Jump to content

חיפוש כללי

מציג תוצאות לתגיות 'ידני'.

• חיפוש לפי תגית

הפרד בין תגיות באמצעות פסיקים.
  • חיפוש לפי מחבר ההודעה

סוג התוכן

פורומים

• רכב
    • רכב כללי
    • טכני, אחזקה וטיפולים
    • ייעוץ ברכישת רכב
    • שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    • אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    • רכבי אספנות
    • פורום משפטי - דיני תעבורה, נזקי גוף, ביטוח ושמאות רכב
    • פורום רכבי שטח
    • פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
    • ספורט מוטורי
    • רכבים על שלט, משחקי נהיגה וסימולטרים, דגמי רכבים ועוד
    • פורום חוות דעת בעלי מקצוע
    • פורום אופנועים
    • אוף-טופיק
  • פורום מסחרי-מבצעים והנחות לחברי הפורום
    • מבצעי רכב
    • שיפורים ותוספות לרכב
    • חלקי חילוף, אביזרים ועוד.
    • מוסכים, בעלי מקצוע ונותני שירותים בענף הרכב.
  • קניה ומכירה
    • מכוניות ודו גלגלי
    • חלקים, חלפים, אביזרים, שיפורים ועוד.
    • אודיו
    • אלטעזאכן
  • שונות
    • הודעות חשובות
    • תמיכה לאתר
  • מועדוני רכב
    • מועדון מרצדס
  • פורומים פרטיים
  • A Test Category
    • A Test Forum
  • בפורום בדיקה מנהלי מועדונים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום בדיקה חברים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בפורום - כללי של BeReZ Club
  • בפורום אלפא כללי של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום תחזוקה, טיפולים וחלפים של מועדון אלפא רומיאו
  • בפורום טכני של מועדון VOLVO ישראל
  • בשרשור היכרות חברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בייעוץ ברכישת וולבו של מועדון VOLVO ישראל
  • במכירה וקנייה של וולבו מחברי המועדון של מועדון VOLVO ישראל
  • בתוספות וגאדג'טים לוולבו שלך של מועדון VOLVO ישראל
  • בפורום של מועדון BMW
  • בדיבורים כללי של מועדון פולקסווגן
  • במועדון רכבי חברה של מועדון רכבי חברה
  • בטכני של MX-5
  • בכללי של MX-5
  • בפורום של מועדון הנהג התפרן
  • בפורום סיאט של מועדון סיאט
  • בפורום טכני של S-Max Mondeo owners club IL
  • בפורום שיפורים של S-Max Mondeo owners club IL
  • באביזרים ל 5008 / 3008 של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של פיג'ו 3008 / 5008
  • באודיו ומולטימדיה של פיג'ו 3008 / 5008
  • באחזקה וטיפולים של פיג'ו 3008 / 5008
  • בביטוח לאוטו של פיג'ו 3008 / 5008
  • בפורום (נושאים) של מועדון TOYOTA ישראל

הבלוגים שלנו

• תחזוקה וטיפולים שוטפים - שברולט סוניק RS
  • חסר תקנה
  • מבחני Joom
  • דור שפייזמן
  • בבלוג בדיקות של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם
  • בבלוג של מועדון סוזוקי ג'ימני Suzuki Jimny
  • בבלוג של משווקים על גלגלים

קטגוריות

• מאמרי משתמשים

לוח אירועים

• לוח אירועים
  • לוח ראשי
  • ימי הולדת
  • בבדיקות אירועים של מועדון בדיקות וניסויים פתוח לכולם

מצא תוצאות ב...

מצא תוצאות שמכילות את...

תאריך פרסום

• התחלה

סיום

עידכון אחרון

• התחלה

סיום

סנן לפי...

• התחלה

סיום

קבוצה

קצת עליי

איזה רכב יש לך?

