Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'סיאט'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. היי, הסרתי את המערכת של גילקאר בסיאט איביזה, כנראה שהמצלמת רוורס הייתה מחוברת אליה כי היא הפסיקה לעבוד. מישהו גם הסיר בעצמו ומצא לזה פתרון? הבנתי שיש מתאמים שמחברים בין הכבל של המצלמה ליחידה המקורית. בנוסף, מישהו הצליח לפרוץ את ה-FULL LINK? יש איזה toolbox באינטרנט אבל נראה שלא מתאים לדגם שקיים כאן בארץ..
  2. היי, אני מעוניין לרכוש רכב חדש ומתלבט בין כמה אופציות: סיאט ארונה, יונדאי וניו, מאזדה cx3 וקיה סטוניק. כמובן יכולים להעלות אופציות נוספות. אני יודע שבסה"כ כל הרכבים האלו מומלצים, אך אשמח לדעת מה ההמלצות שלכם כאן. אני מדגיש כי הרצון הוא רכב לטווח הארוך ולא אחד כזה שאחליף בעוד 2-3 שנים. הצרכים שלי הם בעיקר נסיעות לעבודה של כחצי שעה (פקוקה), מדי פעם למרחקים קצת יותר גדולים. בגאז' סביר, צריכת דלק נורמלית, מאובזר ושיתן ביצועים טובים. תודה רבה!
  3. סיאט איביזה למכירה שנה :2015 יד: 1 ק"מ: 149,000 מחיר :42,000 ש"ח מצב: כחדש צבע : שחור מטאלי ליצירת קשר : 051-587-0088 רז ,רכב הצפון.
  4. סיאט איביזה 2015, עם 50.000 קמ. כשההילוך ברוורס צליל של דפיקות לא פוסק. סרטון מצורף. מה יכולה להיות הסיבה? IMG_1167.MOV
  5. שלום יש לי סיאט איביזה 2012 1400 קניתי להחלפה 2 תפוחי הגה כי שניהם היו גמורים החלפתי את צד ימין בלי בעיות וכשהגעתי לצד שמאל נתקעתי, אני לא מצליח לסובב את התפוח ולהבריג אותו מהמוט, הצלחתי לשחרר את האום שנמצא כדי לכוון את התפוח אבל התפוח עצמו לא מסתובב בכלל אני הצלחתי להחליף בצד השני אז אני יודע שמה שאני עושה זה נכון אחרי הרבה ניסיונות עם שמן wd40 ואפילו חיממתי את התפוח עם אש פתוחה התפוח לא זז הדבר היחיד שהצלחתי לעשות זה אחרי שהחזרתי את התפוח למקום והברגתי אותו לגלגל ניסיתי בכל הכוח לסובב את המוט עצמו והצלחתי קצת והיה נשמע כמו ברזל שחורק (אני חושב שהחרכים של הבורג עולים אחד על השני ונתקעים כמו בורג שנתקע בחור רגיל cross-threading) ? השאלה היא האם להמשיך לסובב בכל הכוח וזה בסופו של דבר ישתחרר או האם לנסות משהו אחר כי אם אני מסובב אני לא חושב שאני יכול להחזיר את זה בחזרה ואני אתקע עם גלגל לא מכוון בכלל ואצטרך לקנות גם את המוט תודה לכל העוזרים
  6. יוני 5 21:1 באיחור לא אופנתי, הנה המבחן למשפחתית הנוכחית של סיאט. קרדיט ל@פבל על התמונות מביטים מבחוץ הלאון החדשה היא אוטו דיי נאה, היא מחליפה את הזוויות החדות של הדגם יוצא בעגלגלות יותר ועדיין מצליחה לשמור על מראה דינאמי וזורם. את הפנסים האחוריים א-לא ספורטאז' פחות אהבתי, אבל זה טרנד שהולך ומתפשט ביותר ויותר מכוניות בשנים האחרונות. הצבע הלא שגרתי של רכב המבחן מבליט את העיצוב לטובה ומושך הרבה מבטים מהעוברים ושבים, בולט מאוד בים של לבן כסוף ושחור. נכנסים פנימה תא הנוסעים של הלאון חונך כמה שינויים מהותיים עבור המותג. הלאון החדשה היא הדגם הראשון של המותג שנפרד מידית ההילוכים הקונבציונלית לטובת מתג, כאשר החלפת ההילוכים נעשית על ידי ההסטת הידית קדימה ואחורה. בנוסף, הלאון היא הדגם הראשון של סיאט (במקביל לגולף אצל פולקסווגן והאוקטביה של סקודה) להעביר את בקרי השליטה במזגן מבקרים פיזיים נפרדים למסך המולטימדיה וכן הדגם הראשון שממיר את החוגה הותיקה לשליטה באורות במקבץ כפתורים. התוצאה הכוללת של השינויים נותנת תא נוסעים מינימליסטי, נקי יותר ופחות עמוס בהשוואה לדגם היוצא לוח המחוונים הוא דיי סטנדרטי עם שני שעונים אנלוגיים ומסך באמצע. אם חשקה נפשכם בלוח שעונים דיגיטלי , תאלצו לשלם אקסטרה ולשדרג לגרסת ה-FR. איכות החומרים דיי סטנדרטית, פלסטיקה אפרורית במרקמים שונים מעטרת את תא הנוסעים, כאשר חלקים מהקונסולה המרכזית צבועים בצבע כסף על מנת לשבור את התחושה הקודרת בתא הנוסעים. לבעלי לאון מהדור הקודם אני שמח לדווח כי איכות ההרכבה דיי טובה ולא נשמע אף קרקוש במהלך ימי המבחן. הגה קטום בתחתית עם תפירה אדומה ומושבים בעיצוב קרבי מנסים להקנות תחושה מעט קרבית לנהג ולתמוך בתדמית הספורטיבית של הרכב. אולם יופי לחוד ואופי לחוד, בסיס המושב היה צר יחסית והייתי שמח לתמיכה נוספת לרגליים ולצידי הגוף. דגם ה-FR המאובזר יותר מטפל בבעיה זו ומציע מושבים תומכים ואוחזים יותר. יחד עם זאת, דווקא מבחינת נוחות לאורך זמן גם המושב הבסיסי ברכב המבחן עשה את העבודה, אני יכול לדווח כי המושב לא מעייף בנסיעות ארוכות ולא תסבלו גם אם תחליטו לרדת עם הרכב לאילת. הלאון מציגה מרווח פנים מרשים אשר ייאכלס בקלות ובנוחות ארבעה נוסעים בוגרים. הנוסעים גם מלפנים וגם מאחור יהנו ממרווח פנימי נדיב, במיוחד לרגליים, תוצאה של בסיסי מושבים קצרים. מעבר לכך הנוסעים מאחור יכולים להנות מבקרת אקלים עם אזור שליטה נפרד משלהם ובקרים פיזיים לשליטה על הטמפרטורה, שני פתחי USB-C ומשענת יד מתקפלת. הגג הפנורמי מגיע בכל הגרסאות כסטנדרט, אבל הכיסוי שלו לא אטום לגמרי אלא מחורר מה שמאפשר לחלק מהאור לעבור דרכו, וזה, ביום קיצי לוהט תחת השמש הישראלית הצורבת, מיתרגם לעוד כמה מעלות בתוך התא אחרי חניה ארוכה. חמש דקות לאחר היציאה מאולם התצוגה, ואני נאלץ להתמודד לראשונה עם המחסור בבקרים פיזיים למערכת בקרת האקלים. העברת השליטה במזגן אל מסך המולטימדיה אולי נראה טוב, אבל תפעולה דורש הרבה תשומת לב, לכן לאחר 10 דקות שבהן המזגן הקפיא אותי, עצרי בצד כדי לכוון אותו. על מנת לאפשר גישה מהירה למזגן, דאגו בסיאט למקם את הגישה לתפריט בקרת האקלים באופן קבוע בפס העליון של מסך המולטימדיה, כך שיהיה תמיד נגיש בכל מצב שימוש שלה אבל האייקונים האלה קטנים ומאוד קשה "לפגוע" בהם תוך כדי תנועה. מיקום פתחי המזגן מתחת למסך פחות מוצלח, והאוויר יוצא לכיוון הידיים ומקפיא אותן. עוצמת המזגן התגלתה כיותר ממספקת והוא הצליח לקרר את תא הנוסעים ללא מאמץ בדקות בודדות בלבד, פלוס גדול במיוחד אם מתחשבים בזה שאנחנו נכנסים ליולי-אוגוסט הלוהטים. ממשק המערכת מהווה ירידה ברמה ממה שהכרתי בסיאט: במקום אייקון עבור כל פונקציה בדומה לסמארטפונים, יש כמה רצועות נגללות בכל מסך שהמשתמש נאלץ לנווט בינהן על מנת לגשת לפונקציות שונות ברכב. כמו כן, אנדרואיד אוטו איננו נפרש על כל המסך אלא מקריב חלק לא קטן ממנו לטובת אותו "פס שליטה" של בקרת האקלים, אז למרות שהמסך גדול, שטח התצוגה בפועל קטן משמעותית. מתניעים הלאון מגיעה עם שלל מערכות בטיחות אקטיביות. בקרת שיוט אדפטיבית שעבודת מצוין גם בפקקים, תיקון סטייה מנתיב ובלימה אוטונומית אפקטיבית שבלמה אותי בזמן כאשר רכב – הנהוג בידיי אידיוט מושלם - החליט לסטות לנתיב שלי בפתאומיות. שלושה ימים בלאון עברו דיי בקלות ודיי בנוחות, היא אומנם מכוילת בצורה קשיחה יחסית אך עדיין סופגת שיבושים בצורה טובה מאוד. הנהג ידע שהם שם, אך הם לא יגיעו אליו במלא עצמתם (להוציא מקרים קשים במיוחד). בידוד הרעשים טוב ביחס לקטגוריה, רעשי רוח מתחילים להיכנס מאיזור הקורות ומבתי הגלגלים באזור 110-120 קמ"ש אבל עדיין לא מדובר ברעש בעוצמה שמפריעה יותר מדיי וניתן לנהל שיחות או לשמוע מוסיקה גם במהירויות בין עירוניות ללא כל בעיה. נוסעים יחידת ההינע השוכנת בחזית הלאון חזקה דיה על הנייר וגם בתקופת המבחן התגלתה כיחידה יעילה