Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'מרצדס'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

נמצאו 20 תוצאות

1. אצלי מדובר בדגם B200 שנתון 17 ידני, אבל שמעתי שיש את זה לעוד רכבים עם המנוע הנ"ל כמו ויטו בC קלאס ואולי גם בעוד מנועים התקלה מאופיינת בעיקר בימים חמים ומנוע מתאמץ הרבה זמן בטורים גבוהים כמו העליות לירושלים בשילוב מזגן זה עוד יותר מהר התקלה מופיעה, ברגע שהתקלה מופיעה הרכב לא עובר את 2800 סלד וקשה להמשיך לנהוג כך בפרט בעליות. לרוב עם כיבוי והדלקה של הסוויטש התקלה מתאפסת עד לפעם הבאה עד שבאיזשהו שלב כבר צריך לאפס ע"י סורק חיצוני בחיבור לOBD יש בעיקר 7 תקלות שחוזרות על עצמם חלק קשורים לממיר וחלק קשורים לטורבו והמסתעף, במוסך אומרים שככל הנראה זה בעיה רק בממיר שבגלל שהוא סתום אולי המחשב סוגר את הטורבו. הם ממליצים על ניקוי ממיר ב1000 ש"ח ללא אחריות לאיזה רמת ניקוי הם יבואו וללא אחריות שזה יפתור את הבעיה, וזה לוקח יום עבודה שהרכב על הליפט. אופציה נוספת להחליף לממיר משומש ב2500 ש"ח כשעתיים עבודה אשמח לדעת: 1) האם מישהו התנסה עם התקלה הנ"ל 2) האם ניקוי ממיר הועיל לו 3) המלצה למקום שעושה ניקוי לממיר בירושלים והסביבה תודה לעוזרים
  2. מאמר זה מתפרסם עם תוכן מעודכן שבעבר העליתי כפוסט באחד השרשורים בפורום. עלה בדעתי שמן הראוי לפרסם את אותו תוכן אבוד כמאמר על המוניות הארוכות, שחלקנו זוכרים היטב מסתובבות בכבישים לפחות עד התחלפות המילניום. החל משנות החמישים המוקדמות, שלט קונצרן קרייזלר בשוק המוניות הרגילות וה"ארוכות" עם מותגי דה-סוטו וקרייזלר. להלן דוגמאות לרכבים אלו, למשל שתי תמונות שצולמו ליד היכל התרבות בתל-אביב: הנה תמונה שצולמה מעל כיכר השעון ביפו: ועוד אחת, לכיוון מקדש הבאהיים בחיפה: בשנות השישים עודכנה הדה-סוטו וכמובן כללה גירסה ארוכה: ועל אף דכיעת המותג, השליטה של קרייזלר נמשכה עם פליימוט' פיורי: מרצדס גם הם יוצגו עם ה-W111, אם כי בכמויות זניחות בשנות השישים: סטודהבייקר בהרכבה ישראלית גם כן נכחו: ואפילו פיג'ו: היה גם פיאט ארוך, שתמונה שלו לא מצאתי. הצ'קר מראתון, המונית האולטימטיבית (לפחות מסרטים אמריקאיים), תפסה נתח שוק רציני כשקרייזלר איבדו עניין פה. להלן תמונות ממפגש מועדון החמש שבו הושק מראתון קצר, אבל הופיע גם הדגם הארוך, משופץ כמונית "שירות" ישראלית למהדרין: ובתא הנוסעים, על זה ישבתם בשנות השישים\שבעים בקווים שנסעו בין חיפה לתל-אביב לירושלים: הפריצה הגדולה של מרצדס בשוק המוניות הארוכות (והמוניות בכלל) אירעה בשנות השבעים, עם הגעת דור חדש של ישראלים, סלחן יותר כלפי תוצרת גרמנית, ואחרי שצ'קר היו טפשים מספיק בשביל לדחוף את מנוע הדיזל הרעוע של GM למוניות ולחסל סופית את מוניטין האמינות המופלגת שהיה להן. שאר המתחרים נעלמו קודם לכן וצריך להודות - מרצדס היו מודרניים, נוחים ומתקדמים הרבה יותר עם ה-W114, שאותם אני זוכר מצוין מסתובבים עד אמצע-סוף שנות השמונים: שליטת מרצדס בשוק המקומי הפכה לכמעט-בלעדית עם הופעת ה-W123 האלמותי, שכבר היה חלק בלתי נפרד מילדותי: כמו גם המחליף שלו, ה-W124 (כהערת אגב; לתפיסתי, יחד עם ה-W126 שהיה ה-S-CLASS של אותה תקופה, ה-W123 וה-W124 הן שלושת המכוניות הטובות ביותר ש-MB איי פעם יצרו - ever): יבואנים אחרים ניסו לרכב על ההצלחה של המרצדסים הארוכים עם מכוניות כגון האופל אומגה המוארכת (לא מצאתי תמונה), אך זה היה מעט מדי ומאוחר מדי. גם כך, סיימו המוניות הארוכות את תפקידן ההסטורי בשל כניסת המסחריות-מוסבות-למובילי נוסעים (ספרינטר\קראפטר\טרנזיט\דוקאטו וכו'). הללו תפסו בהצלחה את מקומן של המוניות הארוכות, שיותר לא חזרו לשוק. אסיים בתמונה שפורסמה בשרשור הזה, שצולמה בשנות התשעים ליד חניון שער שכם- ערב רב של מרצדסים ארוכים, בעיקר מסוג W123 אבל יש נוספים: האמת? יש כאן אפילו אופל אומגה מאורכת יחידה- חפשו ותהנו. לצפייה במאמר המלא