תחביבים

מקצוע

עמוד הבית שלכם

מדיה חברתית

1. שלום לכולם ,רוצה להתייעץ לגבי תקלה מתסבכת שיש לי בגולף האהובה שלי. רקע: גולף 2007 ידנית מנוע 1600(BSE) אחרי טיימינג,קלאץ',סליל הצתה פלאגים פילטר אוויר,פילטר דלק ומשאבת דלק חדשה .(ללא קשר לתקלה) התקלה היא כזו-בעיקר כשהרכב קר או אחרי עמידה אבל לא רק.בהילוך ראשון ושני המנוע לא צובר טורים.זאת אומרת מגיע ל2500-2000 בערך ומשם רק מחזיק את עצמו בטורים האלו גם עם לחיצה על הדוושה עד הסוף. חשוב לציין שזה קורה רק בראשון ושני,כל שאר ההילוכים עוברים חלק וכמו שצריך. בנוסף חשוב לציין שכשזה קורה,אם משחררים קלאץ' לאט תוך כדי לחיצה על הגז עד כ3000 טורים ההילוך השני עובד כמו שצריך.(בניוטרל/קלאץ' בפנים המנוע מעלה טורים חופשי) אשמח לרעיונות. תודה מראש אלי.
  2. אצלי מדובר בדגם B200 שנתון 17 ידני, אבל שמעתי שיש את זה לעוד רכבים עם המנוע הנ"ל כמו ויטו בC קלאס ואולי גם בעוד מנועים התקלה מאופיינת בעיקר בימים חמים ומנוע מתאמץ הרבה זמן בטורים גבוהים כמו העליות לירושלים בשילוב מזגן זה עוד יותר מהר התקלה מופיעה, ברגע שהתקלה מופיעה הרכב לא עובר את 2800 סלד וקשה להמשיך לנהוג כך בפרט בעליות. לרוב עם כיבוי והדלקה של הסוויטש התקלה מתאפסת עד לפעם הבאה עד שבאיזשהו שלב כבר צריך לאפס ע"י סורק חיצוני בחיבור לOBD יש בעיקר 7 תקלות שחוזרות על עצמם חלק קשורים לממיר וחלק קשורים לטורבו והמסתעף, במוסך אומרים שככל הנראה זה בעיה רק בממיר שבגלל שהוא סתום אולי המחשב סוגר את הטורבו. הם ממליצים על ניקוי ממיר ב1000 ש"ח ללא אחריות לאיזה רמת ניקוי הם יבואו וללא אחריות שזה יפתור את הבעיה, וזה לוקח יום עבודה שהרכב על הליפט. אופציה נוספת להחליף לממיר משומש ב2500 ש"ח כשעתיים עבודה אשמח לדעת: 1) האם מישהו התנסה עם התקלה הנ"ל 2) האם ניקוי ממיר הועיל לו 3) המלצה למקום שעושה ניקוי לממיר בירושלים והסביבה תודה לעוזרים
  3. ברשותי סיאט איביזה 2018 ידנית, ללא בעיות כלשהן מקנייתה ב2018 (חדשה) עד היום. לאחרונה אני שומע רעש עמום במיוחד בהילוכים הראשונים (הכי חזק בראשון, יותר עמום בשני ובשלישי כמעט לא נשמע). הרעש לא רעש תקתוק או נקישות אלא רעש שדומה באופיו לרעש של נסיעה ברוורס (אולי מעט חלש יותר), ההילוכים עוברים תקין וחלק ומעבר לרעש אני לא מרגיש משהו נוסף (אולי אני מדמיין אבל יש אפשרות שיש התנגדות קלה מאוד , כאילו לרכב טיפה יותר קשה מהעבר, אבל אני ממש לא יכול לומר בוודאות ואם זה קיים זה ממש בקטנה). לאחרונה הגעתי ל65K קמ + עברו 5 שנים ועפ"י המלצת יצרן החלפתי רצועת תזמון, קשה לי לשים את האצבע אם זה קרה מייד אחרי, אבל חד משמעית זה קרה בסמיכות גבוהה (לא שמעתי את הרעש לפני ההחלפה), לכן