Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'היברידי'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. שלום לכולם, יש ברשותנו רכב ישן אך אמין. טויוטה קורולה 2005 (טפו טפו טפו, מלח מים מלח מים). משפחה עם 2 ילדים קטנים+עגלה. תוהים האם להשקיע ברכישת רכב חדש יחסית (עד 4 שנים) . אנו מתכוונים להשתמש ברכב הרבה שנים. נגיד 10 שנים או יותר. חשוב לנו אמינות, בטיחות וצריכת דלק הגיונית. מחישוב יצא שאנו נוסעים בערך 15000 ק"מ בשנה. 10000 הלוך חזור למשרד עם פקקים. חשבנו על ראב4 היברידי כיוון שצריכת הדלק שלו "נורמלית או טובה" לרכב מהסוג הזה לעומת מנוע רגיל. יהיו לו מערכות בטיחות חדשות וגם כמובן הרכב עצמו גדול יותר ונעים לעומת הרכב הנוכחי. אם נרכוש ראב4 סביר להניח שנשתמש בו יותר כך שיכול להיות שניסע איתו יותר מ-15K ק"מ בשנה. נניח עוד 2000. נשמח לקבל תובנות מבעלי רכב היברידי או אם יש כאן בעלי רכב ראב4 היברידי למה לשים לב. כמובן שיש סיכון בכל רכישת רכב יד2. האם יש בדיקות מיוחדות לרכב היברידי? מניח שעלויות הטיפולים יהיו גבוהות יותר בכל מקרה. האם העובדה שהרכב היברידי מייקר משמעותית את הטיפולים לעומת רכב מקביל בנזין רגיל? נקודות שלא חשבנו עליהן? תודה לעונים שיהיו ימים שקטים ורגועים
  2. היי לכולם תקופה שלא הייתי פה אז אני כבר שנה+ עם לקסוס IS300H 2016 והמערכת כמו בחתימה מפורקת וממתינה במחסן להרכבה לפני שרכשתי את הרכב לא חשבתי על זה כלכך, עכשיו צעד לפני הרכבה רוצה להיות בטוח שלא תהיה בעיה כי שמעתי שמועות האם יכולות להיות תקלות במערכת ההיברידית? אם כן מה הפתרונות? המערכת סביב ה1500RMS , לא מצאתי בפורום שום דבר לגבי הIS300H כנ"ל בפורומים בחו"ל אשמח גם להערות והארות לפני התקנה ברכב הנ"ל תודה
  3. אהלן, קניתי טויוטה אוריס היבריד לפני כמה שבועות בשעה טובה🚗 ברכב מותקנים 4 צמיגים בני שנתיים, מחברות שונות: 2 סיניים, ו-2 מישלן וקלבר. קיבלתי את הצמיגים הקדמיים במצב לא מנופח, אבל לא הופעלה נורת אזהרת לחץ אוויר. אחרי שבוע מהקנייה התחילה להיות מופעלת הנורה. מילאתי אוויר (38 psi) בארבעת הצמיגים ועדיין לא נכבתה הנורה, אפילו אחרי שלחצתי על הכפתור בתא כפפות של איפוס הלחץ.. מה יכול להיות הסיבה לזה? לא רוצה ליסוע למוסך בשביל דבר כזה.. ועוד שאלה, שגם קשורה: הבנתי שאוריס היברידית אמורה לצרוך 1:20. אנחנו חיים באזור הררי, והיא צורכת לנו 1:17 בערך..תקין? אולי זה קשור לצמיגים? תודה מראש לעונים🙏
  4. מישהו יודע האם נירו פלאג אין פלוס, תומך במתאם V2L ? הבנתי שלא מקבלים אותו בקנייה של המכונית אבל אפשר לקנות בנפרד.. מישהו יודע האם הרכב תומך בזה? באתר של קיה כתוב שהדגם החשמלי תומך, לא כתוב כלום לגבי פלאג אין, אבל אני לא רואה סיבה שלא יתמוך כי גם החשמלי מבוסס על הדגם היברידי והPHEV 2. אם זה המתאם לא תומך ברכב הזה, מישהו שמע על מתאם של יצרן אחר שעובד?
