Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'סקודה פאביה'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. לרכב היה ריקול על ההגה, אז אמרתי שעל הדרך נעשה טיפול 150 במוסך מורשה הם מצאו מספר תקלות ברכב, אני לא עד כדי כך מבין ברכבים בשביל לחזור על כל מה שהם ציינו, יודע לציין שיש נזילה ברדיאטור. אני לא יודע אם לתיקון התקלות כדאי לעשות במוסך מורשה ולדרוש חלקים מקוריים או ללכת למוסך שמתמחה בVAG שלוקח מחירים לא מאוד רחוקים ממוסך מורשה
  2. היי, לאחר שבנסיון לתקן נהרס יותר אשמח לייעוץ תמונה וסרטון מצורפים בהמשך, אך כנראה שבהתעסקות עם התאורת תקרה במטרה להחליף נורה נשבר המתג, שכנראה היה גם סוגר את המעגל החשמלי לכל התאורת תקרה. משיטוט קצר ברשת מצאתי את המוצר להזמנה, אך חבל לי להשקיע כמה מאות שקלים על easyfix, ואשמח לעזרתכם. הסרטון מסביר איך החלק בנוי, וכמובן את השאיפה, לבצע מעקף קטן שיוותר על סגירת המעגל של ההנדסה הגרמנית, ויחסוך לי גם על הדרך כמה מאות שקלים. בנוסף, מצאתי פירוט של החשמל העובר ברכב, אך מניסיוני ובעצם חוסר נסיוני בקריאת דיאגרמות חשמל, אשמח לעזרתכם. הווידאו : ווידאו אתר לדיאגרמת החשמל: חשמל
  3. אהלן, אני מחפש רכב שמתאים לרווק צעיר, אני נוטה כרגע לקטגוריית הסופר מיני. הרכב יהיה מיועד בעיקר לנסיעות עירוניות ואחת לשבוע נסיעות בינעירוניות של בין שעה לשעתיים, מבחינת קילומטראז, אני מאמין שזה ינוע סביבות ה10 בשנה. חרשתי את הפורום וראיתי שהרבה כאן ממליצים על ה208 אקטיב. מהודעות שקראתי הבנתי שיש בעיה חמורה עם הטיימינג בדגמים שעלו כביש לפני 3.17, ושאם לא פותרים אותה בזמן זה גורר בעיות רבות נוספות. האם לרכב יש מחלות נוספות? או שבסך הכל היא אמין? בנוסף, גם הפאביה מעניינת אותי, אבל בגלל טווח המחירים אוכל להביא פיגו בשנתון חדש יותר מאשר הפאביה. אשמח לחוות דעת נוספות. עדיפות לאוטומט, אבל לא פוסל ידני על הסף.
  4. היי, קפצה לי בצורה רנדומלית תקלה ברכב ואז נעלם: Error workshop! leave vehicle only when selector in position p https://www.briskoda.net/forums/uploads/monthly_2017_03/IMG_20170314_141241.thumb.jpg.e2c2a6f896c952a573d1aec30bc85c42.jpg הלכתי עם זה למוסך אמרו לי שיש לי בעיה בחלק בשם Switch, המק"ט שלו זה 5q0713128a לקנות אותו דרך המוסך עולה 440, ולהחליף את החלק עולה גם 440. עכשיו ממה שאני רואה, זה דורש החלפה בגיר. אני גם רואה שסקודה מאריכה אחריות על הגיר. השאלה היא האם אני צריך לשלם על כל הטיפול הזה? האם הטיפול הזה יכול לעזור או שאני אצטרך לחזור עוד חודשיים בשביל טיפול אחר שקשור לגיר? האם זה משהו שאני יכול להחליף לבד? (0 ניסיון בטיפול ברכבים) הגעתי לפורום הזה, אבל לא ראיתי שם תשובה שחוזרת על עצמה יותר מדי. https://www.briskoda.net/forums/topic/426096-error-service-leave-vehicle-only-when-selector-in-position-p/
