Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'שברולט'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. הי חברים 1.אני מתלבט לגבי רכישת רכב, הנני מעוניין ברכב משפחתי מנהלים. 2.אני רואה ששברולט מאליבו 2018 התאימו את המנוע לציבור האירופאי ומזרח תיכון למנוע קטן וחסכוני 1.5 ומאידך הרכב מפנק בכל מהכל במחיר נמוך משמעותי ביחס למתחרים כגון מזדה טיוטה וסקודה. 3.אשמח לקבל חוות דעת למי שיש את הרכב בשנתונים מתקדמים כגון 2018 -2021 מבחינת תקלות ,אירועים מיוחדים ועוד. תודה
  2. מתכוון לרכוש בקרוב רכב, ואני מתלבט בין שתי דגמים של רכבים, אשמח לשמוע את דעתכם לגבי אמינות, עלות תחזוקה, וצריכת דלק, בעיות נפוצות. 1.שברולט מליבו 2.0 2011-2013. 2.סובארו 2011-2013B4.
  3. ערב טוב, קניתי שברולט ספארק בת 3 שנים ושמתי לב לאחר מכן, שבכל תחילת נסיעה במהירות נמוכה של עד 40 קמ"ש שומעים מעין שריקה עמומה מקדמת הרכב. במהירויות גבוהות יותר הצליל הזה נבלע כנראה ולא שמים לב אליו . עובד במוסך מורשה התפלא שאני מצפה מרכב זול כזה שיהיה לו בידוד רעשים טוב. האם זה נורמלי? האם בעלי ספארק כאן יכולים להגיד לי אם הם גם שומעים משהו כזה?
  4. בעידן המודעות הגוברת לאיכות הסביבה, רכבים חשמליים הם העתיד. אין דרך להתחמק מזה, ככל שעובר הזמן צצות להן עוד מכוניות חשמליות, בעיצוב עתידני. אבל מה עם המכוניות הקלאסיות? המכוניות הישנות עליהן גדלנו? המכוניות האייקוניות, האם מגמת החשמול היא הסוף של אותם רכבים גדולים, מיושנים, זללנים ומעשנים? התשובה המפתיעה היא, לא בהכרח. בתערוכת השיפורים השנתית SEMA, חשפה שברולט פרפורמנס אב טיפוס המבוסס על בלייזר K5 מ-1977 אשר הוסב להנעה חשמלית טהורה, בלייזר E. הבלייזר E הוא הדגמה פונקציונלית ראשונה של ערכת הסבה לחשמל, ישירות מהמדף. כחלק מהליך ההסבה של רכב השטח הקשיש, פינו את מקומם ה-V8 המקורי בנפח 6.5 ליטר, תיבת ההילוכים האוטומטית, מערכת הדלק והאגזוז, לטובת מנוע חשמלי חדשני... הזהה לזה שבשברולט בולט... כן, ככה נראית באסה. בלייזר קלאסי שעובר מודרניזציה באמצעות מנוע חשמלי של קופסת חסכון. המנוע החדש מספק 200 כ"ס ו-26 קג"מ ומשודך לתיבת הילוכים נשלטת אלקטרונית בעלת ארבעה יחסי העברה. שאר רכיבי ההינע של הבלייזר נותרו כשהיו, ביניהם הסרנים, האחורי והקדמי, ציר ההינע ותיבת ההעברה. את המנוע החשמלי מזינה סוללה של 60 קילוואט שעה המותקנת באזור תא המטען. שימוש ביחידת סוללה קיימת, ממדף החלקים של היצרנית תאפשר לבלייזר לשמר תכונות מתקדמות המוצעות בבולט, תכונות כגון: חימום וקירור של הסוללה, הגנה מטעינת יתר ואפילו בלימה רגנרטיבית. בנוסף לכל אלה, צויד הבלייזר המשודרג בהגה כוח חשמלי, משאבה חשמלית המספקת ואקום למערכת הבלמים ובקר שהופך את מד הדלק המקורי למד טעינת הסוללה. בעתיד, מתכננת שברולט פרפורמנס להשיק את תוכנית ה-eCrate בתור ערכת הסבה שתימכר בנפרד, ותאפשר להסב רכבים קיימים מבנזין או דיזל להנעה חשמלית נקייה ומתקדמת. עם תחילת השיווק, הצפוי לחציון השני של 2021, תוצע ערכת המרה בסיסית. ערכה זו תכלול סוללת 60 קילוואט לשעה, מנוע חשמלי עם הספק של 200 כוחות סוס, שנאי AC ל-DC , ממיר DC ל-DC לשימושי מתח נמוך, רתמות חיווט ומשאבות מים לקירור וחימום הסוללה. שברולט פרפורמנס הודיעה כי היא שוקלת להציע בהמשך חבילות המרה נוספות, עם ביצועים עדיפים וקונפיגורציות סוללות שונות, כאשר בעתיד הרחוק יותר צפויה שברולט פרפורמנס לשלב בחבילה את טכנולוגיות סוללות האולטיום המודלוריות שלה. שאון מנועי הבנזין ככל הנראה צפוי להיות נפוץ פחות ופחות במחוזותינו, אולם ערכות המרה כדוגמת זו של שברולט פרפורמנס יכולות להציע פתרון נוח וזמין אשר יאפשר לכל אותם חובבי רכבים קלאסיים ובעצם לכל חובבי הרכב באשר הם, לראות את אותן קלאסיקות מוטוריות ממשיכות לנוע על הכבישים גם בשנים הבאות, עמוק לתוך העידן החשמלי.