  5. בקרוב אני צריך לקבל מהעבודה קיה נירו פלוס lx בליסינג הרכב היברידי ואני מעדיף לנסוע על חשמל בלבד, הבנתי שיש מכוניות שיש להם מצב charge שאז מנוע הבנזין משמש כגנרטור ומטעין את הסוללה ובעצם לא משתמשים במנוע החשמלי מישהו יודע האם יש מצב כזה בקיה נירו פלוס פלאג אין? או דרך אחרת לביטול המנוע החשמלי? אולי לנתק את הכבל שלו? בנוסף אני רוצה שקע 220 וולט בבגאז, מכיר אופציה דרך ממיא מתח מסוללת 12 וולט אבל אם מישהו מכיר אני מעדיף להשתמש דרך הסוללה ההיברידית שהיא 360 וולט, מישהו יודע איך להתחבר אליה? אולי מפצל לחיבור הכתום? ומה צריך שם? ואם אני מתחבר בממיר מתח לסוללת 12 וולט, מה הכוח של הטעינה מהסוללה הגדןלה למצבר הקטן? אני רוצה למשוך ממנו הספקים גבוהים מעל 2000 וואט, המטען שלו יחזיק את זה? ובאיזה עובי כבלים להשתמש בין הממיר למצבר 12?
  6. שלום, התרחבנו מזוג לזוג + 1 ורוצים למכור/להחליף את הרכב שלנו (מיצובישי סטאר 2020) לרכב היברידי גדול יותר. את המיצובישי סטאר לפי המחירון אנחנו יכולים למכור ב68 אלף שח ואנחנו רוצים להוסיף עוד 50 אלף שח ולקנות רכב היברידי שמתאים למשפחה צעירה. הייתי רוצה לקבל מחברי הפורום המלצות על רכבים היברידיים עד 120 אלף שח. מעדיפים חדש אבל לא מתנגדים גם לרעיונות יצירתיים אחרים(טרייד אין עם חברות ליסינג ועוד רעיונות יצירתיים) מה שחשוב לנו זה לא לקנות חתול בשק, ולכן חוששים קצת משוק היד 2. תודה רבה.
  7. מאזדה מציגה סופרמיני חדשה, או לפחות חדשה עבורה וקוראת לה ה-2 החדשה. בפועל מדובר בטויוטה יאריס היברידית, עם סמלים של מאזדה, תוצר נוסף של שיתוף הפעולה הנרחב בין החברות. זה אומר שימוש באותה יחידת הינע היברידית, מנוע 1.5 שלוש צילינדרים בעל הספק של 93 כ"ס ביחד עם מנוע חשמלי של 59 קילוואט שביחד מייצרים 116 כ"ס. תאוצה מאפס למאה ב-9.7 שניות וצריכת דלק ממוצעת שנעה באזור 29 ק"מ לליטר לפי תקן WLTP. בהשוואה ל-2 היוצאת, החדשה מעט קצרה יותר אבל רחבה יותר ובעלת תא מטען גדול יותר ב-8 ליטר. התוספת של ה-2 ההיברידית החדשה הוא חלק מהאסטרטגיה של מאזדה לצמצום פליטות פחמן, Sustainable Zoom Zoom 2030, שעד 2030 רוצים להפחית את פחיתות הפחמן של היצרן ב50% ולהגיע לנייטרליות ב-2050. באופן מעניין, לפחות בשוק הבריטי, הדגם הנוכחי ימשיך להימכר ליד ההיברידי, לפחות בשנת 2022.