  5. היי, אני מחפש מוסך ברחובות \ נס ציונה \ יבנה לטיפול 60 אלף. במוסך המורשה זאת ההצעת מחיר שנתנו לי וזה מרגיש לי טיפה גבוה טיפול פרונט (כמעט כל טיפול הם מציעים לעשות את זה) 290 ש"ח החלפת נוזל בלמים 340 החלפת שמן, מסנן שמן, פלאגים, מסנן מזגן מקורי 2000 חליפי 1600 מישהו יודע אם המחיר הזה סביר? יש מוסך שאתם ממליצים להתקשר אליהם בסביבה בשביל הצעת מחיר טובה יותר? סקודה פאביה 2016
  6. שלום לכולם, רכשתי את הרכב שבוע שעבר ורציתי לקבל טיפים כדי לשמור עליו וקבלת דגשים על מה לשים יותר תשומת לב, הרכב עם 76 אלף קילומטר והטיפול הבא שיהיה לי הוא 90 אלף. *רציתי לדעת סוגי שמנים וכמות בליטרים שהכי כדאי להשתמש (אם יש מסמך שאומר על מה לתת דגש גם אשמח לראותו) *ואיך להתייחס לגיר DSG7 כדי לשמור עליו. עוד טיפים למבינים ברכב זה אשמח לקבל
  7. שלום לכולם, הכנסתי את הסקודה פאביה 2011 (1200 סמק TSI) לטיפול תקופתי של החלפת שמנים ופילטר אויר, ורק לאחר שבוע כשהגעתי לעליות של ירושלים ובנסיעה יותר אגריסבית, ראיתי שהאוטו מוציא עשן לבן כאשר אני מוריד הילוך ומושך עד לסל"ד של 3.5 ומעלה. כלומר, ברגע שהאוטו מגיע לסל"ד גבוה, לפתע, יוצאת ממש עננה של עשן לבן. חזרתי למוסך והם עשו בדיקה ואמרו שהכל ניראה להם תקין, רק שהיה חסר 2-3 קג שמן (וזאת לאחר שמילאו מחדש בטיפול התקופתי לפני שבוע). עלתה ההשערה שזה קשור לטורבו, אך לא נתבצעה בדיקה בכדי לאשש זאת. שלחו אותי הביתה ואמרו לי לשים עין כל מדד השמן בימים הקרובים, אם האוטו "אוכל" שמן אז כניראה הבעיה בטורבו. שאלתי - אני בטוח שהאוטו לא עישן לפני כניסתו לטיפול התקופתי, 100%, מעולם לא ראיתי את האוטו מעשן ככה בניסעה בטורים גבוהים, האם ייתכן והמוסך דפק משהו במהלך הטיפול? האם מישהו ממכם יכול להעלות השערה של משהו הגיוני שקרה? עכשיו אני מפחד שהמוסך יתנער מאחריות ואני אצטרך להחליף טורבו ולהוציא עוד כסף מהכיס. אשמח לשמוע את חוות דעתכם על המקרה ותודה מראש למגיבים. גיא
  8. סקודה פאביה 2015 עלתה לכביש ב 26/06/15 (3.3 שנים) ועברה 43,300 ק"מ. מעוניין להחליף צמיגים לפני החורף הקרב ובא, אלו כמה דמגים שאני שוקל: Toyo Proxes CF2 Goodyear EfficientGrip Performance Dunlop SP Sport Maxx הסט הנוכחי, די מרוצה ממנו. (קיבלתי הצעה 2000 שח רבעייה) ContiPremiumContact 2 Falken ZE914 אלו הצעות מחיפוש ביד 2, חשוב לי אחיזה, מרחק בלימה, וצריכת דלק. נוסע פעמיים בחודש מאזור השרון לצפון בכל עונות השנה (סטודנט). אודה לעזרתכם בנושא, אשמח אם יש לכם הצעות טובות יותר.
