר את החלונות ובמיוחד צריך לזכור את אלו האחוריים, בקושי חלונות בכלל שגודלם כגודל כף יד ולתפעולם נדרש מתג מיוחד ולא נוח. בקרת האקלים היא מפוצלת ומציגה ממשק משתמש מקורי ויעיל במקום - החוגות לכיוון הטמפרטורה הן גלגלים גדולים על פתח האוורור עצמו, עיצוב נדרש עקב השטח הקטן של הקונסולה המרכזית שפשוט יצא מעולה - זה פרט קטן אבל כל כך חכם ומספק. בנהיגה הקמארו לא מאכזבת.עם כ40 כ"ס יותר האחרות ברשימה הזו ותאוצה ל60 מייל ב 5.1 שניות (רשמית) היא בין המכוניות החזקות ביותר בהן זכיתי לנהוג. בנוסף למצב הנהיגה הסטנדרטי ומצב נהיגה לשלג וגשם, היא כמובן בעלת מצב ספורט מתבקש בו היא מגיבה מהר יותר, אגרסיבית יותר והרבה יותר רועשת - אין שום סיבה לנהוג בה במצב אחר. העברת ההילוכים האוטומטית סבירה גם בנהיגה מהירה בזכות תיבת 8 הילוכים מודרנית וכשזו לא מספיקה, ניתן להעביר הילוכים מההגה. באופן מפתיע בעוד שהקמארו בהחלט מהירה מאוד ונותנת תחושת כח היא לא פרועה מידי וקלה מאוד לנהיגה - התחושה היא של רכב ספורטיבי יותר ורציני יותר ממה שהמראה החיצוני הכעוס מעיד. לסיום, חוויית הנהיגה מתובלת הן בתאוצת ביניים חזקה ובועטת והן בצליל מנוע מעולה שמזכירים לך - הקמארו היא צעצוע לילדים גדולים והמטרה העיקרית בקניית רכב שכזה היא לא נהיגת מסלול, הסעת ילדים לבית הספר או שמיעת מוזיקה קלאסית. המטרה היא חיוך על הפרצוף. לצערי, החל מהיום השני עם הקמארו התחילה אחת מהסופות החזקות שידעה קליפורניה בשנים האחרונות - גשם זלעפות ירד על כבישי לוס אנג'לס והוביל גם למבול של תאונות (ספרתי לא פחות מ3 רכבים הפוכים בערב אחד!) וגם ל5 מטרים של שלג בהר ממות' הממוקם צפונה, כך שמהגג הנפתח לא זכיתי להנות כמו שחשבתי. מהנהיגה בקמארו, כביש יבש או רטוב, דווקא כן. היפנית: Nissan Maxima SV [TABLE] [TR] [TD] מנוע [/TD] [TD] 3.5L V6 - 300 HP [/TD] [/TR] [TR] [TD] תיבה [/TD] [TD] 7 "הילוכים" רציפה CVT, שליטה ידנית מידית ההילוכים בלבד [/TD] [/TR] [TR] [TD] הנעה [/TD] [TD] קדמית [/TD] [/TR] [TR] [TD] שנת דגם [/TD] [TD] 2017 [/TD] [/TR] [TR] [TD] מועד השכרה [/TD] [TD] מאי 2017 [/TD] [/TR] [TR] [TD] מיקום השכרה [/TD] [TD] Alamo בשדה תעופה SeaTac, סיאטל, מדינת וושינגטון [/TD] [/TR] [TR] [TD] תקופת השכרה [/TD] [TD] 8 ימים [/TD] [/TR] [/TABLE] לאחרונה חזרתי לסיאטל, אך הפעם דווקא לצרכי עבודה. בחרתי לשכור מאותה חברה ובאותה קטגוריה מאחר והייתי זקוק לרכב שיכול לשנע 4 מבוגרים גדולים בנוחות וידעתי שרכב כמו ה 300C או האימפלה יעשה את העבודה. כשהגעתי למגרש החניה, הוצגה בפניי אופציה חדשה שכלל שכחתי שהופיעה באתר - ניסאן מאקסימה. מאחר וב300 כבר נהגתי, ההתלבטות הייתה בין 2 רכבי הנעה קדמית - האימפלה הגדולה והסולידית או הניסאן בעלת העיצוב הספורטיבי והנמוך. הבחירה לא היתה קשה. הניסאן היא רכב אמריקאי בתחפושת יפנית, או שאולי הפוך - אני בכל הכנות לא בטוח. העיצוב החיצוני אגרסיבי, ספורטיבי, בעל צללית מורכבת ושרירית וגובה נמוך יחסית למתחרות בקטגוריה. בהחלט יפני, ומזכיר