Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'טויוטה'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. שלום לכולם, יש ברשותנו רכב ישן אך אמין. טויוטה קורולה 2005 (טפו טפו טפו, מלח מים מלח מים). משפחה עם 2 ילדים קטנים+עגלה. תוהים האם להשקיע ברכישת רכב חדש יחסית (עד 4 שנים) . אנו מתכוונים להשתמש ברכב הרבה שנים. נגיד 10 שנים או יותר. חשוב לנו אמינות, בטיחות וצריכת דלק הגיונית. מחישוב יצא שאנו נוסעים בערך 15000 ק"מ בשנה. 10000 הלוך חזור למשרד עם פקקים. חשבנו על ראב4 היברידי כיוון שצריכת הדלק שלו "נורמלית או טובה" לרכב מהסוג הזה לעומת מנוע רגיל. יהיו לו מערכות בטיחות חדשות וגם כמובן הרכב עצמו גדול יותר ונעים לעומת הרכב הנוכחי. אם נרכוש ראב4 סביר להניח שנשתמש בו יותר כך שיכול להיות שניסע איתו יותר מ-15K ק"מ בשנה. נניח עוד 2000. נשמח לקבל תובנות מבעלי רכב היברידי או אם יש כאן בעלי רכב ראב4 היברידי למה לשים לב. כמובן שיש סיכון בכל רכישת רכב יד2. האם יש בדיקות מיוחדות לרכב היברידי? מניח שעלויות הטיפולים יהיו גבוהות יותר בכל מקרה. האם העובדה שהרכב היברידי מייקר משמעותית את הטיפולים לעומת רכב מקביל בנזין רגיל? נקודות שלא חשבנו עליהן? תודה לעונים שיהיו ימים שקטים ורגועים
  2. אז ככה חברים אחרי מחקר יחסית מעמיק משתף בתובנות. ברשותי טויוטה פריוס שעלתה לכביש בשנת 2009, טיפלתי ברכב אך ורק במוסך מורשה של טויוטה כל 10,000 ק״מ בדיוק. שמרתי ואהבתי אותו כמו שרק יכולתי. בכל מקרה לפני חודש אני נוסע בכיף שלי ופתאום המנוע מתחיל לגמגם, ולעשות קולות שמזכירים רק מוות. כמובן שעצרתי בצד וגררתי את האוטו ישירות למוסך. במוסך טענו שהסעפות יניקה, השסתום EGR והמצנן של ה EGR סתום בפיח, (בעיה נפוצה בפריוסים ולא רק) בכל מקרה גבו על זה 4600 שקלים! רק על ניקוי! לא החלפה ולא זאבי ולא כלום. אני מסכים שזה עבודה של קרוב ל 5-6 שעות רק לפרק אבל עדיין לדעתי מחיר מוגזם בטירוף. בדרך אגב האוטו עבר 215,000 ק״מ עד שזה נסתם עד לכדי מצב של רעשים במנוע. אם הייתי יודע קודם לכן הייתי מטפח קבוע על 50-40 אלף ק״מ כמו שממליצים לעשות את זה לפי המחקרים שראיתי. עכשיו כל מי שנתקל ברעשים מוזרים ורטט חד במנוע של הפריוס שלו, שידע שזה יכולה להיות מערכת ה EGR, או הפלאגים, או המזרקי דלק, והגרוע מכל זה יכול להיות האטם ראש מנוע, שגם ידוע ברכבים אלו לצאת מתקינות ואז הנוזל קירור חודר לתוך הצלינדרים ויכול לגרום לנעילה של אחד הצלינדרים ולהגיד ביי ביי למנוע. כמו את כל זה בחשבון ותטפלו במערכת ה EGR שלכם לפני כל הבלאגן. אפשר לעשות לבד למרות שזה קוץ בתחת לפרק את כל זה, אבל גם אפשר למצוא מישהו מקצועי שיכול לעשות את זה ובמחיר נורמלי. מה שאני הולך לעשות זה להזמין מה Ebay סט של EGR משומש ונקי, וכל 40 אלף קילומטר ללכת למישהו שרק יחליף ואת כל הניקוי אפשר לעשות לבד. מקווה מאוד שהמועד הזה יעזור למישהו. אם מישהו מכיר מוסך אמין או בן אדם שמתעסק ויודע טויוטה אשמח לשמוע.