  5. בעידן המודעות הגוברת לאיכות הסביבה, רכבים חשמליים הם העתיד. אין דרך להתחמק מזה, ככל שעובר הזמן צצות להן עוד מכוניות חשמליות, בעיצוב עתידני. אבל מה עם המכוניות הקלאסיות? המכוניות הישנות עליהן גדלנו? המכוניות האייקוניות, האם מגמת החשמול היא הסוף של אותם רכבים גדולים, מיושנים, זללנים ומעשנים? התשובה המפתיעה היא, לא בהכרח. בתערוכת השיפורים השנתית SEMA, חשפה שברולט פרפורמנס אב טיפוס המבוסס על בלייזר K5 מ-1977 אשר הוסב להנעה חשמלית טהורה, בלייזר E. הבלייזר E הוא הדגמה פונקציונלית ראשונה של ערכת הסבה לחשמל, ישירות מהמדף. כחלק מהליך ההסבה של רכב השטח הקשיש, פינו את מקומם ה-V8 המקורי בנפח 6.5 ליטר, תיבת ההילוכים האוטומטית, מערכת הדלק והאגזוז, לטובת מנוע חשמלי חדשני... הזהה לזה שבשברולט בולט... כן, ככה נראית באסה. בלייזר קלאסי שעובר מודרניזציה באמצעות מנוע חשמלי של קופסת חסכון. המנוע החדש מספק 200 כ"ס ו-26 קג"מ ומשודך לתיבת הילוכים נשלטת אלקטרונית בעלת ארבעה יחסי העברה. שאר רכיבי ההינע של הבלייזר נותרו כשהיו, ביניהם הסרנים, האחורי והקדמי, ציר ההינע ותיבת ההעברה. את המנוע החשמלי מזינה סוללה של 60 קילוואט שעה המותקנת באזור תא המטען. שימוש ביחידת סוללה קיימת, ממדף החלקים של היצרנית תאפשר לבלייזר לשמר תכונות מתקדמות המוצעות בבולט, תכונות כגון: חימום וקירור של הסוללה, הגנה מטעינת יתר ואפילו בלימה רגנרטיבית. בנוסף לכל אלה, צויד הבלייזר המשודרג בהגה כוח חשמלי, משאבה חשמלית המספקת ואקום למערכת הבלמים ובקר שהופך את מד הדלק המקורי למד טעינת הסוללה. בעתיד, מתכננת שברולט פרפורמנס להשיק את תוכנית ה-eCrate בתור ערכת הסבה שתימכר בנפרד, ותאפשר להסב רכבים קיימים מבנזין או דיזל להנעה חשמלית נקייה ומתקדמת. עם תחילת השיווק, הצפוי לחציון השני של 2021, תוצע ערכת המרה בסיסית. ערכה זו תכלול סוללת 60 קילוואט לשעה, מנוע חשמלי עם הספק של 200 כוחות סוס, שנאי AC ל-DC , ממיר DC ל-DC לשימושי מתח נמוך, רתמות חיווט ומשאבות מים לקירור וחימום הסוללה. שברולט פרפורמנס הודיעה כי היא שוקלת להציע בהמשך חבילות המרה נוספות, עם ביצועים עדיפים וקונפיגורציות סוללות שונות, כאשר בעתיד הרחוק יותר צפויה שברולט פרפורמנס לשלב בחבילה את טכנולוגיות סוללות האולטיום המודלוריות שלה. שאון מנועי הבנזין ככל הנראה צפוי להיות נפוץ פחות ופחות במחוזותינו, אולם ערכות המרה כדוגמת זו של שברולט פרפורמנס יכולות להציע פתרון נוח וזמין אשר יאפשר לכל אותם חובבי רכבים קלאסיים ובעצם לכל חובבי הרכב באשר הם, לראות את אותן קלאסיקות מוטוריות ממשיכות לנוע על הכבישים גם בשנים הבאות, עמוק לתוך העידן החשמלי. לצפייה במאמר המלא
  6. שלום לכולם אשמח לעזרתכם ברכישת רכב מיד 2 ברצוני לקנות רכב מיד 2. הדרישות: תיבת הילוכים אוטומטית שנים 2011-2014 מחיר 9000-22000₪ אמינות שתהיה טובה, לא בהכרח מצויינת אך לא גרועה. רכב נוח חסכוני עד 150,000 ק"מ עד יד שלישית בלבד ועכשיו השאלות: 1. האם 150,000 קמ לדעתכם נחשב הרבה לרכב מהסטנדרטים שציינתי? 2. האם תיבת הילוכים רובוטית תקפה גם לרישיון אוטומטי והאם כדאי לקנות? 3. אשמח שתמליצו לי על רכב מתוך הרשימה- סיטרואן C אליזה שברולט קרוז פיג'ו 301 פורד פוקוס סטיישן/סדאן MG 350 סיטרואן C4 רנו פלואנס פיג'ו 3008 שברולט סוניק פיג'ו 508 אופל אסטרה אופל אינסגניה *או אם יש הצעות לרכב אחר בסטנדרטים אשמח!* 4. באיזה רכב הייתם בוחרים מהרשימה/רכב להמלצתכם בסטנדרטים ולמה? תודה
  7. שלום רב ברשותי שברולט מאליבו שנת 2014 מנוע 2 ליטר טורבו, 260 כ"ס, הרכב עם 166,000 ק"מ, מנורת צ'ק אנג'ין דלוקה. הרכב לאחר הנעה נוסע טוב, מגיב לכל לחיצת גז כמו שצריך, הבעיה מתחילה כשהרכב מגיע ל-3000 סל"ד, פתאום מורגש ניתוק והרכב מתחיל לאבד כוח, בקושי מגיע ל-100 ובשביל לעקוף רכב חייב להוריד להילוך 5 או 4 בהתאם לתנאי הדרך, וגם בקושי הרכב מגיב. חשוב לי לציין שאחרי כיבוי והנעה הרכב יתנהג שוב באופן תקין עד שאני מגיע ל-3000 סל"ד, אם אני מזנק מ-0 הרכב יטוס עד 80-90 קמ"ש ואז יורגש הניתוק ואז שוב אותו סיפור, הרכב עבר בדיקת מחשב והופיעו 2 תקלות, חיישן MAF, שהוחלף למקורי ללא הועיל, וקוד תקלה P0234 משהו שקשור ל-OVERBOOST, אם אוכל לקבל עזרה ממישהו שחווה אותה תקלה באותו רכב או אחר ופתר את הבעיה אשמח, או לכל הכוונה אחרת. דבר נוסף הוא, שבקיק דאון הטורים יעופו ל-6000 סל"ד אך המהירות לא תעלה בהתאם, ממש בקושי.