  8. אהלן, אני קונה רכב משומש זו הפעם הראשונה וזקוק להכוונה ומיקוד ממי שמבין בזה. מיפיתי את הצרכים שלי וחקרתי קצת ברשת אבל זה עדיין רחוק מלהיות 100%. מבחינת אפיון צרכים: נוסע הרבה - גר באצבע הגליל, מתוכננות נסיעות יומיות לעבודה/לימודים, 3-2 נסיעות לחיפה ו-1 לת"א מדי חודש, טיולים באזור הצפון בסופ"שים ולכל הארץ מספר פעמים בשנה. צריכת דלק - מחפש לחסוך ככל האפשר. זיהום - חשוב לי מאוד לנסות ולמצוא דגם עם דרגת זיהום נמוכה ככל האפשר. בטיחות - חשוב מאוד שיהיה יציב, איתן, שלא יתקפל מכל מכה או חס וחלילה מכל תאונה הכי קלה בכביש. תא מטען - מרווח; די חשוב. נפח 400-350 ליטר ומעלה. הילוכים - גיר אוטומטי. אני מתעניין ברכב היברידי בעיקר מטעמים של חיסכון בדלק והפחתת הפגיעה בסביבה. לא התנסיתי בנהיגה על רכבים כאלה בעבר. כיוון שהתקציב שלי מוגבל - גג שבגג 60,000 ש"ח - אני אשמח לדעת גם על רכבים רגילים שעשויים לענות על הצרכים שציינתי פה. מתעניין גם במשמעויות של מספר ידיים, רכישה מפרטי לעומת סוכנות, קילומטרז', יכולת למכור בעתיד וכו', אבל הן פחות קריטיות כרגע - מעדיף לזהות כמה דגמים שעונים על הצרכים שלי, לראות מה זמין, ואז להתייעץ לגבי העניינים האלו.
  9. רנו ארקנה מגיע לאירופה לאחר חשיפה בתערוכת מוסקבה הבינלאומית, איי שם ב2018, ושיווק לשוק הרוסי שהחל במאי של אותה שנה, הארקנה ממשיך את מסעו מערבה אל השוק האירופאי, כאשר המכירות צפויות להתחיל החל מהשנה הבאה. כיאה לכל רכב חדש בימינו, נוספה גרסת RS ליין להיצע שמשווה לארקנה מראה ספורטיבי יותר, עם פגושים מוגדלים ומנופחים, ספליטר קדמי חדש, גלגלי סגסוגת בשלושה עיצובים שונים, ופגוש אחורי אגרסיבי יותר המאכלס שני יציאות אגזוז בולטות במיוחד בגימור כרום בוהק. בפנים נוספה תוספת של תפירה אדומה בהגה ובדשבורד , בנוסף ניתן למצוא בתא הנוסעים גם תוספת של פנלים בעיצוב סיבי פחמן במקום הדיפונים הפלסטיים הרגילים. מבחינת בטיחות ומולטימדיה, נראה שהארקנה מסמן וי על רוב האבזור הסטנדרטי בקטגוריה: בקרת שיוט אדפטיבית, עם מצב אוטונומי לפקקים הכולל שליטה על גז , ברקס והיגוי , בלימה אוטונומית ,מערכת לשמירה על נתיב וזיהוי תמרורים. עיצוב הקופה של הארקנה מקנה לו תא מטען גדול יותר בהשוואה לקפצ'ור ולקליאו, עם נפח של 513 ליטרים מכובדים ביחס לקטגוריה, הוא מגיע עם אופציות פרקטיות כמו ספסל אחורי מתקפל לרצפה ומצלמת חנייה עם תצוגת 360 מעלות מסביב לרכב. בנוסף, קיימת כאופציה ללוח מחוונים דיגיטלי בגודל עשרה אינץ', במקום 4.2 אינץ' המגיעים כסטנדרט. הארקנה מבוסס על הפלטפורמה הנוכחית של הקליאו , ויעשה שימוש גם ביחידות ההינע שלה. הארקנה יוצע בהתחלה עם שתי יחידות הינע היברידיות. היחידה הבסיסית היא שילוב של מנוע ה-1.33 טורבו המוכר, עם תגבור היברידי קל. מנוע זה יגיע משודך לתיבה כפולת מצמדים. האופציה הבכירה בהיצע הינה יחידה היברידית מלאה. היא כוללת מנוע 1.6 מרובע צילינדרים , אשר משולב עם שני מנועים חשמליים, בהספק משולב של 158 כ"ס. היחידה ההיברידית תשודך לתיבת ההילוכים חדשה מבית רנו, תיבה נטולת מצמדים, המבוססת על טכנולוגיה שנלקחה מרכבי הפורומולה 1 של היצרנית, ותציע לפי רנו פעולה יעילה וחלקה יותר בהשוואה לתיבה אוטומטית רגילה.
