Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'סיטרואן'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. אהלן, רכשתי סיטרואן c4 קקטוס ידני, מודל 2016. האם ניתן להחליף את מערכת המולטימדיה המובנית של הרכב, למערכת אחרת (שאינה של סיטרואן)? אינטואיטיבית, התשובה אמורה להיות כן, אבל בגלל שברכב זה המזגן (כמו גם פונקציות נוספות) נשלט דרך המולטימדיה, אני בספק גדול. תודה מראש לכל העונים.
  2. אחרי הנוחות של הסיטרואן קשה לי לרדת לרכב קטן ולא נוח מצד שני מחפש רכב אמין. הסיטרואן באמת... כל כך גרועות. די נהנתי עד שהלך הגיר. מה מציעים בסכום של כ30,000 ש"ח. גם סטיישן יכול להיות פיתרון רע אבל פיתרון או שמציעים לרדת למשפחתית רגילה ואמינה?
  3. לפני כחודש וחצי התחילה להופיע תקלה מזדמנת בזמן של שילוב הילוך בידית ההילוכים (R או D) - ההילוך לא משתלב, N מהבהב, מופיעות 3 הודעות שגיאה (מצ"ב תמונות) ונדלקת נורת service. בניסיון נוסף, ההילוך משתלב והרכב נוסע תקין - אבל נורת service נשארת דולקת. אם מכבים את המנוע ומתניעים שוב, התקלה נעלמת (הכל תקין ונורת service כבויה). אציין שאין בעיה בזמן נסיעה ובפעולה האוטומטית של החלפת הילוכים - התקלה מופיעה רק לפעמים בשינוי מצב ידית ההילוכים. מפריע בעיקר בתמרון יציאה מחניה אם יוצאים ברוורס והתקלה קורית בזמן שילוב ל D. לקחתי את הרכב לבירור במוסך גבע שהומלץ כאן בפורום. המוסך איבחן את התקלה בבדיקת מחשב כתקלת תקשורת מזדמנת עם מחשב הגיר, אבל לא ראה את התקלה בפועל כי היא מופיעה רק לפעמים. 1. נסיון ראשון - הוחלף מצבר (המצבר היה בן שנתיים פלוס ואמנם היה תקין אבל לא תיפקד יותר במצב stop-start). התקלה חזרה לאחר יום. 2. נסיון שני - בוצע ניקוי למגעים של מחשב הגיר. התקלה לא נפתרה. כרגע ההצעה הבאה של המוסף היא החלפה של שני רכיבים בשרשרת הפיקוד להחלפת ההילוך - עלות החלקים כ 5000 ש"ח. ההמלצה שלהם, לחכות שהתקלה תחזור באופן קבוע (=רכב עומד) ואז אפשר יהיה לפתור אותה בצורה יותר יסודית. כהערת אגב, אציין שהשארתי את המצבר החדש ברכב, למרות שלא פתר את התקלה, כי לא רציתי להיתקע עם מצבר חלש - וגם המצבר החדש הפסיק לאחרונה לתמוך ב start-stop (כלומר המנוע לא כבה בעצירה)... לא ברור. נסענו כבר 2500 ק"מ מאז שהתקלה הופיעה לראשונה. אשמח לעצות מועילות מבעלי ניסיון.
  4. שלום חברי פורום יקרים, יש לי בעיה קשה עם גב לאחר ניתוח. עקב בעיה אני נסעתי שנים עם רכב C5 עם מתלים האגדיים שהיה מאוד נוח לי, אבל הוא התדרדר מבחינה טכנית ונאלצנו להיפרד. לאחרונה עברתי לסיטרואן C4 שנת 2013 ואני לא מסוגל לנסוע ברכב זה שגורם לי לכאבים ואני חושש שיגרום לי לחזור לשולחן ניתוחים. אני לא יכול להחליף רכב כעת עקב בעיה כלכלית אבל מוכן להשקיע 5-6 אלף כדי להחליף המתלים. האם יש אפשרות להחליף מתלים לC4 ולרכך אותו משמעותית או שאין סיכוי ? מאוד אודה לכם על עזרה כי זה עניין קריטי בשבילי ואני לא יודע מה לעשות. אולי אתם יכולים להמליץ על מומחה בתחום?
  5. היי חברים אשמח לאבחון לפני קניה נתונים - פיקאסו 5 מושבים בנזין, שנת 2018, יד ראשונה, קילומטארז קצת גבוה - 121K. הרכב נמצא בלובינסקי טרייד והיה גם רכב חברה שלהם שימש עובד חברה לפחות חלק מהזמן. טופל רק במוסך מורשה, היסטוריית טיפולים מלאה כול 20K כמו שעון בגלל שהרכב נסע הרבה הטיפולים היו בהפרשים קצרים משנה. * ב108K נורת מנוע דולקת - הוחלף ממיר קטליטי * לאחר חודש 111K - רכב הגיע בגרירה נורת סרוויס דולקת רכב מזייף+לא סוחב - הוחלף חיישן RCZ + שסתום וואקום ** מנוע רועד בהתנעה במצב קר - לוקח משהו כמו 20 שניות והוא נרגע - בדקו במוסך ורשמו שזה תקין עד דקה. לקחתי לבדיקה והתוצאה האוטו עדיין לא סוחב .. שולחים את האוטו למוסך צמרת לבדיקה של הספק נמוך + ממיר + טורבו. בנוסף קיבלתי אחריות לחצי שנה על גיר/מנוע/היגוי/מזגן האוטו עונה על הצרכים שלי ו2018 אין בכלל למכירה בשוק. אשמח לשמוע חוות דעת ומה לבדוק מול המוסך? תודה רבה!
  6. לבעלי סי 4 פיקאסו בהווה ובעבר. מי שיכול לתרום מניסיונו עם הרכב: יצרתי שאלון לגבי אמינות הפיקאסו אשמח שתענו על השאלון כדי שרמת האמינות שלו תעלה. מי שעונה יכול כבר לצפות בנתונים שנאספו עד כה תבורכו
  7. כתבה באתר של גיל מלמד באופן אישי, אני לא הכרתי, אבל מסתבר שיש תקלה במערכת האוראה, לכאורה. לעיתים לובינסקי ואף פיג'ו עצמם, מכירים בתקלה ולעיתים לא. מעניין מה יקרה. ואני אנצל את הפוסט הזה על יצוגית... מישהו יודע מתי אמורה להתנהל היצוגית נגד קרסו?.
