Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'רפידות'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

נמצאו 10 תוצאות

1. אתחיל בהקדמה, שאני מקווה שהיא לא ארוכה מדי אחרי שהמוסכניק החדש אמר לי להחליף רפידות רק אחרי פחות מ- 15 אלף ק"מ, החלטתי להתעמק קצת בנושא טיפולי בלמים, כי מראש הייתי קצת מוטרד מהאריזות העלומות של חלקים שראיתי בפעם האחרונה. בפורום כאן, שאני עוקב אחריו כבר שנים, לא ראיתי הרבה מידע ספציפי בעניין. מה שכן ראיתי, שבפוסט מצולם של הטיפול בלנסר בסיוע הכנופיה, טיפלו גם במובילי קליפר ומרחו אותם בגריז סיליקון, ואת הרפידות בלמים מרחו מאחורה בגריז קרמי. החלטתי לרכוש מראש גם את החומרים הללו, כי כשהחליפו לי צלחות ורפידות בפעם האחרונה לא ראיתי דברים דומים. בחנויות החלפים ביצחק שדה הביטו בי בתמיהה כשביקשתי מהם את את הגריז המיוחד למובילי קליפר והמקסימום שהיה להם במלאי זה גריז נחושת, ואמרו שזה מה שמורחים ומה אני רוצה מהם. גם אצל היבואנים היתה תמונה דומה. לא נותרה ברירה אלא להזמין מחו"ל. אבל מה בדיוק? כאן נכנסו לתמונה האתרים מחו"ל ובעיקר אתר הבלוגים הרוסי לרכב בשם דרייב2 שבו המשתמשים חופרים עד העצם בכל דבר שקשור לחלקים, רכיבים וטיפולים, וכמעט תמיד בליווי תמונות. ופה נפתח בפני עולם חדש של גריזים מיוחדים לבלמים כמובן שכל המידע זה מבלוגים באינטרנט ולכן אם יש לכם מידע אחר או דעה אחרים אשמח לשמוע! מסתבר שיש שלושה חלקים שונים בבלמים מתצורת Akebono/TRW שמותקנים ברוב המכוניות היפניות, שצריך לבדוק ולגרז במקרה הצורך בכל טיפול. ושלכל אחד מהם עדיף להשתמש בגריז שונה: הרפידות, מובילי הקליפר ומתחת לכיסוי הגומי של בוכנת (צילינדר) הקליפר. גריז לאחורי רפידות (לא מיועד למשטח בילום!!!): גריז לסיכוך מגע בין מתכת למתכת. יש מבחר עצום של גריזים מהסוג הזה. הדבר החשוב בהם שיהיו עמידים בחום ולא יתייבשו. גירוז נכון של אחורי הרפידות ימנע חריקות ושריקות. הרבה ממליצים על גריז קרמי סגול של פרמטקס (יש גם בארץ, אם כי בהזמנה מחו"ל, לפי מה שראיתי, עולה פחות). ראיתי גם קונצנזוס על גריז בשם Plastilube של חברת ATE. הרבה משתמשים בגריזים שונים על בסיס סיליקון, אבל חשוב להקפיד שיהיו עמידים בחום של כמה מאות מעלות צלזיוס ועדיף שיהיה מצוין עליהם שמיועדים למערכות בלימה. לא ראיתי הרבה המלצות על גריז נחושת. גריז למובילי קליפר: מדובר בגריז שמשמש לסיכוך בין מתכת למתכת אבל גם בא במגע עם גומי של מגן הקליפר. גריז שלא מיועד ספציפית למובילי קליפר (כמו גריז נחושת, להבנתי) עלול לתקוף את הגומי של מגן הקליפר, דבר שיגרום להתנפחותו, חשיפתו של מוביל הקליפר ללכלוך, התייבשות הגריז, היתקעות הקליפר והחלדתו. יש תצורת בלמים שלא צריך לגרז