Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'טורבו'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

נמצאו 25 תוצאות

1. למכירה סיאט איביזה קופרה מנוע 1800 טורבו, ידנית. הרכב עם 120,000 ק"מ, יד שלישית, ללא תאונות, טסט לשנה, ואחרי טיפול שנתי. ברקסים חדשים ברמבו אקסטרה (צלחות ורפידות). מטופל כל 8000 ק"מ במוסך אנרג'י בחיפה, על הרכב תוכנת ניהול מנוע SLS, אפשר לתדלק גם 95 וגם 98. דורש על הרכב 88,000 ש"ח אבל גמיש אם מגיע קונה רציני. לפרטים ווטסאפ 0544565346 לירן.
  2. אשמח לעזרה במציאת רכב 🙂 מה הדרישות שלי: מאובזר בכל טוב אם זה פנסי לד, מושב נהג חשמלי, בקרש שיוט אדפטיבית עם זחילה בפקקים, בלימת חירום, תיקון סטיה מנתיב, התראה לרכב בשטח מת, מולטימדיה, טעינה אלחוטית, מולטימדיה עם אפל קאר פליי. עדיפות למוגדש , עדיפות ל1400 טורבו ומעלה אבל פתוח לאופציות. ביצועים טובים על הכביש, גם בפתיחה וגם בהיגוי בפניות, אני לא מחפש ספורטיבי פרופר עם מתלים קשים, אבל כן מחפש להנות מהדרך. אפשר ידני, אוטומט פלנטרי, אפילו כפול מצמד, רק לא גיר שמסרס את המנוע. אמין אמין אמין, חסכוני במידת האפשר, לא אקח אינפינטי g37 או ניסן מקסימה לצורך העניין. בודי יפה זה עניין של טעם טיפולים לא יקרים כמו למשל במוו ומרצדס שהסמל שלהם מעלה כל מחיר ב200 אחוז תקציב - עד 60-70k מן הסתם שמשומש. פעם ראשונה שאני פותח פה שירשור לאחר שנים של צפיה וקבל עזרה אז תודה רבה מראש ואם יש משהו שרשמתי לא נכון אשמח להערה.
  3. הריו שלי - 2008 מונית לשעבר יד 1 שהופרט ידני טורבו דיזל. אני מחפש להתקדם בשנתון ואולי לשדרג. התקציב כ 50K מחפש רכב 5-4 דל' טורבו דיזל ידני ( לא גרמני בשום צורה ) מעוניין בהמלצות, טיפים או כל מידע על שוק הרכב המשומש העכשוי .
  4. הי השבוע הכנסתי את הרכב לבדיקה במוסך מורשה , הרכב סוחב טוב מאד לא היו שום נורות דולקות אבל לא היה מאייץ כמו בעבר ,מקבל פלאפון מהמוסך שיש בעיה בטורבו קיבלתי הצעת מחיר פסיכית אחרי זה נתנו הצעה יותר טובה אמרתי להם אחשוב על זה משלם על בדיקה 400 שקל , נכנס לרכב הופה נורת מנוע דולקת סרקתי הייתה קוד תקלה שבאמת קשורה לטורבו , התקשרתי למוסך ואמרתי איך הגיוני שרק אחרי הבדיקה פתאום יש נורה דולקת אמרו שלפעמים לוקח זמן , השאלה שלי האם לדעתכם יש חשש שעשו לי נזק בכוונה ? בכל זאת מוסך מורשה מה דעתכם?
  5. שלום חברים לא מזמן רכשתי רנו קליאו 1.2 טורבו, גרסת collection, הרכב עבר פחות מ-30K ק"מ. הרכב יפה, חזק, כייפי (אמנם לא נוח בעיר אבל מהנה מאוד) אני מאוד אוהב את הדגם, וסה"כ מאוד מרוצה. אבל בכל יום שעובר אני שומע יותר ויותר רעשים מהפלסטיקים של הקונסולה, בעיקר הפלסטיק שמעל המחוונים, אזור המולטימדיה וקצת גם מדלת הנהג. כל זה קורה בעיקר בנסיעה בעיר, וזה נורא מעצבן. המכסה שמעל הדשבורד מעצבן במיוחד, ההוא ממש רועד ורועש, ורק כשנוגעים בו תוך כדי נסיעה הוא מפסיק להרעיש. הרכב בן פחות מ-3 שנים ויש לו עדיין אחריות יצרן. היה בבעלות פרטית (לא ליסינג). האם זה משהו שאפשר לטפל בו בקלות? או שזאת השקעה גדולה ולא משתלמת? מה כדאי לעשות? בלי קשר, כבונוס - ממש היום נדלקה לי נורית מנוע ועל המחוון הראשי כתוב "check anti pollution system". מישהו מכיר? תודה מראש!