שבניסאן יודעים גם לעשות מכוניות מעניינות (GTR מישהו?) בפנים הרכב הקו העיצובי ממשיך וסביבת הנהג מרגישה איכותית, עתידנית ומדויקת יותר הן מבחינת מראה והן הנדסת אנוש מאשר בחלק מהרכבים האמריקאיים, אך בו זמנית הייעוד הוא בהחלט השוק האמריקאי עם מנוע V6 דומה באופיו למתחרות, אבזור עשיר וכמובן איך לא - בלם רגל במקום יד. המרווח ל4 מבוגרים טוב אך תנוחת הישיבה לכולם נמוכה והדוקה יותר מברכבים אחרים בקטגוריה. גם כאן ישנה מערכת מולטימדיה בעלת מסך בגודל סביר אך מצטרף אליה גם פנל שליטה מהקונסולה המרכזית (איפה שבלם היד יכל להיות) שדומה במראה למערכות הגרמניות אך פשוט בהרבה ביכולותיו, ושלל כפתורים סביב המסך. למען האמת דווקא בתפעול מערכת המולטימדיה הרגשתי הרבה יותר תסכול מבאחרות למרות שעוצבה ויזואלית בצורה מוצלחת בהרבה, ובמיוחד סבלתי מכך שמערכת הbluetooth לא התחברה אוטומטית למכשיר הסמסונג גלקסי 6 שלי ודרשה התחברות ידנית רבת שלבים בכל הנעה של הרכב. הבעיה נפוצה ואפילו מופיעה כאזהרה במפרט הטכני של הניסאן הן בארץ והן בארה"ב. נקודות נוספות דווקא לטובה הן המסך בלוח השעונים שנראה חד יותר וטוב יותר מבמתחרות, מצלמת רוורס מצוינת שמלווה גם בחיישנים קדמיים ואחוריים, שלל מקומות אחסון מצויינים (ואפילו רשת ארגון בתא המטען) וכפתור חימום מושבים מכאני שנשאר בהגדרה האחרונה בה היה ולא דורש הפעלה מחדש לאחר כל הנעה. בנהיגה הניסאן מספקת את הסחורה בגזרת הכח אך לא בהתנהגות. היא בהחלט מהירה עם נתונים מוצלחים מאוד על הנייר, ותיבת ה CVT הרציפה מאפשר האצה מהירה מאוד וקצב גבוהה בכבישים המהירים, במיוחד כשהרכב במצב ספורט. לעומת זאת בפיתולים מתגלה רכב סביר בלבד - קצת גמלוני, רוכן ומבולבל יותר ממה שהמראה החיצוני מבטיח. במצב הסטנדרטי ההגה קל מידי ופוגע בתחושת הבטחון והתיבה מהססת להוריד הילוך. במצב ספורט הסל"ד נשאר גבוה יחסית ואיתו הרעש בתא הנוסעים, וההגה נהיה קשיח בצורה מלאכותית שאינה מתקשרת רבות לנהג. בקיצור - מראה ומותג לחוד, אם מצפים מרכב אמריקאי במהותו להתנהג כאירופאי או אפילו יפני, מתאכזבים. כרכב אמריקאי פרופר, הניסאן עולה מהווה תחרות נאה לחברותיה וגישה שונה אך אין לה את אותו אפיל - ייתכן שהיא רכישה חכמה בזכות אמינות טובה יותר או פרמטר אחר "של גדולים" אבל לי היא הרגישה מעט אבודה בין 2 העולמות. סוף דבר כל האמור לעיל מבטא את הדעה והחוויה האישית שלי - אני לא נהג מקצועי או כתב רכב, רק מישהו שנהנה לנהוג. אני בטוח שפספסתי דברים רבים בטקסט הזה, ואשמח אם תשאלו אותי עליהם, יש לי זכרון די טוב לפרטים וכנראה שאוכל לענות. פרט אחד שעליו באמת אין לי מידע הוא צריכת הדלק שפשוט אינני מודד ברכבי השכרה.
  10. שלום לחכמי הפורום. אמא של אישתי שמה עין על טויוטה קורולה החדשה. קיבלה הצעה על שנת 2014 מחברת השכרה גדולה - הם מוכנים להוריד 6K ש"ח מהמחירון שעומד כרגע על 89K. אני טוען שבהתחשב בכך שהרכב מהשכרה, העיסקה לא נשמעת כדאית. היא טוענת שהיא לא מוצאת קורולות מפרטי כי הרכב כל כך מבוקש. האם יש הגיון בהנחה כל כך מועטה? תודה.
