Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'סובארו b4'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. צריך את עזרתכם, יש לי סובארו b4 2011 בבוקר אחד חלונות החשמל הפסיקו לעבוד ולאחר מכן מנגון הנעילה/פתיחה גם חדל מלפעול (מהפיקוד ברכב אפשר רק לנעול אבל לא לפתוח) והפתיחה/נעילה דרך השלט בכלל לא עובדת. מה יכולה להיות הסיבה לתקלות אלו? וכמה יעלה לי לטפל בתקלות? אשמח לעזרה.
  2. מתכוון לרכוש בקרוב רכב, ואני מתלבט בין שתי דגמים של רכבים, אשמח לשמוע את דעתכם לגבי אמינות, עלות תחזוקה, וצריכת דלק, בעיות נפוצות. 1.שברולט מליבו 2.0 2011-2013. 2.סובארו 2011-2013B4.
  3. סובארו הוא יצרן רב מוניטין בכל הקשור לאמינות, אולם גם הוא לא חסין מכשלים ובעיות. כחלק מההתאמות לעמוד בתקנות זיהום האוויר, נעשה מאמץ להוריד את החיכוך במנועי ה-FB16/20/25. במנועים שיוצרו בשנים 2011 - 2014 הותקנו טבעות אטימה "רכות" אשר בפועל גרמו לאטימה לא אופטימאלית בין הבוכנה לצילנדרים, וצריכת שמן חריגה. בארה"ב הוגשו מספר תביעות נגד היצרן אשר בעקבותיהן הוארכה האחריות למנועים מ-5 שנים או 100,000 ק"מ ל-8 שנים או 160,000 ק"מ. היצרן הוציא מספר קריאות שרות (TSB) אשר כללו הנחיות לפתרון הבעיה מהחלפת טבעות אטימה ועד החלפת מנוע - בתלות במצב המנוע (המנוע היה חייב לעבור פירוק כדי להחליף את טבעות האטימה של הבוכנות). בנוסף, סובארו עדכנה את תדירות החלפת השמן בארה"ב לחצי שנה או 10,000 ק"מ (בארה"ב המלצת היצרן היא לשימוש בשמן דק בצמיגות 0W20F, לעומת מדינות חמות כמו ישראל בהם ההמלצה להשתמש בשמן בצמיגות 5W30 וכאן ההמלצה היא החלפתה כל 15,000 ק"מ או שנה). במהלך 2015, סובארו הוציעה קריאות שרות נוספות להחלפת חיישן גובה שמן (שגרם לקריאות שגויות של רמת השמן) ועדכון תוכנה. להלן כל קריאות השרות הרלוונטיות: 11-145-14R for 2013-2014 11-148-14R for 2014 11-149-14R for 2013-14 11-150-14R for 2012 לינק ל-TSB העדכני שמתייחס גם ל-TSB הנ"ל - http://www.subaruoutback.org/forums/attachments/gen-4-2010-2014/138489d1422541335-oil-consumption-2013-2-5-tsb-02-157-14r-low-res.pdf להלן כל הדגמים שסבלו מהכשל הנ"ל ושווקו בארה"ב וקנדה (לגאסי = B4; מתוך כתב ההסכם בין סובארו לתובעים בארה"ב שניתן לראותו כאן:http://www.oilconsumption.settlementclass.com/files/Settlement Agreement.pdf) מנוע ה-FB16 לא שווק מעולם בארה"ב, אך באירופה נרשמו תלונות רבות גם לגביו. גם בפורום היו מספר תלונות של בעלי רכבי סובארו על צריכת שמן חריגה, וההנחה היא שאותם סוג טבעות אטימה הותאמו בכל סדרת מנועי FB באותם שנים.