  3. מאמר זה מתפרסם עם תוכן מעודכן שבעבר העליתי כפוסט באחד השרשורים בפורום. עלה בדעתי שמן הראוי לפרסם את אותו תוכן אבוד כמאמר על המוניות הארוכות, שחלקנו זוכרים היטב מסתובבות בכבישים לפחות עד התחלפות המילניום. החל משנות החמישים המוקדמות, שלט קונצרן קרייזלר בשוק המוניות הרגילות וה"ארוכות" עם מותגי דה-סוטו וקרייזלר. להלן דוגמאות לרכבים אלו, למשל שתי תמונות שצולמו ליד היכל התרבות בתל-אביב: הנה תמונה שצולמה מעל כיכר השעון ביפו: ועוד אחת, לכיוון מקדש הבאהיים בחיפה: בשנות השישים עודכנה הדה-סוטו וכמובן כללה גירסה ארוכה: ועל אף דכיעת המותג, השליטה של קרייזלר נמשכה עם פליימוט' פיורי: מרצדס גם הם יוצגו עם ה-W111, אם כי בכמויות זניחות בשנות השישים: סטודהבייקר בהרכבה ישראלית גם כן נכחו: ואפילו פיג'ו: היה גם פיאט ארוך, שתמונה שלו לא מצאתי. הצ'קר מראתון, המונית האולטימטיבית (לפחות מסרטים אמריקאיים), תפסה נתח שוק רציני כשקרייזלר איבדו עניין פה. להלן תמונות ממפגש מועדון החמש שבו הושק מראתון קצר, אבל הופיע גם הדגם הארוך, משופץ כמונית "שירות" ישראלית למהדרין: ובתא הנוסעים, על זה ישבתם בשנות השישים\שבעים בקווים שנסעו בין חיפה לתל-אביב לירושלים: הפריצה הגדולה של מרצדס בשוק המוניות הארוכות (והמוניות בכלל) אירעה בשנות השבעים, עם הגעת דור חדש של ישראלים, סלחן יותר כלפי תוצרת גרמנית, ואחרי שצ'קר היו טפשים מספיק בשביל לדחוף את מנוע הדיזל הרעוע של GM למוניות ולחסל סופית את מוניטין האמינות המופלגת שהיה להן. שאר המתחרים נעלמו קודם לכן וצריך להודות - מרצדס היו מודרניים, נוחים ומתקדמים הרבה יותר עם ה-W114, שאותם אני זוכר מצוין מסתובבים עד אמצע-סוף שנות השמונים: שליטת מרצדס בשוק המקומי הפכה לכמעט-בלעדית עם הופעת ה-W123 האלמותי, שכבר היה חלק בלתי נפרד מילדותי: כמו גם המחליף שלו, ה-W124 (כהערת אגב; לתפיסתי, יחד עם ה-W126 שהיה ה-S-CLASS של אותה תקופה, ה-W123 וה-W124 הן שלושת המכוניות הטובות ביותר ש-MB איי פעם יצרו - ever): יבואנים אחרים ניסו לרכב על ההצלחה של המרצדסים הארוכים עם מכוניות כגון האופל אומגה המוארכת (לא מצאתי תמונה), אך זה היה מעט מדי ומאוחר מדי. גם כך, סיימו המוניות הארוכות את תפקידן ההסטורי בשל כניסת המסחריות-מוסבות-למובילי נוסעים (ספרינטר\קראפטר\טרנזיט\דוקאטו וכו'). הללו תפסו בהצלחה את מקומן של המוניות הארוכות, שיותר לא חזרו לשוק. אסיים בתמונה שפורסמה בשרשור הזה, שצולמה בשנות התשעים ליד חניון שער שכם- ערב רב של מרצדסים ארוכים, בעיקר מסוג W123 אבל יש נוספים: האמת? יש כאן אפילו אופל אומגה מאורכת יחידה- חפשו ותהנו.
  4. מעוניין לקנות רכב מרצדס 230E W124 שנתון 91 ומטה. מי שמעוניין למכור או להציע נא לשלוח או הודעה. תודה
  5. מישהו יכול בבקשה לעזור לי ולתת לי שווי מוערך ל4 ג'אנטים של מרצדס שבתמונה?
  6. לפני כמה ימים מצאתי כמה כתמי שמן מתחת לאוטו. רצתי למוסך המורשה(כמה ימים לפני זה עשיתי שם טיפול), והם אמרו שהנזילה היא מקולר השמן. הם אמרו שכשהם יפתחו כדי לתקן, הם יראו אם מדובר בקולר שצריך להחליף ואז הטיפול יעלה 2700 שח כולל עבודה (!), או שמדובר בגומיות של הקולר ואז זה יסתכם בכמה מאות שח. מה דעתכם? אם זה גומיות, מה הסיכוי שיגידו שמדובר בגומיות ולא ינפחו את זה ויחליפו קולר? איך לדעתכם אני יכול לצאת מזה בכמה שפחות עלויות? קראתי באינטרנט מאתר בחו"ל שמדובר בבעיה מוכרת שהחברה צריכה להכיר בה כדיפקט בייצור. מה הסיכוי?(האוטו לא באחריות)
  7. לקראת שנות ה-80 אגד ומרצדס עשו עסקת ענק על מנת להחליף את כל הצי המיושן של אגד, גם בקווי פנים וגם בקווי חוץ. לשירות החוץ נבחר ה-O303, הוא היה אוטובוס חדיש, נוח, ממוזג ובאיכות גימור גבוהה. בהמשך היבוא, נאלצה אגד להתפשר עם המדינה בעקבות הסבסוד הממשלתי ולייבא שלדות בלבד על מנת לספק עבודה למפעלים מקומיים כמו הארגז ומרכבים, אבל התוצאות שלהם היו פושרות ביחס ליחידה המוגמרת שהגיעה מהמפעל הגרמני. הדגם הוא ייצור בהזמנה אישית ומייצג את האב טיפוס של ה-303 שהגיע לאגד בסוף שנות ה-70 כדי להכיר את האוטובוס על בוריו. בהמשך השירות הוא עבר עוד מספר תחנות בידיים של אגד עד שנשרף רגע לפני המעבר למוזיאון. הדגמים: לקריאה מורחבת ולעוד תמונות היכנסו: מרצדס O303, אגד עם הפנים לשנות האלפיים
  8. אנחנו מעוניינים לקנות רכב יד שנייה של מרצדס 2011 מנוע 2200, 500 אלף ק"מ. דגם 313. אשמח לדעת האם הרכב נחשב רכב טוב? או כל הערה חשובה שכדאי לי לדעת עליו. תודה,