  8. שלום חברים ברשותי שברולט טרקס 1.8L 2014 עם צמיגים במידה 205/70R16 ניגשתי למספר צמיגיות ובכולן נאמר לי שהמידה בעייתית ואין מבחר צמיגים במידה הזו יש צמיגיות שאין להם את הצמיג גם לא בהזמנה ואחרות שמחזיקות מבחר דל ויקר להחריד - בין 500ש"ח ל-700ש"ח לצמיג נאמר לי שניתן לבדוק במכון הרישוי (אפשה שעושים טסט לרכב) אפשרות למידה חלופית לרכב תוך בדיקה בדאטה במערכת הממוחשבת של המכון במכון הרישוי נאמר שאין מידות חלופיות ושאפנה ל-UMI למנהל הטכני. השאלה היא האם מישהו התנסה בבעיית צמיגים ברכב זה? והאם אכן קיימת אפשרות לבצע כזה מהלך? בבקשה עזרה האם יש פתרונות נוספים? אחרים? כתובת נוספת לפנות אליה? משרד הרישוי?? גוועלד - אשמח לקצה חוט
  9. החודש אני מסכם 5 שנות בעלות וקרוב ל50,000 ק"מ על Chevrolet Sonic RS שקניתי חדשה מ UMI ביולי 2014, ורציתי לשתף את העלויות, חווית הרכישה והבעלות על הרכב, והיתרונות\חסרונות. הסוניק עדיין אצלי ותמשיך להיות עד שאמצע מחליפה ראויה. אמ;לק נקנתה בקיץ 2014 בכ 110 אלף ₪ מ UMI, נבחרה בגלל כח, אבזור וחוויית נהיגה חיובית, מתוך קבוצת הסופר-מיני ה"חמימות". בטוח ב100% שקניתי את הרכב הנכון עבורי בתקציב, הסוניק עלתה על הציפיות שלי ומתאימה לי מאוד. מחזיק אותה כבר שנתיים יותר ממה שתכננתי. אמינה מאוד עם 0 תקלות ב5 שנים וטיפולים שגרתיים בלבד. עלות האחזקה הכוללת, ללא אובדן ערך (רישוי, ביטוח, דלק וטיפולים) היא כ13 אלף ₪ בשנה או כ1.35 ₪ לקילומטר, בנסועה שנתית של קצת פחות מ 10 אלף ק"מ בממוצע. על הדגם הסוניק היא דגם הסופר-מיני שהחליף את השברולט אוואו בתחילת-אמצע העשור בשווקים המערביים, מיוצרת ע"י שברולט קוריאה, והגיעה לארץ בעיקר עם מנוע 1.4 ליטר אטמוספרי בתצורות של האצ'בק 5 דלתות וסדאן, ונמכרה בעיקר לציי ליסינג והשכרה ברמת אבזור נמוכה. בשנת הדגם 2014 (ועד כמה שידוע לי, רק בשנה הזו, למרות שכמה רכבים עלו לכביש ב 2015) יובא גם דגם מיוחד שנועד לשוק האמריקאי, ה RS עם מנוע 1.4 טורבו ותיבת 6 הילוכים אוטומטית. הדגם הזה כלל מכלולים מרכבים בכירים יותר של הקונצרן כמו השברולט קרוז ואופל אסטרה, והיה מיועד כ"ספורטיבי" ומאובזר. פער המחירים בין הדגם הזה לדגמים הרגילים היה עצום, כ 30 אלף ₪, ואני בטוח שפער זה הקשה על מכירת הדגם. דגם ה RS היה קיים ברמת גימור אחת בלבד, מאובזרת מאוד ביחס לשוק, שכללה: חיישני ומצלמת רוורס, ABS ובקרת אחיזה ניתנת לניתוק, מחשב דרך, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע ו 6 רמקולים תומכת Bluetooth, מושבי עור מלא מתכווננים ידנית ומושבים קדמיים מחוממים, חישוקי סגסוגת 17" יחודיים לדגם וכמה קישוטים חיצוניים נוספים (כנף אחורית, צינור מפלט, פגוש אגרסיבי יותר וכו'), חיישני גשם ואור, בקרת שיוט עם התראה על מהירות, בלמי דיסק בכל 4 הגלגלים, תאורת יום, פנסי ערפל קדמיים וכו'. בנוסף הייתה אופציה בתשלום לגג שמש סטנדרטי (לא פנורמי). הרכישה מה היה קודם החזקתי Peugeot 206XS 2001 משומשת במשך 4 שנים, ומאוד אהבתי את חוויית הנהיגה בה. היא הייתה ספורטיבית מספיק כדי להיות מעניינת, ובו זמנית סטנדרטית מספיק כדי לא להתפשר על הנוחות. מה שלא אהבתי הייתה עלות ההחזקה והגיל שהתחיל להראות את שלו. כשהתחלתי לעבוד בשכר גבוה יותר ויכלתי להרשות לעצמי רכב חדש היה ברור שאחפש משהו בסגנון - סופרמיני "חמימה" ומאובזרת. תקציב ואופציות התקציב היה כ~100 אלף ₪ והמכוניות שנכנסו בו, אחרי צמצום למאפיינים שחיפשתי (כ"ס סביר, מהנה יחסית לנהיגה וגו') היו Ford Fiesta 1.6, Renault Clio 1.2T, והסוניק. הפורד ירדה מהפרק מהר בגלל אבזור לוקה מאוד (מולטימדיה מקומית, ללא חישוקי סגסוגת וכל הלאה) ויחידת הנעה מיושנת יותר וחלשה בנהיגה מנהלתית, למרות