  9. שלום, הידית פלסטיק שאיתה מכוונים את גובה ההגה, בסקודה פאביה שלי (2011), נשברה. האם אני יכולה למצוא רק את הידית ולהחליף אותה? אם כן, מה השם של החלק? ואם מישהו יודע גם באנגלית, עוד יותר טוב.. האם ההחלפה מורכבת או שאוכל לעשות את זה בעצמי? תודה רבה
  10. היי לכולם (שוב). לאחר ההודעה הקודמת שלי, התבשרתי כי הרכב עליו כיוונתי היה פירסום שקר וחזרתי לחפש שוב. אני אובדת עצות ואודה מאוד לכל מענה ועזרה! אני מתלבטת בין 4 רכבים. רנו קליאו שנתון 2016 גיר אוטומט 1.2 טורבו בנזין (גיר רובוטי להבנתי) עם 33 אלף ק"מ, יד 1 מפרטי, רמת איבזור גבוהה. סקודה פאביה שנתון 2015, 1.2 טורבו בנזין, 45 אלף ק"מ, יד 1 מפרטי, איבזור אמצע (גם גיר רובוטי להבנתי). טויוטה אוריס הייבריד, גיר אוטומט 1.8, שנתון 2016-2015, יד 1 מפרטי או ליסינג (אני מודה, עוד לא מצאתי אחת כי הרוב מעבר לתקציב שלי, אבל מחפשת אחר אחת עם ק"מ נמוך כמובן). ופיג'ו 2008 שנתון 2016, אוטומט 1.2 טורבו בנזין עם גיר טיפטרוניק ורמת איבזור אקטיב גו, 21 אלף ק"מ, יד 1 מפרטי. קראתי בערך מיליון כתבות, חקרתי בכל אתרי הרכבים, התייעצתי עם משפחה, חברים, מכרים בעבודה. צפיתי בכל סירטוני היוטיוב למיניהם... ועדיין, הדעות חלוקות לגבי כולן. חלק אומרים- גיר רובוטי זה טעות, חלק אומרים- סקודה מצויינת ומדהימה אבל יש חששות עם הגיר שלה. חלק אומרים- טויוטה חברה מספר אחת אבל היברידי זה טיפולים יקרים ומנוע 1.8 זה לא באמת חסכוני. וחלק אומרים- פיג'ו 2008 רכב מדהים, נוח, חסכוני אבל לפיג'ו יצא שם כל כך רע, שזה סיכון לרכוש אותה. מה נכון ומה לא? מה כדאי ומה לא? תודה לכל מענה וכל עזרה!
  11. שלום לכם ולכן, לפני כשבוע נכנסתי לתוך בור קטן בכביש ומאז כל פעם כשאני מאיץ אני שומע רעש "נשיפה" מוזר כאילו שבורח גז מהמנוע. בנוסף, אני רגיל לעבור בין 450 ל - 600 ק"מ בין תדלוק לתדלוק והפעם עברתי רק 350 (עד שנדקלה הנורה). ברור לי שישנה בעיה כלשהי וצריך להביא את הרכב לבדיקה. רציתי לשאול אם יש לכם המלצה למוסך שמטפל בסקודה באזור תל אביב והמרכז (פרט למוסך של סקודה בפ"ת - הם נורא יקרנים). דבר שני, רציתי לשאול אולי מישהו מכם נתקל בבעיה? אני יכול להגיד שהצליל לא מגיע כל פעם אלא רק בתאוצות מרמזור וכו', כשהטורבו של הרכב פועל. לצורך העניין, כמעט ולא ניתן לשחזר את הבעיה כשהרכב עומד ב - N (ניטרל) וסתם לוחצים על דוושת הגז (במקרה כזה, להבנתי, לא מופעל הטורבו כי אין עומס על המנוע). תגובות יתקבלו בברכה! גרישה.