  9. בהמשך לסיפורי הטיולים + ביקורות הקודמים (כאן וכאן), הגיע הזמן לאתגר את עצמי בסוג חדש של נהיגה - בצד הלא נכון של הכביש. על הטיול את השבועיים הראשונים של החדש בילינו בטיול בממלכה המאוחדת. מסלול הטיול התחיל מ6 ימים בלונדון. כשסיימנו את הסיוט הזה (אני מתעב ערים גדולות) הזמנו אובר לשדה התעופה הית'רו ושם קיבלנו את רכב ההשכרה, מרצדס E220d מחברת Sixt. מקטע הנהיגה הראשון לשמחתי היה קצר (כ 15 דקות) וברובו בכביש מהיר (M25+M3), לפרבר של לונדון בשם Sunbury-Upon-Thames בשביל לבקר בתערוכת כלי עבודה. אמנם הצלחתי להתברבר פעמיים בדרך עד שלמדתי איך להבין את ההוראות של גוגל מאפס, הגענו ליעד והיינו בתערוכה עד שנסגרה - אני הזלתי ריר, האישה נהנתה מהוייפיי. לאחר תום התערוכה בשעה 5, ועם רכב עמוס לא רק במזוודות אלא גם בכלי עבודה חדשים, המשכנו לעצירה הראשונה שלנו באזור הCotswolds לדירת AirBnB ליד עיירה קטנטנה בשם Seend. הנסיעה, בת כ150 ק"מ ו3 שעות כללה עצירה להמבורגר מעולה בNewbury (במסעדה בשם 7bone) ונהיגה לא רק בכבישים מהירים אלא גם בכבישי A וB צרים וחשוכים, הזדמנות להתגלח לראשונה כמו שצריך על הנהיגה בצד שמאל. העברנו 4 ימים באזור הזה, בטיול כוכב בין Bristol וBath בדרום האזור ועד Cheltenham בצפונו, אזור שמאופיין בשדות חקלאיים, יערות, ועיירות עתיקות וקטנטנות. כמה מהעיירות האלה ידועות מאוד (Bibury, Castle Combe) וסביר מאוד שתזהו תמונות שלהן, בין אם מרשימת "מקומות שאתם חייבים לבקר בהם" שקיבלתם כרמז מהאישה ובין אם מפרקים של סדרות בריטיות, כולל טופ-גיר. משך כל ארבעת הימים רוב הנהיגה הייתה בכבישי B צרים ומפותלים, עוד על החוויה הזו בהמשך. מבחינה תיירותית, חוץ מהעיירות יש גם שפע של אטרקציות ומקומות לבקר בהם - מהסדרה התלולה ביותר של תאי שיט בממלכה (הישג הנדסי מרשים לזמנו), דרך מבוכי צמחיה מלאי חידות, ועד לערי סטודנטים שוקקות תרבות אלטרנטיבית וארכיטקטורה גותית ונאו-גותית כמו Bristol. התחנה הבאה הייתה ויילס. יצאנו לפני הצהרים לנהיגה של כ110 ק"מ (שעה וחצי) לעיר Cardiff, הגדולה בערי וויילס, ברובה על הכביש המהיר M4 שכולל גשר אגרה ארוך עם נוף מרהיב מעל נהר הSevern. אחרי טיול של יום בויילס, כולל כמה שעות בטירה\מבצר המעולה של העיר (מומלץ בחום!) המשכנו בנהיגה של עוד כשעה לAirBnB השני, בעיירה קטנה צפונית לעיר החוף Swansea במערב. כאן בילינו 4 ימים נוספים של טיול כוכב בדרום ויילס, ביערות הBrecon ובחופים המדהימים של דרום וויילס. אני לא מכיר אף אחד שהיה בWales מבין מעגל החברים שלנו, וחבל. מדובר בארץ עם נופים מדהימים ואנשים אדיבים עם מבטא מזעזע ושפה שוברת שיניים. ויילס מציעה הרבה הפתקאות למיטיבי לכת, והלכנו בין 12 ל22 ק"מ בכל יום. אחת מנקודות הציון הבולטות היא Worm's head island, אי בפינה הדרום מערבית של ויילס שדורש לא מעט נהיגה כדי להגיע אליו, ואם תגיעו בשעות הנכונות (חלון הזדמנויות של כ4 שעות בזמני השפל) תגלו לפניכם רצועה של סלעים חדים וחלקים הבולטים מהאוקיינוס ומאפשרים להגיע לאי ברגל, אם אתם אמיצים מספיק. אם לא תחזרו לפני הגאות, תבלו את היממה הבאה על אי קטן ושומם, בוהים בחוף שנמצא קרוב קרוב, אבל לא קרוב מספיק. מדובר בחוויה יוצאת דופן, שמצטרפת לטיולים רגליים ארוכים לצד שדות של כבשים רועות ומעט מאוד בני אדם, מערות נטיפים, יערות עבותים הישר משר הטבעות (וגם מלחמת הכוכבים 7, שסצנות מתוכו צולמו בForest of dean בויילס) וחופים עצומים שמשתרעים לקילומטרים של חול דחוס ושטוח לחלוטין. אם ראיתם בטופ-גיר את השלישיה מתחרעת בחופים, כאן זה צולם. אז איך זה לנהוג בממלכה? הטיול הזה היה הפעם הראשונה עבורי של נהיגה "בצד הלא נכון", הן של הכביש והן של הרכב. אחרי ששמעתי מכולם שאני עומד להרוג אותנו בתאונה חזיתית או מינימום להעביר כמה משכורות לחברת ההשכרה לכיסוי נזקי פח, לקבל רכב יקר וגדול מאוד לא הוסיף לביטחון העצמי שלי, אבל אם לא נאתגר את עצמנו, איך נגדל? בנהיגה בממלכה יש יותר מאתגר אחד שצריך להתמודד איתו ונכון לדבר על כל אחד מהם בנפרד. האתגר הראשון הוא הישיבה בצד ימין של הרכב במקום בשמאל, ובעיניי זה היה האתגר הקשה ביותר. אנחנו כל כך רגילים לתפיסת המרחב שלנו, לmuscle memory, לזוויות שבהן דברים נמצאים, שהמעבר הזה פשוט שובר. אתם רגילים שבצד שמאל אתם רואים את גבולות הרכב, ולכן המוח שלכם מחווט "להכיר" את גבולות הרכב בצד ימין. עכשיו תהפכו את זה - אתם בימין, והכל פתאום מאוד קרוב לימינכם (נגיד, רכבים עוקפים) וגורם לעומס סנסורי עצום, בעוד שבשמאל אתם לא רואים כלום ואין לכם מושג איפה הרכב נגמר. כדי להסתכל במראה האמצעית, צריך להטות את המבט שמאלה ולא ימינה. רגל ימין שלוחצת על הגז ולרוב תישען על הקונסולה המרכזית, עכשיו משפשפת את הדלת. זו חוויה שלגמרי הוציאה אותי מהcomfort zone והכריחה אותי לא להסתמך על 12 שנות הניסיון שלי בנהיגה, אלא להתרכז ולהיות מודע לרכב ברמה שלא חוויתי מאז שיעורי הנהיגה. בדיקת מראות יזומה ומודעת, הקפדה על מרחק מקווי ההפרדה, והרבה עזרה מאשתי שהשגיחה על צד שמאל של הרכב והתריעה אם התקרבתי מידי