הגה והתנהגות טובים. את הקליאו הורדתי מהרשימה בגלל השהייה מעצבנת ביציאה מהמקום (כנראה בגלל התיבה הרובוטית) ואיכות פלסטיקים ירודה מאוד שתוך מספר חודשים מאז שיווק הדגם כבר עלתה וצפה ברשת. פלסטיקים סדוקים מהשמש ברכב בן כמה חודשים זה לא לעניין, ובאותה תקופה חניתי כל יום בשמש ליד חוף הים, זה לא היה סיכון שהיה שווה לקחת. למה בחרתי בסוניק הסוניק RS שונה מאוד מהסוניק הרגילה ששווקה כאן בארץ, מדובר בדגם שנועד לשוק הנהגים הצעירים בארה"ב והיה מאובזר בהתאם לסטנדרט הנהוג שם, ולא באבזור מדינת עולם שלישי כמו שנהוג פה. הייתה רק רמת גימור אחת ורק אופציה אחת (גג שמש) וכמעט כל מה שחיפשתי באותה תקופה היה נוכח: מנוע מוגדש חזק (140 כ"ס), מראה אגרסיבי, מושבי עור מחוממים, מצלמת רוורס, מערכת מולטימדיה מודרנית לתקופתה, בקרת שיוט, חיישני אור וגשם וכך הלאה. האביזר היחיד שבאמת היה לי חסר היה מראות מתקפלות חשמלית, שהיו ברנו, אבל היתרונות של הסוניק עלו על החסרונות בלי כל ספק. בסופו של יום נרכשה הסוניק משברולט ת"א במחיר של 112 אלף ₪ כולל רישוי. ההזמנה כללה גם צבע שחור מטאלי, "כספת" מחשב מנוע (חינם), גג שמש (בחינם, אחרי מיקוח) ואספקה מיידית ממלאי קיים. בנוסף, אחרי לא מעט עקשנות מצידי, הצלחתי למנוע מ UMI להתקין ברכב מובילאיי. החיים עם הסוניק חוויית הנהיגה כתבתי על הנהיגה בסוניק בעבר, אז אפרט רק בקצרה. המנוע עצמו מצוין, אבל מסורס ע"י תיבה אוטומטית פלנטרית מיושנת שאמנם יש לה 6 הילוכים עם יחסי העברה קצרים, אבל אין לה שכל. השליטה הידנית היא מידית ההילוכים ולא נוחה לשימוש, ובמצב אוטומטי התיבה מעבירה הילוכים מאוחר מידי, מגיבה לאט, ומתקשה לשמור על ההילוך הנכון בהניגה נמרצת. התוצאה היא שהרכב מרגיש איטי יותר ממה שציפיתי. ההיגוי טוב יותר מהרגיל בקטגוריה וההגה מרגיש כבד ומחובר, אבל חלק מהמשקל הזה מזויף ועם הזמן זה מורגש. ההתנהגות סבירה פלוס, אבל יש תת היגוי מובהק תחת עומס ולפעמים הצמיגים האחוריים מאבדים אחיזה על אספלט ישן. עדיין, יותר טוב מרוב המכוניות בטווח המחירים הזה. סך הכל, אפשר וקל לנהוג בסוניק מהר, והיא בהחלט מעניינת בהרבה מרוב מתחרותיה, אבל רכב ספורט זה לא. זו האצ'בק סופרמיני מאובזרת וחמימה - What you see is what you get. אמינות הסוניק היא הרכב הכי אמין שהיה בבעלותי, אבל זו לא חוכמה. בקיצור: טיפולים שנתיים לפי הספר, החלפת מצבר, החלפת צמיגים והחלפת נורות דרך קדמיות.. 0 תקלות, 0 השבתות, כל טיפול עד כה הסתיים תוך כמה שעות. בקטגוריה הזו הרכב עלה על הציפיות שלי, במיוחד אחרי ש3 שנות האחריות תמו ולמרות החששות שלי, הבעיות לא הגיעו. מעולם לא היה חסר שמן או נוזל קירור, לא היו נזילות, ולא היו קשיים מכל סוג במעבר מבחן רישוי. אם ממש רוצים להתקטנן: צינורית הגומי שמובילה למתזים מתחת למכסה המנוע לפעמים מתנתקת, וצריך לחבר אותה בחזרה. אחרי שזה קרה פעמיים תפסתי אותה עם אזיקון וזה לא קרה יותר. 3 פעמים ב5 השנים האחרונות מערכת המולטימדיה הפסיקה להגיב, וחזרה רק לאחר התנעה מחדש של הרכב. שימוש יום-יומי הסוניק התבררה כרכב נוח מאוד לשימוש. יש המון אחסון, יותר משיש במתחרות גדולות יותר - 2 תאי כפפות, המון תאים פתוחים עם משטחי גומי מונעי החלקה, תאים ענקיים בדלתות הקדמיות, 3 מחזיקי כוסות, תא מתחת למושב הנוסע ואפילו חלוקה בתא המטען שמאפשרת להחזיק את כל הג'אנק (כבלים, מדחס, נוזל חלונות וכו') מתחת לרצפת תא המטען שנשאר נקי ופנוי, וגם הוא לא קטן. בנוסף לאחסון, האבזור העשיר מצוין וממשיך לשרת אותי (ואת אשתי) ברמה יום-יומית, אפילו חימום המושבים. ריפודי העור והפלסטיקה מחזיקים מעמד מצוין (אם כי בשנתיים האחרונות הרכב חונה בחניות מקורות בלבד) גג השמש לא זוכה להרבה שימוש אצלי אבל עוזר