  11. אנחנו קבוצה של 6 אנשים ומתכוונים לשכור רכב שמתאים לנו מבחינת תא מטען ומקום בסלון הרכב. חברת ההשכרה מציעה לי את ה- Mercedes Sprinter בעל 9 מקומות. מכל מקום שבדקתי, זה נראה לי כמו רכב עצום והיות ובארץ אין כזה (לפחות לא מצאתי) אני לא מצליח להבין פיזית מה הגודל שלו. כשאני מחפש את הרכב הזה להשכרה, אני מוצא רק את Mercedes Vito או Viano ואלה דווקא נראות לי מתאימות יותר. אבל המחיר שלהן גבוה יותר ואני לא בין מדוע. אני חושש להיתקע עם רכב גדול מדי ומסורבל מדי. מבחינת רישיון לא צריכה להיות בעיה, יש לי רישיון ב' והרכב נופל בקטגוריה הזו לפי מה שהבנתי. אשמח לדעתכם..
  12. שלום לכולם. אני כותב בשם חבר שזקוק לעזרה. התלבטתי איפה לכתוב - יכול להיות שמתאים לפורום משפטי וגם טכני. שכרתי מרצדס A180 CDi חדשה עם 3000 מייל באדינברו, אנגליה. נסעתי איתו קרוב ל-400 מייל במשך 3 ימים ואח"כ תידלקתי בתחנת דלק בסקוטלנד של רשת מוכרת (Gleaner) בדלק סולר כמובן. כעבור איזה 200 מייל הרכב כבה פתאום ואחרי מספר דקות הניע שוב. נסעתי עוד כ-100 מייל ואז הרכב נתקע לגמרי. כמובן קיבלנו חילוץ עם גרר ורכב חלופי. לאחר חזרתנו לארץ קיבלנו תביעה מחברת ההשכרה (Europcar) ע"ס 4000 פאונד בטענה של רשלנות שנובעת מתידלוק שגוי. אשמח לקבל תשובות לשאלות האלה: 1. האם ניתן בכלל לנסוע עם רכב דיזל שתודלק לטענתם "במשהו אחר"? 2. האם יש בעיית "ריקול" בדגם הזה? (רכב חדש לגמרי) 3. עשיתי ביטוח הכי גבוה שקיים בחברת ההשכרה (פרימיום) והחברה טוענת שהביטוח "לא מכסה מעשה של רשלנות נהג". ידוע לי שבארץ ישנו פסק דין לטובת הנהג בעניין תדלוק שגוי. האם כך גם באנגליה? 4. מה עם אחריות יצרן? אשמח מאוד לקבל עצות מקצועיות. עם קבלת התביעה ביטלתי את כרטיס האשראי, לכן יש כרגע עו"ד שתובע. אחרת מזמן הייתה מתבצע סליקה בכרטיס אשראי כפי שקרה להרבה אנשים. אודה לעזרתכם חברים.
  13. שאלה קצרה וממוקדת: האם כדאי לשקול קנייה של רכב מחברת השכרה? אני מכיר הדעות המסורתיות שאומרות להתרחק כמו מאש, אך פעם אמרו זאת גם על רכבי ליסינג... ההתלבטות במלואה: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?588776-התייעצות-בנושא-רכישת-רכב-שני-למשפחה-בתקציב-של-35-אלף
  14. שלום, אני מקווה שזה הפורום הנכון לשאלה שלי...בעוד כחודש נצטרך רכב לחצי שנה הקרובה (אנחנו זוג עם ילד שמצפים לילד נוסף אוטוטו) להתניידות לגן ולעבודה. העלינו כל מיני אופציות (ליסינג מהעבודה, קניית רכב) אבל כולן עם התחייבות ארוכת טווח ואין לנו צורך ברכב מעבר לחצי שנה...וגם לא באדג׳ט לקנייית רכב. האם יש למישהו רעיון בנושא? האם יש אפשרות להשכיר רכב לתקופה של כמה חודשים? האם אפשר לעשות ליסינג לחצי שנה? אשמח להתייחסותכם תודה מיטל