וחזקה יחסית. אל תצפו למשהו מיוחד, אבל התאוצה עומדת בשורה אחת עם המקובל בקטגוריה ואולי קצת למעלה מזאת. יחידת ההנעה הזו, בתנאי יומיום יותר ממספיקה לנהג הממוצע, היא מאיצה את הלאון בצורה זריזה, ותודות לתאוצות ביניים לא רעות מאפשרת גם עקיפות במהירויות גבוהות יחסית ללא כל דרמה או חשש. שילוב המנוע עם תיבת ההילוכים עובד טוב, פעולת התיבה שקופה רוב הזמן ושימוש במשוטי ההעברה שעל ההגה הרגיש דיי מיותר. הצד הפחות שמח של החגיגה היה בפקקים, שלאחר זמן מה גרמו לתיבה להרים קולות מחאה בדמות חבטות קלות בהעברות מהילוך ראשון לשני. את פעולת המערכת המיקרו היברידית שהוסיפו ללאון מרגישים בעיקר בשיוט, כאשר ניתן לשים לב כי מדי פעם מחוג הסל"ד נופל לאפס, אין מה להיבהל, זו איננה תקלה, אלא המערכת המיקרו-היברידית שמכבה את המנוע בשיוט על מנת לחסוך בדלק. לחיצה על דוושת הגז מעירה את המנוע מיד. המערכת המיקרו היברידית גם הופכת את מערכת הסטארט-סטופ למעט יותר נסבלת עם כיבוי והתנעה חלקים יותר ומורגשים פחות, מ שגרם לי לכבות אותה פחות מהרגיל. מסתובבים אם רוצים לכוון את הלאון אל הכביש המפותל, היא תענה, אבל רק חלקית. השלדה דיי טובה ומתקשרת, האחיזה גבוהה אך בהינתן הפרובוקציה הנכונה (או הלא נכונה, תלוי מה אתם מנסים להשיג) היא תקשקש בזנב. מי שלא שותף לחגיגה הוא ההגה, אשר שופך על כל הטוב שמגיע מהשלדה מים קרים, מאחר והוא – כצפוי - אילם ומנותק. גם המנוע, שמרגיש מספיק חזק ובשרני בתנאים יומיומיים, מרגיש קצת מחוץ למים בנהיגה תובענית. בכבישים מפותלים, בעיקר בכאלה עם עליות הוא מראה מעט מחסור באוויר בסל"ד גבוה, ולמרות נתון רשמי מרשים של 150 סוסים ו-25.5 קג"מ מצאנו את עצמנו צועקים עליו "נו כבר!!!" יותר מפעם אחת. אם מוסיפים לזה גם רעש לא נעים תחת מאמץ, נגלה כי נשארנו עם קרוזרית לא רעה בכלל אשר תנייד אתכם מ-A ל-B במהירות ובנוחות. מסכמים נהיגה מאומצת ותובענית במשך יומיים נתנה את אותותיה בצריכת הדלק שהראתה 10 ק"מ לליטר (למרות שהנציג שמסר לי את הרכב טען שלא אצטרך לתדלק, בסוף הייתי חייב). בנסיעה בינעירונית רגועה, אם כי רצופת פקקים בחלקה הנרחב, הצריכה השתפרה לאזור 12 ק"מ לליטר ואני דיי בטוח שבנסיעה רגועה וחסכונית אפשר להשיג נתונים טובים אף יותר. הלאון מתחרה טובה וראויה בקטגוריה שהולכת ומצטמצמת לטובת קרוסאוברים.. הלאון החדשה הרגישה שלמה יותר מאי פעם ועל כן היא מציבה סימן שאלה אמיתי ביחס לכדאיות רכישתה של האחות המפורסמת מבית פולקסווגן, הגולף. לדעתי, במחיר של 136 אלף שקלים היא מהווה אופציה עדיפה ומשתלמת יותר לעומתה. עוד אוסיף כי אם אכן החלטתם ללכת על לאון, ההמלצה שלי היא להתמקד בגרסה הרגילה שכן ה-FR תהיה לטעמי פחות משתלמת. עם מנוע ה-2.0 ליטר, מצד שני, זה כבר סיפור אחר. לצפייה במאמר המלא
  7. יוני 5 21:1 באיחור לא אופנתי, הנה המבחן למשפחתית הנוכחית של סיאט. קרדיט ל@פבל על התמונות מביטים מבחוץ הלאון החדשה היא אוטו דיי נאה, היא מחליפה את הזוויות החדות של הדגם יוצא בעגלגלות יותר ועדיין מצליחה לשמור על מראה דינאמי וזורם. את הפנסים האחוריים א-לא ספורטאז' פחות אהבתי, אבל זה טרנד שהולך ומתפשט ביותר ויותר מכוניות בשנים האחרונות. הצבע הלא שגרתי של רכב המבחן מבליט את העיצוב לטובה ומושך הרבה מבטים מהעוברים ושבים, בולט מאוד בים של לבן כסוף ושחור. נכנסים פנימה תא הנוסעים של הלאון חונך כמה שינויים מהותיים עבור המותג. הלאון החדשה היא הדגם הראשון של המותג שנפרד מידית ההילוכים הקונבציונלית לטובת מתג, כאשר החלפת ההילוכים נעשית על ידי ההסטת הידית קדימה ואחורה. בנוסף, הלאון היא הדגם הראשון של סיאט (במקביל לגולף אצל פולקסווגן והאוקטביה של סקודה) להעביר את בקרי השליטה במזגן מבקרים פיזיים נפרדים למסך המולטימדיה וכן הדגם הראשון שממיר את החוגה הותיקה לשליטה באורות במקבץ כפתורים. התוצאה הכוללת של השינויים נותנת תא נוסעים מינימליסטי, נקי יותר ופחות עמוס בהשוואה לדגם היוצא לוח המחוונים הוא דיי סטנדרטי עם שני שעונים אנלוגיים ומסך באמצע. אם חשקה נפשכם בלוח שעונים דיגיטלי , תאלצו לשלם אקסטרה ולשדרג לגרסת ה-FR. איכות החומרים דיי סטנדרטית, פלסטיקה אפרורית במרקמים שונים מעטרת את תא הנוסעים, כאשר חלקים מהקונסולה המרכזית צבועים בצבע כסף על מנת לשבור את התחושה הקודרת בתא הנוסעים. לבעלי לאון מהדור הקודם אני שמח לדווח כי איכות ההרכבה דיי טובה ולא נשמע אף קרקוש במהלך ימי המבחן. הגה קטום בתחתית עם תפירה אדומה ומושבים בעיצוב קרבי מנסים להקנות תחושה מעט קרבית לנהג ולתמוך בתדמית הספורטיבית של הרכב. אולם יופי לחוד ואופי לחוד, בסיס המושב היה צר יחסית והייתי שמח לתמיכה נוספת לרגליים ולצידי הגוף. דגם ה-FR המאובזר יותר מטפל בבעיה זו ומציע מושבים תומכים ואוחזים יותר. יחד עם זאת, דווקא מבחינת נוחות לאורך זמן גם המושב הבסיסי ברכב המבחן עשה את העבודה, אני יכול לדווח כי המושב לא מעייף בנסיעות ארוכות ולא תסבלו גם אם תחליטו לרדת עם הרכב לאילת. הלאון מציגה מרווח פנים מרשים אשר ייאכלס בקלות ובנוחות ארבעה נוסעים בוגרים. הנוסעים גם מלפנים וגם מאחור יהנו ממרווח פנימי נדיב, במיוחד לרגליים, תוצאה של בסיסי מושבים קצרים. מעבר לכך הנוסעים מאחור יכולים להנות מבקרת אקלים עם אזור שליטה נפרד משלהם ובקרים פיזיים לשליטה על הטמפרטורה, שני פתחי USB-C ומשענת יד מתקפלת. הגג הפנורמי מגיע בכל הגרסאות כסטנדרט, אבל הכיסוי שלו לא אטום לגמרי אלא מחורר מה שמאפשר לחלק מהאור לעבור דרכו, וזה, ביום קיצי לוהט תחת השמש הישראלית הצורבת, מיתרגם לעוד כמה מעלות בתוך התא אחרי חניה ארוכה. חמש דקות לאחר היציאה מאולם התצוגה, ואני נאלץ להתמודד לראשונה עם המחסור בבקרים פיזיים למערכת בקרת האקלים. העברת השליטה במזגן אל מסך המולטימדיה אולי נראה טוב, אבל תפעולה דורש הרבה תשומת לב, לכן לאחר 10 דקות שבהן המזגן הקפיא אותי, עצרי בצד כדי לכוון אותו. על מנת לאפשר גישה מהירה למזגן, דאגו בסיאט למקם את הגישה לתפריט בקרת האקלים באופן קבוע בפס העליון של מסך המולטימדיה, כך שיהיה תמיד נגיש בכל מצב שימוש שלה אבל האייקונים האלה קטנים ומאוד קשה "לפגוע" בהם תוך כדי תנועה. מיקום פתחי המזגן מתחת למסך פחות מוצלח, והאוויר יוצא לכיוון הידיים ומקפיא אותן. עוצמת המזגן התגלתה כיותר ממספקת והוא הצליח לקרר את תא הנוסעים ללא מאמץ בדקות בודדות בלבד, פלוס גדול במיוחד אם מתחשבים בזה שאנחנו נכנסים ליולי-אוגוסט הלוהטים. ממשק המערכת מהווה ירידה ברמה ממה שהכרתי בסיאט: במקום אייקון עבור כל פונקציה בדומה לסמארטפונים, יש כמה רצועות נגללות בכל מסך שהמשתמש נאלץ לנווט בינהן על מנת לגשת לפונקציות שונות ברכב. כמו כן, אנדרואיד אוטו איננו נפרש על כל המסך אלא מקריב חלק לא קטן ממנו לטובת אותו "פס שליטה" של בקרת האקלים, אז למרות שהמסך גדול, שטח התצוגה בפועל קטן משמעותית. מתניעים הלאון מגיעה עם שלל מערכות בטיחות אקטיביות. בקרת שיוט אדפטיבית שעבודת מצוין גם בפקקים, תיקון סטייה מנתיב ובלימה אוטונומית אפקטיבית שבלמה אותי בזמן כאשר רכב – הנהוג בידיי אידיוט מושלם - החליט לסטות לנתיב שלי בפתאומיות. שלושה ימים בלאון עברו דיי בקלות ודיי בנוחות, היא אומנם מכוילת בצורה קשיחה יחסית אך עדיין סופגת שיבושים בצורה טובה מאוד. הנהג ידע שהם שם, אך