  6. מתאים למנוע 1.8 EA888 GEN2 BorgWarner K03 part number: 06J145701R בהזדמנות !!!! מחיר: 6000 גמיש מעט בראד: 0525966166
  7. שלום רב ברשותי שברולט מאליבו שנת 2014 מנוע 2 ליטר טורבו, 260 כ"ס, הרכב עם 166,000 ק"מ, מנורת צ'ק אנג'ין דלוקה. הרכב לאחר הנעה נוסע טוב, מגיב לכל לחיצת גז כמו שצריך, הבעיה מתחילה כשהרכב מגיע ל-3000 סל"ד, פתאום מורגש ניתוק והרכב מתחיל לאבד כוח, בקושי מגיע ל-100 ובשביל לעקוף רכב חייב להוריד להילוך 5 או 4 בהתאם לתנאי הדרך, וגם בקושי הרכב מגיב. חשוב לי לציין שאחרי כיבוי והנעה הרכב יתנהג שוב באופן תקין עד שאני מגיע ל-3000 סל"ד, אם אני מזנק מ-0 הרכב יטוס עד 80-90 קמ"ש ואז יורגש הניתוק ואז שוב אותו סיפור, הרכב עבר בדיקת מחשב והופיעו 2 תקלות, חיישן MAF, שהוחלף למקורי ללא הועיל, וקוד תקלה P0234 משהו שקשור ל-OVERBOOST, אם אוכל לקבל עזרה ממישהו שחווה אותה תקלה באותו רכב או אחר ופתר את הבעיה אשמח, או לכל הכוונה אחרת. דבר נוסף הוא, שבקיק דאון הטורים יעופו ל-6000 סל"ד אך המהירות לא תעלה בהתאם, ממש בקושי.
  8. שלום לכולם! אני רוצה לקנות רכב משומש, וכבר חודשיים מתלבט בין השתיים: רנו קליאו (2016-2018) 1.2 טורבו, 120 כ"ס או סיאט איביזה (2015-2017) 1.0 TSI 110 כ"ס * שוקל גם אופציה של איביזה החדשה, אבל קודם כל רוצה להתרכז במשומשות. בגדול אני אוהב את שני הרכבים, עם נטייה לקליאו (בעיקר בגלל העיצוב, הנוחות, ופנים הרכב) אבל אני מודע לכל הסטיגמות על רכבים צרפתיים, ולכן אני מבקש את דעתכם. מה שחשוב לי זה ביצועים, חיסכון בדלק (נוסע בעיקר בכבישים מהירים, בין עירוני), אמינות ,נוחות הנסיעה (שאכן יותר טובה בקליאו?) והתנהגות כביש טובה. האם הרנו באמת לא אמינה? איזו תהיה יותר חזקה, חסכונית ומהנה לנהיגה? תודה מראש לכל העוזרים
  9. תעשיית הרכב מתקדמת בצעדי ענק לעבר עידן של הנעה חשמלית ואין ספק שאנחנו עדים לישורת האחרונה של מנועי הבעירה הפנימית שליוו את תעשיית הרכב מיום היווסדה - יותר מ-120 שנים. עד שמנוע הבעירה הפנימית יידום לעד, תקנות זיהום האוויר שהופכות למחמירות יותר ויותר, דוחקות אט אט את מגדש הטורבו המכאני אשר יפנה את מקומו בזירה לטובת מגדשי טורבו חשמליים וסופר יעילים. אלו יהוו את התחמושת העדכנית (והאחרונה ?) של מנועי הבעירה הפנימית לעמידה בתקנות זיהום האוויר, עד הכניעה הסופית לטובת המנוע החשמלי. להזכירכם מנוע בעירה פנימית אינו שותה - הוא נושם. מנוע, זקוק לחמצן כדי לנפק אנרגיה. במנוע אטמוספרי (מנוע נטול מגדש), תערובת הדלק/חמצן שהוא יונק מוכתבת מראש. מה שמגדש טורבו עושה הוא לדחוס יותר אוויר לריאות המתכת של המנוע ובכך מגדיל את הנצילות של המנוע. מגדש הטורבו המכאני ותיק למדי בתעשיית הרכב אך עד לפני קצת יותר מעשור, הוא נמצא לרוב במנועים ספורטיביים בלבד - זאת בעיקר בגלל העלות הגבוהה יחסית והמורכבות המכאנית, שדרשה תשומת לב הנדסית לטובת הבטחת אמינות סבירה. את מגדש הטורבו מניעים גזי