  10. רנו ארקנה מגיע לאירופה לאחר חשיפה בתערוכת מוסקבה הבינלאומית, איי שם ב2018, ושיווק לשוק הרוסי שהחל במאי של אותה שנה, הארקנה ממשיך את מסעו מערבה אל השוק האירופאי, כאשר המכירות צפויות להתחיל החל מהשנה הבאה. כיאה לכל רכב חדש בימינו, נוספה גרסת RS ליין להיצע שמשווה לארקנה מראה ספורטיבי יותר, עם פגושים מוגדלים ומנופחים, ספליטר קדמי חדש, גלגלי סגסוגת בשלושה עיצובים שונים, ופגוש אחורי אגרסיבי יותר המאכלס שני יציאות אגזוז בולטות במיוחד בגימור כרום בוהק. בפנים נוספה תוספת של תפירה אדומה בהגה ובדשבורד , בנוסף ניתן למצוא בתא הנוסעים גם תוספת של פנלים בעיצוב סיבי פחמן במקום הדיפונים הפלסטיים הרגילים. מבחינת בטיחות ומולטימדיה, נראה שהארקנה מסמן וי על רוב האבזור הסטנדרטי בקטגוריה: בקרת שיוט אדפטיבית, עם מצב אוטונומי לפקקים הכולל שליטה על גז , ברקס והיגוי , בלימה אוטונומית ,מערכת לשמירה על נתיב וזיהוי תמרורים. עיצוב הקופה של הארקנה מקנה לו תא מטען גדול יותר בהשוואה לקפצ'ור ולקליאו, עם נפח של 513 ליטרים מכובדים ביחס לקטגוריה, הוא מגיע עם אופציות פרקטיות כמו ספסל אחורי מתקפל לרצפה ומצלמת חנייה עם תצוגת 360 מעלות מסביב לרכב. בנוסף, קיימת כאופציה ללוח מחוונים דיגיטלי בגודל עשרה אינץ', במקום 4.2 אינץ' המגיעים כסטנדרט. הארקנה מבוסס על הפלטפורמה הנוכחית של הקליאו , ויעשה שימוש גם ביחידות ההינע שלה. הארקנה יוצע בהתחלה עם שתי יחידות הינע היברידיות. היחידה הבסיסית היא שילוב של מנוע ה-1.33 טורבו המוכר, עם תגבור היברידי קל. מנוע זה יגיע משודך לתיבה כפולת מצמדים. האופציה הבכירה בהיצע הינה יחידה היברידית מלאה. היא כוללת מנוע 1.6 מרובע צילינדרים , אשר משולב עם שני מנועים חשמליים, בהספק משולב של 158 כ"ס. היחידה ההיברידית תשודך לתיבת ההילוכים חדשה מבית רנו, תיבה נטולת מצמדים, המבוססת על טכנולוגיה שנלקחה מרכבי הפורומולה 1 של היצרנית, ותציע לפי רנו פעולה יעילה וחלקה יותר בהשוואה לתיבה אוטומטית רגילה. לצפייה במאמר המלא
  11. היי, האם יש טעם לקנות אוריס היברידית משנת 2016 (בת 4 שנים) עם קילומטראז' של 87,000? או שאצטרך להחליף בקרוב סוללה?
  12. היי, חוץ מחסכון בדלק, איזה עוד יתרונות יש בקניית רכב היברידי ? קראתי איפה שהוא שזה כלכלי לקנות רכב היברידי רק אם נוסעים הרבה, האם זה כלכלי גם למישהו שנוסע בערך 10 אלף קילומטר בשנה ?