  12. שלום לכולם, יש בבעלותי Skoda Fabia 2012 עם המערכת סטראו המקורית (והפשוטה). החלטתי להשתדרג למערכת שכוללת BT בשביל דיבורית, יכולת קריאת קבצים מDVD ונכנסתי לבדיקות. גיליתי שבארץ המערכות המקוריות יקרות פי 2 לפחות, החלטתי לבדוק את השוק המתחרה מחברות זרות. מצאתי את הדגם הזה בAliexpress שזול בהרבה, עושה את העבודה (ואני לא באמת צריך שהרכב יידע להמריא לחלל עם GPS לוויני, יזמין קפה מארומה ויכין בשבילי עוגות בתוך הבית). מישהו התנסה פעם בלרכוש מערכת שכזו מהאינטרנט ? יש בעיות שאפשר לצפות בזה ? התקנתם בעצמכם או שעדיף לגשת למישהו עם קצת יותר נסיון ? קישור לדגם : http://www.aliexpress.com/item/Quad-Core-1024-600-Pure-Android-Car-DVD-For-Volkswagen-Bora-Passat-Seat-Skoda-GPS-Navigation/32573831380.html?spm=2114.30010308.3.20.oJcpmW&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201602_4_301_10034_507_10032_508_10020_9910_10017_10005_10006_10021_10022_401_10018_10019,searchweb201603_1&btsid=d64312b8-766f-4f7d-9c24-5ae1080cd78d אשמח לשמוע חוות דעת / ללמוד מנסיון / דעתכם. תודה ! אלון
  13. שלום רב, אני מעוניין לרכוש רכב סופר מיני ומי שתפסה לי את העין זאת הסיאט איביזה. הלכתי לצ׳מפיון והציעו לי הצעת מחיר עבור האיביזה style ועבור האיביזה fr . אפשר להגיד שזה רכב ראשון שלי שהוא מעל שנת 2000 לפני כן היו לי רכבים שנים 1998, אך יצא לי לנסוע על הונדה סיוויק של אבי 2009 1.8. דגם הסטייל עולה בערך 85K , ל FR זה טיפה יותר מ100K . מדובר על 25-30 אלף ש״ח הבדל במחירים. הסתכלתי על שני הרכבים והאבדל הגדול בFR אלו דברים שבמכונית מיני ב70K יש כסטנדרט . פנסי לד וערפל , ציפוי עור לבלם היד וההגה, והכי עצוב זה מערכת בקרת עקלים שיש בFR ואין בסטייל. והתוספת האחרונה זה ״הסאן רוף״ בעצם מבחוץ זה ניראה כסאנרוף עצום שנפתח כמעט עד אמצע הגג אך מבפנים זה ניראה כמו סאן רוף רגיל וקטן ובנוסף הוא בכלל לא נפתח על עולה טיפה למעלה כמו מסיט רוח יותר. בנוסף האיביזה מגיעה עם רמת איבזור 0 ! בשני הדגמים. מה שעוד יותר מקשה עלי להבין את פער המחירים ! סה״כ המידות ניראות מתאימות לי ולאישתי ונוכל בכף להתנייד עם הרכב, אך חשוב לי טיפה גם הרושם של הרכב ואין ספק שהFR ניראת קצת יותר טוב. בנוסף נסעתי על הרכב , הרגשתי אותו מאוד נהנתי מהנסיעה (מן הסתם הגעתי מרכבים שנת 98 ) אבל גם הרגשתי ממש יותר מהר מההונדה של אבי, אבל האם המנוע הזה קצת בנוי להנאות? הכוונה קצת סחיטות דבשה ונסיעות במהירות קצת גבוהות 150 וכו׳ , שוב מדי פעם לא כל הזמן. ואם כבר אתם ממליצים על הfr אולי כדי ללכת על סקודה פאביה style ? אומנם לטעמי היא ניראת פחות טוב אך היא נותנת הרבה יותר באיבזור מה שקצת גורם לי להבין את תג המחיר שלה שהוא כמו ה fr בדיוק. והמנוע שלה הוא 1.2 האם הוא מתאים להנאות קצת ? בנוסף חשוב לי דבר נוסף וזה השוק, אני לוקח את הרכב במימון כך שאני ישלם עליו בערך 1000-1200 ש״ח בחודש + 15,000 ש״ח מקדמה יצא לי לאחר שלוש שנים לשלם 58 אלף ש״ח. האם ירידת הערך שלו לאחר השלוש שנים תשאיר אותי בחוב ? במידה ואני ימכור את הרכב ? אשמח מאוד לעזרה וכיוון מה לעשות ומה הכי מתאים.