הפליטה של המנוע. לכאורה זהו כוח "בחינם" (להבדיל ממגדש-על), אבל בלי גזי פליטה הרי אין אפקט טורבו - ובלי מנוע פועם בעוז אין גזי פליטה. לכן, הטורבו הפשוט נעשה אפקטיבי רק כשהמנוע כבר מגיע לתחום פעולה מסויים. במנועים הספורטיביים המוגדשים שלפני עשרות שנים, היה חולף פרק זמן עד שמנוע הטורבו היה מגיע לאותו תחום פעולה אפקטיבי, וכך גם לאחר הרפייה מהדוושה - פרק זמן זה מכונה "השהיית טורבו". אם מגדש הטורבו קטן, השיהוי קצר יותר - אך כזו גם השפעת הטורבו על עוצמת המנוע. באותן מכוניות ספורטיביות של פעם, בהן הדגש היה על ביצועים חזקים ולאו דווקא נסיעה נינוחה, הותקן לרוב מגדש טורבו גדול - ולרוב כזה שאופיין בהשהיית טורבו בין לחיצה על הדוושה לתגובת המנוע המתבקשת. הפתרון הטריוואילי להתמודד עם אותה השהייה מעצבנת הייתה על-ידי תגבור המנוע בצמד מגדשים (Bi-Turbo) - אחד לעבודה בסל"ד נמוך, כדי לזרז את תגובת הדוושה, השני נכנס רק בסל"ד גבוה יחסית כדי לנפק את אותם ביצועים חורכי אספלט. עם השנים, הופיעו מגדשים מתקדמים יותר כמו Twin Scroll אשר הקטינו מאד את השהייה הטורבו. במגדש טורבו רגיל, גזי הפליטה כאמור, מניעים את טורבינת המגדש - החיסרון בכך הוא שבמנוע תהליך הפליטה מתרחש בכל צילנדר בעיתוי אחר, כך שזרימת גזי הפליטה המסובבים את הטורבו אינה רציפה. אם תשימו את כף ידכם ליד קצה צינור הפליטה כאשר המנוע פועל, תרגישו בפעימות הגזים היוצאים מהמנוע. במגדש מסוג Twin Scroll, כל צמד צילנדרים מניע את הטורבינה (כפי שמתואר בציור למעלה) והדבר מאפשר יעילות גדישה טובה מאד כבר בסל"ד נמוך יחסית עם השהיית טורבו כמעט אפסית - אותה יעילות כמעט ואינה נפגעת בסל"ד גבוה (אני יכול להעיד שב-GTi שלי, המנוע מושך בצורה משכנעת מאד מ-2000 סל"ד עד המתנתק ב-6500 סל"ד). בנוסף, זרימת הגזים השרופים מופרעת פחות ע"י הטורבו והדבר מאפשר חפיפת שסתומים ארוכה יותר על-ידי תזמון שסתומים משתנה ויעיל יותר מאשר במנוע המצוייד במגדש רגיל, מה שמאפשר צריכת דלק טובה יותר והספק גבוה יותר. התפתחות יכולת המחשוב בניהול המנוע סייעה רבות ביכולת ניהול הגדישה והיצרנים הבינו ששימוש במגדשים קטנים, יכולה לשפר את נצילות האנרגטית של המנוע, מה ששיפר מאד את צריכת הדלק ואיפשר לעמוד בתקני זיהום האוויר 5 ו-6.1-2, אולם התקנים העתידיים מחמירים עוד יותר ודחפים את נצילות המנועים לקצה. וכאן נכנס מגדש הטורבו החשמלי. ישנם למעשה שני סוגים מובחנים של מגדשים חשמליים עבור מנועים שהופיעו בשנים האחרונות. הסוג הראשון שכבר נמצא בשימוש על ידי קבוצת פולקסווגן ומרצדס בנץ הוא בוסטר אלקטרוני e-booster. זהו למעשה רק צד המדחס של הטורבו המונע על-ידי מנוע חשמלי קטן יחסית. גודל המדחס מוגבל מטבעו על ידי גודל המנוע הנדרש לסובב אותו במהירויות גבוהות (עד 70,000 סל"ד) ובוסטרים אלקטרוניים מותקנים בצורה טורית בצימוד למגדש מכאני הפועל על-ידי גז הפליטה - כלומר מדובר בשתי יחידות מגדש שאחת חשמלית ואחת מכאנית. הבוסטר