הם לא יגיעו אליו במלא עצמתם (להוציא מקרים קשים במיוחד). בידוד הרעשים טוב ביחס לקטגוריה, רעשי רוח מתחילים להיכנס מאיזור הקורות ומבתי הגלגלים באזור 110-120 קמ"ש אבל עדיין לא מדובר ברעש בעוצמה שמפריעה יותר מדיי וניתן לנהל שיחות או לשמוע מוסיקה גם במהירויות בין עירוניות ללא כל בעיה. נוסעים יחידת ההינע השוכנת בחזית הלאון חזקה דיה על הנייר וגם בתקופת המבחן התגלתה כיחידה יעילה וחזקה יחסית. אל תצפו למשהו מיוחד, אבל התאוצה עומדת בשורה אחת עם המקובל בקטגוריה ואולי קצת למעלה מזאת. יחידת ההנעה הזו, בתנאי יומיום יותר ממספיקה לנהג הממוצע, היא מאיצה את הלאון בצורה זריזה, ותודות לתאוצות ביניים לא רעות מאפשרת גם עקיפות במהירויות גבוהות יחסית ללא כל דרמה או חשש. שילוב המנוע עם תיבת ההילוכים עובד טוב, פעולת התיבה שקופה רוב הזמן ושימוש במשוטי ההעברה שעל ההגה הרגיש דיי מיותר. הצד הפחות שמח של החגיגה היה בפקקים, שלאחר זמן מה גרמו לתיבה להרים קולות מחאה בדמות חבטות קלות בהעברות מהילוך ראשון לשני. את פעולת המערכת המיקרו היברידית שהוסיפו ללאון מרגישים בעיקר בשיוט, כאשר ניתן לשים לב כי מדי פעם מחוג הסל"ד נופל לאפס, אין מה להיבהל, זו איננה תקלה, אלא המערכת המיקרו-היברידית שמכבה את המנוע בשיוט על מנת לחסוך בדלק. לחיצה על דוושת הגז מעירה את המנוע מיד. המערכת המיקרו היברידית גם הופכת את מערכת הסטארט-סטופ למעט יותר נסבלת עם כיבוי והתנעה חלקים יותר ומורגשים פחות, מ שגרם לי לכבות אותה פחות מהרגיל. מסתובבים אם רוצים לכוון את הלאון אל הכביש המפותל, היא תענה, אבל רק חלקית. השלדה דיי טובה ומתקשרת, האחיזה גבוהה אך בהינתן הפרובוקציה הנכונה (או הלא נכונה, תלוי מה אתם מנסים להשיג) היא תקשקש בזנב. מי שלא שותף לחגיגה הוא ההגה, אשר שופך על כל הטוב שמגיע מהשלדה מים קרים, מאחר והוא – כצפוי - אילם ומנותק. גם המנוע, שמרגיש מספיק חזק ובשרני בתנאים יומיומיים, מרגיש קצת מחוץ למים בנהיגה תובענית. בכבישים מפותלים, בעיקר בכאלה עם עליות הוא מראה מעט מחסור באוויר בסל"ד גבוה, ולמרות נתון רשמי מרשים של 150 סוסים ו-25.5 קג"מ מצאנו את עצמנו צועקים עליו "נו כבר!!!" יותר מפעם אחת. אם מוסיפים לזה גם רעש לא נעים תחת מאמץ, נגלה כי נשארנו עם קרוזרית לא רעה בכלל אשר תנייד אתכם מ-A ל-B במהירות ובנוחות. מסכמים נהיגה מאומצת ותובענית במשך יומיים נתנה את אותותיה בצריכת הדלק שהראתה 10 ק"מ לליטר (למרות שהנציג שמסר לי את הרכב טען שלא אצטרך לתדלק, בסוף הייתי חייב). בנסיעה בינעירונית רגועה, אם כי רצופת פקקים בחלקה הנרחב, הצריכה השתפרה לאזור 12 ק"מ לליטר ואני דיי בטוח שבנסיעה רגועה וחסכונית אפשר להשיג נתונים טובים אף יותר. הלאון מתחרה טובה וראויה בקטגוריה שהולכת ומצטמצמת לטובת קרוסאוברים.. הלאון החדשה הרגישה שלמה יותר מאי פעם ועל כן היא מציבה סימן שאלה אמיתי ביחס לכדאיות רכישתה של האחות המפורסמת מבית פולקסווגן, הגולף. לדעתי, במחיר של 136 אלף שקלים היא מהווה אופציה עדיפה ומשתלמת יותר לעומתה. עוד אוסיף כי אם אכן החלטתם ללכת על לאון, ההמלצה שלי היא להתמקד בגרסה הרגילה שכן ה-FR תהיה לטעמי פחות משתלמת. עם מנוע ה-2.0 ליטר, מצד שני, זה כבר סיפור אחר.
  8. שלום לכולם, אני חייל משוחרר, ברצוני לרכוש סיאט איביזה, אני לא מחפש את הדגם הכי חדש, אלא יותר בכיוון של סוף 2017 ו2018 נאמר לי שבצדמבר מגיע הדגם החדש מה שישפיע על המחירים של השנתונים הקודמים. אז נשאלת השאלה, עד כמה הדבר נכון? להתייחס לזה ולחכות? ועוד שאלה קטנה, לאלו מכם שיש את ה1.0 סמ"ק, מה צריכת הדלק הממוצעת שלכם? תודה רבה מראש לכל העונים.