להיחשף קצת לשמש למי שמבלה את כל היום שלו במשרד מול מחשב. המצלמה האחורית היא משהו שללא ספק אתעקש עליו בכל רכב בעתיד ולנצח, זה פשוט מטומטם כמה שאביזר כזה פשוט משפר את איכות החיים ואין שום סיבה שברכב החדש היום זה לא יהיה סטנדרט (ממשלת ארה"ב מסכימה איתי, ולכן מצלמת רוורס היא אביזר חובה שם היום, גם ברכבים הכי זולים בשוק). רוב הנהיגה שלי היא לעבודה ובחזרה (ראשון לרמת גן\תל אביב) בשעות שהעומס מתחיל להתפוגג, כ17 ק"מ לכל כיוון (ופחות מ10K בשנה) ומשלבת קטעים של נהיגה מהירה ופקקים. אני יכול להגיד שביום יום הסוניק חזקה מספיק, מאפשרת לעקוף ולהשתלב בתנועה בקלות ונוחה\קלה מאוד לנהיגה שגרתית ברמת ריכוז נמוכה. היא הרבה יותר daily driver מאשר רכב לסופ"ש. שירות UMI חווית השירות שלי ברכישה לא הייתה מדהימה (כתבתי על זה כאן בעבר, אין צורך לחזור) אך מאז לא היו בעיות. כל הטיפולים בוצעו במוסך המרכזי של UMI בראשל"צ, שקרוב אליי ונוח. הם תמיד אומרים שכדאי להזמין תור מראש, אני תמיד מגיע בשעות הבוקר המאוחרות בלי תור ובכל זאת מקבל את הרכב מוכן ושטוף כבר באותו יום. המחירים גבוהים ממוסך רגיל אבל זה נכון לכל מוסך יבואן, ובין האחריות, איכות העבודה והנוחות אין לי שום בעיה לשלם את הפרמיה הזו ואני שלם עם המשך השימוש במוסך הזה גם מאז תום האחריות. גם הביטוח שלי דרך סוכנות הביטוח של UMI (חברה מבטחת איילון) והשירות בו היה אישי ומוצלח, לפחות בתהליך החידוש (לא היה לי צורך להשתמש בביטוח מעבר לכך) עלויות אחזקה עלות הרישוי בשנים הראשונות הייתה כ1500 ₪ (1513₪ ו 1519 ₪) וירדה לכ 1300 ₪ ב3 שנים האחרונות (אין לי מושג למה, 1337 ₪ ו1354 ₪). הצמיגים הקדמיים הוחלפו בסוף 2016 בעלות של 800 ₪, והאחוריים בסוף 2018 בעלות של 750 ₪, בשני המקרים בפנצ'ריית "דורון לדרך" בראשל"צ ולצמיגי Falken 93W. עלויות הטיפולים היו: [*=right]טיפול שנתי 2015 ב 13532 ק"מ, כלל כיוון פרונט, 886 ₪ [*=right]טיפול שנתי 2016 ב 26191 ק"מ, כלל חריטת צלחות והחלפת רפידות בלם קדמיות, 1200 ₪ [*=right]טיפול שנתי 2017 ב 33400 ק"מ, 559 ₪ [*=right]טיפול שנתי 2018 ב 41932 ק"מ, כלל החלפת מצתים, מגבים, ומסנן מזגן, 1386 ₪ [*=right]טיפול שנתי 2019 ב 48223 ק"מ: כלל החלפת מצבר, חריטת צלחות והחלפת רפידות אחוריות, החלפת שמן גיר, 2483 ₪ אני לא עוקב אחרי עלויות הדלק, אבל אם רוצים לעשות חישוב גס, 48223 ק"מ בצריכה של כ 11 ק"מ לליטר (נסיעות קצרות, פקקים ונהיגה אגרסיבית. בבין-עירוני רגיל הצריכה טובה יותר אך לא מדהימה, כ14 ק"מ לליטר) שווה לכ 4380 ליטרים של דלק, ובמחיר של כ 6.3 ₪ לליטר אוקטן 95 מתקבלת עלות של 27,600 ₪, או כ5500 ₪ בשנה עלות ביטוח החובה האחרון שעשיתי כ 1060 ₪ (אך היה גבוה יותר בעבר, בממוצע כ 1200 ₪) והביטוח המקיף כ 3300 ₪, ביחד כ 4500 ₪ בשנה בממוצע עד כה (המחיר ירד עם הגיל, היום אני בן 31). אם מסכמים את העלויות האלו, עלויות אחזקה שוטפות ל5 שנים הן: כ 7000 ₪ רישוי + כ 22500 ₪ ביטוח + כ 8000 ₪ תחזוקה\טיפולים + כ 27600 ₪ דלק סה"כ 65100 ₪ ל5 שנים או 13000 ₪ בשנה, פחות מ 1100 ₪ בחודש, או כ1.35 ₪ לקילומטר. סיכום בעד תמורה מעולה למחיר מבחינת יחידת הינע ואבזור, ומתאימה לרצונות שלי אמינות מושלמת עלויות אחזקה סבירות (מבחינתי) אבזור טוב לשנתון וקטגוריה התנהגות כביש מעל הממוצע שמאפשרת ליהנות מהנהיגה ומשרה ביטחון נוחות עם מושבים טובים, שפע של אחסון ומרווח פנים טוב חזקה מספיק כדי לא לעצבן נגד בשנת 2019 האבזור כבר כן לוקה בחסר, במיוחד בקטגוריית הבטיחות האקטיבית צריכת דלק גבוהה מהרצוי בסוג הנהיגה שאני עושה תיבת הילוכים איטית מידי לנהיגה ספורטיבית באמת מה הלאה התכנית המקורית הייתה להחזיק בסוניק לתקופה של 3 שנים