לשוליים, איפה שהיו כאלה. אם אתם חושבים שתגיעו לאנגליה לראשונה וישר תוכלו להתרגזן - שכחו מזה (אלא אם תגיעו ברכב מאירופה). השינוי הזה הרבה יותר משמעותי ממה שנדמה ויקחו כמה ימים טובים עד שתרגישו נוח מספיק ובשליטה מספקת כדי להתחיל לבחון את הגבולות. אם לא, כנראה שאתם לא מודעים מספיק לעצמכם... האתגר השני, והכי פחות מאתגר, הוא נהיגה בצד שמאל. זה נשמע מאוד לא אינטואיטיבי, אבל זה לגמרי כן. הכבישים מסודרים ומסומנים, אתם מוקפים בנהגים אחרים, ופשוט אין סיכוי להתבלבל. לקח לי לא יותר משעה להתרגל לנהיגה בשמאל ואולי פחות מזה. פניות ימינה הן בדיוק כמו הפניה שמאלה בכל רחבי אירופה (פניה רחבה, בצמתים כניסה למרכז הצומת ומתן זכות קדימה) והפניה שמאלה היא צמודה לשפה. כניסה לכיכר היא שמאלה, ופשוט אי אפשר להתבלבל בגלל הזווית. בסך הכל, השילוט והסימון בכבישי הממלכה מעולה ובכל התקופה לא הייתה לי אף טעות בהיבט של באיזה צד של הכביש אני צריך להיות. המסקנה היא - זה לגמרי חסר משמעות. האתגר השלישי, הוא כבישי אנגליה, וכמה שהם שונים מכבישי ישראל ושאר אירופה, וכאן הופתעתי מעט. נתחיל בחוקים, יש כמה הבדלים מהותיים שכדאי להכיר - למשל, אין פניה שמאלה באדום (בעוד שברוב מדינות אירופה וארה"ב יש ימינה באדום) אלא אם יש שילוט או רמזור מיוחדים, דבר די נדיר. שנית, שימוש רב בסימוני כביש בעלי משמעות חוקית, למשל: צומת שמכוסה ברשת צהובה, מסמן אזור שאסור להיכנס אליו אם היציאה ממנו לא פנויה. בפניה ימינה בה אמורים להיכנס למרכז הצומת ולתת זכות קדימה, זה מסבך את העניין מאחר ואסור לעצור במתחם המסומן. דוגמה נוספת היא עצירה לפני רמזור בעלת 2 קווים - הקדמי לרוכבי אופניים, ואילו הרכבים כ2 מטרים מאחוריו. ייתכנו אפילו צמתים בהם הסימון של "זכות קדימה" ו"עצור" הם רק על הכביש, ללא שלט על עמוד. כדאי מאוד ללמוד את סימוני הכביש והחוקים הספציפיים של הממלכה לפני נהיגה שם. נמשיך בכיכרות - אנגליה אוהבת כיכרות, ונתקלים בעשרות כאלו בכל נהיגה, רובן כיכרות של 2-3 נתיבים שהיו גורמות לכל תלמיד נהיגה להזיע. יש להן בין 3 ל6 ויותר יציאות, נתיבים עם סימונים, והן קטנות ועגולות או ענקיות ואליפטיות לעתים מעל או מתחת לכביש מהיר. בחלק מהכיכרות יש רמזורים, בכניסה, ביציאה או אפילו בתוך הכיכר! הסוד הוא לא לחשוב עליהן ככיכר, אלא ככביש חד סטרי לכל דבר. הכניסה לכיכר היא מחלף\צומת כמו גם היציאה ממנה, וצריך לאותת. צריך להיות בנתיב הנכון ליציאה הרצויה, ולא לחתוך. לתת זכות קדימה למי שמגיע מימין (כמו בכל פניה שמאלה) וכו'. כשמתרגלים לקונספט, הכיכרות מספקות דרך מאוד בטוחה וקלה להתנייד, ומספקות שליטה הן במהירות הנסיעה והן בעומס בצורה יעילה, כמו גם אפשרות לכפר בקלות על טעויות בניווט ולעשות פרסה בבטחה (להימנע מפרסה בכבישים צרים). החלק השלישי והמאתגר היה הכבישים עצמם, בדגש על כבישי B וחלק מכבישי A - מדובר בכבישים בעלי 2 נתיבים ללא הפרדה, וללא כל שוליים, לא מוארים, צרים, ומפותלים מאוד. וכשאני אומר ללא שוליים, אני לא מכוון שהשוליים לא גדולים מספיק כדי לעמוד עם רכב במקרה חירום, אלא לכך שאין שוליים לחלוטין. לעתים כ5 סנטימטרים מהפס הלבן מתחילה חומת אבן בת 400 שנים, לעתים שיח שפולש לשטח הכביש ומנסה לשרוט לכם הרכב, לעתים פשוט תעלה (ditch) שתעזור לכם לגלות מהר מאוד איך הרכב שלכם נראה מלמטה. ראוי לציין שברוב הכבישים האלה, חוץ ממקטעים שעוברים בעיירות, המהירות המותרת היא 50 או 60 מייל בשעה (100 קמ"ש) והנהגים המקומיים אף פעם לא נוסעים פחות מזה. משאית שבאה ממול, תופסת את הנתיב שלה ועוד קצת? בהצלחה. אין מקום לטעויות והכבישים האלה דורשים 100% ריכוז, 100% מהזמן. במקומות מסוימים הכביש נהיה לפתע צר כל כך ש2 מכוניות לא יכולות לעבור, אך אין כל סימון לזה, וצריך להיות מוכנים לעצור, להיצמד לשמאל (עד כדי קיפול מראות) ואפילו לעשות רוורס כדי לאפשר לרכב אחר לעבור. ולסיום, הנהגים עצמם - אנגליה היא חד משמעית לא אירופה. הנהגים נוסעים בפראות וממש חסרי סבלנות - תתעכבו קלות ברמזור או כיכר ותשמעו שלל צפירות, למרות שזה לא חוקי, ממש כמו בארץ. המהירות החוקית היא המלצה בלבד, וגם בכבישים שתעדיפו לנהוג בהם ב50 קמ"ש תראו שלל סבתות בA4 קבריולט עוקפות אתכם ב130 לפחות. משאיות יסתערו על כבישים שבעיניכם צרים מידי בשביל סקייטבורד בלי לחשוב פעמיים. התרבות הזו אגב מובילה לנוכחות לא קטנה של משטרה ומצלמות מהירות, יותר משראיתי בכל מדינה אירופית, אבל קל מאוד לזהות אותם (הניידות בצבע צהוב זרחני ובכל אזור