  9. איך הפולקסווגן אפ, סקודה סיטיגו וסיאט מי? בגירסה הרובוטית, כדאי? הגיר מתפקד בסדר? והבנתי שאין להן שוק, האם זה מעיד על משהו?
  10. שלום חבירים רציתי לברר מאיפו מביאים מתאם להחלפת ראדיו דיסק לרכב סיאט מראדיו ישן המקורי לראדיו של רכב סיאט החדש מקורי נא עזרתכם
  11. היי, לאחרונה רכשתי סיאט איביזה 2011 דגם ספורט, ובעל הרכב הקודם אמר כמה מילים על המערכת הנוכחית באוטו. לפי דבריו, הוא החליף טוויטרים וקומפוננטים לרכב, אך אני לא מרוצה מהסאונד הנוכחי. רציתי לשאול כמה תעלה לי מערכת שלמה לאוטו (רדיו דיסק "טוב" כולל חיבור בלוטוס, סאב, מגבר, טוויטרים וקומפוננטים וכל זה כולל התקנה) כרגע יש כבל עבה בבגאז', שבעל הרכב המליץ לא להוריד אותו כי הוא טוב למערכת או משהו כזה (במידה ובאמת רלוונטי, אצרף בתגובות את התמונה של הכבל) אם יש אשכול כזה שנפתח ועזרו לו אשמח לקבל קישור אליו, לא מצאתי אחד כזה. (פיצול המחירים של החלקים יתקבל בברכה, מכיוון שאתקין את הדברים בהדרגתיות, לדוגמה אתחיל מהרדיו דיסק סאב ומגבר, והתקציב שלי לחלקים האלו הוא בסביבות 1500 שקל) תודה רבה לעוזרים !
  12. ערב טוב לכולם, לא מצאתי פורום מתאים לזה ובחיפוש ראיתי שרוב הנושאים נפתחו בפורום הזה. אחרי חיפוש מקיף ראיתי כמה המלצות כגון פיליפס אוסרם וכו' לנורות לבנות לאוטו. אז ככה אני מעוניין להחליף את הנורות לנורות לבנות שיפיק יותר תועלת ויראה טוב יותר,ראיתי באינטרנט נורה בשם NARVA RANGE POWER White\Blue אשמח אם תוכלו להגיד לי איך הנורות האלה ו\או לתת לי המלצות תודה מראש!! עריכה: מומלץ לקרוא מדריך זה: http://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/126/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D/%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%A7%D7%A1%D7%A0%D7%95%D7%9F
  13. שלום לכולם! אני רוצה לקנות רכב משומש, וכבר חודשיים מתלבט בין השתיים: רנו קליאו (2016-2018) 1.2 טורבו, 120 כ"ס או סיאט איביזה (2015-2017) 1.0 TSI 110 כ"ס * שוקל גם אופציה של איביזה החדשה, אבל קודם כל רוצה להתרכז במשומשות. בגדול אני אוהב את שני הרכבים, עם נטייה לקליאו (בעיקר בגלל העיצוב, הנוחות, ופנים הרכב) אבל אני מודע לכל הסטיגמות על רכבים צרפתיים, ולכן אני מבקש את דעתכם. מה שחשוב לי זה ביצועים, חיסכון בדלק (נוסע בעיקר בכבישים מהירים, בין עירוני), אמינות ,נוחות הנסיעה (שאכן יותר טובה בקליאו?) והתנהגות כביש טובה. האם הרנו באמת לא אמינה? איזו תהיה יותר חזקה, חסכונית ומהנה לנהיגה? תודה מראש לכל העוזרים
  14. ברשותי סיאט אלהמברה מבית צ'מפיון מוטורס, שעלתה לכביש בנובמבר 2013, קרי לפני 4.5 שנים. הרכב מטופל בזמן ובעקביות במוסך מורשה. לאחר 4 שנים נשרפו שני כויילים מתוך ארבעה (בעלות של מעל 2000 ש"ח) וכעת עם 75,000 ק"מ בלבד ללא אף אירוע חריג נדרש אוברול למנוע כתוצאה מדה קומפרסיה באחד הצילינדרים מתוך ארבעה. הצעת המחיר לאחר הנחת "מצפון" זניחה 14,000₪. הבנתי שהבעיה שכיחה. אשמח לרעיונות כיצד משיגים לקיחת אחריות ומימון של היצרן או היבואן ?