בלבד ולהחליף עם תום האחריות (וצבירת תקציב גדול יותר). לצערי בשנתיים האחרונות לא הצלחתי למצוא רכב בתקציב של כ 200 אלף ₪ שיענה על כל הצרכים שלי ויהווה שיפור מהותי לעומת הסוניק. מה שמקשה עליי במציאת חלופה הולמת זה המחסור ברכבים "רגילים" עם ביצועים סבירים (פחות מ 9 שניות למאה קמ"ש, למשל) וההתעקשות של יבואנים בארץ להתקין מובילאיי ולחלוב את ההטבה הזמנות שקיבלו שמאפשרת להם לקבל דירוג בטיחות גבוהה יותר עם מערכת חלופית במקום מערכת מקורית מהיצרן. אני לא מוכן לנהוג ברכב שמותקן בו מובילאיי, או AWACS או כל מערכת אחרת מלבד מערכות אקטיביות מקוריות ולא מוכן להתפשר על ביצועים או אבזור הנחותים ממה שיש לי היום בסוניק 2014. המועמדת הסבירה ביותר להחלפה היא ה Audi A3 2.0T שלה ביצועים טובים, אבזור מצוין כולל מערכות בטיחות אקטיביות מצויינות עם חבילת Driver Assist (השתמשתי בהן ב A4 בשנה שעברה והתאהבתי, במיוחד ביכולת המעקב האוטונומי בפקקים) והחיסרון היחיד בה זה המחיר (כ 215 אש"ח עם המערכות) ועלות ביטוח ותחזוקה גבוהה יחסית בגלל המותג, שלא מעניין אותי. שקלתי גם את ה Peugeot 308 GTI אך העובדה שהיא ידנית ואני בעיקר נוהג בפקקים קצת מפריעה לי. ה Honda Civic 1.5T Sport מצויינת באבזור אך מכוערת ואיטית בגלל תיבת ה CVT המקוללת, והחלופה היחידה עד כה היא Hyundai Kona 1.6T שגם היא איטית מהרצוי, מכוערת להחריד, וגבוהה שלא לצורך (לא חובב ג'יפונים בכלל). בתקווה, עם חלוף ההקלה ליבואני הרכב בסוף 2019 מספר הרכבים הנמכרים בארץ עם מובילאיי יקטן, ואולי תבוא הישועה בצורה של Seat Leon 2.0T FR או משהו מעניין אחר שיגיע לשוק. בינתיים, הסוניק נשארת ומה שחשוב זה, שזה עדיין לא באמת מפריע לי.
  10. אני מתעניין ברכישת שברולט קפטיבה שנת 2015 עברה 50000 ק״מ מנוע רמת גימור sport LS מישהו מכיר ויכול לשתף מנסיונו? הרכב יד ראשונה
  11. אנחנו בחיפוש אחר רכב משני למשפחה (זוג + 2), שיהיה מרווח ובטיחותי התקציב הוא באיזור ה45K - 50K ביקרנו אתמול בסוכנות UMI\שברולט, שם קיבלנו מספר הצעות לגבי שברולט קרוז LT Turbo אוט' 1.4 שנת 2015 הרכב נראה לנו מתאים, אך מפאת חוסר זמן לא הספקנו לקחת אותו לסיבוב ולהתקדם לעבר רכישה משום מה לא מצאתי יותר מפוסט אחד בפורום לגבי המודל הזה, וגם שם אין מידע אשמח לשמוע חוות דעת לגבי הרכב האם יש לו "מחלות" ידועות? תודה מראש!
  12. שלום לכולם, לאחרונה התקנתי מערכת מולטימדיה שהזמנתי מאליאקספרס, במקום המערכת הרגילה, ברכב שברולט ספארק שלי. במהלך ההתקנה התחברתי לחשמל של הקונקטור הישן שהיה במערכת , אך לאחר כיבוי והוצאת המפתח מהסטרסר המערכת ממשיכה לפעול. לכן פניתי פה לפורום , כדי להתייעץ איתכם ולהגיע להבנה איך אני מוצא כבל חשמל שלא נותן מתח כשהרכב כבוי.
  13. שלום שלום, אני נוהג על שברולט מאליבו 2007 מזה 3 שנים. אני מאוד נהנה מהחווית נהיגה של האוטו - מנוע חזק, סל"ד נמוך בשיוט (כ1700 סל"ד ב100 קמ"ש) ונוחות גבוהה. מעבר לטיפולים שנתיים לא הייתי במוסך בכלל, הרכב מתפקד מדהים בינתיים (קילומטראז' עומד על 124k) אחרי שאני כמה שנים עם הרכב, מתחיל לקרוץ לי לשדרג לדור החדש יותר. העיצוב בשנים 2008-2012 מאוד אטרקטיבי לטעמי, במיוחד בהשוואה לדור הקודם. התקציב שלי הוא 40k. נוסע בעיקר בבין-עירוני, כ14 אלף ק"מ בשנה רציתי לשמוע קצת דעות מאנשים שמכירים את שני הדורות איך הם משתווים אחד לשני מהבחינות הבאות: אמינות נוחות ביצועים (בלימה/האצה) צריכת דלק - לא עד כדי כך חשוב לי, מסתדר עם הצריכת דלק של ה2007 בנוסף, אני מתלבט לגבי הדגם של שנתון 2012 עם המנוע 2400 סמ"ק/169 כ"ס עם 6 הילוכים לעומת ה2010 שעוד אפשר למצוא עם המנוע 3500 סמ"ק/220 כ"ס 4 הילוכים. אשמח לשמוע חוות דעות. תודה רבה!