בהם את המוביל (להבנתי ATE), אבל לפי מה שראיתי בבלמים מתצורת Akebono ו-TRW זה נדרש. לפי מה שהבנתי, ליצרני הרכב והבלמים יש גריזים מקוריים ייעודיים לשימון מובילי הקליפרים, חלקם על בסיס ליתיום עם תוספת עמידות לחום (טויוטה/מיצובישי/סובארו/VAG) וחלקם על בסיס סיליקון עם תכונות דיאלקטריות (מזדה/פורד). המוצרים שראיתי, חוץ מהמקוריים של יצרני הרכב, הם: ליתיום עמיד -- Febi 31942 שאפשר להזמין בשפורפרות של 180 גרם, TRW PFG110 שאפשר להזמין בשפורפרות של 25 גרם, Molykote G-3407 (של GM/אופל, שכעיקרון נמכר בחביות, אבל באיביי אפשר למצוא אותו בשפופרות ממילוי עצמי של 25 גרם (אם כי, צריך לסמוך על המוכר שמילא את החומר האמיתי ....). גריז על בסיס סיליקון דיאלקטרי זה motorcraft xg-3-a של מאזדה/פורד. יש אתרים שממליצים גם על משחות סיליקון. ל-3M יש משחת סיליקון מיוחדת למובילי קליפר לבלמים וגם להרבה חברות מדף אחרות. אבל לגבי חלק ממשחות סיליקון אלה, ראיתי ביקורות משתמשים שהתלוננו שעל אף שכתוב עליהן שהן מיועדות גם למובילי קליפר, עדיין הן מנפחות את הגומי ומתייבשות. גריז לבוכנה של הקליפר: בעניין הזה רב הנסתר על הגלוי, אבל לפי מה שהבנתי חשוב שהחומר שמורחים יהיה עמיד ותואם בתקנים של נוזלי בלמים על בסיס פוליגליקול מסוג DOT3/4/5 שהוא עשוי לבוא/בא עמם במגע. לפי מה שראיתי, הגריז שיש עליו קונצנזוס בעניין הזה הוא ATE Bremszylinderpaste (שזה לא אותו אחד של הרפידות). בתור תחליף ראיתי שאפשר להשתמש פה או בגריז ליתיום עמיד למובילי קליפר של VAG או התחליפי Febi 31942. כמו כן משתמשים גם פה בגריזי סיליקון עמיד. אשמח לשמוע מה אתם חושבים על גירוז הקליפרים והבוכנה של הקליפר (ללא פירוק) וכן איפה מניסיון אפשר לרכוש בארץ את המוצרים הספציפיים שציינתי. כאמור, בחנויות החלפים ששאלתי, לא שמעו עליהם מימיהם. אם יש לכם מוצרים ספציפיים נוספים שמתאימים מניסיון לגירוז החלקים בטיפול בלמים אשמח לשמוע. גם אשמח לקבל המלצה על מקום לרכישת גומיות חדשות לקליפר (אצל ספקי גומי לרכב שבדקתי עמם לא היו כאלה).
  2. הברקס שלי בחודש האחרון עושה רעשים, כמה יעלה לי להחליף בלי לקרוע את הכיס
  3. אהלן, הלכתי היום לבדוק למה יש רעש של חריקה כזו בגלגל ומסתבר לפי שני מוסכים שונים וגם הראו לי שהצלחות גמורות (הקו מסביב גבוה הרבה יותר מהאמצע של הצלחת, מקווה שהבנתם אותי) עכשיו במוסך הראשון אמרו לי להחליף שתי צלחות קדמיות + שתי רפידות קדמיות ב520 שקל. במוסך השני אמרו לי להחליף שתי צלחות קדמיות ושתי דיסקיות ב650 שקל. עכשיו השאלה היא האם המחיר הגיוני ולמה יש הפרש של 130 שקל במחיר בין שני המוסכים? אגב עוד שאלה, רפידה ודיסקית זה אותו הדבר עד כמה שאני יודע, תקנו אותי אם אני טועה.