  4. סובארו הוא יצרן רב מוניטין בכל הקשור לאמינות, אולם גם הוא לא חסין מכשלים ובעיות. כחלק מההתאמות לעמוד בתקנות זיהום האוויר, נעשה מאמץ להוריד את החיכוך במנועי ה-FB16/20/25. במנועים שיוצרו בשנים 2011 - 2014 הותקנו טבעות אטימה "רכות" אשר בפועל גרמו לאטימה לא אופטימאלית בין הבוכנה לצילנדרים, וצריכת שמן חריגה. בארה"ב הוגשו מספר תביעות נגד היצרן אשר בעקבותיהן הוארכה האחריות למנועים מ-5 שנים או 100,000 ק"מ ל-8 שנים או 160,000 ק"מ. היצרן הוציא מספר קריאות שרות (TSB) אשר כללו הנחיות לפתרון הבעיה מהחלפת טבעות אטימה ועד החלפת מנוע - בתלות במצב המנוע (המנוע היה חייב לעבור פירוק כדי להחליף את טבעות האטימה של הבוכנות). בנוסף, סובארו עדכנה את תדירות החלפת השמן בארה"ב לחצי שנה או 10,000 ק"מ (בארה"ב המלצת היצרן היא לשימוש בשמן דק בצמיגות 0W20F, לעומת מדינות חמות כמו ישראל בהם ההמלצה להשתמש בשמן בצמיגות 5W30 וכאן ההמלצה היא החלפתה כל 15,000 ק"מ או שנה). במהלך 2015, סובארו הוציעה קריאות שרות נוספות להחלפת חיישן גובה שמן (שגרם לקריאות שגויות של רמת השמן) ועדכון תוכנה. להלן כל קריאות השרות הרלוונטיות: 11-145-14R for 2013-2014 11-148-14R for 2014 11-149-14R for 2013-14 11-150-14R for 2012 לינק ל-TSB העדכני שמתייחס גם ל-TSB הנ"ל - http://www.subaruoutback.org/forums/attachments/gen-4-2010-2014/138489d1422541335-oil-consumption-2013-2-5-tsb-02-157-14r-low-res.pdf להלן כל הדגמים שסבלו מהכשל הנ"ל ושווקו בארה"ב וקנדה (לגאסי = B4; מתוך כתב ההסכם בין סובארו לתובעים בארה"ב שניתן לראותו כאן:http://www.oilconsumption.settlementclass.com/files/Settlement Agreement.pdf) מנוע ה-FB16 לא שווק מעולם בארה"ב, אך באירופה נרשמו תלונות רבות גם לגביו. גם בפורום היו מספר תלונות של בעלי רכבי סובארו על צריכת שמן חריגה, וההנחה היא שאותם סוג טבעות אטימה הותאמו בכל סדרת מנועי FB באותם שנים. לצפייה במאמר המלא
  5. אפשרי להכניס מנוע מוגדש של סובארו(עדיף של ה WRX STI) לB4 2008??? אשמח גם להכוונה למנוע ספציפי עם שנת ייצור גבוהה יותר מ2012 רציתי בעיקרון לדעת כמה דברים: 1. אם זה בכלל אפשרי מבחינה פיזית (מקום וכו') 2. אם זה משתלם בקטע של הגדלת הספק וביצועים ביחס למחיר (ואם מישהו יכול לזרוק מחיר מוערך אני אשמח מאוד) 3. אם 1 ו2 אפשריים ומשתלמים, אם התיבה האוטומטית יכולה לעמוד בזה? תודה רבה לעונים
  6. היי כולם, שמי אושר ואני גר בטבעון. יש לי סובארו B4 שנת 2006 אוטומטית בצבע לבן פנינה. זו רשימה של מה שאני רוצה לעשות לו: #שיפוץ פנסים והחלפת נורות לחזקות יותר (חידשתי אותם בעצמי אבל אני מחפש מקום מקצועי שיצא מושלם) #השמשת פנסים תחתונים #חידוש דשבורד ( נסדק בלחיצה) #פחחות וצבע לכנפיים ושני הפגושים (מחפש מקום אמין שיעשה עבודה מקצועית מההתחלה עד הסוף בלי פשרות ובמחיר שפוי) #החלפת מראות #לחדש פלסטיקים חיצוניים עם חומר אם מישהו מכיר מקום שעושה משהו מהדברים הנ"ל או יודע על חלקים מפירוק ויכול לקשר אותי זו תהיה עזרה אמיתית! טל: 0543258084 מייל: [email protected] תודה מראש!