  14. שלום לכולם, בעקבות שיקולים כלכליים (הגדלת הון עצמי למשכנתא) החלטתי למכור את רכבי לפני מס' חודשים וכיום נוסע על קורולה 99'. נכון לעכשיו מחפש רכב שיחליף את הקורולה בתקציב של עד 20 אלף שקלים. הדגש העיקרי מבחינתי הינו בטיחות מכיוון שיחד עם אשתי נוסעות עוד 2 ילדות קטנות (בת שנה ובת שלוש) נוסעה שנתית כ-10 אלף קילומטר בשנה, להלן רשימת הדרישות בסדר יורד בטיחות מרווח פנים בעיקר אבל חשוב גם בגאז' לא קטן אמינות עם כל השאר (כח, צריכת דלק, ועוד) אפשר לחיות בשלום. רכבים שבדקתי: שברולט קרוז 2011 (124 כ"ס) לטעמי המובילה בתקציב שלי פורד פוקוס 2009 לנסר 2009-2010 מנוע 1500 כל השאר (מאזדה 3 ׁׁ2005-2009, שברולט אופטרה ועוד נפסלו מבחינתי בגלל בטיחות) אלו עוד רכבים בתקציב הנ"ל הייתם ממליצים?
  15. שלום לכל חברי הפורום, רכשתי שברולט טראוורס 2014. מנסיוני, אני כבר מכיר כל מני ״טריקים״ של חברות הרכב השונות לפתיחה/נעילה חשמלית של הדלתות והחלונות (לחיצה בודדת, כפולה, מעל 2 שניות, מעל 5 שניות וכו׳). בטראוורס השיטה כזו: כשהרכב נעול לחיצה בודדת - פותחת את דלת הנהג לחיצה כפולה - פותחת את שאר הדלתות כשהרכב פתוח לחיצה בודדת - נועלת את דלת הנהג, אין ״צפצוף״ (שכנראה מסמן דריכה של האזעקה) לחיצה כפולה - שאר הדלתות ננעלות ונשמע צפצוף לחיצה ארוכה - הרמת החלונות החשמליים מעבר לכך, גם יש את עניין הנעילה האוטומטית כשמעבירים הילוך מפארקינג, ופתיחה אוטומטית כשמחזירים לפארקינג. כמה שאלות בנושאים הנ״ל: האם יש אפשרות לשנות את פעולת השלט כך שיעבוד בצורה הבסיסית ביותר (לחיצה בודדת לפתיחה של כל הדלתות, לחיצה בודדת לנעילה של כל הדלתות + הרמת כל החלונות)? האם יש אפשרות לבטל את מנגנון הנעילה/פתיחה האוטומטית יחד עם העברת ההילוכים? תודה מראש לכל העונים.
  16. מחפש רכב מפנק וחסכוני בלי לקרוע את הכיס?? שברולט ספארק LT, מנוע 1.2 ל', גיר ידני, קילומטראז נמוך (78 א' לערך) עלייה לכביש 10/13 שמור מאוד, מטופל רק במוסך מורשה מערכת מולטימדיה וסאונד מקורית, מרים שמשות, מחמם מושבים וכו'.. 4 צמיגים הוחלפו לפני פחות משנה, נהג יחיד, יד שנייה פרטי מפרטי כל הקודם זוכה! יוני 054-6908828
  17. היי חבר'ה, קיבלתי הצעת על שברולט סוניק שנת 2014, נפח מנוע 1600 בנזין, אוט'. 5 סלתות דגם LT. אעדכן את הפוסט בהמשך כשאחזור הביתה עם ק"מ מדוייקים. המחיר שהוצע לי (לאחר התמכחות): 57,000 ש"ח (עם טרייד אין משתלם יחסית לרכב המיושן שלי). מצב הרכב מעולה... תקלות שהיו בעיקר במולטימדיה עם ווליום קופץ וכל מני שטויות כאלה. אשמח לחוות דעת? עסקה משתלמת?
  18. שלום לכולם, אני מתעניין בשברולט מאליבו שנת 2013, מנוע 2400 , הבנתי שהן נמכרות בכ 25% פחות מהמחירון (פרטיות, לא ליסינג או השכרה) , למרות שהמחירים ביד 2 ובסוכנויות רכב יותר קרובים למחירון. יש למישהו נתוני שוק כלשהם? תודה
  19. שלום לכולם. האם מישהו יודע אם יש מקבילות לשברולט certified עבור יצרניות אחרות? כלומר, האם למשל יש טויטה certified, או שזה משהו שייחודי לשברולט? האחריות שניתנת + העובדה שמביאים את הרכב לרמה של כמעט-כמו-חדש מאד קוסמת לי, אבל אני לא בטוח שאני רוצה דווקא שברולט.
  20. שלום, נתחיל בזה שיש לי נסיון ברכבים אמריקאים ואני מאוד מרוצה עד כה, אני לא נוסע הרבה אמנם אבל מרוצה ולא חווה תקלות למניהן לרגל רכישת בית מכרתי מוסטנג נדירה ואני עכשיו רוצה לקנות שברולט מאליבו, בגלל שהוא רכב מפנק. בגלל שאני לא נוסע הרבה, צריכת דלק במנוע אמריקאי גדול לא ממש מזיזה לי, אני רוצה לנסוע כמו שייח בנסיעות המעטות שלי, אני עושה בלחץ 10000 ק"מ בשנה. כיודע, השוק שלהם לא בשמיים, והן נמכרות מתחת למחירון אז מצאתי: נפח 3500 שנת 2008 יד 3 עשתה 99,500 ק"מ , לפי החברה - מטופלת בזמן ועוד לפני הזמן. גימורי עץ דגם LTF (דגם עם טאסות במקור ולא ג'אנטים) אבל זאת ספציפית עם ג'אנטים (כנראה אחד הידיים הקודמות שדרג) הוחלף לה מסרק הגה, הבנתי שזה די המחלה של האוטו, וצריך להחליף צלחות המחירון שלה 40,500 הבנאדם רוצה לסגור על 35,000, כמובן שאעשה בדיקה על האוטו אבל רציתי לשאול האם כדאי ללכת על האוטו הזה? כל מי שמתעסק עם יפניות מלכלך על אמריקאיות, אני לא ממהר לשפוט, כי הייתי עם רכבים אמריקאים
  21. שלום לכל חברי הקהילה, יש לנו שברולט אופטרה 2007 אוטמתית, התופעה (המעצבנת בטרוף) היא שכשמניעים את הרכב או עומדים ברמזור - המזגן עובד בצורה תקינה / סבירה ומוציא קור. אבל - כשמתחילים לנסוע המזגן פשוט לא מקרר! ניסינו מהירויות שונות / עליות / ירידות, המזגן עובד ופולט אוויר אבל מרגיש כמו האוויר שבחוץ ואני לא צריך לספר עם החמסינים שהיו איזה הרגשה מעצבנת זה. ניסינו גם לבדוק עם סירקולציה פנימית / אוויר מבחוץ / בקרת אקלים AUTO / בלי בקרת אקלים - שום דבר לא מוציא אותו מהקטע הזה. נשמח לשמוע רעיונות המון תודה.