  15. שלום חברים, הנושא נידון מספר פעמים בפורום אבל לא מצאתי שום דבר טרי ולכן אבקש את עזרתכם. אני נוסע עם זוגתי לניו-יורק באוגוסט לכשלושה שבועות. בימים הראשונים נהיה בניו יורק ולאחר מכן אני רוצה לטפס צפונה דרך ניו-אינגלנד, בוסטון, להיות סופ"ש בטורונטו אצל חברים ולחזור דרך פיטסבורג, וושינגטון ופילדפליה. מעגל צפון מזרחי שכזה. התקציב מוגבל והתחת שלי לא מלכותי כך שאני יכול להתמודד גם עם KIA RIO, אבל כמובן שהלב רוצה יותר. שמתי לב שלפחות שתי חברות (שותפות למיטב הבנתי) מציעות תוכנית מעניינת: ל-THRIFTY יש את ה-WILD CARD ול-DOLLAR יש את LOCK LOW & GO. מהות המבצע הוא שאתה משלם על רכב בסיסי אבל מקבל סוג רכב זמין באותו רגע, רולטה רוסית כזאת. ייתכן שתשלם על ריו ותקבל מיני-ואן. בכל מקרה מתחייבים לחמישה מקומות ישיבה לפחות וגיר אוטומטי (בחיי, אם היה אפשר לקחת ידנית בהנחה הייתי קופץ על זה). מישהו התנסה עם הדבר הזה? לא התחלתי להבין גם בפניה לחברות ההשכרה אם במקרה של רכב יקר יותר פיזית הביטוח הנוסף שארכוש יתייקר גם? הבנתי רק שהפקדון ישאר אותו דבר. ועדיין לא לגמרי הצלחתי להבין איך עובד עניין המיסים והעמלות השונות. לפעמים נראה שהמחיר בשדה התעופה זול יותר מאשר בחוץ אבל שמעתי שיש עמלה כלשהי על השכרה מהשדה ואני לא מבין איפה זה מתבטא. כמו כן לא הבנתי איך עובד עניין המעבר המהיר בכבישי ארגה (למה הוא כל כך יקר והאם אפשר להסתדר בלי?). בקיצור, אודה לכל טיפ ממישהו שהתנסה בזה כדי להבין טוב יותר את החוזים היבשים שמצאתי באתרים.
  16. שלםו לכולם, אני רוצה לקנות רכב בתקציב צנוע (עד 25-30K). מה שחשוב לי זה: אמינות, תיקונים\חלפים לא יקרים, שמירת ערך, חסכון בדלק - ז"א רכב חסכוני בכסף ובביקורים במוסך. הרכב מיועד ליחיד\זוג ובעיקר לנסיעות עירוניות (ולכן ממש מעדיף רכב קטן) ובין עירוניות קצרות (ירושלים-מבשרת-ירושלים), ומידי פעם בין-עירוניות ארוכות. אני לא מבין במכוניות ואני מאוד מפחד להיעקץ ולהיתקע עם רכב דפוק. 1. האם ליסינג היא בכלל אופציה עבורי? 2. מה לגבי קניה של רכב מליסינג\השכרה? האם רכבים כאלה באמת שמורים ומוקפדים כמו שהם טוענים? 3. האם יש חברות שעוזרות לאנשים למכור ולקנות רכבים תמורת עמלה או משהו דומה, ושאפשר לסמוך עליהן? 4. ולסיכום - המלצות לגבי הרכב? אודה מאוד לעזרתכם כי אני די חושש ואין לי יכולת כלכלית לספוג אובדן של אלפי שקלים.
  17. אני מחפשת לקנות רכב אוטומטי שישמש אותי לנסיעה לעבודה ומדי פעם ליציאות. הסתכלתי על כל ה mini למיניהם כי אני מחפשת רכב שלא יצרוך הרבה דלק אבל שיהיה אמין והתקציב הוא עד 40,000 שקל. בסוף סגרתי על i10 או מאזדה 2. מצאתי רכב i10 ב-40,000 שפעם שומש להשכרה בחברה מוכרת (אלדן ואלבר למיניהם). הוא היה בחברה פחות משנה ואז עבר לפרטי. ניסיתי לתמכר אותו אבל ראיתי שיש הבדל גדול בין חברת השכרה עם קריטריונים לחברת השכרה בלי. מישהו אולי יודע את ההבדל? האם אני יכולה לדעת שאם הוא נמכר מהחברות האלה אז הוא בסדר? האם זה אמור להיות כתוב איפושהוא? עוד שאלה, האם צריכה להיות סיבה שרכב שהיה משומש להשכרה הוא פחות טוב מרכב שהיה רק בבעלות פרטית? לרכב יש 75,000 קילומטר ושאר הרכבים בערך באותו מכיר בבעלות פרטית ללא השכרה קודמת מגיעים עם 100,000 קילומטר. למישהו יש איזושהיא עצה למה לבקש? האם יש פרטים שאני יכולה לבדוק כשאני קונה רכב שהיה משומש להשכרה בעבר?
  18. שלום האם למישהו יש נסיון עם השכרת רכב על באירופה לדוגמא : http://europeluxurycarhire.com/terms-and-conditions או http://www.kingrent.com/luxury-car-brands/porsche/911-rent.html תודה מראש, אשמח לכל מידע !
  • תוכן חדש...