Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'טיימינג'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. היי, יש ברשותי סקודה ראפיד 2013, 1.4tsi, 122 כ"ס עם מנוע cax הרכב עבר כ 107k ק"מ ואני רוצה לעשות לו טיפול הוא עבר טיפול לפני כשנה של החלפת שמן מנוע, פילטר שמן ופילטר אויר והוחלפה משאבת מים רועשת (96k ק"מ) לפני כן, עבר טיפול והוחלף שמן מנוע, פילטר שמן, פילטר אויר, צלחות ליטוש קדמיות ואחוריות וסט דיסקיות קדמיות ואחוריות (78k ק"מ) מה צריך להיות הטיפול הבא? האם צריך להחליף רצועת טיימינג (לא הוחלף מעולם)?
  2. ערב טוב, אשמח לדעת אם בטויוטה קורולה שנת 2009 דגם GLI יש רצועת טיימינג? ובמידה ויש כל כמה זמן מחליפים? תודה
  3. "התחדשתי" בלנסר קלאסיק 2008 130000 ק"מ. לא הוחלף טיימינג ב 7 שנים ו 80000 ק"מ. מניח שזו פצצה מתקתקת. א- היכן לטפל במחיר סביר? ב- משאבת מים הוחלפה לפני 3 שנה. להחליף שוב? ג- האם עשויות להיות פצצות מתקתקות נוספות? ואני לא מדבר על בלמים. שמן גיר הוא פצצה מתקתקת? ופלאגים? בכ"מ, אשמח אשמח להערכת מחיר לטיימינג ולהמלצה. (יש פה מדריך טימינג בפורום. אבל הוא לא מפורט ולא אקח סיכון. זה רכב ראשון) תודה.
  4. היי שלום האוטו שלי עשה 100,000 ק"מ ורציתי לדעת אם אני צריך להחליף רצועה טיימניג או שיש לי באוטו שרשרת האוטו סיאט איביזה 2009 סטיילנס מנוע 1600
  5. שלום לכולם, רכשתי לאחרונה פלואנס 1.6 עם 150 אלף ק''מ, בנזין במחיר ממש מציאה למרות שידעתי שלא הכל מושלם ברכב.. לאחר שיטוט בפורום מצאתי דיווחים של בעלי מגאן(שזה אותו מנוע) על רעשי תקתוקים מאזור הטיימינג שמצביעים כנראה על פולי דיפייזר ששבק חיים. ברצוני להחליף לבד את הפולי בלבד(כי עשו טיימינג לא מזמן) במוסך רוצים מחיר מופקע של3000 כולל טיימינג.. אני מטפל ברכב לבד ורציתי לשאול אם ניתן לפרק רק את הפולי בלי להוריד את הרצועה? המנוע הוא k4m 839 וקיים בו דיפייזר(בניגוד לאלה שחושבים שלא קיים)
  6. 1) האם לרכב רצועה או שרשרת טיימינג? 2) מתי צריך להחליף? 3) האם ניתן לבדוק עובי סוליות בלם ללא פירוק גלגלים?
  7. שלום חברים, ניסיתי לבדוק ולא מצאתי תשובה. האם לקיה ריו שנת 2012, מנוע G4FA עם 1396 סמ"ק, יש רצועת טיימינג או שרשרת טיימינג? במקרה של רצועה - מה טווח עלות החלפת רצועה, פחות או יותר? והאם כדאי להחליף משאבת מים, מותחנים ומחזירי שמן על הדרך? מה טווח העלות הטיפוסי? תודה לכם על כל עזרה.