האלקטרוני נותן תגובה מהירה בבסל"ד נמוך בתחום בו המנוע הבעירה הפנימית פחות יעיל בלייצר גדישה, ואז ככל שסל"ד המנוע עולה, הטורבו הגדול יותר (המכאני) הופך להיות דומיננטי יותר באספקת דחיפה מירבית. הסוג השני והמתקדם יותר הוא מגדש טורבו חשמלי עצמאי ללא שילוב עם מגדש מכאני, בדומה ליחידה המצוייה בשימוש במנועי הפורמולה 1 משנת 2014. מגדש זה כולל טורבינה שמונעת באמצעות מנוע חשמלי גדול יותר ללא תלות בגזי הפליטה ולא בכח המנוע. השליטה בעוצמת המנוע הרבה יותר מדויקת וניתנת להתאמה אופטימלית לדרישות מנוע הבעירה הפנימית. שני סוגי המגדשים החשמליים דורשים זרם חשמלי חזק יחסית כדי להניע את המנוע החשמלי שבתורו מסובב את הטורבינה שדוחסת אוויר לסעפת היניקה, מה שעיקב את כניסתו לשרות במכוניות שלנו. עם המעבר לשימוש בטכנולוגיית Miled Hybrid ושימוש במצברי 48V הבעייה הזאת נפתרה ואפשר לשלב מגדשים כאלו במקום המגדשים המכאניים ששירתו עד עתה. המערכת החשמלית המשודרגת אוגרת עודפי אנרגיה מן הבלמים הרגנרטיביים ומאחסנת אותה בסוללות ליתיום-יון קטנות (48V) אשר מאפשרים להניע את המנוע החשמלי של המגדש. בשנה הבאה תגיע לשוק מערכת מתוחכמת יותר אשר תיוצר על-ידי אחת היצרניות הוותיקות והמוכרות בתחום ההגדשה: חברת 'גארט' אשר מייצרת מגדשי טורבו משנות החמישים של המאה הקודמת. החידוש המערכת של גארט הוא שכאשר הטורבו מגיע לשלב "פריקת הלחצים" שלו, משתמש המנוע באנרגיה הזאת בתוך כדי כך שהוא משמש כגנרטור ויוצר חשמל שמועבר באמצעות מערכת ה-48 וולט אל הסוללות. בגארט מעריכים שתכונה זאת לבדה תשפר את תצרוכת הדלק ב-2-4% באופן קבוע, ועד 10% בתנאי נהיגה ספציפיים. במנועי דיזל יכולה מערכת כזאת, כאשר היא משולבת בניהול תערובת הדלק-אוויר לצמצם כ-20% מפליטת תחמוצות החנקן. גארט לא לבד. לאחרונה הכריזה גם חברת Aeristech הבריטית על השקת מגדש חשמלי חדש ופטנטי כיחידה חשמלית עצמאית ללא תלות בגזי הפליטה. מגדש זה מסוגל להגיע למהירות סיבוב פנטסטית של 120,000 סל"ד לעומת כ-70,000 סל"ד במגדשים מהסוג הראשון אשר עובדים בשילוב מגדש מכאני. לדברי אנשי החברה, המערכת שלהם תתאים למנועי בנזין בנפח 1.2 עד 1.5 ליטר אשר מניעים כיום את נתח הארי של מכוניות הנוסעים והקרוסאוברים בעולם. יתרון משמעותי של מגדש זה הוא האפשרות להרחיק אותו מסעפת הפליטה ובכך לפעול בתנאים טובים יותר בסביבה פחות חמה, מה שיתרום יותר ליעילות המנוע.
  10. שלום לחברי הפורום, אני מתכוון לשדרג מסקודה רומסטר ליטי, יד שניה כמובן. מסתבר שאין המון יד שניה, לפחות לא בדרום, היכן שאני גר. מצאתי בבאר שבע יטי שמור אבל מסוג "סטייל" עם הנעה 4 על 4 ומנוע טורבו בנזין 1.4 ליטר. השאלה שלי היא האם ידועות בעיות אמינות גיר ,מצמדים, או מנוע בדגם זה? כמוכן, הגיר הוא שש הילוכים ולא שבע כמו ברומסטר.הרושם שלי מנסיעת מבחן הוא שהרכב קופץ בנסיעה מעמידה ושמהירות הזחילה שלו גבוהה. האם יש למישהו רכב עם גיר זה שיכל להגיב על איכות הנסיעה?