  7. היי .. רציתי חוות דעת על סובארו B4 2011 מנוע 2000 הבנתי שהיא שותה יותר מידיי דלק וגם שמגיע למהירות גובהה קשה לה כך הבנתי פחות או יותר.!! אם משהו מכיר את הרכב הזה (מניסיון) אשמח עם תגידו לי קצת על עליו. גם מה היתרונות והחסרונות שלו. תודה לעוזרים🙂
  8. שלום אשמח לקבל עזרה בקניית חיישן חמצן קדמי עבור סובארו B4 שנת 2010 הבנתי שיש הרבה סוגים וצריך לדעת בדיוק מה להזמין מספר שילדה JF1BM5LC2AG009514 תודה רבה לעוזרים
  9. שלום, הכותרת די מסבירה את עצמה. האם יש קיט מסגרת התאמה לרכב זה, והאם בכלל ניתן להחליף את הרדיו? מצאתי רכב מצוין, אבל אינני רוצה להיתקע עם רדיו מפעל
  10. סובארו B4 שנת 2010, עם 89,000 ק"מ. יש מספר בעיות שהצטברו ברכב ואני רוצה לטפל בהם, אשמח לעצות חכמות מבעלי ניסיון או ידע: 1. צריך לעשות טיפול כאשר נוסף על ההחלפות הרגילות יש גם החלפת רצועת טיימיניג ופלאגים. במוסך מורשה המחיר לטיפול בלבד הוא סביב ה- 4,000 שקל, האם יש מוסך מומלץ באיזור פתח תקווה - כפר סבא שמתמחה בסובארו שהוא לא מוסך מורשה ששם העלות תהיה זולה יותר באופן משמעותי? 2. חלון חשמל נהג לא עובד, הומלץ לי להחליף גם את המנגנון (עם המנוע) וגם את הפיקוד (האזור עם הלחצנים), בטענה שגם אם אחליף את המנוע הפיקוד הוא זה שדופק אותו והבעייה תחזור. יש למישהו ניסיון עם זה או איך ניתן להשיג חלקים זולים (רק המנוע מקורי עולה מעל 2,000 שקל). 3. יש רעשים מכיוון הדשבורד, אם קלטתי נכון את המוסכניק משהו שקשור למדפים. הרעשים (נקישות) קורים כאשר האוטו דלוק, וגם למשך דקה בערך אחרי שהאוטו כבה. 4. לחצני גלגל ההגה לפעמים פועלים ולפעמים לא. כל עזרה תתקבל בברכה, תודה
  11. היי סובארו B4 2.0, שמן דיפרנציאל קדמי (1.2L) ואחורי (0.8L) בספר הרכב ובאוטודאטה כתוב 75W90, אבל אני יודע שבמוסכים של סובארו שמים 80W90. כמובן שאני עושה את ההחלפה לבד, האם אפשר להשתמש ב80W90 או שחייב 75W90? האם נרגיש הבדל בכלל? אני שואל את זה כי שמן 75W90 טוב עולה בסביבות ה70-80 ש"ח לליטר ולעומת זאת שמן 80W90 טוב עולה בסביבות ה20 ש"ח לליטר, ואם במוסך של סובארו שמים 80W90 אז..
  12. שלום לכולם, אני צריך עזרה בתיקון/החלפה של מראות הצד (שתיהן) בסובארו B4 שנת 2010. המנגנון הפנימי כנראה נשבר (החשמלי), ולכן המראות לא נתפסות ונסגרות בזמן נסיעה (למשל כשאני עובר מהמורה אפילו קטנה בכביש). אשמח אם מישהו יוכל להפנות אותי למדריך או סרטון שמתאר איך ניתן לפרק ולהרכיב את המראות, גם מהרכב וגם את המראה עצמה, וכמובן אשמח להמלצה איפה אני יכול לקנות מראות כאלה יחסית בזול באזור חיפה והצפון (פירוקים כלשהם שמחזיקים את המראות, למי שפניתי עד היום לא היה). תודה רבה, רן