  4. במסגרת המבצע של משלוח חינם נתקלתי ברפידות האלה: https://www.amazon.com/gp/product/B008HZKWGC/ref=ox_sc_saved_title_3?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1 מה דעתכם? שווה להזמין? תודה
  5. שלום! צריך את עצתכם? בבקשה. רכב: seat leon cupra 2016 קצת היסטוריה: לפני הופעת הבעיה הוחלפו רפידות לרפידות TRW תואם מקור, הצלחות מקוריות - עשיתי חריטה. בעיה: רעשי שריקות/זמזמום מאיזור גלגלים הקדמיים מופיע אך ורק במהירויות 20-50 קמש (בדוק), בעת זחילה בפקקים (בלמים חמים? זה לא יופיע אחרי שיצאתי מהבית). נגיעה קלה / לחיצה קלה על דוושת הבלם - הבעיה נעלמת לחלוטין. רכב מתנהג מצויין, אין רעשים בתנאים אחרים, תנאי הכביש אחרים, סיבובים, מהירויות. אני מצרף אתההקלטה של הבעיה - נשמעת היטב החל משנייה 3-4. אני נותן קצת גז וזה מתגבר. תודה רבה על העזרה! https://drive.google.com/file/d/0B0ciW1OhMhKuRW9iR1ROOUpRbHZuZjBVYzNDR0ktakpMRE04/view?usp=drivesdk
  6. הקדמה: אני לא מוסכניק וההשכלה שלי בנושא היא מיוטיוב בלבד. אני לא אחראי על שום דבר רע שיקרה. רשימת כלים: ג'ק טוב, בוקים, מפתח גלגלים מתאים. רצוי גם: כלי קאליפר למדידת עובי הצלחות, מברג להפרדת הרפידות מהצלחת. מושגים: קאליפר - חלק מתכתי הדומה לחצי ירח שבתוכו נמצאות הרפידות. חלק זה לוחץ את הרפידות על הצלחת בעזרת הבוכנות שבתוך הקאליפר. בוקים - אחרי שמרימים את הרכב עם הג'ק, שמים בוקים ואז מורידים את הרכב וככה הוא יציב ולא תלוי בג'ק. 1. ראשית, נתחיל לפתוח את ברגי הגלגל כאשר עוד לא הרמנו את הרכב (בוקסה 17ממ ברכב אלפא ג'ולייטה למשל). 2. נרים את הרכב עם ג'ק ובוקים (עלות של ג'ק ובוקים זה בערך העלות של העבודה של החלפת רפידות במוסך, אז שווה להשקיע פעם אחת). 3. מומלץ לשים את הגלגל מתחת לסף התחתון של הרכב למקרה חירום. 4. רצוי לפתוח את מכסה נוזל הבלמים ואז יש להפריד את הרפידות מהצלחת מעט, עם מברג (הבוכנות יכנסו קצת פנימה והנוזל בלמים יעלה חזרה, לכן עדיף לפתוח את המכסה ואפילו לכסות את האיזור מסביב כדי שהנוזל לא יפגע בחלקי המנוע. נוזל בלמים מאוד לא בריא לשום חלק אם זה מתכת או פלסטיק אז לנגב מייד אם צריך). 5. כדי להוציא את הפינים המחזיקים את הרפידות, יש לדפוק עם פטיש ואיזמל קטן (או מברג דק מאוד) על שני הפינים. שימו לב להחזיק את הפלטה המתכתית הקטנה המחזיקה את הפינים והרפידות במקום, כשמשחררים את הפין השני, בכדי שהיא לא תעוף. 6. צריך לנתק את חוט הביקורת כדי להוציא את הרפידה הפנימית (פשוט לדחוף את הפלסטיק כלפי חוץ ואז למשוך החוצא את החוט). 7. אחרי שהוצאנו את פלטת המתכת ואת שני הפינים אפשר להוציא את הרפידות. 