  8. שלום לאנשי הפורום, יש לי סיטרואן C4 שנת 2013. לפהי כמה שבועות המזגן הפסיק לקרר במהלך נסיעה: בהתחלה הכל היה טוב, אחרי זמן נסיעה מסויים האוויר שיצא היה פחות קר באופן משמעותי. מכיוון שלפני שנה היה חסר גז הלכתי למוסך וביקשתי שימלאו לי גז במקום שיבדקו את המזגן. מילאו, אבל הבעיה רק החריפה, והמזגן הגיע למצב שבו הוא לא מקרר בכלל מההתחלה. התייעצות עם כל מיני "מומחים" העלתה שמדובר או במדחס או בראש מנוע. לכן נכנסתי למוסך אחר וביקשתי שיבדקו לי את המזגן והמנוע כדי להבין את המצב. נאמר לי שיש עודף גז (כנראה שלא היה צריך למלא גז בפעם האחרונה) והוחלף גם פילטר כלשהו. במוסך הריצו את האוטו כמה דקות והמזגן קירר מצוין. לקחתי את הרכב והבעיה עדיין שם- המזגן מפסיק לקרר אחרי כמה דקות נסיעה. אין שום נורת התראה בלוח המחוונים. אשמח לכיוון כלשהו/רעיונות/עצות. אני רוצה למכור את הרכב ומוכן להוריד מחיר כעלות התיקון הפוטנציאלי, אבל אני צריך לדעת על איזה תיקון פוטנציאלי מדובר. תודה מראש.
  9. שלום, מחפש ומבקש המלצה למוסך טוב ואמין שמבצע ומתמחה בשדרוגים ושיפורים בדגש לסיטרואן/פיז'ו
  10. הבעיה כנראה מוכרת ברכבי סיטרואן. המזגן פתאום משתגע ונתקע על חימום גם כשמכוון על קירור או ההיפך. הבעיה נובעת משחיקה של חלקי פלסטיק גלגלי שיניים וכדומההפיתרון הלא מושלם, תוקעים את המזגן קבוע על קירור (לפחות בקיץ לא חם) ובחורף כמובן קר ברגליים😆 בשיטוטים באינטרנט גיליתי שאפשר לרכוש את חלקי הפלסטיק באיביי. אז הזמנתי וקיבלתי. עכשיו אני לא מוצא מישהו שירכיב לי אותם. מוסכי מזגנים "לא מתעסקים" בזה. חשמלאים "לא מבינים" בזה. יש למישהו רעיון? יש איש מקצוע שאפשר לסמוך עליו שיעשה את זה? הצילו חם לי!!!! מצורף החלקים
  11. הי אני יודע שהדיזל מן הסתם חסכוני יותר מהבנזין אבל הדיזל מרעיש יותר בדר"כ וגם לא חזק בתאוצות ביניים כמו הבנזין. יש למישהו מושג מה תצרוכת הדלק הממוצעת של המנוע הטורבו 1.6 של הרכב (נסיעה רגועה - לא עוברים את ה120 גג מחוץ לעיר, יותר נסיעות בין עירוניות מאשר עירוניות)? לגבי רמת האבזור, קראתי שמבחינת נוחות דווקא הגרסה הבסיסית של הרכב יותר נוחה מבחינת גודל הגלגלים (המאובזרת יותר עם חישוקי "19) והמושבים. חוץ מזה לגרסה המאובזרת יש חלון גג פנורמי אבל הבנתי שהוא לא מסנן טוב את השמש ואז המזגן עובד קשה יותר לקירור הרכב.. אבל בגרסה המתקדמת יותר מצד שני, יש מספר תוספות שחשובות לי כגון: א. מצלמת חנייה קדמית + מערכת חנייה אוטומטית בניצב ובמקביל הכוללת יציאה ממקום חניה במקביל (לאשתי זה חשוב..) ב. פנסים ראשיים FULL LED ג. מושב נהג חשמלי + כוונון לגב תחתון למושב הנהג (הבנתי שיש כל מיני דברים דומים של ד"ר גב וכד' אז לא יודע אם זה MUST HAVE) ד. חלונות קדמיים כפולים לשיפור השקט בתא הנוסעים (לא יודע אם זה עוזר עם מנוע דיזל) ה. חלונות אחוריים כהים (לסינון קרני השמש על הילדים) אז השאלה היא אם כדאי לוותר על המאובזרת יותר בגלל הגלגלים הגדולים יותר שעלולים לפגוע בנוחות הנסיעה ובתצרוכת דלק (אולי פחות משמעותי עם דיזל), בגלל החלון הפנורמי והמושבים שלפי מה שאומרים פחות נוחים דווקא, או שהדברים שהועלו כאן אינם בעייתיים כל כך ודווקא כדאי ללכת על המאובזרת? מה ההתרשמות שלכם מנסיון/ידיעה? לגבי הדיזל/בנזין - מה עדיף יותר מבחינת רעש, טיפול וחוויית נסיעה בכללי ? תודה! 🙂
  12. מדובר בגיר ML6C הותיק של פזו סיטרואן. היצרן מצהיר שהשמן טוב מרגע המילוי ולכל החיים. אבל התחושה בידית ההילוכים מספרת סיפור אחר. פעם אחרונה החלפתי שמן גיר כאשר רק קניתי את הרכב, לפני כמעט 3 שנים. הסיבה הייתה קושי בהכנסה להילוך ראשון בדקות הראשונות בבוקר כאשר הגיר קר. אז זה פתר את הבעיה, וכעת אחרי 80K קמ מרגישים שהקושי החל להחזור לכן החלטתי להחליף את השמן שוב. רכשתי 2 ליטר שמן מקורי 75w בעלות כוללת של 120 שח מחלפי המגינים בחיפה. כמות שמן נדרשת על פי הספרות בגיר זה היא 1.9 ליטר. כלים נדרשים: ג'ק, בוקים, כלי קיבול לשמן, צינור ארוך ונקי למילוי שמן, בוקסה 10ממ, בוקסה מרובעת 8ממ. לעבודה: מגביהים את קידמת הרכב ומאבטחים אותו על בוקים. מפרקים את המגן התחתון של תא המנוע עם בוקסה 10ממ (למי שאצלו המגן הזה שרד את המוסכים המקומיים). מניחים כלי קיבול מתחת לגיר ופותחים את בורג ריקון השמן עם ריבוע 8ממ. נותנים לשמן להתרוקן במשך דקה או שתיים. בנתיים מנקים את בורג הריקון משבבי המתכת שהתמגנטו אליו במשך השנים. מחליפים את השייבה של בורג הריקון בחדשה, ומהדקים את הבורג ל30 ניוטון למטר. מרכיבים גם את המגן התחתון של תא המנוע למקומו. מילוי השמן החדש מתבצע דרך פתח נשם בחלקו העליון של הגיר. לגיר זה אין שום דרך לבדוק מפלס, לכן פשוט ממלאים את הכמות הנקובה בספרות. מנתקים כבל ההילוכים שבולט בקידמת המצבר, עלי ידי לחיצה על לשוניות השיחרור וניתוק הכבל. מזיזים אותו מעט הצידה פעולה זו מאפשרת גישה לנשם. פותחים את פקק הנשם על ידי משיכת הפקק כלפי מעלה, בלי טריקים ובלי שטיקים כעת משחילים צינור ארוך אל הנשם (דרך מרווח די צר בין המצבר למנוע) וממלאים את כמות השמן הדרושה. לבסוף סוגרים את הפקק של הנשם, מורידים את הרכב לריצפה ויוצאים לסיבוב. בהצלחה