  11. שלום! ברשותי גולף 2013, mk7, מנוע 1400, 160,000 ק״מ הרכב מטופל באופן הדוק במוסך מורשה. בשנתיים האחרונות אני שומע נקישות מהמנוע, הרעש קורה בסל״ד נמוך בדרך כלל ונעלם בסל״ד גבוה. הרעש קורה רק לאחר שהרכב התחמם (נסיעה של מעל רבע שעה). התשובה של המוסך לרעש, וגם ממה שראיתי פה בפורום זה שזה רעש תקין ברכב (דטונציה) ושתדלוק ב98 יעלים את התופעה. אכן תדלוק ב98 החליש את התופעה אבל לא העלים אותה. בחצי שנה האחרונה הרעש החמיר משמעותית, ובנוסף לפעמים (קורה פעם בשבוע-שבועיים) אני שומע ממש נקישות חזקות מהמנוע (2-3 נקישות), באינסטינקט אני מוריד את הרגל מהגז, וכשאני מחזיר הכל מסתדר. בזמן הנקישות הקשות האלה יוצא לי ממש עשן שחור מהרכב. בבדיקה נראה שהפלאגים שלי רטובים מדלק. כמו כן הרכב עבר טיימינג + פלאגים חדשים לפני 30,000 ק״מ. לפני כשבוע בוצע ניקוי של צינורית השמן בקארטר + אינפוזיה לניקוי פיח אך לא נראה שזה עזר. כרגע הרכב במוסך צ׳מפיון, בבדיקה על מנת להבין מה הבעיה. היום התקשרו אליי ואמרו לי שהטורבו גמור, כששאלתי איך זה קשור לרעש הנקישות לא היה הסבר ברור, ואמרו לי שימשיכו לבדוק אם יש משהו אחר גם. השאלה שלי - קודם כל האם מישהו נתקל בתופעה דומה ויודע מה יכול להיות הגורם לבעיה? חוץ מזה, רק כדי לאשש את מה שאני חושב אשמח לשמוע האם הרעש באמת יכול להיות קשור לטורבו באיזושהי צורה (ממש לא מסתדר לי) תודה מראש! אופיר
  12. Seat Ibiza 20vt: -סיאט איביזה שנת 2002 -מנוע 1800 טורבו -קילימטר:160k -טסט 3/2020 -סאנרוף - קודן, נעילה מרכזית, מרים שמשות+סאנרוף ________________________________________ *תוכנה סטייג2 * טורבו k03s * קולר חזית גדול *דאון פייפ * קיט הנמכה * אגזוז רימוס * שעון גדישה * משבת דלק מחוזקת * אינלט של חברת פורג *פורק לחץ של חברת פורג *קלאץ vr6 * גלגל תנופה קל * פילתר פתוח k&n * קוילים r8 *פלאגים njk אירידיום * צינורות סליקון *גומיות ואטמים *מיכל מים *משולשים וציריות *מצבר *טימינג וטיפול ענק של כל הרשימה למעלה לפני יומיים! הכל חדש! מתחת למכסה מנוע הכל חדש !!!!!! עובד כמו רכב חדש מהחברה ! _________________________________________ מחיר מבוקש : 24,000 052-8422122 למכירה / החלפה . פתוח להצעות החלפה על גיפ/אופנוע, עדיפות סובארו פורסטר.
  13. שלום לכולם, הכנסתי את הסקודה פאביה 2011 (1200 סמק TSI) לטיפול תקופתי של החלפת שמנים ופילטר אויר, ורק לאחר שבוע כשהגעתי לעליות של ירושלים ובנסיעה יותר אגריסבית, ראיתי שהאוטו מוציא עשן לבן כאשר אני מוריד הילוך ומושך עד לסל"ד של 3.5 ומעלה. כלומר, ברגע שהאוטו מגיע לסל"ד גבוה, לפתע, יוצאת ממש עננה של עשן לבן. חזרתי למוסך והם עשו בדיקה ואמרו שהכל ניראה להם תקין, רק שהיה חסר 2-3 קג שמן (וזאת לאחר שמילאו מחדש בטיפול התקופתי לפני שבוע). עלתה ההשערה שזה קשור לטורבו, אך לא נתבצעה בדיקה בכדי לאשש זאת. שלחו אותי הביתה ואמרו לי לשים עין כל מדד השמן בימים הקרובים, אם האוטו "אוכל" שמן אז כניראה הבעיה בטורבו. שאלתי - אני בטוח שהאוטו לא עישן לפני כניסתו לטיפול התקופתי, 100%, מעולם לא ראיתי את האוטו מעשן ככה בניסעה בטורים גבוהים, האם ייתכן והמוסך דפק משהו במהלך הטיפול? האם מישהו ממכם יכול להעלות השערה של משהו הגיוני שקרה? עכשיו אני מפחד שהמוסך יתנער מאחריות ואני אצטרך להחליף טורבו ולהוציא עוד כסף מהכיס. אשמח לשמוע את חוות דעתכם על המקרה ותודה מראש למגיבים. גיא
  14. שלום לחברי הפורום, לאחר קריאה מרובה כאן למדתי המון מכם, אז ראשית כל תודה רבה. אנחנו זוג צעיר עם תקציב של 45 ואנחנו מעוניינים בגולף 1.4 עם 122 סוסים משנת 2011 עם 80 אלף קמ. יש רכב על הכוונת אבל הוא לא טופל במוסך מורשה משנת 2014 ולא הוחלפו לו המדגשים הכפולים. התעניינו בגולף נוספת מאותו דגם ושנה (נמכרה כבר) ושם כן החליפו את המדגשים גם לאחר תום האחריות. האם חובה להחליף את המדגשים ברכב זה? בנוסף לכך, הרכב עבר כמה חריטות/ החלפת דיסק. מה הסיבות לכך? תודה רבה
  15. אהלן לכולם פוסט ראשון שלי פה חברים אשמח לעזרה אני רוצה לקנות רכב ראשון אני חייל משוחרר והתקציב סביבות ה55K שקל עד היום הייתי נעול על הקליאו 13-14 1.2T גם עשיתי נסיעת מבחן על אחת חדשה ודי התרשמתי לטובה, אבל אני קראתי פה קצת על בעיה במחשב הגיר סביבות ה50 אלף ק''מ. * כמה זה חמור והאם זה שווה את הרכב? ובתכלס זה יותר גרוע מDSG? יש עוד בעיות שאני צריך להכיר? * אם אני מוצא אחת בסביבות ה20 אלף ק''מ זה סבבה או שהרכב עמד הרבה? ובכללי לכמה ק''מ בשנה לשאוף בבחירה? * יש למישהו אלטרנטיבה טובה שתהיה חזקה חסכונית ואמינה (בתקציב)? תודה לעוזרים.