  13. שלום, חברים. ברשותי סובארו גרנד לאונה 2001 LX מזה 15 שנים. אני מרגיש שלמרות שאין לי בעיה להמשיך ליסוע בבונבוניירה, כנראה שהגיע הזמן להשתדרג. במהלך השנים, חוץ מטיפולים שנתיים רגילים והחלפת דיסקיות\בלמים וכו'- האוטו היה אמין ביותר, ולכן אני יותר נאמן לסובארו, והייתי מעוניין לשדרג לסובארו חדשה יותר. אינני מבין גדול ברכבים, ועדיין גם אין לי מושג מאיפה לקנות [הבנתי ששוק היד-השנייה נגוע ברמאים, ושעדיף לנסות לרכוש משלמה סיקסט ודומיו]. כל מה שאני יודע זה שישנם כמה דברים שהייתי רוצה לשמור עליהם ברכב החדש, כך שאולי תוכלו כאן להכווין אותי לדגם המתאים [ואם הוא של חברה אחרת, אשמח גם לדעת]. תקציב- עד 50 אלף. העדפות: 1. תצרוכת דלק [גיר אוט']- אם אפשר להשתפר לעומת הגרנד לאונה 2001- נהדר. אני לא צריך ביצועים מטורפים. רק נסיעה בטוחה בגיר אוטומט, ובתקווה שהאוטו יסחוב מעט טוב יותר בעליות מאשר הגרנד לאונה. 2. רגישויות- ממש שונא רכבים עם דוושת ברקס סופר-רגישה, שכל מילימטר של נגיעה בה-מוביל כמעט לבלימת חירום. בנוסף- גם הגה "קל" מידי- לא נעים לנסיעה מבחינתי. 3. טכנולוגיות- לא צריך טכנולוגיות מטורפות. מבחינתי- כמה שפחות חיישנים וציפצופים= יותר טוב. פחות בלאי, ופחות הסחות דעת. לא צריך מצלמה אחורית לחניה, ואפילו מעדיף להעביר את מערכת הפיוניר מהרכב הישן לחדש [למרות שנראה שלכל הרכבים החדשים יש פאנל משלהם שבלתי ניתן להחלפה]. 4. אורך מכונית- הייתי רוצה לשמור על אורך יחסית זהה לזה של הגרנד לאונה 2001. שלא יצטצמו אופציות החנייה בעיר. מצד שני, אני לא הולך על מכונית שהיא מיני, כי אני גם מסיע את המשפחה. 5. והכי חשוב- אמינות. אוטו אמין שלא רואה הרבה מוסך. ואין לו בלאי מוגזם על כל קילומטר. בגדול שמעתי הרבה דברים טובים על ה-B4. אבל יש לי הרבה סימני שאלה לגביה. לא יודע מאיזו שנת ייצור עדיף? 2012? 2013? \ מה ההבדל יהיה פתאום בלשדרג לרכב שהוא נפח 2.0 לעומת 1.6 שהיה לי? \ עד כמה היא תזלול יותר דלק ותהיה ארוכה יותר מהגרנד לאונה?..\ האם היא בטיחותית, או אולי לשנת ייצור מסויימת שלה היה 'ריקול'? \ האם מושב הנהג שלה נוח? וכו' וכו'.. בגדול, אני מאוד מעריך את הפשטות והאמינות שיש לי בגרנד לאונה. בלי רעש וצילצולים. אחלה אחיזה. אחלה מיזוג[!]. אין לי תלונות עליה. לכן, אני כנראה רוצה לחדש, אבל גם להישאר עם המוכר והטוב. אז האם יש למישהו פה כיוון בשבילי? ומאיפה כדאי לרכוש? תודה רבה!
  14. אהלן, חדש פה בפורום אשמח לעזרה בנושא קיפול מראות צד אוטומטית/ע״י לחיצת כפתור. יש בבעלותי סובארו B4 שנת 2008, עקרונית יש כפתור אז אני מאמין שהייתה אופציה שברגע שאלחץ על הכפתור המראות צד יתקפלו, אבל בפועל זה לא קורה. בדקתי את הפיוז ולמרות שהוא היה תקין החלפתי אותו ועדיין לא מתקפלות המראות. אם למישהו במקרה הייתה תקלה דומה והצליח לפתור אותה אשמח לקבל ייעוץ. תודה, טל