  8. שלום, אני אמור לקנות רכב (סיטרואן פיקאסו 2015, 165 כ"ס) בהנחה משמעותית עקב ממצאי חריגים שהתגלו בבדיקת הרכב (מצורפת). עוד לפני הבדיקה המוכר (בחור מאוד אמין והוגן) ציין בפני שיש לרכב צריכת שמן גבוהה, והוא ממלא שמן כל כמה חודשים (=~10 ק"מ). בבדיקה התגלו כי לשתי בוכנות בעיות בקומפרסיה, ככל הנראה צריכת השמן קשורה לכך. בנוסף, אמרו שיש רעש מרצועת הטיימינג, וצריך לבדוק את הרצועה בלי האביזרים. יכול להיות שהמשפט האחרון כולו ג'יבריש, אני לא מבין במכונאות רכב ויתכן ששיבשתי חלק מהמידע. שאלותי: א. האם בעיית הקומפרסיה, לאור ממצאי הבדיקה המצורפים, חריפה? ב. מה הנזק במידה ולא אתקן את בעיית הקומפרסיה? הרעש מהרצועה? האם יש סיכוי לתגובת שרשרת של נזקים? ג. מה העלויות השוטפות של אי תיקון הבעיה - מיכל שמן פעם בכמה חודשים? צריכת דלק מוגברת (ואם כן - כמה? 10%? %50?) ד. בשורה התחתונה - אתם ממליצים לתקן או להמשיך כך? המוכר טוען שבבדיקה רכב שנעשתה בעבר המנוע יצא תקין (162 כ"ס במקום 165 כ"ס). ה. אם המלצתם לתקן - מה העלויות הצפויות ועל איזה מוסך באיזור המרכז / צפון אתם ממליצים (אני חיפאי, אבל עובד לפעמים בת"א). Scan Jan 26, 2020.pdf
  9. האם לאופן אסטרה 2015 יש רצועת טיימינג או שיש לה שרשרת?
  10. הי אחרי סיבוב טרייד אינים לא קצר היום. הציעו לי פיג'ו 308SW שנת 2015. כיוון שידעתי שזו אחת האופציות היותר מעניינות בהתחשב ברכב שמחליפים, תקציב וצרכים, עשיתי שיעורי בית מראש וידעתי לבדוק לגבי מחלת הטיימינג. אז יש שני רכבים על הפרק - האחד עשה 83000 קמ אבל בערך ב74000 קמ נכנס למוסך אחרי שנדלקה נורת אזהרה ובתיקון החליפו רצועה ומצאו "שבבים" בכל מיני מקומות במערכת. הרכב השני עשה 113000 אבל לא הגיע למוסך עם נורת אזהרה או "שבבים". החליפו לו טיימיניג אחרי 110000 (לאחרונה) וזאת לאחר שנורת לחץ שמן נדלקה לסירוגין. מה דעתכם? אני נוטה לרכב עם הק"מ הנמוך יותר (שאגב יקר יותר) אך חושש מאפקטים נלווים לעניין הטיימינג המתפוררת שיקרו בקדנציה שלי. יש לציין שהרכב כבר עשה 10K ק"מ לאחר החלפת הרצועה.
  11. ברשותי מזה כשנתיים שברולט אורלנדו דיזל 2015. הרכב עם כ 62000 ק"מ ולפני כשבוע בעת שעמדתי במקום שמתי לב שהרעש מנוע השתנה. הרמתי מכסה מנוע ושמתי לב שאני חש מעין דפיקות קלות מאזור הטיימינג, אם כי אני לא ממש בטוח שזה משם. ביקשתי מאשתי שתיתן קצת גז בכדי שאוכל לשמוע אם זה מתגבר אך כשהיא נותנת גז גם אם זה ממש קצת אני לא מסוגל להבחין ברעש. פניתי למוסך שאני מטפל בו וחוק מרפי פעל והוא טען שהמנוע נשמע בריא לחלוטין אבל הרעש ממשיך להציק לי. אולי יש לרכב הזה מחלה כלשהי? מישהו נתקל במקרה דומה? אולי משהו משוחרר או שמדובר בשסתום דופק? החלטתי לפרסם את המקרה ליתר ביטחון וכמובן שאמשיך לעקוב.