עם מצלמות יש שלטי אזהרה). איך מתמודדים עם זה? נוסעים בזהירות ולאט, ושכולם ילכו לחפש. אל תתרגשו מזה שיש מאחוריכם שיירה - אם זה לא הייתם אתם, זה היה סבא אנגלי שגורר את הקרוואן שלו לסופ"ש, מכונה חקלאית או תייר צרפתי. קחו את זה באיזי. לסיכומו של עניין, העברתי 8 ימים של נהיגה יום יומית בכבישים האלה, בתנאים לא קלים של ערפל וגשם בחלק מהזמן, ברכב גדול, והחזרתי אותו ללא אף שריטה. לא התברברנו יותר מידי, לא עשינו פאשלות, ואחרי כ3 ימים של נהיגה הרגשתי בנוח מספיק כדי לנהוג גם מעל המהירות המותרת בחלק מהמקומות ולבחון קצת את הרכב שקיבלנו. התחושה היא שזו יכולת שצוברים, ויהיה לי הרבה יותר קל לעשות זאת שוב פעם הבאה. אז כאמור, כבדו את האתגר והתמודדו איתו, זה שווה את זה. הרכב: מרצדס E220d כאמור את הרכב שכרתי מSixt בשדה התעופה הית'רו. במקור שכרתי קטגוריה שכללה Jaguar XE, C Series (כלומר משפחתית פרימיום קומפקטית) לתקופה של 8 ימים עם איסוף בסניף שבטרמינל 5. האיסוף הוא ממלון Sofitel שצמוד לטרמינל (דורש חציית גשר) ויש סניף נוסף, מחוץ לשדה, שמשרת את נוסעי הטרמינלים האחרים עם שאטל. אפשר להחזיר ל2 הסניפים, אבל תדאגו להזמין מהסניף שקרוב לטרמינל הנחיתה שלכם. העלות הייתה כ300 פאונד לתקופה. כשהזמנתי, פניתי לסניף וביקשתי לשמור לי יגואר XE מאחר ולא יצא לי לנהוג בה (ונהגתי בכל מקבילותיה בקטגוריה, כמו ה C קלאס, סדרה 3, A4, V40 וכו') אך כשהגענו לדלפק הסתבר שנשארה רק 320, ואחרי שעשיתי כמה פרצופים מאוכזבים והזכרתי לדיילות את היסטוריית ההשכרות שלי בסיקסט, קיבלתי שדרוג בקטגוריה בחינם ומפתחות לE220d. נתחיל בקצת נתונים יבשים: מדובר בדגם מתוח פנים של הE שיצא אם אני לא טועה בשנת 2016. המנוע הוא 2 ליטר טורבו דיזל שמפיק כ190 כ"ס ומשודך לתיבה אוטומטית בת 9 הילוכים עם שליטה מההגה שמעבירה את הכח לגלגלים האחוריים. כן, תשעה הילוכים - שבזכותם, הרכב מאיץ ל100 קמ"ש בזמן מרשים של 7.3 שניות למרות משקל עצמי של 1700 ק"ג. הדגם הזה הוא הדגם המבוקש ביותר בממלכה, כי הוא נגיש מספיק לאוכלוסיה (כ160 אלף שקלים, לעומת מעל חצי מליון בארץ), כולל שפע של אבזור, ומספק צריכת דלק מרשימה ביותר! הנתון הרשמי הוא 30 ק"מ לליטר דיזל, אני הצלחתי לקבל כ20, נתון מרשים בכל זאת לגודל, למשקל ולאופי הנהיגה שלי. אם כבר אבזור, לא חסר כזה. מושבים מחוממים ומתכווננים חשמלית חלקית), קונסולה מרכזית בעלת מסך עצום ומסך נדיב נוסף בלוח המכוונים. בורר 5 מצבי נהיגה כולל אחד להתאמה אישית, כיבוי אוטומטי, auto hold לעליות ופקקים, שליטה על ההילוכים מההגה, אורות ווישרים אוטומטיים, בקרת אקלים מפוצלת דיגיטלית, מערכת בידור מעולה וזריזה, חיישני חניה היקפיים 360 עם תצוגה גרפית וסאונד היקפי, מצלמת רוורס בעלת עדשה רחבה במיוחד, חניה אוטומטית (בדגם הבסיס!), בקרת שיוט ומגביל מהירות, בלם יד אלקטרוני ושפע של מקומות אחסון והרשימה כנראה לא נגמרת שם. שווה לדבר על הארגונומיה - יש ברכב הזה כמה דברים טובים וכמה מוזרים מאוד. למשל, ידית ההילוכים היא מימין להגה, איפה שאתם מצפים שתהיה השליטה בווישרים (אלו חולקים את ידית האיתות והאורות הגבוהים משמאל), כמו ברכבים אמריקאיים של פעם, אבל היא אלקטרונית ולא מכאנית. למעלה זה רוורס, למטה דרייב, וכפתור מפעיל את מצב החניה. זה מאוד נוח לתמרונים כי אפשר להחליף הילוך בלי להוריד את היד מההגה, אבל לא ברור למה הבחירה הזו טובה חוץ מזה. כפתור בלם היד נמצא ליד הדלת הימנית קרוב לברך, והשליטה בו הפוכה משאתם מצפים - לחיצה מפעילה את הבלם, ומשיכה מכבה אותו. מטומטם! למזלכם, אין צורך להשתמש בו בכלל וכאן נכנסת הנדסת אנוש מעולה - כיבוי הרכב מפעיל אוטומטית הן את מצב P בתיבת ההילוכים והן את בלם היד. מעבר לD מנתק את בלם היד אוטומטית ברגע שלוחצים על המצערת. מבחינתי זה פנטסטי! משהו פחות פנטסטי הוא ידית השליטה בבקרת השיוט שנמצאת משמאל להגה מתחת לידית האורות - היא גבוהה מידי, ולעתים במיוחד בזמן עיקול אתם תלחצו עליה במקום על ידית האיתות, בנוסף בלתי אפשרי לראות אותה (ההגה מסתיר) והתפעול שלה לא אינטואיטיבי, כולל כפתור צדדי שמעביר בין מצב שיוט למגביל המהירות שהאינדיקציה למצב הפועל היא על הידית עצמה וכאמור, לא תראו אותה. תא המטען נדיב מימדים, אבל המושבים האחוריים לא מתקפלים וזה מקשה מאוד על ניצול מלא שלו. היו לנו 4 מזוודות (2 גדולות ו2 קטנות) והיה לא פשוט להכניס את כולן. תאי האחסון מעולים, אבל משענת היד המרכזית לא מתכווננת לגובה וחבל. תנוחת הנהיגה הייתה