  14. מצורפת הצעת מחיר ממוסך החברה של סקודה לטיפול 60000 סה"כ כ-1500 ש"ח. הרכב סקודה פאביה ידני בן 4 שנים עם 36000 ק"מ ללא בעיות. עד עכשיו טופל במוסך החברה, כי היה באחריות. האם כדאי לעבור עכשיו למוסך כללי, או עדיף לעשות עוד את הטיפול הזה באותו מוסך. אמרו לי במוסך שזה טיפול חשוב. דרך אגב מוסך מורשה אחר נתן הצעה של 2200 ש"ח.
  15. לאחר זמן רב של חיפושים אחר רכב שיעמוד במשימה ולבסוף נמצאה לה היפייפיה . סוקדה פאביה 16v 1.4 2011 ידנית. בעזרת קרוב משפחה (שגם משוטט פה בפורום) יש לה קצת שיפשופי דלתות נפתחות (כן לאנשים אין מעט התחשבות) , ושיפשוש קל מאחור. את הבדיקה היא עברה במ.מ.מ בציק פוסט חיפה וכל אמא הייתה גהה בתוצאה. את הסקודה רכשתי לפני כחודש וקצת , עם 55,450 ק"מ טופלה כל חייה במוסך מורשה יבואן כל שנה כיוון שלא הגיע לק"מ הדרוש. טיפול 60K עברה ב 52K במוסך המרכזי. אך אם להגיד את האמת , לבי לא היה שקט ולמרות שנותרה לה חצי שנה עד להחלפת החגורה (טיימינג ) החלטתי להקדים ולטפל בה במהרה ובכך להקנות לי 3-4 שנים של נסיעה שקטה (או שנגיע לק"מ הדרוש) ביקרה אצל רון לפני שבוע וחצי ושמד האוץ מראה 58,350 בטיפול הוחלפו 1. חגורת טיימינג (Gates) 2. משאבת מים (Metelli - Made In Italy) 3. פילטר שמן (Mann) 4. פילטר אוויר (Mahle) 5. החלפה מלאה של שמן ברקס Dot4 (Eural) , למרות שצויין כי הנ"ל הוחלף בטיפול הקודם מד איכות השמן של רון חשב אחרת. 6. שמן מנוע של קסטרול 5-40 . 7.חגורת מנוע. 8. בוצע ניקוי המצרעת וכיול מחדש. אציין כי לאחר הפירוק חגורת הטיימינג הישנה, הייתה נראת חדשה. אבל עברו להם 4.5 שנים ועם גומי לא לוקחים סיכונים. במהלך החזרת החלקים הורגשה לחות קטנה מאיזור מיכל העיבוי , לחות שלא הייתה / הורגשה לפני הטיפול בוצעה בדיקת לחץ שלא העלתה דבר. ולאחר הטיפול המפלס נבדק לפני כל נסיעה ולאחר יום יומים זוהתה לה נזילה קטנה . הרכב נלקח שוב לרון , שם הוחלף מיכל העיבוי הפעם לא נלקח תשלום עבור עבודה והעלות הייתה עבור מיכל העיבוי בלבד. אציין שאני מאוד מרוצה מהטיפול במוסך, עובדים בצורה מסודרת ונקיה וכל שאלותי נענו בצורה ברורה. היום הרכב עומד על 59,605 ק"מ ולאחר חודש ומעט אני יכול להגיד עליו עוד קצת האיזור שאני גר בו הוא הררי אבל רוב הנסיעה היא בבינעירוני מישורי. רק בעליות חזרה הקטנה מפצה בצריכה למרות שנוסע איתה בעדינות רבה. צריכת הדלק הממוצעת עומדת על 13.3 ק"מ לליטר לאחר הטיפול שבוצע אני מתחיל להרגיש שיפור קל בצריכה (לכיוון 14 ק"מ לליטר בערך - אין עדיין מספיק תדלוקים לאמוד את זה) . כל הנסיעות מתבצעות עם מזגן דולק. הנדלק מיד לאחר שנורת "מנוע קר" נכבת. (גם ביום וגם בלילה) לגבי עלויות הטיפול אגיד שהן סבירות , לא יקרות מאוד אך גם לא זולות. הדבר היחיד שהופתעתי לגבי עלות מיכל העיבוי שלדעתי יקר מידי. בכל מקרה אמשיך לעדכן פה בטיפולים שוטפים שאבצע ועד כמה שניתן גם לגבי העלויות כיוון שאיני יודע אם מוסך ("רון") מאשר פרסום זה. ובנתיים בסיכום של חודש ושבועים וכ 4,000 ק"מ חושב שבחרתי ברכב המושלם למשימה החודש הצטרפו להן המון נסיעות לא צפויות , בהם אירועים והמון שמחות ( או בשמם "קנסות"). אז כמו שאתם מבינים את האשכול אבקר ויעדכן כל מספר חודשים , ברצוני לעדכן רק על טיפולים שוטפים ללא תקלות או הפתעות וריגושים כמו כן ביולי הבא סיכום שנתי עם נתונים מדוייקים.