  12. סובארו B4 שנת 2010, עם 89,000 ק"מ. יש מספר בעיות שהצטברו ברכב ואני רוצה לטפל בהם, אשמח לעצות חכמות מבעלי ניסיון או ידע: 1. צריך לעשות טיפול כאשר נוסף על ההחלפות הרגילות יש גם החלפת רצועת טיימיניג ופלאגים. במוסך מורשה המחיר לטיפול בלבד הוא סביב ה- 4,000 שקל, האם יש מוסך מומלץ באיזור פתח תקווה - כפר סבא שמתמחה בסובארו שהוא לא מוסך מורשה ששם העלות תהיה זולה יותר באופן משמעותי? 2. חלון חשמל נהג לא עובד, הומלץ לי להחליף גם את המנגנון (עם המנוע) וגם את הפיקוד (האזור עם הלחצנים), בטענה שגם אם אחליף את המנוע הפיקוד הוא זה שדופק אותו והבעייה תחזור. יש למישהו ניסיון עם זה או איך ניתן להשיג חלקים זולים (רק המנוע מקורי עולה מעל 2,000 שקל). 3. יש רעשים מכיוון הדשבורד, אם קלטתי נכון את המוסכניק משהו שקשור למדפים. הרעשים (נקישות) קורים כאשר האוטו דלוק, וגם למשך דקה בערך אחרי שהאוטו כבה. 4. לחצני גלגל ההגה לפעמים פועלים ולפעמים לא. כל עזרה תתקבל בברכה, תודה
  13. מישהו יודע אם במזדה 5 שנת 2013 (2000 סמ"ק) יש רצועת טיימינג או שרשרת טיימינג?
  14. "מומחה הוא אדם שיודע את כל הסיבות מדוע דבר כלשהו לא יעבוד" הנרי פורד גם החלפת רצועת טיימינג לפורד שלך עושים אצל המומחים לפורד! החלפת רצועת טיימינג לפורד פוקוס/פיאסטה מכל השנים וכל הדגמים ב-1,449 ש"ח כולל מע"מ ועבודה. קיט טיימינג מקורי כולל מותחן ובורג מתיחה. ההטבה לחברי הפורום בלבד ובציון ההטבה מראש. עדי 053-7218352 דניאל 053-3405179
  15. היי, קניתי לא מזמן את השירוקו המדוברת. במכון בדיקה אמרו שיש צורך להחליף רצועת טיימינג ( היה בוחן דיי מבוגר ) אבל המכונאי הקבוע שלי אמר שבדגמים האלה זו שרשרת. כשאני מאיץ אני בדרך כלל שומע סוג של "חריקה" (כאילו מסתובבת שרשרת ונוגעת במשהו) לא ממש נעימה לאוזן. הראיתי לאותו מכונאי, והוא אמר שזה ככל הנראה ה SuperCharger. מישהו נתקל בזה פעם ויודע לומר לי אם יש רצועה או שרשרת? וממה מקור הרעש יכול להיות? שאני יידע לטפל בזה בהקדם...
  16. בוקר טוב, אתמול ביצעתי ברכב פורד פוקוס 2008 טיפול 15K + טיימינג + מותחן + ניקוי מזרקים (מוסך מורשה). הרכב נסע באופן תקין והיום התחיל לעשות "קפיצות" במהלך הנסיעה. מה יכול להיות הגורם לקפיצות ? האם מסוכן להמשיך לנסוע ברכב ? אני חושש שהמסוך ינסה להלביש תקלה נוספת... לפני הטיפול הרכב נסע באופן תקין. תודה
  17. הי, הרכב שלי (יונדאי גטס ידנית 2004 318K ק"מ) לא עבר טסט בגלל עשן. לאחר ששללתי את רוב האפשרויות האחרות מדובר כנראה בגומיות שסתומים. כבר קניתי גומיות ומכשיר להוצאת השסתומים ואני רוצה להחליף את השסתומים בשיטת החבל דרך המצת (כפי שהסבירו בהרבה שרשורים פה בפורום). אבל אני לא בטוח לגבי הקאמשפט. כשאני מוציא אותו, לא משתנה כלום בטיימינג? כלומר אם סימנתי את הטיימינג כמו שצריך, הכל אמור לחסור לקדמותו כשארכיב את הקאמשפט בחזרה בלי שאצטרך לכוון את הטיימינג מחדש? ואגב, המוכר טען שכל הגומיות (פליטה ויניקה) זהות (הן מקוריות) למרות שראיתי משהו אחר פה בפורום. הוא צודק? תודה