  3. הרעש הזה שיש בהקלטה, שאורכו כשניה, קורה לעיתים כשאני מעביר מרוורס לדרייב. מה יכולה להיות הסיבה לכך? האם זה תקין? תודה. Sunday at 4-11 PM video.mp4
  4. שלום רב , אשמח לדעת מבין בעלי האוונסיס כאן בפורום (גם אלה שלא אך מכירים הייטב) האם קילומטראז' של 180,000 צפונה ... זה משהו שאמור להרתיע אותי מקניית האוונסיס ? כמה המנוע הזה חי ? והאם מחיר של 40/45 אל"ש זה מחיר סביר ? תודה מראש 🙏
  5. אחרי הנוחות של הסיטרואן קשה לי לרדת לרכב קטן ולא נוח מצד שני מחפש רכב אמין. הסיטרואן באמת... כל כך גרועות. די נהנתי עד שהלך הגיר. מה מציעים בסכום של כ30,000 ש"ח. גם סטיישן יכול להיות פיתרון רע אבל פיתרון או שמציעים לרדת למשפחתית רגילה ואמינה?
  6. היי, יש לי טויוטה פריוס 2007 הלחצן של הבקרת שיוט לא מגיב - כלומר לא רואה נורת חיווי נדלקת ... אם יש למישהו מידע איך לפתור את הבעיה אשמח מאוד, תודה רבה מראש
  7. שלום רב, כפי שציינתי בכותרת, לפני כמה שבועות מזגן החל לא לקרר, לאחר מילוי גז/זרחן שלאחר יום מסיום המילוי המזגן שוב הפסיק לעבוד, חזרתי למוסך וביצעו בדיקה מהיכן דולף, לאחר בדיקה ואיתור דליפה אמר לי שיש נזילה מאזור המדחס, כנראה צריך להחליף מדחס + צינור, מילא לי גז שיהיה לי לעוד יום יומיים ואמר לי לדבר איתו לגבי הצעת מחיר מכיוון שהאוטו יחסית חדש (שנתון 17-18) (טויוטה אוריס הייבריד) העדפתי כמובן לבקש הצעת מחיר מהבעל מוסך למדחס+צינור מקורי חזר אליי לאחר כמה שעות עם תמונה שהספק שלו שמביא את החלק מיוניון מוטורוס- טוען שרק הצינור עולה 1400₪ והוא בעצמו קיבל שוק והוא לא רוצה גם לבדוק על מדחס חדש כי כנראה זה יצא המון המון כסף והציע לי אפשרות לרכוש מדחס משופץ + צינור ב1700₪ לא כולל עבודה (נגיד עבודה באזור עוד ה400₪)פחות רלוונטי השאלה העיקרית שלי היא א כל- האם זה אכן הגיוני שאלו הם המחירים לצינור עצמו?? עדיין לא שלח לי הצעת מחיר למדחס מקורי, עממה מבדיקה קלה לפי מספר דגם באתרים מסויימים בחו״ל ראיתי שהטווח מחירים נע בערך בין 600-1100$ משתנה לפי יצרן שהמחירון הכי יקר היה מדחס מייצור Denso והשאלה אם אכן המחיר הגיוני, כמו שאמרתי פחות רלוונטי לי נושא המחיר, אם אכן זה המחיר הנכון לחלק חדש, זה משהו אחד, השאלה שלי נוגעת יותר נכון אם אכן ההצעה היא ״אמינה״ או שמא אולי חלילה בעל המוסך מנסה לעשות עליי איזשהוא מהלך בהיותי חדש בתחום (בחור צעיר אחרי שירות, נהג חדש 😅) לסיכום- אשמח לשאול א- אם המחיר אכן הגיוני וב- אם אכן הפרוצדורה נראת תקינה מבחינת בדיקה/אבחון/ וכולי. *בנוסף* מספר החלק של הצינור לפי ההצעה שהוא שלח הינו -88703 02850 במידה וזה אכן עוזר… (מימין לשמאל-👆) דגם- ZWE186L-DWXSBW מחילה על הבורות 😅 כפי שציינתי חדש בתחום, וגם חדש כאן בפורום, ואודה מאוד על התשובות והדעות תודה רבה!