  16. שלום לכולם אשמח אם תקראו עד הסוף ואשמח לקרוא תגובות. קניתי פורד לפני כחודשיים ,אני יד 2 עם 200,000 קמ ידעתי שזה סיכון לקנות רכב עם ק"מ גבוה אבל בכל זאת לקחתי את הסיכון ונפלתי. תקלה ראשונה שהייתה לי התפוצצה משאב מים , במקביל דיווחתי על תקלה למוסך שבימים לפני פיצוץ המשאבה הרגשתי שאין לי בלמים כשאני עומד בפקק ולוחץ מספר פעמים על דבשת הבלם. באדיבות רבה נפרדתי מ 2500 ש"ח עבור משאבת מים +משאבת שמן מרכזית+ ברקסים שהתגלו כבר גמורים. שמחתי שזה נגמר בזה. אחרי חודש הגיע המפץ הגדול engine malfunction קפצה לי התראה עם משולש וצפצוף. עצרתי ,כיביתי, פתחתי מכסה מנוע ולא ראיתי שום דבר חריג כמו נזילות שמן התחממות נזילות מים בדקתי מדדים והכל היה תקין. הנעתי ונעלמה נורית האזהרה. ואז הרכב פתאום לא סוחב כאילו יש לו סתימת דלק פשוט אין לו כח. לאט לאט נסעתי איתו והגעתי למוסך מורשה של פורד . דבר חשוב ידעתי שהוא צריך לעבור טיפול החלפת שמן גיר ב 180 K שהוא לא עשה והתכוונתי לעשות זאת בימים הקרובים. אבל בגלל התקלה כבר נכנסתי לעשות גם את זה. קראתי וחיפשתי רבות באינטרט בעולם, משום מה הדגם דיזל הרבה יותר נפוץ במידע מאשר הבנזין . מצאתי כל מיני פורומים שדיווחו על תקלות דומות. איבוד כח פתאומי או באנגלית LIMP MODE(כך הם קראו לזה). ראיתי שכולם אמרו אותו הדבר שפורד המליצה להם על החלפת טורבו וברב המקרים שקראתי זה לא עזר והתקלה חזרה ארי כמה חודשים. הרבה אמרו שזה הסתדר להם לאחר עדכון גירסה למחשב של הרכב או עדכון גיר. למרבה המזל שלי לא עזר העדכון גירסה ואפילו ביקשתי בכל זאת לעשות טיפול החלפת שמן גיר ופילטר כבכל טפול 60K ואף עשיתי טיפול רגיל . שמנים פלטרים פלגים לפי הספר. ואז הם נתנו לי את הדיאגנוזה של המחשב שלהם וכאן עלה לי לחץ הדם וטמפרטורת הגוף כולל יצאת ורידים במצח. אני אפרסם את הבדיקה ללא שם המוסך שלא תיהיה איזה החפשה שם בטעות. בגדול המחירים הם המקסימליים ולא סופיים כי כך הם נותנים את הבדיקות לפי מחיר מקסימות של תיקון. עלות כוללת של 29,000 ש"ח חצי מעלות הרכב. האם פורד הוא זבל של רכב??? אני אודה לכל מי שיענה ויאיר את עיניי ויגיד לי מה כדאי לעשות. דבר נוסף אם ובמידה כן אחליף טורבו האם יש כאן בפורום מישהו שעשה זאת בעצמו והזמין חלק מחול? כי ראיתי שזה לא ניראה מסובך מידי לפרק טורבו ולהחליף אץ החלק CHRA אני ושב שכך קוראים לו והמחירים ב EBAY נעים בין 1000 ל 2000 שח בחול לפני מיסים. האם למישהו יש ניסיון עם יבוא חלק תחליפי או מקורי ועשה זאת בעצמו? החסכון הוא אדיר אם כן כי על טורבו בארץ מבקשים בין 6000 ל 8000 שח לרכב הזה. מקווה שיש כאן מישהו שכבר עשה מחקר בנושא . תודה רבה חברים מקווה לשמוע בשורות טובות