  18. היי לכולם , הקדמה לשאלה , סקודה פאביה 2011 עם 62K לפני כ שנה התחלית לשמוע לפעמים רעש מתכתי בזמן התנעה של המנוע. מקצת חיפושים באינטרנט הבנתי שזה הטיימינג , משכתי את זה עד עכשיו עד שלבסוף הלכתי לטפל בזה. רון אמר שהעלות אצלו היא כ 2500 ש"ח , החלטתי לנסות את מזלי מול צ'מפיון תחילה. הרכב כאמור כבר 3 שנים ללא אחריות , אך טופל בנאמנה אצל רון. בהתחלה בצ'מפיון (ג.ג.ג ברעננה) אמרו שההחלפה עלי , הרכב לא באחריות יותר וגם לא טיפלתי אצלם מאז האחריות. בסופו של דבר היועץ אמר שלאור היסטוריה של טיפולים תקינים , יבדקו את האפרות של השתתפות יצרן במחיר של השרשרת. אבל לפני כן צריך לעשות מדידות (לא הבנתי של מה בדיוק) בעלות של כ 500 שקל , ולאחר מכן בסוף הטיפול יש לשלם על שמן ופילטר שמן חדשים למרות שהרכב עשה טיפול 60K לפני שבועיים , בעלות של עוד כ 500 שקל... השאלה היא מי עבר תהליך דומה עם מנוע TSI 1.2 מהשנתונים הללו ? כמה זה יוצא בסופו של דבר עם השתתפות היצרן "רצון טוב" ? ולמה צריך לשים שמן ופילטר שמן חדשים למרות שלפני שבועיים עשיתי טיפול ? תודה
  19. היי חבר'ה, לא רוצה לרכוש את הרכיב הלא נכון - לכן אמרתי אתייעץ עם המבינים כאן. לאחר בדיקה במוסך מורשה - מכיוון שהנורית מנוע שלי דולקת בכתום כל הזמן - נראה כי צריך להחליף את חיישן הטיימינג שלי. כמובן שדפקו לי הצעת מחיר של 800 ש"ח. מתאר לעצמי שחלק כזה עולה זול יותר בהרבה להזמין. סוג הרכב שלי: Hyundai i30 שנתון 2008 מישהו יכול לאתר לי את המוצר באיביי ומה אני אמור להזמין? (או לפחות לרשום לי איך קוראים לחלק באנגלית?)
  20. לא שאני מתכוון לבצע טיימינג לרכב חדש, פשוט רושם לעצמי תאריכי טיפולים...
  21. שלום וברכה אחרי כ4 חודשים מהנים עם יונדאי סונטה 99 באמצע כביש 6 כבה המנוע. גרר לקח אותי לאזור תעשייה בצפון ולמחרת בבוקר חיפשתי מוסך שיתקן את הטיימינג. לאחר תיקון הטיימינג שעלה 900 ש"ח ועוד 400 על סטרטר (שאכן לפני התיקון היה ממש בעייתי) ועוד 400 על מחזירי שסתומים שנדפקו יצאתי לדרך חזרה... נסיעה נעימה ורגועה.. אחרי פחות מ40 ק"מ של נסיעה המנוע התחיל לדפוק ולהרעיש עד שנאלצתי לעצור בצד, פתחתי מכסה מנוע וראיתי שחסר מים. מילאתי מים הבעיה לא נפתרה חזרתי מיד למוסך והוא אבחן שזה ראש מנוע. היום המוסך פתח את הראש ולטענתו הבעיה היא מייסב של אחד הטלטלים שנשבר... מה לעשות? להחליף מנוע? להחליף מייסבים? אנא על תחסכו את דעתכם... אני עובד עצות... כבר שבוע בלי אוטו... תודה רבה לכולכם!