  8. שלום לכולם. יש לי כרגע טויוטה יאריס 2012.. קניתי אותה יד שנייה לפני בערך שנה וחצי מאישה מבוגרת שנסעה בעיקר בתוך העיר. אני ואישתי נוסעים המון מחוץ לעיר וזמן קצר לאחר שקנינו אותו אני רואה שהצריכת שמן שלו גבוהה נורא. כששאלתי את הבעלים הקודמים למה לא אמרו שום דבר בנוגע לזה אמרו שלא צרך לה כמעט שמן ואני מאמין שזה כי הם כמעט ולא נסעו וכשנסעו זה היה בתוך העיר( קניתי אותו עם 76,000 קמ) לקחתי את היאריס לכמה וכמה מוסכים על מנת לבדוק את הבעיה . וכולם אמרו לי את אותו הדבר- אין נזילה , ככה זה הרכב , צריכת שמן גבוהה זה בעיה ידועה בטויוטות.. השאלה שלי היא כזאת: האם באמת אין מה לעשות? טיפול בבעיה זה עסק יקר? אין איזה תוסף שמן מסויים שעלול לפתור את הבעיה? אשמח לעזרתכם. תודה
  9. שלום, אחת הדלתות לא ננעלת בנעילה מרכזית אבל כן נפתחת כשאני פותח עם מפתח מהדלת של הנהג. מישהו יודע איך אני יכול להגיע לטפל בזה? איפה הבעיה נמצאת באוטו? איך אני מגיע לשם? צריך להחליף משהו או שאפשר לשפץ? תודה מראש!
  10. מישהו פעם אמר שטויוטה מפסיקים לייצר את פריוס, אז זה זה לא נכון. אתמול הוצג דור חמישי לדגם, על פלטפורמת TNGA דור שני, גירסה היברידית וPHEV (אין חשמלי מלא משום מה, למרות שזה היה צפוי בפריוס), וויחדת הנעה עם מנועי 1.8 ו2.0 משודרגים. זה עם 2.0 מגיע כמעט ל200 כ"ס (223 בגירסת פלאג אין). גירסה היברידית תגיע גם עם הנעה כפולה. https://global.toyota/en/newsroom/toyota/38225618.html
  11. שלום לכולם טויוטה קורולה (ראנקס) 2004 מתוך הצד האחורי של המנוע יוצא עשן לבן לסירוגין, ויש סימני דליפת שמן. מצרף תמונות להמחשת המקום ( תמונת מנוע מהאינטרנט) מה יכולה להיות הסיבה? כיצד ניתן לטפל? תודה רבה מראש
  12. הי, האם אני צריך לשים למערכת המולטימדיה canbus? אם כן - למה? תודה מראש לעונים !
  13. מאזדה מציגה סופרמיני חדשה, או לפחות חדשה עבורה וקוראת לה ה-2 החדשה. בפועל מדובר בטויוטה יאריס היברידית, עם סמלים של מאזדה, תוצר נוסף של שיתוף הפעולה הנרחב בין החברות. זה אומר שימוש באותה יחידת הינע היברידית, מנוע 1.5 שלוש צילינדרים בעל הספק של 93 כ"ס ביחד עם מנוע חשמלי של 59 קילוואט שביחד מייצרים 116 כ"ס. תאוצה מאפס למאה ב-9.7 שניות וצריכת דלק ממוצעת שנעה באזור 29 ק"מ לליטר לפי תקן WLTP. בהשוואה ל-2 היוצאת, החדשה מעט קצרה יותר אבל רחבה יותר ובעלת תא מטען גדול יותר ב-8 ליטר. התוספת של ה-2 ההיברידית החדשה הוא חלק מהאסטרטגיה של מאזדה לצמצום פליטות פחמן, Sustainable Zoom Zoom 2030, שעד 2030 רוצים להפחית את פחיתות הפחמן של היצרן ב50% ולהגיע לנייטרליות ב-2050. באופן מעניין, לפחות בשוק הבריטי, הדגם הנוכחי ימשיך להימכר ליד ההיברידי, לפחות בשנת 2022.