טובה למדי והמושבים מעולים - נוחים מאוד ועם תמיכה מעולה שלא מוחצת את השומנים אבל מאפשרת פניות חדות בלי תזוזה מיותרת. איכות החומרים היתה מעולה לטעמי כמו גם איכות הבניה ובידוד הרעשים. מדובר ברכב שנעים מאוד להיות בו גם לאורך זמן רב. לסיום, חוויית הנהיגה. לא מדובר ברכב ספורטיבי, בסך הכל סדרה E נועדה להסיע נוסעים בנוחות וברוגע. בשילוב עם מנוע דיזל לא גדול ושאיפות לחיסכון בדלק, הציפייה היא לחוויית נסיעה גמלונית ומבודדת. והE החדשה מפתיעה לטובה - היא משיגה את כל זה, אבל עדיין מהנה לנהיגה. ההאצה והיכולת לבנות קצב מפתיעה מאוד, מלבד עיכוב מסוים בהאצות ביניים ממהירות נמוכה, שנגרם כנראה בגלל הטורבו או התיבה (לא הצלחתי לשים את האצבע). הE מרגישה מאוד בנוח גם במהירות גבוהה וגם בפיתולים - יש רכינת מרכב, אבל התחושה היא בכל זאת נשלטת ויציבה מאוד. ההגה קל מידי, כצפוי, ומספק מעט מאוד תקשורת אבל הוא כן מדויק, ויש כמות סבירה של תחושת כביש מהשלדה (תרגישו אותה בתחת!) שמאפשרת אחרי זמן קצר לצבור בטחון עם הרכב ולנהוג בו כמו ברכב קטן וספורטיבי יותר ואפילו להנות מזה. רוב הזמן הייתי במצב "ספורט" שמספק העברת הילוכים אגרסיבית יותר ותגובת מצערת מחודדת יותר אך בדגם הזה אין לו השפעה על הבולמים ולכן ההתנהגות הכללית של הרכב לא משתנה. לפעמים ה E מפתיעה, ובעת פניה אגרסיבית על כביש משובש מביעה חוסר שביעות רצון ע"י שקשוק קצר של הזנב - תפסיק, חוליגן! אבל ברוב הזמן קשה להוציא אותה משלוותה, גם כשצברתי מספיק אומץ כדי לנסות. בסך הכל מדובר ברכב מעולה למי שצריך לגמוע מרחקים רבים לעתים קרובות, שמספק נוחות וחסכון, אבל ברגע של שטות מאפשר לבעוט במצערת, לכוון לאייפקס הקרוב, ולשכוח שאתם נוהגים במונית פרימיום. יש לי עוד המון מה לספר ולהמליץ אבל קצרה היריעה. אם שרדתם עד פה, ויש לכם שאלות והערות, שוט!
  10. שלום חברים, אני מתלבט בין קניית שני רכבים: 1. מרצדס c class coupe, שנת 2008, קימוטראז' בסביבות ה-145K. 2. אלפא רומיאו מיטו, שנת 2011, קילומטראז' באזור ה- 110K. אני עושה נסיעות בינעירוניות לרב, ת''א-אשקלון, ת''א ירושלים ועוד, כ-3 פעמים בשבוע. עושה בשבוע כ-400-500 ק''מ. נוסע לרב לבד. אין צורך בתא מטען גדול. השיקולים העיקריים הם אמינות, צריכת דלק, חווית נהיגה נוחה וכמובן נראות (אני באופן אישי נוטה יותר למרצדס). אנא חוו דעתכם... תודה רבה על העזרה
  11. שלום רב , מישהו יודע היכן ניתן לתקן את האיתות של המראה , שאני מאותת ימינה זה מהבהב מהר בתוך הרכב , האיתות בחוץ עובד רגיל , למעט האיתות במראה שהוא לא עובד . בחברה כמובן דורשים סכום הזוי . האל מישהו מכיר מקום ברמה גבוהה שיודע לטפל ברכב כזה ? מרצדס ECLASS200 שנת 2010
  12. אני שוקל לקנות מרצדס SLK 280 משהו בסביבות שנת 2008+- עכשיו השלמתי עם המחירים של הדלק והביטוח אבל השאלה שלי זה כמה בערך עולה טיפול שנתי לאוטו? (אני לא אחד שנוסע הרבה 10K בשנה בגג) אני לא מדבר על עם ילך מנוע או גיר כי זה לכל אוטו יקפיץ את המחיר. אני מתכוון כמה עולה בערך טיפול שנתי ממוצע שהולכים למוסך עושים את הטיפול הרגיל ועוד קצת החלפות בלאי של האוטו (כמו: בלמים, חלקים עם קורוזיה, וכדומה...) אז מה צפוי להיות הקנס השנתי שלי? או שכבר עדיף לפרוש למיאטה? (לא מתלהב מגיר ידני ומנוע הרבה יותר חלש)
  13. שלום לכולם, ברשותי מרצדס סי קלאס 200 , דיזל , אוטומט , שנת 2006 - שהיתה קודם לכן מונית, ועכשיו בשימוש "אזרחי". כרבים מהרכבים האלו , היא נסעה לא מעט , והיום מד-הקילומטרז' מצביע על 470,000 ק"מ. בזמן האחרון , בנסיעה , במיוחד כשהמנוע עדיין קר , אני מרגיש שבהילוך הנמוך ( נגיד שווה ערך לבין שני לשלישי בגיר רגיל ) הנסיעה לא חלקה , וכאילו שיש "אי רציפות" בכח שעובר מהמנוע לגלגלים - מרגישים מעיין "נדנודים" שמגיעים מהחלק האחורי של הרכב. זה גם המצב בעליות ארוכות או כשרוצים לתת לאוטו "למשוך" , אבל בלי ללחוץ על הגז עד הסוף.... בטיפול האחרון במוסך ציינתי את הבעיה, המוסכניק עשה סיבוב עם הרכב - כשאני איתו - ואמר שהבעיה היא בטורק וצריך לבצע שיפוץ לטורק שזה אומר כמובן פירוק של הגיר, יומיים במוסך וגם פרידה מסכום לא מבוטל לטובת העניין. השאלות למביני דבר : 1) האם הדיאגנוזה של המוסכניק שלי נשמעת סבירה ? 2) בהנחה שכן , האם יש המלצה - מבעלי נסיון שעשו את זה - על מוסך טוב ובעלי מקצוע טובים שאפשר לסמוך עליהם בעניין - בוא נגיד שבטווח שבין "חדרה לגדרה" .... 3) כמה צריך לעלות התענוג ? תודה מראש לכל המשיבים וחנוכה שמח ! ארז.