מתלבט אם זה בעיה אחרת וצירוף מקרים או רעש שקשור לרצועה. עוד נתון, אני שומע את הרעש הזה (בעוצמה נמוכה יותר) גם כאשר אני בניוטרל ומעלה טורים,אם אני משלב לחיצה על המצמד וחזרה על אותה פעולה, לא נשמע הרעש. אבל שוב, זה בולט הרבה יותר בהילוך ראשון (שפתאום נשמע כמו רוורס בעצימות נמוכה) ושני. מה נראה לכם? זה נשמע כמו בעיית גיר\מיסב לחץ\מיסבים אחרים? או אולי קשור בצורה כזו או אחרת להחלפת רצועת התזמון שבאופן מחשיד הופיע הרעש מיד אחרי שהוחלפה. אולי רצועה מתוחה מידי\מיסב שם רועש עם חגורה חדשה? או משהו אחר - תודה רבה לעונים! גם המלצה לאיש מקצוע טוב בתחום באיזור עמק חפר-חדרה תתקבל בברכה! ·
  4. שלום ברשותי וולבו 144 1969 ידנית הילוך ראשון נכנס רק כשהרכב לא בתנועה זה תקין או יש לכווין קלאצ'? תודה
  5. הריו שלי - 2008 מונית לשעבר יד 1 שהופרט ידני טורבו דיזל. אני מחפש להתקדם בשנתון ואולי לשדרג. התקציב כ 50K מחפש רכב 5-4 דל' טורבו דיזל ידני ( לא גרמני בשום צורה ) מעוניין בהמלצות, טיפים או כל מידע על שוק הרכב המשומש העכשוי .
  6. לאוהבי הגיר הידני, רכב נדיר, אצלי כ 5 שנים והגיע הזמן להמשיך הלאה. סיטרואן C4 שנת 2008 מנוע 1.6 NFU, גיר ידני 5 הילוכים. 168אק"מ, יד רביעית טסט לעוד חודשיים (עובר טסט בלי בעיה) רכב מהנה לנהיגה, הגה מתקשר יפה, קלאצ' הוחלף ב100 אלף, וכנ"ל טיימינג. הרכב יפה ושמור מבחינה מכאנית, מטופל בזמן עם חלפים מקוריים. ללא המחלות של הדגמים האוטומטיים, הרכב מיושר קו מבחינה חשמלית. בוצעו בשנתיים האחרונות החלפת רדיאטור חימום, אטם מכסה שסתומים ועוד כמה טיפולים יזומים ליישור קו. בוצע טיפול גדול לאחרונה, זרועות הגה, אלטרנטור, תיבת פיוזים, 4 צמיגים חדשים. בקרת שיוט מערכת בלוטוס ועוד תוספות שקשה למצוא בשנתונים האלו. לעוד פרטים אפס חמש שלוש. 335-2558
  7. היי השאלה שלי היא האם כדאי לקנות הונדה סיווק LS שנת 2006 , 240000 אלף קילומטרים ב12,000 שקל בנוסף ברכב הוחלף קלאץ ופילטר אם יש לכם המלצות לרכבים אחרים אמינים באותו תווך מחירים אשמח להמלצה
  8. פעם ראשונה שלי פה אז סליחה אם אני לא במקום הנכון או משהו כזה... אשמח לקבל הצעות לרכב ראשון עם פוטנציאל שיפורים (לא עצום). לא מחפש לקרוע את המסלול או להוציא זמני קורטר מייל, רק להתנסות בשיפורים ראשונים ולנהוג בכיף. ידני עדיף אטמוספרי זול יחסית (תקציב קנייה של עד בערך 20K) שלא יהיה מסובך לעבוד עליו (זה יהיה פשוט הרכב הראשון שאני אתנסה עליו מבחינה מכאנית) תודה רבה לכל העונים👍
  9. אשמח לקבל הצעות לרכב ראשון עם פוטנציאל שיפורים (לא עצום). לא מחפש לקרוע את המסלול או להוציא זמני קורטר מייל, רק להתנסות בשיפורים ראשונים ולנהוג בכיף. ידני עדיף אטמוספרי זול יחסית (תקציב קנייה של עד בערך 20K) שלא יהיה מסובך לעבוד עליו (זה יהיה פשוט הרכב הראשון שאני אתנסה עליו מבחינה מכאנית) תודה רבה לכל העונים👍