  22. אהלן, מדובר בפונטו איבו של חבר מהעבודה, שנת 2010. המנוע הוא 1.4 8 שסתומים דגם 350A1.000 אבל התהליך זהה גם בגרנדה מנוע 1.2 דגם 199A4.000 מתחילים בהרמת החלק הקדמי של הרכב באוויר, פירוק הגלגל הימני והדיפון. במקביל תומכים במנוע עם הג'ק וחתיכת עץ כדי לא לפגוע בקרטר. מפרקים תושבת מנוע - לצורך כך דרושות בוקסות E14 ו-E18 , טורקס נקבה. כעת ניתן לשלוף את רצועת האביזרים. בעזרת בוקסה 13 מ"מ מסיטים את המותחן עם כיוון השעון כדי לשחרר את המתיחה, ושולפים את הרצועה מהגלגלות. מפרקים כיסוי טיימינג עליון, מוחזק ע"י 3 ברגים 10 מ"מ. שניים מהם זהים והשלישי המרכזי ארוך יותר. מנתקים מהכיסוי את צמת החשמל שהולכת לחיישן הקראנק. כמו שניתן לראות, הרצועה כמעט בסוף חייה ותפסנו אותה בזמן. ברכב הזה מחליפים רצועה כל 120K או 4 שנים, מה שבא קודם. הרכב עבר 5 שנים ולכן היא במצב כזה. ממשיכים לפירוק בסיס תושבת המנוע. 4 ברגים 15 מ"מ שהתחתון מביניהם דורש הרמת המנוע מעט כדי לגשת אליו עם מאריך לראצ'ט. בעזרת אימפקט משחררים את שלושת הברגים של פולי הקראנק. (ניתן גם להיעזר באדם נוסף שיתן קונטרה מהבורג המרכזי [15 מ"מ] כדי שהמנוע לא יסתובב בפתיחה שלהם.) מניחים אותו בצד וכעת נגלה לעינינו גלג"ש הקראנק. ניתן עכשיו לפרק את כיסוי הטיימינג התחתון, שמוחזק רק עם בורג אחד 10 מ"מ. מנתקים גם ממנו את צמת החשמל שרצה בתוך התעלה שלו. עכשיו אפשר לסובב את המנוע ידנית דרך הבורג המרכזי כדי לתאם את סימוני הטיימינג. בגלג"ש הקראנק יש חריץ שאמור להצביע על השפיץ בבלוק (גנבתי תמונה מגוגל) : לגבי גלג"ש הקאמשפט (שדרך אגב מדובר בתזמון משתנה לכן הוא נראה ככה) לא הייתי סגור על הסימונים. כמו שתראו בהוראות המצורפות מאוטודאטה יש סט נועלים ייעודי ולכן אין סימונים מסודרים. לכן בחרתי נקודה שסומנה בכחול כנראה במפעל, והיא מצביעה קצת מתחת לקצה הראש. במקביל סימנתי בראבק עם טוש לבן כל נקודת ייחוס אפשרית בבלוק, ליתר בטחון: וכנ"ל לגבי הקראנק. כעת מפרקים את אום המותחן (13 מ"מ) ומסיטים אותו הצידה. שולפים את הרצועה, ומפרקים לגמרי את המותחן. כשהרצועה בחוץ ניתן לבדוק את משאבת המים לנזילות, חופשים בציר או רעש כלשהו בסיבוב ידני. במקרה שלנו החלטנו לא להחליף משאבת מים. הרצועה החדשה מגיעה עם 3 פסים צבעוניים. שניים צמודים אחד לשני, שמותאמים לקראנק, והשלישי רחוק מותאם לקאמשפט. מתחילים מהקראנק ומלבישים אותה לפי הפסים שעליה, לצערי לא צילמתי את זה אך אחד מהם יושב מול החריץ והשני מול עיגול שיש בגלג"ש. ממשיכים למשאבת המים תוך כדי מתיחה עדינה, משם לקאמשפט- הפס על הרצועה מתיישב על הסימון הכחול בקאמשפט - ולבסוף משחילים את המותחן החדש על הגוז'ון שלו. מבריגים את האום של המותחן ידנית ומחזקים קלות. כעת בעזרת פלאייר טבעות אבטחה עם ראש זוויתי, מתלבשים על 2 החורים במותחן ומסובבים נגד כיוון השעון. ממשיכים קצת מעבר לסימון הכוונות ובעצם נותנים אובר מתיחה לרצועה. פה למשל רואים "תת-מתיחה" : סוגרים את האום ומסובבים את המנוע ידנית 2 סיבובים. משחררים שוב את המותחן, הפעם מסובבים אותו בדיוק בין כוונות: סוגרים סופית את האום - מומנט סגירה 30 Nm. מחזירים כיסוי טיימינג תחתון, פולי