  14. שלום לכולם הזמנתי צלחות בלם קדמיות עבור הרכב שלי וגיליתי שהן לא מתאימות לדגם שלי. בין היתר מתאימות לסובארו XV עד שנת 2017 כולל (שלי 2018 צורה חדשה לכן הטעות..) מדובר במק"ט ברמבו: 09A92111 הצלחות מצופות למניעת חלודה. המק"ט הנ"ל מחליף את המק"טים הבאים של סובארו: 26300AG01A , 26300AG01B , 26300FE040 , 26300SA000 , 26300SA001 וגם את מק"ט טויוטה: SU00300586 ניתן לראות את כל הפרטים באתר: https://www.bremboparts.com/asiapacific/en/catalogue/subaru-xv-gt-2-0-i-awd-gt7/000128023-1 אני קניתי ב-380 ש"ח (מוסר גם את הקבלה כמובן) מחיר מכירה: 350 ש"ח, גמיש אם המכירה תתבצע בשבוע הקרוב. בהודעות פרטיות בבקשה מתאים לכל הרכבים הבאים: BRZ2.0 06/12 FORESTER (SG_)2.0 S Turbo AWD 02/02 - 05/05 FORESTER (SG_)2.5 AWD (SG9) 12/03 - 05/05 FORESTER (SG_)2.5 AWD (SG9, S11SG, S12SH) 06/05 - 05/08 FORESTER (SH_)2.0 D AWD (SHH) 09/08 - 09/13 FORESTER (SH_)2.5 AWD 03/11 - 09/13 FORESTER (SH_)2.5 AWD (SH9) 06/08 - 09/13 FORESTER (SH_)2.5 AWD (SH9) 01/09 - 09/13 FORESTER (SJ_)2.0 D AWD 03/13 FORESTER (SJ_)2.0 i AWD 03/13 FORESTER (SJ_)2.5 AWD (SJ9) 11/12 IMPREZA Estate (GG)2.0 WRX Turbo AWD 12/02 - 09/06 IMPREZA Estate (GG)2.5 WRX AWD (GGG) 09/05 - 12/08 IMPREZA Hatchback (GP_)2.0 AWD (GP7) 01/12 IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3)2.0 D AWD 01/09 - 03/12 IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3)2.0 D AWD 01/11 - 12/11 IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3)2.5 AWD (GHE) 01/08 - 09/11 IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3)2.5 WRX STI 330S AWD 05/09 - 12/10 IMPREZA Saloon (GD)2.0 WRX Turbo AWD 12/02 - 03/07 IMPREZA Saloon (GD)2.5 i WRX AWD (GDG) 09/05 - 12/08 IMPREZA Saloon (GD)2.5 WRX STi AWD (GDF) 09/05 - 12/07 LEGACY IV (BL)2.0 D AWD 02/08 - 12/09 LEGACY IV (BL)2.5 AWD (BL9) 09/03 - 04/09 LEGACY IV (BL)2.5 i AWD (BL9) 09/07 - 12/09 LEGACY IV Estate (BP)2.0 D AWD 02/08 - 12/09 LEGACY IV Estate (BP)2.5 AWD (BP9) 09/03 - 04/09 LEGACY IV Estate (BP)2.5 i AWD 01/08 - 12/09 LEGACY V (BM)2.0 D AWD 09/09 - 12/14 LEGACY V Estate (BR)2.0 D AWD 09/09 - 12/14 LEGACY V Estate (BR)2.0 D AWD 01/13 - 12/14 LEGACY V Estate (BR)2.5 i AWD (BR9) 09/09 - 12/14 LEGACY V Estate (BR)2.5 i AWD (BRM) 07/12 - 12/14 OUTBACK (BR)2.0 D AWD 01/13 OUTBACK (BR)2.0 D AWD (BRD) 09/09 OUTBACK (BR)2.5 i AWD 01/13 OUTBACK (BR)2.5 i AWD (BR9) 09/09 XV (_GP_)1.6 i AWD (GP3, G33GP) 03/12 XV (_GP_)2.0 D AWD 03/12 XV (_GP_)2.0 D AWD (GPD) 03/12 XV (_GP_)2.0 i AWD (GP7, G33GP) 03/12 XV (GT)1.6 i AWD (GT3) 08/17 XV (GT)2.0 i AWD (GT7) 04/17
  15. בוקר טוב, לאחרונה קניתי טויוטה אוריס היברידית שנת 2013 הרכב היה מטופל בטויוטה ובמוסך אמין מאוד. אממה, כשאני בודק את התחשיב של צריכת הדלק אני מוצא שבנסיעה בינעירונית הוא עושה 12.5 ק"מ לליטר, ו-16 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית. כעת למיטב ידיעתי הנתונים אמורים להיות יותר גבוהים, לפחות 20 ק"מ בנסיעה בינעירונית, ו-18 ק"מ בעירונית. בהתחלה חשבתי שמדובר בבטריה אבל בסשן מול טויטה, בו פירטתי מה הבטריה עושה, הבנתי שהיא תקינה. אני חושד בממיר הקטליטי שלא מצליח להמיר נכון את תצרוכת הדלק. אני צודק? אם כן, האם יש סיכון בלעשות את זה על מנת לנקות את הממיר הקטליטי? https://www.youtube.com/watch?v=sIc0u9o_IG4
  16. החלון שלי נפל פנימיה לתוך הדלת ללא התראה מוקדמת, כרגע הבעל מקצוע קיבע לי אותו והמליץ לי לקנות רק את ה"בוקסא" למנגנון רכב במקום להחליף את כל המנגנון. שאלתי באיזו בוקסא מדובר והיכן אוכל למצוא אותה באינרנט. תודה מראש לעונים.