  10. שלום לכל חברי הפורום! מחפש אוטו בשביל נסיעות בעיקר קצרות מאוד בתוך ישוב או מחוצה לו, אוטו שני למשפחה (עובד מהבית, עיקר נסיעות להביא ילידם למסגרות וקניות וכו׳). כיום יש לנו i25 שנת 2011 ורוצים להחליף אותו בעיקר בגלל הגיל. דרישות: 2016 ומעלה. בטיחות בסיסית (ביי ביי דאצ׳יה). שלא יהיה צפוף מדי (ביי ביי מיקרה). טיפולים זולים. אבזור מנימלי. רוצה שיהיה מצלמה רוורס, גם אם אני בעצמי אתקין איפשהו. ידני זה אחלה. מגישוש ביד 2 , אני מוצא: i10 עם ק״מ גבוהה סלריו ספארק סיטיגו 108 (האם פחד מצרפתיות עדיין רלוונטי היום?) אשמח לתובנות מכם!
  11. היי, בן 17 עם רישיון ידני טרי (במרץ ייגמר מלווה יום). רוצה לקנות רכב משומש, ואשמח לקבל תשובות לשאלות הבאות: מה לשאול בטלפון? איזה תשובות רצויות? מה לשאול שבא לראות את הרכב? איזה תשובות רצויות? מה לבדוק בעצמי ברכב? איזה מסמכים לבקש לראות? מה לחפש בהם? בנוסף, אני מתלבט בין ידני לאוטומט. למדתי נהיגה על ידני בעיר ואהבתי. כרגע נוהג על אוטומט של אבא- סה"כ נחמד. אשמח לשמוע מה לדעתכם היתרונות וחסרונות של אוטומט ושל ידני. מנקודת הראייה שלי: ידני- (+) חסכוני בעלויות (מחיר, צריכת דלק, טיפולים, הברקסים פחות נשחקים בזכות האטה בעזרת המנוע), בטיחותי (סיכוי נמוך לאובדן בלמים עקב חימום יתר - עקב האטה בעזרת המנוע השימוש מתון יותר בבלמים וביום חם זה מה שיכול לעשות את ההבדל), מאלץ להתמקד 100% בנהיגה (שזה טוב). (-) מעצבן בפקקים אוטומט- (+) פשוט, דורש פחות ריכוז (-) יקר יחסית, פחות בטיחותי מידני, מהירות הנסיעה בממוצע גבוהה יותר באוטומט (בידני לא תעביר הילוך על כל שטות => נהיגה במהירות מתונה יותר). מאפיינים רלוונטיים: תקציב: עד 30,000 ש"ח. סוג: מיני (קיה פיקנטו, יונדאי i10, שברולט ספארק וכו'...) שימושים: נהיגה בעיר בעיקר, בתדירות יומית. רצוי: חסכוני בדלק, בטיחותי, אסתטי (חוץ ופנים), נוח לנהיגה, נסיעה חלקה. אשמח לתשובות לשאלות שלי, ייעוץ להתלבטות בין ידני לאוטומט, ולהצעות דגמים שתואמים את המאפיינים שציינתי. כל מידע רלוונטי נוסף, טיפ נוסף יתקבלו בברכה 🙂
  12. היי, יצא לי להסתכל הרבה בפורום ולקרוא שרשורים. אשמח לדעתכם על שלושת הרכבים הנ"ל בגירסא הידנית בשנים 2011/2012(2013 אם אמצא) .