  13. שלום, אני מתלבט לגבי טויוטה שנת 2013. לפי מה ששמעתי, הסוללות אמורות לפוג לאחר 7 שנים, ז"א שאנחנו קרובים לתאריך הזה. רציתי להבין מה ההשלכות לרכישת רכב כזה(היברידי), ובכללי לשמוע חוות דעת על הדגם הספציפי (אחת שעברה רק 80K). ראיתי שאין הרבה למכירה, זה כי לא קונים, או כי פשוט לא מוכרים אותן? תודה מראש לעונים.
  14. שלום לכולם, עקב הצטרפות בת אנוש חדשה למשפחה, אנו מחפשים להחליף את הפורד פוקוס סטיישן 2014 לרכב גדול יותר וחסכוני (היברידי). התקציב שלנו הוא בסביבות ה 45,000ש"ח, בתקווה כמובן שמחירת הפורד תוריד ממחיר הרכב. ממה שראיתי, מבחינת המחיר, טויוטה פריוס פלוס היא העומדת בתקציב, ובכל זאת, התקשיתי למצוא רכבי 7 מושבים נוספים. אני פחות מעוניין בפריוס פלוס בגלל בעיית מקום מאחורה ותא מטען קטן. אודה לעזרתכם סיבה: הגדלת המשפחה, רכב לזוג וארבעה ילדים, 2 בוסטרים וכסא תינוק. תקציב: 45,000 מקסימום מנוע: היברידי - חובה (אם יש חשמלית... אשמח לשמוע)
  15. שלום, יש לי צורך בממיר מתח ממצבר הרכב ל 220 וולט, בהספק מוערך של 2000 ואט (הפעלת מחשבים וציוד נוסף) לאורך זמן. שאלתי היא האם יש עדיפות להמיר דוקא מרכב היברידי רגיל, היברידי פלאג-אין, או אולי הנעת בנזין רגילה? אשמח להארותיכם!
  16. יש לי מיצובישי לנסר מנוע 1600 שנת 2008. אף פעם לא ריחם על הדלק אבל לאחרונה עשיתי בדיקה, תדלקתי בתוך העיר ב150 שח ואיפסתי את הקילומטרז'. אחרי 153 קילומטר של נסיעות רק בתוך העיר (עיר הררית) נדלק המד דלק. וזה לקח שבוע. כלומר אני ישלם 600 ₪ לחודש על דלק. 99% מהנסיעות שלי הם בתוך העיר. הרכב לא עושה בעיות ולא רואה מוסך. אבל, האם עדיף כבר לעבור לרכב היברידי ויצא לי אותו מחיר עם פריסת תשלומים? תודה למומחים שכאן
  17. היי לכולם, אשמח להיעזר שוב בחכמת ההמונים והמומחים כאן לקראת הזמנת רכב בליסינג (דרך העבודה). אמור לנסוע כ-30,000-35,000 ק״מ בשנה, משולב עירוני ובין-עירוני. מחפש רכב משפחתי (כלומר מספיק מקום לכסא בטיחות, עגלה בתא המטען וכו׳). האופציות שרלוונטיות כרגע והיתרונות/החסרונות המרכזיים מבחינתי: יונדאי אלנטרה Inspire 1.6: יתרונות - אבזור די טוב מבחינת מערכות בטיחות אקטיביות, תא מטען גדול, מרווח מבפנים. חסרונות - ביצועי מנוע סבירים (מרגיש קצת כבד בעליות), תא המטען בסדאן פחות נוח (פתח הטענה צר), אין התממשקות של מערכת המולטימדיה לאייפון. יונדאי i30: יתרונות - אבזור בטיחותי טוב (למעט בקרת סטייה מנתיב שהיא לא אקטיבית), 5 דלתות (גישה נוח לתא המטען), מנוע די חזק (1.4 טורבו), התממשקות מערכת מולטימדיה לאייפון. חסרונות - תא מטען יחסית קטן לרכב שאמור לשמש משפחה, מרווח