  14. אנחנו קבוצה של 6 אנשים ומתכוונים לשכור רכב שמתאים לנו מבחינת תא מטען ומקום בסלון הרכב. חברת ההשכרה מציעה לי את ה- Mercedes Sprinter בעל 9 מקומות. מכל מקום שבדקתי, זה נראה לי כמו רכב עצום והיות ובארץ אין כזה (לפחות לא מצאתי) אני לא מצליח להבין פיזית מה הגודל שלו. כשאני מחפש את הרכב הזה להשכרה, אני מוצא רק את Mercedes Vito או Viano ואלה דווקא נראות לי מתאימות יותר. אבל המחיר שלהן גבוה יותר ואני לא בין מדוע. אני חושש להיתקע עם רכב גדול מדי ומסורבל מדי. מבחינת רישיון לא צריכה להיות בעיה, יש לי רישיון ב' והרכב נופל בקטגוריה הזו לפי מה שהבנתי. אשמח לדעתכם..
  15. שלום לכולם. אני כותב בשם חבר שזקוק לעזרה. התלבטתי איפה לכתוב - יכול להיות שמתאים לפורום משפטי וגם טכני. שכרתי מרצדס A180 CDi חדשה עם 3000 מייל באדינברו, אנגליה. נסעתי איתו קרוב ל-400 מייל במשך 3 ימים ואח"כ תידלקתי בתחנת דלק בסקוטלנד של רשת מוכרת (Gleaner) בדלק סולר כמובן. כעבור איזה 200 מייל הרכב כבה פתאום ואחרי מספר דקות הניע שוב. נסעתי עוד כ-100 מייל ואז הרכב נתקע לגמרי. כמובן קיבלנו חילוץ עם גרר ורכב חלופי. לאחר חזרתנו לארץ קיבלנו תביעה מחברת ההשכרה (Europcar) ע"ס 4000 פאונד בטענה של רשלנות שנובעת מתידלוק שגוי. אשמח לקבל תשובות לשאלות האלה: 1. האם ניתן בכלל לנסוע עם רכב דיזל שתודלק לטענתם "במשהו אחר"? 2. האם יש בעיית "ריקול" בדגם הזה? (רכב חדש לגמרי) 3. עשיתי ביטוח הכי גבוה שקיים בחברת ההשכרה (פרימיום) והחברה טוענת שהביטוח "לא מכסה מעשה של רשלנות נהג". ידוע לי שבארץ ישנו פסק דין לטובת הנהג בעניין תדלוק שגוי. האם כך גם באנגליה? 4. מה עם אחריות יצרן? אשמח מאוד לקבל עצות מקצועיות. עם קבלת התביעה ביטלתי את כרטיס האשראי, לכן יש כרגע עו"ד שתובע. אחרת מזמן הייתה מתבצע סליקה בכרטיס אשראי כפי שקרה להרבה אנשים. אודה לעזרתכם חברים.
  16. שלום, הייתי רוצה לקבל חוו"ד ועזרה טכנית בנוגע להחלפה של נורות הקריאה האחוריות במרצדס E200 2015 בנורות אינפרא (אם יש כזו חיה). מדובר במונית ואני רוצה להתקין בה מצלמת רכב פנימית מסיבות של בטיחות (אלו הרבה יותר אפקטיביות בלילה יחד עם תאורת אינפרא). הרעיון הוא שאם אוכל להתקין תאורת קבע כזו תהיה לי גמישות רבה יותר בנוגע לבחירת המצלמה עצמה. אני פונה אליכם כדי לדעת מהוא סוג נורת הקריאה, איך להוציא את היחידה כולה מבלי לגרום לנזק, האם אתם מכירים או יכולים להמליץ על נורת IR מתאימה ואפילו אם הרעיון בכלל נשמע סביר או פחות. תודה
  17. שלום רב, חבר שלי מעוניין לרכוש מרצדס 280se 76, במצב סביר. הוא נתקל בשמועות שאין חלקים לרכב הנ"ל בארץ, ולכן המחיר הנמוך - 12K. רציתי לדעת מה אתם חושבים, האם יהיה קשה לשפץ את הרכב? האם זה המחיר הרגיל , או שזה מחיר הזדמנות?