אני מחפש : רכב אמין ובטיחותי(כמה שאפשר עם חלקי חילוף לא יקרים מדי). רמת אבזור סבירה- 4 חלונות חשמל, כבל אוקס, מחשב דרך ומזגן נורמלי. צריכת דלק סבירה בנסיעה רגועה. הרכב ישמש לנסיעות ארוכות-נכון לעכשיו נסיעות מעטות יהיו בגלל הסגר אבל אחרי, מצפה ל 25K~ שנתי(😔 ) ל-2 אנשים ובעתיד גם תינוק. וכמובן מחלות רקע ידועות וברות טיפול מונע. הבנתי ש-208 הוא רכב מאוד מומלץ, אבל הבנתי שהעברת הילוכים לא הכי נוחה, האם צריך להחליף גם פה טיימינג? איביזה אני רואה הרבה, אבל אני קצת לא בטוח לגבי השנים 2011 ו-2012, האם אלה שנים סבבה לרכב אם הוא שמור? יש הבדל בין רפרנס לאיבזור ספורט? פאביה- הבנתי שפחות מאובזר מהפאביה השאלה אם יש עוד הבדל משמעותי ואם יש משהו שכדאי לשים לב אליו בשנים האלה? I20- רכב יונדאי= זול לתחזוקה, השאלה היא האם יש לו יכולות סבירות בידני בעליות יחסית תלולות(רב הזמן במישור)? ראיתי שגם קליאו היא אופציה אבל קראתי שיכול להיות מצב שהיא מתחילה לשתות שמן, קראתי את הסיכום של יוליאן והוא נשמע טוב. אני פשוט לא יודע מה עלות החלפים שלו וכמה מחלות יש לו. אני בונה על רכב שיחזיק 3+ שנים, אני מתכוון לתחזק אותו ברמה הכי גבוהה שאוכל(דש"מ על בסיס קבוע) ותאכלס, אם יש אופציה לשוק זה יהיה טוב אבל אני לא אופטימי שאצליח למכור עם הקילומטראז המתוכנן. אשמח לדעת על מה כדאי להסתכל כשאני בודק אותן. תודה רבה לכם. מת על הפורום הזה ועל כל הידע שאתם חולקים. חג שמח!!!💗 נ.ב אם אתם מכירים סירטונים או סירטונים שמלמדים איך לתחזק רכב ידני אשמח לדעת.
  13. היי אשמח לעזרתכם, אני מחפש רכב שישמש זוג צעיר(ובעתיד גם ילד) בעיקר לנסיעות בינעורוניות במחיר של סביבות 30K~. מחפש לשמוע גם על רכב אוטומט וגם על ידני(אשמח להמלצה לכל אחד מהסוגים :)) ואשמח לדעת בטווח אילו שנים מומלץ. אנחנו מחפשים משהו קצת יותר גדול וחזק מפיקנטו אוטומט. מבחינת אוטומט ראיתי שמומלצים: פגו 308 עם מנוע 1.2 2014+, פיגו 208 אוטמט 1.2 הונדה ג'אז+הונדה סיוויק סקודה אוטקביה טויוטא יאריס(אשמח לדעת עד איזה שנה הכי מוקדמת כדאי לקחת). פורד פיאסטה- שנה? ידני: פיגו 208 1.2 2014+, הונדה ג'ז/סיוויק, פיאסטה, פאביה ואיביזה. לא הצלחתי להבין מה הקונצנזוס על סוויפט ועל קקטוס(2015-85 כ"ס ידני). צרכים: 1.חסכוני 2.בטיחותי 3.עלות אחזקה ומחלות 4.ביצועים 5.אבזור 6.תא מטען. פוסט טיפה מפוזר. אני מתנצל, אשמח לשמוע עוד המלצות וחוות דעת ומה לדעתכם הכי כדאי ואילו שנים רלוונטיות של אותו דגם מועדפות. המון תודה🙏🙇‍♂️🙏
  14. אני מחפש רכב ידני וחסכוני יחסית חדש, שנת 2017 ומעלה עם פחות מ 60,000 קמ לאחר בדיקה ראיתי שסיאט IBIZA היא האפשרות הכי טובה עבורי כי הם ממשיכים למכור ידניות חדשות ואהבתי את הקומפקטיות של הרכב עם ביצועים לא רעים. וכל זה בא עם מחיר יחסית טוב. השאלה מה האמינות של SEAT? ראיתי באתרים אירופאים שהרכב מדורג בין גרוע לבינוני באמינות אמנם כנראה ההתייחסות היא בעיקר לדגם של עד 2017 בו הם החליפו לפטפורמה החדשה של קונצרן Volkswagen שכולל גם את Audi ו Skoda בעצם חשוב לדעת שזה פלטפורמה משותפת לאודי A1, סקודה Fabia ופולסוואגן Polo. לפי הבנתי זה בעצם כמעט אותו רכב בעטיפה שונה. דווקא אומרים על איבזיה שהיא אימצה את הפלטפורמה החדשה, נדמה לי A05, ראשונה מבינהם. בנוסף אולי יש אפשרות אחרת לרכב ידני חסכוני שלא עליתי עליו? תודה אור