  15. הרכב שנת 2011, משום מה נעלמים מים ממיכל העודפים (במשך שנה וחצי הגעתי לרף מינימלי) ללא נזילות נראות לעין וכו'. פתיחת פקק הרדיאטור מראה שהוא מלא עד הסוף. השאלה היא לאן נעלמים המים? כשהרכב חם מיכל העודפים מתמלא וחוזר חלילה. שוב, בעבר הוא תמיד היה מלא עד החצי. שמעתי שמועה שבסובארו אימפרזה יש פתח קטן דרכו נוזל הקירור מתנקז, האם זה נכון? כמו כן יש לי נוזל קירור של מוטול בצבע כחול שמתאים לתקן של הנוזל הכחול של סובארו (לפי הכיתוב באתר של אבי חלקי חילוף התקן של המקורי הוא ASTM D3306) . דא עקא שלפי הכיתוב על פקק הרדיאטור צריך להשתמש בנוזל קירור מקורי בלבד. האם אפשר לעשות השלמה של מיכל העודפים עם הנוזל של מוטול http://www.autostore.co.il/נוזל-קירור-כחול-Motul-Inugel-Expert-5L.html או להזמין נוזל קירור מקורי של סובארו? מבדיקה באתר של סובארו נראה שהם משתמשים בפז. תודה
  16. שלום רב, רציתי לדעת מה אתם חושבים על סובארו B4מודל 2012 2.0 ליטר גדם top. יש לי 3 ילדים קטנים: בוסטר ושני מושבי ילדים, וזה מנחה אותי בבחירת הרכב ברמת העקרון: כלומר שיהיה מקום לכסאות ושהרכב יהיה בטיחותי. התלבטתי בין אוקטביה לבין קורולה, וכיוונתי למודל 2014. ואז הופיעה הסובארו עם ק"מ נמוך. בדוח בדיקה מצאו קורת רוחב פגומה. שאלות: 1. מה משמעות הפגיעה בטיחותית? 2. מה משמעותה הכספית? בחיפוש בפורום הבנתי שבמידה ואחליף לחלק משומש לא תיהיה ירידת ערך? 3. מה ההמלצה לרכב הזה למשפחה באופן כללי, רוב הנסיעות עירוניות, ובסופי שבוע בינעירוניות. תודה על העזרה
  17. שלום לכולם, מקווה שהגעתי לפורום המתאים (כתבתי גם ב-2 פורומים סמוכים, כי לא ידעתי היכן. אם לא מתאים - אפשר למחוק). יש לי התלבטות לגבי סובארו B4, שנת 2000, אוטומטית, יד שניה, שברשותי. מסיבות שונות היא שימשה עבורי כרכב שני, וכעת אני מתלבטת מה לעשות. המחירון על הרכב בלוי יצחק היום הוא 8,500 בערך. לפני כשנה החלפתי בה: משאבת דלק, רצועת טיימינג, משאבת מים, כל מערכת הבלימה (זו שצריך להביא עליה אישור לטסט, לרכב שהוא מעל 15 שנים), וגלגל אחד. = סדר גודל של מעל 4,000 ש"ח. לאחר כל ההחלפות האלו, הפסקתי ליסוע בה לפני כ-10 חודשים, בשל 2 סיבות: 1. היא היתה צריכה לעבור טסט (שילמתי, אך היתה בעיה במערכת חשמל, ולא היה לי כסף ללכת לבדוק ולתקן). 2. היתה לה בעיה שלאחר חצי שעה נסיעה בערך, לפתע הסחיבה שלה מידי פעם השתנתה והיא היתה כעין "משתנקת" בנסיעה. ביררתי אצל כמה מכונאים ולא מצאו מה הסיבה. לכן, השארתי אותה כך, כי הייתי בתקופה מאוד עמוסה בחיי ולא הייתי הרבה בארץ. המצב הוא, שכעת, יש לי 2 חלופות: 1. לשלם לה את הטסט הבא + להעביר את הטסט הקודם וזה שמתקרב בעוד חודשיים + לקנות לה 2 מראות צד + לוחיות רישוי (שאנשים גנבו לי כי כנראה חשבו שזה רכב נטוש, ולא הייתי בארץ להשגיח על כך). העלות של כל זה היא בערך: 1,400 לטסט + מעריכה שבסביבות 600 למראות + 100 ללוחיות רישוי + הטיפול במערכת החשמל = ביחד הכל בסביבות ה-2,500 שח? 2. למכור אותה למפרק מכוניות, כשהבנתי מקריאה באינטרנט שהמחיר נע בין 1,500 - 2,500 שח. ניסיתי לברר כמה בערך שווי של מכונית כזו בשוק, ולא הצלחתי להבין... אני מאוד אשמח לעזרתכם מה החלופה שתגרום לי פחות נזק כספי... אני לא מתכננת ליסוע עוד ברכב, ומצד שני, לאחר כל ההחלפות מאכזב לחשוב שהיא תלך לפירוק... תודה ומקווה שתוכלו לעזור.