  13. ההחייאה של מותג טלבו לא נמשכה זמן רב (1980-1987) והפיקה דגמים מועטים. רוב המכוניות היו ירושה מאימפריית קרייזלר-אירופה לשעבר, כלומר סימקה וקבוצת רוטס. לבד מהטאגורה הנחשלת והמאטרה מורנה (Murena), טלבו ייצרו מכונית אחת חדשה במהלך הרנסנס הקצר שלהם, שבתחילה אפילו מכרה לא רע בכלל- הסמבה. ארשום פה סקירה עניינית על המכונית, ולבסוף אוסיף את דעתי האישית על התנהלות PSA באותן שנים. הקדמה קצרה, למי שלא קרא את הסקירות הקודמות הקשורות בטלבו (ותזכורת למי שכן); במקורה ייצרה טלבו מכוניות צרפתיות בבריטניה, ובהמשך פוצלה בין שתי המדינות. הצד הצרפתי נקנה ע"י סימקה בשנת 1959, בעוד שהצד הבריטי נקנה (וחוסל) ע"י קבוצת רוטס בשנת 1955. בהמשך, נרכשו סימקה ורוטס שתיהן בידי קרייזלר, שבשל ניהול כושל, מימון חסר וגם חוסר-מזל הטביעה את הפעילות האירופאית קצרת-הטווח שלה. לבסוף, כל העסק, האנגלו-צרפתי (והספרדי), נמכר לפיג'ו בשנת 1978, ועד 1980 מיתגה PSA את רוב המכוניות מחדש תחת השם טלבו: בשנת 1978, בסביבות שליש ממכירות הרכבים באירופה היו מסוג סופרמיני. מכוניות כמו הרנו 5, פולקסוואגן פולו, פיאט 127, פורד פיאסטה ואפילו המיני המקורית, גרפו את המכירות. ההיצע של קרייזלר-אירופה בסגמנט זה היה דהוי-משהו; הסימקה 1100, שהושקה בשנת 1967: והקרייזלר סאנבים, שהתבסס על פלטפורמת הנעה אחורית ישנה ובאופן ברור היה תחליף זמני למכונית סופרמיני מודרנית: הסימקה\ קרייזלר הורייזון החדיש (אך הגדול יותר) היה הדרך הנכונה קדימה, ולפיכך מתכנני-המוצר של קרייזלר קיצצו ממנו כמה סנטימטרים (ואת הדלתות האחוריות) כדי לנסות וליצור אב-טיפוס ראשוני, אבל זה היה הכי רחוק שהגיעו- לא הייתה שום דרך שהחברה תעמוד בהוצאות הפיתוח באותו הזמן. כאמור, פיג'ו נטלו את הבעלות על החברה והשליכו את הרעיון לפח: ואכן, לפיג'ו הייתה סופרמיני משלהם עוד משנת 1972: ה-104. היא נמכרה בשתי גרסאות עיקריות בעלות בסיסי גלגלים שונים: ארבע-דלתות סדאן ושלוש דלתות "104Z" מקוצרת. השימוש ב-104 למטרות נוספות לא היה זר לפיג'ו- אחרי חילוץ סיטרואן (יותר נכון, השתלטות) בשנת 1975, הצעד הראשון של פיג'ו היה ליצור את הסיטרואן LN, שהייתה לא יותר מ-104Z עם מנוע שני הצילינדרים של הסיטרואן Ami 8. בשנת 1978, הוצגה הסיטרואן ויזה, שהייתה למעשה פלטפורמת 104 סדאן עם בודי בעיצוב סיטרואן, ובחירה בין מנוע ארבעה צילינדרים של פיג'ו או מנוע שני צילינדרים בנפח 650 סמ"ק של סיטרואן. אף אחת מהמכוניות הללו לא ממש שברו שיאי מכירות (אם כי הויזה מצאה לבסוף את הנישה שלה לאחר מתיחת פנים קלה), אבל הן אפשרו לסיטרואן להיות נוכחת בסגמנט משמעותי עם מוצרים מודרניים ובהשקעה כספית נמוכה יחסית. כעת, כשלפיג'ו היו מפעלים של קרייזלר-לשעבר בשלוש מדינות וצורך לייצר, פלטפורמת ה-104 הייתה די והותר עבור המשך הפעילות. כשפיתוח הסמבה החל, טלבו עדיין היו עצמאיים מספיק בכדי שיתאפשר למהנדסי החברה לבצע הארכה קלה של פלטפורמת ה-104Z, אשר הם סברו כי היא קצרה מדי עבור המכונית החדשה. בנוסף, הם נמנעו מללכת בדרכה של הסיטרואן LN שהייתה זהה ל-104 וחסרת ייחוד משל עצמה. לפיכך הוחלט לייצר כמה שיותר חלקי בודי בעיצוב חדש; רק מכסה המנוע, הדלת האחורית ושלדות הדלתות (ללא הפח החיצוני) הגיעו מה-104. שאר המכונית הייתה טלבו בעיצוב מקורי, שגם כיוון לדמיון משותף עם שאר המכוניות במשפחה. מבחינת המנועים, הוחלט לוותר על היחידות המוכרות מבית סימקה, שאמנם היו בעלות-יכולות מספקות אך גם כבדות ורועשות. במקומן הוענק לסמבה מנוע אלומיניום ארבעה צילינדרים בעל גל-זיזים עליון של הפיג'ו 104, בנפחים של 1124 סמ"ק (50 כ"ס) או 1360 סמ"ק (72 כ"ס), ובשילוב תיבות ארבעה הילוכים עבור המנוע בנפח הקטן וחמישה הילוכים למנוע בנפח הגדול. המכונית הושקה בתערוכת המכוניות של פאריס באוקטובר 1981. אחרי הטאגורה הנידונה-לכישלון והסולרה הלא-באמת-חדשה מהשנה הקודמת, זו הייתה