  16. שלום, סקודה פאביה 2011 1.2TSI לאחרונה התחילה להידלק לי נורת EPC (מלווה במעבר למצב limp home שהמנוע לא סוחב) כשאני עומד ברמזור מיד אחרי שירדתי מכביש מהיר (אחרי נסיעה של כ-15 דקות). זה קורה רק בבוקר ורק בנסיעות כאלה. זה לא קורה בכל נסיעה כזו אלא רק לפעמים (פעמיים-שלוש בשבוע). בכל שאר הנסיעות שלי (נניח, נסיעה בכיוון ההפוך בערב, נסיעות יותר ארוכות בכביש מהיר, בעיר וכו') המנורה לא נדלקת. הייתי במוסך, הם בדקו את מחשב הרכב ונאמר לי שיש לי בעיה בטורבו (לא פירטו לי קוד שגיאה) ושככל הנראה צריך להחליף את הטורבו (שזו הוצאה כספית די גבוהה). למישהו יש מושג האם זה הגיוני שהתקלה היא בטורבו (אז למה זה קורה בזמן ובמקום מאוד ספציפיים)? האם כדאי לבדוק משהו אחר לפני שאני מוציא סכום די גדול על החלפת טורבו? תודה מראש על העזרה. נ.ב. חיפשתי בפורום ולא מצאתי תיאור שמתאים לבעיה הספציפית הזאת (ברוב ההודעות בעבר זה מלווה בהדלקת מנורות נוספות, אבל אצלי זה רק מנורת ה-EPC נדלקת, כל השאר בסדר).
  17. שלום לכולם , שאלה בקשר למערכת climatronic בסקודה פאביה. אני משתמש במחזור אוויר ומדיי פעם אני רואה שהסימן של מחזור אוויר מתחיל להבהב , מעניין אותי לדעת מה זה אומר ? בספר רכב לא מצאתי כלום תודה
  18. אהלן תקציב 40 א שח שימוש עירוני גיר ידני יד 1-2 מתלבט בין ניסן מיקרה, יונדאי I20, ספארק, סקודה פאביה אני לא בקיא בתצרוכת דלק ריאלית / תחזוקה שוטפת ותחזוקת טיפולים ולכן שואל, אשמח להמלצות/עצות
  19. שלום וברכה אנחנו זוג חדש (ללא ילדים) מחפשים רכב שישמש אותנו בערך 3 שנים. מה שחשוב לנו שהרכב ישרת אותנו גם עם שני ילדים (קטנים) בצורה סבירה. מבחינת מרווח (גם תא מטען סביר) חשוב גם בנוסף זה אמינות וצריכת דלק. אנחנו בעיקר נוסעים נסיעות עירוניות ומדי פעם נסיעות מחוץ לעיר. היתרון בקורולה שהוא רכב יותר גדול וכנראה יהיה יותר נוח איתו. השאלה האם אפשר להסתדר גם עם הפאביה (בעיקר מבחינת עגלות בתא המטען). אני יודע שהיתרון של הפאביה שהוא יותר חדש, ק"מ יותר נמוך, אבל האם מבחינת אמינות האם זה רכב טוב? כיוון שהמחיר של שני הרכבים הוא די דומה השאלה על מה כדאי ללכת? תודה
  20. היי, אני מתלבט בין הסיאט איביזה לסקודה פאביה, האם הפער במחיר באמת מצדיק לרכוש את הסקודה פאביה? (סקודה פאביה 100,000 וסיאט 83,000), וזה למרות שבדגם המשופר של הסיאט איביזה יש מנוע טורבו 1000 סמק עם 110 כ"ס לעומת מנוע 1200 סמק עם אותו כ"ס בסקודה. - האם יש פער גדול ביחס לתא המטען? - הבנתי שעלות חלקי חילוף בשני הדגמים מאוד יקרה ושיש בלאי מהיר יחסית למנוע - בשניהם היצרן נותן רק שנתיים אחריות.