  17. שלום לכולם, אני מעוניין לדעת אם אפשר להתקין בטויוטה קורולה 2014 sun קרוז קונטרול נאמר לי לשאול האם קיים קונקטור מתחת לכרית האויר אשמח לדעת האם מישהו עשה ואם ידוע מחיר של התקנה כזו. תודה!!
  18. שלומות. למכירה, טויוטה קורולה 2009 אוטומטית. ק"מ: 196,000 דגם: GLI צבע: תכלת. הרכב מטופל מיומו הראשון בסוכנות טויוטה רעננה (נאו מוטורס). אין בעיות מכניות (בדיוק יצא מטיפול שנתי עם טסט). קיבל מכה באחת הכנפיים (תוקן) ומכה במכסה תא המטען. הכל מקורי בלי שום התקנות מיותרות (מלבד קודן...) מחיר: 25000 (לפי מחירון יד 2) סחר ומכר רק לאחר שתראו את הרכב. וכמובן, אידיוט שכמותי... יד 2 (ראשונה היה חמי והוא העביר אלינו את הרכב) מספר הטלפון: 0508723478
  19. יד שניה, 01 בעלים קודמים. רק 82,000 ק"מ - בבעלות מבוגרים. רכב מפנק במיוחד מתחת לרדאר - בלם יד חשמלי, רצפה אחורית שטוחה, גיר רציף אמין וחסכוני ועוד ועוד... אני מאמין שמיותר לציין כי מדובר באחד הרכבים האמינים ביותר, אי לכך ובהתאם לזאת - אחזקה זולה ופשוטה. היסטוריית טיפולים מלאה מ-2009 במתם מוטורס חיפה, טיפול אחרון והבאים אחריו - גרישה מוסך אנרג'י. מחירון יד2 - 25,300 ש"ח לוי יצחק - 31,000 ש"ח פרטים נוספים בפון - 052 שלוש אפס חמש, שבע אפס תשע שש.
  20. היי, אני מחפש מערכת מולטימדיה לטויטה פריוס 2014 עם תמיכה ב-Android Auto וב-Apple CarPlay. אשמח לקבל המלצות.
  21. יש לי טויוטה רנקס וגיליתי שנשבר הפלסטיק שמחפה את הפנס הקידמי ונוצר שם חור קטן. האם צריך להחליף את כל הפנס או שאפשר להחליף רק את הפלסטיק השקוף? האם יש למישהו המלצה איפה קונים\מזמינים כזה דבר?