הטלבו הראשונה תחת פיג'ו שהייתה חדשה לגמרי, ובדיעבד- גם האחרונה. קשת הדגמים כללה שלוש רמות אבזור; ה-LS הבסיסי וה-GL הבינוני היו בעלי מנוע 1.1 ליטר, ובתחילת 1982 הופיע ה-GLS שהיה הרמה הגבוהה ובעל מנוע 1.3 ליטר: בסביבות אביב 1982, ציפתה לציבור הרוכשים הפתעה; פיג'ו חברו לשותפם לאורך השנים, בית העיצוב פיפינפארינה, כדי שיעצב עבורם סמבה פתוחה. זו הייתה תוספת בלתי-צפויה (ומבורכת) למכוניות טלבו, שהיו משוללות גרסאות פתוחות כלשהן עד אז. לקראת סיום 1982, סך מכירות הסמבה הותיר את הרושם שהמכונית היא להיט; בסביבות 120,000 יחידות נמכרו, והקבריולט נראתה כהימור מוצלח גם היא. העתיד נראה וורוד, אבל לא להרבה זמן. הבעיה לא הייתה הסמבה עצמה כמו המותג טלבו על קשת דגמיו. אותה קשת דגמים הייתה מורכבת ברובה ממכוניות סימקה-לשעבר שנראו מיושנות (אולי חוץ מההורייזון), וחוץ מהן גם הטאגורה שהייתה אמורה להיות ספינת הדגל אבל הפכה לכישלון מהדהד. בנוסף על כך, המפעל בפוייסי (Poissy) הפך למוקד שביתות חוזרות ונשנות בקיץ 1982, וחלקן אף לווו בתקריות אלימות שלא נחזו בעבר. המצב הזה נמשך לתוך 1983-84 כשהוא מלובה בנפילה הכלכלית שצרפת חוותה באותו זמן. מכירות טלבו צנחו בשנת 1983, כולל הסמבה, שמכרה בקושי 80,000 יחידות. ואז, בסתיו אותה שנה, הוצגה הפיג'ו 205, שהפכה את הסמבה למיושנת בן לילה. טלבו ניסו לייצר עניין מחודש במכונית ע"י הצגת הסמבה ראלי, בעלת מנוע עם 90 כ"ס ומדבקות תואמות, כמו גם גרסת סימפה (Sympa) במהדורה מוגבלת: הסימפה הייתה לא יותר מסמבה GL בעלת פסים תואמים בחוץ ובפנים, ריפוד מחודש למושבים, עיטורים, גלגלים מעוצבים- וחלון בגג. הצבעים השליטים היו צהוב, כחול ואדום שהצטרפו לקשת הדגמים עד שנת 1984. בוצע ניסיון רציני להשתמש בסמבה עבור מרוצי ראלי, ואפילו בגרופ B האימתנית, אם כי בקטגוריה נמוכה. המכונית יועדה למרוצים צרפתיים מקומיים אך כמה מהן הצליחו להיות חלק מראלי מונטה קרלו היוקרתי. הצלחה מסוימת נרשמה ע"י ניצחונות (בקטגוריה הנמוכה כאמור), והמכונית נחשבה כגרסת כניסה מצוינת עבור גרופ B, אם כי במרוצי אספלט- לא נרשמה הצלחה בסוגים אחרים של ראלי: כל זה היה לחינם ובאותה שנה, הצניחה במכירות ירדה ל-40,000 יחידות. בשלב זה, פיג'ו כבר הבינו שהמותג הוא כישלון וסופו קרב; הטאגורה לא ראתה אור יום מעבר לשנת 1984, והחוזה עם מאטרה נזרק אף הוא (טעות פטאלית, כפי שיסתבר בהמשך). שאר המכוניות (סמבה, הורייזון, 1510, סולרה וה-וואן 1100) המשיכו עד 1985, בדרך שסופה היה עגום. הסמבה התדרדרה ל-20,000 יחידות באותה שנה ול-7,000 יחידות בשנת 1986. אח"כ, ניתקה פיג'ו סופית את מכונת ההחייאה, כאשר הטלבו האחרונים שיוצרו (בשנת 1987 בספרד) היו ברובם הורייזון, בשלב זה רכב בן עשור. טלבו לא שקעו ללא זכר לחלוטין; מחליפת ההורייזון (ששמה צוין כטלבו אריזונה) הפכה לפיג'ו 309, ואבטיפוס של סופרמיני עתידית מצא את ייעודו כסיטרואן AX: לפחות הייתה הסמבה למוצלחת ביותר מכל דגמי טלבו, ובמהלך חייה נמכרה בעיקר בבריטניה, צרפת וספרד (וכמובן, הגיעה גם לישראל). ביקורות רכב מאותה תקופה סיכמו את הסמבה כגרסה המוצלחת ביותר של הפיג'ו 104. היא הצליחה להימנע מהמוזרות האופיינית לסיטרואן ויזה, התדמית והביצועים הנחותים של הסיטרואן LN, והמראה המבוגר והמיושן של הפיג'ו 104. צריך לזכור שהמכונית התבססה על פלטפורמה בת עשר, שמעולם לא יועדה להיות דינמית באיזושהי צורה. בסגמנט תחרותי ביותר שעתה כלל גם מתקפת האצ'בקים יפניים בעלי הנעה קדמית, הטלבו הקטנה הפכה ללהיט חד-שנתי, שהוכשל בידי הנסיבות ובאופן אירוני, גם בידי הסופרמיני האולטימטיבי של החברה-האם, ה-205. וכעת אני רוצה להוסיף כמה מילים על פיג'ו והתנהלותה באותן שנים, כפי שאני רואה אותה: פיג'ו סבלו מהמחלה הנפוצה של סינדרום "לא הומצא כאן". יכול להיות שהם באמת היו חסרי הבנה, אולי הם לא ידעו מה יש להם ביד. סימקה הייתה מותג מבוסס בסגמנט המכוניות הזולות-אך-חביבות ובעיקר אמינות. האמת? אם PSA היו רוצים, הם היו יכולים להחיות את המותג גם כיום, אפילו אחרי כל כך הרבה שנים שחלפו. אפשר למתג את סימקה כנגד דאצ'יה, קיה ואם אי פעם ניסאן יבינו את הפואנטה- גם דאטסון. לא היה שום דבר רע במכוניות של סימקה, ופיג'ו היו אולי יכולים להבין את מיקומה כמוצב מתחת למותגי פיג'ו וסיטרואן (במקום לנסות להפוך את אופל לכזה, כפי שאני מבין את מה שהם עושים עכשיו. אם אני במקומם, הייתי זונח את DS כמותג היוקרה ומנסה לעשות עם אופל- מותג גרמני- את מה שפולקסוואגן עשו עם אודי לפני כל כך הרבה