  15. שלום, ברשותי סיאט איביזה 2013, FR בעל 2 דלתות בהפרש של חודשיים נשבר חלק מהמנגנון בשתי הידיות הפנימיות, הבנתי שפתיחת דלת באיביזה קופה זה סרט רע, במקומום שיצא לי להיות לא רצו להתעסק עם זה בכלל, מחפש המלצה למקום שמתעסק עם זה עם מחירים סבירים. תודה
  16. אני מחפש רכב ידני וחסכוני יחסית חדש, שנת 2017 ומעלה עם פחות מ 60,000 קמ לאחר בדיקה ראיתי שסיאט IBIZA היא האפשרות הכי טובה עבורי כי הם ממשיכים למכור ידניות חדשות ואהבתי את הקומפקטיות של הרכב עם ביצועים לא רעים. וכל זה בא עם מחיר יחסית טוב. השאלה מה האמינות של SEAT? ראיתי באתרים אירופאים שהרכב מדורג בין גרוע לבינוני באמינות אמנם כנראה ההתייחסות היא בעיקר לדגם של עד 2017 בו הם החליפו לפטפורמה החדשה של קונצרן Volkswagen שכולל גם את Audi ו Skoda בעצם חשוב לדעת שזה פלטפורמה משותפת לאודי A1, סקודה Fabia ופולסוואגן Polo. לפי הבנתי זה בעצם כמעט אותו רכב בעטיפה שונה. דווקא אומרים על איבזיה שהיא אימצה את הפלטפורמה החדשה, נדמה לי A05, ראשונה מבינהם. בנוסף אולי יש אפשרות אחרת לרכב ידני חסכוני שלא עליתי עליו? תודה אור
  17. אהלן. המערכת מולטימדיה ברכב שלי(סיאט ארונה) החליטה להיתקע ולא לעלות יותר. ניסיון להיכנס אליה מוביל למסך שחור שרק לחיצה על הכפתור הפעלה מחזיר למסך הרגיל. גם לאפס בצורה הרגילה אי אפשר, כי המקשים מפסיקים להגיב כשהמסך מחשיך. מישהו מכיר דרך לעשות איפוס רציני יותר?
  18. היי, מחפש לקנות פאביה 2015 ומעלה או איביזה 2017 ומעלה, *ידניות*. 5 דלתות. עד 110,000 ק"מ, במצב מכני טוב. תודה! אורי
  19. שלום חברים, פירקתי היום את תא הכפפות בסיאט איביזה 2016 FR בכדי להחליף נורה. במהלך הפירוק ניתקתי את הקוננקטור של מתג ניטרול כרית אוויר. בזמן העבודה פתחתי סוויטץ לפני שחיברתי את הקוננקטור בחזרה. בסיום העבודה חיברתי את כל הכבלים מחדש וווידאתי שמתג הניטרול פועל אולם נורית בקרת כרית אוויר בלוח שעונים עדיין דולקת. להבנתי נגרם מאחר שבזמן ההנעה מתג הניטרול לא היה מחובר ונורת ההתרעה נדלקה. כעת נידרש לאפס את הנורה דרך VCDS ? איך ניתן לאפס את התקלה? תודה מראש. ישראל
  20. שלום לחברי הפורום, הוצע לי לקנות סיאט לאון סטיישן מהשנים 2016 - 2015 (יד ראשונה מליסינג). ממה שהספקתי לראות בסקירות המולטימדיה קצת מבאסת, אבל הדעה על הרכב בסה"כ טובה. אשמח לשמוע חוו"ד לגבי שימוש יום יומי של בעלי ניסיון עם הרכב, האם מומלץ ואמין? איך הוא מבחינת עלות אחזקה שוטפת? איך הוא בשוק היד השניה? יש לו ביקוש? תודה מראש על העזרה !
  21. אני מחפש רכב מיני\סופר מיני שיהיה לו מראה צעיר מה שחשוב לי ברכב זה אמינות וצריכת דלק שתהיה טובה\ סבירה בהתחלה חשבתי על הגולף 2010 אבל הבנתי שיש בעיות עם גיר הDSG , כרגע עכשיו אני חושב על סיאט איביזה 2010 מה אתם אומרים על הרכב ? ואם יש למישהו הצעות לרכבים אחרים אשמח לשמוע תודה מראש
  22. שלום, לאחרונה התעניינתי ברכישה של סיאט לאון סטיישן 2015, וזאת לאחר שחבר שלי גם רכש אחת כזאת לאחרונה. שמנו לב להבדלים בין הרכבים ורציתי לדעת האם יש הבדל נוסף בין הדגמים או האם יש עדיפות מבחינה מכנית לאחד הדגמים. שני הדגמים הם סיאט ליאון סטיישן 2015 עם מנוע 1.2 אוטומטי. שניהם באותה רמת גימור (סטייל). ברישיון רכב של אחד הרכבים מצוין שהוא 105 כ"ס ויש לו 6 כריות אוויר. ברישיון של הרכב השני מצוין שהוא 110 כ"ס עם 7 כריות אוויר. מישהו יודע להגיד האם יש הבדל נוסף בין הדגמים או האם יש עדיפות לאחד מהם?