  17. אני מעדיף למכור הכל ביחד אבל אפרט כל דבר בנפרד -טורבו td04l 13t מקורי סובארו נסע רק 50 אלף ק"מ ייבוא מיפן,ללא חופשים!!! השחזות או נזילות כלל. -וסגייט מתכוונן חדש! עם 6 קפיצים (0.35bar, 0.55bar, 0.8bar, 1.2bar, 1.5bar and 1.65bar). שניהם ב2000 (הוסגייט לבד עלה לי 550) -הזנת מים חדש לtd04l אורך 50 ס"מ צינורות שזורים מיוצר ביפן חדש 300 ש"ח. -הזנת שמן חדש לtd04 אורך 104 סמ צינור שזור מיוצר באוסטרליה עם כל מה שצריך 150 שח פלאנג'ים נרוסטה לאפ/דאון פייפ חדש מיוצר באוסטרליה (פליטה 63 ממ). שניהם 250 ש"ח אטמים לאפ/דאון פייפ לtd04l חדשים 150 ש"ח מחיר להכל 2500 גמיש לא שפגט הקונה יקבל את הווסגייט המקורי מתחייב שהכל תקין וחדש. נמכר בצער גדול עקב ביטול פרוייקט בגלל לימודים. 0549174131
  18. כרגע יש לי יונדאי i30 שנת 2013 ואני מרוצה ממנה אבל חסר לי הכוח ובא לי לקנות סוף סוף רכב ספורט עם 180 כוחות סוס ומעלה.. מה ההמלצות? לדוגמה שמעתי שהגיר dsg בשירוקו נהרס אחרי כמה זמן. הרף שלי הוא 80,000 שקל.
  19. שלום ברשותי טויוטה פרדו 2002 כבר 4שנים .לפני כמה שבועות הרגשתי עייפות בסחיבת הרכב במהיריות מעל 80 קמש וקושי בהעברת הילוך הלאה,אחרי עוד כמה ימים בנסיעה על כביש מהיר התחילו גימגומים במהירות הגז הפסיק לעבוד פשוט לא מגיב צניחה במהירות ,מנורת מנוע נדלקה אחרי שכיביתי את הרכב, הנורת מנוע כבתה והמשכתי לנסוע כרגיל תקלה זו חוזרת על עצמה כמה פעמים בנסיעה. הלכתי למוסך טויוטה במרכז והצביעו על תקלה בטורבו מבחינתם רק לשפץ את הטורבו , על המזרקים הם אמרו שהכל עובד כרגיל האם מישהו שמע על התקלה הזו ?
  20. שלום לחברי הפורום, לאחר שנים רבות שבהם הרכב שירת אותי החלטתי למכור. כבר הרבה שנים שאני נוהג הכי רגוע בעולם, הלוך חזור לעבודה וזהו. האמת די בזבוז של רכב חזק כל כך. רכב שנת 2002 שילדה נקיה בעלים קודמים ברשיון 01 לרכב 2 צמיגים חדשים T1R טויו רק לפני חודשיים עבר טסט + טיפול שנתי מצבר מלפני 4 חודשים הכל תקין ומתוחזק (שימו לב - הצבע בגג מתקלף) תוכנה של גיא פרילינג - מאז שנת 2009 זוג בולמים קדמיים קוני אדום - מאז שנת 2008 זוג בולמים אחוריים קוני צהוב - מאז שנת 2008 כל השאר סטנדרט מה שאומר שחיקה נמוכה של המכלולים ברכב אגב, אני בן 40 כמעט, לא ילד מתלהב שקרע את הרכב קניתי את הרכב עם 108,000 ק"מ כיום 236,000 מצב הריפודים טוב מאוד, לא מתקלפים בדלתות או בגג, ידיות לא מתקלפות, דש בורד במצב טוב. הרכב בלי סנרוף מחיר מבוקש: 18,000 המחיר נמוך ומביא בחשבון את מצב הרכב לטוב ולרע - אין אפשרות לדבר על המחיר. רכב עם ביצועים של GTI לכל דבר, במחיר מציאה נא לשלוח הודעה פרטית למתעניינים
  21. היי לכולם! אני נכנס עכשיו לשלב חדש בחיי ומתחיל לחשוב על הגדלת המשפחה - בזמן שאני מקטין את הזמן מ0 ל100. מה שכן גם התחלתי להתגעגע לימי הטיולי שטח והBBQ במקומות שאף אחד אחר לא מגיע אליהם. אז אני עומד בפני דילמה רצינית בין ג'יפ שיודע איך מאיצים ל100 תוך פחות מ9 שניות; או לדחות את החלום הזה בכמה שנים ולרוץ בכיוון של "משפחתית" עם הרבה סוסים ו4-5 דלתות.. ועדיף לעשות זאת בכמה שפחות כסף, אני לא מפחד מרכבים שחגגו 10 ויותר העיקר שיהיה טורבו וידני (כי בא לי קצת רעש של פורק). אז בתחום הג'יפים: יש את המיצובישי אאוטלנדר "איבו" שלא כלכך דומה לאיבו ומפיקה 200 וקצת כוחות ואוכלת 1 ל4. (שנת 06') יש את הסובארו פורסטר שמפיקה 230 כוחות אבל באה רק בגירסא האוטומטית ואוכלת לא פחות דלק.