  22. ערב טוב, אשמח לדעת אם בטויוטה קורולה שנת 2009 דגם GLI יש רצועת טיימינג? ובמידה ויש כל כמה זמן מחליפים? תודה
  23. מישהו יודע האם קיים ברשת ספר רכב בעברית להורדה ? תודה
  24. לפני שנה קנינו טויוטה אוריס היברידית 2015 יד 1 מפרטי (דרך טרייד-אין). ראשית תקציר מנהלים: בסה"כ מרוצים מהקנייה. הרכב נוח (לנו) וחסכוני. הביצועים (בעיקר תאוצה) לא משהו. קנינו את הרכב עם 65,000 ק"מ היום 91,500 ק"מ. צריכת דלק: כ-18.5 ק"מ לליטר בממוצע בנסיעות שלנו. במהלך השנה הנתון הגרוע ביותר שראיתי (מדדיה במשאבה) הוא 17.4 ק"מ לליטר והטוב ביותר 19.8. עלויות עיקריות: טיפולים במוסך יבואן (כי אני חושב שהוא אמין. אולי אני טועה) טיפול 75,000 (כולל החלפת מגבים) – 788 שקל טיפול 90,000 כולל בלמים – דיסקיות ורפידות והארכת אחריות לסוללה היברידית – למעלה מ-4,000 שקל (!) ביטוח מקיף + חובה – יקר כי יש לנו בבית נהגת צעירה – כ-6,000 שקל תקלות : אפס (כמצופה) וכעת לפירוט: הרבה שנים אשתי ואני עבדנו ב-"הייטק" ושנינו לקחנו רכב ליסינג מהעבודה. יקר, אבל יכולנו להרשות לעצמנו והיה מאוד נוח. לפני בערך 8 שנים אשתי החליטה לעזוב את התחום. החזירה את הרכב וחיפשה את עצמה. בינתיים הסתדרנו עם רכב אחד (ליסינג מהעבודה שלי) ובשלב מסויים התחלתי לעבוד מהבית כך שהחיים עם רכב אחד במשפחה נהיו פשוטים. עם פטירתו של חמי ז"ל ירשנו ממנו טויוטה יאריס 2013 והגענו למצב בו היו ברשותנו שתי מכוניות שאחת מהן עמדה רוב הזמן בחניה. משיקולים כלכליים החלטנו לוותר על רכב הליסינג והפכנו למשפחה עם רכב אחד פרטי. ב-2015 חזרתי לעבוד במשרד שאליו צריך לנסוע כל יום, ב-2016 הבת שלי הוציאה רישיון נהיגה. התחיל להיות קשה יותר להסתדר עם רכב אחד, אבל מה ששבר אותנו סופית היה כשאשתי התחילה מקום עבודה חדש במסגרתו היא צריכה לנסוע לירושלים יום בשבוע (אנו גרים בשרון). החלטנו שהגיע הזמן לרכוש עוד מכונית. בדקתי את האפשרות לקחת (שוב) רכב מהעבודה – העלות לכך לפי החישוב שלי הייתה למעלה מ-4,000 שקל לחודש - משמעותית יותר גבוהה מעלות רכישת ואחזקת רכב יד שנייה (למרות שברכב ליסינג ההוצאות פחות או יותר קבועות וברכב פרטי יש נעלמים רבים ובראשם ירידת הערך). אני הייתי בעד רכב היברידי – גם משיקולי חיסכון בדלק וגם משיקולי שמירה על איכות הסביבה. אשתי חשבה שאולי כדאי לקנות "רכב פנאי" מכיוון שאנחנו נוסעים הרבה בדרכי עפר (לא שטח של ממש). לזמן קצר חשבנו על טויוטה CHR או קיה נירו שלכאורה הם SUV והן היברידיות, אבל בדיקה של מרחב הגחון שלהן הוכיחה שאין להן יתרונות על רכב משפחתי מבחינת נסיעה בדרכי עפר. ה-CHR גם צפופה וקטנה יחסית (ההרגשה שלי הייתה שהיא לא יותר מרווחת מהיאריס) ושתיהן יקרות יחסית בגלל תדמית "רכב פנאי". בדקנו על הנייר כמה אפשרויות כמו רנו קאפצ'ר, שברולט TRAX ,סקודה יטי, ופיג'ו 2008 (אותה גם לקחנו לנסיעת מבחן) והגענו להחלטה שהם לא נותנים את התמורה אותה אנחנו מחפשים. בשלב מסוים גם בדקנו אפשרות לליסינג תפעולי פרטי, מתוך מחשבה שהוא מספק את הנוחות לה התרגלנו בליסינג מהעבודה, אבל בגלל הגבלת הקילומטרז' ועוד פרטים (כמו למשל שאנחנו צריכים לקחת את הרכב לטיפולים בעצמנו) ירדנו מהרעיון הזה. החלטנו לקנות רכב משפחתי היברידי משומש. ההיצע העיקרי