פנימי סביר (בהשוואה לרכב משפחתי טיפוסי), בידוד רעשים בינוני. מזדה 3 ספורט 2.0 ליטר: אין כרגע בסוכנויות אז לא יצא לי לעשות עליו נסיעה. למישהו יש המלצות? הבנתי שתא המטען והמרווח מאחורה לא מדהימים לסטנדרטים של רכב משפחתי, מצד שני מנוע 2.0 אמור להיות פלוס רציני. סקודה ראפיד 1.0: הכי זולה מבין האופציות אבל הכי פחות מאובזרת. על פניו נראה שמנוע 1.0 עם 95 כ״ס הוא די חלש. קיה נירו: יתרונות - תא מטען נוח, אבזור בטיחותי טוב, מרווח יחסית, הנחה קטנה בשווי מס (היברידי), תנוחת ישיבה גבוהה. חסרונות - היברידי (קרינה במושב האחורי של הילדים....?), מחיר מחירון גבוה (שווי מס יגדל אם תבוטל הטבת המס לרכב היברידי). טויוטה קורולה היברידית (סדאן/סטיישן): יתרונות - אבזור בטיחותי טוב, מרווח מקדימה, היברידי. חסרונות - היברידי (מצד שני טויוטה הכי מנוסים בתחום...), תא מטען גדול ונוח בסטיישן, רכב ארוך יחסית, המרווח מאחורה מרגיש צפוף קצת, המנוע רועש ממש במאמץ (בעליות למשל). כרגע נוטה לכיוון רכב לא היברידי. ה-i30 נראית כמו שילוב טוב של נתונים, אבל מוטרד מגודל תא המטען כשחושבים קדימה...ֿ אם היברידי בסוף, נוטה לכיוון הקורולה סטיישן כדי להנות מתא מטען רחב ונוח. המלצות/חוות דעת יתקבלו בברכה!
  18. אני רוצה להחליף את הקורולה המצוינת שלי משנת 2014 לרכב היברידי. מישהו יכול לכתוב מה הצריכה האמיתית שהוא מדד ברכב ההיברידי שברשותו? כמו כן אם מישהו יודע מה הצריכה האמיתית של הקורולה החדשה? תודה רבה
  19. הי, אני עצמאי וחושב להתחדש באוטו. ראיתי בהרבה פרסומים שיש התחשבות בפחת על רכב היברידי מול מס הכנסה בגובה של 25% (בניגוד לרכב רגיל 15%) ממה שמצאתי מבחינת החוק, זה תקף רק לרכבים מסחריים מעל 3.5 טון האם מישהו יכול להפנות אותי לתקנה אחרת? האם הפרסומים לא נכונים? תודה.
  20. בוקר טוב, אשמח לקבל דעות ממומחים כאן בפורום בנוגע לרכישה של רכב מליסינג או לקיחת רכב מהעבודה. יש באפשרותי לקחת רכב מהעבודה ולהתחייב ל-36 חודשים במחירים של 3200-3500 אש''ח לחודש (קיה נירו, קורולה היברידית, איוניק). לאחר חישוב הפגיעה בנטו תהיה קרוב ל-4100 בכל חודש. הבוקר חשבתי על אפשרות בנוגע לרכישת רכב מחברות הליסינג של רכבים שהוחזרו טרם 36 החודשים + עזרה במימון. האם דבר כזה הוא אפשרי? האם חברות הליסינג מציעות גם אפשרויות של רכישה של רכבים שהוחזרו טרם הסתיימו ה-36 חודשים? קצת רקע לגבי הנסיעות שלי, עושה בממוצע 150 ק''מ בכל יום ובחישוב מהיר פלוס חריגות לכאן ולכאן בערך 40 אלף ק''מ בשנה. האם כדאי לקחת בחשבון גם רכישה של רכב חדש ? או לנסות ולהתמקד ביד ראשונה מליסינג? מחפש בעיקר רכבים היברידיים אשר יחסכו לי בהוצאות השוטפות. תודה רבה, טום