שנים. מה שכן, כל זה לא לוקח בחשבון את המיזוג האחרון עם פיאט-קרייזלר וממילא עניין למאמר אחר). פיג'ו היו חסרי מושג בכל הנוגע למכוניות קטנות תחרותיות. למעשה, לא היה להם כלום- ה-104 הייתה סוג של פחון ואפילו ללא דלת אחורית במשך חמש השנים הראשונות לחייה. החוזק של פיג'ו היה בייצור ומכירת סדאנים שלוש-קופסאות למעמד הבינוני. אמנם המכוניות נטו לשמרנות, אבל הן פיצו על כך באיכות ואחידות; בסופו של יום, הרוכשים הפוטנציאלים, ביניהם איכרים ואנשים "פשוטים", לא התעניינו במוזרויות יוצאות-דופן (אהמ, סיטרואן). הם רצו רכבים שיעבדו, וזהו. PSA זנחו את פעילות טלבו בכללותה, כי העסק פחות או יותר ניתן להם מבלי שהם רצו בכך. אז הסמבה תוכננה על בסיס כלכלי זעום ונעה על אדים בלבד, מחליפת ההורייזון ניתנה בחוסר חשק לפיג'ו עבור ה-309, ה-1510 הוזנחה לנבול ולמות, והטאגורה אפילו יותר ממנה. הסופרמיני החדשה מומשה בסיטרואן AX וכל פעילות מאטרה הושלכה לעבר רנו. אם לפיג'ו הייתה הסבלנות, הם יכלו לשלוט, שלא לומר להמציא, את שוק ה-MPV הרבה לפני כולם- כי מי שהגה את הקונספט של האספאס החדשני, היו מהנדסי מאטרה, עוד בימי קרייזלר. מה שכן קרה, הוא שטף של כישרונות הנדסיים לתוך מחלקת הפיתוח של PSA, לשם הגיעו מהנדסים לשעבר-מסימקה, והם אלו שפיתחו את הפיג'ו 205 המוצלחת. קשה לי לתאר שהיא הייתה נולדת ללא אותם מהנדסים מוכשרים; נסו לזכור את רכבי פיג'ו באותן שנים: ה-305 הסדאנית שבכח "נדחפה" לסגמנט הגולף, ה-505 העבשה וה-604 העייפה. מלבד ה-104 וצאצאיה לא באמת היה לפיג'ו משהו ביד, וכאמור ה-104 בעצמה הייתה בת למעלה מעשור באותו הזמן. וכך, מותג טלבו חוסל, ועימו כל הכרה אפשרית בערך שמותג סימקה יכול היה להביא. לפחות אנשי סימקה הזריקו חיים ב-PSA, החברה האם, ואפשרו לה לחיות עוד עשרים-שלושים שנה. אני מסופק אם בלעדי סימקה, פיג'ו היו שורדים, והרי לכם אם האירוניות- החברה שלא רצו בה כלל הייתה לזו שבזכותה PSA עדיין כאן (ואפילו עולה).
  14. ההחייאה של מותג טלבו לא נמשכה זמן רב (1980-1987) והפיקה דגמים מועטים. רוב המכוניות היו ירושה מאימפריית קרייזלר-אירופה לשעבר, כלומר סימקה וקבוצת רוטס. לבד מהטאגורה הנחשלת והמאטרה מורנה (Murena), טלבו ייצרו מכונית אחת חדשה במהלך הרנסנס הקצר שלהם, שבתחילה אפילו מכרה לא רע בכלל- הסמבה. ארשום פה סקירה עניינית על המכונית, ולבסוף אוסיף את דעתי האישית על התנהלות PSA באותן שנים. הקדמה קצרה, למי שלא קרא את הסקירות הקודמות הקשורות בטלבו (ותזכורת למי שכן); במקורה ייצרה טלבו מכוניות צרפתיות בבריטניה, ובהמשך פוצלה בין שתי המדינות. הצד הצרפתי נקנה ע"י סימקה בשנת 1959, בעוד שהצד הבריטי נקנה (וחוסל) ע"י קבוצת רוטס בשנת 1955. בהמשך, נרכשו סימקה ורוטס שתיהן בידי קרייזלר, שבשל ניהול כושל, מימון חסר וגם חוסר-מזל הטביעה את הפעילות האירופאית קצרת-הטווח שלה. לבסוף, כל העסק, האנגלו-צרפתי (והספרדי), נמכר לפיג'ו בשנת 1978, ועד 1980 מיתגה PSA את רוב המכוניות מחדש תחת השם טלבו: בשנת 1978, בסביבות שליש ממכירות הרכבים באירופה היו מסוג סופרמיני. מכוניות כמו הרנו 5, פולקסוואגן פולו, פיאט 127, פורד פיאסטה ואפילו המיני המקורית, גרפו את המכירות. ההיצע של קרייזלר-אירופה בסגמנט זה היה דהוי-משהו; הסימקה 1100, שהושקה בשנת 1967: והקרייזלר סאנבים, שהתבסס על פלטפורמת הנעה אחורית ישנה ובאופן ברור היה תחליף זמני למכונית סופרמיני מודרנית: הסימקה\ קרייזלר הורייזון החדיש (אך הגדול יותר) היה הדרך הנכונה קדימה, ולפיכך מתכנני-המוצר של קרייזלר קיצצו ממנו כמה סנטימטרים (ואת הדלתות האחוריות) כדי לנסות וליצור אב-טיפוס ראשוני, אבל זה היה הכי רחוק שהגיעו- לא הייתה שום דרך שהחברה תעמוד בהוצאות הפיתוח באותו הזמן. כאמור, פיג'ו נטלו את הבעלות על החברה והשליכו את הרעיון לפח: ואכן, לפיג'ו הייתה סופרמיני משלהם עוד משנת 1972: ה-104. היא נמכרה בשתי גרסאות עיקריות בעלות בסיסי גלגלים שונים: ארבע-דלתות סדאן ושלוש דלתות "104Z" מקוצרת. השימוש ב-104 למטרות נוספות לא היה זר לפיג'ו- אחרי חילוץ סיטרואן (יותר נכון, השתלטות) בשנת 1975, הצעד הראשון של פיג'ו היה ליצור את הסיטרואן LN, שהייתה לא יותר מ-104Z עם מנוע שני הצילינדרים של הסיטרואן Ami 8. בשנת 1978, הוצגה הסיטרואן ויזה, שהייתה למעשה פלטפורמת 104 סדאן עם בודי בעיצוב סיטרואן, ובחירה בין מנוע ארבעה צילינדרים של פיג'ו או מנוע שני צילינדרים בנפח 650 סמ"ק של סיטרואן. אף אחת מהמכוניות הללו לא ממש שברו שיאי מכירות (אם כי הויזה מצאה לבסוף את