  18. שלום לכולם, מקווה שהגעתי לפורום המתאים (כתבתי גם בפורום הסמוך של קניה ומכירה). יש לי התלבטות לגבי סובארו B4, שנת 2000, אוטומטית, יד שניה, שברשותי. מסיבות שונות היא שימשה עבורי כרכב שני, וכעת אני מתלבטת מה לעשות. המחירון על הרכב בלוי יצחק היום הוא 8,500 בערך. לפני כשנה החלפתי בה: משאבת דלק, רצועת טיימינג, משאבת מים, כל מערכת הבלימה (זו שצריך להביא עליה אישור לטסט, לרכב שהוא מעל 15 שנים), וגלגל אחד. = סדר גודל של מעל 4,000 ש"ח. לאחר כל ההחלפות האלו, הפסקתי ליסוע בה לפני כ-10 חודשים, בשל 2 סיבות: 1. היא היתה צריכה לעבור טסט (שילמתי, אך היתה בעיה במערכת חשמל, ולא היה לי כסף ללכת לבדוק ולתקן). 2. היתה לה בעיה שלאחר חצי שעה נסיעה בערך, לפתע הסחיבה שלה מידי פעם השתנתה והיא היתה כעין "משתנקת" בנסיעה. ביררתי אצל כמה מכונאים ולא מצאו מה הסיבה. לכן, השארתי אותה כך, כי הייתי בתקופה מאוד עמוסה בחיי ולא הייתי הרבה בארץ. המצב הוא, שכעת, יש לי 2 חלופות: 1. לשלם לה את הטסט הבא + להעביר את הטסט הקודם וזה שמתקרב בעוד חודשיים + לקנות לה 2 מראות צד + לוחיות רישוי (שאנשים גנבו לי כי כנראה חשבו שזה רכב נטוש, ולא הייתי בארץ להשגיח על כך). העלות של כל זה היא בערך: 1,400 לטסט + מעריכה שבסביבות 600 למראות + 100 ללוחיות רישוי + הטיפול במערכת החשמל = ביחד הכל בסביבות ה-2,500 שח? 2. למכור אותה למפרק מכוניות, כשהבנתי מקריאה באינטרנט שהמחיר נע בין 1,500 - 2,500 שח. ניסיתי לברר כמה בערך שווי של מכונית כזו בשוק, ולא הצלחתי להבין... אני מאוד אשמח לעזרתכם מה החלופה שתגרום לי פחות נזק כספי... אני לא מתכננת ליסוע עוד ברכב, ומצד שני, לאחר כל ההחלפות מאכזב לחשוב שהיא תלך לפירוק... תודה ומקווה שתוכלו לעזור.
  19. לפורום שלום, אחרי 10 שנים של אכיבה על דו גלגלי הגיע הזמן שאחזור למשהו על 4. אז ככה יש לי כמה שאלות. אני מחפש סובארו בי 4 שנת 2006 מנוע 2000. רציתי לדעת חוות דעת על הרכב הזה ,מה המחלות שלו אם יש בכלל, מה כדי לי לבדוק ברכב קודם כל לפני שאני בכלל לוקח לבדיקה אם בכלל משתלם לקחת כי בזמן האחרון שמעתי מאנשים שבדיקות במכון שוות ל*** מה הצריכת דלק של האוטו איך הוא בכללי האם האחזקה שלו יקרה אם למישהו יש את הרכב או היה יותר ממוזמן לכתוב פה. ממש נדלקתי על הרכב הזה והוא גם במחיר סביר אם יש אלטרנטיבות גם אשמח לדעה תודה מראש לעוזרים
  20. שלום לכולם ותודה מראש על הסיוע. הרכב טופל עד כה במוסך מורשה בשמן של פז ניו סינט 10w40. כעת רוצה להחליף את השמן ל5w40 סיינטטי מלא. 1. אני מעדיף מעכשיו להשתמש ביצרן אחד ולהמשיך איתו הלאה. השאלה היא איזה יצרן נחשב למספיק טוב ושיש לו ערך מוסף? למשל, האם המחיר של רויאל פרפל מצדיק את עצמו או שהוא לא יעשה עבודה טובה יותר מיורול או ליקווי מולי? 2.לגבי התקן, אם דרישת היצרן היא API SM אז אין כל מניעה להשתמש בתקן SN? כלומר,איכות השמן טובה יותר ומכילה גם את התקן הקודם? 3. לגבי התקן ACEA האם גם בו צריך להתחשב או שהAPI מספיק? הסברים והמלצות יתקבלו בברכה. תודה