  15. חיפשתי בכל מקום שאני מכיר ולא מצאתי מקווה שמפה תבוא הישועה
  16. מחפש ידני אמין וחסכוני עד 17,000 אין לי בעיה גם עם רכב קטן (רק לא אלטו) לנסיעות רחוקות. חשוב לי מאוד אמינות וחסכוני עד כמה שניתן בתקציב. אני יודע שיפניות אמינות רק לא יודע איזה מישום מה המכונאי שלי המליץ על סיאט 2010 ועל סקודה מה שלא נראלי בכלל אמינות, שמעתי שהגיר שלהם לא טוב
  17. היי, מחפש לקנות פאביה 2015 ומעלה או איביזה 2017 ומעלה, *ידניות*. 5 דלתות. עד 110,000 ק"מ, במצב מכני טוב. תודה! אורי
  18. מה הרכב הכי זול שאני יכול לקנות שגם יהיה כיף לנהוג בו וגם לא יהיה קשה לעבוד עליו? הסתכלתי על mx-5 ו s2000 אבל זה יקר מדי בשבילי מחפש משהו שגם לא יהיה יקר להחזיק ולבטח לנהג צעיר אם אפשרי
  19. היי חברה! עברתי אחרי תקופה מסוימת של רכב אוטומט לרכב ידני ובגלל שזה רכב חדש הייתי רוצה לדעת אם ההרגלים שלי נכונים ושהם לא פוגעים בחלקי הרכב השונים! קראתי כמה הודעות בפורום כאן אודות בלימה של רכב לקראת רמזור אדום בצומת והייתי רוצה לדעת יותר טוב כיצד לעשות זאת? נגיד אני מגיע ב-60 קמ"ש לצומת עם רמזור אדום - האם כדאי לי להשתמש בבלמים ולחיצה על קלאצ' רצוף ( בלי להוריד הילוך הילוך ) עד להגעה של מהירות המתאימה להילוך ראשון ( ומשם הורדה לניוטרל ) או בלימה קלה / בינונית ובכל פעם הורדה של הילוך עד להגעה להילוך ראשון ? קראתי שאחד מהשניים מזיק יותר מהשני ואני לא הבנתי בדיוק עד הסוף מי מהם... ( אני חושב שיעלו לי עוד שאלות בהמשך, חשוב לי מאוד השאלה למעלה ) תודה!
  20. מה עדיף לנסיעה בשטח, פורסטר ידני או פורסטר אוטומטי?
  21. היי אני מחפש רכב עם תא מטען גדול, בשביל להוביל אופניים מתקפלות (2 אופניים מתקפלות ליתר דיוק) אני מחפש כמה שיותר זול, אמין וחסכוני, ואין לי בעיה לנהוג על ידני. לכן אני חשבתי על רכב סטיישן ידני. מחיפוש ביד שתיים מצאתי בודדים - סיאט איביזה איזה 2 יחידות, שדווקא נראות סבירות, וקיה סיד עם קילומטרים מטורפים ויקר. שאלה היא איזה עוד אופציות יש לי? מי מכיר רכב ידני טוב עם תא מטען גדול? אני גם די פתוח לגבי לקנות רכב כמו קנגו, שאלה אם הוא אכן חסכוני ואמין. נראה לי סיישן יותר הגיוני כי אני לא באמת צריך את כל הבודקה הזה.