הנישה שלה לאחר מתיחת פנים קלה), אבל הן אפשרו לסיטרואן להיות נוכחת בסגמנט משמעותי עם מוצרים מודרניים ובהשקעה כספית נמוכה יחסית. כעת, כשלפיג'ו היו מפעלים של קרייזלר-לשעבר בשלוש מדינות וצורך לייצר, פלטפורמת ה-104 הייתה די והותר עבור המשך הפעילות. כשפיתוח הסמבה החל, טלבו עדיין היו עצמאיים מספיק בכדי שיתאפשר למהנדסי החברה לבצע הארכה קלה של פלטפורמת ה-104Z, אשר הם סברו כי היא קצרה מדי עבור המכונית החדשה. בנוסף, הם נמנעו מללכת בדרכה של הסיטרואן LN שהייתה זהה ל-104 וחסרת ייחוד משל עצמה. לפיכך הוחלט לייצר כמה שיותר חלקי בודי בעיצוב חדש; רק מכסה המנוע, הדלת האחורית ושלדות הדלתות (ללא הפח החיצוני) הגיעו מה-104. שאר המכונית הייתה טלבו בעיצוב מקורי, שגם כיוון לדמיון משותף עם שאר המכוניות במשפחה. מבחינת המנועים, הוחלט לוותר על היחידות המוכרות מבית סימקה, שאמנם היו בעלות-יכולות מספקות אך גם כבדות ורועשות. במקומן הוענק לסמבה מנוע אלומיניום ארבעה צילינדרים בעל גל-זיזים עליון של הפיג'ו 104, בנפחים של 1124 סמ"ק (50 כ"ס) או 1360 סמ"ק (72 כ"ס), ובשילוב תיבות ארבעה הילוכים עבור המנוע בנפח הקטן וחמישה הילוכים למנוע בנפח הגדול. המכונית הושקה בתערוכת המכוניות של פאריס באוקטובר 1981. אחרי הטאגורה הנידונה-לכישלון והסולרה הלא-באמת-חדשה מהשנה הקודמת, זו הייתה הטלבו הראשונה תחת פיג'ו שהייתה חדשה לגמרי, ובדיעבד- גם האחרונה. קשת הדגמים כללה שלוש רמות אבזור; ה-LS הבסיסי וה-GL הבינוני היו בעלי מנוע 1.1 ליטר, ובתחילת 1982 הופיע ה-GLS שהיה הרמה הגבוהה ובעל מנוע 1.3 ליטר: בסביבות אביב 1982, ציפתה לציבור הרוכשים הפתעה; פיג'ו חברו לשותפם לאורך השנים, בית העיצוב פיפינפארינה, כדי שיעצב עבורם סמבה פתוחה. זו הייתה תוספת בלתי-צפויה (ומבורכת) למכוניות טלבו, שהיו משוללות גרסאות פתוחות כלשהן עד אז. לקראת סיום 1982, סך מכירות הסמבה הותיר את הרושם שהמכונית היא להיט; בסביבות 120,000 יחידות נמכרו, והקבריולט נראתה כהימור מוצלח גם היא. העתיד נראה וורוד, אבל לא להרבה זמן. הבעיה לא הייתה הסמבה עצמה כמו המותג טלבו על קשת דגמיו. אותה קשת דגמים הייתה מורכבת ברובה ממכוניות סימקה-לשעבר שנראו מיושנות (אולי חוץ מההורייזון), וחוץ מהן גם הטאגורה שהייתה אמורה להיות ספינת הדגל אבל הפכה לכישלון מהדהד. בנוסף על כך, המפעל בפוייסי (Poissy) הפך למוקד שביתות חוזרות ונשנות בקיץ 1982, וחלקן אף לווו בתקריות אלימות שלא נחזו בעבר. המצב הזה נמשך לתוך 1983-84 כשהוא מלובה בנפילה הכלכלית שצרפת חוותה באותו זמן. מכירות טלבו צנחו בשנת 1983, כולל הסמבה, שמכרה בקושי 80,000 יחידות. ואז, בסתיו אותה שנה, הוצגה הפיג'ו 205, שהפכה את הסמבה למיושנת בן לילה. טלבו ניסו לייצר עניין מחודש במכונית ע"י הצגת הסמבה ראלי, בעלת מנוע עם 90 כ"ס ומדבקות תואמות, כמו גם גרסת סימפה (Sympa) במהדורה מוגבלת: הסימפה הייתה לא יותר מסמבה GL בעלת פסים תואמים בחוץ ובפנים, ריפוד מחודש למושבים, עיטורים, גלגלים מעוצבים- וחלון בגג. הצבעים השליטים היו צהוב, כחול ואדום שהצטרפו לקשת הדגמים עד שנת 1984. בוצע ניסיון רציני להשתמש בסמבה עבור מרוצי ראלי, ואפילו בגרופ B האימתנית, אם כי בקטגוריה נמוכה. המכונית יועדה למרוצים צרפתיים מקומיים אך כמה מהן הצליחו להיות חלק מראלי מונטה קרלו היוקרתי. הצלחה מסוימת נרשמה ע"י ניצחונות (בקטגוריה הנמוכה כאמור), והמכונית נחשבה כגרסת כניסה מצוינת עבור גרופ B, אם כי במרוצי אספלט- לא נרשמה הצלחה בסוגים אחרים של ראלי: כל זה היה לחינם ובאותה שנה, הצניחה במכירות ירדה ל-40,000 יחידות. בשלב זה, פיג'ו כבר הבינו שהמותג הוא כישלון וסופו קרב; הטאגורה לא ראתה אור יום מעבר לשנת 1984, והחוזה עם מאטרה נזרק אף הוא (טעות פטאלית, כפי שיסתבר בהמשך). שאר המכוניות (סמבה, הורייזון, 1510, סולרה וה-וואן 1100) המשיכו עד 1985, בדרך שסופה היה עגום. הסמבה התדרדרה ל-20,000 יחידות באותה שנה ול-7,000 יחידות בשנת 1986. אח"כ, ניתקה פיג'ו סופית את מכונת ההחייאה, כאשר הטלבו האחרונים שיוצרו (בשנת 1987 בספרד) היו ברובם הורייזון, בשלב זה רכב בן עשור. טלבו לא שקעו ללא זכר לחלוטין; מחליפת ההורייזון (ששמה צוין כטלבו אריזונה) הפכה לפיג'ו 309, ואבטיפוס של סופרמיני עתידית מצא את ייעודו כסיטרואן AX: לפחות הייתה הסמבה למוצלחת ביותר מכל דגמי טלבו, ובמהלך חייה נמכרה בעיקר בבריטניה, צרפת וספרד (וכמובן, הגיעה גם לישראל). ביקורות רכב מאותה תקופה סיכמו את הסמבה כגרסה המוצלחת ביותר של הפיג'ו 104. היא הצליחה להימנע