  21. היי, (הודעה ראשונה שלי בפורום, אז לקטול אותי בעדינות) יש לי אופציה לרכישה בתנאים לא רעים בכלל של מיצובישי אאוטלנדר phev דגם 2018 (מבחינת כסף). העלות של הרכב, ירידת הערך, עלויות עתידיות (למעט סעיף אחד שמופיע בהמשך) - לא רלוונטיים מבחינתי. מי אני? (כלומר - אנחנו...) משפחה של זוג הורים, שני ילדים קטנים (מתחת לגיל 3), כלבה אחת של 35 קילו שלא יושבת על מושב אחורי (כיום על הרצפה בצד של הנוסע). איך אני נוסע? כל יום חול 40 ק"מ הלוך לעבודה ו-40 ק"מ חזור הביתה. קיימת עמדת טעינה גם בעבודה וגם בבית. הנסיעה היא בכבישים מישוריים להחריד, כ-10 ק"מ בפקקים, ו-30 ק"מ במהירות המקסימלית המותרת בכביש 4. כל סופ"ש נסיעות לארוחות שישי (כמו נסיעת עבודה מבחינת מבנה טכני, אבל אין עמדת טעינה), ובשבת טיול ליעד רחוק יותר, אולי עם ירידה קטנה לשטח קל מאד, כמובן שאין עמדות טעינה. מה השיקולים שלי? ראשית - בטיחות. שנית - נוחות נסיעה (אני מבלה כשעתיים ביום בממוצע ברכב). הנוחות צריכה לכלול גם דברים כמו שקט בזמן הנסיעה. שלישית - מרווח נוח לכל חברי המשפחה, ומדי פעם גם לציוד. רביעית - חיסכון משמעותי ככל הניתן בדלק (כיום נוהג ברכב שעושה 1:11). שורה תחתונה - על הפרק עמדו לנגד עיניי גם טויוטה אאוריס, טויוטה ראב4 היברידי, קיה נירו. אבל ברגע שהבנתי שניתן לטעון את הרכב הנ"ל ולנסוע איתו (תאורטית לפחות) כ-40 ק"מ בערך על סוללה מלאה, זה די היטה את הכף. בנוסף, זהו הרכב 4X4 ההיברידי היחיד (נכון שזה לא באמת רכב שטח, אבל זה הכי קרוב שיש מבחינת אפשרויות). הרכב הנוכחי שלי נמצא אצלי כ-17 שנה, ואני מתכנן להחזיק גם את הרכב הזה לזמן ממושך. אני גם נוהג לטפל ברכב בצורה נאותה, כדי לקבל את המקסימום ממנו. השאלות שלי: 1. מישהו עם רכב כזה מהשנתיים האחרונות (גרסת phev) יכול לתת דעה לגבי הרכב עצמו? האם עומד בהבטחות של צריכת הדלק? 2. האם יש רכבים נוספים שעומדים בקריטריונים שהזכרתי עם צריכת דלק תאורטית דומה לרכב הזה? 3. האם יש קריטריון משמעותי לגבי הרכב הזה שאני לא לוקח בחשבון? 4. השאלה היחידה שקשורה בכסף ברכב הזה - כיום נאמר לי שמחיר הסוללה לרכב הוא עשרות אלפי שקלים. די זה מטורף... מישהו יכול להאיר את עיניי לגבי הסוגייה הזו? האם המחיר אמיתי? האם מישהו החליף סוללה כזו? אשמח לשמוע כל תשובה, וכמובן לקבל דעות נוספות שאולי פיספסתי... תודה
  22. היי צריכים לקנות רכב והחלטנו ללכת על היברידי משפחתי ההתלבטות היא בין איוניק 2017 או פריוס 2016 - יוצא פחות או יותר אותו מחיר עם נתוני ק"מ זהים אני חושב שעבור האיוניק יש אחריות יותר ארוכה מול היבואן מעבר לכך, נקודות נוספות שצריך לחשוב עליהן? תודה