באותו זמן היה של טויוטה אוריס ופריוס. התמקדנו באוריס שמבחינת הגודל בהחלט התאים לנו. בגלל חשש מרמאויות ונפילות בקנייה החלטנו לחפש בעיקר מכונית מטרייד-אין של יבואן מתוך ידיעה שזה יהיה יקר יותר וגם שם עלולות להיות נפילות, אבל הסיכון קטן יותר ומקבלים אחריות מסוימת על הרכב. לאחר ביקור במספר מקומות קנינו את הרכב באוטו-סנטר. בסה"כ אנחנו מרוצים. בזכות זה שהרכב הוא החדש ביותר שהיה ברשותי אי פעם ובזכות זה שהוא לא גרסת ליסינג יש בו הרבה פיצ'רים שלא היו לי קודם ואני נהנה מהם (מחלק יותר ומחלק פחות) כמו סגירת מראות חשמלית בנעילה, פנסי ערפל קדמיים, מצלמה + חיישני רברס, משענת יד (גם בין המושבים הקדמיים וגם בין המושבים האחוריים), הפעלת מפשיר אדים קדמי בלחיצת כפתור, התנעה ללא מפתח, שפע תאי אחסון, DRL, חיישני לחץ אוויר בגלגלים ועוד. מצד שני חסרות לי מערכות בטיחות מתקדמות (אין בכלל ולפעמים אני תוהה אם כדאי להתקין "צפצפה" לפחות). אין גם בקרת שיוט (מעולם לא הייתה לי פרט למכוניות שכורות בארה"ב ולמען האמת זה לא חסר לי) וגם לא פתחי מיזוג מאחורה (קצת מפריע). אני מרוצה מצריכת הדלק שעומדת כאמור על כ-18.5 ק"מ לליטר בממוצע. במקור חשבתי שמכונית כזאת אמורה לתת צריכה טובה עוד יותר, אבל לפני ההחלטה בדקתי את הצריכה הריאלית והבנתי שאלה פחות או יותר המספרים. מול צריכת הדלק הטובה עומד באופן די צפוי נושא הביצועים. המכונית קצת "עגלה" – בעיקר אני מרגיש את זה בתאוצה בעלייה (ואפילו בעלייה מתונה). אני נוסע כמעט תמיד במצב echo. מעבר למצב power משפר את היצועים באופן מורגש – אם כי לא הופך את המכונית לחיית ביצועים – אבל אני רציתי חיסכון... המכונית בהחלט מבקשת שינהגו בה בצורה חסכונית ובהחלט היא גרמה לי לשנות את אופן הנהיגה שלי (גם כשאני נוהג במכוניות אחרות) – לא ממהר להיות ראשון ברמזור, שומר מרחק גדול יותר מהמכונית לפני כדי להימנע מיותר מדי בלימות ותאוצות, לא מנסה להגיע למהירות המירבית כמה שיותר מהר. במידה מסוימת הפכתי לנהג במכונית ההיברידית שמקללים פה בפורום מפעם לפעם בגלל שנתקעים מאחוריו (אבל אני לא מתנחל בשמאלי!). נוחות הנסיעה מבחינתנו טובה עד טובה מאוד – אבל ההשוואה היא ליאריס, כך שאולי אחרים יחלקו עליי. היו גם כמה תסכולים קטנים של פלסטיקים שהתפרקו פה ושם ושל נורית כרית אוויר שנדלקה לה פתאום (כמומלץ בפורום שיחקתי עם המגעים מתחת לכסא הנהג וזה נפתר) ושל עוד כמה דברים קטנים שפתאום הפסיקו לעבוד אבל חזרו לעצמם לבד כמו כפתור MEDIA של המולטימדיה שבמשך נסיעה אחת לא תפקד והמראות שפעם אחת לא נסגרו בנעילה, אבל לא מדובר בדברים משמעותיים. הבעיה העיקרית שלי היום שגורמת לי לפקפק בהחלטה לקנות את המכונית, היא צבירת הקילומטרז' הגבוהה יחסית. כשבדקתי עלויות לפני הקנייה חישבתי שניסע כ-22,000 ק"מ בשנה. לא לקחתי בחשבון שעם שתי מכוניות בבית הנסועה תעלה משמעותית. משמעות הקילומטרז' הגבוה היא גם במחיר שאנחנו משלמים עבור הדלק, גם בתדירות טיפולים גבוהה יותר (מבחינת הזמן בין טיפולים), גם בלאי גבוה יותר וגם ירידת ערך גבוהה יותר וקושי עתידי צפוי גדול יותר למכור את הרכב (זה עדיין לא על הפרק – תכננתי להחזיק אותו 3-5 שנים ובינתיים זה לא השתנה). אולי בעתיד אחזור לרכב ליסינג...
  • תוכן חדש...