קראנק (שימו לב לפין קטן שיוצא מהגלג"ש ונכנס לחור בפולי) , בסיס תושבת, כיסוי עליון, תושבת מנוע, רצועת אביזרים. (במקרה שלנו רצועת האביזרים במצב טוב מאוד לכן הוחלט להחזיר אותה.) המשכנו לשאר הטיפול . החלפת שמן ופילטר שמן - בורג הריקון הוא אלן 12. קיבולת השמן 2.6 ליטר בצמיגות 5W40 בתקן C3: מפרקים את בית פילטר האוויר. הוא תפוס למקומו עם 2 ברגים 10 מ"מ, וטבעת גומי שנכנסת לרגלית באזור בית המצערת. בנוסף מנתקים ממנו 2 צינורות (ואקום ונשם). להוצאת פילטר האוויר מפרקים 6 ברגים 7 מ"מ, סוגרים בהצלבה וברגש: לפירוק הפלאגים שולפים את 4 חוטי ההצתה. משתמשים במאריכים באורכים שונים בהתאם לדברים שמפריעים בדרך, כל פלאג והפטנט שלו. מחזקים את החדשים למומנט של 20 Nm. לריקון נוזל הקירור פותחים בורג פלסטיק 13 מ"מ בתחתית הרדיאטור. בזמן שהנוזל מתרוקן לכלי קיבול, פותחים את בורג ניקוז האוויר בחלק העליון של הרדיאטור, גם הוא 13 מ"מ. מומלץ להשתמש ברינג ראצ'ט. מוהלים פראפלו אדום ביחס של 1:1 עם מים מבר מים כלשהו. ממלאים למיכל העיבוי וממתינים שכל בועות האוויר יצאו דרך בורג הניקוז. ברגע שיוצא נוזל רציף סוגרים עליו את הבורג. מניעים ובודקים שהכל תקין, ממתינים לפעולת המאוורר וזה הכל. בהצלחה ! כל החלפים המקוריים נקנו אצל סודאי:
  23. הקליאו III ידנית בת 4, עם 30,000 ק"מ. המוסך אומר (וכך לפי ספר הרכב) שאחרי 4 שנים (או 90,000 ק"מ, המוקדם מבין השניים) יש להחליף טיימינג. הצעת המחיר שהתקבלה עבור כל הטיפול הגדול: 3,100 ש"ח. (מוסך מורשה רנו). אני מודה שאני לא מבין כלום במחירים, אבל לי זה נראה הון. האם בכלל יש הצדקה להחלפה בקילומטרז' כזה נמוך? תודה!
  24. הבעייה התגלתה אתמול כשנסעתי ברכב עם מזגן ובמהלך הנסיעה המזגן הפסיק לקרר וגם ההגה כח נהיה קשה. ברכב יש 2 רצועות אחת לאלטרנטור ומשאבת מים והשנייה למדחס המזגן ומשאבת הגה כח. עצרתי ופתחתי מכסה מנוע ראיתי שהרצועה של המדחס והגה כח יצאה ממקומה אך לא נקרעה ועל החגורה השנייה היו כמה סימנים קטנים של שחיקה. החלטתי להמשיך לנסוע לכיוון המוסך ולהשאיר את הרכב לטיפול. בזמן הנסיעה הופיעו רעשים מכיוון הרצועות ולכן עצרתי שוב לבדוק וראיתי שהרצועה של האלטרנטור ממש נשחקה במהלך הנסיעה של כמה דקות ויוצאים ממנה חוטים לצדדים. הצלחתי להגיע למוסך מבלי שהרצועה תקרע. כעת בעל המוסך אומר שצריך לפרק לבדוק רצועת טיימינג לשלול הגעה של סיבים מהרצועה של האלטרנטור לשם. החלפתי רצועת טיימינג לפני 4 חודשים!! כנראה הייתי צריך לגרור את הרכב ולא לנסוע ככה. פשוט זה היה נראה כמו החלטה לנסוע כמה דקות בלי מזגן ועם הגה קשה או להיות זרוק בצד הדרך בחום הכבד ולהמתין לגרר חצי שעה עד שעתיים. עדיין לא ידוע לי מה העלויות של העניין ואם אכן יש סכנה לטיימינג לאור המקרה שהסברתי. מצד אחד עלות הגישה לטיימינג תהיה יקרה אך מצד שני לדבריו אני מתסכן בנזק לרצועת הטיימינג שתגרור נזק לראש מנוע. מישהו יודע אם באמת יכולים להכנס סיבים לטיימינג? דרך אגב חלק מבעלי המקצוע טוענים שבסוזוקי בלנו לא נגרם נזק לשסתומים כתוצאה מקריעה של רצועת טיימינג וחלקם טוענים שכן. מישהו יכול מנסיון להכריע בסוגייה הזו? תודה מראש למגיבים.
  • תוכן חדש...