  23. היי לכולם (שוב). לאחר ההודעה הקודמת שלי, התבשרתי כי הרכב עליו כיוונתי היה פירסום שקר וחזרתי לחפש שוב. אני אובדת עצות ואודה מאוד לכל מענה ועזרה! אני מתלבטת בין 4 רכבים. רנו קליאו שנתון 2016 גיר אוטומט 1.2 טורבו בנזין (גיר רובוטי להבנתי) עם 33 אלף ק"מ, יד 1 מפרטי, רמת איבזור גבוהה. סקודה פאביה שנתון 2015, 1.2 טורבו בנזין, 45 אלף ק"מ, יד 1 מפרטי, איבזור אמצע (גם גיר רובוטי להבנתי). טויוטה אוריס הייבריד, גיר אוטומט 1.8, שנתון 2016-2015, יד 1 מפרטי או ליסינג (אני מודה, עוד לא מצאתי אחת כי הרוב מעבר לתקציב שלי, אבל מחפשת אחר אחת עם ק"מ נמוך כמובן). ופיג'ו 2008 שנתון 2016, אוטומט 1.2 טורבו בנזין עם גיר טיפטרוניק ורמת איבזור אקטיב גו, 21 אלף ק"מ, יד 1 מפרטי. קראתי בערך מיליון כתבות, חקרתי בכל אתרי הרכבים, התייעצתי עם משפחה, חברים, מכרים בעבודה. צפיתי בכל סירטוני היוטיוב למיניהם... ועדיין, הדעות חלוקות לגבי כולן. חלק אומרים- גיר רובוטי זה טעות, חלק אומרים- סקודה מצויינת ומדהימה אבל יש חששות עם הגיר שלה. חלק אומרים- טויוטה חברה מספר אחת אבל היברידי זה טיפולים יקרים ומנוע 1.8 זה לא באמת חסכוני. וחלק אומרים- פיג'ו 2008 רכב מדהים, נוח, חסכוני אבל לפיג'ו יצא שם כל כך רע, שזה סיכון לרכוש אותה. מה נכון ומה לא? מה כדאי ומה לא? תודה לכל מענה וכל עזרה!
  24. התייעצות לפני רכישת רכב חדש. מתלבט בין מנוע היברידי ולבין מנוע בנזין עם טורבו. מדובר על רכב שני במשפחה, שנוסעה אך ורק בתוך העיר, נסיעות קצרות בלבד. לא יצאה מחוץ לעיר. ממוצע בין 3-4 אלף ק"מ בשנה. האם רכב עם מנוע היברידי מתאים למשטר העבודה? יספיק להטעין את סוללות? ארגיש את צריכת הדלק החסכונית של מנוע היברידי? תודה מראש לכולם
  25. שלום רב לכולם אנחנו מתכננים רכישת רכב משפחתי בתקציב שבין 130000 ל140000 ש"ח והיוניק חזק בתמונה בעיקר לאור אבזור הבטיחות שבו היא מצויידת שהינו יוצא הדופן לסגמנט הזה. במהלך התהליך עלו מספר תהיות לגבי רכב היברידי והייתי רוצה לדעת האם לחברים פה יש ניסיון בנושא ויכולים להפריך או לאשר חלק מהסוגיות. 1) לאור הירידה הצפויה בקבולת הסוללה בעוד מספר שנים אעמוד מול החלפה יקרה מאוד או ירדה דראסטית ביכולת למכור את הרכב 2) קרינה במושב האחורי (למרות שהבנתי שבגדול הסוגייה הזו הופרכה) 3) עלות טיפולים יקרה יותר ממשפחתית מקבילה 4) במקרה של תאונה סכנה לישבים ברכב מהנוזל של הסוללות. להבנתי הרכב הרשים מאוד במבחני הריסוק ב2016 וכנ"ל הפריוס ההיברידית כך שאני לא יודע האם הנק' הזו בעלת משמעות. תודה לעונים אני בהתלבטות גדולה כאן.
  • תוכן חדש...