  21. מדריך התקנת כבל Aux מדריך זה יסביר כיצד ניתן להתקין כבל AUX בסובארו B4(07-08) בעל מערכת שמע מחברת Kenwood מדגם Gx204LEF2. 1. רשימת כלי עבודה: - מברג פיליפס קטן. - מברג פיליפס בינוני. - רב מודד (אופציונלי). - מלחם + בדיל. - כבל Aux עם יציאות בננה (קומפוננט). - 2 כבלים עם כניסות בננה (קומפוננט). 2. פירוק הקונסולה המרכזית: - תחילה נפרק את כיסוי הפלסטיק מידית ההילוכים: - כעט נפרק את המג המצת/הסיגריות: - נא לא לשכח לנתק את הפלג מאחור... - לאחר מכן יש לפרק את הכנפונים משני צידי המערכת: - כעט נפרק את 6 ברגי הפיליפס שעליהן מותקנת המערכת(ישנו בורג פנימי מוסתר אז נא לשים לב): - כעט ניתן לשלוף את המערכת ( רצוי שידית ההילוכים תהיה במצב "D" בעת השליפה) ולנתק את כל החיבורים החשמליים. ( כפתור עצירה בחירום, 2 כבלי אנטנה , כבל 14 פינים, כבל 8 פינים, וכבל בקרת האקלים/מזגן) 3. פיתיחת המערכת והלחמת החוטים: - לאחר שפירקנו את המערכת מהרכב נתחיל בעבודה האמיתית... - בתמונה הזו ניתן לראות את כל הכבלים שניתקנו בעת פירוק המערכת( נא להתעלם מהבננות שכבר שם) ותשעת הברגים האחוריים שיש להסיר: - בצעד זה נפרק את הפנל הקדמי והתושבות הצדדיות ( יש לשים לב לבורג שמססתר מאחורי התושבות הצדדיות. יש לפרק את מפסק משולש החירום גם כן). יש לבצע צעד זה משני צידי המערכת כדלקמן: - לאחר פירוק התושבות והפנל הקדמי נגיע אל לוח האם: - כעט נתמקד בכניסת 8 הפינים (כניסת הAUX והניווט הלוויני) בשביל להלחים את כניסות הקומפוננט: - בשביל שנבין אילו חוטים יש להלחים לאילו פינים נשתמש בשירטוט שניתן לנו ע"י Kenwood: - להלן השרטוט החשמלי המתורגם והרלוונטי להלחמה: - לאחר ההלחמה ניתן לבדוק את רציפות הקווים על ידי רב מודד ( שלב זה נועד לבדיקה עצמית ואינו הכרחי). 4. הרכבת המערכת בחזרה לרכב ( אם הגעתם עד כאן כנראה שאין צורך להסביר לכם שיש לבצע את שלבי ההרכבה בהפוך לשלבי הפירוק נכון?)
  22. הייהרכב- סובארו B4 2004, מנוע 2.0,יש רעש מוזר בנסיעה בפניה שמאלה - כמו כחחחחח כזה.אם נוסעים ישר - אין רעש/רעש ממש חלש.אם פונים ימינה - אין רעש.אם פונים שמאלה - יש רעש מין כחחח כזה.אני חודש במיסב הקדמי-שמאלי, מחר בבוקר ארים את הרכב ואנסה לסובב את הגלגל, לראות אם יש רעש כשהוא באוויר.נשמע הגיוני שזה המיסב?ראיתי כמה סרטונים שאנשים מחליפים את כל הנאבה, נראה לי סיפור די פשוט של פירוק הבלמים ואז 4 ברגים שתופסים את הנאבה.כמה עולה נאבה כזאת? והאם אפשר להחליף רק את המיסב?תודהלא יודע למה זה כותב לי את הכל בלי מעבר לשורה חדשה, ניסיתי לערוך שוב אבל זה נשאר כך. מצטער
  23. היי ראיתי שכתוב על המדבקה ברכב שזה longlife או משהו כזה, אך אני מעוניין להחליף את נוזל הקירור. בנוסף ראיתי בהבטוריית הטיפולים שהוא הוחלף כל שנתיים בערך, לא ידוע לאיזה סוג. אז איזה הכי מומלץ? מקורי של סובארו (אם יש בכלל דבר כזה)/ ירוק רגיל של פרסטון? של פז?אדום/כחול? כי קראתי קצת וראיתי שיש מנועים של סובארו שאומרים עליהם שלא להשתמש עם הירוק הרגיל.. תודה!