  22. בשנים האחרונות אני מתנייד בהודעה סיוויק ידנית מודל 2006 (הצורה הקודמת, רגע לפני שהוחלפה). ההונדה הייתה בדיוק מה שמצפים ממנה - אין דרמה, סופר אמינה, כלומר כניסה למוסכים רק בשביל טיפולים שוטפים כל עשרת אלפים ק״מ. בשל היותה ידנית היא סיפקה מעט יותר כיף ביחס למשפחתומטית 1600 סטנדרטית. צריכת הדלק גם הייתה לא רעה בכלל (בין 13-14 ק״מ בנסיעה בינעירונית פקוקה עם מזגן) וגם כח בגדול לא היה חסר (הכל יחסי). אבל בכל זאת, בבן אדם שהוא ״חולה מכוניות״ תמיד מקנן הרצון הזה להתקדם ולהשתדרג. הרכב החדש צריך להיות רכב עם טיפה פלפל, טיפה יותר בידוד רעשים, טיפה יותר איכות ועיצוב, טיפה יותר אחיזה, בקיצור טיפה יותר פאן כאשר החוק שאסור לעבור עליו הוא שהרכב חייב להיות ידני, לא משנה מה. אז כן, ההיצע בארצנו למכוניות פחות סטנדרטיות שהן גם ידניות הוא דל, אפילו דל מאוד. בשנה פלוס האחרונה מצאתי את עצמי מבלה די הרבה ביד 2 בחיפוש אחר האחת וגם בדיקת מספר מכוניות חדשות מהסוכנות (כמו למשל מיני וואן ידנית שבנסיעת מבחן הרגישה חלשה מדי והחוסר באבזור הורגש למרות שללא ספק הרכב מיוחד. או למשל פיג׳ו 208 GTI שהשילוב בין סוכנים בסוכנות הרצליה שפשוט עושים הכל כדי להתעלם ולא למכור והחוסר חיבור שלי לעיצוב הפנים של הרכב עשו את שלהן והמשכתי הלאה בחיפושים). בלוחות היו כמה ב.מ.וו 116 ידניות עם ק״מ גבוהה, דרך אאודי A1 שנראתה לי יקרה מדי יחסית למה שמקבלים ועד לגולף GTI שפשוט סופר קשה עד בלתי אפשרי למצוא אקזמפלר עם ק״מ נמוך שהוא יד ראשונה ובלי שיפורים. אחרי מעל שנה כזאת של חיפושים פתחתי את לוח יד 2 וראיתי אותה - אלפא ג׳ולייטה, 170 כ"ס, טוריסמו, ידנית שחגגה שנתיים על הכביש (2014), עם 18 אלף ק״מ בצבע לבן ירח, יד ראשונה וללא תאונות כמובן. מבחינת הנתונים - מושלם! בול מה שחיפשתי. מהרגע הזה מצאתי את עצמי מהר מאוד לוקח את הרכב לבדיקה באוטו איטליה, שם ברוך בדק את הרכב, עשה סיבוב וחיבר מחשב בשביל לראות שאין אף לא תקלה אחת. האוטו פיקס. אחרי סגירת המחיר יש רק דבר אחד שנותר לעשות - העברת הבעלות והנה אני הבעלים של אלפא רומיאו. אנסה לסכם תחושות ראשוניות אחרי נהיגה של כ-500 ק״מ ברכב והמעבר מההונדה לאלפא. האלפא היא פשוט יותר. יותר בערך בכל דבר. יותר מבחינת כח שלא חסר בשום סל״ד אבל כשמגיעים לאיפשהו בין 2,000 ל-2,500 מגיעה הדחיפה האמיתית, הרבה יותר ממה שאני רגיל אליו עד כה. יותר מבחינת האחיזה, למשל סיבוב במחלף דרור כשנוסעים מרעננה לנתניה שהייתי רגיל לקחת בערך ב-X קמ״ש בהונדה (כי מעל זה כבר הרגיש פחות בטוח), באלפא זה פיס אוף קייק, לא מזיז לה בכלל והיא מבקשת עוד. יותר מבחינת הבידוד וכאן זה ניהיה מעניין - נראה שהרכב מכניס בדיוק את הרעשים הרלוונטיים לתא הנוסעים ומסנן את הלא רלוונטיים, המנוע/ האגזוז נשמעים בדיוק במידה, צליל סקסי כזה שמתחיל כבר מהרגע שמתניעים (לא עוד התנעה עם סאונד אנמי) וזה עוד מאגזוז שהוא סטוק. יותר מבחינת הטכנולוגיה והאבזור - פתאום יש חיישנים אחוריים וקדמיים מובנים, שליטה על המערכת שמע מההגה, מערכת שמונעת דרדור לאחור אם עומדים בכביש שהשיפוע שלו מעל 5% וכמובן ה-DNA, הסוויץ בעל שלושת המצבים שמבחינתי רק 2 רלוונטיים: Dynamic ו- Normal. לא אפרט על המצבים כיוון שנראה לי שהנושא הזה נטחן עד דק כאן בפורום, מה גם שעוד לא יצא לי באמת לבדוק את ההבדל בניהם ולגבש דעה מוצקה (בגדול בגדול - ב-D האוטו פשוט מרגיש הרבה יותר חד, הרבה יותר רספונסיבי). יותר מבחינת העיצוב. ה-ר-ב-ה יותר! האוטו פשוט סקסי, נראה מעולה במיוחד בצבע הזה שנע איפשהו בין לבן לכסוף לתכלת (תלוי בשעה של היום), הלדים בפנסים הקדמיים וגם באחוריים, הקימורים וכו׳. פנים הרכב במציאות נראה יפייפה - איכשהו בתמונות זה לא מועבר אבל המציאות שונה. ישיבה בפנים היא כמו ישיבה בקפסולה, מרגיש יחסית סגור ביחס למה שהייתי רגיל אליו (ולטעמי זה טוב, אני אוהב את זה). אז בנוגע לעיצוב כמובן אין הפתעות, זאת אלפא והיא חייבת להיות יפה עד כדי טמטום, בהגדרה. החסרון של האלפא (או של כל רכב פחות או יותר) הוא המערכת שמע, אבל על כך בהודעה הבאה. ובשביל שהת'רד הזה לא יהיה worthless, אצרף קצת תמונות של הכלה.
  23. מה עדיף לנהיגה בשטח? פורסטר ידני או אוטומטי?
  24. Citroen C1 2015 ידנית ₪38,500 שנת 2015 (מרץ 15) - אחריות יצרן עד מרץ 2020 מצב מעולה,יד ראשונה,נהגת אחת צריכת דלק 1-18 טסט עד מרץ 2018 36 אלף קילומטר רכב שמור ומטופל במורשה ,לאחר טיפול גדול (כולל ברקסים ) הדגם ברמת האבזור הגבוהה: מערכת מולטימדיה מקורית,השחרה בחלונות, מרימי חלונות, חיישני רוורס ומצלמת רוורס. הרכב נשטף רק ידני, כולל ווקס קבוע, ומספר לוחית רישוי יפה! מחירון לוי יצחק (לפני תוספות ) 39900 (עם התוספות סביב ה 42) מחיר מבוקש 38500 -גמיש ליד הרכב את הרכב אפשר לראות כל יום בתל מונד 054-7466-747
  25. שלום חברים, אני מעוניין לקנות סקודה דיזל עם הספק מנוע 105 כ''ס ומעלה. עד עכשיו היה לי פביה 2007 tdi ידנית, ועם 430000 ק''מ אנו מוכנים להיפרד.. אני נוסע בממוצע 3500 ק''מ בחודש. התקציב הוא עד 60000 בשביל מציאה אמיתית ו-40000 ש''ח מתאים יותר. אני בעיקר מעוניין באמינות וחיסכון וכמובן גם אשמח לשדרוג. שאלה ראשונה) עד עכשיו נסעתי תמיד עם תיבת הילוכים ידנית(מטעמי חיסכון וספרטניות), הרבה יותר קל למצוא רכבים אוטומטים האם כדאי לי להתפשר על אוטומט ומה ההבדל בהוצאות(דלק,טיפולים ואמינות)? שאלה שניה) האם יש רכב אחר שיכול לעמוד בתנאים האלה? תודה רבה
  • תוכן חדש...