  21. היי כולם יש לי סקודה פאביה 1.2 טורבו שנת 2015 עם 5500 קמ היום נסעתי בפקק של שעתיים ומהירות מקסימלית של 7 קמש וראיתי שחום המנוע עלה קצת מעל ל90 מעלות בערך 100 וזה קרה פעמיים ללא דלקת נורית או כל חיווי במחשב האם זה תקין האם זה קרה לעוד כמה שיש להם אותו דגם בערך ? אשמח לתשובות
  22. מישהו יודע מהם המבצעים המוצעים עבור סקודה פאביה ברמת איבזור style? לא הצלחתי למצוא על זה שום מידע והנציגים הטלפוניים לא ממש מנדבים מידע. אני יודע שעל רמת איבזור ambition יש הנחה של 5000 ש"ח. מה לגבי תוספות איבזור?
  23. היי, אני מחפש לקנות רכב חדש. מתלבט בין השלוש שבכותרת: 1.סקודה פאביה 2. מזדה 2 3. טויוטה יאריס צרכים: זוג בלי ילדים... אולי בהמשך. הרכב צריך לנסוע גבעתיים - ירושלים 5 ימים בשבוע. רק אוטומט. יש לי יאריס 2005 ממנה הייתי מרוצה עד הגג,אבל אני מרגיש שהגיע זמנה. נטיית הלב היא לפאביה בדגם המאובזר. אני קצת מוטרד מהמנוע TSI +DSG כי נראה שהוא לא כ"כ אמין. אולי בגרסה החדשה נפתרו הבעיות? כל המבחנים מדרגים את היאריס הרבה מתחת למזדה ולפאביה, אבל לי היה רק ניסיון טוב איתה, אז היא תמיד נשארת אופציה.
  24. אהלן אני חדש בפורום וברכישת רכבים בכלל. אני חושב לקנות פאביה ספייס ונוטה לכיוון יד שניה. בהנחה שהתקציב הוא פחות בעיה - האם יש שנתון שלא כדאי לרדת ממנו? נניח לא לקנות ישן יותר מ- 2011 או 2012? יש איזשהם שיפורים משמעותיים שהוכנסו בשנה מסויימת שחבל לפספס? ברור לי שכמה שיותר חדש זה יותר טוב ושאם אפשר לקנות עוד עם אחריות זה בכלל טוב, אבל אני שואל מבחינת קפיצות מדרגה שהיו בשנים מסויימות שכדאי לי לדעת עליהן. ועוד עניין - אני מדי פעם יורד לדרכי עפר ממוצעות (למעיינות וכאלה), לא ממש שטח. האם הפאביה נמוכה מדי? או שעם נהיגה זהירה זה סביר? תודה! יונתן
  25. שלום , היום שמתי לב שיש לי איזה צינורית שקופה משוחררת , מדובר בצד האחורי הימני של הרכב. קשה לראות מאיפה היא השתחררה כי הפגוש מסתיר , הצינורית בגדול יורדת מלעמלה. לא נראה שיש נזילה מתחת לרכב. אני אשתדל לקפות למוסך רון בהמשך השבוע , אבל עד אז , מישהו אולי יודע על מה מדובר ? מדאיג קצת כי זה בדיוק בצד של מיכל הדלק ... תודה
  • תוכן חדש...