  24. שלום לכולם, הכנתי מדריך מצולם להחלפת הגלגלת הסוררת, להנאתכם. לפני כחודש החל רעש חלש מכיוון איזור האלטרנטור/רצועת האביזרים/מדחס מזגן, חשדתי שמקור הרעש בא מאחד או יותר מהרכיבים הבאים: האלטרנטור (מיסב מרעיש), מותחן כלשהו של רצועת הטיימינג, מיסב מדחס המזגן, גלגלת מותחן רצועת המזגן. כדי לוודא את מקור הרעש ביטלתי את האלטרנטור (הורדתי את הרצועה שלו) וראיתי שהרעש ממשיך אז החזרתי את הרצועה למקומה. לאחר מכן ביטלתי את מדחס המזגן (הורדתי את הרצועה שלו) וראיתי שהרעש נעלם לחלוטין, מה שהשאיר אותי עם גלגלת המותחן והמדחס עצמו. פירקתי את גלגלת המותחן, ניסיתי לסובב אותה ביד ומיד ראיתי שהרעש בא משם (מיסב "מגרגר", לא מסתובב טוב, תחושה של חול תקוע בין כדורי המיסב) ולכן החלטתי להחליף אותה. אז ככה: מק"ט הגלגלת הוא 73131FC000, מקורית עולה בסובארו 175 ₪, חליפית עולה 80 ₪. אם אתם ממש עקשנים, ניתן להחליף רק את המיסב של הגלגלת בעלות של כ20-30 ₪ למיסב עצמו (של NSK לדוגמה), דגם המיסב הוא 6203DUL1, גודל 12X40X17. מק"ט הטבעת המחברת אותה למותחן הוא 73134FC001, ניתן להשיג מקורי בלבד בסובארו תמורת 92 ₪. אדגיש שלא חובה להחליף את החלק הזה, ,אני אישית החלפתי כי הוא נשבר לי באמצע העבודה (כנראה היה סדוק ונשבר במהלך הסגירה כשהופעל עליו לחץ). את העבודה ניתן לבצע באמצעות סט בוקסות קטן, בוקסות 10 ו 12 מ"מ. אז אחרי שקניתם את הגלגלת החדשה, שלבי העבודה הם: 1. מנוע כבוי, אני ממליץ לבצע את העבודה אחרי שהמנוע קר כי איזור הפולי/רצועות נורא חם אחרי נסיעה. 2. פתיחת מכסה המנוע. 3. פתיחת ברגים 1, 2, 3 ושחרור בורג 4 (רק לשחרר טיפה כדי שיתאפשר להוציא את המגן השמאלי שתפוס איתו, אין צורך להוציא את בורג 4 לחלוטין) שמחזיקים את מגן מכסה המתכת של הרצועות (מגן חלק ימני ומגן חלק שמאלי). לאחר מכן להוציא את שני החלקים של המגן (ימני ושמאלי) ולהניח אותם בצד. 4. לאחר שהוצאנו את המגן, ניתן לראות את מותחן רצועת המזגן שמורכב ממסילה שחורה, בורג ארוך שמחובר לטבעת וכן את הגלגלת עצמה. 5. יש לשחרר טיפה את בורג 5 שמחזיק את הגלגלת עם בוקסה 12 מ"מ כדי שנוכל להרפות את הרצועה. 6. יש לשחרר את בורג 6 מלמעלה עם בוקסה 12 מ"מ (בורג 6 זה הבורג הארוך שבמותחן), שימו לב שעם השחרור שלו הוא בעצם מושך את הגלגלת למעלה במסילה השחורה. 7. כעת יש להבריג החוצה לחלוטין את ברגים 7 ו 8 ( שני ברגים זהים), הם בעצם מחברים את כל המותחן הזה לגוף המנוע. נוציא אותם לחלוטין ונוציא את המותחן החוצה. 8. כעת כשכל המותחן בחוץ, נהפוך אותו ונבריג החוצה את האום שתופס את הגלגלת (9) ונוציא את הבורג מהצד השני (10). 9. כעת פשוט נחליף את הגלגלת הישנה בגלגלת החדשה שקנינו ונחבר אותה עם הבורג (10) והאום (9) שכרגע הוצאנו. לשים לב שלא צריך לחזק את האום (9) לחלוטין כי הגלגלת עדיין צריכה לנוע בחופשיות במסילה, עוד רגע נצטרך למתוח את הרצועה ולכן רק נחבר את האום והגלגלת החדשה אבל לא נהדק!. 10. כעת ניקח את כל המותחן עם הגלגלת החדשה שהרכבנו ונחבר אותו למקומו על ידי חיבור הברגים 7+8, המומנט הוא 36NM לעליון (בורג מספר 7) ו 23NM לתחתון (בורג מספר . 11. נשים לב שרצועת המזגן במקומה, שהיא יושבת טוב על פולי המנוע, על המדחס וכמובן על הגלגלת החדשה שהרכבנו. 12. כעת כשהרצועה יושבת טוב, נמתח אותה על ידי הברגה של בורג 6 (הבורג הארוך שבמותחן). נמתח את הרצועה עד שנגיע לכך שבלחיצה עליה היא יורדת ב10 מ"מ (=1ס"מ). 13. כעת נהדק את האום (9) למומנט 22.6NM. 14. נחזיר את הכיסוי/מגן הרצועות השמאלי למקומו, נחבר אותו מצד ימין לבורג 4 (שימו לב שהוא יושב בין 2 הדסקיות). נחזק את בורג 4 ואת בורג 1. 15. נחזיר את כיסוי/מגן הימני ונחבר אותו על ידי ברגים 2 ו 3. 16. זהו, הניעו את הרכב ותיהנו מהשקט .
  • תוכן חדש...