מהמוזרות האופיינית לסיטרואן ויזה, התדמית והביצועים הנחותים של הסיטרואן LN, והמראה המבוגר והמיושן של הפיג'ו 104. צריך לזכור שהמכונית התבססה על פלטפורמה בת עשר, שמעולם לא יועדה להיות דינמית באיזושהי צורה. בסגמנט תחרותי ביותר שעתה כלל גם מתקפת האצ'בקים יפניים בעלי הנעה קדמית, הטלבו הקטנה הפכה ללהיט חד-שנתי, שהוכשל בידי הנסיבות ובאופן אירוני, גם בידי הסופרמיני האולטימטיבי של החברה-האם, ה-205. וכעת אני רוצה להוסיף כמה מילים על פיג'ו והתנהלותה באותן שנים, כפי שאני רואה אותה: פיג'ו סבלו מהמחלה הנפוצה של סינדרום "לא הומצא כאן". יכול להיות שהם באמת היו חסרי הבנה, אולי הם לא ידעו מה יש להם ביד. סימקה הייתה מותג מבוסס בסגמנט המכוניות הזולות-אך-חביבות ובעיקר אמינות. האמת? אם PSA היו רוצים, הם היו יכולים להחיות את המותג גם כיום, אפילו אחרי כל כך הרבה שנים שחלפו. אפשר למתג את סימקה כנגד דאצ'יה, קיה ואם אי פעם ניסאן יבינו את הפואנטה- גם דאטסון. לא היה שום דבר רע במכוניות של סימקה, ופיג'ו היו אולי יכולים להבין את מיקומה כמוצב מתחת למותגי פיג'ו וסיטרואן (במקום לנסות להפוך את אופל לכזה, כפי שאני מבין את מה שהם עושים עכשיו. אם אני במקומם, הייתי זונח את DS כמותג היוקרה ומנסה לעשות עם אופל- מותג גרמני- את מה שפולקסוואגן עשו עם אודי לפני כל כך הרבה שנים. מה שכן, כל זה לא לוקח בחשבון את המיזוג האחרון עם פיאט-קרייזלר וממילא עניין למאמר אחר). פיג'ו היו חסרי מושג בכל הנוגע למכוניות קטנות תחרותיות. למעשה, לא היה להם כלום- ה-104 הייתה סוג של פחון ואפילו ללא דלת אחורית במשך חמש השנים הראשונות לחייה. החוזק של פיג'ו היה בייצור ומכירת סדאנים שלוש-קופסאות למעמד הבינוני. אמנם המכוניות נטו לשמרנות, אבל הן פיצו על כך באיכות ואחידות; בסופו של יום, הרוכשים הפוטנציאלים, ביניהם איכרים ואנשים "פשוטים", לא התעניינו במוזרויות יוצאות-דופן (אהמ, סיטרואן). הם רצו רכבים שיעבדו, וזהו. PSA זנחו את פעילות טלבו בכללותה, כי העסק פחות או יותר ניתן להם מבלי שהם רצו בכך. אז הסמבה תוכננה על בסיס כלכלי זעום ונעה על אדים בלבד, מחליפת ההורייזון ניתנה בחוסר חשק לפיג'ו עבור ה-309, ה-1510 הוזנחה לנבול ולמות, והטאגורה אפילו יותר ממנה. הסופרמיני החדשה מומשה בסיטרואן AX וכל פעילות מאטרה הושלכה לעבר רנו. אם לפיג'ו הייתה הסבלנות, הם יכלו לשלוט, שלא לומר להמציא, את שוק ה-MPV הרבה לפני כולם- כי מי שהגה את הקונספט של האספאס החדשני, היו מהנדסי מאטרה, עוד בימי קרייזלר. מה שכן קרה, הוא שטף של כישרונות הנדסיים לתוך מחלקת הפיתוח של PSA, לשם הגיעו מהנדסים לשעבר-מסימקה, והם אלו שפיתחו את הפיג'ו 205 המוצלחת. קשה לי לתאר שהיא הייתה נולדת ללא אותם מהנדסים מוכשרים; נסו לזכור את רכבי פיג'ו באותן שנים: ה-305 הסדאנית שבכח "נדחפה" לסגמנט הגולף, ה-505 העבשה וה-604 העייפה. מלבד ה-104 וצאצאיה לא באמת היה לפיג'ו משהו ביד, וכאמור ה-104 בעצמה הייתה בת למעלה מעשור באותו הזמן. וכך, מותג טלבו חוסל, ועימו כל הכרה אפשרית בערך שמותג סימקה יכול היה להביא. לפחות אנשי סימקה הזריקו חיים ב-PSA, החברה האם, ואפשרו לה לחיות עוד עשרים-שלושים שנה. אני מסופק אם בלעדי סימקה, פיג'ו היו שורדים, והרי לכם אם האירוניות- החברה שלא רצו בה כלל הייתה לזו שבזכותה PSA עדיין כאן (ואפילו עולה). לצפייה במאמר המלא
  15. היי, רציתי להתייעץ איך ניתן לעדכן את המדיה בסיטרואן ברלינגו החדשה(2020) למערכת של אנדרואיד, לצערי הגיעה מהיבואן עם אפל. הבנתי שיש דרך לעקוף את זה . אשמח לתובנות.
  16. שלום לכולם אשמח לעזרתכם ברכישת רכב מיד 2 ברצוני לקנות רכב מיד 2. הדרישות: תיבת הילוכים אוטומטית שנים 2011-2014 מחיר 9000-22000₪ אמינות שתהיה טובה, לא בהכרח מצויינת אך לא גרועה. רכב נוח חסכוני עד 150,000 ק"מ עד יד שלישית בלבד ועכשיו השאלות: 1. האם 150,000 קמ לדעתכם נחשב הרבה לרכב מהסטנדרטים שציינתי? 2. האם תיבת הילוכים רובוטית תקפה גם לרישיון אוטומטי והאם כדאי לקנות? 3. אשמח שתמליצו לי על רכב מתוך הרשימה- סיטרואן C אליזה שברולט קרוז פיג'ו 301 פורד פוקוס סטיישן/סדאן MG 350 סיטרואן C4 רנו פלואנס פיג'ו 3008 שברולט סוניק פיג'ו 508 אופל אסטרה אופל אינסגניה *או אם יש הצעות לרכב אחר בסטנדרטים אשמח!* 4. באיזה רכב הייתם בוחרים מהרשימה/רכב להמלצתכם בסטנדרטים ולמה? תודה
  17. ברשותי סיטרואן c3 מיני דנת 2011 לאחרונה המד המציג כמה קילומטר נותר עד סיום הדלק מציג מידע שגוי ולא הגיוני, למישהו יש מושג מה ניתן לעשות בעניין ??