  23. החוויה הכי לא נעימה שעברנו ועדיין עוברים עם סיאט סניף הרצליה . הסיפור שלנו התחיל ב 16.10.2018 כשנסענו לסניף סיאט בהרצליה. נכנסנו לאולם והיו עוד כמה אנשים, הנציג הסביר לנו על הרכב (סיאט ארונה). אחר כך ישבנו והוא אמר שיש במלאי רכב לבן ורכב אדום, ויש עוד רכב לבן שמגיע ב 5.11.2018 . בחרנו ברכב הלבן שנמצא במלאי ושנמצא כבר בארץ, ובוצעה ההזמנה של הרכב. הסוכן אמר לנו שכאשר הכסף נכנס, תוך 15 יום אנחנו נקבל את הרכב. בזמן הזה הגיע הסוכן השני ושאל אותו על הרכב הלבן שבמלאי ,והסוכן שלנו אמר לו שכבר עשינו את הזמנה, ותן לאנשים את הרכב שמגיע ב5.11. הוא גם התלוצץ איתי ואמר לי תמכור להם את הרכב. יצאנו מסיאט ופנינו לבנקים לקבלת מימון, וסגרנו עם הבנק הראשון שנתן אישור עם הידע שגם שילמנו עמלה למי שמצא לנו את המימון. עם הידע גם שהבנק שהפנו אותנו אליו סיאט גם נתן לנו אישור אבל יותר מאוחר . חתמנו על הסכם עם הבנק, והיבואן קיבל את הכסף ב 22.10.2018. אשתי התקשרה לסניף הרצליה והם אמרו לה שקיבלו את הכסף ושהם התחיל להכין את הרכב, ומבחינתם היא יכולה להתקשר כל יום לברר לגבי הרכב, ושביום חמישי 25.10.2018 אולי יהיה להם מספר רכב שתוכל לפנות לחברות הביטוח. ביום רביעי מתקשרת אשתי והם מפנים אותה למוקד ואומרים לה שהם ביום גיבוש . היא מתקשרת אחרי כמה ימים והם עונים לה שהרכב שלך עדיין לא הגיע לארץ ו ב5.11.2018 יגיע לארץ ואחר כך יתחילו לסדר את העניין ולהכין אותו .... נדהמנו מאד לפי ידעתנו שהרכב שלנו נמצא בארץ והם מכינים אותו ושהיינו צריכים לקבל אותו עד 12.11.2018 חשבנו שטעו. אבל מכאן התחילו התירוצים, הם לא פנו אלינו לשאול או להתנצל לגבי הרכב שלנו שנתנו למישהו אחר, או לשאול אותנו אם אנחנו רוצים רכב אחר שנמצא במלאי או לשאול לפחות אם מתאים לנו לחכות. הם התחילו להאשים אותנו שלא אושר המימון, וכל מיני שטויות ותירוצים שחברה מכובדת לא מרשה לעצמה להגיד. אשתי ענתה להם שזה לא נכון, ואתם רימיתם אותנו ועשיתם קטע בכלל לא יפה ושהיא רוצה לבטל את העסקה ,ואז הוא התחיל לדבר איתה כמו לילדה קטנה ושהרכב הזה יותר חדש ועוד הרבה שטויות. פנינו לצ'מפיון מוטורס והתלוננו. הם דיברו עם הסניף ואמרו שיעשו כמיטב יכולתם שהרכב יהיה מוכן ב 15 יום של הרכב האמיתי שהזמנו. מחר היום האחרון 12.11.2018 היום אישתי מתקשרת, והם אומרים לה שיקח עוד שבוע עד שבועיים. היא מתקשרת לצ'מפיון ועונה לה מישהי שאומרת 'אני אבדוק עם הסניף ואחזור אלייך' מתקשרת אלינו בחזרה ואומרת "הרכב הגיע לפני כמה ימים ויקח לו עד 15 יום להיות מוכן ולא מעניין מה את אומרת ומה את טוענת ואת לא יכולה לבטל את העסקה." חשבתי שצ'מפיון מוטורס מטפלת בזה ולא תרשה למשהו כזה לקרות, אבל התאכזבתי מאד. מאד מאכזב שהם גם לא עונים והנציג שסגר את העסקה גם לא עונה ומתחמק . אז זה השירות שקיבלנו וזאת האמינות שקיבלנו אנחנו תקועים עם רכב אחד . טוב שיש לי הכל מתועד ומוקלט כי בסיאט וצ'מפיון יצאנו שקרנים ואשמים, והבנו שצ'מפיון גם נותנת להם גיבוי ומאשימה אותנו והבנו שזכותנו לא מקבלים אצלם. אז למי אפשר לפנות ומה אפשר לעשות בנושא?
  24. שלום חברים יקרים. אני שוקל כבר תקופה ארוכה לרכוש לאון חדשה. בהתחלה רציתי ללכת על הדגם הרובוטי. אך לאחר חפירה בפורומים דיי ירד לי החשק בגלל אמינות הגיר, ובחודשים האחרונים התחיל לי געגוע מוזר ולא מוסבר לחזור לנהוג ברכב ידני (לא נהגתי כבר עשר שנים ברכב ידני, אך החוויה עדיין זכורה לי לטובה). אנחנו (אישתי ואני) נוהגים לטייל המון בארץ. וטיולים לצפון ולדרום כמעט כל סוף שבוע. מחפש מהרכב בעיקר כיף ובטיחות. אך גם פרקטיות לעתיד הקרוב. יש לציין שאני מהאנשים שמחזיקים רכב מעל 7 שנים בממוצע ואין לי שום דחף להחליף רכבים כמו לרוב האנשים כל שלושה שנים. יש לנו רכב נוסף בעל גיר אוטומטי ומאוד משעמם בבית שישרת את אישתי בעיקר. מה שיקבע אם אני ארכוש את הרכב עכשיו או בשנה הבאה זה השמועות לגבי דגם חדש שאמור לצאת שנה הבאה. 1. האם יש למישהו מידע לגבי התוכניות של סיאט לשנה הבאה? 2. האם יש אופציות טובות יותר לרכב מהנה בתקציב של לאון FR 1.4? (עד 140 אלף) תודה רבה חברים. אני קורא סמוי בפורום כבר כמה שנים והחלטתי סוף סוף להצטרף לקהילה.
  25. לפני מספר ימים התקלקל המוח של המצמד הכפול בסיאט אטקה והוחלף במסגרת האחריות בחדש. האם למישהו אחר קרה דבר דומה?
  • תוכן חדש...