8. רצוי לראות את מצב הרפידות ואפילו לבדוק הבדלי שחיקה בין הצדדים (גלגל ימין לעומת שמאל) כדי לאבחן תקלות. אפשר גם לבדוק הבדלי שחיקה בין הרפידות באותו גלגל וגם ברפידה אחת לפעמים יש הבדלים בין הלמעלה והלמטה של הרפידה. למשל כשיש ארבע בוכנות לקאליפר. 9. עכשיו אפשר לשים את הרפידות החדשות פנימה ולסגור הכל בדיוק כמו שפתחנו ולא לשכוח לחבר את הרפידה הפנימית לחוט הביקורת. 10. לפני שמורידים את הרכב יש להדק מעט את ברגי הגלגל. 11. רק כשהרכב על הריצפה, נסגור את הברגים של הגלגל (מומנט 121 ננומטר ברכב אלפא ג'ולייטה למשל). 12. עכשיו צריך להיכנס לרכב ולפמפם את דוושת הבלם כדי להחזיר את הרפידות והבוכנות למקום. לא להיבהל, הדוושה תגיע בפעמים הראשונות לריצפה וזה בסדר. 13.חשוב מאוד: ביצעו נסיעת ביקורת קצרה בחניה בהירות נמוכה מאוד בכדי לבדוק שהכל תקין לפני נסיעה רגילה. מוזמנים לפנות אליי אם יש שאלות.
  7. למכירה רפידות בלם מקוריות VAG חדשות 8E0698451J מתאימות למספר דגמים של SEAT AUDI SKODA VOLKSWAGEN דגמים מתאימים בתמונות מצורפות (ETKA) יימכר למרבה במחיר 054-8339566
  8. שלום, מה הן החברות המובילות (והפחות) בשוק לצלחות ורפידות לרכב שלי? אגב, במוסך רון ביקשו על רפידות+צלחות+עבודה 800 ש"ח.
  9. שלום, רכב של אישתי (סיאט איביזה) עבר כ 13.5 ק"מ. כבר ב 11K התחילו חריקות בבלמים אחוריים צד ימין, חריקות מעצבנות כאשר בולמים בעדינות (לרוב בזמן בלימה איטית או בזמן חנייה) בטיפול הראשון בדקו את הרפידות ואמרו שהן אינן שחוקות וניקו את הבלמים. זה החזיק בדיוק יומיים והבלמים חזרו לחרוק. הייתי אתמול במוסך (גגג) ושוב עשו נסיעת מבחן, אמרו שהבלמים תקינים וכל מה שיש לעשות זה לנקות, ניקו וזה החזיק שעתיים והחריקות חזרו. יש לציין כי החריקות מתחילות אחרי שהברקסים "חמים" , הכוונה אחרי נסיעה בינונית+ ולא ישר כשמניעים. הם יש דרך לטפל בבעיה ללא החלפת הרפידות (פעמיים אמרו שהרפידות בסדר ואינן שחוקות) תודה
  10. שלום לכולם, ברשותי קיה פיקנטו שקניתי מליסינג והגיע הזמן לעשות לה טיפול 30,000 במוסך מורשה (הטיפול הקודם נעשה אצל חברת הליסינג). הטיפול, שעלה 425 ש"ח הרגיל כולל: - אטם לפקק ריקון שמן - מסנן שמן - שמן מנוע - נוזל בלמים התוספות, שעליהן דורשים ממני עוד 1135 ש"ח: - רפידות בלם קדמי - מסנן אוויר (גם למזגן) - מסיר משקעי - צלחות בלם קדמי רציתי לשמוע את דעתכם לגבי התוספות- האם כולן נחוצות או שיש פה "ניפוח" של המוסך? ברור לי שזה משתנה מרכב לרכב ומנהג לנהג אבל האם זה הגיוני בסה"כ? אוכל לצרף צילום של הצעת המחיר של המוסך אם צריך, סה"כ 1560 ש"ח תודה לעוזרים!
  • תוכן חדש...