  18. שלום, ברשותי סיטרואן פיקאסו (אקסלוסיב) משנת 2015. הופיעו לי כתמים שחורים על התצוגה, כפי שמופיע בתמונה. הם לא נורא מפריעים לי, פרט לחשש שהם מסתירים נוריות חשובות. באופן אישי, התצוגה שנוחה לי הוא התצוגה בתמונה. א. האם הכתמים השחורים אכן מסתירים נוריות כלשהן בתצוגה הזאת? ב. בתצוגה זו, אני לא מצליח להבין איפה אמור להופיע צתב התאורה ( אורות גבוהים / רגילים / מצב אוטומטי). למישהו יש מושג? בשתי התצוגות האחרות הן מופיעות. ג. יש אפשרות להתקין תצוגות נוספות, פרט לשלושת התצוגות שמגיעות? שתי התצוגות הנוספות לא נוחות, ובזאת לא ברור מצב התאורה. ג.יש אפשרות לעדכן גרסה או לסדר תמיכה בוויז / אנדרואיד אוטו / מיררורלינק? יש מקום מומלץ לבצע זאת? ד. צריכת הדלק של הרכב לא מרשימה ועומדת על 9.4 ק"מ לליטר בנהיגה מאוד רגועה. לשם השוואה, צריכת הדלק של קיה סיד (הרכב השני במשפחה, אותו שנתון, אותו משקל, אלו פרופיל נהיגה) עומדת על 10.8 ק"מ לליטר. הבדל של 15 אחוז בערך, לא זניח. עצות? הציעו לי שלל טיפולים, החל מניקוי מצערת דרך החלפת מסנן אוויר.
  19. שלום ברשותי פיג׳ו פרטנר 2014 (תאומה של הברלינגו), להלן כמה תיקונים ושיפורים שביצעתי. אם מישהו רוצה הסבר מפורט אשמח לסייע. 1. החלפת ידית הילוכים + הכיסוי 2. תיקון נורת מזגן שרופה 3. התקנת כבל AUX למערכת המקורית 4. התקנת משענת יד 5. החלפת פילטר מזגן
  20. הרכב מצוייד בבקרת שיוט אדפטיבית שיודעת לשמור מרחק מהרכב שלפנים, להאיט ולהאיץ. המערכת עבדה באופן תקין. מזה מספר חודשים המערכת מנתקת את בקרת השיוט כשהרכב שלפני מאיט במקום להאיט את הרכב שלי. בנוסף, במחוון שמציג את המרחק שהמערכת שומרת מהרכב שלפנים (שמוצג בשניות, למשל 2s) מוצג "--" במקום השניות. לא מצאתי מקום שבו יש קונפיגורציה שמשנה את זה. מוסך מורשה סיטרואן במודיעין (חוצה ישראל) מסתבך באיבחון התקלה, כבר ביצעו "ריסט" למחשב הרכב ללא הועיל. כרגע רוצים שאשאיר את הרכב ל-3 ימים (!) כדי לאבחן... אשמח לתגובות לפני שאני ממשיך בבירור במוסך.
  21. שלום, רכשתי אתמול סיטרואן פיקאסו ברמת גימור exclusive. א. בעל הרכב סיפר לי שהוא הכניס את האוטו בעבר למוסך פחחות וגנבו לו את חיישני מעבר הנתיב (מי גונב חיישנים?!). היכן ניתן לקנות חיישנים כאלו? מה עלות ההתקנה? להתקין לבד? להבנתי, המערכת עדיין קיימת, אבל החיישנים חסרים. ב. האם ניתן להתקין מערכת ניווט כלשהי (רצוי וייז) ברכב? האם יש לכם מקום מומלץ באזור חיפה והצפון? לחילופין, ניתן לבצע לבצע זאת עצמאית? (אני לא בטוח שזה הפורום המתאים, פרסמתי מודעה זהה בפורום המולטימדיה. סליחה על הכפילות).
  22. שלום, אני אמור לקנות רכב (סיטרואן פיקאסו 2015, 165 כ"ס) בהנחה משמעותית עקב ממצאי חריגים שהתגלו בבדיקת הרכב (מצורפת). עוד לפני הבדיקה המוכר (בחור מאוד אמין והוגן) ציין בפני שיש לרכב צריכת שמן גבוהה, והוא ממלא שמן כל כמה חודשים (=~10 ק"מ). בבדיקה התגלו כי לשתי בוכנות בעיות בקומפרסיה, ככל הנראה צריכת השמן קשורה לכך. בנוסף, אמרו שיש רעש מרצועת הטיימינג, וצריך לבדוק את הרצועה בלי האביזרים. יכול להיות שהמשפט האחרון כולו ג'יבריש, אני לא מבין במכונאות רכב ויתכן ששיבשתי חלק מהמידע. שאלותי: א. האם בעיית הקומפרסיה, לאור ממצאי הבדיקה המצורפים, חריפה? ב. מה הנזק במידה ולא אתקן את בעיית הקומפרסיה? הרעש מהרצועה? האם יש סיכוי לתגובת שרשרת של נזקים? ג. מה העלויות השוטפות של אי תיקון הבעיה - מיכל שמן פעם בכמה חודשים? צריכת דלק מוגברת (ואם כן - כמה? 10%? %50?) ד. בשורה התחתונה - אתם ממליצים לתקן או להמשיך כך? המוכר טוען שבבדיקה רכב שנעשתה בעבר המנוע יצא תקין (162 כ"ס במקום 165 כ"ס). ה. אם המלצתם לתקן - מה העלויות הצפויות ועל איזה מוסך באיזור המרכז / צפון אתם ממליצים (אני חיפאי, אבל עובד לפעמים בת"א). Scan Jan 26, 2020.pdf
  23. שלום, מצורפת היסטוריית הטיפולים של סיטרואן פיקאסו, שנת 2015, עם 115K ק"מ, גרסת executive. לפי תיאור בעל הרכב, יש צורך למלא שמן כל חמישה חודשים לערך (~10 ק"מ לפי כמות הנסיעה הנוכחית שלו), אבל הבנתי שזה לא חריג למנועי טורבו. מה דעתכם? יש תקלות חשמל חוזרות? בעיות חימום מנוע? המצבר הוחלף כל שנה בערך. בעייתי? מה המשמעות של החלפת מיכל הדלק? החלפות החיישנים והמצתים? היסטוריה.pdf
  24. שלום! אני בתהליכי רכישה של Jumpy Small N1, לטובת הפיכת הרכב לניידת של ציוד מייקרים חינוכי (אנחנו עמותה שמפעילה סדנאות חינוכיות עם ציוד טכנולוגי מתקדם). לצורך תכנון נכון של הניידת, אני מחפש בנרות שרטוטים של הרכב ולא מוצא כלום. בסוכנות הרכב (לובינסקי) אמרו לי שאין להם דבר כזה. האם למישהו יש רעיון/הצעה? קיים כמובן הפתרון שהאדריכל שלי יבצע מדידות בסוכנות על הרכב מהתצוגה, אבל זה פתרון חלקי בלבד (מדידות ברמה שאנחנו צריכים ייקחו המון זמן) תודה מראש!
  • תוכן חדש...