(שנת 07') וחוץ מזה לא מצאתי עוד משהו מעניין (כמובן שכל האאודי למינהן גדולות עלי בגלל המודלים המתקדמים) בתחום הפרטיות: נלקחה בחשבון אימפרזה STI/WRX משנות האלפיים המוקדמות גם בגלל היותה 4*4 לגיחות כורכר לאון טורבו סביבות 2004 ידנית אוקטביה RS מעניינית מאוד אבל כמעט ואין למכירה בשנתונים ה"זולים" ומשום מה למרות 3 דלתות בלבד התחלתי להתעניין בסיטרואן CS3 עם 1.6 טורבו שמוציאה 156 סוסים ועולה בסביבות ה60K במודל 2011 בקיצור אני מתפזר לכל הכיוונים.. הרעיון הפשוט הוא; רכב מהיר, ידני, טורבו, עם 4 דלתות ומעלה ואם אפשר שלא יעשה לי 1 ל4 ויעלה פחות מ60K מבחינתי אפילו טנדר מהיר בא בחשבון! ואני כן לוקח בחשבון לקנות רכב ולשפר אותו בכמה שקלים להספק גדול יותר אם יש הצעות בכיוון הזה. תודה תודה, וסליחה על החפירה!
  22. שלום, לפני כחודש, לקחתי את הסיטרואן C4 פיקסו (1600) 2009 לטיפול שוטף (30,000 ק"מ) במוסך מורשה. המוסכניק אמר שזה טיפול גדול (כ-2000 ש"ח). באותו הטיפול הוא אמר לי שיש איזה צינור של הטורבו שנשבר, והחלפה שלו זה עוד 1000 ש"ח. שילמתי. אתמול, הגעתי שוב למוסך, בעקבות רעשים כשאני לוחץ על הגז, והמנוע הפסיק לסחוב (חשדתי שזה הטורבו). לאחר בדיקה, הודיע לי בעל אותו המוסך בטלפון כי הלך הטורבו והחלפה שלו תעלה לי 8000 ש"ח. הוא אמר שבדרך כלל טורבו הולך אם יש בעיה עם השמן וכדו'. האם יש לי עילה לקבוע שזה בגלל הטיפול הקודם? מה עושים במצב כזה? תודה מראש לעונים.
  23. שלום רכשתי לפני כחודשיים טיוטה לנד קרוזר שנת יצור 2008. בשבוע שעבר התקלקל הטורבו ונאלצתי להתקין טורבו משופץ. הרכב עבר בדיקה מקיפה לפני הקנייה ולא נאמר שיש בעיה בטורבו. האם יש דרך לבדוק מה מצב הטורבו אחרי השיפוץ ? האחריות היא רק ל-3 חודשים.
  24. שלום, יש לי סיאט לאון 2012 שהטורבו התחיל לעשות בעיות לפני זמן מה. הרכב כבר לא באחריות , בן כמעט 3 ו כ 22 אלף ק``מ. לפני כחודשיים הלכתי לצ`מפיון עם התקלה, הם אמרו שזה רק משהו בצינור עשו משהו במחשב ושחררו אותי רק עם עלות הבדיקה. עכשיו הרכב עושה יותר בעיות ונדלקה נורת מנוע. הייתי בצ'מפיון היום ,הם אמרו שזה משהו אלקטרוני בטורבו וצריך להחליף את כל הטורבו מה שיכול לעלות הרבה מאוד כסף. הנציג של המוסך אמר שבגלל שאת הטיפול האחרון שלי לא עשיתי אצלם אז כנראה לא תהיה לי עזרה מהיצרן, בגלל שאולי השמן ששמו לי בטיפול דפק לי את הטורבו, למרות שהייתי עם התקלה הזאת אצלם כמו שרשמתי מקודם. יש למישהו עצה איך להתנהל כאן? יודעים על בעיות של טורבו ברכבים האלה ?
  25. שלום רב. אינני יודע אם זה הפורום המתאים, במידה ולא נא להעביר למתאים. תודה. יש לי חבר שמעוניין להביא טורבו לרכב סובארו אימפרזה 1600 סמ"ק משנת 2002. הוא מצא את כל ערכת הטורבו באיביי. רציתי לדעת האם שייך להביא את זה? ובמה זה כרוך? תודה רבה
  • תוכן חדש...