  18. שלום לפניי כמה חודשים כשרציתי למכור את הרכב ושקלתי לקנות מרצדס חיפשתי בגוגל והגעתי לאיזה פוסט שעלה פה בנושא הייתי מגיב עליו אבל הוא ננעל אז אני פותח חדש ומעדכן את החוויה שלי מהרכב שקניתי. רכשתי מרצדס C200 01.11.2011 זה הדגם שעבר מתיחת פנים קלה , הקודם היה עד 01.07.2011 מבחינת פנים הרכב ומצאתי אחת ספיישל אדישן ( תוספת של מערכת COMMAND רמקולים הרמן , שניי מסכיי LCD , גריל ספורט. אז חיפשתי משהו יחסית חדש ושמור ולא שרוט ושבור ושאר ירקות הפכתי את ת"א ( רחוב השקרנים והגנבים שידחפו לך כל דבר רק שתקנה ) וגם את כל יד 2 ולא מצאתי רכב ראוי עד ש.... מכרתי את הרכב שלי והזמנתי מונית שתיקח אותי הביתה ביקשתי מהפקידה שתשלח לי מרצדס C200 הגיע נהג עם 2012 יד ראשונה 114000 אלף ק"מ לקח אותי הביתה ואמר שמעוניין למכור התקשרתי למחרת התחרט. הסיבה שסיפרתי את הנ"ל כי יש רכבים ולא חייב להיתפשר על 400 אלף ק"מ רק צריך לחפש . מעניין לעניין באותו עניין ראיתי עוד כמה רכבים שבורים עד שפניתי לאיזה סוחר והוא קישר אותי לנהג פדאנט ברמות המחירון של 2012 הוא 85 אלף ( מחירון מונית ללא מכס ) והמחירון של 2011 הוא 67 אלף החלטתי ללכת על 2011 מאחר ומדובר בחודשיים הבדל ופער של 20 אלף לנהג מונית ועוד 20 אלף מכס. מה קיבלתי בסוף. 2011 דגם ספיישל אדישיין 300 אלף ק"מ יד ראשונה היסטוריה מלאה במוסך מורשה שילמתי לנהג 60 אלף שלחתי תצלום רשיון רכב למכס החזירו לי צלצול עוד באותו יום שעליי לשלם 28100 . התחלנו את תהליך הרכישה במכס בראשון , קומת כניסה בחור בשם אבנר הוציא שובר תשלום ומספר פקס להעברה בנקאית של הכסף שהבנק יאשר. לאחר שהבנק שלח אישור תשלום עלינו לקומה 4 שם הפקידה תקתקה שולם במחשב ( קופת תשלום משהו ) חזרנו לאבנר הוציא אישור עבור משרד הרישוי. נסענו למשרד הרישוי היו שם מליון אנשים בתור לפקידה ( שרה ) שמטפלת רק במוניות וכל הסוחרים לוקחים מספר להם ולחברים שלהם . עזבנו את המקום . נסענו לקופונית פורק המספר מונה ושם גם תשלום נוסף הורידו את המדבקות של המונית. חזרנו למשרד הרישוי שעתיים בתור הפקדנו את הרשיון , קיבלנו רשיון אדום זמני ל 48 שעות הלוחית רישוי של המונית לא תקפה בשלב זה והמספר רישוי של הרכב הוא מספר השלדה צריך לדעת את זה אם רוצים לנסוע עם הרכב. יצאנו לעמדה מספר אחד ( אם לא ציינתי קודם אז כל זה קורה במשרד הרישוי בחולון ) הבוחן בדק מספרים ונתן טופס אישור העברה לרכב פרטי. בשלב הזה משרד הרישוי נסגר וחזרנו עם הרכב הביתה למחרת 8 בבוקר יצאנו שוב למשרד הרישוי עם כל הטפסים הנהג שרגיל שהוא נוסע על מונית נסע בנתיב תחבורה ציבורית ומי עוצר אותנו שוטר עצבני שרוצה לרשום דוח 1000 ש"ח על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית , קצת דיבורים עצבים והסבר מצידו שהרכב עם הלוחיות הקודמות לא תקינות ולמה אנחנו נוסעים ללא לוחיות תקינות .... יצאנו משם עם אזהרה בלבד יצא גבר. שוב משרד הרישוי , שוב כל הסוחרים בתור לוקחים מספרים להם ולכל החברים שלהם כל מספר 2 פעולות מותר להם לבצע אז הם לוקחים 20 מספרים מהפקיד בכניסה מה שנשאר להם הם מחלקים לחברים שלהם שמגיעים כל פעם אחרייך ונכנסים לפנייך בתור לאחר שלוש שעות כן שלוש שעות המתנה הגענו לפקידה פחות מחמש דקות בתור שאלה אחת אם סיימנו עסקה והיא מוציאה רשיון חדש על שמי ומספר לוחית רישוי חדשה... מחוץ למשרד הרישוי ליד הגזלן יש מקום 100 ש"ח והוא מוציא לוחיות חדשות לרכב. בשלב הזה אני מתקשר לסוכנת הביטוח שלי ( עשיתי עבודת תחקיר מקדימה לגביי מחירים ) נותן לה מספר רישוי והיא טוענת שאינה יכולה לבטח כי המספר רישוי לא נותן לה רכב ושיש להמתין למחר לעדכון של המחשב של משרד הרישוי מול המאגר רכבים שלהם . בשלב הזה נסענו עם הביטוח של בעל הרכב הקודם הוא עדיין נוהג לא רציתי לקחת סיכונים . מקיף 4300 שניי נהגים בלבד מעל 24 חובה 1650 למחרת לקחתי את הרכב לשטיפה יסודית 600 שקל ניקוי גג פנים הרכב , םלוס קריסטל חיצוני . הרכב נראה מליון דולר. והנה זה קורה אני נוהג על הרכב כמה ימים בתוך העיר ולעבודה . ה ר כ ב מ ד ה י ם . הייתה לי לפניי BMW ליתר דיוק שניים אחת קופה ואחד X5 ואני רוצה לומר שהרכב הזה מבחינת הפנים עולה עליהם בהרבה. הוא גם חדש ב 10 שנים מהם .... תצרוכת דלק לאחר ששמתי תוסף היא 15.5 ק"מ לליטר (משולב עם מצב ECO , הרכב כבה ברמזורים ובכל פעם שעוצרים את הרכב לאחר שנייה ) שעולה 6.1 ש"ח שזה בשבילי מעולה לעומת המטחנת דלק הקודמת שהחזקתי במשך שלוש שנים. אז מצפה לי טסט ( 3300 ש"ח ) בקרוב וטיפול גדול של 60 אלף ק"מ, רוצה לשמוע המלצות ממקורות ראשונים המליצו לי על המרכזי בפתח תקווה לטיפול או על מוסך עשר ביפו ( 2400 ש"ח לטיפול הגדול ) אז איפה אתם מטפלים ? איפה אפשר להוריד STAR ולקנות כבל ? איך מנקים את ה DPF ? מה לבדוק ולטפל כתחזוקה מונעת ? המלצות על אתרים בחול ( פורומים )! המלצות על אתריי קניות ? סתם להיות מוכן ליום שחור ! ויאללה צאו מהקופסא ותתחילו לחיות חיים רק פעם אחת The best Or Nothing תמונות בקרוב
  19. הרכב מניע אחרי כמה ניסיונות(בדרך כלל מניע בנגיעה הראשונה) יורד מ1000 טורים, מגמגם בנסיעה ולא מצליח לפתח מהירות מנוע עגול לא נדלקה שום נורה בלוח שעונים ! קרה פתאום במהלך נסיעה משהו מכיר את התופעה? ויכול לעזור?
  20. אני מחפש בעל מקצוע מומלץ בת"א או בסביבה הקרובה לאיתור ותיקון דליפה מהמזגן. מילאתי גז כבר פעמיים והוא ברח תוך יום. מחפש מישהו אמין שגובה מחירים סבירים. תודה!
  • תוכן חדש...