  22. שלום לכולם! ברשותי שברולט אוואו 2009 LTX. לאחר החלפת 4 צמיגים ניגשתי לבסט טסט ע"מ לעשות כיוון פרונט. התהליך נפסק באמצע, הבוחן אמר לי שיש חופש בתושבות בולמים ושאני צריך לתקן ולחזור אליו, הוא הראה לי שהגלגל נע למעלה ולמטה בחופשיות. האם זה משהו שניתן לתקן? או זה משהו שמצריך החלפת חלקים? ואם כן צריך החלפה האם זה סיפור יקר? זה מצריך גם החלפת בולמים? תודה רבה!
  23. היי חבר'ה, את התחושת נסיעה במאליבו 2007 מאוד אהבתי מהכמה נסיעות שעשיתי עליה, אבל הבנתי ש2008 נחשבת משמעותית יותר טובה - רציתי לדעת במה בדיוק זה מתבטא, מעבר לעיצוב שנראה הרבה יותר טוב ב2008. יש לי תקציב של עד 40k ואני נוסע בעיקר בבין עירוני בשעות שאין הרבה פקקים, כ1000-1500 ק"מ בחודש. בתקציב הזה נראה שאני יכול לקבל או מאליבו 2007 במצב מעולה או 2008 במצב בינוני. אשמח לשמוע עצות
  24. שלום למומחים, יש לי שברולט אוואו LT חמש דלתות שנת 2008 (חודש עלייה לכביש: יולי). לפני כשלושה שבועות, כשנסעתי בדרך חזרה מהעבודה, התחלתי לשמוע רעש חזק מאוד מאיזור המנוע (רעש של שלשלאות וחריקות). חוץ מזה היה ריח חזק מאוד של שרוף. כנראה שבצעד לא חכם ובגלל שהייתי קרוב הביתה וזאת היתה שעת ערב והמוסך כבר היה סגור, החלטתי להגיע עם הרכב הביתה. כל הדרך המשיך הרעש החזק והריח השרוף. בסוף איכשהו הגעתי ואז נכבה האוטו בפתאומיות. כשפתחתי את מכסה המנוע אחרי שהוא קצת התקרר ראיתי שאין מים בכלל במיכל. כמובן שיום אחרי גררנו את האוטו למוסך ושם הוחלף לו טרמוסטט וצינורית (שהתגלתה כסדוקה). כמובן שמילאו לי גם מים חדשים. מאז באמת לא היתה בעיה אבל שמתי לב שאחרי שבועיים נעלמו בערך חצי ליטר מים מהמיכל. היום כשהייתי במוסך לבדיקה, המוסכניק בדק את המנוע ואמר שאין שום בעיה ושהוא לא יכול להסביר את היעלמות המים. מה ששמנו לב (ולא בפעם הראשונה) שהמאוורר נדלק רק אחרי 50 דקות. זה לא נראה לי תקין אבל המוסכניק אמר שזה בסדר במכונית מדגם זה. האם זה הגיוני? האם ייתכן שיאבדו חצי ליטר מים בשבועיים ושהמאוורר יתחיל לעבוד רק אחרי 50 דקות - שעה? אשמח מאוד אם תוכלו לייעץ לי כי אני ממש לא מומחה ברכב. אם למישהו יש ניסיון עם שברולט אוואו מהדגם הזה בכלל אשמח לחוות דעת (באיזשהו שלב כבר חשבתי לנסות למכור את האוטו מחשש לעוד תקלות). המון תודה! ניב
  25. אני חושב לקנות רכב חדש ומתלבט בין שני דגמים. השימושים העיקריים ברכב יהיו נסיעה יומיומית מתל אביב לנתניה וחזור (נגד הפקקים) ובערך שתי נסיעות ארוכות בחודש, אחת לאיזור הררי במיוחד. מחפש רכב שיהיה חסכוני אך חזק כמה שניתן ולכן הבנתי שאין מה להסתכל על דגמי ה1000 סמ"ק. המועמדות העיקריות כרגע הן הקיה פיקנטו ספורט ידנית, לעומת שברולט ספארק LT, שתיהן מודל 2014, שתיהן 1200 סמ"ק. הפיקנטו יקרה יותר בכ10000 שקלים, אך מגיעה עם 7 שנות אחריות ושוק יותר חזק, וממה שהבנתי בטיחותית יותר, אך פחות חסכונית. נסעתי על שתיהן (הפיקנטו שנסעתי עליה לא היתה הספורט לצערי) ולא הרגשתי הבדל מאוד גדול, אם כבר מבחינת נוחות הרגשתי יתרון לספארק. השאלה הנשאלת היא האם הפער במחיר אכן מוצדק, או שעבורי הספארק תעשה את העבודה. תודה לעוזרים.
  • תוכן חדש...